98 Verhoging belasting moet begroting sluitend maken Jeugd 'De tempel zoekt nieuw huis Berkel vekoopt Gemeente-nieuws Tussen Lek e n IJssel Heulbrug in Hoornaar Kritisch bekeken Provincie en Rijnmond verlenen subsidie Nieuwe kantoren PdA-R'dam wil 5 pets regeling opnieuw bekijken Ruilbeurs in Schiedam betaal nu minder Tomvtrekken in Schiedam Objecten SI TROUW/KWARTET WOENSDAG 20 DECEMBER 1972 REGIO R4 LEKKERKERK De provincie Zuid-Holland is bereid mee te doen aan het recreatieschap Krimpener- waard, mits ook Rijnmond tot dit schap toetreedt. Dit laatste zal naar alle zekerheid nog eind dit jaar voor een in 1973 in te stellen onderzoek naar de natuurwetenschappelijke waarde van de Krimpener- gebeuren. Bovendien is Rijnmond bereid de Krimpenerwaard financieel te steunen met een bijdrage waard. 'R. v' 1j ik ,A i ter meuten hel winkelen waard Kinderdijk Krimpen aan de Lek Lekkerkerk Ouderkerk aan de Ussel Recreatieschap Krimp eiterwa ard van de grond (Advertentie) Wat betreft voordelige aanbie dingen heeft ter Meulen nog heel wat pijlen op de boog dit jaar..... één van Ocze pijlen gaan wij nu afschieten! Een grandioze aanbieding van een fabriekspartij drukstoffen, 120 cm breed. U heeft de keus uit diverse dessins en U koopt deze gordijnstof nu voor nog géén drie gulden per meter. '<J De;ze feiten werden bekend op een bijeenkomst in Amicitia, van de stich ting Krimpenerwaard, die gedeputeer de H. B. Engelsman had uitgenodigd een uiteenzetting te geven over het recreatieplan voor de Krimpener waard (is in voorstudie bij de provin cie). Rijnmondvertegenwoordiger Rietveld zorgde daarbij voor een paar verrassende mededelingen ten aanzien van' de houding van dit openbaar lichaam van 23 gemeenten tegenover de Krimpenerwaard. Duidelijk een po sitieve houding, zoals uit zijn medede lingen bleek. POSITIEF De heer Engelsman stelde duidelijk dat de provincie niet onwelwillend tegenover toetreding tot het recreatie schap staat. 'Toch hebben wij ge meend dan pas aan het recreatieschap deel te nemen als men zeker weet dat alle partners die in.de regeling'zijn opgenomen, hebben laten weten dat ze meedoen (uitgezonderd Rijnmond hebben inmiddels alle partners laten weten mee te do an, red.). Ons stand punt is', zo betoogde de heer Engels man, 'dat de gemeenten in de Krim penerwaard voor hoge bijdragen ko men te staan als Rijnmond, dat voor 30 procent in de niet-subsidiabele kos ten bijdraagt, er niet bij komt' Over het recreatieplan voor de Krim penerwaard en met name de mogelijk heden van het verkrijgen van subsidie hierop, deelde de gedeputeerde mee dat men van het rijk de hoogste subsidie van 75 procent beslist niet krijgt voor prutswerk, maar alleen als er een basisplan van formaat is. Hier op aansluitend liet hij weten dat een voorstudie van het plan voor de Krimpenerwaard alvast door Ged. Sta ten naar het ministerie van CRM is gestuurd. Een prioriteit voor het recreatieplan voor de Krimpenerwaard is er name lijk nog niet. Dit komt pas als er een subsidie-aanvraag bij het ministerie op tafel komt en om dit te bevorde ren is de voorstudie naar CRM ge stuurd. Gaat CRM met het plan ak koord (hetgeen dan inhoudt subsidië ring), dan kan het recreatieschap ook nog op 15 procent van de provincie rekenen, zodat voor de gemeenten 10 procent, van. de .investeringen over blijft oin op tafel te leggen! Met nadruk wees de heer Engelsman er op dat de deur van het ministerie van CRM beslist niet opengaat voor kleine objecten. Natuurbescherming en landschapsbe houd zijn van grote waarde, 'Voor mij is het één van de grootste zorgen daarop te letten', aldus de heer En gelsman. Twijfel heerste echter bij hem of het element van de agrarische belangen, waaraan men in de Waard zwaar tilt, in de praktijk ook te verwezenlijken is. Men zal echter toch rekening moeten houden met de agra rische functie van de Krimpener waard. Nadrukkelijk stelde de heer Engels man er op tegen te zijn de weg te gaan die bijvoorbeeld de werkgroep Schone Krimpenerwaard wil. Zijns in ziens heeft de Krimpenerwaard dan geen recreatieschap nodig. Aandacht vroeg de heer Engelsman voor het invoeren van de verstedelij king in de Krimpenerwaard. Hij zei op het standpunt te staan dat Gouda zoveel mogelijk moet worden afge remd om in de Krimpenerwaard te penetreren. Spreker waarschuwde er voor voor zichtig te zijn met het aanleggen van vrij grote wegen in de Krimpener waard. In dit verband moest hij ten aanzien van de moeilijke situatie met de overbezetting van de Algera-brug een antwoord schuldig blijven. Wel wist de gedeputeerde mee te delen dat een verzoek van Krimpen a.d. IJssel om een bijdrage om naast de Algerabrug een oeververbinding over de Ussel te krijgen, bij het ministerie ligt. Het bestuur van de stichting Krimpe nerwaard complimenteerde hij met het feit dat men zich door de tegen slagen niet uit het veld heeft laten slaan en doorgegaan is met het werk van vele jaren om een recreatieschap van de grond te brengen. Over het recreatieplan voor de Krim penerwaard, dat, zoals gezegd in voor studie is, zei de heer Engelsman dat het beslist niet omhelsd behoeft te worden. Het plan is naar de gemeen teraden gestuurd en. deze kunnen er wijzigingen in aanbrengen. Daarna, zo is de bedoeling, komt er een basisplan waarop subsidies aangevraagd kunnen worden voor de investeringen. Na dit betoog gaf ir. Hartman van de provinciale planologische dienst een uiteenzetting- over de studie van het recreatieplan-en tipte een aantal losse elementen van dit in voorstudie zijn de plan aan. Aan dit recreatieplan, zo bleek hierna uit het betoog van de heer Rietveld van het dagelijks bestuur van Rijn mond, tilt Rijnmond zwaar. Het is echter één van de vele plannen. Ter geruststelling van de werkgroep voor het recreatieschap kon hij echter mee delen dat Rijnmond momenteel met de 23 Rijnmondgemeenten overlegt om het recreatieplan voor de Krimpe nerwaard te realiseren. Hij zei te verwachten dat dit overleg na 23 december afgesloten is en na die datum hoopt men dan bij de Krimpe nerwaard te komen om in het recrea tieschap deel te nemen. Rijnmond is er in het kader van de deelneming voorstander van, zo liet de heer Riet veld verder weten, dat volgend jaar een grondig onderzoek ingesteld moet worden naar de natuurwetenschappe lijke waarde van de Krimpenerwaard, alvorens met de recreatie in de Waard te beginnen. Voorzitter Luteyn stelde in zijn slot woord dat het een grote kunst van allen zal zijn het evenwicht te vinden tussen het natuurschoon in de Krim penerwaard en het tegemoet komen aan de verlangens van mensen die in de Waard recreatie komen zoeken. Op een vraag waarom het overlegorgaan Midden-Holland niet in het recreatie schap is betrokken merkte hij op dat de gemeente Gouda van harte welkom is om zich bij het schap aan te sluiten. Ten aanzien van de andere gemeenten van het overlegorgaan bui ten de Krimpenerwaard zei de heer Luteyn van mening te zijn dat deze weinig belangstelling zullen hebben voor de Krimpenerwaardse aangele genheden. Woensdagmorgen om 9 uur be gint op da 1e etage de verkoop van deze fabriekspartij druk stoffen, 120 cm breed en in diverse dessins, nu per meter z SCHIEDAM Dat kleine oorzaken grote gevolgen hebben is een gezegde dat erg oud is, maar ook vandaag nog bijzonder actueel. Aan dit gezegde zal het gemeentebestuur moeten hebV.n gedacht tijdens de laatste begroti gs- vergadering van de gemeenteraad. De ze kleine oorzaak was de sociëteit De Tempel', eertijds gehuisvest aan de zeer pittoreske Lange Havenin Schie dam, vervolgens verdreven naar een schamel onderkomen aan de St-Anna- zusterstraat, een onderkomen dat ver leden jaar weer -moest worden verla ten omdat het gebouw bijzonder bouwvallig was. Sinds die tijd zijn de jongeren van De Tempel op zoek naar een nieuw huis, maar het is bij zoeken gebleven. De Tempel, die ook maatschappelijk in de hoek zit waar de klappen vallen (er komen hoofdzakelijk werkloze jon geren in deze sociëteit) kreeg belang rijke medestanders. Speciaal nu men Ket oog heeft laten vallen op een pand aan de Singel, dat eigendom is van de rk Kerk. Tussen het kerkbe stuur en de gemeente Schiedam is echter een 1 partij touwtrekken ont staan over de verkoop van de grond, waarbij de twisten zo hoog liepen dat de gemeentelijke vertegenwoordiger de onderhandelingen afbrak. Dit tot ongenoegen van de socialistische wet houder C. J. M. Bolmers die zei: 'Wij onderhandelen niet met het pistool op de borst.' Hoewel wethouder Bohners 'in zijn functie als eerste politieke verant woordelijke man voor het grondbe drijf sterk twee moties ontraadde, in de eerste sprak de raad als zijn me ning uit dat er verder moet worden onderhandeld, terwijl in de tweede de raad het gemeentebestuur verzoekt ROTTERDAM Op dinsdag 19 de cember zal op de hoek Schiekade Walenburgenveg een nieuw kantoor van De Spaarbank te Rotterdam wor den geopend. Met de opening van dit 66e kantoor is De Spaarbank, met nabijgelegen kantoren aan de Stad- houdersweg en Schieweg gemakkelijk bereikbaar voor de bewoners van de wijken Provenier, Blijdorp en Berg- polder. Het spaarbankkantoor Schieka de zal dagelijks geopend zijn van 9— 12 en van 1-5 uur, bovendien vrijdag avond van 6.30 tot 8 uur. Op diezelfde dag wordt er een nieuw kantoor in gebruik genomen aan de Rondolaan' 21 op de Heypiaat. Dit 67e kantoor van de Spaarbank zal geopend zijn van 912 en 15 uur, bovendien vrijdag van 6.30 tot 8 uur. per omgaande naar-een nieuwe ruim te voor de Tempelgroep uit te kijken, werden beide moties aangenomen. De motie, waarin op onderhandelingen werd "aangedrongen kreeg 18 raadsle den achter zich, 15 waren er tegen, terwijl de motie waarin op een ande re ruimte Werd aangedrongen, door vrijwel alle raadsleden werd onder steund. Slechts één lid was tegen. Opmerkelijk was overigens dat de complete PvdA-fractie tegen de eerste motie stemde, Zij wilden hun wethou der niet in zijn politieke hemd laten staan, dit tot ongenoegen van de Tem- pel-jeugd. 'Van hun hadden we dat helemaal niet verwacht', zeiden ze na afloop. Maandagavond werd een einde ge maakt aan de uitputtende begrotings marathon. Zonder een stem tegen schaarde de .raad zich achter de jaar lijkse begroting van het gemeentebe stuur. Vanavond komt de raad voor de zesde maal in veertien dagen bij één, nu om in een korte vergadering de maandelijkse agenda af te hande len. ROTTERDAM Het gewest Rotter dam van de Partij van de Arbeid heeft zich naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de Stich ting algemeen belang voor Antillia- nen bereid verklaard de intrekking van de 5 procentsregeling met betrek king tot de huisvesting van buiten landse arbeiders ter discussie te stel len. De raadsfractie van de PvdA van Rotteraar schaarde zich enkele maan den geleden achter de maatregel, die de gemeenteraad naar aanleiding van de moeilijkheden in de Afrikaander- wijk nam om dë huisvesting van bui tenanders te beperken tot 5 procent van de plaatselijke bevolking. De kamerfractie van de partij betreur de de maatregel, omdat deze een ra cistisch karakter heeft. Het hoofdbe stuur sloot zich hierbij aan. De Stichting Algemeen Belang voor Antillianen schreef in een brief aan het bestuur van het gewest Rotterdam van de PvdA ernstig verontrust te zijn over de wijze waarop de raads fractie de socialistische principes met voeten trad. De Antillianen verzoch ten het bestuur de fractie te advise ren mee te werken aan de officiële intrekking van de 5 procentsregeling. Tijdens een vergadering op 25 januari zal het gewest hierover beslissen. LEKKERKERK Wéinig gelukkig hebben de meeste fractieleiders zich in hun algemene beschouwingen over de gemeentebegroting 1973 getoond over de wijze, waarop de begroting sluitend is gemaakt B. en W. hebben de cijfers op inkomsten en uitgaven gelijk weten te krijgen door enkele plaatselijke belastingen per 1 januari te verhogen. Na drastische bezuinigin gen was dit overigens nog niet hele maal voldoende om de begroting in evenwicht te krijgen, er prijkte op de uitgavenzijde nog 59.820,20 meer dan op de inkomsten. Volgens ARP-fractieleider D. Neven behoeft het echter niet te verwonde ren dat de begrotingscijfers een min der gunstig beeld te zien geven dan wel eens het geval is geweest. 'Het vormt de realiteit van een vooruit strevend beleid', aldus het raadslid, die dit keer aanzienlijk gematigder in zijn beschouwing was dan voorgaande jaren. Ruime aandacht kregen de fi nanciën ook bij de AR, waarvan woordvoerder Neven opmerkte toeh wel enige zorg over de financiële situatie van het ogenblik te hebben, temeer daar er voor 1973 algemene voorzieningen op het programma staan, welke niet langer kunnen wor den uitgesteld. Wat de uitgaven betreft ging de heer A. L. H. Breyer van de SCP-fractie nog wat meer op de man af en betoogde hij, dat veel geld wordt uitgegeven en verplichtingen aange gaan voor objecten, welke naar zijn mening niet beantwoorden aan' het ideaal, wat men zich daarvan voor stelt, met name voor sport en spel. 'De gelden hiervoor moeten naast de diverse rijks- en provincie-uitkeringen verkregen worden uit de gemeentelij ke belastingen en reserves', aldus de heer Breyer. Hij wees het college op haar verant woordelijkheid ten aanzien van de bevolking nu de tering naar de ne ring te zetten 'Wie sport wil beoefe nen zal zichzelf hiervoor opofferingen moeten getroosten en moet niet reke nen op de steun van hen, die daarvan niet willen weten', zo ging de heer Breyer verder. Zijns inziens wordt het ten onrechte als een algemeen belang geacht en mag het nooit bijdragen tot verzwa ring van belastingen voor alle bur gers. De verhogingen van de belastin gen zou zijn fractie kunnen accepte ren, ware het niet, dat deze veroor zaakt worden door factoren, welke een deel van de bevolking niet ten laste kunnen worden gelegd. Tevredenheid klonk ook uit de alge mene beschouwingen ten aanzien van de woningbouw, hoewel er altijd wen sen blijven klinken. De VVD en AR pleitten in dit geval voor meer geva rieerder woningbouw met name de bouw van huizen voor alleenstaanden, kleine en onvolledige gezinnen en minder validen. -Ü diÜillimll jWT,\ hJHirwwlw*w. wit!?T111 w liiiiii'iiii'ïiliiiiiiiiiimWiwiiiKii H HOORNAAR Al sinds enige weken Is het dorp in tweeën gedeeld als gevolg van de werkzaamheden aan de eeuwen oude Heulbrug, die wordt gesloopt en vervangen door een nieuwe (zie foto). De Heulbrug was de alleroudste brug in de streek. Op den duur heeft deze brug het geweld van de zware vrachtwagens niet meer kunnen verdragen. Verkeers technisch gezien was de Heul met zijn hoge katterug een onding. Toch paste de brug aardig in het karakteristieke dorpsbeeld van Hoornaar als overkluizing vél1 de Kromme Giessen, een zijtak van het eeuwenoude veenriviertje de Giessen. De werkzaamheden aan de nieuwe brug veroorzaken momenteel veel ongerief. De melkboer In het dorp moet nu, ten einde de wijken rond de viersprong te kunnen bedienen, een heel eind omrijden. Ook de bus heeft de route vla de rullverkaveilngsweg moeten verleggen. De bedoeling is dat het werk nog dit jaar geklaard za! ztjn, ten minste als er geen vorst komt. De nieuwe brug, waarvan de kosten 70.000 bedragen, wordt breder dan de oude Heul en komt wat de hoogte betreft op het niveau van de straat te liggen. Géén schrift, of tel. best SCHIEDAM 'De Verzamelaar' houdt voor de laatste keer dit jaar een ruilbeurs. Een mooie gelegenheid om dubbele exemplaren te ruilen of ontbrekende aan te vullen. De ruil beurs wordt gehouden in gebouw 'Ar cade', Lange Haven 71 op donderdag 21 december om 19.00 uur. BERKEL De gemeenteraad van Berkei en Rodenrijs heeft maandaga vond besloten volgend jaar een be drag van bijna 6.000 te betalen aan het advertentieblad De Schakel, dat in de gemeente huis-aan-huis wordt ver spreid. Voor dit bedrag huurt de gemeente advertentieruimte voor het plaatsen van voorlichtende artikelen 1 en berichten. Voor dit jaar was voor dit doel een krediet van 2750 be- Orgel, zang en hobo De zes gegadigden krijgen bij deze koop een strook grond, bestemd voor trottoir en plantsoen, gratis. De amb telijke toelichting op dit voorstel ver meldde niet dat de betrokken gegadig den ambtenaren zijn van de gemeen te. schikbaar gesteld. Maar b, en w. zul len voor hun voorlichting dit jaar vermoedelijk 5460 uitgeven, hier mee het toegestane bedrag voor bijna honderd procent overschrijdend. Drs. P. P. A. Timmermans van de KVP bleek, met alle waardering voor de inhoud van de door de ambtenaren geschreven artikelen en berichten, niet zo gelukkig te zijn met deze wijze van gemeentelijke voorlichting. Zijn bezwaar was dat ook de berich ten worden geplaatst tegen adverten tietarieven. Maar iedere krant plaatst toch graag het nieuws gratis, aldus de heer Timmermans. Hij kon zich voor stellen dat voorlichting die men graag 'onverkort' wilde zien gepubliceerd, als advertentie werd geplaatst. Zijn opmerkingen vonden in tweede in stantie bijval bij de heren Kersten (WD), Meij (D'86) en Vermeer (GPV). Burgemeester Reekers ant woordde dat de gemeente ook nieuws berichten naar de kranten stuurt en andere huis-aan-hulsbladen en dat het advertentieblad De Schakel deze be richten ook gratis plaatst. Toen de heer Vermeer hem vroeg zo'n bericht te noemen schoot de burgemeester niets te binnen. Het overleg met een ambtenaar leverde na verloop van tijd het noemen van twee berichten op. De heer Timmermans voerde verder nog aan dat afgezien van de gemeen telijke bijdrage de redactionele in houd van De Schakel slecht is. Het principieel bezwaar van de KVF-er is, dat de voorlichting via De Schakel eenzijdig ambtelijk is. Er staat geen onafhankelijk journalistiek oordeel te genover. Ook leest men geen commen taar van de zijde van de redactie. Drs. Timmermans die wel met het voorstel akkoord ging liet duidelijk de waar schuwing horen datde hele zaak komend jaar opnieuw moet worden bekeken. De raad ging verder akkoord met de verkoop van grond aan de Anjerdreef aan zes inwoners van de gemeente tegen de prijs van 84.50 per m2 voor het laten bouwen van eigen woningen. ROTTERDAM Voor een vrij talrijk gehoor musiceerden maandagavond in de Laurenskerk de organist Albert de Klerk, de baszanger Max van Egmond en de hoboïst Heinz Friezen. Het programma, dat uiteraard was afge stemd op de komende kerstdagen, be vatte als zelfstandige orgelwerken een vierdelige Hymne van Nicolas de Grigny met o.a. een vijfstemmige fuga ea een uitgebreid orgelpunt Van de vier Magnificat-Fugen van Pachelbel bleek vooral de levendige fuga in G gr. een boeiend speelstuk. Drie varia tiewerkjes op oude Noëls van Balba- stre, Nicolas le Bègue en d'Aquin werden op fijnzinnige wijze geregi streerd. Trouwens ook in de begelei dingen van de door Max van Egmond gezongen liederen vielen steeds kleur rijke en artistieke registraties te be luisteren. Vroeger werden de vrijhe den die Robert Franz zich in de harmonisatie van liederen van Bach veroorloofde nogal eens gehekeld. Maar in het bekende kerstlied 'O Jesulein süsz" van Bach bracht Albert de Klerk heel wat ingrijpende veran deringen aan. "t Klonk wel goed, maar het was geen Bach. Met zijn warm en glanzend stemgeluid, voortreffelijk aan de grote kerkruimte aangepast, heeft Max van Egmond benaive bo vengenoemd kerstlied een aria uit Bachs Weihnaehtsoratorium ten geho re gebracht, alsmede een fraai cou- m t1< pletlied met refrein van Miep Zijlstra I PTlfïkftllSrPUinP' 111 (met obligaat hobo), een kerstlied van de Engelse componist John Attey, VI<1 ï-iiioni TVfiiagtum in 1622 gepubliceerd in 'First book of ITlUScillIl Ayres' met luit, hier vervangen door hobo, en een heel mooi, in gematigd modem klankbeeld geschreven kerst lied op Franse tekst van Albert de Klerk, eveneens met obligaat hobo. Heinz Friezen bespeelde beurtelings de gewone hobo en de hobo d'amore (die een kleine terts lager gaat). Prachtig gaaf en genuanceerd spel heeft de eerste hoboïst van het Rot terdams Fhilharmonisch Orkest hier bij doen horen. W. H. Wolvekamp De voorlichting van de zijde van de gemeente Berkel en Ro denrijs is de laatste tijd enigs zins scheef gegroeid. B, en w. van deze gemeente 'verkopen' hun nieuws aan het plaatselijk huis-aan-huis-blad De Schakel tegen betaling van een overeen gekomen advertentietarief. Voor de rest beperken de voorlich- tingsaktiviteiten zich in princi pe tot het rondzenden van be richten aan de redacties van een aantal dagbladen en huls-aan- buis-bladen, die ook in Berkel worden verspreid. Het laatste jaar is van deze voorlichting niet zoveel terecht gekomen. Van de voorlichting via de ad vertenties wordt door de Ber- keïse ambtenaar onder verant woordelijkheid van b. en w. graag en dankbaar gebruik ge maakt Ook tal van artikelen die niet direct plaatselijk zijn werden geproduceerd. De laatste tijd kan men vaak de klacht horen dat het werk van de raadsleden haast te veel wordt Een oorzaak hiervan is en dat geldt vooral voor een sterk groeiende gemeente als Berkél dat het ambtelijk ap paraat steeds sterker en machti ger wordt Zo wordt het demo cratisch tegenspel door de raad moeilijker. In Berkel hebben de raadsleden echter in een mis plaatste zelfverloochening de ambtenaren bovendien nog een voorsprong gegeven via het ad vertentieblad van een eigen pers, waarin vanuit de eigen ambtelijke verantwoordelijk heid. maar daarmee eenzijdig, voorlichting wordt gegeven. ROTTERDAM Van 23 december 1972 tot en met 29 april 1973 zal in het Maritiem Museum 'Prins Hendrik' een tentoonstelling worden gehouden, gewijd aan het kartografisch werk van Petrus Plancius (15521622); de voorbereider en stimulator van de Nederlandse ontdekkingsreizen. Het museum is dagelijks geopend van 1017 uur; op zon- en feestdagen van 1117 uur. Op nieuwjaarsdag is het museum gesloten. De toegang is gratis. Smit-Kinderdijk heeft opdracht ont vangen uit Peking voor het bouwen van twee grote sleephopperzuigers met elk 4500 m3 laadruiminhoud, inclusief de reservedelen voor een periode van drie jaar. De zuigers worden gebouwd in Kinderdijk en zijn van het Stantrajltype. De hoofd- afmetingen z ijn: lengte over alles 101.50 meter, lengte over de lood lij nen 94 m, breedte 17.20 m en holte 8.90 m. Voor de voortstuwing zullen per schip twee direct omkeerbare Smit-Bolnesmotoren van elk 2700 pk zorgen. De hopper wordt uitgerust met 22 bodemkleppen, terwijl de twee zuigbuizen een diameter krij gen van 900 mm. De schepen krij gen een accommodatie voor 65 per sonen. De levertijd voor deze sche pen zal in 1974 komen te liggen, het eerste schip op 1 augustus, het twee de op 1 december 1974. B. en w. van Krimpen stellen de raad voor De Kleine Zaag, bestaande uit percelen weiland, bos, hakhout en verder natuurgebied met water, te verkopen aan de Stichting Zuid- Hollands Landschap. Het college is van mening dat de stichting de meest aangewezen instantie is om dit natuurgebied te beheren. De aktie Kom over de Brug heeft in Krimpen rond 20.000 opgebracht. De collecte voor de tbc-bestrijding en met name voor de sanatoria Son- nevanck en Zonnegloren heeft 1.218.80 opgebracht. 9 Donderdag middag wordt in De Rotonde het jaarlijkse Kerstfeest voor de bejaar den gevierd. De Plattelandsvrouwen houden donderdagavond in Centraal een Kerstavond waaraan medewer ken een kwartet onder leiding van mevr. M. de Klark-Hoebée, aanvang 20 uur. Het kerstfeest van de Her vormde Zondagschool Eben Haëzer wordt zaterdagavond 23 december gevierd in De Rotonde, aanvang 19 uur. Donderdag 21 december, 19.30 uur, houdt de kampleiding van het Jeugdkamp Krimpen aan de Lek in De Rotonde een boutavond. De baten komen ten goede aan de aktie 'centen voor tenten'. Op het rad van avontuur worden kerstbouten, kerst kransen en wijn gedraaid. Zondag 24 december, 22.30 uur, wordt m de Gereformeerde Kerk aan de Hoofd straat een open Kerstnachtdienst ge houden. Het combo en jeu 'koor Cryéco uit Krimpen aan de Ussel werken aan deze dienst mee. e Op eerste kerstdag. 16.30 uur, wordt in de Hervormde Kerk in Krimpen aan de Lek een kerstzangdienst gehou den. De meditatie wordt gehouden door ds A. Boertje. Medewerking verlenen de Chr. Gem. Zangvereni ging Soh Deo Gloria en de alt Map Baks. Vrijdag 22 december wordt in de Gereformeerde Kerk een kerst zangdienst gehouden waar elk jaar de muziekvereniging Crescendo het initiatief toe neemt. De leiding van de samenzang berust bij de heer J. Schipper, mevrouw A. Boon-de Vreede .crzorgt de declamatie. Aan het orgel mej. C, Hak. aanvang 20 uur. Het gemeentebestuur van Lekker kerk toont zich teleurgesteld omdat door een nieuwe bestuurssamenstel ling van het Hoogheemraadschap Krimpenerwaard geen directe verte genwoordiging meer vanuit het ge meentebestuur van Lekkerkerk is toegestaan. Een nieuwe vertegen woordiger mocht niet uit het college van b. en w. komen, noch uit de gemeentêraaf of uit de sfeer van het ambtelijk apparaat komen. Daarbij moest de vertegenwoordiger wel een grondeigenaar zijn. B. en w. hebben voorgesteld de heer G. Markensteijn, die nu benoemd is. Door deze sa menstelling van het bestuur vinden b. en w. dat de directe relatie met het Hoogheemraadschap wat ver zwakt is. B. en w. willen hier geen genoegen mee nemen en stellen zich voor te gelegenertijd deze kwestie ter bevoegder plaatse aan de orde te stellen. Het als experiment be gonnen voorstel om de bewoners zelf de tuinaanleg van de voortuinen te laten verzorgen in het BUderdijk- kwartier Wijkt een dermate succes te zijn geweest dat b. en- w. in principe besloten hebben alle voor tuinen voor dergelijke aktivitéiten van de bewoners vrij te geven. Het gemeentebestuur zal aan alle bewo-\« ners van gemeente woningen een brief schrijven en verwacht dat enerzijds de diversiteit van de tui nen gediend zal zijn en dat ander zijds de plantsoenendienst van de gemeente hierdoor ontlast zal wor den. De postduivenvereniging Keer Weer heeft een fraaie postduJvenshow ge houden. Er waren 164 inzendingen, verdeeld over acht klassen. Voor keurmeester H. Kwant was het geen gemakkelijke taak om de prijzen vast te stellen. De mooiste inzending van het geheel was een oude doffer van G. Dijksman en de volgende een jonge doffer van C. Trouwborst. De gemeenteraad vergadert donder dag 21 december, 19.30 uur, in het gemeentehuis. De agenda bevat slechts één punt: het kenbaar maken aan de commissaris van de koningin, mr. M. Vrolijk, door de raad van zijn gevoelens met betrekking tot de aan de te benoemen burgemeester te stellen eisen van bekwaamheid en geschiktheid. De afdeling sociale zaken van Ouderkerk wil reeds gege vens verzamel én van hen die in aanmerking willen komen voor een kamer in de in aanbouw zijnde ver* zorgingsflat. Mensen van 65 jaar en ouder, die verzorging maar geeh verpleging nodig hebben, kunnen zich opgeven per formulier dat ver; krljgbaar is op het gemeentehuis bij de heer J. Pak. Men verwacht dat de verzorgingsflat ongeveer septem ber 1973 gereed zal zijn. De federatie voor vrouwelijke vrijwilli ge hulp gaat na een aanloopperiode nu met de werkzaamheden begin nen. Wie hulp, in welke vorm dan ook, nodig heeft, kan dit melden bij mevr. A. van den Bosch-Pak, Julia- nastraat 4, tel. 523 (tussen 17.30 en 18 uur). De Chr. Gem. Zangvere niging Oefening en Stichting geeft zaterdag 23 september, 19.30 uur, een concert in de recreatiezaal van de bejaardenflat. Het zwenibad De Boezem is gesloten voor het publiek: elke dinsdagavond, op oude jaarsdag na 16 uur, op de beide kerstdagen en op nieuwjaarsdag.

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 2