EUROVISIE KERSTCONCERT DEDOELENR0TTEIMM Maasvlakte straks groen Drie gewonden door gladheid Kerstbomen gestolen Kunstkalender Eis: tien dagen tegen parkeer- controleur 1 m Auto's en schepèn AGENDA r BONT Opnieuw aantal pensions dicht Spangen raakt Ben Dobbeldam kwijt Van Borsselenpenning bij afscheid RADIO FILHARMONISCH ORKEST GROOTOMROEPKOOR O O en morgen. Kerstconcert vier koren THEFURSHWP ïrOUW/KWAJRTET DONDERDAG 21 DECEMBER 1972 REGIO ;R3 ROTTERDAM Het Rotterdam se gemeentebestuur heeft de heer H. de Boer, inspecteur van het onderwijs voor het rayon Rotter dam-zuid-oost, onderscheiden met de Wolphaert van Borsselenpen ning. Wethouder drs. J. G. van der Ploeg (onderwijs, jeugdzaken en vormingswerk) overhandigde hem woensdagochtend deze ere penning in de aula van de scho lengemeenschap 'Van Oldenbar- nevelt' aan het Afrikaanderplein, waar de heer De Boer wegens pensionering afscheid nam. dSeniStSltatiC e" inStrUCtie in Pe scheidende ondenvijsinspecteur H. de Boer (links) ontvangt uit ftail"en van wethouder drs. J. G. van der Ploeg (rechts) de Wolphaert Op een tweede hoogtepunt in de car- van Borsselenpenning. De heer Be Boer kreeg vooral bekendheid vandaag. ROTTERDAM In aansluiting op de aankondigingen van de kerstaktiviteiten, die we reeds uitgebreid in onze kolommen ver werkt hebben volgt hieronder nog een aantal berichten. gei n Idigd Nou jij' H. de Boer voor zijn Hij verwierf deze bijzondere waarde ring van de gemeente Rotterdam voor, zoals de heer Van der Ploeg vertelde, zijn gehele carrière. Maar daarin is vooral het sluitstuk specta culair: de methode 'Nou jij', officieel aangeduid als een projekt voor het aanspreekbaar maken van buitenland se kinderen In het basisonderwijs, in de praktijk een taaionderwijsmethode voor kinderen in een voor hen vreemd land, die zodanig opviel dat Klis, zoals de heer Van der Ploeg met vee! trots constateerde, uit lan den als Oeganda verzoeken kwamen directeur1 IL^Haven ?an Soffi ;Nedeflaöd> de centra de aandacht: de heer De Boer met"Ode Nou jij en door het werk voor de kinderboerderijen, «vooral de man van de Rotterdam- tot 1960 directeur van de wij!em Ruys-MULO in Den Haag. Ook in Den Haag was de heer De Boer een op merkelijke figuur: hij viel op door zijn werk in het handelsavondonder- wijs en de manier waarop hij zich inzette voor de driejarige mulo. (Advertentie) DIRIGENT KURT REOEL solisten ELLY AMELING sopraan RIA BOLLEN alt THEO ALTMEYER tenor MARCO BAKKER bas-bariton VERA BADINGS harp kaart/plaalsbespreking vanaf ma 18/1210 00-16 00 uur t/m zo 24/1212 00-16 00 uur toegangsprijs f.4-houders van CJP cn 65 f f 2,~ 25 december 1972 aanvang 15 00 uur se kinderboerderijen. Hij had er de aandacht op gevestigd, dat het kind in de grote stad verwarmde door het verlies van alle contact met het leven de boerderij-dier. Bijna dertien jaar is de heer De Boer in dienst van de gemeente Rotterdam geweest Daarvoor was hij van 1951 En daarna bracht elk van die kinde ren iets uit hun eigen land: liedjes en voordrachten in Spaans, Italiaans, Portugees of Arabisch, Marokkaanse solo-dans en een met vuur en verve gedanste flamenco uit-Spanje. ROTTERDAM Opnieuw hebben b. en w. besloten tot sluiting van een aantal logementen. Het betreft dit maal de inrichtingen Jacob Catsstraat 124a (8 slaapplaatsen): Oranjeboom straat 343 (16 slaapplaatsen); Schans 22b (7 slaapplaatsen); Laurierstraat 13b .(le verd. en voorzolder 5 slaap plaatsen; 2e verd. 5 slaapplaatsen; 3e verd. 5 slaapplaatsen); le Middelland straat 68c (11 slaapplaatsen); Heem- raadssingel 290a (17 slaaplaatsen); Harddraverstraat 43a (8 slaapplaat sen); Hooidrift 67b (6 slaapplaatsen); Korte Schoonderloostraat 5 a-b (10 slaapplaatsen) en Korte Schoonder loostraat 17b (9 slaapplaatsen). B. en w. hebben gehandeld op grond van rapporten van Bouw- en woning toezicht waaruit blijkt dat de loge menten op verscheidene punten met voidioen aan de eisen in de logeanen- tenverordening 1970. ROTTERDAM Een personenauto is woensdagmorgen vroeg, dankzij de plotseling opkomende gladheid, op de Van Brienenoordbrug tegen een tege moetkomende vrachtauto met aanhan ger gebotst. De personenauto was door de middenberm gevlogen. De bestuurder, de 33-jarige Turkse gastarbeider A. Kumas van de Wil genstraat en twee inzittenden, de 27- jarige S. Hasan, eveneens van de Wilgenstraat en de 32-jarige K. Masmi van de Rubroekstraat moesten allen met letsel aan hoofd en armen naar het Zuiderziekenhuis worden ge bracht Een bestuurder van een andere perso nenauto kon eveneens door de glad heid zijn wagen niet meer houden en kwam tegen de betonnen markering van de brug terecht. De bestuurder kon ongedeerd zijn auto, die totaal vernield werd, verlaten. De gladheid heeft verder in de stad enige strem mingen veroorzaakt ROTTERDAM De nog braak' lig gende en op bebouwing wachtende stukken van de Maasvlakte zullen zo spoedig mogelijk van een speciaal soort gras worden voorzien om stof vorming zoveel mogelijk terug te dringen. Tot deze maatregel is in principe besloten nadat gebleken is dat de door de GG en DG gestelde stofnormen bij harde wind uit het zuidwesten wordt overschreden. Het laboratorium Luchtverontreiniging zal elke drie maanden een rapport uit brengen over het effect van deze beplanting. Een meetonderzoek werd verricht naar aanleiding van het feit dat zowel het ertsoverslagbedrijf Europoort CV als straks de Verenigde Overslagbe drijven Maasvlakte niet aan de aan hen gestelde stofnormen zullen kun nen voldoen. Volgens drs. J. E. Evendijk van het laboratorium ligt dit evenwel niet aan die bedrijven maar kan het teveel aan gemeten stof worden teruggevoerd op het zand van de Maasvlakte zelf. Ook zonder een ertsoverslagbedrijf zou de gestelde norm bij harde zuidwestelij ke wind worden overschreden. Het afgelopen jaar werd op twee punten stof gemeten en wel bij de Keuringsdienst van Waren aan de Baan en bij de radarpost Hoek van zijn er ROTTERDAM Inbrekers van door gegaan met honderd kerstbo men, die zij hebben gestolen uit een opslagloods aan de Huniadijk. Via een raam zijn zij de loods binnengeko men. Ingebroken is eveneens in een woning aan de Straatweg, waar de achterdeur met geweld werd openge broken. Een zak met sieraden en 100 zilveren rijksdaalders werd gestolen. In de nacht van dinsdag op woensdag is een ruit vernield van kledingmaga zijn Visser aan de Beijerlandselaan. Uit de etalege werdten drie suède jassen gestolen. BOTTERDAM:* Stadhuis; 14.00 Gemeente- nsdsïergaderlnK: Dienstencentrum Grata Hagen: 20.00 Wijkraadsvergadering Lfssel- isonde: Sporthal Ahoy'; 20.00 Kerstshow. CAPELLE a.d, 1JSSEL: Ccref. rem.; 19.45 ös. F. Harinck. HÏILEVOETSLUTS: Gemeentehuis; 18.30 Ce- meenleraadsvergaderlng, KRIMPEN a.d. LEK: Gemeentehuls; 19.30 Gemeenteraadsvergadering (begroting); De Rotonde: 19.30 Bout-avond Jeugdkamp Kr. i.d. Lek, ROZENBURG: Gemeentehuis: 20.30 Gemeente raadsvergadering, ROTTERDAM:" Ahoy'hal: 20.00 Kerstshow. BARENDRECHT: Gemeentehuls: 19.30 Ge meenteraadsvergadering. KSIMPEN a.d. LEK Gemeentehuis; 18.30 Gemeenteraadsvergadering (begroting): Ge rtf. kerk: 20,00 Kerslaangdienst, ÜAASLAND; Geref. Ver. Gebouw De Mag neet: 14.00 Gemeenteraadsvergadering. En, zoals van de zijde van zijn colle ga's en de onderwijskrachten in zijn rayon werd opgemerkt, in Rotterdam heeft de heer De Boer zich doen kennen als een inspecteur die moder ner is dan velen hebben durven ho pen. En mr. J. G. Bannink, hoofd van de afdeling onderwijs, jeugdzaken en vormingswerk van de Rotterdamse ge meentesecretarie, schetste de heer De Boer als bepaald géén bureauman, maar iemand die fel emotioneel bij het onderwijs betrokken was, hetgeen ook wel eens aanleiding heeft gegeven tot felle tegenstellingen van opvatting met anderen. Van de twee hoogtepunten in de car rière van de heer De Boer getuigden tijdens dit afscheid en eerbetoon ook de direct bij zijn programma's betrok ken kinderen. Leerlingen op klompen met geit, ko nijntje en zwart schaap vertegenwoor digden de kinderboerderijen, een aan tal buitenlandse kinderen kwam in vlekkeloos Nederlands een groet brengen, tot zelfs uit Brazilië toe. DONDERDAG 21 DECEMBER De Doelen kl.z.: Neerlands Hoop in Panama, 20.15 uur. T.m. jan. Piccolo Theater: Josephine van Gasteren en Henk van'Ulsen In 'Moeder Adam' in regie van Charles Dyer. 20.15 uur. tm. 4 jan. Rozenburg, Geref. Kerk: Kerst concert door Rozenburgs Mannen koor m.m.v. Kees van Dam, or gel, Joop Post Bariton, At van Dam trompet. Dirigent Aad vd Hoeven. Naast koorwerken, zang en orgelsoli alsmede samenzang. 20.15 uur. Schouwburg. Rott. toneel met re prise van 'Liebelei' van Arthur Schnitzler. Za. 23 en ma. 25 dec.: idem. Groote Schouwburg Zuidplein: Opera Forum met de musical 'My Fair Lady', 20.15 uur, T.m. 26 dec. Puttershoek. Geref. Kerk: Kerst- concert door de chr. gem. zang veren. Asaf, kinderkoor Asaf, Put- tershoekse Fanfare, A. Poortvliet orgel. Oude en nieuwe kerstliede ren en werken van Bach, Verdi en Schubert Voorts samenzang. 20.00 uur. VRIJDAG 22 DECEMBER Hillegersberg, Hillegondakerk, Kerstsamenzang bij kaarslicht m.m.v. Rott. Jongenskoor o.l.v. Freek Velders. 20.00 uur. Schiedam. Sted. Museum. Concert bij kaarslicht door het kamermu- ziekgezelsehap Intertexta met werken van Telemann, Schick- hardt en Vivaldi. 20.15 uur. De Doelen hal gr.z. Knaakconcert o.l.v. Jochem Slothouwer m.m.v. de Ned. Operastichting Alexander Goehr en Harrison Birtwistle. 24.15 uur. Schouwburg: Rott. Toneel met re prise van De Man, het beest en de deugd, blijspel van Piandello. 20.15 uur. 26 dec. idem. ZATERDAG 23 DECEMBER De Doelen gr.z. Kerstpromenade- concert door het R.Ph.O. o.l.v. Morton Gould. Soliste: Seila Armstrong, sopr.; Werken van Gabrielle, Scarlatti, Britten, Mozart, Gould. 20.15 uur. Mijnsheerenland, Herv, kerk. Concert door Hansje Gerritsen, hobo; Nine Sligter, dwarsfluit; Henk G van Putten, clavecimbel; Herman Lammers. orgel. 20.00 uur. De Lantaren: Festival rond John Bull Puncture Repair Kit. T.m. 31 dec. 20.30 uur (behalve de kerstdagen). Rott Schouwburg: Rott. Toneel met reprise van Liebelei (zie 21 dec.). Schiedam. Geref. kerk (vrijge- maakt). Westvest Kerstconcert door chr. mannenkoor 'De vere- - nigde zangers' uit Barenrecht m.m.v. Jan .J v.d. Berg, orgel, en solisten. Werken van Bach, Guil- mant en Zwart (orgel), Schubert, Adam vd Beek (koor )en samen zang. 20.00 uur. ZONDA G24 DECEMBER De Doelen gr.z.: Volkskerstzang. I..JF. koren van Rotterdam en Overscbie; W. Hardenbol, orgel; A. J. van Oosterom, verteller en medew. Leger des Heils. 2000 en 22.00 uur. MAANDAG 25 DEC De Doelen gr.z.: NOS-Kerstcon- eert d.h. Radio Filh.Orkest m.m.v. Groot omroepkoor. Marco Bakker, bariton: Vera Badings, harp; Elly Ameling, sopr.; Theo Aitmeyer, tenor; Rita Bollen, alt. Werken van Stolzel, Palestrina. Bach, Rousseau. Samuel en Tele mann. 15.00 uur, DINSDAG 26 DECEMBER De Doelen gr.z.: Kerstrecital door Stefan Askenase. Chopinprogram- ma. 14.30 uur. De Doelen gr.z. Kerstconcert m.m.v. Herv. gem. koor Vos Ju- bilans (Waddinxveen). Solisten: A. v. Emmerik, hobo; Cor Nies- De Doelen gr.z.: Amsterdams Philh. Orkest o.l.v. Anton Kers jes m.m.v. Janine Dacosta, piano. Weens promenadeconcert. Wer ken van Auber, Saint Saëns, Dvo rak. Joh. Strauss en Suppé. 20.15 uur. DONDERDAG 28 DECEMBER Schouwburg. Zuidelijk Toneel Globe met 'Drie zusters' van Tsjechow in regie van Ton Lutz. 20.15 uur. sen, bariton; Feike Asma orgel. Meditatie ds Jae van Dijk. 10.30 uur. Ridderkerk. Goede Herderkerk. Frans van Tilburg speelt werken van Mudde, Zwart, Asma, Bone faas, Bach en d'Aquin. 16.00 uur. Simonstraatkerk: Dirk Jansz. Zwart speelt werken van Bach, Marcel, Dupré en Jan Zwart. 16.30 uur. Schouwburg: Rott. Toneel met re prise van het blijspel 'De man, het beest en de deugd. 20.15 uur. WOENSDAG 27 DECEMBER Schouwburg: Toneelgroep Cen trum met een voorstelling van 'Kwartet' van E. A. Withhead In regie van Chr. Nortier. 20.30 uur. De Lantaren: Xoelapepel, een door Hesselbach ontwikkeld spel. Daarna films van Mike Dunford en Daily Potter. 20.30 uur. De Doelen hal gr.z.: Koffiecon cert. Ruud van der Meer, bariton en Rudolf Jansen, piano. 12.45 uur. ROTTERDAM In een 'zonderlinge' zaak heeft de Rotterdamse officier van justitie, mr. A. B. M. Borgart, woensdagmorgen een celstraf van tien dagen geëist tegen de 50-jarige par- keercontroleur H.K. uit Rotterdam. De man stond voor de politierechter wegens verduistering en valsheid in geschrifte. Op 24 april bekeurde hij eett park-eer- overtreder en stak het geld 15 gulden in zijn eigen zak. In zijn bonboekje bracht hij de nodige veran deringen aan. 'Zeer geraffineerd', vond mr. Borgart. Hij nam de zaak ernstig op. 'Verdachte heeft misbruik gemaakt van zijn functie. Een functie waarop geen smet mag rusten.' De officier toonde zich evenals de politierechter, mr. A. R. Jolles, ver baasd over het feit dat de man niet was ontslagen. Toen de verduistering aan het licht kwam. werd H.K. tijde lijk op non-aetief gesteld maar daarna als bode in gemeentedienst weer in genade aangenomen. Mr. Jolles wilde niet direct uitspraak doen. Hij stuurde de verdachte naar huis met de opdracht uit te zoeken of hij ontslagen wordt als hij de gevan genis in zou draaien. De zaak is aangehouden tot 17 januari. p}p-ft3l?S t'"--'j.-fTi k ROTTERDAM -- Rotterdam is wereldhavenstad nummer één. Dagelijks varen tientallen schepen de havens in en uit. De peanjvlgheid in de havens Is voor velen een lust voor het oog. Maar het gezicht op de havens wordt voor een groot deel onttrokken door een forse vezameling aut's. De foto laat duidelijk zien hoe het beeld op het scheepvaartverkeer wordt vertroebeld. Activiteiten rond Kerst BRIELLE In de Ontmoetingshal van de Geuzenkerk, hoek Coppelstoek- straat en Langestraat, wordt op Twee de Kerstdag van vier uur 's middags tot acht uur 's avonds een Kerst-inn gehouden. Deze Kerst-inn omvat een expositie: Hoe ziet het kind het Kerst gebeuren, een muziekmarathon, film- diavertoning en een creatieve kinder hoek. ROTTERDAM Van kerstavond, zondag 24 december vanaf 7 uur tot Tweede Kerstdag, dinsdagavond 7 uur, staat Wijkgebouw Odeon open voor iedereen, die tijdens de kerstdagen wat gezelligheid en aanspraak zoekt: bejaarden, die geen bezoek krijgen, buitenlanders, die niet weten wat ze met deze Nederlandse feestdagen aan moeten en iedereen, die zich wat verloren voelt tijdens de feestdagen. Er is gelegenheid tot het leggen van een kaartje, er zijn gezelschapsspelen, televisietoestel en platenspeler met platen aanwezig en tegen lage prijs is er koffie, soep en een hartversterker- tje te verkrijgen. Voor bejaarden en invaliden bestaat de mogelijkheid dat ze opgehaald wor den met een auto. Daarvoor kunnen ze dan tijdens de kerstdagen bellen naar Odeon. Tel. 363929. ALBLASSERDAM Op 26 december zal in de Gereformeerde Kerk aan de Ieplaan om acht uur een kerstconcert gegeven worden door organist Cor de Haan met medewerking van de onder zijn leiding staande koorklas van de Chr. Huishoud- en Industrieschool. Verdere medewerkers zijn Geert Ou- weneel (koorbegeleiding) en Fransje de Visser (dwarsfluit). ALBLASSERDAM Op zondag 24 december zal in de middagdienst om vijf uur in de Gereformeerde Kerk aan de Ieplaan een bijzondere kerst- wijdingsdienst gehouden worden, waarin het Gereformeerd Kerkkoor onder leiding van Cor de Haan canta te 142 'Uns ist ein Kind geboren' van J. S. Bach zal uitvoeren. Liturg in deze dienst is ds W. ten Kate. SCHIEDAM Het Leger des Heils houdt ook in Schiedam c:n groot aantal bijzondere bijeenkomsten. Zondag 24 december 10 uur 's mor gens is er een Heiligingssamenkomst, 11 uur Kerstnachtdienst in Irene. Eer ste Kerstdag 10.30 uur Kerstwijding, 5 uur Familiekerstfeest Tweede Kerst dag 10.30 uur Kerstzang en muziek in de ziekenhuisen, 2 uur Kleuterkerst feest en 4 uur kerstfeest voor de grotere kinderen van de zondagsscho len. Zaterdag 23 december zijn er kerstfeestvienngen voor bejaarden in de aula van de Scholengemeenschap Spieringhoek. Er is dan een gevari eerd programma onder leiding van ma joor J. Brinkman. ROTTERDAM Van zaterdag 23 de cember tot en met Tweede Kerstdag is 't Slag eèn open ruimte. Met deze Kerst-inn willen de organisatoren mikken op die mensen, die vinden dat ze toch wel gezellig hun kerst thuis kunnen vieren. Het programma ver meldt: spelen, biljart, tafeltennis, tv, creatief spel en film, samenspraak, folksonggroep De Gallooie uit België. Iedere dag op de gebruikelijke tijden koffie, soep en broodjes. RAAMSDONKSVEER Vrijdag 22 december wordt in de Nederlands Hervormde kerk de traditionele kerst- zangdienst gehouden door het ge mengd koor Excelsior. Op deze avond, die om acht uur begint, wordt mede werking verleend door ds. H. Bone- stroo. Als solisten treden op mevrouw Van Dongen, mej. Janneke Groene- weg, sopraan, de heer J. Schoonder- mark, tenor en de heer A. Kemps, bas. Dirigent is de heer H. Groeneweg en het orgel wordt bespeeld door de heer Jaap van Erk. SCHIEDAM Het Christelijk Man nenkoor De Verenigde Zangers uit Barendrecht concerteert zaterdag 23 december in de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) aan de Westvest. De begeleiding is in handen van de be kende Delftse organist Jan J. v.d. Berg, terwijl deze ook enkele orgelso li ten gehore zal brengen. Kaarten voor dit concert, dat om acht uur begint, zijn verkrijgbaar bij muziek handel Houtman, Singel 116, boekhan del Niemandsverdriet. L. Kerkstraat 52b, W. Punt. B. H. G. Laan 343, tel, 704359. en H. Plaisier, Van L. Sti- rumstr. 27 tel. 704778. allen in Schie dam. ALBLASSERDAM Op zaterdag 23 december 's avonds om 7 uur wordt een Volkskerstzang gehouden in de Gereformeerde Kerk. Medewerking zal worden verleend door organist J. Bak ker en muzikanten van de Christelij ke Muziekvereniging Soli Deo Gloria. VLAARDINGEN In de Nieuwe Kerk aan de Binnensingel en in de Bethelkerk aan de Burg. Verkadesin- gel zullen zondagavond om tien uur twee Open Deurdiensten worden ge houden. De bijeenkomst in de Nieuwe Kerk wordt geleid door ds. A. A. Bos en ds H. T. van Reenen. Het thema zal zijn: 'Kerstfeest vieren, nuchter blijven'. Medewerking wordt verleend door organist H. van Vliet en het dameskoor Viva Melodia onder lei ding van mevrouw J. Mulder. In de Bethelkerk gaat ds A. P. Nauta voor, die spreekt over 'Kerst, een keerpunt.' De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door organist W. Ruisaard en het Bethelkoor onder leiding van de heer W. Roskam. HARDINXVELD In de Gerefor meerde Kerk aan de Jan Steenstraat 5 in Boven-Hardinxveld wordt zondaga vond een kerstnachtdienst gehouden die om tien uur begint. Medewerking verlenen: chr. zangvereniging De Lof- stem, cornet G. v. Gelderen en orga nist T. den Breejen. De meditatie wordt gehouden door evangelist Jac ques Buitenhuis uit Utrecht. VLAARDINGEN Op Eerste Kerst dag 's avonds om halfacht wordt in de Grote Kerk onder het thema 'Kom, zing' een kerstzangavond gehouden. De christelijke koorvereniging Proge- za, het jeugdkoor Jong Progeza en de beide Holykoren zullen daaraan mee werken. De begeleiding wordt verzorg door organist Piet George Klootwijk en pianiste mej. Ingrid Hardonk. Het geheel van de koorzang staat onder leiding van dirigent Henk de Jong. VLAARDINGEN In zaal Harmonie aan de Sehiedamseweg wordt op Eer ste Kerstdag door de werkgroep van de Raad voor de Gemeenschap van Kerken en het Leger des Heils een gemeenschappelijke dienst gehouden. Tijdens deze dienst spreekt de heer H. van Zetten uit Vlaardingen over Ma. er is een begin van feest.' Aan deze bijeenkomst, die om half elf be gint, wordt medewerking verleend door de bazuingroep van CJV, VLAARDINGEN In het sportpark De Vijfsluizen zal zondag 24 december een interkerkelijke kerstviering voor jonge mensen worden gehouden. Het thema van deze bijeenkomst, die om negen uur 's avonds begint, luidt: 'Nu moet het gaan gebeuren', welk onder werp zal worden uitgebeeld door mi- me-spel-dans en dia's en gestalte moet gaan krijgen na de viering. Sprekers zullen zijn ds J. E. van Veen en de jongerenpastor G. van Slobbe. Mede werking wordt verleend door de der de wereldwinkel, het jongerenadvies centrum en door Amnesty Internatio nal. ROTTERDAM Op vrijdag 22 de cember wordt in de St. Laurenskerk een Kerstzangdienst gehouden. De avond begint met koor- en samenzang om kwart voor acht. De kerk wordt verlicht met kaarsen. Aan deze avond werken o.a. mee: Ds. N. Kleermaker (meditatie), Reinata Heemskerk (solo zang), Ydo Versteeg (declamatie) en het Christelijk gemengd koor Deo Cantemus o.l.v. Arie Pronk. Aan het orgel Joh. Th. Lemckert en Jan van Weelden. Trompet Frans Vreugdenhil. Holland. Hieruit blijkt dat het ertso verslagbedrijf Europoort op het stof- mveau op de radarpost een invloed heeft van slechts twee procent, In dit verband zou de heer Evendijk eerder een ijzerertsnorm gesteld willen zien dan een stof norm. Van de resterende 98 procent gemeten stof zal een aanzienlijk percentage kunnen worden afgehaald bij beplan ting van de Maasvlakte. De voort schrijdende bebouwing zal dit euvel eveneens beperken. ROTTERDAM Het r.k. kerkkoor 'Verrijzenis van de Heer' onder Piet Roest beet dinsdagavond het spits af in de Goede Herderkerk, waar niet minder dan vier koren zich lieten horen. Het mannenkoor overtuigde het gehoor dadelijk van de waarde van het oude Gregoriaans, het vrou wenkoor blonk uit in een werk van César Franck en van de verrichtingen van het gehele koor mag het mooie 'Over de heuv'len' uit Portorico wor den genoemd. "Een verrassing bezorg de de 'Jongeren Zanggroep Kralin- gen', die onder leiding van Kees Glau- bitz enige bewerkingen van oude kerstliederen uitvoerde, bijna alle van deze dirigent. Bijzonder geslaagd wa ren de Marche des Rois Mages die Bizet in zijn opera 'L'Arlesienne' ge bruikte, en weer op hetzelfde thema 'Three Kings of Oriënt', dat terecht veel bijval ontketende. Het Chr. dameskoor 'Schiebroek* on der Addie de Jong wilde niet onder doen. Het blonk uit in 'Die Engel und die Hirten' van Kodaly, en verte derde het publiek met de verrukkelij ke spiritual 'Mary had a baby*. De opmerkelijke prestatie van de avond zat in de jongerenhoek. De Unit Jon geren Cantorij van de Goede Herder kerk voerde een kersvers werk van haar leider Addie de Jong uit, waarin het aloude kerstmotief in een aantrek kelijk, ritmisch meeslepend, eigentijds klinkend muzikaal kleed is gestoken, met toepassing van een klem ensem ble, inclusief goed behandeld slag werk. Een geslaagd werkstuk van de actieve cantor, dat op hoge prijs werd gesteld. Als solisten traden op de bekende sopraan Lenie Becht en de dito alt Reinata Heemskerk. Zij vertolkten en kele duetten van Pergolesi, namen effectvol de soli in het werk van Kodaly voor haar rekening en zongen ieder een groep kerstliederen. De door hun eenvoud treffende liederen van de alt spraken daarbij het meast aan. Glaubitz als orgelsolist overtuig- de het meest in het bijzonder goed geregistreerde 'Les cloches' van Le Degue. Addie de Jong was aan de vleugel een voortreffelijk begeleider. Deze avond wilde kennelijk, onder het vaan van de Sehiebroekse Gemeen schap tonen wat zo'n stadsdeel kan presteren. Afgezien van het te grote programma en enkele onvolkomenhe den was dit inderdaad een kerstcon cert, dat quapeil een streep aan de balk" verdiende. ROTTERDAM De rond het vertrek vam gespreksleider Ben Dubbeldam uit het wijkorgaan Spangen ontstane publiciteit heeft in de vergadering van dinsdagavond voor een hooglopen de discussie gezorgd. De heer Dubbeldam, die wegens een funktieverandering niet langer na mens het Wester Volkshuis in het wijkorgaan zitting kan nemen, wil ook zijn vrije tijd niet meer aan het wijkwerk besteden, omdat hij weinig waardering kan opbrengen voor het slechte functioneren van het wijkor gaan. Een aantal leden was slecht te spre ken over het feit, dat de heer Dubbel dam in een interview in Het Vrije Volk zijn opvatting over de werkwijze van het wijkorgaan duidelijk naar buiten heeft gebracht Men sprak van het 'gooien met modder5 naar het wijkorgaan en vroeg zich af, wat de heer Dubbeldam zelf voor de wijk Spangen heeft gedaan. De heer Dubbeldam gaf in zijn weer woord toe, zelf ook te hebben gefaald. Zijn uitspraken zijn volgens hem be doeld om de leden van het wijkorgaan aan het denken te zetten. T" de brief aan het wijkorgaan, waar- ai hij de reden van zijn vertrek toelicht, stelt de heer Dubbeldam dat in het wijkorgaan te veel mensen zitten die zich te druk maken om te kleine zaken. Hij vraagt rich voorts af, wie de leden van het wijkorgaan eigenlijk vertegenwoordigen. De heer Dubbeldam vindt, dat werke lijke wijkbelangen tijdens de vergade ring nauwelijks ter sprake komen, met uitzondering van de werkgroep huur en enkele incidentele akties. Het wijkorgaan heeft de wijkbevolking nooit rekenschap van het gevoerde beleid gegeven. In de brief staat voorts, dat het wijkorgaan bij de komende besprekin gen die op 16 en 22 januari zullen plaatsvinden met de vormingsleidster Maria Rotte van 'De Wissel' mis schien wel moet «erkennen dat men met zijn allen heeft gefaald. 'Heeft u wel eens nagedacht om een enquête te houden bij de instellingen en de wijkbevolking om te vragen hoe ze over het wijkorgaan denken? Denkt u ook niet dat dat wel eens bikkelhard kan uitpakken?' aldus de brief. De heer Dubbeldam is in korte tijd het vierde lid dat het wijkorgaan verlaat in verband met moeilijkheden rond de werkwijze en de structuur. (Advertentie) met "Bontwaarborg - certificaat" Lijnbaan 36, Rotterdam;/ tel. 010-125063 bi) Hilton Hotel, naast Thalia TheaterA

Trouw / De Rotterdammer | 1972 | | pagina 1