SSRR-lustrum met reflecties op toekomst Vechtpartij ai Hippe, smaakvolle, gekke ontwerpen voor jeugdkleding f 49.80 Metro toen, nu en straks (1) OPEN-HUIS VAN RET 1 AGENDA 3 Man verdronken Mevr. mr. De Kat: 'tol' is zeker betaald -'AA TROUWyKWARTET ZATERDAG 3 FEBRUARI 1973 REGIO R3 s ROTTERDAM De metro bestaat vijf jaar. Nog steeds Europa's kleinste lijntje maar met een grote belofte voor de toekomst. Onze verslaggevei Aad Begemann sprak naar aanleiding van dit lustrum over de metro toen, nu en straks met mensen die het weten kunnen. In drie artikelen leest u over de vijf achterliggende metro-jaren, ROTTERDAM 'De metro is niet meer uit Rotterdam weg 'te denken. Hij is een integrerend deel van liet stadsgebeuren. Hij is vanzelfsprekend en doodnormaal. Niemand staat er meer bij stil wat er allemaal komt kijken om per werkdag 95.000 mensen onder de rivier door te brengen. En wat voor enorme problemen liet ,zou geven om die mensen op andere wijze te vervoeren over de Maas bruggen of door de Maastunnel.' Aan het woord is drs. C. G. van Leeuwen, directeur van de RET die nog steeds het kleinste metrolijntje van Europa heeft. Bij dit eerste lustrum van de Rotterdamse metro is hij nog steeds even enthousiast als bij de opening in februari 1968. 'Alles is volgens plan verlopen. Ook de reizigersaantallen zijn de eerste twee jaar gestegen. Dat heeft steeds rond de dertig miljoen gelegen. Nu daalt het, zoals bij het totale openbaar vervoer', zegt hij. hoe het staat met de uitbreiding en hoe de financiële stand van zaken is met betrekking tot de aanleg en ontwikkeling van nieuwe lijnen. In dit eerste artikel aan het woord drs. C. G. van Leeuwen, directeur van de RET, over hoe het de metro in vijf jaar is vergaan. Terugloop RET-NS Achterhaald Baldadigheid Automaten Drs. C. G. van Leeuwen is nog steeds enthousiast over 'zijn' metro. Parkeren Kosten i/v Expositie in kunstacademie -;l ROTTERDAM Van hippe tot smaakvolle maar knotsgekke onj/ werpen hebben Pamela Homoet en Mirjam van. Heel in, de afgelop.en jaren vervaardigd. Een prachtige collectie ontwerpen van gave klé ding hebben ze thans samen op een tentoonstelling hijeen gehrachtj •Deze expositie vormt de afsluiting van hun studie aan de Académiën van Beeldende Gunsten en Wetenschappen inRotterdam'; Wat -Pei-' mela en Mirjamprecies gaan doen is nog niet bekend. We'willen" alles aanpakken, als we maar zoveel mógelijk kunnen>ontwerpen',tts hun antwoord. Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag niet on middellijk uitspraak willen doen - in de zaak tegen de 22-jarige Jan- nie T. die ervan wordt verdacht 27 juli de Rotterdamse wapen handelaar Ernst Sies te hebben doodgeschoten op diens uitdruk kelijk verlangen. De president van de rechtbank, mr. A. R. Jol les, stelde dat de zaak te ingewik keld was en dat de rechtbank niet het risico wilde lopen zichzelf la ter te moeten verwijten 'we heb ben het net verkeerd gedaan'. Jannie had ongeveer vijf jaar een verhouding met de wapenhandelaar. In 1967 ontdekte zijn vrouw dit en werd de verhouding verbroken. In die periode probeerde de man zelfmoord te plegen en dat was voor Jaimie reden om weer naar hem terug te gaan. Op 24 juli van het vorig jaar liet zijn echtgenote hen weten dat zij op de hoogte was. Een dag later volgde een eis tot echtscheiding en brak voor de twee geliefden een peri ode van diepe depressie aan. Onnodig "Tl -Af 41 A. W. v. Mourik METRO NIET WEC TE DENKEN Wel is voortdurend gestegen het aan tal automobilisten dat de auto ergens laat staan om dan de metro te nemen. Op dit ogenblik staan dagelijks zo'n achthonderd auto's op de parkeer plaatsen van station Slinge die maxi mum 900 auto's kan bevatten. Volgens de heer Van Leeuwen is men bij gemeentewerken bezig een uitbreiding van de parkeermogelijkheid voor te bereiden. Maar dat totaal aantal auto mobilisten maakt op die 29 miljoen reizigers per jaar niet veel uit. Hun auto's zouden wel hinderlijk zijn in de stad. Het aantal reizigers .dat een auto heeft en bewust kiest, de zoge naamde - keuzereizigers, stijgt echter niet bij het busvervoer. De mensen willen kennelijk juist kwaliteit van het vervoer, stelt de.heer Van Leeu wen. Het jaarlijks teruglopen van het aan tal passagiers met 4 procent is vol gens de heer Van Leeuwen aan diver se omstandigheden te wijten. Ten eer ste het nog steeds toenemende autobe zit,, verder de daling van het aantal inwoners' -van' -Rotterdam, maar ook door het langer worden van de vakan ties en het hoger worden van het ziektecijfer. De dalende tendens zal volgens hem pas stoppen als de binnenstad hele maal vol is en dé zaak dreigt te verstikken, kortom als het ongerief te groot is. In Amsterdam is dat nu al bereikt, meent hij. Botterdam met zijn open binnenstad kan het nog wat uitzingen, ook dankzij de metro. Tevreden is de heer Van Leeuwen ook nog met het tracee van de metro. 'Ais we die'nu opnieuw moesten plan nen, dan zouden we dat weer precies zo doen. Ook de aansluitingen op het overige openbaar vervoer inclusief de semi-metro lijn 2 die op dit ogenblik voor tachtig procent een vrije baan heeft Wat lijn 2 betreft daar wordt nog steeds aan bijgeschaafd. Er ko men nu ook door de tram beïnvloed bare verkeerslichten.' De nieuwe aansluitingen op het NS- net die met de metro en de er aan gepaard gaande reorganisatie ontston den, blijken goed te zijn, vooral'die ROTTERDAM De RET heeft besloten de vijfde verjaardag van de metro niet onopgemerkt voorbij te- laten gaan. De RET gaat een instuif houden op za terdag 10 februari in de metro- remise aan de Hilledijk. De deuren staan open van 's mor gens tien tot 's middags vier uur. Vanaf het metrostation Maasha ven rijdt elk halfuur een tram- naar die remise. De eerste om tien uur, de laatste om halfvier. Uiteraard rifden er ook trams terug, eveneens per half uur, te beginnen om kwart over elf, de laatste om kwart over vier. In de remise staat materiaal opgesteld waarvan bij het me- trobedrijf gebruik wordt ge maakt. Zoals metrorijtuigen, lo- gem, een materiaalwagen en een railslijpwagen. Ook van het trambedrijf zullen de verschil lende rijtuigen staan opgesteld. Bovendien zullen de verschil lende machines die in de remise worden gebruikt die dag regel matig worden gedemonstreerd. Op het emplacement zal een trein pendelen vanaf de remise tot aan de hoofdbaan bij de Parallelweg. Bezoekers mogen over de schouders van het per soneel kijken om te zien op welke wijze zij hun dienst ver richten. Ook de deuren van post T, het seinhuis, staan open. Geïnteres seerde bezoekers kunnen er zien op welke wijze het metro- bedrijf wordt geleid. In de film zaal wordt elke drie kwartier de metrofüm gedraaid. En in de kantine kan men een kopje kof fie of een frisdrank gebruiken. bij CS, Maar er zijn geen grote stro men nieuwe reizigers ontstaan. 'Het aantal reizigers dat bijvoorbeeld van Lombardijen naar CS de trein neemt valt in het niet bij die wij over die afstand vervoeren', zegt de heer Van Leeuwen. 'De NS is duurder en biedt minder frequentie. Daarbij komt dat het'pu bliek overwegend niet aan de NS denkt als een locale vervoerder. Ik had er meer van verwacht En ik zou dat hebben, toegejuicht, aldus de heer Van Leeuwen, een fervent voorstan der van openbaar vervoer. De metro heeft in die vijf jaar verder bewezen een goed technisch ontwerp te zijn alhoewel er talrijke nieuwe technieken in zijn verwerkt. 'Dat was een risico, vooral omdat er maar één lijntje is en een langdurige storing catastrofaal zou zijn geweest', aldus de RET-directeur. Hij geeft toe dat er kinderziekten zijn geweest. Maar het hele systeem was 'zo goed dat die steeds snel waxen' op' te vangen en meestal tonder dat bet publiek er iets of nauwelijks iets van- merkte. 'Na deze -wijf.jaar komen er nog wekelijks j/talrijke 'bezoekers uit het buitenlandode metmhekijken en be studeren',,"zegt de heer Van Leeuwen trots., Het'opvangen'van die storingen was vooral' te danken aan het vrijwel perfecte communicatiesysteem dat rond de metro is opgezet En daar door was het mogelijk dat de metro in die vijf jaar bij het publiek de image kreeg van; 'hij is er altijd'. Twee dingen zijn achterhaald en ble ken minder prettig te zijn uitgeval len, geeft de heer Van Leeuwen even eens toe. Het station CS is aan de kleine kant. De hal is al na enkele maanden iets vergroot. Dat dat stati on wat klein was, komt omdat men aanvankelijk gedacht had aan een dubbel station voor de lijn naar het westen (Schiedam-Vlaardingen). Dat tweede station zou tussen het huidige metrostation en het Centraal Station van de NS moeten inliggen en samen zouden die metro-stations één grote vormen. Het tweede punt is het onbreken van een zogeheten 'staartstuk' bij CS zo dat de metrotreinen stoppen aan het eind van het perron. Dit leidt tot een verlaging van de capaciteit. Op het ogenblik is een voorstel aan de raad in voorbereiding (het heeft de betrok ken raadscommissies al gepasseerd) om alsnog zo'n uitloopspoor aan te leggen. Het is beslist nog geen aanzet voor de metro naar west, maar die mogelijkheid wordt wel ingebouwd. Niet alleen de metro, maar het totale bedrijf van de BET heeft te lijden gehad (en lijdt nog) van ernstige baldadigheid.' Men denkt steeds: 'Het is van de overheid en dan mag het kapot worden gemaakt', zegt de heer Van Leeuwen triest 'Wat de metro betreft, daar heeft men vooral de vernielzucht botgevierd op die punten die niet direct in het oog vielen van de stationsbeambten zoals telefooncellen en bagagekluizen. Aan vankelijk waren we erg optimistisch daarover. Bij de opening zei een bui tenlandse collega: het is erg mooi, maar daar zul je spijt van krijgen. De man heeft gelijk gekregen. Beide za ken zijn een bron van ellende. Steeds opnieuw werden ze vernield. Het aan tal is nu nog maar twintig procent van wat er was. En in de nieuwe stations komen helemaal geen tele fooncellen en bagagekluizen meer.' Wat uitstekend heeft voldaan is het systeem van tourniquets. Het aantal 'zwarte reizigers' in de metro is dui delijk lager dan bij tram en bus. Ze zullen nu vermoedelijk worden afge schaft. Binnenkort komt er in de Rotterdamse gemeenteraad het voor stel voor de metro hetzelfde open systeem als voor tram en bus in te stellen. Dus geen tourniquets maar wel de gele ontwaardingsapparaten die al op de trams en bussen te zien zijn. Maar ook geen automaten voor ritten- kaarten. Als de Hoogvliet-lijn name lijk klaar is, of mogelijk eerder, wil de BET weer gebruik maken van zone-tarief. Er zouden dan teveel au tomaten moeten komen. Wel blijven er automaten met enkele reisjes, en AT s5 Bi^trd-uduif dien moet je vragen hoe de gemeen schap ,het meest gediend is', zegt de heer Van Leeuwen. Hoewel het totale tekort voor het openbaar vervoer in Nederland rond de 600 miljoen ligt is dat op de totale rijksbegroting nog maar een schijntje. Ook hier geldt dat het geen kwestie is van niet kunnen, maar van willen bétalen. die zullen maar weinig duurder zijn dan de rittenkaarten per rit uiter aard. Eindelijk kan men dan reizen op metro, tram en bus met eenzelfde kaart. Kaarten moet men kopen op voorverkoopadressen. Hoewel de heer Van Leeuwen niet op de ernstige Amsterdamse metroproble men wil ingaan, wijst hij er toch op dat in Rotterdam -de metro-aanleg steeds volgens de planning is verlo pen, zowel wat tijd als wat geld betreft Uiteraard kreeg men wel te maken met prijsstijgingen in verband met stijgende materiaalkosten en stij gende lonen. Ook voor de Hoogvliet- lijn ziet hij geen problemen. De heer Van Leeuwen <houdt wel van nieuwe zaken en, van -research, maar hij wil met zijn bedrijf niet helemaal voorop lopen. Hij gelooft beslist niet in systemen 'alsrtnonorails (te weinig flexibel) rollende -trottoirs, luehtkus Hij zegt: 'Ik geloof in de kwaliteits verbetering van het openbaar vervoer. Dan is een tariefsverhoging accepta bel. Ik geloof niet in een sterke daling van het aantal reizigers bij een tariefsverhoging. Er is berekend dat dat 'slechts 0,2 procent zal zijn.' v i tl», 7j£ Volgens'.de RET-directeur moet het parkeren in de 'stad nog moeilijker Worden gemaakt. fNiet ten behoéve sen-treinen en "dergelijke, Ook de re-; vérr dé'REI' maarften gunste vait-de* leefbaarheid van de7 stad. 'De autöis ROTTERDAM Van 5 tot en met 16 februari viert de Societas Studioso- rum Refonnatorum Roterodamensis haar elfde lustrum, dat tot feestmotto heeft 'Luister-urn'. - Dat feest begint met een forumavond in de studentensociëteit Koirtoonia aan de Mauritsweg, maandagavond om negen uur. Het thema is 'Reflecties op de toekomst'. Dit is de naam van een boek, waarin een aantal weten-' schapsmensen, ieder van zijn eigen vak uit, een antwoord zoekt op de vragen welke de technologische en eco nomische ontwikkelingen oproepen. Aan het forum werken mee prof. dr. Verkuyi, dr. H. M. de Lange, direc teur van het instituut voor normen en waarden, drs. J. A. M. Weterman, directeur van de1 sociale akademie en de heer De. Haas van de afdeling public relations van de Sheli. Ge spreksleider is de studentenpastor ds H. Steendam. Dinsdag, woensdag en donderdag zijn er interne feestelijkheden, vrijdaga vond is er een oud-ledenavond en zaterdag is er een autoraiiy, oud- ledenavond, diner en toneelstuk van de SSR-toneelgroep. De week van maandag!2 tot en met vrijdag 16 februari om halfnegen is er cabaret in 'De Lantaren! aan de Gou- vemestraat met Ivo de Wijs. Dinsdagavond 13 februari om halfne gen is er in 'De Lantaren' een liedjes avond met Dimitri vair Toren, Jules de Corte en Jan "van Rhenen. De nacht van woensdag 14 februari op donderdag 15 februari wordt een film nacht," die om negen uur 's avonds begint in de studentensociëteit 'Koi- noonia' met kritische films, 'slap sticks', films uit de oude doos en niet minder dan drie hoofdfilms. In 'De' Lantaren' is er donderdaga vond 15 februari om halfnegen een 'dichtershappening' met Remco Cam- pert, Cees Buddingh en Ab Gelder blom. Het slotfeest, vrijdagavond 16 februari in het Groothandelsgebouw, is weer geheel intern. ROTTERDAM Toen de 19-jarige Portugese zeeman L. Soares in gezel schap van de 40-jarige security-man B. G. en diens echtgenote de bar 'The Flaming Star' aan 'de Boompjes wilde bezoeken is hij in elkaar geslagen. De portier weigerde, Soares de toegang. Toen G. de eigenaar wilde spreken, kwam er een man naar buiten die de zeeman zonder meer in elkaar sloeg. Toen G. tussenbeide wilde komen, kreeg hij eveneens een pak slaag. Soares is voor observatie in een zie- kenhuis opgenomen. (ADVERTENTIE) m ":.v; - ï-f *'1 search daarvoor moet' binnen de per ken blijven. De combinatie van rail en; elektriciteit kan, aldus de heer Van Leeuwen tot in een verre toe komst goed gebruikt worden. Ook het rendement van de gebruikte nergle, gelet op het aantal passagiers, is bij zonder gunstig. Daar is de milieube lasting ook in verhouding gezien, be trekkelijk gering. Het staat in geen verhouding tot de auto. En wat die hoge aanlegkosten betreft: "Het is maar wat je er voor over hebt. Ze zijn niet eens zo hoog in verhou ding tot de wegenbouw. De 'ruit rond Rotterdam' heeft aanzienlijk meer ge kost dan de duurste metrolijn. .Boven- -Vf vuil en. neemt een kostbare ruimte in. De gfond in het centrum kost 2,00(J per vierkante meter- en daar mag" je voor een gulden een hele dag -een stuk blik neerzetten.' 'Meer mensen moeten het openbaar vervoer kiezen en de auto laten staan'. Toch waarschuwt hij tenslotte er voor dat openbaar vervoer, en ook de metro, geen doel op zichzelf mag zijn, maar instrument. De heer Van Leeuwen hoopt dat in de komende vijf jaren de metro, dank zij het gereedkomen van de lijn naar Hoog vliet en het vorderen van de aanleg naar Oost nog meer aan belang zal winnen. En dat daarna de twee lijnen uitgebouwd kunnen worden tote een echt net met lijnen naar Spijkenisse, Vlaardingen, Capelle en Zevenkamp. v t i •w Daar staan ze dan: Pamela en Mirjam; op de, grens van een nieuwe periode in hun leven; Want vast staat dat er in de komende maanden veel voor hen zal veranderen. De toch altijd wat beveiligde omgeving van hun Academie valt weg en met ingang van vandaag zuilen ze veel zelf moeten doen. Dat betekent initiatieven ont wikkelen, leuk werk zoeken en helaas misschien ook wel: vele keren conces sies doen! Hoewel de bedde leerlingen van de Academie veel met elkaar gemeen hebben- voor wat de belangstelling voor heit werk betreft, zijn Pamela en Mirjam met betrekking tot hun ambi ties toch weer heel verschillend van elkaar. Ontwerpt Pamela het liefst ADVERTENTIE EgnHHgEis: 10 maanden voor moord op verzoek Als wij in Uw schoenen zouden staan, zouden we géén moment meer aarzelen en dit fijne tapijt inde keuken leggen. 100% Nylon keiikentapijt in een gee! of blauw mozaTekpa- troon. Dit tapijt, 274 cm breed, koopt U nti voor nog géén vijf tientjes per meter. 'l'A set '4T ■!-. tÉ. *1* T -V4 Neemt U Uw keuken Vrijdagavond om 6 uur begint op de 1e etage de verkoop van dit prachtige keukentapijt, 274 cm breed, perj meter voor Dit tapijt wordt gratis gelegd. Duur van de opruiming 18 januari tot8 februari Géén tei. of schrift, best. Samen besloten zij aan hun leven een eind te maken. Zij namen slaaptablet ten in en Ernst draaide de gaskraan open. Een tweede poging met sterkere ta- bietten die uit Antwerpen werden gehaald, mislukte eveneens. Wel kwam er op 26 juli een brief van het ministerie van crm met de medede ling dat de sta-caravan in Zeeland verwijderd moest worden, waarin en kele foto's zaten waar de kinderen van Ernst opstonden. Hij zag het toen helemaal niet meer zitten en vroeg Janme eerst hem en daarna zichzelf dood te schieten met het pistool dat hij schietklaar maakte. 'Ik moest wachten tot hij sliep', ver telde zij mr. Jolles. Wat er daarna is gebeurd kan zij zich nauwelijks meer herinneren. 'Ik heb enkele malen ge schoten, het lukte eerst niet. Daarui heb ik mijn ouders gebeld.' De officier van justitie, mr. W. D. Meeter, eiste tegen Jannie een gevan genisstraf van tien maanden met af trek van het voorarrest (zes maan den) waarvan drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. 'Een veel langere detentie is onnodig en ongewenst', zo verklaarde hij. 'Zij heeft haar deel van de geza menlijk geplande zelfmoord voor haar rekening genomen. Zij doodde de man van wie zij Meld en pas op het moment dat zij de hand niet aan zich zelf durfde slaan, trad de figuur van verdachte naar voren.' Mr. Meeter zag geen aanleiding om het advies van twee psychiaters voor ter beschikkingstelling op te volgen. 'De daad is gepleegd in een toestand van verlaagd bewustzijn, zodat dit in sterk verminderde mate moet worden toegerekend. De wet zegt dat wanneer alleen tijdens het begaan van het feit sprake is van een ziekelijke geestesge- stoordheid normale straffen kunnen worden gegeven.' Zeker ook in de jeugd van verdachte zag mr. Meeter aanleiding om deze trieste zaak met de nodige mildheid te beschouwen. Bovendien stelde mr. Meeter nadruk kelijk, dat in deze zaak alle feiten aanwezig waren om aan de ernst van het verlangen van de wapenhandelaar om te sterven te geloven. 'Dit wordt gestaafd door alie frustrerende ge beurtenissen en de stille getuigen een afscheidsbrief die door verdachte en de man werd geschreven, de gaslei dingen en de slaaptabletten com pleteren dit. Wat bedoeld was als gezamenlijke zelfmoord werd levens- beroving op verzoek'. De raadsvrouwe van Jannie, mevrouw mr. H. M. de Kat-Presser, stelde dat wat er gebeurd is, buiten Jannie is omgegaan, in een atmosfeer van gas en tabletten. 'Hier is een man die sterven wilde om het leven gebracht door iemand van wie hij hield, en die van hem Meld. Mijn cliënte heeft vreselijk veel verdriet gehad. We mo gen niet vergeten dat zij op 17-jarige leeftijd verliefd werd op een 19 jaar oudere man, bij wie zij troost en veiligheid vond. Dat geeft een enorme binding, die op deze manier afgebro ken werd.' Mevrouw mr. De Kat stelde dat de 'tol' die de maatschappij nog altijd eist, zeker betaald is met die zes maanden voorarrest. Zij vroeg de rechtbank primair het meisje deze daad niet toe te rekenen en haar te ontslaan van rechtsvervolging. 'Zo niet, laat de straf dan eindigen op het moment van de uitspraak - onmid dellijke uitspraak werd afgewezen de enige therapie voor haar is zo gauw mogelijk weer te gaan werken en in de maatschappij te staan.' De rechtbank doet op 16 februari uit spraak. voor tieners en twens, Mirjam ver vaardigt daarnaast ook graag- kleding voor kinderen. TONEEL Wil Pamela erg graag de kant vari.hèt toneel op, Mirjam wil zich" Kever alléén bij het ontwerpen houden. Mis schien komt een en ander ook,door de wijze, waarop zij hunstages, heb-, ben gelopen. Zo liep Pamela stage* bij. het toneel en ontwierp onder-meer toneelkostuums, Mirjam liep. stage'.bij' de Geïllustreerde Pers in Amsterdam en heeft zich daar uit kuranen 'leven in illustraties van kinderhoeken. Op de expositie van mode-ontwerpen in de Academie van Beeldende Kun-' sten en Wetenschappen is een zéér boeiende verzameling van-ontwerpen bijeen gebracht We vinden er- om. attractieve creaties uit de tijd,van de Italiaanse renaissance, maar voor "alles zijn er de ontwerpen voor eigentijdse kleding, zoals de glittertjes-ontwer- pen, waar niet alleen bij de daroeskle- ding, maar ook bij de ontwerpen voor de herenkostuums alles glinstert, en schittert. Veel van het werk is geïn spireerd door de eigentijdse pop en veel van de intensiviteit van dit be grip is in de ontwerpen terug' "to vinden. Mirjam van Heel heeft bij haar-vele ontwerpvariaties mime aandacht, be steed aan de typisch-Japanse kleding stukken, zoals de kimono's. Om aan deze kleding een typisch Hollands reliëf te geven zijn in de kimono's echt-Hollandse motieven, zoals kikkers en ooievaars verwerkt. Opvallend zijn verder de frisse- ont werpen voor kinderkleding. Bij beide leerlingen viel het werken met uit eenlopende kleuren op, waardoor het geheel een bijzonder vrolijk karakter krijgt. Er is overigens nog een ten toonstelling in het gebouw van de Academie. Op de tweede etage expo seert Tim Booy, die met deze tentoon stelling eveneens zijn jaren aan de Academie afsluit In tegenstelling tot de beide dames is deze, exposant al' bij een modezaak in Rotterdam in'dienst De tentoonstelling, die in het gebouw van de Academie voor Beeldende Kunsten aan de G. J. de Jongweg 4 wordt gehouden, duurt tot maandag middag vier uur. De openingstijden zijn vandaag van 9 tot 4 uur-en maandag, eveneens van 9 tot 4 uur. - ADVERTENTIE7 'M a Begrafenis- crematieverzorging Dr. Zamenhofstraat .71. Rotterdam-16 Tel. 136468—208884—269536 Dag en nacht te ontbieden Rouwkamers beschikbaar in alie stadsdelen. ROTTERDAM Bij het losgooien van de trossen van een scMp bij North Sea Ferries in Europoort is vrijdag de 27-jarige J. N. uit Rockanje op de steiger gestruikeld en in het water gevallen. De man kon niet V3nd38g..... zwemmen en is verdronken. Snelle f hulp van de havendienst die net voor- Kor Laurcnsktrk; 14.0I .Carillo; bij voer, moent met meer baten. concert.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 17