ES 1 M Rioolinstallatie aanbesteed Onder grote belangstelling Gouda denkt aan 'overname' van de R'damse veemarkt Bezetting van Volkshuis Rijnmondbestuur poogt crisis te vermijden Zendingszangdienst in Nieuwe Oosterkerk AGENDA melk boter room en kaai graafstroom Boycot studenten geen stap verder I. Zenuwarts zoekt ouders van verslaafden De Rotterdammer Werf mee! Wiis een afeerr:3 F. A. Diepenhorst benoemd tot hoofd 'onderwijs' Bakker Tettero winnaar van broodkeuring -7150 J50 2 50 Uitvoering van Leerlingen Conservatorium Solistenconcours in kleine zaal TROUW/KWARTET ZATERDAG- 24 FEBRUARI 1973 REGIO R3 Binnenhuis '73 geopend ROTTERDAM 'We moeten met elkaar de kwaliteit en de toon aangeven van ons bestaan in dit land. Dat begint in de eigen wo ning. Daar ligt ook de krachtbron üm je nuttig te maken in deze maatschappij', aldus mr, W. H. Fockema Andreae, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Rotterdam in zijn speech bij de opening van de ze vende Binnenhuis-beurs. Hij merkte ook op dat er in het Rijnmondgebied veel gesproken en ge- ïtu.deerd wordt over de inrichting van de ruimte. 'Er zijn, aldus de heer Fockemae Andreae, torenhoge stapels rapporten. Maar er is weinig gezegd over wat de mensen in hun eigen woning of kamer kunnen doen. Het milieu begint daar.' (ADVERTENTIE) C 60 2x30 min. C 90 2x45 min. j C 120 2x60 min. Binnenhuis-directeur John Hoffman (links) laat KvK-voorzitter Foc kema Andreae (rechts) zien hoe de La-z-boy 2.000 werkt. De heer Fockema Andreae slaat van schrik de handen in de lucht. CnSB35G55BBi 5INNMHUÏS'7J met KO£LKASTEN]flj| vandaag ROTTERDAM Onder zeer gro te belangstelling ging gistermid dag in de ruime hal van het Rot terdammergebouw aan de West- blaak 9-11 de eerste van een serie 'Hier uw Hobby-tentoonstelling officieel van start. Vele aspirant exposanten, die in de komende maanden een attractieve hobby aan belangstellenden willen to nen en voor deze eerste openings plechtigheid speciaal waren uit genodigd, vulden al voor vieren, het tijdstip van de feestelijke ope ning, de hal. De heer F. Diemer, directeur van dagblad De Rotter dammer, wees in zijn openings toespraak op de persoonlijke vol doening, die deze creatieve vrije tijdsbesteding in de vorm van ont spanning kan bieden. Frisser Open ta&ftm ROTTERDAM De directeur van dagblad De Rotterdammer, de heer F. Diemer liet zich door de exposanten, de dames Van Boven en Haasdijk uitvoerig over huu hobby informeren. Links één van onze redactrices, mevrouw R. v. d. Ent, die een belangrijk aandeel in de voorbereiding van deze expositie had. asniö GOUDA Het Goudse gemeentebestuur houdt ernstig rekening met de opheffing van de Rotterdamse veemarkt per 1 januari 1974. Het ziet hierin mogelijkheden voor een nieuwe veemarkt in Gouda, waar ook de nu nog in Rotterdam opererende veenhandelaren terecht kunnen. tA21'j333333föfl BINNENHUIS"?) roet KEUKEN APPARATÜ?]^ «U l HlTi Firmo J. GROENEVELD JR. MAKELAARS IN ASSURANTIËN ROTTERDAM - SEDERT 193l REISVERZEKERINGEN PLEZIERVAARTUIGEN KAMPEERUITRUSTING Bevolking bepaalt woonkwaliteit Hij zi ook dat het dan noodzakelijk is dat er woningen bomen van een goede maat. Daar zijn we nog een eind van af. Binnenhuis zou volgens hem een goede steun kunnen zijn om de aandacht daarop te vestigen. Het publiek, stelde de heer Fockema An dreae, geft de toon aan hoe we hier moeten leven, en niet de politici. De voorzitter van de Nationale Woon- manifestatïe Binnenhuis, de heer C. v.d. Linden, noemde de beurs bijzon der geslaagd. Hij dankte directeur John Hofftoan voor diens bemoeiin gen en bloamexpert Paul van Bekkuui voor zijn fantastische bloemen- en groenvoorziening. Bij de opening wa s onder meer de Roemeense ambassadeur aanwezig, omdat Roemenië er en houten bun galow propageert Vooral de entre van de ahoy'hal is bijzonder goed opgetet Daar hebben Mcbach-potterie en Paul van Bekkum zich kunnen 'uitleven.' Opvallend is eveneens de grote stand van de ge meente Spijkenasse waarmee deze ge' meente wil laten zien dat het woon- ROTTERDAM Het college van be stuur van de Erasmusuniversiteit in Rotterdam heeft de eis van de boycot studenten met betrekking tot het kin- derbijslagformulier afgewezen. Het ge sprek hierover vond vrijdag plaats. Volgens het college is er geen ver schil tussen het formulier dat op de universiteit in Rotterdam wordt ge bruikt en het model, dat de Delftse studenten na de bezetting van de Technische Hogeschool is toegezegd. De boycotters menen, dat het Delftse model veel 'zachter* is. Het is duidelijk, aldus de studenten delegatie na afloop van het overleg, dat het college van bestuur zich aan de kant van de minister opstelt Het kindërbijslagformulier, dat bij ons wordt gebruikt is een verlengstuk 7an de duizend-guldenwet Onze eerste taak is nu het college duidelijk ma ken, dat ze solidair moet zijn met de studenten en niet met de minister. Als U het goed beschouwt neemt U voor b.v. nog géén vier gulden de hele top-40 of een heel oromenadekonsert op! Musicassettes, gemaakt'volgens- het Philips kompakt cassette systeem, dus van een voortref felijke kwaliteit en met een prima geluidsweergave, koopt U nu bij ons extra voordelig. i Vrijdagavond om 6 uur begint in de kelder de verkoop van deze musicassettes met een prima geluidsweergave. Nu in 3 ver schillende lengtes voor aantrek kelijke prijzen. Géén tel. of schrilt. best. en leefklimaat in Spijkenisse er g&e is. Ook staat er een nieuwe maquette van de jongste udtbredding Waterland, met onJ meer htiismodellen. Bij Var, r Meer kan men de futuris tische tweepersoonsstoel La-z-boy 2000, waarvan er slechts drie zijn vervaardigd, bezichtigen. De stoel moet ongeveer 150.000 gulden kosten. Wel heeft dit bedrijf, een stuk goed koper, ook eenvoudiger modellen. Aandacht is ook gegeven aan slnatair en tegels. Maar dan niet slechts tegels in de natte ruimten van de woning, ook voor woonkamers. Op Binnenhuis kan men ook genieten van paleizen voor keukenprinsessen. Interessant is ook de stand van de Stichting Archi tecten Research in Eindhoven welke stichting een zeer variabel woontype propageert dat is opgezet uit fabrieks matige elementen. De tentoonstelling is geopend tot en met 4 maart, dagelijks van 11 tot 17 uur en van 19 tot 22.30 uur 's zondags slechts van 11 tot 17 uur. (ADVERTENTIE) ROTTERDAM De Haagse zemnv- warts D. C. Goedhart is op zoek naar ouders van aan drugs, alcohol en slaapmiddelen verslaafden. Hij heeft hun medewerking nodig voor een on derzoek naar de oorzaken van versla ving, die volgens hem wel eens in de vroegste jeugd zouden kunnen liggen. De heer Goedhart wil de aanwijzingen die hij in die richting heeft toetsen door middel van een wetenschappelijk onderzoek. De heer Goedhart is als analyticus verbonden aan de polikliniek kinder psychiatrie van de Medische Faculteit in Rotterdam (hoofd prof. dr. D. J. de Levita). Ook de gezondheidsorgani satie TNO zal het onderzoek waar schijnlijk steunen. De zenuwarts hoopt, dat veel ouders van verslaafden zich schriftelijk zul len melden (pa. polikliniek kinder psychiatrie, Walenburgerweg 47, Rot terdam). Zij krijgen dan een lijst toegestuurd met vragen over do vroegste jeugd van hun kinderen. Ge heimhouding van persoonlijke gege vens is uiteraard gegarandeerd. Meer inzicht in de nu nog duistere oorzaken van verslavingsziekten aldus de heer Goedhart, kan het misschien mogelijk maken veel ellende te voor komen. Hij acht het zelfs niet uitge sloten dat de resultaten van het on derzoek kunnen leiden tot betere be handelingsmethoden voor verslaafden. RIDDERKERK Vrijdagmorgen 23 februari had in de kantine van Ge meentewerken aan de P. C. Hooft- straat de openbare aanbesteding plaats van de bouw van de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie, altoans van het bouwkundig deel daarvan. Er waren 34 inschrijvers. Hoogste was Bouwmaatschappij Of- fringa B.V., Den Haag, met S 4.958.000,- en laagste Spoorweg Bouwbedrijf N.V. te Maarssen met 3.655.000 De gunning is aangehou den. De verwachting is dat de bouw twee kalenderjaren zal duren. Begin deze maand had de aanbeste ding plaats van de bouw der mechani sche installatie, die vijf verschillende bestekken omvatte. De som van de laagste inschrijvers bedroeg 2.239.000,- Er resten nu nog vijf inschrijvingen, namelijk die betreffende het elektri sche deel, het hulaggregazt, de pers leidingen, de centrale verwarming en de heveninstallatie. (ADVERTENTIE) CnS5335EBE B'NN£NHUIS'73 met MODERNE KEUKENS, 'Hier uw Hobby' nu officieel geopend ROTTERDAM; LaurenskerK14 00 Carillon- concert. BERGSCHENHOEK: 'Ons Gebouw: 19 30 Winteruitvoe.ing Muziekvereniging Concor dia'. KRIMPEN a d LEK- Vrije Evangelisatie: 19 30 ds. C, Wiltink. KRIMPEN a.d. IJSSEL 'Do Rank 19 10 Tienjarig bestaan Chr. Platteland* «Jongeren Organisatie, afd Ouderkerk a d I.Iw»el OUDERKERK a d. IJSSEL Gerei. 20 00 Concert door 'Excelsior' en het ctu s«?m cn Stichting «SPRANG-CAPhLLE ZJdenmch -v vereniging Hel Centrum VLAARDINGËN S»todvgeliu»* 2u Uü tordeunveremcing FLADIN'CIA. Ke»k irmztC'kvi r ko.»r '0< f »r»' "De opzet van deze serie exposities blijkt nu reeds een ongekend succes te worden'; zó zei de heer Diemer, die verder ontstaan en uitwerking van dit jfipp aanstipte. 'Bescheiden gelanceerd bleek de belangstelling om mee te doen aan deze hobby-tentoonstel iing zo gróót te zijn, dat we voorlopig wel een paar jaar vooruit kunnen*. Over de positieve zijde van een hobby zei hij: 'Geconstateerd is, dat mensen die een hobby beoefenen frisser staan tegenover hun werkelijke dagtaak. Het doel van deze tentoonstelling is tweeërlei! In de eerste plaats is daar de aantrekkelijkheid van de hobby zélf en tegelijkertijd de mogelijkheid om die ware hobby voor het voetlicht te etaleren'. De heer Diemer noemde de poppen tekenen van een creatieve kunstvaardigheid en een relativerende mensenkennis, die gevoel voor humor doet verraden. De directeur, die voor al veel bewondering toonde voor de karakterpop Franciscus van Assisi, die zoals hij zei: hem vermanend aankeek, sprak de wens uit, dat vele lezers en belangstellenden de tentoonstelling: 'Hier uw Hobby* met een bezoek zul len vereren. Deze expositie van fraaie kleurrijke karakterpoppen is dagelijks, van ne gen uur 's morgens tot vijf uur 's na 'ddags, vrijdags van negen uur 's morgens tot negen uur 's avonds en zaterdag van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags geopend. Het eigen ochtendblad voor élk protestants Christelijk gezin in Rotterdam en omgeving -?ES* V' •«-"«Mi -»i «P-- -i"rf*" S I CpJ.jr>- 3-! :-C7- !j weg Handhaving van het huidige veem- arktterrein, in het hartje van de bin nenstad, is met het oog op -de stede- bouwkundige ontwikkeling van de city niet mogelijk. De in 1971 inge stelde 'Studiecommissie veemarkt' heeft door diverse omstandigheden nog geen antwoord kunnen geven op de vraag of de Goudse veemarkt (met de grootste) biggenmarkt van ons land) moet worden opgeheven of ver plaatst Het wachten is vooral op het rapport, ROTTERDAM Het college van b. en w, van de gemeente Rotterdam heeft de heer F. A. Diepenhorst be noemd tot hoofd van de Afdeling Onderwijs, Jeugdzaken en Vormings werk. Er was een vacature wegens de benoe ming door de gemeenteraad van het huidige hoofd van de afdeling, mr. J. G. Bannink, tot gemeentesecretaris. De heer Diepenhorst, geboren te Ameida, is 57 jaar. Hij trad op 1 april 1949 in dienst van de gemeente Rot terdam, als hoofdcommies bij de toen malige afdeling Onderwijs esi Volks ontwikkeling, Reeds vele jaren is de heer Diepenhorst plaatsvervangend hoofd van de afdeling. Voor hij indertijd m dienst trad bij de gemeente Rotterdam was hij werk zaam ter secretarie van de gemeenten Langerak, Nieuwpoort en Groot-Am- mers, bij de griffie van de rechtbank in Den Haag, en tenslotte bij de griffie van de provincie Zuid-Holland. Begin 1965 keerde hij in het Provin ciehuis terug, maar toen als lid van Provinciale Staten. ROTTERDAM Ongeveer veertig be woners van de Rotterdamse wijk Ka- tendrecht hebben vrijdagmorgen het 'volkshuis Katendrecht* aan de Tol huislaan bezet Ze hebben deze actie ondernomen uit protest tegen de sa menwerking van het Volkshuis met de Katendreehtse middenstandsvereni ging. Die samnewerking is tegen de zi Van .het bestuur van het Volkshuis tot stand gebracht door twee gemeentelij ke sociale werkers. De bezetters, die zeggen de overgrote meederheid van de bevolking achter zich te hebben, zijn tegen de samenwerking omdat naar hun oordeel niet de 'echte* mid denstand van Katendrecht in de KM.V. zit, maar veelal de bescher mers van Katendreehtse prostituees. De bezetters willen niet meedoen met de sociale activiteiten, die voortkomen uit de samenwerking tussen het Ka- tendrechts Volkshuis' en de VJM.S. zoals uitstpajes voor ouden van dagen en kinderen, omdat deze naar hun mening in de praktijk door de prosti tutie worden gefinancierd. waarin nader wordt ingegaan op de consequenties van de te verwachten opheffing van de Rotterdamse veem arkt per 1 januari 1974. Voor de handhaving van de Goudse markt door verplaatsing naar een ander ter rein denken b. en w. nu aan een eventuele combinatie met het over gaan van de Rotterdamse veemarkt naar Gouda. De financiële mogelijkheden worden hierdoor groter, aldus b. en w. Ook zal het dan mogelijk zijn aa nhet verlangde (nieuwe) veemarktgebouw een multi-functioneel gebruik te ge ven. Met het oog op deze mogelijke ontwikkelingen heeft het college de gemeenteraad voorgesteld over te gaan tot instelling van een markt voor varkens en slachtrunderen op maandag, een algemene veemarkt op dinsdag, een markt voor exportslacht vee op maandag en dinsdag en een markt voor de export van slachtvar- kens op donderdag. B. en w. tekenen hierbij aan dat Gouda als het streekcentrum in het groene hart van Zuid-Holland ook ten aanzien van deze materie een belan grijke functie vervult In Gouda is voorlopig capaciteit aanwezig om de thans nog in Rotterdam zaken doende veehandelaren reeds aan het einde van dit jaar op te vangen. En dat op dezelfde dagen als in Rotterdam ge bruikelijk is. De gemeenteraad van Leiden heeft enige maanden geleden besloten tot het instellen van bepaalde veemark ten. Volgens b. en w. doorkruist ait besluit de studie over de problema tiek van de Goudse veemarkt omdat hiermee eventuele mogelijkheden voor Gouda bij voorbaat reeds zouden worden afgesneden. B. en w. hebben bij GS dan ook bezwaren tegen dit besluit van de Leidse gemeenteraad gemaakt ROTTEN' \M Ornli'i* eui or>"ijk grote belangstelling werd g ster - -v 'L: uv. ïh>dn' t-nloonstelüng officieel ge opend. ROTTERDAM Het dagelijks be stuur van Rijnmond heeft vrijdag langdurig vergaderd over het pre-ad- vies, nodig door de in het begin van de week ontstane situatie door de motie van de fractie van PvdA en D'66. Voorzitter en gecommitteerden kwamen vrijdag nog niet tot hun pre advies. de vergadering gaat maandag verder. Volgens de motie zou het dagelijks bestuur van Rijnmond voortaan zijn in de wet vastgelegde adviesbevoegd heden ten opzichte van gedeputeerde staten slechts kunnen uitvoeren in overeenstemming met de mening van de meerderheid van de Rijnmondraad. In afwachting van behandeling in de raad werd de motie voor pre-advies in handen gelegd van het dagelijks be stuur. Uit Rijnmondraadkringen vernemen wij dat men, rekening houdend met de mogelijkheid dat een aantal raads leden dat zich aanvankelijk achter dc motie had opgesteld uiteindelijk toch zou terugschrikken voor de conse quenties aftreden van alle gecom mitteerden poogt te komen tot een handreiking. Een situatie waarin de Rijnmondraad zijn verlangens matigt en de gecommitteerden zoveel moge lijk aan de verlangens van de raad tegemoet kunnen komen, zodat een bestuurscrisis kan worden vermeden. Verscheidene Rijnmond-politici zien dit echter als een verre van gemakke lijke opgave, omdat de socialisten sa men met de fractie van D'66 en de PSP-eenmansfractie een volstrekte ZU1DHOLLANDSE EILANDEN 22 februari Bintje 2632, eigenheimer 1^—23, furore 2223: andijvie 12415»; boecnkool 7312b. gele kool 3955, groene kool IA 51—«2. rode kool 12—l». winterpeen 14—41, seldert) 1223; peterselie 2237; prei 5786, sla IA 14—27. IC 11—14, stoofsfa 5864, spinazie 207—210; spruiten fijn* IA 77—126. IIA 25— 86. SAD 88158, ID 109160; uien 2*— 52; uien geschoond 4952: witlof; IA 120—163. IIA 94139, JIB 83—112. Aanvoer witlof 52 ton Bruine honen 98117, Doy, du Com 75*80 99102; "0-73 103—108; 65-70. 8488, 60-63. 5961 Cox's Orange F 75-80: 70127, 70-75. 69—120, 65-70 62—96, 60-65 57—70; 55-60 52—57 Gold Del 80 op 70—89. 75-80 67— 91, 70-75. 59—83, «5-70 52—72; 60-63 55—54. Goudrei nette 80 op 64-86. 75-80 62—84, 70- 75 ao69. 65-70. 5363 Jonathan 70-75 79; 03-70 01—65 60-65 4951 Wumort 75-80 115—122. 70 75 112—124. 65-70. 85—UI «fi fed 36—68. ROTTERDAM Een lust voor het oog, èn de maag. Al het brood dat donderdagavond gekeurd werd in ge bouw Atrium, niet alleen op het 'zicht* maar vooral op kwaliteit De Echte bakkers uit Rotterdam en verre omgeving hebben het de keurmeesters van de Stichting Echte Bakkersgilde zeker niet makkelijk gemaakt Als eerste kwam uit de bus bakker P. L. Tettero van de Hilledijk, die dit jaar de wisselbeker veroverde. Direct op hem volgende prijswinnaars waren: J. Everaers van de Binnenweg, Schaeffer uit Schiedam en P. Verleg uit Delft De huisvrouwen die drie dagen lang alle echte-bakkerswinkels hebben be zocht, hebben het zeker ook niet ge makkelijk gehad. Duidelijke trekpleis ters waren wel de winkels die In een wat oud-Hollands aandoende stijl va ren aangekleed. Wat echter niet bete kent dat de dames geen welwillend oog hadden voor de moderne stijl. De winkels mochten «n mogen er zijn! meerderheid heeft in de Rijnmon draad. Maar in het dagelijks bestuur heeft de mening de overhand dat het ideaal van de opbouw van een goed functio nerend Rijnmondbestuur dient te gaan boven polarisatie en scherpslij perij en dat daarom vergaande conces sies noodzakelijk zijn. ROTTERDAM Op de tweede leer lingenuitvoering donderdagavond in de hal van het Rotterdams Conserva torium werd een bijzonder moeilijk programma uitgevoerd, waar hard op gezwoegd moet zijn om het zó goed te laten slagen. In alle drie uitgevoerde werken was een groep slagwerkers aan het woord, bestaande uit Dick van Dijk, Harry Geurts, Harry van Meurs, Henk Scheepstra, Henk de Vlieger en Karei Wolfs. Al dadelijk in de 'Toccata' van de Mexicaan Carlos Chavez was hun spel en samenspel volop te bewonde ren, vooral in het eerste, sterk ritmi sche deel, dat alleen op instrumenten met een vel werd gespeeld. Een merkwaardig stuk bleek het 'Con cert voor viool en slagwerk* te zijn, dat de Amerikaanse componist-criticus Lou Harrison in 1959 heeft gecompo neerd, want in tegenstelling met vele andere modernen laat hij de viool het hele werk door als strijkinstrument klinken, zo nu en dan zelfs helemaal in de stijl van bekende 'oude* viool concerten. Met Lev Oosthoek als vi oolsolist werd het voortreffelijk uitge voerd. 'Imaginaties' van Monic Cecconi, vier jaar geleden gecomponeerd, bracht een danseres op de vloer van de hal. Het was Ineke Kramer, die de inhoud van dit werk op de choreografie van Dorothée Huber bijzonder expressief uitbeeldde, daarbij geholpen door de belichting van Lex HommeL Het succes van alle uitvoerenden en dirigent Arie van Beek was zeer geestdriftig, en de ovatie aan het slot van de avond scheen geen einde te willen nemen. G. M. DERSJANT (ADVERTENTIE) cöóperatieve.melkinriclitingefi zuivelfabriek ga/bleskefisgraaf telefocn 01849 245 ROTTERDAM Het solistenconcert van de Kunststichting bood weer twee verschillende helften: vóór de pauze speelde de pianiste Gillian Lin. en erna volgde een optreden van. het Maastrichts Kamermuziek Ensemble, bestaande uit pianist Hein Meens, Bert Stemman hobo, Theo Gems kla rinet, Jacques Verboeket hoorn, en Jos van Acht fagot. De in Singapore geboren, in Engeland opgeleide en momenteel in Den Haag woonachtige pianiste Gillian Lin was bereid gevonden om op korte termijn de ziek geworden bas-zanger Tom Haenen te vervangen. Zij bracht het zelfde programma ten gehore als tij dens het jongste koffieconcert In de sonate in D-majeur (KV 284) van Mozart, afgezien van de variaties niet één van 's meesters sterkste werken op dit gebied, en in de Etude Tableau in es-mineur van Rachmaninow, kon de pianiste opnieuw haar talented duidelijk demonstreren. Op sommige detailpunten in Mozart, zoals de uit voering van arpeggio's, dient de musi cienne zich nog wel te beraden. Voor haar ook technisch imposante presta tie in Rachmaninow dankte het pu bliek met een warm applaus. T Het optreden van het Maastrichts Ka mermuziek Ensemble leek, alle goede bedoelingen ten spijt, wat prematuur. Afgezien van wat ongelukjes, die op zich genomen niet zo ernstig waren, was er maar sporadisch sprake van echt vertolken: daarvoor maakte het geheel nog te veel de indruk van het resultaat van weliswaar intense maar nog lang niet voltooide studie. Ook het gekozen programma de beidé beroemde kwintetten van Beethoven en Mozart was te lang voor een 'half concert*. Dat alle leden van het gezelschap een zeer goede dispositie voor hun instrumenten hebben was overigens duidelijk te horen. Men zal in de 'toekomst, wanneer de jonge musici afgestudeerd zijn, ongetwijfeld meer van het gezelschap horen. V. (ADVERTENTIE) ROTTERDAM Woensdag 28 febru ari, des avonds om 8 uur, wordt een grote interkerkelijke zendingszang dienst gehouden in de Nieuwe Ooster kerk, Gerdesiaweg- hoek Boezemsin- get. In deze dienst zal ds Antonio Martinez spreken over 'Christen zijn in Spanje'. Van 24 februari tot 9 maart zal de Spaanse predikant een bezoek brengen aan Nederland op uit nodiging van de Europese Evangeli sche Zending, het zendingsgenoot schap. dat hem reeds negentien jaar financieel steunt. Ds. Martinez is voorzitter van de Spaanse bond van Vrije Evangelische Gemeenten. Daarnaast is hij directeur en hoofdredacteur van Portavoz, een maandblad voor evangelisatie en ge meente-opbouw. Ds. Martinez komt naar Nederland om verslag uit te brengen van het zendingswerk in Spanje en om nieuwe contacten te leggen ten behoeve van het thuisfront voor dit Spanje-zendingswerk. Het bekende koor 'Deo Cantemus' zai met ongeveer 250 leden medewerking verlenen. Koor* en samenzang zullen onder leiding staan van Arie Pronk. Verder werken aan deze dienst mee ds. G. A. Brueks, directeur van de Europese Evangelische Zending en ds. Jac. Verboom, predikant van de Vrije Evangelische Gemeente van Rotter dam-Centrum. De toegang is vrij- Het kerkgebouw is te bereiken met de tramlijnen 3, 8 en en met bus 36. (ADVERTENTIE) Alïf VERZEKERINGEN PENSIOEN-ADVISEURS.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 3