i 11 lïwi Actiecomité wil betere verbindingen Voor Krimpe nerwaard staat Raad akkoord met aanleg pijpleidingen Eerste paal laatste project IJsselmonde L. Bergwerff overleden tapijtservice aan huis™ komt dat eten als geroepen! SS J Rotterdamse graanmarkt Aktie van start voor Vlaardings bos Brabants Bont Stichting onderwijs aan zieke kinderen Burgeravonden in Barendrecht Samenzang in Grote Kerk Massale koorzang sps SI ia el ir ld nu uil Nieuw postkantoor Reeuwijk geopend Inbrekersbende aangehouden neemt Oëg^ndezeir op Raad Numansdorp ililli H Details Krappe meerderheid in Geervliet Eva ngel i es a t i eavond HH DE KLERK v. Fijnaart en Heijningen TROUW/KWARTET ZATERDAG 24 FEBRUARI 1973 REGIO R4 De Algerabrug hier op de achtergrond gezien, vormt het belangrijkste verkeersobstakel tussen de Krim penerwaard en Rotterdam. door RIENEKE VAN DER ENT KRIMPEN AAN DEN USSEL 'Kijk, het is natuurlijk ontzettend aardig wanneer je een gemeente laat menstelling van de bevolking, het ver- uitdijen, vooral als het dan nog een erg leuke gemeente is, met weinig hoogbouw, en mooie woningen, enigingsleven, de huidige en toekom- Maar als je als overheidsinstantie verzuimt voor de steeds toenemende bevolking in je gemeente goede verkeersvoorzieningen te treffen, ja, dan schiet je toch wel tekort. En zo ligt de zaak hier in de Krim penerwaard. Krimpen aan den Ussel bijvoorbeeld moet uitgroeien tot een gemeente met 35.000 mensen. Het is er leuk wonen, dat geef is direct toe. Maar er wordt niets gedaan om die 35.000 mensen, die wor den binnengehaald, goede verbindingswegen met Rotterdam te geven'. ADVERTENTIE 1 L (advertentie; VLAAKDINGEN De aktie 'Zet vaart, achter het bos van de Licke- baert' is donderdagavond van start gegaan. In de komende dagen zul len zoveel mogelijk handtekeningen worden verzameld om op deze wijze een snelle uitspraak te verkrijgen over het verzoek om subsi die voor de eerste aanzet van het bos tussen Vlaardingen en Maas sluis zal worden aangelegd. Nieuwendijk Raamsdonksveer f th f «j'A 1 ■iwW sSBp® licht op rood GOUDA Vijftien gemeenten uit de Goudse regio nemen deel aan de Stichting voor onderwijs aan zieke kinderen, die bij de aanvang van het nieuwe schooljaar van start hoopt te gaan. Minstens twee leerkrachten zul len dan (lager) onderwijs geven aan kinderen, die langdurig in een zieken huis moeten verblijven. De schoolkinderen, die door ziekte of ongeval lange tijd 'uitgeschakeld' zijn, behoeven dan geen achterstand in de leerstof meer op te lopen. De min stens twee leerkrachten moeten daar, in overleg met de scholen, voor zor gen. Een andere belangrijke taak is, dat de kinderen het contact met hun school niet verliezen. De heer J. K. de Vries, rijksinspec teur voor het basisonderwijs, daaro ver: Het zieke kind mist het contact met zijn klasgenoten, waardoor de prikkel om tot prestaties te komen, ontbreekt. De leerkrachten-aan-het- ziekbed moeten de kinderen daarom zoveel mogelijk van het schoolgebeu ren op de hoogte houden. Het bestuur van de Stichting voor onderwijs aan zieke kinderen is door wethouder J. Kruijsheer (onderwijs) geïnstalleerd. Deelnemende gemeen ten zijn Gouda, Ammerstol, Bergam bacht, Bodegraven, Groot Ammers, Haastrecht, Lekkerkerk, Moerkapeile, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den Ijs- sel, Ouderkerk aan den Ussel, Schoonhoven, Stolwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen, die ook een financië le biidrage hebben geleverd. BARENDRECHT Het gemeentebe stuur van Barendrecht gaat zogenaam de burgeravonden organiseren voor de inwoners, die zich in 1972 in Baren drecht hebben gevestigd. De eerste is vastgesteld op vrijdag 2 nu art, des avonds om balfacht in het gemeente huis en de tweede op donderdag 8 maart, zelfde tijd en zelfde plaats. Tijdens deze bijeenkomsten zal het een en ander verteld worden over de geschiedenis van Barendrecht, de sa- De heer J. Brunsting, die drie jaar geleden van Rotterdam naar Krimpen aan deu IJssel verhuisde, is niet bijs ter gelukkig met de geïsoleerde lig ging van zijn nieuwe woonplaats en heeft voor de verbindingswegen van uit Krimpen weinig goede woorden. 'Ik Werk in Dordrecht, en vanaf de Brienenoordbrug is dat tien minuten rijden. Maar voordat ik op de brug rijd ben ik soms vijftig minuten bezig uit Krimpen te komen. Dat is toch te gek? En niemand die er iets aan doet. Neem de vorige raadsvergadering. Op AldSrSbfUQ de agenda stond een hamerstuk: drie- 3 3 honderd woningen erbij. Erg fijn voor de mensen die hier wiUen ko men wonen. Maar driehonderd wonin gen betekent ook driehonderd auto's erbij. En driehonderd auto's beteke nen 750 meter file er bij. En daar wordt niet aan gedacht'. In zijn lange tocht naar zijn werk staat hij niet alleen. "Alle bewoners uit de waard kampen met 'tzelfde probleem'. Met nog een tiental anderen maakt de heer Brunsting deel uit van het kort geleden opgerichte actiecomité Krim penerwaard, dat onder het motto: 'Voor de Krimpenerwaard staat het licht op rood' actie gaat voeren. SCHIEDAM Een uur samenzang voor allen die het kerk- en evangelisa- tiehed willen zingen met medewer king van het Vaste Burght-kerkkoor uit Hoogvliet oJ.v. A. Noordzij .het muziekkorps en de tamboerijnbrigade van het Leger des Heils te Schiedam en J. P. Bekkers, orgel, op zaterdag 24 februari van 7 tot 8 uur n_ in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat te Schiedam. De organisatie berust bij de commissie voor het Open Deur- werk van de hervormde gemeente. Het programma vermeldt oude en nieuwe kerk- en evangelisatieliederen afgewisseld door koorzang en spel van de tamboerijnbrigade. 'Ja, om twee uur 's middags, en om elf uur 's avonds, maar niet als ieder een naar zijn werk gaat of er vandaan komt'. Voorlopig zijn de meeste leden van het comité bewoners van Krimpen aan den IJssel. "We hopen dat er mensen uit de hele Krimpenerwaard bijkomen. Ze kampen tenslotte met hetzelfde probleem. Alleen, ze laten het kennelijk over hun kant gaan.' Binnenkort start het comité met een sticker-actie. Wie zijn instemming met het plan van het actiecomité Krimpenerwaard wil betuigen kan terecht bij de heer W. H. J. Krijbolder, Gouden Regen 13 in Krimpen aan den IJssel, tel. 01807- 3464, en bij de heer J. Brunsting, Rondo 11, Krimpen aan den Ussel, tel. 01807-5144. Eerste en dringende eis van het comi té is de verbetering van de verkeerssi tuatie op de Algmbrug, vrijwel de enige ontsluiting naar het westen. Daarnaast vraagt het comité aandacht voor punten als: het op zo kort mogelijke termijn realiseren van een werkelijk openbaar vervoer, via een vrije busbaan tot aan het Centraal Station in Rotterdam;T> i het beginnen van een verkeersonder- m Boskoop zoek, maar dan een goed, met alleen Vooral kleinbehuïsden kunnen iedere centimeter in huis goed gebruikenwat is een duo- kombiratie (2 slaapplaatsen op de plaats van 1dan een goede oplossing. Nu verkopen wij een duo-kom- binati* voor de kinder- of lo geerkamer bestaande uit 2 ledi kanten (waarvan met wielen) van ivoor/wit buis met zijbe- vestiging en extra verstevigde spiraal.^, voor nog géén negen tientjes. Vrijdagavond om 6 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze duo-kombinaties nu Cftn Ut, of schrift. best. een kabeltje over de weg", dat moet nagaan hoeveel mensen gebruik ma ken van hun auto en waarom ze dat doen; het oplossen van het vraagstuk van de onderbezetting van de politie op de knelpunten, betere technische hulpmiddelen (tv-camera's) en meer overleg in de verschillende korpsen; een bezinning op de vraag hoe in de ochtend- of avondspits optredende calamiteiten (ongelukken hijvoor beeld) kunnen worden opgevangen als het hele verkeer van de Krimpenerw aard naar Rotterdam vastzit; het snel uitwerken van plannen voor een tweede oeververbinding, "en ze dan niet laten afketsen omdat twee gemeentes het niet met elkaar eens kunnen worden, zoals in het geval van. de bosbrug bij Capelle.' Mocht da huidige situatie niet snel veranderen, dan heeft het actiecomité nog een eis achter de hand: 'Indien het gevraagde niet op korte termijn kan worden gerealiseerd dan vragen wij een onmiddellijke bouwstop voor de gehele Krimpenerwaard. De heer Brunsting: Tegen uitbreiding van het aantal huurwoningen hebben we geen bezwaar. Maar de bouw van koopwo ningen moet worden stopgezet, zolang de verkeerssituatie niet is verbeterd.' Wat dit aspect betreft staat het actie comité niet alleen. Ook de Partij van de Arbeid in Krimpen heeft een bouwstop geëist als er niet betere wegen komen. 'Men moet eerst de consequenties van uitgebreide nieuw bouwwijken trekken, en de toegang tot die wijken beter maken. Dan zien we verder", vindt deze. Om tot een werkelijke oplossing voor het verkeersprobleem te komen ziet het actiecomité alleen heil in een gemeenschappelijke aanpak. Daarom wil het ook dat alle gemeenten van de Krimpenerwaard en die van Capel le en Rotterdam een bijeenkomst be leggen waarop de situatie grondig wordt bestudeerd. Over een sleutelen aan details is het comité beslist niet tevreden. Ook de kleinere verbetering die donderdag werd ingevoerd door een zogenaamde pendeiweg open te stellen vanaf Kra- lingseveer tot aan de Algerabrug kan de groep niet tot andere gedachten brengen. 'De ellende van de Algera brug blijft Je moet er toch nog overheen.' 'De hele zaak moet nu eens goed aangepakt worden, anders blijven we nog heel lang met de ellende zitten', meent de heer Brunsting. *Het wordt allemaal zo mooi afgespiegeld, het wonen hier. Maar wat de mensen niet wordt gezegd is dat ze 's morgens en 's avonds slechts met de grootste moeite uit en in hun gemeente kun nen komen". Kwaad maakt het actiecomité zich ook over de advertenties waarin wonen in Krimpen wordt aangeraden, mede om dat het 'maar tien autominuten van Rotterdam ligt'. BOSKOOP N,et minder dan elf Boskoopse zangkoren en één blokflui tensemble zullen zaterdagavond 24 fe bruari in beurshal 'Florida' optreden tijdens de door 'Die Gouwe Sanghers' te organiseren contactavond. Mede werking verlenen: Herv, Meisjeskoor, Herv. Kerkkoor, Chr, Gem. Zangvere niging Hosanna, Joy Singers, Dames koor Hosanna, Boskoops Kamerkoor, Blokfluitensemble, Boskoops Bejaar denkoor, Jeugdkoor Bethel, Dames koor van Ned. Ver. van Huisvrouwen, Geref. Kerkkoor en algem. mannen koor 'Die Gouwe Sanghers'. Aanvang halfacht. REEUWIJK Donderdagmiddag heeft mevr. F. Kok-v .d. Bijl, echtge note? van de burgemeester, het nieuwe postkantoor aan de Mierakker 1 geo pend, waaraan een bijeenkomst in het Verenigingsgebouw voorafgegaan was. Het oude postkantoor aan de Raad- huisweg is nu gesloten. Ter gelegen heid van de opening hield de PTT open huis en iedereen die daarvoor belangstelling had kon van halfzeven tot tien uur 's avonds het nieuwe postkantoor bezichtigen. De entree van het nieuwe onderko- rrrdn is tevens een zelfbedieningsruim te. Men vindt er een telefooncel voor alle soorten gesprekken, dus ook in ternationale. Verder zijn er briefkaar ten- en postzegelautomaten en negen tig postbussen, die men kan huren. Deze ruimte is dag en nacht voor het publiek geopend. stige ontwikkeling van de gemeente. ROTTERDAM Met het laatste bouwprojekt in het uitbreidingsplan IJsselmonde is donderdag een begin gemaakt met het slaan van de eerste paal voor 222 flatwoningen aan de Adriaan Volkerlaan. Het gebouw is het resultaat van een samenspel tus sen de dienst Volkshuisvesting, het bestuur van de woningbouwvereni ging Het Zuiden, architektenbureau K. Landrrs en het aannemingsbedrijf Volker. In de flat dat over anderhalf jaar gereed zal m oeten zijn, komen 162 tweekamerwoningen, speciaal bestemd voor bejaarden. Voorts worden er vijf direkamerwoningen, 27 vier- en 28 vijfkanserwoningen gebouwd. De huurprijs voor deze woningen wordt geraamd op 210,- per maand. Er komen vijftien bouwlagen. Speciale aandacht is geschonken aan het uiterlijk van de flat, aan de gevels is veel plasticiteit gevoegd. De eerste officiële paal werd geslagen door een leimdoehter van een van de oprichters van de woningbouwvereni ging Het Zuiden, mevrouw mr. Maria van' Bee, die onhkiangs de wind in slaagde de eerste van de 293 betonpa- len de grond in te slaan. VLAARDINGEN Met de aanhou ding van vier jongemannen van 23 tot 29 jaar heeft de recherche 27 inbra ken opgelost, gepleegd in Vlaardin- gen, Maassluis en Schiedam. In totaal hebben zij voor 15.000 gestolen en een schade van bijna 10.000 aange richt. GEERVLIET Met geringe meerder heid heeft de gemeenteraad zich ak koord verklaard met de tracé's van de Totalleiüing door het landelijk gebied van Spijkenisse en van de aardgaslei ding van Geervliet naar de Maasvlak te. De PvdA-fractie en de socialisti sche wethouder E. Verweel stemden tegen. Het was voor PvdA-woordvoer- der J. Stoof onbegrijpelijk waarom zo'ri haast met deze twee leidingen wordt gemaakt. Hij drong erop aan te wachten totdat Rijnmond over enkele weken zich met de tracé van de pijpleidingenstraat gaat bezig houden. Pas dan zal kunnen worden beoor deeld of in die leidingstraat geen plaats is voor de Totalleiding. Op dit moment ziet hij geen enkele reden het voorstel van b. en w. te steunen. De heer J. Bergeijk van de prot. christelijke fractie gaf die steun wel en verklaarde blij te zijn dat bij het tracé voor de Totalleiding rekening is gehouden met het natuurgebied van de polder Biert. Burgemeester J. M. Dercksen benadrukte dat de Totalpijp ontkoppeld is aan de leidingstraat De raffinaderij gaat dit jaar draaien en er zal een verbinding moeten komen voor de aanvoer van ruwe olie. De burgemeester betreurde dat het rap- port van de werkgroep die studeert op een alternatief tracé van de lei dingstraat nog steeds niet gereed is. Hij achtte het mogelijk dat het alter natieve tracé door het industriegebied zal lopen, maar voorspelde dat daarte gen veel verzet zal komen. Er zullen kunstwerken moeten worden aange legd, er zullen wellicht projekten op bedrijfsterreinen moeten worden ge- PERNIS Vrijdagmiddag is op 84- jarige leeftijd in het Ikaziaziekenhuis te Rotterdam overleden de heer L. Bergwerff. Tot voor enkele jaren dreef hij nog de slagerij aan de Pastoriedijk 424. Veel tijd heeft hij naast zijn dagelijks werk zijn leven besteeds aan kerk, school en maatschappij. Als dank zijn hem meerdere onderschei dingen verleend. Diverse perioden was hij diaken van de gereformeerde kerk. Bovendien bekleedde hy vroe ger jaren de volgende functies, op richter van de gereformeerde kleuter school, erevoorzitter van de ring van slagersverenigingen, bestuurslid van de vereniging De Bijbel op de School, bestuurslid van de Oranjevereniging Juliana, alsmede bestuurslid van de vereniging Het Groene Kruis. De Oranjevereniging verleende hem bij zijn aftreden het erelidmaatschap. SPIJKENISSE Öe'gemeente Spijke nisse op Voome Putten gaat 18 Oe- gandese vluchtelingen opnemen. Het gaat om vier gezinnen die'tijdelijk rijn ondergebracht in enkele vakantie- centra in ons land. Het gemeentebe stuur dat de Oegandezen begin maart hoopt te huisvesten zal hen ook hel pen bij het zoeken naar werk. ROTTERDAM Op donderdag 1 maart, des avonds om 8 uur, houdt het evangelisatiecomité Rotterdam in de kerk van de Vrije Evangelische Gemeente van Rotterdam centrum. Jan van Loonslaan, een evangelisatie samenkomst onder het motto: "Meer antwoorden dan vragen'. Over dit onderwerp houdt ds G. A. Brucks, directeur van Youth for Christ, een korte toespraak. Muzikale medewerking wordt verleend door het combo Faya Lobby uit Oosrvoorae. Tien minuten voor de dienst is er samenzang. De algehele leiding berust bij ds G. Vegter. U denkt over nieuwe vloerbedekking. Maar voorlopig bent u niet in de gelegenheid om naar Rotterdam te komen? Geen probleem. Eén tele- foontja en onze iapijt-servfce-aan-huis komt naar u toe. Gehee! vrij blijvend. Met 1001 vloerbedekkingsstalen om u het uitzoeken nèt zo makkelijk te maken eis in onze zaak. Bel 010-117700 en onze telefoniste zal uw adres graag noteren'. Binnenwegplein 7, Rotterdam. Telefoon 010-117730 sloopt en het Is een enorm probleem geweest om ergens ter wereld een assuradeur te vinden. Naar zijn mening zal de leidingstraat pas over ruim twee jaar in gebruik genomen kunnen worden. 'Daar kan Total niet op wachten en als wij nu geen beslissing nemen over het minst ongunstige tracé zal de zaak door hogerhand geforceerd worden', aldus burgemeester Dercksen. Wethouder E. Verweel (PvdA) was er huiverig voor nu het landelijk gebied te gaan omspitten, terwijl straks wel licht andere mogelijkheden, bekend worden. Hij sloot zich aan bij het standpunt van de socialistische fractie om te wachten op het rapport van de werkgroep. Bij stemming schaarden de PCG en Gemeentebelangen zich achter het voorstel van b. en w., de PvdA tegen. Ditzelfde resultaat kreeg de stemming van de aardgasleiding. NUMANSDORP De gemeenteraad houdt donderdag 1 maart, des avonds om halfacht, een openbare vergade ring. De agenda vermeldt een flink aantal voorstellen. Zo wordt gevraagd een krediet van 30.000 gulden te ver lenen aan de sloop van de oude aula op de begraafplaats en het gereedma ken van het vrijkomende terrein van 96 graven. Dit plan kan nu uitgevoerd worden, omdat de nieuwe aula bin nenkort in gebruik kan worden geno men. Verhoging van de begrafenis rechten is eveneens noodzakelijk. Ook komt een voorstel ter tafel om de reinigingsrechten te verhogen. De raad wordt verder gevraagd medewer king te verlenen aan de bouw van een christelijke kleuterschool in het be stemmingsplan 'Verlorendiep-Zuid'. Ook zal medewerking verleend moe ten worden aan de stichting van een openbare kleuterschool. Voor de stichting van deze school is aan alie wettelijke eisen voldaan, maar b. en w, menen toch dat deze kleuterschool niet gebouwd kan wor den in 'Verlorendiep-Duid'. De chris telijke kleuterschool heeft daar de eerste keus, omdat deze plannen eer- der rond waren. De plannen voor een openbare kleuterschool zijn pas begin februari ingediend bij de gemeente. Tenslotte komt in behandeling de uit breiding van het gemeentehuis en het bouwrijpmaken van gronden op het industrieterrein in TUiddelsluis'. ROTTERDAM De raalstermtjnmarlst ln Chicago waa deae week zeer vast gestemd Met sprongen gingen de maisnoterlngeti omhoog. Op de hoordvrijmarkt had dij echter weinig gevolgen, want de heffing od mals bedraagt altijd nog 13,18 per 100 Zo kan de elfmarkt voor mals nog hes] wat stijgen. Mais neemt echter wel een groot percentage bij de samenstelling der mengvoeders In momenteel. Aangekomen en stomende USA no. 3 mals werd we! wat hoger aangehou den. Volgens berichten verwacht Zuld-Aae- rika een behoorlijke maisoogst; Lapi«& on. gefixeerd ligt momenteel tot aantrekkelijke prijzen in de markt, Franse mats. loco af pand binnenland, veranderde bijna niet in prijs, in gerst kan men de behoefte nor dekken ln Amerikaanse no. 2: de prijs Uso deze week wel wat lager. Ook Hollandse gerst ging met de prijs mee. Het aanbod in sorghum la thans wel zeer beperkt; de vraag is echter ook van weinig betekenii meer. In haver waren de omzetten maar matir* voor Hollandse maalkwalitelten kwamen af en toe enkele orders binnen. Zware gepunte ontmoette een redelijke vraag. Inlandse gedenatureerde tarwe liep wat in prlj» terug. Zo waren kopers ln de gelegenheid tot geschikte prijs tarwe voor veevoederdoel einden aan te kopen. In deze verslagperiode heer» de veekoeken- markt wel een veer moeten laten. Vooral soya en malsgluten hadden onder de mala!- se stemming te lijden. Offertes van malsglu ten liepen dagelijks lager, terwijl de vraag nagenoeg nihil was. Ook op alle aflaadpoai- ties werden de noteringen behoorlijk aange past. Soya was ln Noord Amerika de laatste dagen lager genoteerd met gevolg dat ook hier op de prijzen een correctie toegepast werd. Het verbruik van soyaschroot ls da laatste tijd tot een minimum beperkt, zodat bij aangediende en af te nemen partijen soms nog «en extra prijsverlaging moest worden toegepast om te kunnen verkopen- Op aflading en levering deed men de boordrrtjseetor niets. Cocos was wat beter, een boot met brand schade viel uit, waardoor de consumptie bij moest kopen. Later in de week was ds markt ook hier wel weer iets gemakkelijker. Afladtngen veranderden niet veel. Grond- naotschroot werd net als soya aan de huidige marktsituatie aangepast. Voor katoen was deze week weinig animo. Lijnschilfers noteerden wat gemakkerlljker: lijnscbroot werd uil aangekomen -boot tot redelijke prijs verkocht. lijnzaad wordt ruimer uit diverse loco binnenlandse posi ties geoffreerd. Eaapsehroot was wel wat lager, met weinig zaken, terwijl ook voor padmsltschilfers biedingen werden gevraagd. De handel had een bijzonder rustig verloop en het aantal zaken beslist niet overstel pend. Ook voor homlnychop, malsvoermeel-pellets en rljstevoermeet was de situatie Wat zo rooskleurig. Voor boten werden biedingen tamèüjk vlot geaccepteerd terwijl ook op termijn de interesse klein te noemen was. Molenafvalien waren beslist flauw te noe men met een groot aanbod in gries en grintpeUets van diverse origine®. De prijzen werden zo goed als dagelijks bijgewerkt en aangepast. Voor lucerne warén verkopers ook zeer soepel met het accepteren van een bod. Op de nieuwe oogst gebeurde weinig meer en keek men de zaak, zoals bij alle ander* veevoederprodukten, eerst even af. Pulp was een flink stuk lager. Bepaald een prijsafval onderging het artikel citruspel- lets. Aandienlngen van januari aflading gaven een groot aanbod en uit de speculatie moest nog wel waf verkocht worden. Er kwamen ook aanzeggingen van auto's Duitse brokjes welke weggewerkt moesten worden en aandierüngen van USA en Spaanse pulp- pellets, Het prijsniveau van pulp heeft dan ook een duidelijk waarneembare wijziging ondergaan. De eerste handtekeningen staan al op papier. Tijdens een door initiatief neemster mevrouw H. A, Bleeker-Van Styrum georganiseerde bijeenkomst in Trinagel tekenden o.m. burgemeester en mevrouw Hensdens, ir. B. Wilton, voorzitter van. de Kamer van Koop handel, leden van het recreatieschap De Lickebaert, van de Ylaardingse raad voor sport en recreatie en van de gemeenteraad. Tot en met 3 maart hebben alle bewoners van Vlaardingen en Maas sluis gelegenheid adhesie te betuigen, aan de atkie door hun handtekening te plaatsen. Lijsten liggen bij de WV-bureuas in Vlaardingen en Maassluis, de stichting Weizijn Vlaar dingen, het PSP-pandje aan de Smalle Havenstraat en de krantengebouwen. Verder worden scholen, banken en andere instellingen verzocht eveneens lijsten neer te leggen. Mogelijk gaan vrijwilligers de huizen langs om handtekeningen te vragen.. De bedoeling is dat de handtekenin gen op korte termijn worden aangebo den aan staatssecretaris Vonhoff. (CRM). Hij is de man die moet beslissen over de subsidieaanvraag. Een Vlaardings/Maassluise delegatie zal naar Den Haag afreizen om de bewindsman te overtuigen van de. noodzaak een snelle beslissing te ne men. Mevrouw Bleeker wil haar initiatief het karakter van een bliksemaktie geven omdat zij gebruik wil maken van de stimulans die uitgaat van het dit jaar in Vlaardingen te vieren V-7 feest om de eerste bomen in het toekomstige recreatiegebied te plan ten. Zij vertelde donderdagavond dat het comité Vlaardingen 700 een plan gereed heeft om de bevolking bij die aanleg van het bos te betrekken. Maar zolang het rijk geen toezegging voor een subsidie doet, komt dit plan de la niet uit Uiteraard wordt het gebied tussen Vlaardingen en Maassluis (ongeveer 700 ha) niet in een keer voor recrea tieve doeleinden ingericht De enorm hoge kosten die worden geraamd op bijna 60 miljoen gulden, maken dat onmogelijk. Er kan echter nu reeds een bescheiden begin gemaakt worden en wel in de strook tussen de Maas- sluisedijk en de rivier. Mevrouw Bleeker deelde mee dat het plan tot aanleg van dit gebied klaar ligt Het kan onmiddeiijk worden uit gevoerd, Het gaat om een strook.van 31 ha waarvan 21 ha een recreatieve bestemming krijgt Een deel van dit gebied wordt thans nog verhuurd aan Key en Kramer en is ingebruik ais opslagplaats voor buizen, -maar deze overeenkomst kan op korte termijn worden beëindigd. Volgens mevrouw Bleeker, die don derdagavond een tekening van bet plan toonde, is de eigenaar van de grond onmiddeiijk bereid het terrein aan het recreatieschap over te dragen. Zolang de betaling van de koopsom niet verzekerd is kan hiervan echter geen sprake zijn. Vandaar dat me vrouw Bleeker de staatssecretaris wil bewegen snel een uitspraak te doen zodat aan de nu heersende onzeker heid een eind kan komen. In het kader van het V—7 feest zou dan nog dit jaar een begin kunnen worden gemaakt met de aanleg van het over- bos. Dat het niet alleen de Initiatief neemster is die vaart achter het bos van de Lickebaert wil zetten bleek donderdagavond in Triangel. De be zoekers waren grif bereid een handte kening te zetten. Mevrouw Bleekers hoopt dat veel Vlaaidingers en Maas- sluisers dit voorbeeld in de komende dagen zullen volgen. Des te overtui gender kan zij de staatssecretaris straks zwart op wit bewijzen dat de bevolking van beide Waterweg-steden zit te springen om dit stukje bos- Vanavond, aanvang 8 uur, zal de organist Henk Klop uit Hardinxveld- Giessendam een concert geven op het orgel van de gereformeerde kerk in Nieuwendijk. Het programma vermeldt werken van Bach (toccata en fuga in f), de koraalbewerking 'Wenn wir in höchsten Noten sein* en van Guilmant (onder meer 'Grand Choeur triomphal'). Tenslot te zijr enkele werken te beluisteren van 1 jechische componisten. De gemeenteraad houdt op woens dag 28 februari, des avonds om half acht, een openbare vergadering. Voorgesteld wordt een krediet be schikbaar te stellen voor de installa tie van de nieuwe burgemeester en medewerking te verlenen aan de oprichting en instandhouding van de bestuursaeademie. Tenslotte zal afscheid worden genomen van de waarnemend burgemeester, de heer C. D, van Oosten uit Klundert De dag daarna wordt de nieuwe burge meester, de heer J. van Boekhoven, nu nog gemeentesecretaris van Nieu werkerk aan de Ussel, geïnstalleerd. Dat gebeurt tijdens een bijzondere raadsvergadering, die des middags om halfvier wordt gehouden in het dorpscentrum 'De Witte Roos', Ko ningin Emmastraat Na de installa tie wordt een receptie gehouden. De gemeenteraad heeft in de laatste vergadering b. en w. gemachtigd een bezwaarschnft in te dienen bij Ged. Staten tegen het plan van de minis ter van binnenlandse zaken inzake de voorgenomen grenswijziging van de gemeente Raamsdonk. Als dit plan doorgaat komt het gedeelte ten zuiden van de Maasroute en ten westen van rijksweg 27 bij de ge meente Oosterhout De raad was unaniem van mening, dat de huidige grenzen gehandhaafd dienen te blij ven. Ook de andere Dongemondge- meenten, zoals Geertruidenberg, Ma de en Dussen, verzetten zich tegen de plannen van de minister. In de raadsvergadering werd ook de begro ting 1973 behandeld. Om de begro ting sluitend te krijgen was het nodig enkele gemeentelijke belastin gen te verhogen. De heer J. O. M, Oome bracht de huisvestingscommis sie een compliment voor het vele werk. De heer F. G. van den Heu vel, voorzitter van deze commissie, noemde het vrijwel onbegonnen werk om maandelijks een spreekuur te houden. Het wordt voor de com missie een te zware taak. Bij het laatste spreekuur waren meer dan 40 personen aanwezig. 9 De Ned. Chr. Vrouwenbond heeft de jaarver gadering gehouden in gebouw Reho- both onder leiding van de presiden te, mevrouw C. Verschoor-Los. Het werd een gezellige en geanimeerde vergadering. Tijdens de bestuursver kiezing werd als algemeen adjuncte in de plaats van mevrouw S. Lank- huizen-Spek gekozen mevrouw C. Barkhuis-Ruitinga in verband met haar vertrek naar Nunspeet. Vanaf de oprichting in 1949 is rij lid geweest van de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond. 9 Vandaag vanaf twee uur tot tien uur wordt in gebouw Rehoboth een bazar gehouden ten bate van het werk van de hervormde kerk. Gister avond is de bazar geopend door de waarnemend burgemeester, de heer H. Krijgsman. Er zijn vele attrac ties; de bezoekers krijgen dan ook elk wat wils voorgeschoteld. Van middag wordt een aparte kindermid- dag gehouden. De uitslag van de verloting wordt vanavond bekend gemaakt

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 4