Feyenoord ook uit KNVB-beker F VS leveren Israël nog 48 moderne warwinkel krant hiswa op de bres voor een sterke christelijke pers Ook prinsjes naar wintersport S0"™'J:™" kan:"! 23 Zeil van 65 x 165 meter uit één stuk Geld inzamelen voor meer hartoperaties Contactgroep werkgevers metaal sprak met bonden lang Als stakingen te duren: andere landen inschakelen bon De Rotterdammer Boeren weren zoekers naar kievitseieren RITA vroeger was het tóch een pro sSf nordia varsseveld tel. 08352 - 8888* Salaris deelnemers huisartsenopleiding iSü Iu deze krant Binnenland Buitenland Economie ia CHRISTELIJK DAGBLAD YVestblaak 9-11, Botterdam DONDERDAG .15 MAART 1978 70ste jaargang no. 242 ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Postbus 948 Tel. 115588 Gironr. 269274 t.n.v. N.V. De Christelijke Pers, Amsterdam Abonnement 9,28 per maand, per kwartaal 27,45 Afd. Bezorging vanaf 08.30 uur Zogezegd Dat het nemen van energie be sparende maatregelen uiterst be langrijk wordt, kan niet voldoen de worden beklemtoond. Zonnig 'Geen ruzie meer. We doen het doelpunt over In slow motion.' Gisteravond zijn prinses Beatrix, prins Claus en hun kinderen voor 'n wintersportvakantie naar Lech vertrokken. Ook koningin Juliana, die in verband met de kabinetsformatie was teruggekeerd, reisde mee. De prinsjes Johan Friso en Willem-Alexander waren voor deze trein reis getooid met conducteurspetten. New York Times onthult: 'Barak' de lundla-groep: nordia, lundia.rubio Verheugend (pedi- zichtbaar Verkrijgbaar bij betere schoenenzaken i-A-YA.- 'TLv. - -f Kerk MtofcbStt"»!»"s Een kunststofverwerkende industrie in 's-Heerenb erg (N.B.> heeft een plastic PVC-zeil vervaardigd commentaar s van 65 bij 165 meter. Het ruim zeven ton wegende zeil wordt gebruikt ter afsluiting van hetgrondwa- Biciubii en verdws ter jjjj de bouw van een viaduct in Breda. Het plast ic heeft bovendien een milieubesehermende functie, Rad"en Tv 6 omdat nu voorkcmcn wordt dat giftige stoffen, die bij de bouw worden gebruikt, in het grondwater te- sm 16 t/m 25 maart RAI-Amsterdam J De Rotterdammer „Stantvastïch is ghebleven mijn hert in teghenspoet!" Het eigen ochtendblad voor élk protestants Christelijk gezin in Rotterdam en omgeving Van onze sportredactie AMSTERDAM— Da kwartfinales van de strijd om de KNVB-beker hebben gisteren de nodige verrassingen opge leverd. Feyenoord, FC Den Haag en FC Twente slaagden er niet in de laatste vier te bereiken, Feyenoord moest bij NEC in Nijme gen de derde zware klap binnen enke le weken incasseren (het 1-0 verlies houdt de Rotterdammers ook van de 'troostprijs', de KNVB-beker), FC Den Haag verloor na een 1-0 voorsprong op eigen terrein met 1-2 van NAC, in een eerder stadium van het bekertoer nooi al bedwinger van Ajax, en FC Twente tenslotte werd in Alkmaar door het op papier kansloze AZ'67 ontluisterd. De Twentenaren, afgelo pen zondag nog de bejubelde overwin naars van Feyenoord in de Rotter damse Kuip mochten uiteindelijk blij zijn dat het verlies tot 1-0 beperkt bleef. Naast NEC, NAC en AZ *67 plaatste Sparta zich bij de laatste vier door in Eindhoven PSV met 1-0 te verslaan. Voor uitgebreide reportages over de KNVB-bekerstrijd zie pag. 15 en pag. 17. BARNEVELD Boeren in de Gel derse Vallei weren zoekers van kievits ei-eren op hun landerijen 'als de pest': zij zijn bang dat de veeziekte 'jeukpest* door de zoekers van de ene weide naar de andere wordt overge bracht. Deze ziekte van Aujesky is dodelijk en heeft in deze streek al heel wat schade berokkend. De boeren hebben de politie gevraagd anee te helpen bij het weren van eierenzoekers. Van een verslaggever UTRECHT Onder het motto 'Vol verwachting klopt ons hart' gaat de Nederlandse Hartpatiën tenvereniging een jaar lang geld inzamelen om uitbreiding van hart- chirurgische centra mede te kun nen financieren. De actie start met een feescnacht in het Amsterdamse Carré in de nacht van zaterdag 31 maart op zondag 1 april Bekende artiesten als Lenny Kuhr, leden van de groep van de musical Hair, de Amsterdamse politiekogel, Boy Edgar's Big Band en de Sissies hebben hun medewerking toege zegd. De actie is nodig omdat de meeste hartchirurgische centra, aldus de heer Fievet, voorzifter van de ver eniging, door geldgebrek niet opti maal kunnen werken. Of er ont breekt geld om extra personeel aan te trekken of er zijn geen financië le mogelijkheden om investeringen te verrichten. Volgens de heer Fievet schiet de overheid tekort, vooral omdat vaststaat dat het aantal hart operaties dient te worden ver dubbeld. Dr. ir. H. Hoog op symposium wereldenergiehuishouding Droog weer met zonnige perio den. In het noorden van het land overdrijvende wolkenvelden. Maximum-temperaturen om streeks 8 graden Celsius. Zwak ke tot matige wind tussen noord en oost Morgen en overmorgen: tijdelijk meer bewolking, overigens wei nig verandering in weertype. Morgen zon op: 06.53 onder: 18.46 maan op: 16.09 onder: 05.35 IfHSNi fpftM lTK. NEW YORK (ATP) President Nixon lieeft Israël toegezegd, 48 straalgeveclitsvliegtuigen te leveren en technische bijstand te verlenen bij de fabricage van de Israëlische Super-Mirage. Dit heeft de New York Times gemeld in een artikel uit Washington, ont leend aan 'officiële persoonlijkheden in de ministeries van buitenlandse zaken en defensie' Het juiste aantal te leveren toestellen en de datum van aflevering zijn niet bekend. Een ak koord hierover werd tijdens het be zoek van de Israëlische premier, me vrouw Meir, in Washington getekend. De Israëlische Mirage is een revoluti onair ontwerp naar het voorbeeld Van de Franse Mirage, maar uitgerust met een motor van het type J-79 van General Electric in Amerika. De nieu we vliegtuigen die Israël van Amerika krijgt worden gevoegd bij de 42 toe stellen van het type F-4 en de onge veer 80 van het type A-4, die Nixon in december 1971 al beloofde en waar van de levering tegen het eind van dit jaar haar beslag krijgt, aldus Reu ter. Het bericht over de Amerikaanse bij stand voor de Israëlische vliegtuigin dustrie zou in Tel Aviv niet onver wacht zijn gekomen. Het is een pu bliek geheim, zo verluidt in die stad, dat deze Industrie ver gevorderd is met de bouw van een revolutionaire straaljager, die ook wel met 'Barak' (bliksemschicht) wordt aangeduid. De door Genera! Electric geleverde moto ren zijn dezelfde als die, welke in de Amerikaanse Phantom-straaljagers is ingebouwd. Volgens ÜPI bedraagt het aantal straalgevechtsvliegtuigen, die Nixon aan mevrouw Mear heeft toegezegd 48: 24 Pahntoms F-4 en 24 A-4 Ssyhawks. De levering geschiedt in de tijd van twee jaar, beginnende in januari 1971, als de andere toestellen zijn afgeleverd In Wenen heeft minister van buiten- landze zaken Abba Eban een beroep ADVERTENTIE dat denkt u als het Nordia-winkelinterieur eenmaal in uw zaak staat U merkt het direct aan de reacties van uw publiek. Nordia geeft u ineens een voorsprong! De Nordia- winkelinrichters beschikken over een schat van internatio nale ervaring, waar ook u van kunt profiteren. Bel N'ordia voor uitvoerige gratis documentatie. Eensgezinde optrede n werkgevers doorbroken Van een onzer verslaggevers DRIEBERGEN Aan het eensgezinde optreden van de werkgeversorganisaties in de metaal is gis teren een einde gekomen. Een delegatie van de Contactgroep voor Werkgevers in de Metaalindustrie heeft in Rotterdam een informeel gesprek gevoerd met twee vertegenwoordigers van de industrie honden, de heren H. Bode en W. Wamsteker. Gis teren is ook een werkgever gezwicht voor de eisen van de industriebonden. Na KONI in Oud-Beijerland en Jolem- tex in Neede heeft het textielbedrijf Cralon in Veenendaal (400 werkne mers) overeenstemming bereikt met de vakbondsdelegaties. Het resultaat van de besprekingen zal binnenkort aan de leden van de bonden voorge legd worden. Bij de Contactgroep zijn zeshonderd c-ndememringeii voor het merendeel kleine en middelgrote metaalbedrij ven met in totaal 35.000 werkne mers aangesloten. De Contactgroep is om de uitgangspunten van de bonden te vernemen. Deze uitgangspunten worden morgen op de jaarvergadering van de Contactgroep in Ede aan de leden voorgelegd. Dan zal ook beslo ten worden, of de Contactgroep maan dag het formele overleg zal openen met de drie industriebonden. Tot maandag zuilen de industriebonden geen acties voeren bij de ondernemin gen, die bij de Contactgroep zijn aangesloten. De Contactgroep onder houdt al enige dagen nauw contact met de grootste werkgeversorganisatie in de metaal, de F.M.E. Het informele gesprek tussen de Con tactgroep en de industriebonden werd in Driebergen 'verheugend nieuws' genoemd. 'Dit kan een doorbraak in het werkgeversfront betekenen', rea geerde de heer B. Nieuwland. Of het formele overleg zal slagen, hangt vol gens de heer Nieuwland af van de onderhandelingsmarge die de werkge versorganisatie morgen van haar le den krijgt. 'Maandag zal dan ook blijken, of er een barst in het werkge- versfront komt', aldus de heer Nieuw land, die met enig vertrouwen de onderhandelingen tegemoet ziet. Dit vertrouwen wordt ingegeven door het feit, dat de Contactgroep dit jaar voor het eerst een eigen cao wil afsluiten. Bovendien is al een lid van de con tactgroep, KONI,, in Oud-Beijerland cp de eisen van de bonden ingegaan. Ook andere leden zouden, zo wordt in Driebergen vernomen, de onderhande lingen willen openen. Eventuele onderhandelingen met de Contactgroep zullen geen direct ge volg hebben op de houding van de werkgeversorganisatie FME. Wel laat de FME zich op de hoogte houden van wat de Contactgroep doet Er zullen een aantal individuele werkge vers na overleg van de Contactgroep en de todustiebonden besluiten, zich bij de Contactgroep aan te sluiten, zo wordt in Driebergen venvacht. Vandaag en morgen zullen dertig be drijven in de metaal en de textiel, (ADVERTENTIE) gespreid over het hele land, in sta king gaan. Bij deze bedrijven werken in totaal 39.000 man. Tot de grootste bedrijven die door de stakingen ge troffen zullen worden, behoren de scheepswerf De Schelde in Vlissingen en Temeuzen, de "Rotterdamse Droog dok Mij in het Waterweggebied en de DEMKA in Utrecht Dit werd gisteren besloten na een telefonische vegade- ring tussen het actiecentrum in Drie bergen en de regionale actiecentra. Of de DAF-fabrieken in Eindhoven en Bom ook plat zullen gaan, is nog niet Het gunstige resultaat dat. «ie irwta-- ven beraadt zich nog over deze kwes tie. Het gunstige resultaat dat deindus- triebonden tijdens de besprekingen met het textielbedrijf Carol an in, Veenendaal hebben geboekt, zal vol gens de heer L. Ester (CNV) 'een uitstralingseffect hebben op de tex- tielregio Veenendaal*. De heer Ester toonde zich zeer tevreden over het behaalde resultaat. 'Op alle fronten is ir. deze cao een enorm stuk toegeschc- ven naar de laagstbetaalden', Carolan is aangesloten bij het Nederlands Christelijk Werkgevers- Verbond. DEN HAAG De overheid zai ook na 3. mei een salaris uitbetalen aan: artsen, die na hun algemene medische opleiding nog een jaar huisartsgenees kunde studeren. Dit hebben da minis ters Van Veen en Stuyt gisteren toe gezegd aan de Tweede Kamercommis sie voor volksgezondheid. Op 1 ,mei loopt' het noodwetje af, dat voorset in betaling van deze arisen. 'f*-* ■Ênïïb**:?--'i - Mevrouw Golda Meir heeft gisteren verklaard dat Israël bereid is, koning Hoessein van Jordanië de bescherming over te laten van de mohammedaanse heilige plaatsen in Jeruzalem. Geen enkel deel van de stad zal echter onder Jordaanse controle komen. gedaan op de Europese landen, geen directe bemiddelingspogingen te doen in het conflict in het Midden-Oosten, maar hun invloed aan te wenden bij de Arabische regeringen 'opdat onder handelingen mogelijk worden'. Van een onzer verslaggevers LEKKERKERK 'Wanneer een sta king op mijn werf te lang gaat duren, zal ik niet aarzelen om opdrachten voor de bouw van schepen aan buiten landse bedrijven te verlenen. Ik denk daarbij aan Joegoslavische, Oost-Duit se en Poolse werven. Het behoeven overigens niet speciaal communisti sche landen te zijn. Ook werven in Spanje of Portugal komen daarvoor in aanmerking.' Dit is de reactie van scheepsbouwer Adrie Klip in Lekker- kerk op het ultimatum van de indus triebonden voor zijn scheepswerf Van Duyvendijk," dat vandaag; anoópt. 'Mijn klanten behoeven niet in de war te zitten, dat hun opdrachten niet tijdig uitgevoerd zullen worden, die hele staking is een louter politieke zaak,' meent de heer Klip. die zegt belangrijke kontakten te hebben met vertegenwoordigers van buitenlandse scheeoswerven, die direct bereid zijn hem uit de moeilijkheden te helpen, tot een informeel gesprek overgegaan Steenkool weer nodig 13 Arafat sust geschil 7 Tanaka wil Rusland paaien 7 Godsdienst en religieus ver langen 2 strips, feuilleton e rechtkomen. Recept 6 i 'I1 IM 11 mm li H' i Puzzel 9 Auto's 19 MHM uw 3£? (ADVERTENTIE) Geopend: Kinderen 10-I7en19-22uur; tot 14 (aarf 2,- zondags 10-17uur, TT biljetten Toegang 14,- aan NS stations noteer als nieuwe abonnee winkelinrichting beurs Macroshop: Bernharühal 3068 Utrecht Naam: Adres: Plaafs: Betaalt per: maand; kwartaal. naar inhoud en overtuiging een krant die gezien is en gezien mag worden! Door de benadering van het plaatselijk, landelijk en wereldgebeuren. In kerk en maatschappij, in politiek, kunst en sport. Kritisch, kort en bondig! Eert krant ook voor uw buurman. Zet hem vandaag nog op de bon. Opgegeven door Noam: Adres Plaats: ik ontvang ols beloning hef aangekruiste De nieuwe abonnee ontvangt de krant 14 dagen gratis en bespaart ca. 4 gulden abonnementsgeld. LI mapjes postpapier met enveloppen Ui pletine schaaltje {flessen onderzetter) l_j handige paraatmap met briefpopier en pen Een postzegel is niet nodig als u op de enveloppe schrijft: De Rotterdammer, antwoordnr. 364 Rotterdam j| f rJ 'Zffl

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 1