Beethoven-cyclus van Philharmonisch verzamelen een avon :uur msmm 'Philatelica' viert zilveren feest met een unieke expositie Comité vraagt afkoelingsperiode5 van vijf jaar Gaarïandt heeft liefst ARP-ïid als burgemeester Sportlieden gaan over de grens W. Spit waarnemend voorzitter NKV Verkeerscontrole in Bijlmermeer 70 bekeuringen Vier zware Haagse jongens bekennen 15 inbraken Vaasje van oma was het begin Modezaak bestolen VW in Stadskanaal Anouk boos over uitblijven van antwoord minister TROUW/KWARTET ZATERDVG 12 MET 1973 BINNENLAND K27 ü~3 door JAN BROKKEN MIDDELBURG 'Een kerncen trale is geen houten keet', schreef een boze hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant een paar maanden geleden, toen het veiligheidsrapport over de kern centrale in Borsele niet op de daarvoor uitgeschreven rag in het gemeentehuis bleek te liggen. Een koerier moest het rapport in al lerijl op gaan snorren. Een toen bleken twee iikke boeken in het Duits te zijn gesteld. De Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland pro testeerde. Minister Langman (economische zaken) antwoordde, dat iedere geïnteresseerde de Duitse taal beheerst. De kerncentrale in Borsele. Over 't hoofd gezien Moeilijkheden Van onze correspondent LEEUWARDEN Als op woens dag 30 mei het Prineessehof, het gemeentelijk museum van Leeu warden, na een restauratie die zes jaar geduurd heeft, opnieuw geopend wordt dan zal de naam van Nanne Ottema, die zo'n groot deel van de unieke verzameling Oosters aardewerk bijeen heeft gebracht, ongetwijfeld meerma len worden genoemd. Hij is op 20 juni 1953 op de leeftijd van 81 jaar, overleden na een leven dat hij behalve aan zijn Leeuwarder notariaat vooral heeft gewijd aan de kunstverzameling die tot in lengte van jaren velen zal blijven boeien. Het is verheugend dat de ze verzameling met een grote col lectie andere bijzondere stukken nu is ondergebracht in een na de restauratie weer bijzonder fraai geworden Prineessehof. 'Ceramische puzzle' Eenzame man Verzamelaar Nanne Ottema, gefrustreerde kunstenaar. ROTTERDAM De afdeling Rot terdam en omstreken van de in ternationale vereniging van post zegelverzamelaars Philatelica be staat vijfentwintig jaar. Ter gele genheid daarvan houdt de vereni ging een unieke expositie van postzegels en andere poststukken in het Hiltonhotel aan het Weena in Rotterdam. Op de tentoonstel ling, die van 17 tot en met 20 mei duurt, tonen de leden van de ver eniging verzamelingen tot een verzekerde waarde van zo'n drie honderdduizend gulden. Verzamelaars Onrust in Zeeland over starten van kerncentrale Voor Nanne ottema was Dit voorval zette grote groepen onder de Zeeuwse bevolking aan het denken. Klaarblijkelijk was de beoordeling van de veiligheid van de centrale aan enkele specialisten voorbehouden. Toegegeven, niet iedere leek stort zich met vel plezier op de uiterst in gewikkelde materie. Maar een paar vragen rond de centrale bleven onbe antwoord, en wellicht zou het veilig heidsrapport die kunnen beantwoor den. Hadden Amerikaanse specialisten bijvoorbeeld niet geschreven, dat in een straal van anderhalve kilometer rond de centrale niemand mocht wo nen en dat in een straal van negen tien kilometer geen dicht bevolkte ge bieden mochten voorkomen? Welnu, binnen de straal van anderhalve kilo meter ligt het dorpje Borsele met zijn vijftienhonderd inwoners. En binnen een straal van negentien kilometer zijn alle Zeeuwse steden te vinden: Middelburg, Vlissingen, Goes en Ter- neuzen. Het uitgelekte catastrofe-plan, dat de milieugroep Dai Dong naar zes burge meesters in de zak van Zuid-Beveland stuurde, deed geen goed aan de on rust, die zich onder de bevolking meester begon te maken. Onrust die. volgens ambtenaren en politici in het Middelburgse provinciehuis, door de alarmerende geschriften van de actie groepen veroorzaakt werd. kDe actie groepen menen echter, dat angst geen slecht middel is in de strijd tegen de kerncentrale. Angst is volgens hen nog altijd beter dan een ingeslapen bevolking, gesust door de woorden van PZEM-functionarissen als zou de centrale 'optimaal vielig zijn'. Afgelopen zondag werd die angst op nieuw aangewakkerd. Aan de uitgang van dertig kerken in Zuid-Beveland deelden leden van de commissie Bor sele Ad Hoe, het Actiecentrum PPR Borsele, de Wereldwinkels Middel burg en Viissingeu en de werkgroep Kernenergie, samenwerkend in het Moratorium Comité Nederland, sten cils uit met de schokkende tekst, dat stralingen uit de centrale kanker zou den stimuleren en schadelijke gevol gen voor het nageslacht zouden heb ben. Een CH-statenlid heeft inmiddels vragen aan gedeputeerde staten ge steld, onder de dreigende woorden, dat óf het actiecomité liegt, óf de overheid, die de veiligheid garan deert Met deze actie is opnieuw de aandacht gevestigd op de kerncentrale bij Bor sele, de eerste commerciële centrale Tv--"--'4f.,'O die onder druk van de industrie in Zeeland is neergeplant en al vlug als het paradepaardje van het nieuwe, 'dynamische Zeeland' werd omschre ven. Het Franse alumimum-bedrijf Péchiney was voorgehouden, dat in Nederland de energie-prijs goedkoop was. Tijdens de eerste besprekingen suggereerde Middelburg, dat Zeeland aansprake kon maken op de zoge naamde aardgaspot. Minister De Block maakte al snel duidelijk, dat deze pot alleen in het Noorden des Lands aan gebroken mocht worden. Péchiney dreigde toen naar Hamburg te zullen uitwijken, waar wel goedkope energie te krijgen was. De Zeeuwse gedepu teerde centrale gevonden werd. Toen het besluit voor de bouw van de kerncentrale viel, waren de Zeeuwse actiegroepen druk bezig verweer schriften op te stellen tegen het be drijf Péchiney. De affaire Bogerd, de aanleg van het Baalhoekkanaal en de komst van Total, leidden de aandacht van de actiegroepen de daaropvolgen de jaren af. 'Wij hebben de kerncen trale 'over het hoofd gezien. Dat vin den we nu domweg stom', zegt Sonja Goedman van de groep Dai Dong. De protesten tegen de centrale kwa men pas eind vorig jaar op gang. toen de Duitse aannemer Siemens AG at bijna klaar was met de bouw van de centrale. (Dat Siemens de opdracht kreeg, had al een storm van protesten opgeleverd, omdat volgens de Kerne nergie-nota de bouw van de centrales een enorm stuk werkgelegenheid zou creëren voor de Nederlandse metaal industrie). Alleen de vergunning voor de centrale, die uit Den Haag moet komen, was nog niet verleend. De ac tiegroepen, gesteund door de Raad van Milieudefensie grepen deze laatste strohalm aan. Rond vierduizend be zwaarschriften werden naar Den Haag gestuurd. Technische moeilijkheden in de cen trale. zoals haarscheurtjes in het reac torvat, verkeerde isolatie van de mo toren van de primaire koelwaterpomp, waardoor een motor doorbrandde en een met mosselen volgegroeide koel- waterinlaat, vertraagde de voor febru ari uitgeschreven periode van 'kri tisch opstarten'. De vergunning is nog steeds niet verleend. Het ministerie van economische zaken blijkt niet he lemaal zeker van de zaak te zijn, ge tuige het bliksembezoek, dat drie spe cialisten van de Nederlandse Reactor- veiligheidscommissie, in januari aan de Verenigde Staten brachten, om de veiligheidsaspecten van de centrale bij Borsele nog eens met Amerikaanse deskundigen door te nemen. In cle Verenigde Staten zullen de drie Ne derlanders zeker geen optimistische geluiden gehoord hebben. Een Ameri kaanse hoogleraar noemde kernener gie 'één van de donkerste wolken, die boven ons land hangt'. Dat kernener gie een precair onderwerp is, blijkt t Van onze correspondent HOOGEVEEN De commissaris der koningin in Drente mr. K. H. Gaas- landt is er voorstander van dat de nieuwe burgemeester van Hoogeveen lid is van de AR-partij. Hij zei dit toen hij de wensen van de Hooge- veense gemeenteraad aanhoorde die men ten aanzien van de nieuwe bur gemeester stelt. Van de 34 Drentse burgemeesters zijn er nu slechts twee lid van de ARP, nl. van de gemeenten Nijeveen en Hoogeveen. In november j.l. stemden 14 procent van de kiezers in Drente op de AR-partij. De commissaris was van mening dat het aantal Aft-burge meesters een weerspiegeling moet ge ven van de politieke stromingen in de provincie. De fractievoorzitters van de acht partijen in de gemeenteraad wa ren het er allen overeens dat de kwa liteit van de nieuwe burgemeester be langrijker is dan zijn politieke of ker kelijke signatuur. Van. onze correspondent HOOGEVEEN In de laatste week van augustus zullen 160 Hoogeveeners voor een sportieve uitwisseling naar de Duitse plaats Espelkamp gaan. Het be treft hier beoefenaars van handbal, volleybal, waterpolo en zwemmen. Ook zullen er 14 gehandicapte zwem mers meegaan. De Hoogeveeners wor den ondergebracht in een jeugdher berg, De Hoogeveense sportfederatie is op het ogenblik in onderhandeling met een sponsor voor de kosten van deze sportuitwisseling. In de laatste tien jaar kwamen iedere zomer vluch telingenkinderen uit Espelkamp voor een vakantie naar gezinnen in Noord- Nederland. Dit werd door een comité uit Hoogeveen georganiseerd. VEENDAM Op de promenade in Veendam is de herenmodezaak van de firma Blanke in de nacht van donder dag op vrijdag geplunderd. Voor een bedrag van ruim negenduizend gulden aan suède jassen, vesten en herenkos- tuums werden uit de winkel gestolen Tot nu toe ontbreekt van de daders nog elk spoor. ROTTERDAM Dat de muziek van Ludwig van Beethoven zijn greep op het publiek onverminderd blijft be houden werd weer eens duidelijk be wezen, want het eerste concert in. een reeks van drie, geheel aan deze mees ter gewijd, leverde donderdag een ge heel gevulde grote Doelenzaal op. Het programma van deze avond, ver zorgd door het Rotterdams Philhar monisch Orkest onder leiding van Edo de Waart, vermeldde de Egmont- Ouverture, het zogeheten 'Tripelcon cert" en de zevende symfonie. Na een versie van de Egmont-ouvertu- re, die vooral uitblonk door helder heid en duidelijke contrastwerking onder een enthouasist leidende diri gent, volgde een vertolking van het in de jaren 1803/04 ontstane concert voor piano, viool, cello en orkest, met als solisten achtereenvolgens Willem Brons, Gerard Hettema en Harro Ruy- senaars. De weergave liet nogal wat wensen onvervuld op het punt van dynamiek en zuiverheid het laatste met name bij de soliërende strijkers. Ook had het spel van het trio wat sterker geprofileerd kunnen zijn: de tails van ondergeschikt belang bij de orkestbegeleidng traden nu soms te sterk op de voorgrond. Met wat meer repetitietijd was waarschijnlijk een beter resultaat uit de bus gekomen. Natuurlijk was er toch veel schoons Van onze soc.-economische redaktie UTRECHT De heer W. Spit (48) is benoemd tot waarnemend voorzitter van het NKV, nu de heer P. J. J. Mertens staatssecretaris wordt m het kabinet-Den Uyl. De heer Spit is sinds augustus vorig jaar al vice-voor- zitten Hij werd in 1967 benoemd tot NKV- secretaris, belast met medezeggen- schapskwesties en werkgelegenheid. Daarvoor was hij voorzitter van de Katholieke Bond van Vervoersperso- neel. De verbondsraad van het NKV za! in het najaar een nieuwe voorzit ter kiezen. De heer Mertens (56) werd in 1964 gekozen tot voorzitter. Hij is in totaal 33 jaar in dienst van het NKV ge weest. te genieten, zoals bij de inzet van het largo, met expressief solospel van de cellist en in de finale, waar het leven dige spel sterk vermocht te impone ren, getuige het warme slotapplaus. De verklanking van de 'apotheose van de dans', zoals Wagner de Zevende noemde, betekende ongetwijfeld het hoogtepunt van de avond. Het eerste deel werd in een wat doorzichtig tem po genomen, maar gaandeweg ont stond er een interpretatie vol allure en zeggingskracht, die bovendien bui tengewoon dynamisch was. P.V. Van een verslaggever AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft donderdagavond en - nacht bij een grootscheepse verkeers controle op de toegangswegen naar de Bijlmermeer tegen zeventig automobi listen proces-verbaal opgemaakt. Een groot aantal (24) was niet m het be zit van een rijbewijs of kn het niet tonen, In zeventien gevallen ontbrak het kentekenbewijs of bleek het niet te zijn overgeschreven. Bij veertien auto's werden gladde banden gecon stateerd. Bij de overige bekeurden ging het voornamelijk om onvoldoen de verlichting, defecte uitlaten en slechte remmen. Vijf automobilisten bleken geen belasting te hebben be taald, terwijl één man zonder verzeke ring reed. De controle werd uitge voerd in samenwerking met de par- ketgrep rijkspolitie. Twee automobi listen werden aangehouden omdat zij nog een of meer vonnissen moesten ondergaan. Van onze correspondent STADSKANAAL In Stadskanaal wordt ook een vereniging voor vreem delingen verkeer opgericht. Het kan toor daarvan zal in de openbare bibli otheek en leeszaal worden gevestigd. De officiële opening daarvan vindt dinsdag 15 mei 's morgens om half tien plaats door een functionaris van de gemeente Stadskanaal. wel uit het feit, dat een documenta tieboekje van de Duitse Jung Sozialis- ten over dit onderwerp in beslag is genomen. Tegenover de negatieve geluiden (stralingsgevaar, moeilijk afbreekbare radio-actieve afvalstoffen en koelwa terprobleem) staan positieve (oplos sing van komende energietekort). Maar het laatste woord is nog niet over kernenergie gezegd. De gevarn op langere termijn, die deze vorm van bekend. Definitieve antwoorden zijn in Borsele ook met te vinden. De ac tiegroepen eisen dan ook niet, dat de kerncentrale bij Borsele wordt afge broken, maar zij stellen een afkoeling speriode van vijf jaar voor. In deze periode zal naast veel wetenschappe lijk onderzoek, de bevolking van Bor sele de tijd worden gegeven meer in formatie over de kerncentrale in te winnen. Een definitieve beslissing zal dan na die vijf jaar genomen moeten worden. "De buw van de centrale heeft de bevolking immers overval len', zegt Sonja Goedman. De actie in Borsele staat niet op zich zelf. Eind vorige maand is in Parijs het Moratorium Comité opgericht. Dit comité stelt voor, dat in heel Europa een periode van vijf jaar in acht wordt genomen, die tot bezinning op de kernenergie kan diene. Op 6 mei zijn in vele Europese landen acties van het Moratorium Comité gestart. In Nederland vindt die actie in Borse le plaats, UTRECHT De Algemene Organisa tie van Uitvoerende Kunstenaars (A- nouk )heeft in een brief aan de mi nister van CRM haar verontwaardi ging kenbaar gemaakt over het uit blijven van antwoord van de minister op de door Anouk gestelde verlangens t.a.v. het overleg betreffende de Ne derlandse orkesten. De Anouk vreest een 'regelrechte conflictsituatie' met de minister. Op 14'maart heeft de. Anouk de mi nister verzocht te bevorderen dat de orkestmusici via de Anouk betrokken zouden worden bij het orkestenover- leg. De Anouk wilde dit overleg tus sen drie partijen doen plaatsvinden, te weten de subsidiënten de stich tingsbesturen en de Anouk. Na een onbevredigend antwoord van de mi nister bracht de Anouk de vrees tot uiting dat als het subsidiëntenoverleg op 18 mei in de oude vorm doorgang zou vinden, eventueel besluiten zou den, worden genomen en adviezen zou den'worden gegeven zonder dat de or kestmusici daarbij zijn betrokken. Een dergelijke procedure acht de Anouk volstrekt onaanvaardbaar. Op een appèlbrief die de Anouk op 3 mei aan de minister stuurde heeft zij geen antwoord gekregen. In de donderdag verzonden brief stelt de Anouk dat de minister kennelijk niet bereid is de verlangens van de orkestmusici te ho noreren. Volgens de Anouk handelt de minis ter in strijd met de opvatting binnen zijn ministerie dat de kunstenaars moeten kunnen deelnemen in zaken die hen rechtstreeks aangaan. De mi nister wekt bovendien de indruk, al dus de Anouk, dat de musici wel een adviserende rol in de discussie over het orkestenbestel mogen spelen, maar dat Zij van het feitelijke overleg met de subsidiënten worden uitgeslo ten. De regelrechte conflictsituatie die hieruit kan ontstaan, zal door de Anouk niet uit de weg worden ge gaan. Dit mede op grond van het feit dat de ingediende verlangens vol strekt redelijk en bovendien elders wel maatschappelijk geaccepteerd zijn, aldus het hoofdbestuur van de Anouk. IN GRONINGEN HEEFT de poli- tie de 21-jarige uit Marokko afkomsti ge A. B. M. B. H. aangehouden. De Marokkaan wordt ervan verdacht het GAK in Amsterdam voor een be'rag van ongeveer 6.0JU,- te ncubcii opge licht. Dit statige gebouw aan de Grote Kerkstraat werd in 1731 gekocht door Maria Louise van Hessen Kassei, die in Friesland - waar ze zeer populair was - wel Marijke Meu werd ge noemd. Zij was de weduwe van stad houder Johan Willem Friso, die in 1711 bij de Moerdijk verdronk en re gentes van de eerste Nederlandse erf stadhouder Willem TV. Tot haar dood in 1765 bleef zij in het gebouw wonen. In 1917, het jaar waarin Ottema het notariaat van zijn vader overnam, kocht het gemeentebestuur van Leeu warden het Prineessehof omdat - zo schreef Ottema later - 'er gevaar dreigde dat dit belangrijke gebouw aan handelsdoeleinden zou worden op geofferd'. De toen 43-jarige notaris was op dat ogenblik al vele jaren met het opbouwen van zijn verzameling oosterse kunst bezig. Hoe hij tot dat verzamelen kwam heeft Ottema zelf beschreven in zijn in 1943 verschenen handboek 'Chinese ceramiek'. Hij was op 4 mei 1874 te Leeuwarden geboren, bezocht daar het gymnasium, ging voor het notariaat studeren en werkte op verschillende notariskantoren in het zuiden van het 'land. Toen hij het notariaat van zijn vader overnam was dat het grootste van Friesland. Het begin van zijn ce- ramische verzameling ontstond toen hij 19 jaar oud was. Hij mocht toen iets kiezen uit de porseleinkast van zijn grootmoeder. 'Ik ben er nog steeds trots op', zo schreef hij precies een halve eeuw ia- ter, dat toen ik de eerste schrede zet te op het gebied van de ceramiekstu- die, ik geen dozijn borden, geen do zijn thee- of koffiegoed, geen stuk van een servies uitzocht maar een simpel vaasje, dat in de ogen van mijn fami lieleden maar een prul was, maar un nog voor mij een ceramische puzzle is. Natuurlijk begon ik het voor Ming, desnoods voor laat-Ming te hou den, om tater veiligheidshalve eerst tot de 17de. later zelfs tot het midden van de 18de eeuw af te dalen*. Toen de gemeente het Prineessehof in 1917 aankocht en het bestemde voor museum werd Nanne Ottema conser vator. Hij bleef dat tot zijn dood. In deze periode van een kleine veertig jaar is er in het oude patricische woonhuis een prachtige verzameling bijeengebracht. Dat is overigens niet alleen de verdienste van Ottema. Zo is er de Indische verzameling, die in het begin van deze eeuw door de In dische onderwijzer Anne Tjibbes van der Meulen werd bijeen gebracht. Een belangrijke collectie Chinese ke ramiek was een geschenk van ir. A. D. R. Verbeek, gedaan ter nagedachte nis van zijn vader ir. R. D. Verbeek. Verbeek had in 1918 35 kisten met porselein in het Prineessehof in bewa ring gegeven; in 1929, drie jaar na zijn dood werden ze aan dit museum geschonken omdat ze vooral dèar bij zonder goed tot hun recht zouden ko men. Inmiddels heeft Ottema jarenlang ge werkt om al wat er door hemzelf en anderen bijeen werd gebracht op systematische wijze te schiften, te rui len en door aanwinsten te verrijken. Het aantal uren dat hij in het stem mingsvolle gebouw vaak in zijn een tje, bezig is geweest, is niet te schat ten. Hij was bezeten van dit werk. In 1967, toen het Prineessehof 50 jaar als gemeentelijk museum van Leeuwar den bestond, schreef de tegenwoordi ge conservator, de heer Jaap Komijn in het Mededelingenblad van de vrienden van de Nederlandse cera miek over hem: 'Is verzamelen in on ze tijd hard business geworden, in die van Ottema, en dan niet later dan tot de laatste oorlog, was het vaak nog een avontuur waarbij het niet in de eerste plaats aankwam op geld, maar op het gelukkige toeval en de schran derheid van de verzamelaar, die van dat toeval gebruik wist te maken. Verzamelen was meer een geestelijke dan een materiële prestatie. Als zulk een verzamelaar wenste Ottema zich voor te stellen. Hij voldeed op die manier aan zij n ongewoon sterke nei ging tot zelfbevestiging. Overal, maar vooral in Friesland schreef hij zijn teken: Ottema was hier. Men moet verzamlaars wel gefrustreerde kunste naars en voor Ottema moet dat zeker gegolden hebben'. Aan het eind van zijn leven heeft Ot tema zien, ondanks alles wat hij bij eenbracht. wat ontmoedigd gevoeld. Hij begreep dat hot onmogelijk was te realiseren wat hem voor ogen hacl m gestaan. Hij schreef: 'Oorspronkelijk is het mijn opzet geweest het mu seum veel uitgebreider te maken, doch het is praktisch dit te beperken tot de ceramiek, speciaal die opgesteld in het Prineessehof - alle verzamelin gen moeten als bijkomstig beschouwd worden. Bijzondere voorwerpen daar van hebben museale waarder de grote hoeveelheden hebbenhoofdzakelijk geldelijke waarde en, zijn. .eigenlijk lastposten om bewaard te blijven.,..' Hier schemert iets door van een stuk je tragiek in het leven van een groot, romantisch en avontuurlijk verzame laar. Op ruim 200 m2 in het Rotterdamse Hilton Hotel worden meer dan twee honderd kaders geëxposeerd. De in zendingen komen van de leden van Philatelica. Het Nederlands Postmu- seum uit Den Haag verzorgt voor de jubileumexpositie van Philatelica-Rot- terdam een mini-expositie van de ju bileumzegels van 1923, het zilveren jubiieum van de toenmalige Koningin Wilhelmiiia. Van twee zegels de Tronende figuur van 5 cent en de 10 cents zegel met het portret van Wil- helmina worden, de ontwerpen, drukproeven en zegels getoond. Mr. M, Vrolijk, commissaris van de Koningin voor de provincie Zuidhol land zal de jubileumexpositie van de Rotterdamse postzegelverzamelaars openen. Get korps Mariniers zal eveneens luis ter bijzetten aan de opening van deze expositie. Niet onvermeld mag de ge schiedenis van de florerende Maasste- delijke afdeling van postzegelverzame laars blijven. De oprichtingsdatum werd 18 mei 1948. Maar het was toen een puur zuidelijke aangelegenheid, dat wil zeggen, dat enkele filatelisten van Rotterdam-Zuid zich aaneen slo ten onder auspiciën van het landelij ke philateicahoofdbestuur. In het jaar 1954 mochten ook filatelisten van de rechter Maasoever zich aansluiten. Sindsdien zijn de aktiviteiten van de afdeling en het ledental sterk ge groeid. Bij de oprichting waren er zeven le den. Een jaar later waren het er 42. In 1958, bij het tienjarig bestaan, werd het tweehonderdste lid geboekt, eind 1965 het zeshonderdste. Momen teel bedraagt het ledental ca. 110'', maar de Rotterdamse filatelisten ho pen ter gelegenheid van het jubileum het 1250ste te mogen begroeten. Blijkt de belangrijkheid van de jubi lerende Rotterdamse afdeling van Phi latelica al uit de advertenties in de jubileum-katalogus, ook de postzegel- beurs, die tijdens het weekeinde ge houden wordt, ondersreept de impor tantie van deze Maasstedelijke filate listische manifestatie. Filatelistische speciaalzaken hebben stands gehuurd op de expositie om er hun typische verzamelgebieden aan de verzamelen de man of vrouw te brengen. Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van de Rotterdamse afdeling van Philatelica zijn twee jubileumen veloppen uitgegeven. Een envelop is gesierd met Zadkine's beeld: Verwoes te stad. De PTT stelt een aanteken boekje met het opschrift: 25 jaar Phi latelica Rotterdam beschikbaar. Na de opening door mr. M. Vrolijk, commis saris van de Koningin voor de provin cie Zuidholland, is de jubileumexposi tie donderdagavond tot 10 uur geo pend. Op vrijdag, 18 en zaterdag, 19 mei is de tentoonstelling van 's morgens tien uur tot 's avonds tien uur geopend en op zondag is de expositie van tien uur 's morgens tot zes uur 's middags geo pend. In het kader van het jubileum wordt op de tentoonstelling in het Hiltonhotel ook een stand ingericht, waarin men een antwoord probeert te geven op de vraag: 'Verzamel ik goed?' Ook voor niet verzamelaars, maar voor bezoekers, die in geschiede nis zijn geïnteresseerd, is deze ten toonstelling ter gelegenheid van het zilveren jubileum een bezoek zeker waard. DEN HAAG De vier jongemannen die de politie in de nacht van zondag op maandag in de binnenstad na veel moeite heeft aangehouden, hebben 15 inbraken bekend, waarbij voor 87,000 werd buitgemaakt. De politie verwacht dat zij nog meer zullen op biechten. Ook denkt de politie dat er meer arrestaties zullen volgen. De vier jongens zijn de 15-jarige A. D., zijn 17-jarige broer E. J. D. (broers van Laurent D. en Daan D.), de 17-jarige A. II. en de 16-jarige R. A. J. van D. uit Den Haag. Het viertal ging veel .tijdens het wee keinde op pad. Kenmerkand voor hun werkwijze was ook, dat zij veel ver nielingen aanrichtten. Lederen kle ding had hun speciale belangstelling.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 27