m mm IdI npnunini Kijk op de wijk I Kind viel uit raam Monteur stal 20 auto's Architectenbureau Groosman Partners viert zilveren feest Reeuwijkse plassen toegankelijk maken voor iedereen Geelzuchtexplosie op R'damse kleuterschool 80 AGENDA Huize 'Siloam binnenkort klaar 'Laus Deo' krijgt gift Anjerfonds Eerste zegels voor minister Frans marineschip in Rotterdam 'Reservisten' bij basisonderwijs Da Retterdamer Werf ana! Wla een abamaa Omlegging verkeer It Ontiverp recreatie basisplan TROÜW/KWl\RTET ZATERDAG 12 MEI 1973 REGIO H3 ROTTERDAM Wanneer half juli de eerste bewon tugaal hun flatje betrekken, gaan zij leven in een w de buitenkant gunstig afsteekt bij heel wat bejaardeers van 'Huize Siloam' aan de Kruisnetlaan in Poor- oongebouw voor bejaarden dat zowel binnen als aanntehuizen in Nederland Vandaag auto-inzittenden brand gias inbraak ongeyailen rechtsbijstand reis storm wetteSjke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten om zéker te zijn] Bospo!der-T ussendijken Ommoord Heijplaat Spangen Hillegersberg-Schiebroek Charlois Provenierswijk Ommoord/ Alexanderpolder met 1 jaar garantie m i Firma J GROENEVEID JR. v-: MAKELAARS IN ASSURANTIËN TTPgnAM - SEDERT 1931 reisverzekeringen PLEZIERVAARTUIGEN KAMPEERUITRUSTING ook in bruidsjaponnen en bruids- moederkfed i ng vindt U bij ons een aparte collectie Hat atgen ochtendblad voor élk prateateflta Christelijk gezin to Rotterdam an omgaving ter meuten Het winkelen waard Geen blokkendoos maar legpuzzel Het eerste wat opvalt is de buiten kant. Geen hoge, rechte 'blokkendoos', maar een zestien verdiepingen hoog gebouw, dat door de gevelconstructie een duidelijk herkenningspunt voor de gehele Zalmplaat is. De voorge schreven wooneenheden zijn door het archtectenbureau Krijgsman en Van Duin als legpuzzeitjes in elkaar ge past, waandcwir de gevel telkens weer in- en uitspringt en een levendig aan zicht geeft. Het gaat niet aileen om het gezicht: door deze bouw hebben alie woonruimte licht van twee zij den, vrijwel alle een balkon en de flats voor zelfstandig wonende echtpa ren zelfs twee balkons. 'Huizen Silo am* ligt met de smalle gevel op het noorden, dwars op de Kruisnetlaan, waardoor de zon de meeste kansen krijgt alle woningen te beschijnen. Ook bij de indeling van de woningen is het geijkte patroon doorbroken. De woningen voer zelfstandige bejaarden, die op de achtste tot en met de vijf tiende woonlaag zijn gevestigd, heb- BOTTERDAM: St. Ltnrenskerlc: 10.30 Carll- lonconcort: Open Hofkerk. Pendreebt; 20.1S Orgelconcert door Ton Kos uit Dordrecht: Uerdreehueiw»* weg-hoek Wildzang: 13.0» Straatevasgelisatle; AMEIDE: Raadhuis: 0.09 Finale voorleeswed- strijd ÖÖSTVOORNE; Recreatiezaal 'Kruininger Gors': 20.00 Feestavond K.V. 'Onze Hobby' STOLWIJK: Verenigingsgebouw: 20 00 Zan guitvoering kinderkoor van gera zangvereni ging 'Eensgezindheid', ADVERTENTIE wcadaraditttreefcjfc* ver&kerinffimuuitsckappv V^Havw*!IhwI «Irtes-R t»t<nC-3»M4Ay ben geen scheidingswanden tussen keuken en woongedeelte. Alleen door kasten wordt hier een afscheiding ge vormd. Voor 'keukenluchtjes' hoeft echter niet te worden gevreesd: alle wooneenheden hebben een geluidsar me ventilatie, waardoor alle luchtjes meteen worden weggezogen. Bij de woningen voor echtparen is ook de slaapkamer bij het geheel ge trokken. Er is wel een duidelijke schelding tussen woon- en slaapkamer, maar de openheid blijft doordat er geen deuren zijn. Alle flats hebben verder een ruime berging waar met wat handigheid best een knutsel- hokje van kan worden gemaakt en een 'natte ce-l' met douche, vaste was tafel en toilet Er zijn 49 wooneenhe den voor alleenstaanden en 54 voor echtparen. De verzorgingseenheden liggen op de eerste tot en met de zevende woon laag. Ook hier ruime kamers, dezelfde natte cel als bij de andere woningen en zelfs een kleine kitchenette met een few&plaatje, waar koffie, thee en kleine hapjes kunnen worden bereid. De maaltijden krijgen de bewoners op de kamer geserveerd. Met diepvries maaltijden werkt 'Siloam' niet: alles wordt bereid in de grote, centrale keuken op de begane grond en met warme wagens rondgebracht Er zijn 124 verzorgingseenheden voor alleenstaanden en 12 met een aparte slaapkamer, ook weer zonder deur voor echtparen. Verder zijn op de eerste verdieping zes personeelskamers, drie logeerka mers en een ziekenboeg onderge bracht De laatste bestaat uit drie tweepersoons- en twee éétrpersoonka- mers. Op de vierde en de zesde ver dieping liggen nog eens twee logeer kamers. Op de begane grond zijn naast de keuken verschillende bedrijfsruimten te vinden. Er is een kamer waar een arts of maatschappelijk werkster spreekuur houdt een wasserette, de centrale hal met receptie en een 'to ko', een ruimte waar leveranciers hun klanten kunnen bedienen en de recre atiezaal. De laatste op de meest gun stige plaats voor de zon zuidwest en met uitzicht op de zaterdag- sportvelden. Alie wooneenheden hebben in de keu ken een eigen boiler. De gehele ver warmingsinstallatie is op het dak ge plaatst, om bij een eventuele ontplof fing de schade zo klein mogelijk te houden. De flats voor alleenstaande zelfstandigen hebben evenals de verzorgingseenheden een bel om indien nodig snel een verpleegster te kunnen waarschuwen. Bij ziekten kunnen de aeifstandig wonen-den maal tijden van de centrale keuken krijgen. Het uitzicht is .vooral voor de bewo ners van de hogere verdiepingen, bij- zonder mooi. Veel van de woningen Van 14 tot en met 24 mei wordt in gebouw 'Eigen Haard' aan de Grote Visserijstraat 118 de wjjktentoonstel- ling 'De Mens in de Vrije Tijd' ge houden. Maandagavond 14 mei opent de sneldichter van Delfshaven, de heer S. Cohen, de expositie, waarop creatief werk van wijkbewoners 'Zeefdrukken' van de afdeling Kunstzaken, te zien is. De wijkten- toonstelling is dagelijks geopend van 14 tot 1? uur en van 19 tot 21 uur. Scholen kunnen de expositie van 10 tot 12 uur klassikaal bezoeken. Zij kunnen daarvoor contact opnemen met de heer S. Hollander, Scluedam- seweg 148, tetef. 252333. De Stichting Wijkgemeenschap Om moord heeft drie nieuwe kembestu- ren. De heer K. H. Diemer volgt de heer C. J. Kooren op als voorzitter, de heer C. M. van Esch is vice-voor- zitter en tijdelijk penningmeester geworden en de heer P. van den Kamp algemeen secretaris. Na de be stuursverkiezing is afscheid geno men van de scheidende leden, naast de heer Kooren waren dat mervrouw P. Leijdékker-van deer Velde, derde secretaresse, de heer J. Makor, pen ningmeester en mevrouw J. Menage- Boogaards en de heer H. Weenink die al eerder als respectievelijk tweede secretaresse en algemeen se cretaris het bestuur hadden vaarwel gezegd. Met ingang van 12 mei krijgt Heij plaat éénrichtingsverkeer in de smalle straten, waar vaak moeilijk heden met doorrijden en parkeren zijn. Het énrichüngsverkeer, dat al leen geldt voor motorvoertuigen, wordt van kracht in het gebied be grensd door Courzandseweg, Heij- plaatstraat, Rondolaan en Sirrah- straat. De werkgroep verkeer van het wijk- orgaan Spangen gaat bij de ge meente aandringen op de aanleg van voetgangers-oversteekplaatsen in de Da Costastraat. Veel schoolkinderen moeten deze straat, die steeds druk ker wordt, oversteken. De werk groep zal verder blijven streven naar het behoud van lijn 11 voor Spangen. Het wijkorgaan vindt de oplossing van Bospolder-Tussendij ken en de WOVAR om lijn 4 door te trekken naar de Gijsingstraat niet voldoende. De loopafstand zou voor de meest ver wegwonende bewoners van Spangen bijna twee kilometer bedragen. De wijkraad voor Hillegersberg- Schiebroek vergadert dinsdagavond 15 mei in het hulpbureau aan de C. N, A. Looslaan. Op de agenda staat ondermeer de vuilverbranding aan de Boezembocht De directeur van de VAM, dr. D. W. Stolp zal bij dit agendapunt voorlichting geven over de werkzaamheden van de vuilaf- voermaatsehappij nu en in de toe komst De commissie voor sociale zaken volksgezondheid en kunstzaken zal de deelgemeenteraad Charlois advi seren subsidie achteraf te verlenen voor het concert dat de muziekvere niging 'Crescendo' donderdagavond in de Bethelkerk heeft gegeven. Overweging bij dit advies is het feit dat deze uitvoering een experimen teel karakter droeg. De vereniging heeft voor het eerst in plaats van haar jaarlijkse muziek- en toneela vond een gratis concert gege ven voor alle bewoners van Char lois. De deelgemeenteraadscommissie voor verkeer en openbare werken zal dinsdag 15 mei ondermeer pra ten over het Slotboomstraatexperi- menit (25 km proef), énrichtings- verkeer Wolphaertsbocht Doklaan en Gnxndherenstraat Wolphaerts bocht Boergoensestraat Frans Bekkerstraat en de verkeerssituatie Verboomstraat-Blommesteijnweg. In het westelijk deel van de Pro- emierswijk wordt met ingang van vandaag éénrichtingsverkeer inge steld. Het gaat om het gebied tussen Stationssingei, Walenburgerweg en Spoorsingel, waarbij het gedeeite van de Spoorsingel tussen Harddra verstraat en Stationssingel in twee richtingen berijdbaar blijft. De SWO's Ommoord en Alexander polder kunnen zich binnenkort bui gen over het ontwerp-bestemmings- plan 'Centrum-Oost'. De commissie voor stadsontwikkeling en volkshuis vesting kan zich in grote lijnen met het plan verenigen, al maakte de heer F. J. van der Heijden (KVP) een voorbehoud met betrekking tot de verhouding hoog- en laagbouw (60% hoglxmw, 40% laagbouw). Hij wilde eerst de mening van de wijkbevolking afwachten, voor hij hierover een advies kon uitbrengen. kijken uit de de Oude Maas en men kan heel Hoogvliet en Spijkenisse in de diepte zien liggen. Om nog eens extra van het uitzicht te genieten is bevendien het gebouw een dakterras geprojecteerd. Op 14 juni worden de eerste tot en met zevende verdieping opgeleverd. De rest voigt geleidelijk en half au gustus moet het hele gebouw kiaar zijn. Dat betekent dat 'Huize Siloam' in de herfst van dit jaar geheel be woond kan zijn. Dat is dan ruim tweeënhalf jaar na het slaan van de eerste paal op 5 maart 1971. Tweeënveertig personeelsleden zullen de zorg voor de bewoners op zich ne men. Met dc werving gaat het goed; er is alleen nog behoefte aan nacht verpleegsters en gediplomeerde be jaardenverzorgsters. Directrice wordt mevrouw A. Barendregt-Vink. Nog niet alle plaatsen in 'Siloam' zijn bezet. Zowel in de verzorgingseenhe- den als in de woningen voor zelfstan digen is nog ruimte. In principe kun nen bejaarden van andere levensrich ting in 'Siloam' wonen; zij moeten echter wel rekening houden met de Protestants Christelijke instelling van het huis. Wie graag eens een kijkje wil nemen in één van de proefvranin- gen, is welkom op de bezoekdagen. (ADVERTENTIE) Verzucht moeder iedere keer weer dat de kapper zo duur is dan kan ze op 13 mei haar geluk niet op als ze deze warm-' tekrullers krijgt, waarmee ze zelf haar haar kan doen. Luxe setWidex warmtekrullers, bestaande uit 20 warmtekrul lers in 3 verschillende maten, een tang om de krullers uit 't warme water te halen en een mooie opberg-cassette.;.„ nu met 1 jaar garantie voor nog géén acht gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint op de parterre de verkoop van deze luxe Widex set, bestaande 'uit 20 warmtekrullers in 3 ma ten en een bijbehorende tang, In een mooie opberg- cassette, nu voor Geen schaft, oftebest MARENDRECHT Het bestuur van het Geref. Zangkoor 'Laus Deo', diri gent de heer Cor Kooijman, heeft be richt ontvangen van het Anjerfonds, dat het in aanmerking komt voor sub sidie. Reeds geruime tijd was, het koor (met kinderkoor) aan t' sparen voor een piano en het ziet er naar uit dat binnenkort tot aankoop kan wor den overgegaan. ROTTERDAM Van 14 tot 17 mei zal het Franse marineschip Henri Poineare een bezoek brengen aan Rot terdam. Er zullen ter gelegenheid van dit bezoek verschillende vriendschap pelijke ontmoetingen tussen de Fran se en de Nederlandse marine plaats vinden. Onder meer staan een bezoek aan de haven van Rotterdam en aan de sluizen van het Haringvliet op het programma. De Henn Poineare heeft een bemanning van 300 koppen. Com mandant is kapitein Gelas. >i HB f ADVERTENTIE) ALU VtRIfKEKINGtN PtNSIOENADVISfURS. VLAARDINGEN Maandag 14 mei om 10 uur zal een Vlaardingse delega tie onder leiding van burgemeester mr. J. Heusdens de nieuwe minister van landbouw en visserij ir H. Vrede- ling de eerste exemplaren van herden kingszegels aanbieden, die zullen wor den uitgegeven ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Vlaardingen. Van de delegatie maken ook vier dames iin historische kledij gestoken, deel uit ROTTERDAM De vijfjarige Cor Smidt viel tijdens het spelen uit het slaapkamerraam van de eerste etage van zijn ouderlijke woning aan de Lindtstraat. Het jongetje maakte een val van ongeveer vier meter. Met hoofdletsel werd het naar het Zuider- ziekenhuis gebracht, waar hij is over leden. ADVERTENTIE ROTTERDAM De 19-jange mon teur P. B., is gearresteerd, toen hij er met een auto vandoor ging van de 25- jarige bouwkundige v.d. H. Hij had haar gevraagd op de Boszoom mee te mogen rijden naar een benzinestation, omdat zijn auto zonder "benzine stond. Enkele benzinestations werden be zocht, maar die bleken gesloten. Omdat de vrouw de man niet ver trouwde belde zij ergens aan. Op dat moment pakte de man de autosleutels en reed weg. Hij kon gepakt worden. Uit het onderzoek bleek, dat hij het laatste halfjaar 20 auto's had wegge nomen, waarmee hij stad en land af reed. Alle auto's zijn teruggevonden en aan de eigenaars gegeven. ROTTERDAM Van 14 tot 17 mei zal het Franse marineschip de 'HEN RI POINCARE' Rotterdam bezoeken. Ter gelegenheid daarvan zullen ver schillende vriendschappelijk ontmoe tingen tussen de Franse en de Neder landse marine worden gehouden. Zo is o.a. een bezoek aan de haven van Rotterdam, georganiseerd door het ge meentebestuur en aan de sluizen van het Haringvliet in het programma op genomen. DE 'HENRI POINCARE* heeft een bemanning van 300 koppen. ROTTERDAM De gemeente Rotter dam maakt van het grotere aantal be schikbare onderwijzers en onderwijze ressen gebruik om een vast korps van dertig 'reservisten' te vormen. Deze zullen worden ingezet in gevallen van ziekte of andere tijdelijk afwezigheid van een leerkracht in een school. De wethouder van Onderwijs, Jeugd zaken en Vormingswerken, drs. J. G. van der Ploeg, heeft via een brief aan alle schoolhoofden van het openbaar basisonderwijs ook de thans in Rotter dam werkzame leerkrachten in de ge legenheid gesteld naar een post in het reservistenkorps te solliciteren. In de brief zet de wethouder uiteen dat de reservisten in vaste dienst zul len worden aangesteld tegen het vol ledig voor hen geldende maandsalaris, "derhalve eveneens voor perioden waarin van de diensten geen gebruik gemaakt behoeft te worden*. De wet houder voegt daaraan toe dat de functie aantrekkelijk kan zijn voor mensen die nog studeren (of dat als nog willen gaan doen), 'omdat zij niet eike werkdag zullen behoeven te wor den ingeschakeld.' ROTTERDAM iDt jaar is het vijf entwintig jeer geleden, dat het Rot terdamse architectenbureau Groosman Partners werd opgericht onder de naam architectenbureau E. F. Groos man. Dat was voor dit bureau, sedert twee jaar gevestigd in een geheel nieuw in gericht gebouw aan de Essenburgsin- gel, dat vroeger een confectiefabriek is geweest, open huis te houden. Dat open huis heeft juist nu betekenis in verband met de stadsvernieuwing die thans in de Rotterdamse gemeente raad aan de orde komt. Indat kader heeft Groosman Partners meegewerkt aan een projekt voor het Gouveme-kwartier in het Oude "Wes ten. En ook in andere Nederlandse steden Eindhoven, Gouda, Den Haag werkt het bureau aan stads- vernieuwingsprojekten. Interessante objekten uit de historie van het bureau zijn winkelcentra in Maassluis, Leidschendam en Roosen daal, en het Ahoy'-complex aan het Zuidplein in Rotterdam. Ook aan het Zuidpleinprojekt heeft het bureau meegewerkt Bekend werd het bureau voorts door de introductie in Rotterdam van de industriële woningbouw volgens het systeem Coignet. En in Rotterdam ontstond onder de architectuur van dit bureau een groot aantal kantoor gebouwen, winkels en ook woonhui zen. Het werkterreinis in de loop van de jaren uitgebreid: van architectuur kwam men tot totale planning, waar bij de computer eenbelangrijk ele ment is geworden. En in de loop van de vijfentwintig jaar is het architectenbureau uitge groeid, eerst tot een NV en later tot een maatschappij met 30 partican- ten en 150 medewerkers. ADVERTENTIE Een handige tar om mee te nemen op vakantie voor uw handbagageof als u gaat stadten.kortom een tas die altijd goed van pas komt Een ruime safaritas (47x36x14 cm) met 3 voorvakjes met druk knoopsluiting. Deze tas, in de kleuren rood, zwart, bruin, ge broken wit, oranje en blauw, verkopen wij nu voor nog géén Tientje. ROTTERDAM Rotterdam is getroffen door een geelzuchtexplosie. In de ge hele stad doen zich gevallen voor van de ziekte, die overigens onschuldig van aard is. De Rotterdamse Geneeskundige en Gezondheidsdienst heeft nog geen juist beeld van de omvang. 'Maar zei directeur prof. dr. L. Burema, vrijdag morgen. Hij vond het overdreven om van een epidemie te spreken. Volgens prof. Burema kampt het gehele land met een geelzuchtgolf, maar op het mi nisterie van volksgezondheid wordt dit tegengesproken. Een woordvoerder zei, dat de top in de wintermaanden lag. 'Hoewel plaatselijke explosies zich nog we) kunnen voordoen', zei hij. De GG-GD in Rotterdam heeft op een kleuterschool in de Rembrandtstraat in de wijk Het Oude Noorden, waar vrij kort na eikaar zes kinderen door de ziekte werden getroffen, maatregelen genomen om be smetting te voorkomen. Klasgenootjes en huisgenoten van de kinderen kregen een injectie. Vrij'dagavond om 6 uur begint op de parterre de verkoop van deze safaritas. REEUWIJK Voor het tot ontwik keling brengen van het Reeuwijks Plassengebied bestaan vele mogelijk heden. Dit blijkt uit een ontwerp voor een reereatiebasisplan van het Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en Omgeving, dat deze dagen is uitge bracht In dit ontwerp, dat voorlopig nog ge zien moet worden als een eerste var- kenning van de mogelijkheden, zijn vier ideeënschetsen opgenomen, die als model kunnen dienen voor de ver dere ontwikkeling van het gebied. Het plan is opgesteld door een planologi sche commissie, bestaande uit verete- genwoordigers van Reeuwijk, Gouda, Waddinxveen, het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland en het Ministerie van C.R.M. Het uitgangspunt voor de recreatieve ontwikkeling van het Reeuwijkse p'assengebied zal vooral gericht moeten zijn op het saneren van de oeverstroken. Dit wil zeggen, het in beginsel voor iedereen toegan kelijk maken van de oevers in het centrale plassengebied ten behoeve van de openbare recreatie. Op het ogenblik zijn deze oevers voorname lijk in particuliere handen. Een van de gevolgen van particuliere oever exploitatie is de grote druk, die op het resterend natuurgebied wordt uit geoefend. Een aantal maatregelen is mogelijk om deze sanering te verwe zenlijken hoewel dit zeker geleidelijk zal moeten gebeuren. De volgende fase zal zijn het uitwer ken van het basisplan in verschil lende deelplannen met daarbij be horende programma's van wensen en eisen. De in het recreatieschap deel nemende gemeenten dienen dan aan de hand van deze deelplannen hun be stemmingsplannen op te stellen. Eveneens van groot belang is de ont wikkeling en de inrichting voor de re creatie van de Goudse en Reeuwijkse Hout, Grote investeringen zullen voor deze gebieden nodig zijn, omdat rij een belangrijke functie moeten gaan vervullen als recreatiegebied van meer dan regionaal belang. voor 9.a Géén tel of schrift, best. ROTTERDAM In verband met as- falteringswerkzaamheden op de Pom- penburg en de Admiraal de Ruyter- weg wordt maandag 14 mei de Pom- penburg voor het verkeer uit het cen trum Oost gesloten. Vanaf de kruising met het Haagseveer wordt dit verkeer via een hulpweg omgeleid naar de Goudsesingel. Dit heeft tot gevolg, dat de Admiraal de Ruyterweg vanuit het centrum niet bereikbaar is. De krui sing Goudsesingel Jonker Frans straat Meent zal hierdoor uiterma te zwaar worden belast, zodat filever- keer niet te vermijden zal zijn het verkeer vanuit het centrum voor Crooswijk en het noordelijk stadsdeel wordt aangeraden gebruik te maken van de Sehiekade en de Heer Bokkel- weg. Ook de reconstructie van de Westzee dijk geeft aanleiding tot verkeersom- legging. Met ingang van dinsdag 15 mei is de Van Volienhovenstraat via de Westzeedijk niet meer te bereiken voor het verkeer, komende van de Schiedamsedijk en de Maasboulevard. Om het Parklaankwartier te bereiken moet men komende van de Maasbou levard, op de kruising Schiedamsedijk linksafslaan en komende van de Schiedamsedijk deze kruising recht oversteken.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 3