139 R'damse graanmarkt 'Stoomwals mag niet verder dan Capelle' Goudse Veemarkt moet aangepast Fraaie werkplaats Hoeksche Waard officieel geopend Ouders mogen niet met schoolbestuur komen praten Twee wethouders weg in Capelle aan den IJssel Streekwedstrijd paardensport Vlag met sleutels in Waddinxveen Aantal inwoners Ridderkerk daalt Raad liet zich uitvoerig informeren Begrafenis- crematieverzorging A. W. v. Mourik MAASKANT BEHANG N.v. A. SLUYTER ZN. Sprang-Capelie Geertruidenberg Woudrichem mOÜW/KWARTET ZATERD-VG 12 MEI 1973 REGIO R4 zondag SPIJKENISSE Als anti-climax van een beraad dat tot diep in de nacht duurde, weigerde de raad vrij dagmorgen het ontwerp bestemmingsplan stadscentrum vast te stellen. Ook al hadden B. en W. aan dit besluit een. groot voorbehoud toegevoegd met betrekking tot de mogelijkheid van de genomen beslissing te kunnen afwijken, de raad was in meerderheid niet bereid een besluit te nemen. 80 x 190crrr 90 x 190 cm 120 x 190 cm 130x 190 cm 140 x190 cm f 140 x 200 cm Itm Ier meuten inkelen waart! CAPELLE a. d. IJSSEL Twee raadscommissies hebben zich on der voorzitterschap van burge meester J. van Dijk uitvoerig la ten informeren over de nota ge wijzigde inzichten, betreffende het structuurplan Rotterdam-Oost /Capelle a. d. IJssel. Veel aan dacht werd daarbij besteed aan de toelichting, die verstrekt is door de Dienst van Openbare Werken. GOUDA De vee- en varkens handel heeft een dringend beroep op de Kamer van Koophandel in Gouda gedaan te bevorderen, dat de Goudse veemarkt op korte ter mijn zal worden aangepast. VLAARDEN GEN Overal in de stad zijn de voortekenen van de ko mende festiviteiten ter gelegenheid van het zevenhonderd jarig be staan van Vlaardingen duidelijk zichtbaar. Bij de invalswegen naar Vlaardingen, zoals bij Vlaardingen-Oost, op het Liesveld, de Hoog straat wordt alles in het werk gesteld om de stad straks een feeste lijke aanblik te geven. Zoals bekend beginnen de feestelijkheden maandag al met een Herdenkingsdienst in de Grote Kerk. Zaterdag, 19 met belooft een zeer spectaculaire dag voor Vlaardingen te wor den met een groot aantal evenementen. Van een onzer verslaggeefsters OUD-BEIJERLAND De heer P. N. de Leeuw, directeur Comple mentaire Sociale Voorzieningen heeft vrijdag in Oud-Beijerland de 'Werkplaats Hoeksche Waard' aan de L. J, Costerstraat geopend. In een korte toespraak stelde de heer De Leeuw dat de sociale werkvoorziening de laatste jaren sterk in beweging is en niet meer uit de samenleving is weg te den ken. Raamsdonksveer Bergen op Zoom Geen plan- beslissing over stadscentrum (ADVERTENTIE) In de discussie waren de gevoelens van de raad duidelijk tot uiting geko men en die, zo meende woordvoerder A. Bakker van WD, D'66 en DS'70, moeten voor het college voldoende zijn om verder te kunnen handelen. Wethouder D. Tighetaar van stadsont wikkeling zei hieruit te hebben gecon cludeerd niet voor jan doedel te heb ben gewerkt, maar met de procudure voor de vaststelling van het plan, dat tot 14 juni ter visie zal worden ge legd, verder te kunnen gaan. Vanuit de raad werden, met uitzonde ring van het PPP-raadslid M. Luinge, geen overwegende bezwaren aange voerd. Hoewel in alle fracties steun werd gegeven aan hen die menen be zwaar te moeten maken tegen de voorgenomen realisatie van stadskan toor en eerste fasestadscentrum, kon de raad weinig waardering opbrengen voor het optreden van de aktiegroep die de raad heeft benaderd en via een artikel in de Volkskrant heeft gespro ken "van een rotbeslissing door status mannetjes'. Vooral PPP-fractievoorat- ter J. J. Visser zette zich in een uit voerig betoog af tegen deze groep en ontzenuwde met concrete cijfers aan- ADVERTENTIE) U slaapt jarenlang lekker bp deze prima matras met zwaar* polyaether binnenwerk en een* overtrek van origineel Frans damast! Polyaether matrassen met een s.g. van 30 (14 cm dik), aan 2 zijden doorgestikt.- Dezé' ma trassen, uit de prijsserie van- f 108,- t!m f 219,-, zijn er ineen meerkleurigbloemdessin' en in 6 maten. Vrijdagavond om 6 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze polyaether matrassen met «en overtrek'van origineel Frans damast, in een meerkleurig bloemdessin, nu extra voorde lig. Veren hoofdkussens v.a. f 9,48. Géén ttL of schrift, best. tij gingen vanuit de aktiegroep. PCG-er A. van der Linden had waar dering voor de veranderingen die in het plan, mede op aandringen van zijn en de KVP-fraetie, in het ont werp zijn aangebracht Hij vroeg aandacht voor de mensen die door deze veranderingen u-orden gedupeerd. De heer A. Bakker zei namens WD, D*86 en DS'70 geen bezwaar te hebben tegen deze (voor)behandeling in de raad, mits er geen besluit genomen wordt Naar zijn mening kan het plan en de economische haalbaarheid pas NIEUW LEKKERLAND Enkele ouders van kleuters van de christelij ke kleuterschool 't Hoekje mogen niet met het schoolbestuur praten over de gerenzen moeilijkheden tussen dat be stuur en de twee kleuterleidsters Ma rijke Bos (22) Annelies Breugem (22). Reden hiervan is het aantal pu blicaties van de laatste dagen in zowel regionale als landelijke bladen. De moeilijkheden zijn in de publiciteit gekomen, toen de twee kleuterleid sters de kinderen een stencil meega ven, waarop zij beiden hun ontslag bekend maakten. Zij hadden dit be sluit genomen, omdat zij volgens het bestuur te spontaan zijn en weigeren uit de statenbijbel te lezen. Ook het vieren van het kerstfeest en Sinter klaas leveren moeilijkheden op. Ook wordt de dames verweten, dat zij op zondag reizen. Inmiddels zijn donder dagavond vragen gesteld in de ge meenteraad. CAPELLE a,d. IJSSEL De wethou ders A. Heuvelman (59) en J. H. Jet- tinghoff (32) hebben donderdag schriftelijk hun ontslag als wethouder ingediend. Zij zullen wel lid van de gemeenteraad van Capelle a.d. IJssel blijven. Het ontslag van de wethouders, dat voor de fraktie van de Partij van de Arbeid toch nog vrij onverwachts kwam, vloeit voort uit een ernstig verschil van mening tussen de leden van de fraktie en beide wethouders. Wethouder Heuvelman beheerde de portefeuilles stadsontwikkeling, volks gezondheid, sport en recreatie en wet houder Jettinghoff behartigde zaken als onderwijs, sociale aangelegenheden en huisvesting. Het geschil tussen de leden van de fraktie ea beide wethouders spitste zich vooral toe op het feit, dat de ei gen wethouders politiek onherkenbaar zouden zijn. Wit was voor de PvdA- fraktie een belangrijk en zeer princi pieel punt. Reeds sinds lange tijd zou de fraktie er bij de wethouders op hebben aangedrongen, dat zij, voordat zij bij belangrijke zaken een definitief standpunt innemen, hierover vooraf met de fraktie overleg plegen. De herkenbaarheid van de wethouders bleef echter steeds uit volgens een verklaring, die de fraktie uitgegeven heeft. Wethouder Heuvelman vertelde ons gistermiddag desgevraagd, dat hij met de heer Jettinghoff één lijn wil de trekken en voorlopig ai sraadslid wenst aan te blijven. Hij verweet de fraktie een grote mate van opdringe righeid, waarbij de wethouders ge dwongen worden om aan een lijntje te lopen en er geen ruimte was voor eigen initiatieven. 'Een en ander is niet in het belang van de gemeente', aldus de wethouder, die zei niet aan de benoeming van nieuwe PcüA-wef- houders te sullen meewerken. ROTTERDAM De aanhoudende zeer \aste stemming voor soya bonen en soyameel in Noord Amerika gaf de Rotterdamse Graan markt opnieuw een grote activiteit te 2ien. Men verwondert zich reeds een half jaar over de sterk stijgende soyaprij2en. Deze week kwam de prijs bij de 100, per 100 kg. Terwijl dit nog geen jaar geleden 35. per 100 kg was. Voor de mengvoedenngdus- trie vormt een angstig probleem Men zoekt aan alle kanten naar vervanging van soya. Hierdoor kwam de markt vooor de meeste et- witreike producten weer sterk in beweging en liepen de prijzen flink op. Stomende cocosschilfermeelpeüets werden fcoger genoteerd. Eveneens lagen de noterin gen voor USA maisglutenvoermeeipellets vast in de markt, zowel voor stomend als voor de *fladingen Mei t m Augustus en September t-m. December aflading Zuid Amerikaanse en Hollandse lijnschilfers en zowel lijn- schroot en lijnzaad lagen beduidend vaster in de markt Grondnootschroot en Katoen schilfers moesten hoger worden aangehou den. In de loop van de week ontwikkelde zich een grote vraag naar aangekomen en stomende parUjen-tapiocapellets. Tevens wa ren orders in de markt \oor termijnen April- September en November-Maart verscheping. De markt voor molenafvallen ging met de al gehele pnjstijging mee en voor tarwegnes en grintpeliets werden hoge prijzen uitge legd. Inlandse pulp voor directe levering ts nagenoeg niet meer voorhanden Spaanse pulp op afladmg was not tegen aantrekkelij ke prijs te koop. USA suikerbietenpulppellets op Oktober-November en November-Decem ber allading werden opnieuw hoger geno teerd. Aandieningen voor April contractjen USA-Braziliaanse citruspulppellets veroor zaakten tijdelijk nogal vrat aanbod Zodra echter deze tweedehans posten waren geli quideerd stegen de vraagprijzen weer sterk. Voor aflading citrus was niet 20veet animo deze vraek. Voor erwten en bonen kwamen ADVERTENTIE/ deze week weer veel hogere prijzen uit de bus. Enkele offertes m Zuid Afrikaanse rijs- tevoenueel op Sfei-Juni en Juni-Juli aflading waren vlot te plaatsen. Het aanbod m Amerikaanse gele maïs blijft voorlopig aan de krappe kant. Zo waren ook de vraagprijzen voor spoedig leverbare USA 3 mais stijgend. Enkele zaken kunnen wor den gemeld in USA gele breukmais. Platami- as moest voor disponibel duur worden be taald. In gerst bepaalden kopers zich bij in landse soorten. Inlandse rr.aalgerst lag nog tegen aantrekkelijke prijs te koop. Ook voor haver waren kopers wel aangewezen op in landse gepunten en inlandse maalkwahteit. Gedenatureerde inlandse vooertarwe was goed gevraagd. Verkopers verhoogde hun prijzen langzaam. ter sprake komen bij de definitieve behandeling na de ter visie legging. Hij wilde rich nu beperken tot het geven van advies in grote lijnen. Dit advies was overigens niet negatief, hoewel de heer Bakker niet overtuigd is van de noodzaak alle gemeentelijke diensten in één stadskantoor onder te brengen. Wethouder D. Tighelaar proefde bij de raad in grote lijnen instemming. Hij zegde toe dat inspraak en meeden ken ook bij de uitvoering van het plan mogelijk zullen blijven. Op zijn nadrukkelijke vraag of de raad nu al breekpunten kon aangeven kreeg hij geen antwoord. Toen. iedereen uitge praat was en stemming voor de hand lag. stelde mevrouw Groenenboom (PPP) voor het plan terug te nemen, waarna haar fractiegenoot Visser schorsing voorstelde. Het werd een verwarrende zaak, en het college weifelde stemming te vra gen. Wethouder Tighelaar redde de zaak door genoegen te nemen met de over de algemeen gunstige beschou wingen van de raadsleden. BERGSCHENHOEK Vanmiddag zal burgemeester A. van Gent van Berg- schenhoek de sleutels uitreiken van drie woningen, die in het uitbreidings plan 'Boterdorp' in Bergsehenhoek zijn gereedgekomen. Samen met de in april in gebruik ge- nomen modelwoningen vormen de drie woningen het eerste blokje hul zen dat door aannemingsmij. Van Om- me en de Groot te Rotterdam wordt opgeleverd. Het gehele plan, volgens ontwerp van Ir. V. R .A. van Hezik, omvat 118 woningen, waarvan 27 als premiewoningen zijn verkocht Niet alleen moeder, maar het hele gezin, zit heerlijk uit da zon onder deze grote, parasol. Benen- of «mi parasol in een ex tra zware uitvoering met knik en houten knop. Deze met royale franje afgewerkte para sol voor strand, camping, bal kon'of tuin kost nu nog géén yier tientjes. Vrijdagavond om 6 uur begint op de 2e etage ds verkoop van „deze royale parasol met knik, in banen- of uni uitvoering;, 0180 cm voor a tin t»l ofsemft best. Tijdens deze bijeenkomst kritiseerden de commissieleden Bontey (PvdA), Van Vliet (CCP) en Benard (SGP) het hoge aantal geprojecteerde wonin gen in dit gebied. Deze commissieleden vreesden opnieuw grote onverant woorde offers van terreinen, welke beter bestemd kunnen worden voor de aanleg van doorlopende gr oengor dels. De heer Bonte vroeg zich tijdens deze informatieve bijeenkomst af of de on genaakbare stoomwals van Rotterdam aan de grenzen van Capelle aan den IJssel in oostelijke richting in de toe komst nog wel is te stuiten. Hij was er zeker van, dat een en ander zeker een gevaar voor de realisering van het Hitlandbos was. Met het innemen van dit standpunt oogstte de heer Bonte bijval van de heer Van Vliet (CCP). Burgemeester Van Dijk antwoordde, dat deze stoomwals zal gaan tot aan de oostgrens van deze gemeente. 'Alle plannen dienen in samenwerking met Capelle te worden besproken. Dit die nen keiharde gesprekken te zijn, het geen tot dusver niet gebeurd is. De uitgewerkte plannen lagen reeds op tafel zonder dat men aan ons naar de ADVERTENTIE Dr. Zamenhof straat 71 Rotterdam-16 Tel. 136468-208884-209536 Dag en nacht te ontbieden. Rouwkamers beschikbaar in alle stadsdelen. mening van Capelle had gevraagd. Dit nemen we Rotterdam hoogst kwalijk, omdat zij ergens over ons heen loopt. Onze eis moet zijn tot aan Capelle en beslist niet verder. Dit betekent het behoud van het Hitiandbos,* aldus burgemeester Van Dijk in zijn ant woord op een aantal vragen uit de bijeenkomst. Door de samenvoeging van de twee commissies was de bijkans volledige raad in openbare vergadering bijeen. Op deze informatieve bijeenkomst werden adviezen verstrekt door ir. J. van Lokhorst hoofddirecteur van Openbare Werken, de wethouder voor Openbare Werken, ir. J. C. Goudri- aan, de verkeersdeskundige prof. ir. Goudappel en de heer Van der Vlist van het Nederlands Economisch Insti tuut Van deze openbare vergadering wordt een verslag gemaakt waarna wederom advies uitgebracht wordt BARENDRECHT Vanmorgen om 9 uur begint de door 'Mazeppa' georga niseerde streekwedstrijd. De wedstrijd wordt gehouden op 'Het Hogevld' in Rhoon, het recreatiege bied langs de Oude Maas. Er zijn niet minder dan 87 deelne mers, afkomstig van de verenigingen 'De Beijaert' uit Alblasserdam, Joh. W. Friso uit 's-Gravendeel, De Devel- ruiters uit Ridderkerk en Mazeppa uit Baremdrecht Na de dressuur begint om ongeveer 13.00 uur het springen. Majoretten op het schouwburgplein ROTTERDAM Vanmiddag zal Tam boers-, Trompetter- en Majoretten- corps Libertè uit VI aardingen optre den in het kader van de centnimacti- viteiten. Het in oud-Hollands kledij gestoken corps presenteerd zich van 13.00 tot 14.00 uur op het Schouwburgplein, waar tevens folders zullen worden uit gereikt over het feest ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de stad Vlaardingen. WADDINXVEEN De officiële ge meente vlag zal de kenmerken dragen van de gekruiste sleutels. De sleutels zijn ook in het wapen vermeld. De ge meenteraad meenden in de laatste vergadering dat dit ook in de nieuwe vlag tot uitdrukking moest komen. B. en w. hadden een voorstel inge diend om wel een vlag te ontwerpen, maar dan zonder de sleutels, omdat dat te kostbaar zou zijn. De raad was bet hier helemaal niet mee eens en verwierp dan ook het voorste! van b. en w. De directeur van de Prof. Kohn- stamroschool, de heer H. J. Egbers kreeg eervol ontslag in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd Het bestuur van het dienstverlenings- centrum kreeg een eenmalige subsidie voor het bemannen van de centrale aianneringspost tijdens de weekein den. De raadsvergadering werd geleid door wethouder P. Llps en bijgewoond door leerlingen van de Claes de Vrie- seschool. RIDDERKERK De forse stijging, die het aantal inwoners van deze ge meente de laatste jaren vertoonde, heeft de afgelopen maanden plaatsge maakt voor een lichte daling. Ten op zichte van 1 januari 1973 was het aan tal inwoners op 1 mei jl. met precies 100 gedaald tot 44.718. Belangrijkste oorzaak van deze ont wikkeling is het feit, dat momenteel betrekkelijk weinig nieuwe woningen worden opgeleverd. Daarnaast spelen algemene verschijnselen ©en rol, sa ais de huidige daling van het aantal geboorten. In april daalde het aantal inwoners met 81. Op 1 april bedroeg het aantal 44.799. Het steeg door geboorte en vestiging respectievelijk met 57 en 108; door overlijden en vertrek daalde het met 18 en 228. Uit deze cijfers blijkt dus ook een flink vertrekover- schot De daling begon in februari, in maart daalde het aantal inwoners met 42. Vorig jaar bedroeg de stijging van het aantal inwoners in de maanden februari, maart en april respectieve lijk 74, 71 en 154. De handelaren zijn hiertoe overge gaan omdat de Rotterdamse veemarkt eind dit jaar wordt gesloten en omdat Leiden, dat aangewezen leek de func tie van de Rotterdamse markt over te nemen, nog steeds geen beslissing heeft genomen inzake de verbouwing van de Groen oord hal. Voor deze hal, die onder meer als veemarkt en sporthal dienst doet en met subsidie van de EEG is gebouwd, heeft Albert Heyn veel interesse ge toond. In de krmgen van de veehan del is men verontrust en verontwaar digd over de houding van het Leidse gemeentebestuur, dat nog steeds geen beslissing heeft genomen. Volgens de veehandel wordt het steeds duidelij ker dat Leiden geen oplossing zal bie den. De veehandel heeft bij herhaling la ten weten dat het een uitgesproken voorkeur voor Gouda heeft wanneer het gaat om één markt in geheel West-Nederiand. Zij meent dat Gouda de geschiktste vestigingsplaats is voor de vee- en varkenshandel in het wes ten van ons land. De Kamer van Koophandel verwacht dat de gemeente Gouda, die steeds ge toond heeft begrip voor de agrarische handel te hebben, als het maar enigs zins mogelijk Is medewerking zal ver lenen. Het probleem is echter dat hier in wezen een financieringslast van één gemeente wordt gevraagd voor een zaak, waar geheel Zuid-Hol land nog beter een groot deel van West-Nederland belang bij heeft Dit belang rikt volgens de Kamer van Koophandel verder dan alleen van de agrarische handel of van de veeteelt Ook de consument in binnen- en bui tenland heeft belang bij het functio neren van het veemarktwezen in het grote produktiegebied van West-Ne derland. Wanneer er op korte termijn geen be slissingen worden genomen, zal er in januari 1974 geen markt meer over zijn in West-Nederland, die vraag en aanbod kan verwerken, aldus de Ka mer van Koophandel. 'Dat kan ook niet anders', zo zei de heer De Leeuw, 'wij leven samen en zijn over en weer ,*an elkaar afhanke lijk. De zorgen van de een kunnen morgen de zorgen van de ander zijn en wie vandaag helpt, kan morgen de gene zijn dia geholpen moet worden'. 'Begrippen gehandicapt en aangepast werk moeten we relativeren. Zijn we niet ieder in bepaald opzicht gehandi capt Op het gebied waarop de een erg handig is, zal een ander twee lin ker handen hebben. En wie zou kun nen zeggen dat hij voor alle werk be kwaam is? De heer De Leeuw vervolg de: 'Het werk in de werkplaats is af gestemd op niveau, capaciteit ea am bities, aangepast omdat de een soms wat meer tijd nodig heeft dan de an der, of wat extra rustpauzes nodig heeft'. Ook in de sociale werkplaatsen is de inspraak van de werknemers gereali seerd middels een overlegorgaan, 'Er is vrijwel geen werkplaats meer, waar dit niet is gerealiseerd of zich niet in een beginstadium bevindt. Dat moet ook. want het vertrouwen wederzijds is noodzakelijk en de werknemers moeten weten dat zij medeverant- wordelijk zijn", aldus de heer De Leeuw. In het kort verduidelijkte hij, dat ook op het gebied van de arbeidsvoorwaar den veel is veranderd. Zc werden in 1872-1973 de vakantietoeslag verbe terd, verlofdagen, een garantie dat in geval van ziekte het loon 100 procent wordt doorbetaald en werd de werk tijd met een kwartier verkort Op sta pel staat nog een verkorting van een kwartier. Tijdens een kort welkomswoord heeft de heer J. Aantjes, voorzitter van het bestuur, de geschiedenis van de werk plaats naar vorm gebracht "In 1955 zijn wij begonnen met twintig werk nemer® in het pathuis van «te oude sigarenfabriek aan de Kerkstraat De huur was toen 8 per week'. 'In 1958 kochten wij grond aan de Stoutjesdijk en openden in 1960 de eerste werkplaats. Een start met der tien gemeenten uit de Hoeksche Waard, want 's-Gravendeel was toen nog sterk geöriënteerd op Dordrecht Omdat het aantal werknemers steeds meer toenam, waren wij in 1967 aan de eerste uitbreiding toe. En nu is ds nieuwe werkplaats gereed, kosten ruim een miljoen'. Na de openingsplechtigheid onthulde Vera van Dijk, de dochter van de di recteur van de werkplaats een fraai tegelplateau in de hal. Op het tableau zijn de wapens van de veertien ge meenten, die in de stichting rijn ver tegenwoordigd, verwerkt. De werk plaats beantwoordt aan alie eisen van modem bedrijfsleven. Een gezellige kantine verenigt het nuttige met het aangename, terwijl in het hele ge bouw zon en licht doordringen. 'Ik hoop dat iedereen die hier een plaats vindt tevens een enorm stuk arbeids vreugde zal vinden', aldus de heer Aantjes. (ADVERTENTIE) traag staalboeken 600dessins, modern en klassiek in voorraad, i' MIOBEUANDSTRMT 2 - TEL yjuz PIE1NWEG 204-108 TEL 27.4US Itottardccn Brabants Bont Ludo'' Tongstraat 25 none roam. Tel. 37.32.97-37.34.28 "Verzorgt al uw transporten door geheel Nederland. Zaterdag komen op het terrein van de voetbalvereniging NEO-25 de kampioenen in het reid van de afde lingen Arnhem (Wagenmgen), Gel derland (Elspeet). Nijmegen (VVS'65) en Brabant (The Gun ners). Er wordt een halve competi tie gespeeld en de wedstrijden du ren twee keer twintig minuten. Het programma begint om twee uur met de duels Gunners-WS'65 en Elspeet- Wageningen. De ploeg die het hoogst eindigt kan zaterdag 26 mei naar Zeist waar de eindronden wor den gehouden voor het landelijk kampioenschap van afdelmgselftal- len. De KNVB is vorig jaar begon nen met de wedstrijden. Tholense Boys, kampioen van de afdeling Bra bant gaf toen te kennen er geen prijs op te stellen aan deze extra competitieronde mee te doen. Voor de ouders van de leerlingen van de Koningin Emmaschool wor den twee ouderavonden georgani seerd. De ouders kunnen kiezen tus sen dinsdag 15 mei en donderdag 17 mei. De heer Dienst zal op beide avonden met de kinderen de musical 'De wonderlijke machine van profes sor Knap' opvoeren. Na de pauze wordt de 'officiële' vergadering ge houden. Op de agenda staat onder meer bestuursverkiezing. Op don derdag 17 mei komt de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwen bond bijeen. Gesproken zal dan wor den over het 2ó-jang jubileum. Be stuursverkiezing staat ook op de agenda. Het nieuwe kinderdag verblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen aan de Beethovenlaan is sinds enige tijd in gebruik. Het nieuwe verblijf draagt de naam "t Overstapje'. Het lid van Ged. Staten, de heer P. H. Coppens, heeft het ge bouw officieel geopend. Dat de plannen met altijd even vlot zijn verlopen ligt niet aan het provinci aal bestuur, aldus de heer Coppens. De voorzitter van de stichting, bur gemeester H. Welling van Waspik liet de moeilijkheden eveneens de revue passeren. De directrice, me vrouw Gonzalvez, verklaarde, dat maar één doel voor ogen staat: het geluk van deze kinderen te verho gen. Het verblijf bevat zes lokalen en er zijn 35 kinderen. Burgemees ter Krijgsman zei diep onder de in druk te zijn wat in Raamsdonksveer tot stand is gekomen. Hij stelde een klauter- en khmhuis ter beschik king. Namens de ouders werden en kele driewielers aangeboden. Het Oranjecomité is er ook dit jaar weer in geslaagd de reis voor bejaarden rond te krijgen. Als datum is vastge steld maandag 4 juni. Dan zal een show bijgewoond worden van Hans Borghard in 'Zidewinde' te Sprang- Capelie. Na afloop zal een koffiemaal tijd worden aangeboden. Het echtpaar G. Koopmans- De Wijs, wo nend Oude Melkhaven 34, was giste ren 50 jaar getrouwd. Als hij zijn leven van hard werken samenvat zegt hij: 'Ik heb altijd de zon zien opkomen en zien ondergaan, met de schop in de hand.' Het echtpaar heeft zeventien kinderen gehad, waarvan er nog tien in leven zijn. Er zijn 21 kleinkinderen. Geertruidenberg heeft sinds gisteren een muziekhandel. De heer Jos van der Enden heeft in het pand Vene straat 2, waar vroeger slager Stoop was gevestigd, een geheel nieuwe muziekhandel geopend. Dit is de eerste van dit soort in het Donge- motidgebied, Ronald en Eliy Sluijter treden als beheerders op. De heer Van der Enden, van beroep gitaarle raar in Roterdam, waar hij ook twee zaken heeft, importeert zelf zijn in strumenten. Hij verzorgt ook de ge luidsinstallatie voor popfestivals. De Stichting Etcetera organiseert van 8 tot en met 21 juni een exposi tie van plastieken van het echtpaar Coppens-van de Rijt. De tentoonstel ling wordt gehouden in de zaal Mol straat 10a in Bergen op Zoom. De openingstijden zijn: dagelijks van half twee tot vijf uur; op vrijdag te vens van des avonds zeven tot negen uur en op zaterdag en zondag van des middags half twee tot zes uur. Ook dit jaar zal weer een weekeind- festival worden gehouden en wel op vrijdag 18 en zaterdag 1 mei. Het programma omvat ondermeer een goederenmarkt op de Hoogstraat, een rommelmarkt ten behoeve van het restauratiefonds van de her vormde kerken, een lunapark in de Landpoortstraat De plaatselijke mu ziekverenigingen zullen hun, mede werking verlenen. Zaterdagavond om 8 uur wordt een grote show gegeven door het drumband- en showkorps 'Wilhelmma' uit Sleeuwijk.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 4