Cao-overleg nu strijd nog niet hervat, voorbij m Biesheuvel stapt uit de politiek Melk maandag 3 ct duurder U krijgt tot 7% bij de postspaarbank Officier betrekken bij Kabinet beslissing euthanasie oop <6 veilig Partij van de Arbeid nu onder de koude douche van de feiten Den Uyl in partij overeind gebleven I altijd safe Het weer 'Niet kabinet dat we hadden gedroomd...' Twee kleuters in schuur verbrand TROUWT/K \\iARTET ZATERD\G 12 MEI 1973 Veel conflictstof in bedrijfstakken an onze sociaal-economische redactie i1 77 -Ij f^7onding' van het principe-akkoord over het looneon- Jst- le^e werkgevers en de drie industriebonden gister- BÏNNENL.AM) T3/K5 middag het startsein gegeven voor de hervatting lingen. van de eao-onderhande- fe Oud-premier voorlopig iverhloos Van onze parlementsredactie DEN HAAG Ex-premier mr. B. W, Biesheuvel heeft zich terugge trokken uit de politiek. 'Naar mijn gevoel voorgoed', zoals hij gister avond op een persconferentie zei. Tevoren had hij het bestuur van de ARP meegedeeld, dat hij niet beschikbaar is voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer, waarin hij als gevolg van een af spraak met nieuwe fractieleden zou kunnen terugkeren. Van een onzer verslaggevers UTRECHT In bepaalde gevallen kan het aanbeveling verdienen dat de arts die op uitdrukkelijk en ernstig verlangen van zijn patiënt Uitbreiding actieve euthanasie wil toepassen, in het overleg ook de officier van justitie betrekken; deze zal daartoe in het algemeen wel bereid zijn. Wat zachter door P. L. van Enk Belangen Drommen beren Werkkracht overwegend droog Maafldag begint het cao-overleg bij Hoogovens, daarna volgen de groot- meta;üt Akzo, de klem-metaal en Phi* lips. De cao-onderhandelingen worden niet met een gerust hart tegemoet gezien. Zowel de werkgeversvertegenwoordi gers als de vakbondsbestuurders heb- Y 17 fTTTE 4. - f f1 f -7^, Oud-minater-presldent mr. B. W. Biesheuvel heeft gisteren zijn ambt met het tekenen van de stukken overgedragen aan zijn opvolger, drs. J. M. den Uyl. Nadat hij zijn ambt aan drs J. M.. den Uyl had overgedragen verklaarde de scheidende premier dat in de hui dige politieke situatie niet van hem kon worden gevergd dat hij nu 'een volstrekt ongeloofwaardige positie' in de Kamer zou gaan inmenren, dat alles gezien zijn eigen verkiezingscampagne waann htj het eigen kabinetsbeleid tot inzet had gemaakt en ook zijn gro te bezwaren tegen de wijze waarop het nieuwe kabinet tot stand is geko men. 'Men kan niet van mij verlan gen, dat ik nu, eventueel als fractie voorzitter, genuanceerde verhalen in de Kamer over dit kabinet zal hou den, en dat ik zou pappen en nathou den*. 'Dat zou mijn politieke geloofswaardig- heid, er. eigenlijk ook mijn persoon lijke integriteit te zeer aantasten', zei Biesheuvel, Hij voegde hieraan toe dat dit 'misschien wel de moeilijkste beslissing uit mijn anti-revolutionaire carrière' is geweest. 'Het was vandaag niet de lolligste dag uit mijn leven", zei hij. Hij 2ei dat hij nu wil probe ren een functie buiten de politiek te vinden. Biesheuvel verklaarde dat het partij bestuur aandrang op hem had uitge oefend, voor de politiek beschikbaar te blijven. Deze week heeft hij een gesprek gehad met de waarnemend voorzitter drs. J. de Koning. Na een vakantie van. enkele weken zal een uitgebreidere delegatie uit het be stuur opnieuw met Biesheuvel over leggen, maar hijzelf heeft gisteravond duidelijk te verstaan gegeven dat dit gesprek geen invloed meer op zijn be slissing kan hebben. De scheidende premier motiveerde zijn terugtreden ook door te wijzen op zijn conflict met de meerderheid uit de Tweede-Kamer-fractie. 'Ik blijf lid van de ABP en ik zeg tegen alle mensen die mij schrijven en het met mij eens zijn dat zij dat ook moeten ADVERTENTIE doen', aldus Biesheuvel. Zijn bezwaren tegen de wijze waarop het kabinet Den Uyl tot stand geko men is richten zich vooral tegen 'de uiterst vage bijdrage van de confessio nelen aaw de programma -bas i s'. Ver der wees hij arop dat de opmerking uit de inleiding van 'Keerpunt '72' dat voortzetting van het beleid Bies heuvel 'het slechts denkbare beleid is' nooit is ingetrokken. Verder had hij ernstige kritiek tegen het voornemen, te bezuinigen op de defensiebegroting 1973 die door de volksvertegenwoordi ging al is aanvaard en op de formule over de grondpohtiek. Overigens gaf hij een positief getuige nis over de nieuwe premier. Biesheu vel noemde zijn opvolger 'een be kwaam en integer politicus', die over alle kwaliteiten beschikt om minister president te zijn. Een moeilijkheid voor Den Uyl leek Biesheuvel dat de ze zich na een langdurige oppositierol moet omschakelen en dat hij als rege ringsleider zijn partijpolitieke inzich ten naar de achtergrond moet druk- ken. Over zijn eigen toekomst kon Biesheuvel niets zeggen: 'Ik heb niets ir. het vooruitzicht, niemand heeft mij iets gevraagd of gezegd', zei hij. ben te kennen gegeven dat er in de bedrijfstakken nog veel conflictstof ligt opgehoopt. 'Hoewel zowei do werkgevers als de vakbonden zich volledig achter het principe-akkoord hebben geschaard cn er ook ernstig naar hebben gestreefd het conflict uit de wereld te helpen, wil dat niet zeggen dat er geen tegen stellingen meer zijn. Wij realiseren ons dat er nog mogelijkheden tot con flict zijn', merkte de heer A. Prins, voorzitter van de werggeversdeiegatie na afloop van de besprekingen in Den Haag op, De heer Prins wees erop dat de be sprekingen voor een belangrijk deel aan detailkwesties en aan de honderd pagina's notulen van de vorige drie gesprekken zijn gewijd. De partijen hebben er naar gestreefd om de tekst van het akkoord zodanig te formule ren dat er zo min mogelijk kans bestaat op misverstanden bij de on derhandelaars in de bedrijfstakken. De heer Prins maakte ook bekend dat begin volgende week 'een onafhanke lijk. wetenschappelijk gekwalificeerd persoon of instituut' zal worden bena derd met het verzoek een studie uit te voeren naar de werking van de prijscompensatie. Do doelstelling van het onderzoek is een zo volledig mo gelijk inzicht te krijgen in de ontwik keling van de koopkracht van ver schillende inkomensgroepen in de pe riode 19711973. Op grond van deze studie zal moeten worden vastgesteld of. en zo ja op welke wijze het svsteem van de prijscompensatie ver betering behoeft ten einde overcom pensatie dan wel onriercomnensatie te voorkomen. De studie dient uiterlijk 1 november aanstaande gereed te ziin. In afwachting van de studie is al eer der afgesproken dat oer I juli de in komensgroepen tot 28.000 gulden de volledige orijscompensatie zulien ont vangen. De inkomensgroepen tussen de 28.000 gulden en de 34.000 gulden ontvangen een half procent prijscom pensatie per procent prijsstijging over de laatste zesduizend gulden. De groep boven de 34.000 gulden krijgt een kwart procent over wat zij meer dan dit bedrag verdienen. De studie over het nationale inko mensbeleid zal via de daarvoor in het leven geroepen, maar al enige tiid weinig voortgane makende commissie van de Sociaal-Economische Raad wor den uitgevoerd. Deze commissie zal zich nog nader beraden over de vraag hoe deze zaak nu moet worden aange pakt. De voorzitter van de Industriebond SW, de heer A. Groenevelt deelde namens de industriebonden mee, dat de weigering van Philips om per I ju li de beperking van de prijscompensa tie toe te passen voor kennisgeving is aangenomen. Het concern beroept zich. zoals bekend, op al eerder ge maakte afspraken met het hoger per soneel. Volgens do heer Groenevelt heeft Philips toegezegd, dat de beper king van de prijscompensatie, zoals die door de partijen voor '73 is over eengekomen, wél in '74 zal worden toe gepast 'We zullen deze verklaring doorgeven aan onze onderhandelaars bij Philips", aldus de heer Groenevelt. Zowel de werkgevers als de bonden benadrukte gisteren opnieuw dat er voor hen geen aanleiding bestond de Unie van beambten, hoger en leiding gevend personeel en de Nederlandse Centrale voor hoger personeel tot het overleg toe te laten. 'We voelen er niets voor met splintergroepen zoals de NCHP waarvan we niet prec;e weten wat ze willen aan één tafel te gaan zitten', merkte de heer Groe nevelt op. Van een verslaggever DEN HAAG De melk wordt maan- dat drie cent duurder. De eonsumptic- melkbedrijven hebben daartoe beslo ten. Een uitzondering vormt Friesland, waar de Frico en de bond van zelf standige melkhandelaren eerst willen afwachten wat de melkfabrieken el ders in het land, die aan grootwinkel bedrijven prijskortingen voor grote hoeveelheden geven, met de aan dit snort bedrijven tc berekenen prijzen gaan doen. De verhoging is voor 1.8 cent een ge volg van EEG-besluiten; de overige 1,2 cent zijn een gevolg van verhoging van aan- en afvoer- en distnbutiekos- ten, verwerkings- en slijtersmarges. Dat in Friesland de melkprijs nog niet verhoogd wordt (de contact-com missie voor de melkhandel in deze provincie heeft daartoe donderdaga vond beslotent, komt volgens de heer W. Blaniken van de Leeuwarder Melk inrichting door de onzekerheid over hetgeen andere provincies gaan doen. Aanvankelijk voelde men m Brabant en ook in enkele andere provincies niet veel voor een prijsverhoging en daarom heeft het in Friesland verba zing gewekt, dat men daar toch tot de verhoging is overgegaan, al valt op het ogenblik nog niet te overzien in hoeverre dat inderdaad gebeurt. Een moeilijkheid is ook, dat door het ge ven van hoge kwantumkortingen door sommige grote melkbedrijven aan wa renhuizen de prijs niet gehandhaafd blijft. In Friesland zal men daarom met de prijsverhoging wachten totdat over ai deze zaken wat meer duide lijkheid bestaat. ADVERTENTIE Opzoek naar h?ge rente? De postspaarbank is altijd vlak bijwoning of werk, want op elk van de 2500 postkantoren kunt u terecht. Vervolg van pag. I ken, ging mij toch te ver. Men moet tenslotte tot arrangementen kunnen komen'. Dit advies geeft het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandsche maatschappij tot bevordering der ge neeskunst in een verklaring over het euthanasie-vraagstuk die in het jong ste nummer van Medisch contact is gepubliceerd. Evenals de Gezond heidsraad is het hoofdbestuur, dat zijn verklaring omschrijft als een 'voorlopige stellingname', van mening dat de bestaande wetgeving met be trekking tot euthanasie, en met name artikel 293 van het wetboek van straf recht. 'onverkort dient te worden ge handhaafd'. In artikel 293 wordt vrij willige actieve euthanasie strafbaar gesteld. Hef hoofdbestuur onderschrijft de conclusie van de Gezondheidsraad dat de arts die er, 'naar eer en geweten" toch toe besluit een ongeneeslijke pa tiënt in de stervensfase op diens ver zoek te doden, ach aan het oordeel van de rechter zal moeten onderwer pen. Als die arts bij het noodzakelijk geachte overleg daarover ook de officier van justitie betrekt, zullen naar de meiung van het hoofdbestuur moeilijkheden, twijfels en spanningen zoveel mogelijk kunnen worden voor komen. 'Uiteraard zal de Officier van .Justitie met met zoveel woorden zijn fiat kunnen geven', aldus de verkla ring, "maar hij kan in verleg wijzen op alle factoren en op deze wijze de arts helpen tot egn beslissing te ko men'. Het hoofdbestuur is van mening dat vrijwillige passieve euthanasie is toe gestaan; wel mag die pas worden overwogen als het stervensproces is ingetreden. Het wijst erop dat 'bij een juiste opvatting omtrent de rech ten van de patiënt en bij een juist in zicht in de mogelijkheden van passie ve vrijwillige euthanasie, slechts zel den actieve vrijwillige euthanasie zal behoeven te worden overwogen'. LEIDERDORP Bij de firma Rold aan de Splinteriaan is in de nacht van donderdag op vrijdag een inbraak ge pleegd, waarbij voor een bedrag van 20.000 gulden aan technische appara tuur (bandrecorders e.d.) is ont vreemd. Men heeft ach toegang ver schaft via een lichtkoepel op bet dak. (ADVERTENTIE) TyreioleS Ook noemde hij het een niet wense lijk verschijnsel dat opnieuw het aantal staatssecretariaten met 4 tot 17 is uitgebreid. 'Niet ondenkbbeeldig is dat dit ook een gevolg is van een vast houden aan een schaduwkabinet', gaf formateur Ruppert later toe. Burger vervolgde dat de toeneming van het aantal staatssecretariaten cïe besluit vorming wel kan bemoeilijken. 'Taken die eigenlijk behoren te vallen onder de competentie van topambtenaren worden nu vaak ten onrechte doorge schoven naar staatssecretarissen'. Dat de formateurs zich hebben bezig gehouden met de keuze van de staatssecretarissen, noemde formateur Ruppert een novum. 'Maar wij heb bes dat gedaan op uitdrukkelijk ver zoek van alle betrokken partijen, om dat de eigen-aardigheid van dit kabi net dit vergde. We hebben daar be grip voor getoond, trouwens waarvoor eigenlijk niet', voegde hij er schert send aan toe. Bij de verdeling van de taak van ministers en staatssecretaris sen wordt uitgegaan van de bestaande toestand. Er kunnen dan later veran deringen in komen, zoals nu al blijkt op onderwijs. De heer F. H. P. Trip, minister zonder portefeuille van we tenschapsbeleid krijgt alleen de coör dinatie onder zich. Het beleid zelf in zake het universitair onderwijs gaat naar prof. dr. J. A van Kemenade, minister van onderwijs. De beide formateurs verwachtten dat het kabinet in progressief Europa met open armen zal worden ontvangen. Op het telegram van president Bruno Kreisky van Oostenrijk zullen nog wel meer volgen, verwachten zij. Burger besloot de persconferentie met de woorden: 'De kracht van links was, dat rechts niet in staat was tot een al ternatief te komen. Daar heeft links op passende wijze gebruik van ge maakt'. Van ome weerkundige medewerker Het wordt dit weekeinde wat milder Westelijke tuinden voeren een lucht aan, waarin de temperatuur tot 14- a s IS graden oploopt. Het tekent de ter- mische malaise dit voorjaar (van de. f 4$ lentedagen waren er nog maar 4 zachter dan normaal), das we. met j, zo'n kleine temperatuurstijging al blij zijn. Normaal is het circa 18.gr. Het is een kleine depressie uit IJs- t land die de thermometer zaterdag en zondag een kleine lift geeft. Het systeem heeft ook een warmtefront, maar dat veroorzaakt in hoofdzaak in het oorden vandaag meer bewolking. Daar kan plaatselijk ook wet lichte regen uitkomen maar Nederland als geheel bekeken, verwachten we geen neerslag van betekenis. Verder zullen j er met name in het midden en zuiden zonnige perioden zijn. Verder vooruit ziende, wijst het weertype toch nog i altijd op enigszins veranderlijk weer 'r met gestoorde westelijke of noordwes- telijke circulaties. Deze handhaven zich, zolang de luchtdruk evenals nu f koog is ten westen van de Golf van Biskaje en Frankrijk met van tijd tot tijd een uitbouw in noordelijke rich- ting. Op de Hebryden regende het gis- tefavond fit/ een licht dalende 'bato-y meter.- Ober de komende zomer kan men nu al voorspellingen vernemen, Wij hebben de indruk, dat de komen- de vakantietijd over het algemeen met bezorgdheid tegemoet gezien wordt, gedeprimeerd als deze profeten zijn door het tegenvallende voorjoarssei- zoen. Uw scribent wil gaarne beken- nen dat hij er geen enkel idee van heeft hoe de komende zomer wordt. Bouwen op de statistiek geeft te wei- nig houvast. Elke voorspeller weet dat door de ervaring. Dat neemt niet weg dat er binnenkort door leken links en rechts zomerverwachiingen zullen worden gegeven, de meeste op basis van 'de wens is de vader van de gedachte.' Omdat deze bijzondere lo terij' maar één niet heeft, is de kans op bv. enkele toevalstreffers achter een vrij groot. Het blijkt dan ook dat deze tak van denksport onuitroei baar is. En wat zeiden onze voorou ders ervan.' Twee voor zichzelf spre kende gezegden: 'Mei koel en nat, vult schuur en vat' en 'is mei nat, een droge juni volgt zijn pad'. Ten slotte nog één temperatuurtje uit Eu ropa dat lang niet mis is: Sevillia: 31 gr. celc. gisteravond om 7 uur was het daar nog 28 gr. Formateur Burger heeft het enkele maanden geleden eens zo uitgelegd: "Als Den Uyl in het Catshuis komt, dan zal de P.v.d.A. het gevoel hebben: die man die daar z;it. dat is er een van ons'. De socialisten hebben hem erin gehezen, hij zit er met hun legitimatie en met hun vertrouwen, maar zij houden hem ook in de gaten. S. We 50 jaar zegen i en wonderen achter de rug heeft, wil f wel dankbaar wezen. De Ned. Christelijke Gemeenschapsbond heeft zijn hela 50-sts levensjaar nodig om God te danken. Voor een halve eeuw zegen op interkerkelijk werk: da geloofsgemeenschap binnen de kerken bevorderen. Kerkleden helpen anderen bij Jezus te brengen. Er komt een jubileum-dankdag m Musis Sacrum(Arnhem).Op 19 mei. Om half eff. Zien we daar ook? (Erzijn aparte diensten voor uw kinderen) NCGB, Mevr. ETSS Van VollenhQVenpark 6. |pjU| TeU)foon?Ó3438-3282. raNkf Postgiro 74569. s De PvdA en haar organen, haar Tweede Kamefractie en haar ministers vormen, meer dan bij andere partijen, een hecht verbond. Bij die andere partijen wordt de monistische trek van de PvdA dan ook niet altijd begrepen. Vandaar die wat laatdunkende opmer kingen aan het adres van Den Uyl: hij loopt aan de leiband van zijn partij, hij is de ge vangene van zijn partijcon gres. Het zijn opmerkingen die op hun beurt bij de PvdA weer grote verbazing wekken: aan wiens leiband zou Den Uyl dan moeten lopen? Van wie anders dan van de PvdA moet hij dan de gevangene zijn? Dat het zo strak ligt bij de PvdA is niets nieuws. Scher- merhorn en Drees, de vroege re socialistische regeringslei ders zullen het niet anders hebben beleefd, maar die tijd ligt vijftien jaar achter ons en nu Den Uyl er eindelijk is. moeten we er weer aan wen nen. Dat wennen zal des te moeilij ker zijn, nu de partij sinds de dagen van Drees bijna onher kenbaar is veranderd. De in hun vak vergrijsde bestuur ders hebben plaats moeten maken voor jonge doordram mers, de ouwe sokken voor de titaantjes, de wereldwijze rou tiniers voor idealisten, war- hoofden en wereldhervormers, arrivé's voor het protest en het proletariaat. De PvdA is naar links afgegle den, zo heet dat, zij is ex treem geradicaliseerd, bijna sectarisch geworden (dat 'bij na' moet er wel bij, want een partij met 43 Kamerzetels kun je niet helemaal een secte noemen). Het is een gezichts- vernieuwing geweest waarmee nu wel ten zeerste wordt ge pronkt (vernieuwing en demo cratisering zijn de witst-ma- kende wasmiddelen tegenwoor dig), maar die de partij des tijds veel narigheid en haar tegenstanders hopen munitie heeft bezorgd. Het heeft er jarenlang op ge leken dat de partij zich voor goed in een radicale oppositie rol had verschanst. Het kabi net-De Jong kon vier jaar rus tig blijven zitten, omdat er niet aan te denken viel dat de PvdA het roer zou overnemen. Maar de oppositie bracht groot verkie/ingssucces: de PvdA hieid de handen schoon en kon de confessionele partij en en de WD ongeremd bela den met de schuld voor alle kwalen van de samenleving. Op die manier verenigde zij een goed deel van het protest en van de zwevende kiezers zonder dat het een centje kostte. Het kostte alleen wel veel energie; de nieuwe socia listen bleken zonder ophouden bereid, zich het vuur uit de sloffen te lopen voor de bui tenparlementaire actie. Zoals Den Uyl het vong jaar november in een interview met deze krant heeft omschre ven: de PvdA was een partij van de georganiseerde belan gen geweest, zij werd er nu een van de ad hoe georgani seerde belangen. Actiegroepen, huurdersverenigingen. krotbe woners begonnen op deze par tij hun hoop te bouwen, want daar had je mensen die je schenen te begrijpen, die al thans dezelfde taal gebruikten, er net zo uitzagen ais je vrien den. Zij waren het bovendien steeds met je eens, want zij vonden het allemaal ook schande. Dit alles leidde er intussen wel toe, dat de PvdA ver van de politieke werkelijkheid ver wijderd raakte. Op partijcon gressen werd de grootste on zin verteld. Links zou, op zijn eentje spoedig de meerderheid en de macht grijpen, de con fessionele partijen (en in het bijzonder de KVP, de grote hoosdoener sinds de nacht van Schmelzer) konden gevoeglijk worden afgeschreven. Het laat ste partijcongres voor de ver kiezingen van vorig jaar deel de. hupsakee, het ene pro grammatische cadeautje na het andere uit. zonder zich er in het minst om te bekreunen dat cadeautjes ook betaald moeten worden. Het is Den Uyl vaak verweten dat hij zich tegenover dit soort dwaasheden veel te pas sief heeft opgesteld en zo'n verwijt is niet steeds ten on rechte. Den Uyl is een beslui teloze, soms panisch bevreesde man die dikwijls drommen be ren op de weg ziet die zijn kudde zouden kunnen ver strooien. Om zijn kudde bij el kaar te houden heeft hij veel onzin voor lief genomen. Zijn taxatie dat hij er ook kon komen, zonder zijn club met machtswoorden te bewerken, blijkt achteraf overigens juist te zijn geweest. Toch ontbrak, op zijn tijd, een vaderlijk woord niet: zoals vo rig jaar, direct nadat hij op nieuw tot lijstaanvoerder was gekozen en hij zei dat socialis ten in beginsel even slecht zijn als KVP-ers cn dat het in de PvdA wel eens aan ver draagzaamheid mankeert. Verder kan niemand ontken nen. dat hij bij alle rukken van zijn partij naar links is blijven staan waar hij stond. Hij heeft nooit een duimbreed afgeweken van zijn standpunt dat de spelregels van de parle mentaire democratie onaan tastbaar zijn. Hij heeft conse quent stelling genomen tegen revolutionaire praatjes en pro vocaties (die verzwakken de strijd tegen rechts en remmen de vernieuwing, zei hij dan om de onbekookten tot rede lijkheid te brengen), Ontelbare keren heeft hij aan gekondigd dat hij, meer dan de kabinetten De Jong of Biesheuvel konden doen. zou ingrijpen in de maatschappe lijke ontwikkelingen, maar daarbij heeft hij ook duidelijk genoeg gewaarschuwd tegen experimenten die het maat schappelijke raderwerk kapot zouden kunnen maken. Deze 'bewapening der gematig den' zoals hij het De Kadt eens heeft nagezegd, heeft de laatste jaren in de PvdA min of meer in een kwade reuk ge staan. Desondanks is Den Uyl m zijn club overeind geble ven, Hij zal dat natuurlijk me de danken aan de onverwoest bare werkkracht en het fa meuze intellectuele tempera ment, waarmee hij zich in zijn partij onmisbaar heeft ge maakt. Maar wat ook een rol moet spelen is die volstrekt authen tieke knoestigheid van Den Uyl die hij misschien mede uit zijn gereformeerde verle den heeft overgehouden: zijn afkeer van ijdeie uiterlijkheid, het besef' ook dat we niet voor onze lol op de wereld zijn; dat je je te barsten moet werken, sjouwen en haasten om je ge weten niet al te zeer te ver ontrusten. Het tobberige, het loodzware, het verbetene in Den Uyl moet hem voor het proletariaat hebben gewonnen. Zat dat zo blijven nu hij rege ringsleider is geworden? 'Er leven sentimenten en verwach tingen die niet verantwoord zijn, de neiging om los van de werkelijkheid dingen te zeg gen, zoals: er is genoeg geld. als je maar weet waar je het halen moet. De taak van onze partij moet zijn. deze er- vartngs- en belevingswereld om te zetten in constructief beleid", heeft hijzelf gezegd in het hierboven al geciteerde in terview. Zal hij daarin slagen? Nie mand die het kan voorspellen. Zeker is dat de partij uit haar behaaglijke roes, zo onder de kouwe douche van de feiten moei. Het kader is vorige week zaterdag al op weinig zachtzin nige wijze gewekt. Het lucht kasteel van het laatste congres was verdwenen, de partijraad stond oog in oog met een kabinet dat er heel wat min der fraai uitzag. 'Het is niet het kabinet dat wij ons had den gedroomd', klaagde ie mand. Nee, en er zullen nog wel meer schone voorstellin gen op hun ontluistering lig gen te wachten. Het zal niet meevallen om dat te verdra gen. MTt/KNUilloó 1l«-s - ZONNIG i OPKLARINGEN I SNEEUW ONWEEft •"1ST I REGEN l HAGEl ■EWOLKINQ 10 MAX.TENP. 10 MIN. TEMP. WINDRICHTING Hoog water 13 Mei Hanngvltetslmzen. - Vlissingen: 11.3S-23.57; 0.41-13.08; Rotterdam; 1 39-14 15; Sctteveningen; o 08-12.41; Harin gen- 4 45-15 55; Delfzijl: 9.17-21.25; IJmuiden: 0 52-13.20; Den Helder: 4 47-17.10; 14 mei- Mit9ingenl2.42-; Haringïlletsluizen: 1.35- 13 SS; Rotterdam: 2.30-15.11: Schevening« 1 05-13 32: Hartingen: S.17-20.21: Delfzijl: 10 14-22.19; IJmuiden: 1.44-14.09; Ben Helder: 5 48*18.05. Van onze correspondent APNHEM Twee kinderen van het gezin Messing uit Nettereden (Gld.) zijn gistermiddag tegen vijf uur ver brand in een hooischuur achter hun ouderlijk huis. Het waren de 3-jarige Marijke en de 4-jarige Eduard. Het vuur greep in het hooi zo snel om zich heen dat niemand de kinderen nog kon redden. De brandweer vond ze later toen men de achterwand uit de schuur haalde.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 5