Tsjechoslowaken drinken steeds meer alcoholica Kissinger en Le Doec Tho gaan donderdag praten Franse artsen protesteren drastisch tegen abortuswet Het socialisme onder Sadat verder verwaterd M I 1 J 1 li E tm Libanese strijd loste niets op Heeft u al een NS-geanskaart? \federen Moeder betalen-de kinderen gratis mee! Islamitisch karakter van Egypte heeft meer nadruk gekregen Inflatie geen catastrofe Breznjew gaat ook naar O.-Duiisiand 'Geen felicitaties' V ,.T _L 1 1! 1 11 Graanvoorraden in de wereld bijna uitgeput TROUW/KWARTET ZATERDAG 12 MEI 1973 BUTTENLAm» T7/K9 BONN (DPA, Reuter, UPI) De Westduitse Bondsdag* heeft gisteren met een overwegende meerderheid van 268 tegen 217 stemmen het basisverdrag met Oost-Duitsland goedgekeurd. Toch dik het overwegen waard. Zo'n kaart kost maar f 50.-. Daar krijgt u een héél jaar voordeel voor. Plus één dag gratis reizen voor 't gezin. Haal de folder aan 't loket. voordelig uit met NS WASHINGTON (UPI, Reuter, AP) Hemy Kissinger zal volgende week donderdag Hanoi's toponderhandelaar Le Doec Tho in Parijs ontmoeten om te spreken over het beter nakomen van het Vietname se bestand. Dit heeft het Witte Huis gisteren aangekondigd. De Westduitse kanselier Willy Brandt rustte gisteren wat uit te gen de regeringsbank in de Bondsdag, terwijl er werd ge stemd over het basis verdrag met Oost-Duitsland. Schrijver berecht 'Welkom in Egypte. Welkom- Hoe gaat het u en uw familie? Ja, het gaat ons redelijk goed. We hebben eindelijk weer een verstandig leider, God zij dank. President Sadat is een goed man, een verstandig man. En die gekke studenten, die uitvreters, die niets doen en alleen op onze zakken teren, daar moet u niet naar luisteren. Die vertegen woordigen alleen zichzelf en zelfs dat nog niet eens. Ze schreeuwen om oorlog. En wat weten ze daarvan? Maar de president weet wel raad met hen. Want wat de studenten ook schreeuwen, de president wil vrede, God zij dank. Neemt u dat maar van mij aan. De Joden zullen eens tot bezinning komen en dan zal er op de een of andere manier een vreedzame oplossing uit de bus komen, als God het wil'. Mythe Ook fouten Egyptische meisjes met een portret van Nasser onderweg naar een herdenkingsdienst in de Nasser-moskee Geen dictator Aanklacht 1 BEIROET (Reuter, UPI, AP) Het wankele bestand in Libanon tussen leger en Palestijnse guer rillabeweging lijkt langzaam maar zeker gestalte te krijgen, ondanks de sporadische bestands schendingen. Maigret gewond Staking in Chili Bondsdag akkoord met basisverdrag DDR Verder zullen in de komende dagen in Moskou drie akkoorden tussen Rus land en West-Duitsland geparafeerd worden. Het gaat om culturele, econo- nusch-technische, en luchtverkeersak- koorden. Aar. de stemming over het basisver drag met de Oostduitsers namen, ten besluit van het openbare debat 485 af gevaardigden deel. Het basisverdrag beoogt de beide Duitse staten, vijfen twintig jaar nu hun stichting op vol kenrechtelijke basis geschoeide be trekkingen te geven. Van de christen-democratische opposi tie stemden vier afgevaardigden, on der wie de penningmeester van de CDU, voor het 'Grundvertrag'. Voor dc aanvraag van het lidmaatschap van de Verenigde Naties stemden 365 af gevaardigden. Honderdeenentwintig stemden tegen. Van Westduitse kant is nu de weg vrij voor het verlenen van het volwaardige lidmaatschap van PRAAG (Reuter) Tsj echo Slowakije heeft een ernstig alcoholprobleem met verwoestende gevolgen voor het huwelijksleven. Dit blijkt uit statistieken, die het Tsjechosiowaakse partijblad Roede Pravo heeft verstrekt over dit probleem. Uit de statistieken blijkt dat één op de zeven mislukte huwelijken In het land is gestrand op overmatig gebruik van alcohol van een van de partners. Roede Pravo meldt voorts dat het aantal sterfgevallen door leveraandoeningen in ver band met alcoholmisbruik in de afgelopen vijftien jaar bij vrouwen is verdub beld en bij mannen verdrievoudigd, In 1971 was een derde deel van alle mis drijven onder invloed van alcoholica gepleegd. Tussen 1967 en 1971 was het aantal gestraften wegens rijden onder invloed met 41 procent gestegen. De Tsjechoslowaakse partij maakt zich ernstig zorgen. ADVERTENTIEJ de Verenigde Naties aan beide Duitse staten op de eerstvolgende Algemene Vergadering in het najaar. In de Oostduitse Volkskammer heeft een stemming over deze kwestie nog niet plaatsgevonden. Evenmin overi gens als een stemming over het basis verdrag, Wel hebben de belangrijkste Volkskammer-commissies begin april de goedkeuring van het basisverdrag aanbevolen. De Oostduitse minister van buitenlandse zaken, Otto Winzer, verklaarde kortgeleden, dat na een 'ja' uit Bonn, ook de Volkskammer 'zonder twijfel' het basisverdrag zou ratificeren. UITEENGERETEN Bondskanselier Willy Brandt verklaar de gisteren aan het einde van het de bat in de Bondsdag over het basisver drag met de DDR, dat niets er op wijst, dat het uiteengereten Duitse rijk in zijn oude vorm kan terugke ren. Daarvan moet men uitgaan en alleen op basis hiervan kan men de mens in Duitsland dienen', aldus Brandt. Hij zei ook, dat het 'Duitse realisme' geen 'eenzijdige zaak' mag zijn. De kanselier zei, dat hij het daarom niet kon laten de DDR erop te wijzen, dat zij nog steeds 'het meest onnatuurlij ke grenssysteem in de wijde omtrek van onze beschaving' in stand houdt Onder algemene bijval riep Brandt uit: 'Iedere dode aan de muur of in de mijnenvelden is een bitter argu ment tegen de normale binnenlandse situatie in de andere Duitse staat' 'Het is zaak', zo voegde hij daaraan toe, 'dat de andere Duitse staat bij de normalisering gelijke tred houdt' Brandt deelde ook mee, dat de gren zen van de macht in eentraal-Europa binnen afzienbare tijd moeten vast staan, ais de vrede in Europa en in de wereld niet in gevaar gebracht wil worden.' BERLIJN (DPA) De Russische partijleider Leonid Breznjew zal vandaag een bezoek aan de Duitse De mocratische Republiek brengen. Dit is gisteren officieel in Oost-Berlijn be kendgemaakt. Breznjew was gisteren in Warschau. De bezoeken van de Russische partij leider houden verband met de bespre kingen, die hij volgende week in Bonn met bondskanselier Brandt gaat voeren over de verbetering van de wederzijdse betrekkingen. MADRID De naarm van Anton Gecsink duurt nog voort. Gisteren kreeg de oud-wereld- en Olympische kampioen In Madrid een onderschei ding, behorend bij het erelidmaat schap van de Spaanse judobond, een speld met briljanten. Geen felicitaties van Nederlandse officials', aldus Gee- sink, die in het verleden bij een groot kampioenschap van Rnska zijn beurt ook wel eens heeft laten voorbijgaan. Het overleg tussen Nixons topadvi seur en Tho die ook onderhandel den over het Vietnamese bestand van 27 januari zullen naar verwachting drie of vier dagen duren, zo verklaar de Nixons woordvoerder Ronald Zieg- ler. Volgens de officiële aankondiging, die tegelijkertijd in Washington en Hanoi werd gepubliceerd, zullen de twee onderhandelaars elkaar ontmoe ten 'om de uitvoering te bestuderen van het Parijse akkoord over beëindi ging van de oorlog en herstel van de vrede in Vietnam, en om maatregelen te vinden om tot een betere naleving van het akkoord te komen'. Amerika en Noord-Vietnam hebben elkaar regelmatig beschuldigd van be standsschendingen en Nixon heeft herhaaldelijk gewaarschuwd, dat Ha noi rekening moet houden met de mogelijkheid van militaire represail les, tenzij het z'n schendingen staakt. Woordvoerder Ziegler liet weten, dat de VS het op prijs zullen stellen, als de Noordvietnamezen hun troepen uit Laos en Cambodja zullen terugtrek ken, ais zij hun infiltraties in Zuid- Vietnam staken en als zij meer res pect zullen tonen voor de gedemilita riseerde zone, die Noord- en Zuid- Vietnam scheidt. De heer In Tam, een van de leidende niet-communistische tegenstanders van de Cambodjaanse president Lon Nol, heeft gisteren aangekondigd, dat hij is benoemd tot premier van de nieuwe Cambodjaanse coalitierege ring. BESCHIETING Viet Constrijders hebben gisteren twee helikopters beschoten van de ge mengde militaire commissie met aan boord acht vertegenwoordigers van de Viet Cong. Een wentelwiek werd getroffen door mitrailleurkogels. Niemand -werd ge dood of gewond. De twee helikopters hebben noodlandingen gemaakt in door de Viet Cong bezet gebied op 85 kilometer ten noorden van Saigon. De toestellen die direct omsingeld werden door een honderdtal guerrilla strijders, zijn ruim twee uur aan de grond gebleven. In die tijd maakte een Viet Cong officier, die in een van de helikopters zat, contact met de plaatselijke bevelhebber van de Viet Cong. De wentelwieken vertrokken la ter naar Saigon. De gemengde militaire commissie, die toezicht moet houden op de naleving van het bestand in Vietnam en waarin vertegenwoordigers van de Viet Cong en de regering in Saigon zitting, is met spoed bijeengeroepen om het incident te bespreken. De Viet Cong zou haar verontschuldi ging hebben aangeboden. Het incident zou te wijten zijn aan slechte verbin dingen met de eenheden te velde. BELGRADO (DPA) De Joegoslavi sche schrijver Lazar Stojanovic, ma ker van het draaiboek voor de film 'Jezus in plastiek', moet op 6 en 7 ju ni voor het kantongerecht van Belgra do verschijnen wegens het bedrijven van tegen de staat gerichte propagan da. Stojanovic zou de maatschappelij ke en politieke verhoudingen in Joe goslavië boosaardig en in strijd met de waarheid afgeschilderd hebben. GRENOBLE (Reuter) In de Franse stad Grenoble beeft een groep artsen gisteren aangekon digd in liet openbaar een abortus-ingreep uit te voeren. De operatie zou plaatsvinden bniten liet centrum voor geboorten regeling in Grenoble. De artsen hebben verklaard dat zij tot de publieke abortus overgaan uit protest tegen "onrechtvaardige en antieke' wetten in Frankrijk, die a- bortus verbieden en ook uit protest tegen do arrestatie van een jonge vrouwelijke arts, die ervan wordt beschuldigd abortus te hebben toe gepast op een 17-jarig meisje, dat een baby verwachtte. Het plaatselijke bestuur van Greno ble heeft geweigerd antwoord te ge ven op de vraag of en hoe tegen de openbare en verboden abortus zal worden ingegrepen. Het artsenpro test valt samen met het debat over de abortuswetgeving in het Frans parlement dat gisteren is begonnen. Onder de uit 1920 daterende Franse abortuswetgeving is de vruchtafdrij ving verboden, tenzij zonder deze in greep het leven van de moeder ern stig gevaar zou lopen. In Frankrijk worden jaarlijks ongeveer 400 wette lijk toegestane abortussen gepleegd. Maar door duizenden Fransen wordt ieder jaar weer illegaal abortus ge pleegd of laat men de ingreep in het buitenland uitvoeren. Al enkele malen zijn in Franse bladen lange lijsten met namen van prominente Franse dames gepubliceerd, die openlijk erkenden de ingreep bij zichzelf te hebben laten toepassen. Uit recente opiniepeilingen is geble ken dat de Fransen voor ruim meer dan de helft voor herziening van de huidige abortuswetgeving zijn. Maar slechts één op de vier is voor volle dig vrije abortus. J Met die woorden werd ik op het vliegveld van Cairo door een oude be kende opgewacht. De man werkt in de toeristen-industrie. Sinds zo'n ander half jaar verdient hij weer behoorlijk geld, omdat het toerisme uit het Wes ten, na de diepe inzinking vanwege de jarenlange oorlogstoestand, eindelijk weer goed op gang is gekomen en de hotels als vanouds barstensvol met buitenlanders zijn, die altijd wel een fooi over hebben voor de vele nodige on onnodige bewezen diensten. Mijn kennis is één van die typische verte- genwoordigers van de kleine bourgeoi sie, die het niet zo slecht gaat, om dat het rigoureus toegepaste Arabi sche socialisme uit het begin van de jaren zestig danig aan kracht heeft in geboet. De afzwakking van de socialis tische doctrine, die al onder Nasser was begonnen na de verloren juni- oorlog van 1967, werd onder Sadat nog verder doorgevoerd, vooral nadat xn mei 1971 Sadat met hulp van de le gerleiding de macht had gebroken van de doctrinaire linker vleugel binnen de Arabische Socialistische Unie (A- SU) de zogenaamde 'machtscentra' onder leiding van de toenmalige vice- president Ali Sabry. Eén van de talloze mythes in het he dendaagse Egypte is die van het vol strekt nieuwe tijdperk, dat met het presidentschap van Sadat zou zijn in geluid. Zowel Sadats aanhangers als diens linkse tegenstanders verkondi gen die mythe. De sadatisten zeggen dat de president een eind heeft ge maakt aan alle uitwassen van het nas- serisme. De oude nasseristen en zij die links van hen staan, verwijten de president, dat hij de toch ai invloed rijke en schraapzuchtige bourgeoisie op onverantwoordelijke en asociale wijze verder bevoordeelt en verrijkt. Zij stellen daar het revolutionaire voorbeeld van Nasser tegenover en vergeten voor het gemak dat Nasser in de periode 1966-'69 zoveel conces sies aan het particuliere bedrijfsleven deed, dat het de waarde van zijn ex port in drie jaar tijd kon vervijfvou digen. Maar de linkse oppositie, die sinds be- "in van dit jaar helemaal monddood is gemaakt, heeft wel degelijk gelijk, als zij opmerkt dat onder Sadat het toch al zeer prille Arabische socialis me verder verwaterd is. Dat uitte zich in het begin van zijn regering in "al lerlei nieuwe vrijheden voor de staats- en de particuliere bedrijven om exportmogelijkheden naar het Westen te zoeken en dus deviezen. Dat uitte zich echter ook in grotere mogelijkheden om allerlei onnodige luxe-consumptiegoederen uit het Wes ten te importeren... tegen dure de viezen. Dat uitte zich in de afschaffing van het onder Nasser zo gevreesde terreurmiddel van de sequestratie het zonder veel omhaal in beslag ne men van particulier eigendom door de staat. Zo werden een groot aantal ge- sequestreerde huizen en een klein aantal gesequestreerde bedrijven aan hun vroegere eigenaars teruggegeven, soms zelfs aan niet-Egyptenaren. In de nieuwe grondwet werd tevens vast gelegd dat de staat niet zonder een gerechtelijke beslissing eenzijdig de hand op nalatenschappen kan leggen. Buitenlandse en Egyptische kapitaal verschaffers werd aangeboden, op zeer gunstige belastingvoorwaarden in Egypte te investeren, waarbij de rege ring ook nog garanties verstrekt tegen nationalisatie of simpele inbeslagne ming in de toekomst. AI die maatregelen en nog veel meer stemden de bourgeoisie zeer gelukkig. Nadat de president in mei 1971 de machtscentra had uitgescha keld, die de naam hadden pro-Rus- sisch, communistisch en dus athe- istisch te zijn, genoot hij gedurende enige maanden grote populariteit Met een schok realiseerden de mensen zich daarbij subtiel door een gezui verde overheid geholpen dat Nas ser weliswaar geweldige dingen had gedaan voor zijn volk en zijn land. maar tegelijkertijd de afschuwelijkste fouten had begaan. Als pluspunten op de balans van Nas sers regeerperiode werden ervaren: de afschaffing van de feodale klasse der landeigenaars, de nationalisatie van de buitenlandse grote ondernemingen en banken, de toegenomen industriali satie en het verschaffen van drinkwa ter en elektriciteit aan een aantal dor pen. Positief was ook het feit, dat in de staatsindustrie een aantal progres sieve sociale maatregelen waren ge nomen, zoals de invoering van mini mum-salarissen, die later uitgebreid werden tot buiten de staatsindustrie, en van betaalde vakanties, de vermin dering van het aantal werkuren en theoretische mogelijkheid om aan het bestuur van de overbeidsonderneming deel te nemen en in de winsten ervan te delen. Voortreffelijk waren de door Nasser ingestelde gratis medische verzorging en de eveneens kosteloos gegeven opleiding voor iedereen, van de lagere school tot en met de univer siteit. Maar die verworvenheden hadden hun schaduwkanten. Nasser had een arbei dersklasse geschapen en de daarbij be horende vakbeweging tot een levenlo ze schim teruggebracht Hij had met zijn overhaaste socialistische maatre gelen het particuliere initiatief zo ka potgemaakt, dat de daaruit voortvloei ende staatsbureaucratie iedere ontwik keling nagenoeg verstikte. Hij had met zijn onnavolgbare kwaliteiten als volksdemagoog en politiek manipula tor de mensen zodanig tegen eikaar weten uit te spelen, dat men hem of blindelings volgde, of noodgedwongen zijn leiding moest accepteren. Want 'de eeuwige leider' zag er glimlachend en vanuit een torenhoge verte op toe, dat zijn naaste omgeving een harde onderlinge strijd moest voeren om de afgekloven botten van de macht. Of zoals een verbitterde Egyptenaar mij zeer vele Egyptenaren ervaren wor den. Sadat, die zich hiervan duidelijk be wust moet zijn geweest, reageerde daarop met het enige verstandige ant woord. Voortdurend hamerde hij er op, dat 'de staat aan de wet onderwor pen moet zijn' en dat hij daarvoor zou zorgen. Zo gaf hij te kennen dat hij allerminst een tyran en een dicta tor wilde zijn, omdat ook hij zich on der de wet zou plaatsen. Als diep gelovig moslim vond Sadat het vanzelfsprekend, steeds meer de nadruk te leggen op het islamitische karakter van het land. En omdat de Egyptenaren of ze nu christen of moslim zijn zeer religieus zijn en de moslims minstens 82 procent van de bevolking uitmaken, was het van grote betekenis voor de mensen, toen de president een dimensie aan het Arabische socialisme van Nasser toe voegde met zijn opmerking dat 'de moderne maatschappij niet alleen op de wetenschap, maar ook op het ge loof gebaseerd moet zijn'. En toen Sadat eindelijk, na zo vele ja ren, Egypte weer zijn naam teruggaf en daarmee zijn eigen identiteit 'Arabische Republiek Egypte' in plaats van de door Nasser gecreëerde 'Verenigde Arabische Republiek' toen begreep iedereen, dat hij een waarachtig vertegenwoordiger was van het Egypte, zoals dat door het over grote 'deel van de bevolking wordt aangevoeld. enkele jaren geleden uitlegde: 'Wij mogen kijken hoe de grote poppenspe ler zijn marionetten hanteert. Kijken mogen we en de toegangsprijs betalen voor het vertoonde theater. Wie denkt U, dat er met de winst gaat strijken?' Toen Sadat de machtscentra ont- machtte, was praktisch iedereen ge lukkig. Natuurlijk bleef Nasser de grote man en natuurlijk liet Sadat zich alleen maar vol eerbied over zijn illustere voorganger uit. Maar het pu bliek begreep intussen zeer goed de betekenis van de presidentiële rede voeringen, waarin de fouten van het verleden werden aangeklaagd; de ver duistering van overheidsfondsen, de corruptie, de vervalste verkiezingen met altijd dezelfde einduitslag van meer dan 98 procent, het gebrek aan elementaire burgerlijke vrijheden, het willekeurig in beslag nemen van pri- vé-eigendommen, de brute afluister-, spionage- en politiemethoden enz., enz. Aan al die schandelijke praktij ken uit het verleden zou een einde komen, beloofde Sadat de bevolking. De 'komplotteurs van de 13e mei', een andere benaming voor de machtscen tra, hadden zich schuldig gemaakt aan het verkrachten van de beste nassens- tische waarden en tradities. Zij waren erin geslaagd om van Egypte een poli tiestaat, een dictatuur te maken, ten eigen voordele. Dat kon gebeuren, omdat m hun handen alle macht teza men kwam; het leger, de politie, de verschillende inlichtingendiensten, de geheime 'Voorhoede-organisatie' (die binnen de Arabische Socialistische Unie de leden moest regeren en be spioneren) en alle communicatiemedia. Dit voortdurend verkondigde beeld ging er bij de Egyptenaren als koek in. Want iedereen was er zo langza merhand wel van overtuigd, dat Egyp te allesbehalve democratisch was en dat de nederlaag van juni 1967 en het miserabele avontuur in Jemen, dat vijf jaar had geduurd en miljarden had verslonden, aan een corrupte le- gerkliek en aan dat gebrek aan demo cratie te wijten waren. Maar wie droeg voor die wantoestanden de ver antwoording of had ze tenminste ja renlang getolereerd? Het hoefde niet eens uitgesproken te worden, omdat het duidelijk was. En dus doken er allerlei geruchten op dat Nasser de onkreukbare Nasser in eigen persoon, die zich jarenlang alleen voor het wel en wee van de natie had ingezet staatsgelden op een privé-rekening naar een Zwitserse bank had overge maakt. In de streng gecontroleerde overheidspers verschenen verhalen over Nassers privé-secretaris, Sami Sharaf, die bij het overlijden van zijn baas, diens papieren had willen ver branden om sporen van malversaties uit tc wissen. Mogelijk zijn al die ver halen van toen nu onzinnige fantasie ën. Maar hun vérstrekkende betekenis ligt niet daarin, dat ze waar of met waar zijn, maar dat ze als een moge lijkheid of zelfs als de realiteit door «aa In Beiroet werd de rust gistermiddag verstoord, toen een taxi bij hét stadi on op een landmijn reed. De drie in zittenden werden ernstig gewond. Vol gers de politie hebben de guerd[testrij ders die weg dinsdag ondermijnd. Ge mengd -Palestijns-Libanese eenheden hebben de mijnen opgeruimd. In het noorden van het land kwam het dorp Arida opnieuw onder raket- en mar- tiervuur van de Palestijnen te liggen. Maar na een gevecht van een half uur met het Libanese leger trokken de Palesüjnen zich over de grens met Syrië weer terug. De UNWRA, de organisatie van_ de VN voor hulp aan de Palestijnse vluchtelingen, meent op grond van een eerste onderzoek dat bij de ge vechten vijftig Palestijnse vluchtelin gen, allen burgers, om het leven zijn gekomen. Het gaat om Palestijnen, die officieel bij de UNWRA zijn inge schreven. Het aantal gewonden be draagt ongeveer 130. Hoewveel doden en gewonden er onder de guerilla- strijders zijn gevallen of onder de niet-geregistreerde burgers, die buiten de vluchtelingenkampen wonen, is niet bekend. Maar men neemt aan dat het klein is. De verliezen aan militaire zijde zou den 46 doden en 181 gewonden bedra gen. In feite is de strijd onbeslist geëindigd. De president van Libanon zou er nog steeds op staan, dat de Pa lestijnen al hun zware wapens uit de vluchtelingenkampen halen, die dan overgebracht souden moeten worden naar nader overeen te komen grensge bieden. Hij zou de guerüla-opleidings- eentra uit de kampen in Beiroet en omstreken weg willen hebben. De Pa lestijnen zouden hun lichte wapens mogen blijven houden, en zelf het be stuur in handen mogen hebben van hun kampen, maar Libanese troepen in de gelegenheid moeten stellen ie dereen te arresteren, die de Libanese wetten heeft overtreden. De Palestij nen van hun kant zouden geen Liba- nezen of buitenlanders op eigen hout je mogen arresteren maar hen in ge val van verdenking aan de Libanese autoriteiten moeten overdragen. ROME (UPI) Ir. Boerma heeft gis teren de regeringen van de landen, die lid van de FAO zijn, laten weten, dat er in zes Westafrikaanse landen, die erg van de droogte te lijden heb ben, hongersnood zal uitbreken, als er niet binnen een maand levensmidde len door de lucht worden aangevoerd. Hij schat de kosten van dees hulp op korte termijn op 15 miljoen dollar, de kosten van de luchtbrug niet inbegre pen. De zes landen zijn: Tsjaad, Mali, Mauretanië, Niger, Senegal en Opper- Volta. PARIJS (AFP) De Franse acteur Jean Richard, behalve als toneelspe ler, filmacteur en zanger bekend als vertolker van de rol van commissaris Maigret in de Franse televisieserie, is bij een auto-ongeluk in de buurt van Evreux, in Nonnandië, ernstig ge wond. Richard, die bij het ongeluk uit zijn a.'.to werd geslingerd, liep zwaar hersenletsel op. Hij werd met een helikopter overgebracht naar een ziekenhuis in Parijs, waar hij gisteren nog steeds buiten bewustzijn was. SANTIAGO (AP) President Salva dor Allende van Chili heeft gisteren de O'Higgms-prmmcie onder 'militair noodbewtad' geplaatst, omdat zich on geregeldheden hebben voorgedaan on der de stakende arbeiders van de grootste ondergrondse kopermijn ter wereld, El Teniente. De 10.000 arbeiders van de mijn zijn reeds reeds drie weken in staking. Zij eisen een loonsverhoging van 41 pro cent om aan de inflatie het hoofd te kunnen bieden. Een kolonel van het leger is tot hoofd der politie benoemd in de pro vincie. In de afgelopen twee dagen hebben zich in het centrum van Ran- cagua, de stad nabij de kopermijn, schermutselingen voorgedaan tussen politie en stakende arbeiders. ADVERTENTIE De inflatie heeft ook prettige kanten. Leer erover in het nieuwe nummer van Hervormd Nederland. Ik abonneer mij op/vraag een proefnummer van/Hervormd Nederland. NAAM: ADRES: PLAATS: GIRONUMMER: Abonnementsprijs 18,per halfjaar; 36,per jaar. Abonnementen kun nen elk ogenblik ingaan. Bon - ingevuld in BLOKLETTERS - in envelop (zonder postzegel) venenden aan: Hervormd Nederland, Antwoordnummer 1776, Den Haag.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 9