A iksÉiU DIEREN IN DE VIJVER B 'mmmm 554e opgave voor de Ladderwedstrijd 7 Alie uwe boeken j_ HW Niet piekeren maar puzzelen door mr. G. van Vorden v/^/^AA1 N.Y. A. Sluyter Zn. Fluor Begrafenis- crematie- verzorging A. W. v. Mourik door Henk van Halm TROOW/KWARTET ZA.TERD.4jG 18 AUGUSTUS 1973 BENJJEMiAiND/PÜZZEL T19/K19 Voor deze vijfde opgave van de negentiende lezersserie verhaalt de heer J. G. Trommel te Zoetermeer ons: 5—4»»§ 5-12-15 7-2A-25 e-i5«i7 9-40-41 11-60-61 12-35-57 13-S4-85 16-63-Ê5 20-21-29 28-45-53 35-56-65 36-77-85 39-80-89 46-55-73 65-72-97 Figuur I, het wonderlijke stempel in het paspoort. De heer J. G. Trommel vóór een der toegangspoorten van het won dere land Pythagorije Figuur 2, eeu denkbeeldige provincie PQ, bestaande uit twee districten, P en Q. Firma T GROENEVELD JR. MAKELAARSIN ASSURANTIËN ROTTERDAM - SEDERT 1931 ADVISEREN INZAKE BRAND-PREVENTiE schrijft ons Waardeloos Samen op weg Noodlot (3) Preken op Urk (2) Omscholen Goudvis, zwemmend boven gekruld fonteinbruid. De ronde blaadjes zijn van het drijvende kibkerbeet A 3 maal 10 gulden aan prijzen De kaart van Pythagorije Het vorig jaar bezocht ik het koninkrijk Pythagorije. Bij het passeren van de grens werd in mijn paspoort een wonderlijk stempel afgedrukt (figuur 1). Uiter aard vroeg ik niet wat dit betekende, want in elke reisgids kan men lezen, dat dit 'alle drietallen van Pythagoras zonder gemeenschappelijke factoren onder de 100' zijn. Voor degenen die geen reisgids hebben, vermeld ik, dat de som van de kwa draten van de beide eerste getallen van het drietal gelijk is aan het kwadraat van het derde getal van dit drietal. Zo is bijvorbeeld: 112 602 612 (want: ll2 11 x 11 121 en op de zelfde wijze ook 602 3600 en 612 3721, zodat 121 3600 3721). Het land is verzot op "rechthoekige driehoeken hoewel het iand ais geheel niet een dergelijke vorm bezit, zeer tot verdriet van de inwoners. Ook de provincies hebben een andere vorm, namelijk wèl een -driehoek maar geen rechthoekige! Doch elk district heeft de vorm van zo'n Pythagoreïsche driehoek. En e!ke provincie bestaat uit twee districten. Als voorbeeld een provincie PQ. verdeeld in de twee dis tricten P en Q (figuur 2). Men ziet, dat de beide distrieten P en Q een rechthoekszijde gemeen heb ben. Hoewel PQ maar een voorbeeld is zijn alle provincies in Pythagorije op de geschetste wijze in twee distric ten verdeeld (beide rechthoekig en een rechthoekszijde gemeen). Zo'n district kan dus de zijden 3, 4 en 5 of 6, 8 en 10 of 5, 12 en 13 of 25, 60 en 65 enz. hebben. E!k van de zijden der districten is echter kleiner dan 100 ki lometer, maar alle zijden hebben lengten :sn een geheel aantal kilome ters, Geen van de districten is gelijk of gelijkvormig met een ander dis trict. Ais één der districten dus de af metingen 25-60-65 zou hebben zou geen ander district van het koninkrijk dié afmetingen doch evenmin die van de; driehoeken 5-12-13 of 35-844)1 enz bezitten; de2e laaste driehoeken zou den namelijk gelijkvormig met de eer ste zijn (verhouding van de zijdon ge- lijft, want 25:60:65 5:12:13 35;84.91). Dg hoofdstad Euclidesia van Pythago rije ligt in district A, dat evenveel ba omtrek heeft als vierkante km op pervlak (3-4-5- heeft omtrek 3 4 5 12 en oppervlak x 3 x 4 6 en. kan dus niet district A zijn). Dis trict A grenst natuurlijk met een rechthoekszijde aan district B en zij vormen samen de provincie AB. De langste grens van A3 is tevens «én van de drie grenzen van district C en Is 1 km langer dan een andere grens van C. Aan de kortste grens ?ap C grenst distriet D, welk laatste district echter niet aan district A grpnsL Daar waar district D niet aan enig pifnt van BC grenst, grenst district aap D. De kortste grens van E begint d44r waar de twee langste grenzen van B elkaar ontmoeten. Bovendien valt die kortste grens van E samen met een gedeelte van de langste grens vah D. De lengte van de kortste grens van E is gèlijk aan het lengteverschil vah de kortste grenzen van de provin cie AB. De langste grens van E komt niet uit in het ontmoetingspunt van dq langste grenzen van D. District F grenst op de geschetste wij ze aan E en vormt daarmede samen de provincie EF, In het punt van samenkomst van de grenzen van D, E en F1 begint langs dg langste rechthoekszijde van F de kortste zijde van district G en deze kortste zijde van G heeft dezelfde lehgte ais de som van de twee langste zijden van district A. In het genoem de punt van samenkomst van D, E en F'komt ook de langste zijde van G uit G vormt met H op de besproken wijze de provincie GH. De omtrek van het uit de genoemde vier provinciën AB, CD, EF en GE bestaande Pythagorije wordt gevormd door tien lijnstukken. Dit in overeen komst met de opvattingen der Pytha- ggreeërs, die 10 altijd als een volmaakt getal hebben beschouwd. Aan u nu de taak om de kaart van Pythagorije te tekenen, waarbij de twintig grenslengten in kilometers dienen te worden aangegeven. De juiste oplossing verwerft (in stijl!) tien punten, niet geheel juiste oplossingen minder punten. Deze pun ten worden op uw kaart genoteerd en zij blijven geldig. Elke keer dat u in zendt stijgt uw totaal dus. Zodra geen der andere deelnemers aan deze lad derwedstrijd een hoger totaal heeft dan u wint u de ladderprijs en begint u weer met nul punten. Wilt u de maker van dit fraais, de heer Trommel, een waarderingscijfer geven (1 als laagste, 10 als hoogste waardering)? Dan kan zijn prestatie met die van de andere probleem-ma- kers van deze serie worden vergele ken. De oplossingen dienen uiterlijk 15 sep tember binnen te zijn bij mr. G. van Vorden. postbus 105, Wamsveld (niet Vorden). Op briefkaart of brief omslag dient 'Niet- Piekeren maar Puzzelen' te staan en in uw schrij ven dienen uw volledige naam en adres in blokletiers te zijn geschreven of getypt. De geestige postbode schrijft op onbe stelbare brieven (die abusievelijk naar Vorden in plaats van Warnsveld zijn gericht): 'Déze puzzel kunnen wij hier in Vorden niet. oplossen. Mocht u vragen hebben, dan wil ik deze t.z.t. gaarne beantwoorden mits u een inflatoir zegeltje van 40 cent in sluit onder het motto: 'lang niet zo fraai als duur'. En dan herinner ik u aan de tiende puzzelaarsbijeenkomst op 20 oktober in Utrecht (tevens 25-jarig bestaan van de rubriek). Deelnemers kunnen zich opgeven bij de heer M. Vader te Leiderdorp onder storting van vijf gulden op diens gironummer 595494. Het zal wel vol worden cn er is wei nig plaats, dus is tijdige aanmelding gewenst! Anders bent u de bekende vis achter het net. HANDELINGEN OP DE VOET Bij het Nederlands Bijbelgenootschan kwam nummer 8 Handreiking uit, ec*n handboekje voor leraren om te ge bruiken bij dagopeningen op scholen voor voortgezet onderwijs. De opzet is ditmaal anders, mede naar aanleiding van opmerkingen uit de onderwijswe reld. Maakten vorige afleveringen ge bruik van teksten uit de hele bijbel, deze handreiking, die de titel 'Missio nair handelen' meekreeg, volgt het boek Handelingen opde voet. Daarbij worden uitvoerige toelichtingen gege ven in een poging jonge mensen van nu te identificeren met de apostoli sche getuigen. Dit dan weer toege spitst op Afrika, omat het een eeuw gelede» is, dat David Livingstone stierf. Hij was de eerste, die het christendom in Afrika bracht, zoals 2000 jaar geleden Paulus dat deed in Europa, Er komen vragen aan de orde zoals: Wat is daarvan overgebleven? In Afrika, in Europa, dus ook in Ne derland? Met andere woorden er wordt niet alleen nagegaan hoe Pau lus de mensen aansprak in hun leefsi tuatie van toen en hen aanspoorde tot heilbrengend bandelen, de lijn wordt ook steeds doorgetrokken naar hier en nu. De gewijzigde opzet van deze Handreiking maakt het boek nu ook tot een geschikt uitgangspunt voor groepsstudie buiten schoolverband. Ir ritant is de mede ingebonden reclame, die niet te verwijderen is zonder het boek te beschadigen. (Uitgave NBC postbus 620, Haarldm 104 bladzijden ƒ3,50.. (ADVERTENTIE) ALLE VERZEKERINGEN PENSIOEN-ADVISEURS. Rotterdom-3 - Postbus 1857 (laes de Vrieselaan 177 Tel. 23.17.36 - 23.89.63 De redactie behoudt zich het recht voor ons ter opname In deze rabriefc ontvangen me ningsuitingen verkort weer te geven. Bij pu- blikatie wordt mei de naam van de Inzender ondertekend. Blieven kunnen worden ge stuurd aan bet secretariaat hoofdredactie Trouw/Kwartet, postbus 859, Amsterdam. In Tr/Kw lees ik brieven van dr T. J. Poppema en drs E. Camper! Beide heren reageren op verschillende on derwerpen' in woorden als 'een slap beroep' en 'waardeloze figuren'. Heb ben de heren daarom met hun titel sndertekend, opdat men de zinsneden toch' maar als gezaghebbend moest ervaren? Zoals de beide heren hun ti tel gebruiken zou ik geneigd zijn te zeggen: slap geschrijf van waardeloze figuren. Eist A. Stulvenberg drukking gewend geraakt, zoals aan die vreselijke zinnen in familieberich ten als: 'De Here nam, na een geluk kige echtvereniging' of 'na een lang durig lijden' 'tot ZichIs het niet mogelijk, dat uw advertentie-afdeling bij het noteren van dergelijke adver tenties, meest uit de mond van de be grafenisondernemer, adviseert de re dactie te wijzigen? Amsterdam R. van Ommen-de Vries Gaat ds. Velema in De Wekker er niet te viot van uit dat zij die op ker kelijke o£/en politieke eenheid aan sturen zich niet willen vasthouden aan Schrift en belijdenis, aldus "Van daag' van 10 augustus. Protesteert Tr/Kw tegen een jarenlange onder mijning van ons gereformeerd volksle ven? Neen, integendeel. Zij die rebel leren hebben in Tr/Kw het hoogste woord. Heeft Tr/Kw geprotesteerd te gen de caricatuur van dr. Kuyper op 1 et televisiescherm? In plaats daarvan schoof de redactie dr. A Kuyper dic tatuur in de schoenen. Heeft dr. Kuy per ons niet droogvoets door de zee van het modernisme geleid, zoals Mo- zes Israël door de schelfzee? Ds. Vele ma waarschuwt tegen een kerk zonder bijbel. Moeten de kerken dan maar verstarren? Neen, de bijbel biedt ge noeg ruimte voor een doorbraak, (ADVERTENTIE) De zin 'Het noodlot wilde' heeft ook mij gehinderd. En nu merkt de heer Vermaat nog op, dat de uitdrukking: 'na een noodlottig ongevaldie soms in rouwadvertenties voorkomt, ook niet deugt. Daar heeft hij gelijk ui! Misschien zijn velen aan zo'n tiit- Ludolf de Jongstraat 25 Rotterdam. Tel. 37.32.07-37-34.28 Verzorgt al uw transporten door geheel Nederland. maar niet zoals de gereformeerde synode en sommige VU-professoren voorstaan. Zij ondermijnen Gods Woord. Wij willen samen op weg, maar dat mag niet inhouden dat wij vrijzinnig of hervormd worden. Rotterdam P. C. van Wijk In de rubriek 'Commentaar' van vrij dag 10 augustus ias ik met veel in stemming het stukje over 'fluor'. Ik den betreft.' Als dit humor m^et voor ben het roerend met de inhuto- eens, alleen op één punt was ik zeer ver baasd. Weet de schrijver werkelijk met beter dan dat een kleine minder heid van ons volk tegen de fluoride- ring zou zijn? Uit handtekeningen-ak- ties in het hele land is nl. gebleken dat 75% van de bevolking tegen de fluoridermg is, 15% geen mening heeft en slechts 5% voor is. In Ouder kerk aan de Amstel en in Waalwijk was zelfs 90% tégen. Ik heb in Uit hoorn meegeholpen met handtekenin gen verzamelen en kon dus zelf con stateren dat de mensen veelal spon taan tekenden tegen de fluoridering. Het is werkelijk te hopen, dat de mi nister de wijsheid geschonken zal krijgen om een verstandig besluit te nemen en de fluoridenng van ons lei dingwater af zal wijzen. Uithoorn J. Narinx-Lok Toch behoren de gereformeerde Ur- kers in volle rechten bij hun kerken, al onderschrijven zij om des gewetens wille niet de beslissingen van de synode van deze kerken, om geen halt toe te roepen aan de moderne theolo gie, waardoor deze synode bezig is de identiteit van deze kerken te verwoes ten. Het is hun goed recht verstek te doen gaan op de door de synode aan bevolen landelijke akties, indien deze de voortgaande werking der moderne theologie bevorderen, alsook geen col- lekte te doen houden voor doeleinden, die het karakter van deze kerken aan tasten. Het is volkomen in overeen stemming met de heilige schrift, dat zij als gevolg hiervan slechts predi kanten tot hun kansels toe laten, die het gezag van Gods Woord niet onder mijnen. Overschie W. van der Kraan Met grote verbazing, heb ik gelezen dat het in her voornemen ligt, oudere werklozen on. te scholen. Jonge werk lozen, hopen de kantjes er af, en trekken maar uitkeringen. Ze moeten de jonge werklozen omscholen en de oudere, op 60-jarige leeftijd aow of pensioen geven, dat is de enige oplos sing. Den Haag h. de Munnik ADVERTENTIE Dr. Zamenhofstraat 71 Ritterdam -16 Tel. 136468-208884-209536 Dag en nacht te ontbieden. Rouwkamers beschikbaar in alle stadsdelen. Ad bepalen oever- en waterplanten het geziekt en de sfeer van een vijver, zonder dierenleven is het fascinerende waterwereld]e niet compleet. Een van de grote charmes van de vijver is immers dat de tuin erdoor verlevendigd wordt en het bewegen van dieren versterkt dat nog. Een paar vissen liefst goudvissen, want die zie je tenminste worden als onmisbaar beschouwd, maar uit" reacties op mijn vorige 'vijverstuk jes' bleek dat juist de vissenbevol- tóng noga! eens problemen geeft. In een vijver van tien bij twintig me ter in Bennekom leefde een jaar lang een aantal goudvissen, tachtig jonge karpertjes dn een paar grote karpers van een pond of vijf. Tot de afgelopen junimaand ging alles goed, maar nu sterven er dagelijks vissen, vooral aan schimmelziekten. De nog levende schuren zich aan de bodem, wat wijst op sterke aantas ting door huidparasieten. Tegen, pa rasitaire aantasting van aquarium- vissen bestaan scheikundige prepara ten, die echter niet in een vijver toe te passen zijn, omdat de waterhoe- veelheid te groot is. Bovendien is vaak moeilijk te voorspellen welke nadelige uitwerking die stoffen op de rest van het waterleven hebben. Wat weten we bijvoorbeeld van de onmisbare bacterieflora in de bo- ctemmodder? Het houden van een aquarium is met vergelijkbaar met het hebben van een vijver. In een aquarium wordt kunstmatig (door verwar ming, voeren, filteren en zuurstof toevoer) een overbevolking van vis sen in leven gehouden, terwijl een vijver zich zelf moet reinigen en on derhouden en het kunstmatig ingrij pen daarin tot een minimum be perkt moet blijven. In elk water zijn parasieten aanwe zig. Zo lang de verhouding tussen de verschillende plante- en diersoor ten goed is, kunnen ze geen echte schade berokkenen. Wie veel vis in een vijver wil houden, moet tegelij kertijd voor een goede watervegeta tie zorgen, die allereerst nodig is voor het zu u rs tof evenwicht, maar ook om de afvalstoffen, die door de waterbewoners worden uitgeschei- cen, te verwerken. Drie niet te grote vissen per kubie ke meter water kunnen zich in een goed begroeide vijver zonder mense lijke tussenkomst goed handhaven. Wie deze grondregel negeert, moet kunstmatig zuurstof aanvoeren, vooral bij warm weer, het water fil teren en zijn wissen voeren, wat nooit bevorderlijk ïs voor de water conditie. In vuil, overbevolkt water krijgen de parasieten de kans schade aan te richten, omdat de vissen niet onder optimale omstandigheden le ven en minder gezond zijn dan in de vrije natuur. Parasieten zijn een middel van de natuur om de vijver te saneren, om de zaak weer in, het reine te bren gen: doordat zijvissen doden, doen ze bijvoorbeeld overbevolking teniet. Alle zwakke vissen worden uitge roeid en alieen de sterkste overle ven en krijgen de kans zich later voort te planten. Slaan parasieten toe, dan kan men niets anders doen dan de dode vis verwijderen en heel vedl waterplanten inbrengen. De do de vissen door nieuwe vervangen verbetert de toestand niet, immers de overbevolking blijft, en is nog extra riskant omdat die vissen weer andere parasieten 'zoals de beruchte karperluis bij zich kunnen hebben. In de natuur zorgen afvaleters voor het geruisloos opruimen van visselij- tuin ken. He in kweekvijvers gevreesde geeigerande waterroefkever hij voor beeld. In die (overbevolkte) visvij vers vinden ze een luilekkerland. Er zitten er verscheidene in mijn (klei ne) vijver, maar tot nu toe heb ik er nooit 'den vis aan verloren. Wel aan de felle larven: ik zag er eens een rondzwemmen met een kleine mod derkruiper tussen de kaken. Dezer zomer zag ik geen enkele larf; ze zijn waarschijnlijk allemaal al heel jong door de twee baarzen opgege ten. Roofkevers leven vooral van an dere watesrinsekten. en vallen on der normale omstandigheden geen volkomen gezonde vissen aan. Kikkers doen in populariteit -qreinig voor vissen onder. Als u in eeh lan delijke streek woont, komen ze van zelf wel. U kunt ze ook in uw vijver brengen, maar bedenkt u dan wel dat als het er te veel zijn, ze de vrije keus moeten hebben uw tirin te verlaten om naar ander water te verhuizen. In een afgesloten tuin mag u zeker niet te veel kikkers brengen. De groene is een driftkik ker met veel temtoriumbesef. Hebt u één mannetje in uw kleine vijver, dan verdraagt die geen twee de op zijn terrein. De eerste dagen is het kwaakduel niet om uit te houden, en ten slotte ruimt de laatst gebrachte uit zichzelf het veld. De bruine kikker is niet zo'n strikte waterbewoner en kent geen uitgesproken territoriiimgedrag. Hij scharrdt door de hele omgeving in clusief aangrenzende tuinen en keert zo af en toe naar de vijver te rug. Padden vinden uw vijvertje op eigen houtje, vooral als er verder weinig water in de buurt is. Ook waterinsekten komen vanzelf: de volwassen dieren kunnen vliegen en verkassen nogal eens. Toen mijn vijver een dag oud was en alleen ge vuld met water, zonder een sprietje groen, zwommen er al een water- roofkever en een bootsmannetje in. U kunt een beetje helpen door met een schepnet waterdieren te vangen en los te laten, Misschi'da schept u dan meteen salamanders, gewaar deerde vijverbewtmers, die trouw bij de vijver blijven. Schaatsenrijders rijn in verscheidene streken door watervervuiling vrijwel uitgestor ven Als u er een paar vindt, laat die dan vooral ih de vijver los, want ze pakken alle insefcten die ia bet water, vallen en zijn goede muggen- Verdelgers. Muggen kunnen zièh ja stilstaand water met een dichte be groeiing en zonder natuurlijke vij anden geweldig ontwikkelen" en daardoor veel last veroorzaken. Ze kruipen aan de waterspiegel uit de pop, maar krijgen geen kans Wdg te vliegen als er veel schaatsenrijders leven. Stekelbaarsjes vangen erg veel muggelarven en alleen daarom al horen ze in elke vijver thuis. Waterslakken komen mee met wa terplanten. Aanvankelijk kunt u de grote poelslak beter drastisch uit de vijver houden, want deze vermenig vuldigt zich sterk en eet niet alleen algen en rottende planteresten, maar vooral groene waterplanten. Dat heeft zijn nut, omdat het het volko men dichtgroeien van een vijver te genhoudt Maar in een jonge-vijver kan deze soort enorme schade aan richten. Iw® 1 1 P u m El i Horizontaal: 1. bezem, 5. ros, 9, Myth, figuur, 13. niet gespannen, 15. pape gaai, 16. spoorstaaf, 17. voorvoegsel, 19. meisjesnaam, 21. bedehuis, 22. afk. vars Emeritus, 23. vlug, 25. '«ouwen- beeld als schoorzuil, 28. plaats in Gel derland, 29. voorgebergte, 31. wig, 32. buitenhaven, 33. deel van een fornuis, 34. water m NJ3r., 36. koper, 38. be kwaam, 40. lof, 42. tussenzetsel, 43. lusthof, 45. waterstand, 47. telwoord, 49. effen, 50. onder officier (afk.), 51. bergplaats, 52. soort aap, 53. honing bij, 54. pers. voornaamw,, 55. wending, 57. ongevulde, 59. reeds, 60 bij elkaar behorende voorwerpen, 61. teken in de dierenriem, 63. bars, 65. insekt, 66. houten klepper, 68. gemalen graan, 70. boerderij, 71. voorstad van Baden- Baden, 72. soort bier, 74. inwendig or gaan, 76. vernis. 77. afmeting, 80, nieuw, 81. oude lengtemaat 82. onin gewijde, 83, plaatsje onder Epe, 85. lengtemaat (afk)., 86. streek op de grens van N.Br. en Limburg, 87. vis je, 89. oevergewas, 91. verfbordje van <te kunstschilder, 92. verzekermgs- brlef, 93. Meur. "Verticaal: 1. vleugel, 2. Gedeputeerde Staten, 3. priem, 4. getroffen, 6. water in N.Br., 7. zangspel, S. rondhout, 9. rivier in Zwitserland, 10. boom, 11, munt (afk.), 12. schatten, 14. kliek, 16. toespraak, 18. venster, 20. palm boom, 21. reet, 22. nobel, 24. tweetal, 26. plaatsje bij Trier, 27. galon, 28. moment, 30. bescherming, 33. gehoor zamen, 35. steen, 37. machtiging, 38. HolL gravin, 39. kolfhamer, 41. hout worm, 43. maat van Noors hout, 44. suiker (mal.). 46. kledingstuk, 48. dwaas, 49. kreet, 50. familielid, 56. tel woord, 58. kleefstof, 60. komt van het vakken, 61. vijlwerktuig, t natuur lijk weterbekbe», 64. teket. 65, die renverblijf, 66. Heine hooistapel, 67. Myth, figuur, 69. grondsoort 70. ge volg, 71. plaats in Rusland, 73. muziek instrument, 75. verhaal, 77. jongens naam, 78. mondwater, 79. uniek, 82, watering, 84, alvorens, 86. meervoud (afk. Lat), 87. rivier in Italië, 88. mu zieknoot, 90. meisjesnaam. Oplossingen tot en met woensdag a-s. zenden aan: Trouw/Kwartet, postbus 859, Amsterdam. Linksboven vermel den: Weekendpuzzel. OPLOSSING VAN VORIGE WEEK Hor.: 1. hinder, 5. piment, 10. Ede, 12. dor, 13. roet, 15. alm, 17. Nero, 18. roes, 20. abel, 22. sa, 23. Og, 25. :d., 26. os, 27. snoepgoed, 31. do, 32.' ar, 34. plagiaris, 41. of, 42. ei, 43. ad, 44. Po, 45. nest, 47. ader 49. raad, 51. ork, 53. eend, 55. era, 58, Dee, 59. lad der, 60. afkeer. Vert: 1. herfst 2. ido, 3. Neer, 4. es, 6. id, 7. edel, 8. nor, 9. troost, 11. pL, 14. toon, 15. as, 16. ma, 17. Nede, 19. ego, 21. beo, 24. A.P., 27. sop, 28. eng, 29. Gea, 30. das. 33, korrel, 35. leed, 36. als, 37, dk, 38, rad, 39. idee, 40. moeder, 45. naad, 46. To, 47. A.K., 43. rede, 50. ara, 52. ra, 54. nee, 56. de, 57. af. Prijswinnaars van de vorige week: De heer A. Mollen, Molenstraat. 26, Den Haag; De heer W. van Loon, Sou- rystraat 26, Rotterdam-C.; E>e heer A. C. Sroenenberg, Vreedonklaan 2 (k 609. Dordrecht

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 19