Actie tegen hotelbouw in duinen Alle meisjes van elf jaar straks ingeënt tegen rode hond de rjjksoverfieid vraagt ■JE— toegevoegd ambtenaar (mnl./vrl.) Feest in Maastrichts vernieuwde schouwburg Film over Edith Piaf □□HANNES ZIEKENHUIS dienst geestelijke verzorging een protestants-christelijke pastor en een rooms-katholieke pastor Ook gereformeerden Studente ontkomt aan aanrander Verzekeraars gaan samenwerken met de ANWB Symbolische wacht voor compensatie weekeinddienst De 'stern' van Popeye the Sailor Rijksmuseum krijgt vroege Toorop TROW/iEWiAiRTET ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1973 BmiENTLAKO/K'ONOT/KERiK T9/K9 UTRECHT 'Vaar kaas ïs zijn de ratten,' concludeert dr. J. T. Bimxa deze week in 'Medisch Con tact' naar aanleiding van de zaak van de Eindhovense röntgenologen die vorig jaar ruim zes ton teveel hebben gedeclareerd bij de ziekenfondsen. Dr. Buma, voormalig buisarts en be drijfsarts, nu onderwijsocKirdiiiator aan de katholieke universiteit in Nij megen. stelt dat de mak-Eindhoven geen op zichzelf staand feit is. Hij is het dan. ook niet eens met het com mentaar van 'Medisch Contact' op de ze affaire. 'Had het niet op uw weg gelegen, althans een poging te doen in de richting van een aanpak van dit soort miljoenen verslindende misstan den, toplaats van de volstaan met de wat fatalistische constatering dat bet een ingewikkelde zaak is?', zo vraagt hij zich af. Hat de onduidelijkheid van Medisch Contact concludeert hij, dat de Konin klijke Nederlandse maatschappij tot bevordering der geneeskunst 'deze toestanden met haar gezag dekt en dat vrije jacht op volïsgmndheids- gelden mits men maar niet in han den van de justitie valt*mogelijk moet blijven voor wie zich wenst te verrijfem ten koste van de volksge- zwndheidsgeJden'. Van de kant van de KNMG had dr. Buma liever een protest gezien tegen de in de curatieve sector mogelijk© en volgens hem ook gangbare astronomi sche inkomens, die tot enorme ver schillen leiden in het salarisniveau van diverse groepen artsen. 'Durft de KNMG duiddlijk stelling te nemen', vraagt hij, 'tegen toestanden die déze excessen in de hand werken? Als het mogelijk kan zijn tonnen, te verduiste ren, waf zijn dan de reële inkomens van deze mensen eil', aldus dt. Buma, 'acht de Maatschappij geneeskunst dat in onze tijd nog juist?' Veel sociaal-geneeskundigen en jonge artsen voelen zich volgens dr. Buma binnen de Maatschappij niet meer thuis. Zolang de Maatschappij zich niet inzet voor een radicale frontwij ziging en een Maatschappij 'tot bevor dering van volksgezondheid "en ge zondheidszorg' wordt, zal zij de soci aal-geneeskundige sector meer en meer van zich vervreemden. Dr. Bu ma is zelf geen lid meer van de KNMG. Hij zal graag weer toetreden, 'zodra de Maatschappij zich duidelijk en consequent garant gaat stellen voor de belangen van volk en volksge zondheid 'en zich distantieert van de "kaste van zich verrijkende artsen m uitzonderingsposities.' Progressie Hoofdredacteur F. A. Bol van 'Me disch Contact" schrijft in een reactie dat dr, Buma generaliseert. Doordat exacte cijfers ontbreken, is een oor deel over verschillen in inkomen moeilijk. Hij voegt hier aan toe, dat men beschouwingen over inkomens niet los kan zien van de progressie in de belasting en andere regeringsmaat regelen met een nivellerende tendens. Hij ontkent, dat er sprake is van 'een vrije jacht op de volksgezondheidsgel- den'; ziekenfondstaneven worden vast gesteld. na onderhandelingen tussen de artsenorganisaties en de betalende instanties, voor de verhoging van de particuliere tarieven zijn spelregels opgesteld in overleg met het ministe rie van economische zaken. Dr. Buma verlangt volgens de heer Bol, dat de KNMG een standpunt in neemt dat overeenkomt met zijn poli tieke opvatting over inkomenssprei ding. Maar die opvatting is alleen via de volksvertegenwoordiging te verwe zenlijken. Verder noemt de heer Bol het inconsequent dat dr. Buma, vele sodaM-gemeeskumdigec en ook. veel jongere artsen alleen maar afwachten wat de KNMG gaat doen, inplaats van het KNMG-beleid mede te bepalen door er actief aan doel te nemen. In hetzelfde nummer van 'Medisch Contact" wijzen de arts-jurist dr. mr. Van een onzer verslaggevers ZEIST Enkele Zeister jongeren hebben een actpegroep opgericht, die zich tot doel stelt te voorkomen, dat er op Schiermonnikoog nog dit jaar wordt begonnen met de bouw van een elf meter hoog appartementenhotel, Aangezien dit hotel midden in het duingebied is geprojecteerd, be schouwt de groep dit initiatief van de gemeente als een ernstige aantasting van het natuurschoon. Door middel van advertenties in enke le landelijke ochtendbladen hebben zij medestanders voor hun actie ge vraagd en opgeroepen zoveel mogelijk bezwaarschriften tegen de plannen in te dienen bij de Kroon. Dit in navolging van Gedeputeerde Staten van Friesland, die het evenmin eens zijn met de gemeentelijke plan nen en daartegen enige tijd geleden bezwaar hebben aangetekend. Het bezwaarschrift is op het ogenblik in behandeling bij het ministerie voor ruimtelijke ordening. De eerste reaeties op de oproep van de actiegroep waren zeer positief. De telefoon van. initiatiefneemster- Stefa- nie Brokenhof (3404-20159) heeft gis teren vrijwel de hele avond niet stil gestaan. AMSTERDAM .Het christelijk instituut in Zuid-Afrika, dat tien jaar bestaat, is sinds maandag overstroomd met telegrammen uit Nederland en ook uit andere landen. Dr. Beyers Naudé, directeur van het instituut, heeft gezegd dat hij zich bijzonder gesterkt voelt. 'Ik-weet dat nu juist in deze moeilijke dagen mensen met ons mee voelen en voor ons bidden. Dit geeft ons bijzonder veel moed', aldus dr. Beyers Naudé. Dr. Beyers Naudé is van plan de bij- -- val die hij heeft ontvangen ter gele genheid van het jubileum in het openbaar bekend te maken, zodat men in Zmdi-Afrika weet hoe belangrijk men in het buitenland het instituut vindt. Behalve het telegram van de hervormde kerk heeft Beyers Naudé ook nog een brief van de hervormde scriba, dr. Albert van den Heuvel, ontvangen. In de Afrikaanse pers wordt nogal •wat aandacht aan het christelijk insti tuut gegeven, vermoedelijk naar aan leiding van het nieuwe program van actie van het instituut Revolutie In dit program roept het christelijk instituut op tot engagement in de po litiek en concrete solidariteit met de verdrukte groepen. Het program stelt dat het moment kan aanbreken dat de christen moet kiezen tussen gehoor zaamheid aan de staat en gehoorzaam heid aan God. Het dagblad Die Vader land grijpt deze uitspraak aan om voor te geven alsof het instituut hier mee een bedekte oproep tot revolutie doet Het blad noemt het program een 'schokmanifest* "dat een eerste ambtelijk en schriftelijk pleidooi is voor wetsverkrachting, en voor revo lutie als een methode om de bestaan de orde in Zuid-Afrika omver te wer pen. Hoewel het onder een christelij ke dekmantel verhuld wordt spreekt men toch over revolutie als een on vermijdelijke zaak'. Ds. JaiHiie Malan verwijt dr. Beyers Naudé dat hij de wereld voorhoudt dat het racisme het grootste gevaar is in. de wereld, groter dan het commu nisme. Schlebusch Ds. Andries Treumicht oud-assessor van de Nederduits gereformeerde synode zegt: 'We verschillen niet over de plicht van de christen om de wet van God te gehoorzamen. Een rege ring die deze wet overtreedt moet dan ook terecht gewezen worden. Maar de vraag is of onze regering optreedt te gen de wet van God. Dan zeg ik: NEE. Ons beleid van apartheid is met onchristelijk en daar hebben wij ge noeg bijbelse gronden voort Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De gereformeerde kerken hebben aan. het christelijk in stituut voor Zuidelijk Afrika ter gele genheid van zijn tienjarig bestaan een telegram en een brief gestuurd, waar in de kerken hun 'grote sympathie' voor het instituut uitdrukken. 'Als wij nadenken over alles wat in het afgelopen decennium is gebeurd, dan willen wij U ons diepe respekt voor wat van het Christelijk Instituut uitging en uitgaat niet onthouden,' schrijft het moderamen van de gere formeerde synode. 'Bij dit alles zijn wij diep getroffen door uw vaste begeerte, om niet an ders dan de vrede te zoeken. ter- wille van de gerechtigheid van het Koninkrijk van God. Wij zijn ons ervan bewust, dat het Christelijk Instituut zich momenteel in een kritiek stadium bevindt, en dat het voortbestaan van uw arbeid in de ze vorm bedreigd wordt. In deze fase van uw geschiedenis wil len wij U verzekeren, dat wij ons diep verbonden voelen met de pries terlijke en profetische dienst, die het Christelijk Instituut vervult, ten kos te v an aanzienlijke persoonlijke of fers, die door U bij voortduur moeten worden gebracht* Het moderamen besluit met een op wekking aan het christelijk instituut niet te aarzelen een beroep op de ge reformeerde kerken te doen "voor al les wat te maken heeft met het zoe ken van de gerechtigheid van het messiaanse rijk'. De Schlebusch-commissie heeft zich inmiddels in twee delen opgesplitst Het ene deel houdt zich bezig met het instituut inzake rassenverhoudingen en het andere met het christelijk in stituut Mogelijk tracht de Schle busch-commissie nu buiten het insti tuut om aan de gewenste informaties te komen. Na hun eerste weigering hebben de leden van het instituut niets meer gehoord. Wel hebben de belangrijkste medewerkers van dr. Beyers Naudé hun weigering afgelo pen zondag nog een bevestigd. W. Sehuunnans Stekhoven uit Naar- den en de dermatoloog E. van Zuiden uit Enschede erop, dat de veronder stelde strafbare feiten nog met zijn bewezen en dat men van de KNMG al leen bestraffing van de Eindhovense röntgenologen, kan eisen, als de rech ter een uitspraak heeft gedaan. Dit naar aanleiding van de aandrang die op de KNMG is uitgeoefend orn de röntgenologen als lid te royeren. Gedevalueerd De Haagse chirurg F, Drijber stelt, dat de medische collegialiteit niet mag worden gedevalueerd tot een dekmantel van alles wat eigenlijk niet door de beugel kan. 'Als een vatt onze patiënten ach verrijkt ten koste van een medeburger of de gemeenschap wordt dat oplichting of diefstal ge noemd en gaat hij onherroepelijk voor de blij!,* Hij vraagt zich af, waar medici het recht vandaan halen, pa tiënten gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel te verwijten, bijvoorbeeld ten aanzien van het oneigenlijk ge bruik van de sociale voorzieningen, 'als wij zelf boter op het hoofd heb ben,' Hij spreekt de hoop uit, dat de KNMG, na de uitspraak van de rech ter, em duidelijk standpunt zal bepa len im het belang van de geloofwaar digheid van de Maatschappij genees kunst UTRECHT Ontkleed en ontdaan vluchtte gistermorgen rond 5 uur een 21-jarige Utrechtse studente een wo ning in de Nobeldwarsstraat in Utrecht in. Zij bleek te zijn aange rand door een man, die haar op het nabijgelegen Hieronymusplantsoen van haar fiets had gesleurd en al haar kleren had losgerukt in een poging haar te verkrachten. Het meisje gilde, wist zich los te rukken en zette het op een lopen. De man verdween. De studente kon de politie een vrij dui delijk signalement van haar belager geven, maar een zoekactie in de omge ving leverde niets op. UTRECHT Vijftig dienstplichtige militairen in uniform lopen vandaag een symbolische wacht voor het mi nisterie van defensie in Den Haag. Deze demonstratieve wacht vormt het begin van een landelijke actieweek die de Vereniging Van Dienstplichtige Militairen organiseert ter ondersteu ning van haar eisen met betrekking tot compensatie voor dienst op week ends en feestdagen. Op het ministe rie zullen vandaag 25.000 handteke ningen worden aangeboden. DEN HAAG Vijf grote Nederland se verzekeringsbedrijven zijn van plan aan de verzekering van personenauto's een servicepakket toe te voegen. Deze zal geldig zijn in Nederland en be staan uit een onmiddellijke zorg voor de bestuurder en/of zijn voertuig na een ongeval. Deze dienstverlening zal worden ver zorgd door de ANWB, met wie zij in onderhandeling zijn om tot uitvoering van hun plan te komen. De vijf verzekeringsbedrijven zijn: AGO, AMEV, Belta-Lloyd, Enma en de Nationale-Nederianden. Van een verslaggever UTRECHT De overheid wil binnenkort beginnen met de inenting van alle elf-jarige meisjes tegen rode hond. 'Dit omdat rode hond in de laatste weken voorafgaand aan en in de eerste drie <t vier maan den van de zwangerschap gevaar kan opleveren voor het ongeboren kind. Het aantal kinderen, dat als gevolg van besmetting door de moeder met ernstige beschadigingen wordt geboren, is vrij groot. De Nederlandse vereniging voor kin dergeneeskunde juicht het initiatief toe, niaar ziet het graag uitgebreid: ook tót de meisjes van 12 tot 14 jaar. Daarnaast vindt de vereniging dat de vrouwen van 15 tot 45 jaar m de gele genheid moeten worden gesteld een bloedonderzoek op immuniteit voor rode hond te laten verrichten, waarna ze zonnedag eveneens kunnen worden ingeënt. Aangenomen wordt, dat dit bij tien procent van de vrouwen noodzakelijk zal Zijn. De overheid heeft haar initiatief voor lopig beperkt tot de elfjarigen, omdat deze gemakkelijk te bereiken zijn, ter wijl de kans op zwangerschap nihil is. Zij zullen worden ingeënt met het sinds 1957 in gebruik zin derubella- vaccm. Het ministerie voor volksgezondheid verwacht een grote opkomst en steunt deze verwachting onder meer op de ervaringen van de Eindhovense GGD. Deze heeft een entprogramma uitge voerd voor alle meisjes tot en met 14 jaar, die via het bevolkingsregister werden opgespoord. Ruim 85 procent van de meisjes (2857) liet ach inen ten ondanks het feit, -dat daarvoor een bedrag van tien gulden werd ge vraagd. Een zelfde score werd in Val- kenswaard geboekt Daar was de op komst bijna 90 procent Beide gemeenten zullen, samen met de gemeente Geldrop, binnenkort een actie gaan "voeren, onder alle vruchtba re vrouwen en meisjes in hun gebied. Van hen zal een bijdrage van ƒ17.50 worden gevraagd. Als blijkt, dat ze nog niet immuun zijn voor rode hond, sullen ze na overleg met hun huisarts (in verband met de mogelijk heid dat ze zwanger zijn) worden in geënt Tel. Inlichtingen onder nr. (03490) -120 04. MAASTRICHT De Nederlandse Opera Stichting, het Ballet van Vlaanderen, de Mastreechter Staar, het Limburgs Symfonie Orkest en het Groot Limburgs Toneel gaan allemaal meewerken aan de feestelijke heropening van de verbouwde Stadsschouwburg van Maas tricht, die bijna een jaar in de steigers heeft gestaan. Met man eu macht wordt er nu nog aan gewerkt om de verbouwing (o.l.v. architect ir. Dungemans) helemaal klaar te krijgen voor de grote herope ningsdag 14 september. De bezoekers die de oude situatie kenden, zullen verrast zijn bij de aanblik van het to taal vernieuwde entree-gedeelte van het theater: hal, trappenhuis, lift, the ater-café, foyers, garderobe em ten- toonstelhngsgedeelte, aldus de enthou siaste Wun Bary, directeur van de stichting Cultureel Centrum Maas tricht, waaronder Stadsschouwburg en Staargebouw ressorteren. Hij heeft een Theater-Drieluik ont worpen waaraan bovengenoemde en sembles meewerken, in totaal onge veer 80 personen. Tot de genodigden BLOWING ROCK Harry Foster Welch, die vele jaren de vermaarde schraperige basstem van Popey the Sailor leverde, is op 74-jarige leeftijd In Blowing Rock (North Carolina) overleden. De loopbaan van Welch be gon in Hollywood m 1327 toen de seheppe in Popey, E, C. Segar, een 'stem' zocht voor zijn nieuwe creatie en daarvoor Welch uitkoos. Veel van het succes van de onover winnelijke Popey is te danken aan de karakteristiek geluiden waarmee de onzichtbare Welch het populaire te kenfilm-mannetje verlevendigde. Welch heeft de laatste jaren van zijn leven in Blowing Rock en omgeving nog wel op het variété toneel gestaan, want dank zij Popeye's blijvende po pulariteit was er voor hem steeds nog wel wat. te verdienen. Maar voor de meeste Popeyeliefhebbers is hij altijd een onbekende gebleven. voor de openingsavond behoren, naast de onvermijdelijke officiële persoon lijkheden, ook vertegenwoordigers van de Maastrichtse bevolking van jeugd tot en met 65 plus en de werkers aan de verbouwing zoals schilders, metselaars en timmerlieden. Deze groepen zullen bij loting ruim vertegenwoordigd zijn. Het Theater Drieluik bestaat uit de opvoering van 'Cantus Firmus' van Jeanne Brabants op muziek van J. S. Bach door het Ballet van Vlaanderen, een korte opera van Leonard Bern stein 'Trouble in Tahiti' in de regie van Jan Bouws met het Limburgs Symfonie Orkest o.Lv. André Rieu, en 'De begrafenisdienaar* van Otto Dijk, door het Groot Limburgs Toneel. De avond wordt geopend met twee liede ren gezongen door de Mastreechter Staar o.l.v. Martin Koekelkoren, Thea ter Drieluik wordt op 15 september herhaald in een 'vrije' voorstelling. AMSTERDAM Het Rijksmuseum te Amsterdam heeft «en schilderij van Jan Toorop ten geschenke gekre gen van mejuffrouw ïna Lohr te Ba zel. Mejuffrouw Lohr deed deze schenking ter nagedachtenis aan haar' vader, Herman Lohr, die directeur van de Provinciale Eelectriciteits Maatschappij te Arnhem was, en che het in 1910 verwierf. Het is een vroeg werk van Toorop, geschilderd in 1887 en getiteld De Zee. Het Rijksmuseum bezat tot nu toe nog geen voed voor beeld van Toorps werk uit die perio de. Toorop werkte in die tijd vaak op impressionistische wijze, in het geval van dit schilderij in lichte tinten, met het paletmes opgdfrachti Het schilde rij is tentoongesteld in de Breitaer- zaal van het Rijksmuseum. Zo zal men de legendarische chanson- niëre Edith Piaf zien in een film die op het ogenblik In Frankrijk over haar leven wordt gemaakt De 19-jari- ge Brigitte Ariel speelt daarin de rol van de 10 Jaar geleden overleden chansonnière. UTRECHT 'Het is niet alleen nodig maar zelfs een eis, dat de maatschappij de patiënt ana een hartinfarct als een volwaardig mens accepteert' Dit schrijft de Utrechtse hartspecialist prof. dr. F. L. Meyler in een artikel ever hartrevalidatie in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde. 'Het is gebleken, zo vervolgt hij, dat veel mensen na een hartinfarct een etiket krijgen opgeplakt, waarmee zij by vele bedrijven boven aan de af- vloeimgslijst van het personeel komen te staan. De "doe het kalm aan na het hartinfarct'-mentaliteit van de omge- Ving van de hartpatiënt maakt mees tal een eind aan de carnëre van de betrokkene en maakt een mentaal kreupele van een jonge man of vrouw met een opzichzelf nog voortreffelijke reservecapaciteit van zowel het hart als de kransvaten van het hart. Revalidatie omvat volgens prof. Mey ler niet aleen de lichamelijke revali datie. Ook de nazorg op psychisch-so- ciaal gebied van de patiënt, is volgens hem uiterst belangrijk. Het infarct brengt veel angst bij de patiënt te weeg. Prof. Meyler schrijft dat revalidatie na hartinfarct vooral betekent zorgen voor een verandering van de mentali teit van het gezins- en werkmilieu van de patiënt. De eventuele beper kingen die soms worden veroorzaakt door het infarct of de achteruitgang van de kransvaten van het hart, hoe ven geenszins een vermindering te be tekenen van intellectuele, seksuele en overige vermogens en verworvenheden van de patiënt. Ervan uitgaande dat dezelfde maatschappij waarin wij le ven het optreden van hartinfarcten bevordert, dient de revalidatie voorts in te houden dat een patiënt voor zover dit mogelijk is niet onder (financiële) dwang wordt terugge bracht in een (werk)-milieu waarin hij bij vrije keus niet terug zou wil len. Probleem De revalidatie vormt een probleem, omdat steeds meer jonge mensen een infarct krijgen. Prof. Meyler vermeldt een jaarlijkse toename van 7.500 in farctpatiënten tussen 30 en 65 jaar. De grootste zorg voor een jonge man na een hartinfarct is volgens prof. Meyler meestal raiet of hij weer ach ter zijn bureau zal kunnen zitten, maar of hij in staat zal zijn op' nor male wijze seksueel te functioneren. 'Helaas wordt de patiënt hierover maar al te vaak m bert ongewisse gela ten en beperkt men zich tot de raad het kalm aan te doen', zegt prof. Mey ler. In het algemeen gezegd weten patiën ten in de eerste dagen na het hartin farct dat zij door het oog van de naald zijn gekropen. Veelal gaat het hartinfarct gepaard met een sensatie van doodsangst Alle-bestaande zeker heden, ieder zelfvertrouwen, alle toe komstverwachtingen kortom de hele scala van gedachten en ideeën waar mee we iedere volgende dag weer aan durven, is tot to de grondvesten aan getast Omdat een hartinfarct een 'aardbe ving ia de levensbasis-' is, dient ook de spycho-sociale revalidatie Volgens prof Meyler te beginnen op het mo ment dat het infarct optreedt ideaal boek voor bondemrriendan DE HOND en zijn verzorging door M, Kocb Een overvloed van deskun dige adviezen In boeiende vorm. Hat handige boek over aiies wat u weten moet om uw hond een goede verzor ging en opvoeding te geven, in een apart gedeelte een Interessant overzicht van de meeat bekende hondereasen met hun kenmerken en eigen schappen. Verkrijgbaar In de beekhsndri LJLVEEH-VA8EMMEN Algemeen christelijk ziekenhuis voor de Zaanstreek De bestaande pastorale dienst in ons ziekenhuis zal worden uitgebouwd tot een De activiteiten van deze dienst zullen zich op korte termijn tevens gaan richten op het Juliana Ziekenhuis te Zaandam, streekziekenhuis voor de Zaanstreek. Beide ziekenhuizen telien circa 390 bedden en zijn in een fusie-procedme aangeland. Hiertoe roept het bestuur van het Johannes Ziekenhuis kandidaten op, te weten: Van hen wordt verwacht dat zij in volledig dienstverband de opbouw en het goed funktioneren van deze dienst zullen realiseren. Zij moeten bereid zijn zich in een hecht teamverband volledig in ie zet ten voor de totale geestelijke verzorging in de ziekenhuizen. Dit omvat naast de pastorale verzorging van de confessionele groeperingen, de geestelijke verzorging van allen, die daar behoefte aan hebben. Kandidaten dienen te beschikken over: 1 Ervanng in de zielzorg Opleiding „pastorale klinische training" (eventueel de bereidheid een dergelijke training te gaan volgen) Zeer goede contactuele eigenschappen O rgamsatie-v-ermogen. Mogelijk zal ta.v. een aantal van deze punten een psychologisch onderzoek worden ingeschakeld. Salariëring ral geschieden overeenkomstig de desbetreffende richtlijnen van de Nationale Ziekenhuisraad. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden geacht aan de pastorate begelei dingscommissie van bet Johannes Ziekenhuis, Postbus 21 t® Zaandam. Medicus: te hoge declaraties geen geïsoleerd geval Beyers Naudé blij met felicitaties voor het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen t.b.v. het Bureau van de Coördinerend Inspecteur - van het Voortgezet Onderwijs, belast met het toezicht op het Lager Technisch Onderwijs te Amersfoort Vereist: diploma HBS/HAVO of hiermee vergelijkbare opleiding. Kennis van het technisch onderwijs strekt tot aanbeveling. Salaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, tot max. f 1907,- per maand. Promotie mogelijkheid aanwezig. AOW-premte voor Rijksrekening. Qe salarissen zijn exclusief 7vakantie uitkering. Schriftelijke stillcHaties onder vermelding vm vacaturenummer 3-1378/0156 (ln linkerbovenhoek van brief en enveloppe) zenden een de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mawritslaan 1, '*-G raven hsgo e> hartpatiënt wordt door mensen in omgeving vaak mentaal kreupel5 Met280tekeningen en100hondanfoto"a f JOjUU waarvan 10 In kleur dlz Geestelijke souplesse

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 9