De jonge winnaar an Petropolis Afgang voor Benecke en Steenkist ■ws m E .SS DM lÈÊDÉÈ Met de trein eropuit? Piet Keizer en Mütiren met Ajax tegen NEC Sectiebestuur werkt hard aan autonomie wereldbeker 1933 amsterdam •til september /woensdag,/ *NS-Vakantiedagtochten #NS- Gezïnskaart «NS-MeerMarisKaart voordelig uit met NS Olympisch kampioen West-Duitsland met strafballen verslagen 8 i 111 111 ili D Gemeente Amsterdam zegt duidelijk 'nee' tegen financiële steun aan het betaalde voetbal DOOR RUUD VERDONCK Bruyn en Verhulst als enige Nederlanders via herkansing in halve finales TROUW/KiWiARTET ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1973 SPORT T25/K2S Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Het Amster damse college van B. en W. heeft het voorstel van zijn wethouder van sportzaken A. A. Verheij om de subsidieaanvrage van de be taalde voetbalclubs af te wijzen, overgenomen. Dat betekent dat FC Amsterdam af moet zien van de saneringssubsidie 450.000), waar het op grond van annonces, die eigenlijk aileen FC Amster dam uit de mond van de wethou der eVrheij optekende, recht meende te hebben. Die veronder stelling leidde overigens in een eerder stadium al tot een open lijke twinst tusen FC Amsterdams voorzitter Stoop en wethouder Verheij. Toen trok de heer Stoop zich, zoals gemeld, zelfs terug om dat hij persoonlijke grieven meende te herkennen in de ge meentelijke weigering van finan ciële steun. POUL ANNEMA AMSTELVEEN Na 1071/2 mi nuut hockey op tiet scherp van de snede en na een serie straf-pushes is Nederland er gisteren in ge-, slaagd de finale te bereiken van het toernooi om de wereldbeker. Olympisch kampioen West-Duits-, land bleef bij de strafballen de zenuwen onvoldoende de baas, terwijl Nederland in Bart Tami- nio uiteindelijk een uiterst koele afronder had van een middag hockey,- zoals dat in Nederland nog niet eerder vertoond is, De climax van gisteren lijkt morgen in de finale tegen India, dat gis teren Pakistan met 1-0 klopte, nauwelijks meer haalbaar. Het toernooi is na alle dramatiek van gisteren voor Nederland gewoon geslaagd. Coen Kranenburg scoort het derde punt in de strafballen-strijd met Wcst-Duitsland. Doelman Rott valt naar de verkeerde kant uil. m LUDEKPACHMAN Keuze uit 30 met zorg samengestelde dagtrips met een interessant programma. Vader en moeder betalen» de kinderen gratis meet Een beel jaar voor 50.- en bovendien voor het gehele gezin één dag gratis reizen, bijvoorbeeld op 5 september. AMSTERDAM Het ziet ernaar uit dat Ajax morgén weer over de in Spanje geblesseerd geraakte Piet Kei zer en Gerrie Mtlhren kan beschikken. Beide spelers hebben de laatste dagen weer praktisch op volle kracht meege speeld. Nochtans Iaat trainer Knobel de samenstelling van de voorhoede in de ontmoeting met NEC nog in het midden. Aangenomen wordt dat Ger rie Kieton, Johnny Rep en Piet Kei zer het aanvalsfront zullen vormen in het stadion De Goffert Bij NEC zal in ieder geval de deze week weer onder contract gestelde Chris Kronshorst weer van de partij zijn. Wie voor hem moet wijken houdt trainer Meg de Jongh nog tot morgenmiddag geheim. Bijzonder snel verloopt het genezingsproces van de aan de meniscus geopereerde Jan Pe ters. Vandaag maakt hij zijn rentree in het jeugd te am van NEC. Overigens zal Sies Wever opnieuw het doe! van Ajax verdedigen. Heinz Stuy heeft de training pas gisteren weer kunnen hervatten. Gisteren ook is Jan Mulder weer langdurig in het ziekenhuis on derzocht. Gebleken is dat zijn. herstel naar wens verloopt. Na de 'Nacht van Swart' heeft het kwetsbare gewricht geen vocht meer afgescheiden en in de komende drie weken, zal Mulder zijn gewichtentraining tot een maxi mum opvoeren om daarna weef met de voltallige selectie mee te gaan. Zonder blessurezorgen komen 'Spitz' Kohn en Kees Rijvers aan de start in de interessante eredivisiewedstrijd van morgen, FC Twente-PSV. In Alk maar verdedigt Cor Rijkers het doel van Go Ahead in de wedstrijd tegen AZ. Spijkerman heeft een tamelijk ernstige vingerblessure, die hem voor lopig aan de kant houdt Feyenoord komt In zijn sterkste opstelling aan de start tegen Haarlem, dat wellicht Peys en Boshard moet missen. Trai ner Ron Groenewoud verandert zijn ploeg, die MW zó knap versloeg, niet Hugo Hovenkampligt met zijn been in een gipsbed en zal voorlopig voetbal kunnen vergeten. Bloemberg wordt daarom op het middenveld ge- handhaafd. De tegenstander in het Oosterpark 'De Graafschap, mist in ie der geval de door een voorhoofdshol teontsteking gekwelde Gerrit Muntjes. Bovendien is het meespelen van Coen Poules dubieus. Trainer De Visser zal eventueel Overgoor en Martin Haar als vervangers in het veld brengen. Ook Roda JC sukkelt met probleem pjes. Preiffer en De Wit spelen zeker niet. Tegenstander Sparta tobt nog met de kwetsuren van Willy Kreuz en Stef Walbeek en Ron Venneker die op de training met elkaar in botsing kwamen. Janus Kowalik is overigens weer aan de selectie toegevoegd. Me de-koploper FC Utrecht komt op oor logssterkte naar Breda, waar NAC op nieuw Addy Brouwers mo,et missen. ZEIST Ondanks de druk, die voor- CLUBSTRUCTUUR HOUDT SUBSIDIE OP Met die daad heeft Stoop de subsidie, zo blijkt nu, niet kunnen forceren. Met nadruk gaf wethouder Verheij aan, dat Stoops suggestie irreëel was. "Ik vind het een dwaze veronderstel ling zelfs. Als dat zo zijn zou, zou ik als stadsbestuurder niet het niveau hebben, dat je van een stadsbestuur der mag verwachten'. Vandaar dat de wethouder gistermid dag de afwijzing van de werkelijke nuances voorzag. De overwegingen, die het gemeentebestuur tot zijn voor de vooral FC Amsterdam en De Vole- wijckers teleurstellende beslissing hebben geleid, vloeien in de eerste plaats voort uit de.algemeen, benarde situatie, die er in het betaalde voetbal heerst. Ben tweede punt school voor de Amsterdamse college ia de aanwe zigheid van drie betaalde verenigin gen per plaats. Verduidelijkte wethou der. Verheij: 'We hebben niet te ma ken met een vereniging, waar we ons louter op kunnen richten, maar wij hebben drie objecten. Als je de ene helpt dan moet je de ander ook steu nen'. De meest importante schakel in de keten van bezwaren van subsidie ver lenging blijkt evenwel voor het ge meentebestuur in de bestuursstruc tuur van FC Amsterdam en Volewijc- kers en de wijze van besluitvorming te schuilen. RESPECT Het steekt het gemeentebestuur, dat de bestuurssamenstelling is gereali seerd op basis van de financiële in breng van de individuen en niet op grond van bestuurskwaliteiten. Wet houder Verheij: 'We begrijpen dat de financiële belangen zwaar wegen, we respecteren die ook. Alleen is daar door een situatie ontstaan, die het on logisch maakt om er gemeenschaps geld in te steken. Hier is namelijk duidelijk sprake van de aanwezigheid van twee schuldeisers, het Stichtings bestuur en Stoop- Zij rijn dus automa tisch eigenaar. Dat betekent dat het bestuur van de Stichting geen enkele zeggenschap heeft Een vereniging moet een gemeenschapskarakter bezit ten, wil het in aanmerking komen van gemeerfschaps-gelden. En in die veronderstelling worden we gesteund door een groot aantal mensen, dat is ons gebleken uit de gesprekken die we her en der hebben gevoerd. Duide lijk is ons toen ook geworden dat het Amsterdamse publiek verlangt te we ten hoe de schulden zijn ontstaan, waar de verantwoordelijkheid ligt En ook dat ligt niet zo simper. Een laatste overweging, die de nega tieve reactie van bet gemeentebestuur voedde, wordt afgeleid uit de informa tie die FC Amsterdam aanboorde op aandringen van het gemeentebestuur. Verheij: 'Men kon ons niet garande ren, dat het slechts een sanering be trof die subsidie-aanvrage. De moge lijkheid, dat er nog exploitstiesteun werd aangevraagd, bleef open. En hoewel de KNVB ons verzekerde dat die exploitatie-cijfers bij FC Amster dam veel gunstiger iagen dan bij veel andere eredivisieclubs (voor de heer Stoop aanleiding om erg optimistisch over de subsidie te doen, red.) wilden we daaraan niet beginnen. Exploita tie-steun namelijk brengt je in een dwangpositie. Die moet je namelijk ieder jaar verstrekken. Wij hebben oog voor de problemen van betaalde clubs, wij zeggen alleen waarom moest die KNVB-sanering met zo'n grote boog om Amsterdam worden ge trokken. De KNVB gaf, door De Vole- wijekers buiten de toto-uitkering te houden, toe dat drie betaalde clubs toch teveel was. En als we de KNVB op dit moment vragen hoeveel betaalde clubs er nu in Amsterdam moeten zijn, krijgen we opnieuw geen antwoord*. Dat houdt overigens niet in dat er nu van gemeentezijde op een bundeling van de clubs zal worden aangedron gen. Er zal een commissie worden in gesteld, waarin vertegenwoordigers van Ajax, FC Amsterdam en De Vole- wijckers de verenigingen werden gisteren op de hoogte van het ge meentelijk vonnis gebracht en het gemeentebestuur zullen gaan onder zoeken op welke basis er in de toe komst wel subsidie te veroveren is. Verheij: "We moeten een plan opstel len dat niet aleen hulp aan de clubs impliceert, maar ook duidelijk verbe teringen in de structuur aanbrengt*. Dat dit geen sinecure is, onderkent ook wethouder Verheij. Van FC Am sterdam heeft hij de toezegging dat het in ieder geval tot aan het eind van dit seizoen doorgaat. Mocht dan de bestuurseonstellatre niet veranderd zijn, zo lijkt nu, kan FC Amsterdam gemeentelijke steun ook dan vergeten. Wethouder Verheij: 'Het blijft toch een onmogelijkheid dat een vereni ging bestuurszetels op financiële in breng gaat aanbieden (FC Amster dam) of dat een vereniging (Volewijc- kers) zonder medeweten van de spe lers over verkoop van bet totaal (naar Holland Sport) gaat praten*. Nederland-Duitsland, de krachtmeting tussen d« Olympische kampioen en de ploeg die weer een aanval wil-lnzét- ten óp dë bestaande hockeytop, werd een duel dat hockey-technisch, te wei nig te bieden had. Door de zenuwen overmand bleken beide ploegen niet in staat iiun normale vorm te halen. Dat mag, ondanks het grandioze ge vecht dat geleverd werd, gezegd wor den. Want grandioos werdhetdoor v?n, va& Ajax (Van Praag) de manier waarop beide ploegen met op het demissionaire sectiebestuur be taald voetbal, is uitgeoefend, verwierf in het hoogste college binnen het profvoetbal massale steun. Maar liefst 32 clubs stelden in de vergadering, waarvan door een technische storing gisteren geen' gewag werd gemaakt zich achter het bestuursapparaat op, Ajax stemde tegen eax FC Amsterdam onthield zich van stemming, en daar door trad het demissionaire besbuur weer in functie. Vandaag, ai zal het sectiebestuur zich met het hondsbe- stuur beraden over de voorbereiding van de bondsvergadering, die voor 10 november is vastgesteld. Daarvoor zal het sectiebstuur op 27 oktober al rijn verlangens kenbaar moeten maken. Of die te realiseren zijn, lijkt na de jong ste vergadering hoogst twijfelachtig. Door de pressie, die het bondsbestuur (Meuieman), de amateurs (Van Mar ie) en Ajax uitoefende kwamen er za ken naar buiten, die de' steun in het sectiebestuur niet meteen zullen ven groten. De oppositie de amateurs zijn in een chaotische vergadering troeven in handen gespeeld, die het dankbaar accepteerde. Daardoor oor- al lijkt zelfstandigheid van de stuur groep voorlopig het maximaal haalba re, Van de zijde van het bondsbestuur werd Hogewoning het verwijt ge maakt, dat hij en zijn bestuursleden zich onvoldoende met de resultaten van de een jaar geleden ingestelde stuurgroep hebben belast. De straks vereiste autonomie kreeg daardoor bo vendien een aanzienlijke deuk. Tot de bondsvergadering zal het zich daarom maximaal moeten inzetten, om het 'verlies' te herstellen. volle inzet elkaar bekimpten. De Duitse coach Hugo Budinger: 'Onder de gegeven omstandigheden was het een pracht wedstrijd. Alle spelers hebben zich voor de volle honderd procent gegeven. Mag ik dan een beet je teleurgesteld zijn? Er moet nu een maal een ploeg winnen in zo'n wed strijd. Met strafballen heb je alle twee een even grote kants. Nederland won. Dat is voor mij jammer, maar ik moet er vrede mee hebben. Dit was voor de Nederlandse toeschouwers ze ker en ongelooflijke middag.' Hugo Budinger wilde geen meester schap erkennen na het duel. De Duit se coach had daar volstrekt gelijk in. Het nemen van strafballen blijft al tijd een beetje een loterij. De Neder landse coach Ab van Grimbergen die refereerde daarbij vooral aan de voor de zege, zag het nog iets anders. Hij regereerde daarbij vooral aan de voor bereiding die Nederland had gehad: 'We wisten dat er een goede kans was, dat het op strafballen uit zou draaien. Daarom hebben we de avond voor de wedstrijd al de volgorde be paald van het nemen. Coen Kranen- berg als voorlaatste, Bart Taminio als iaatste. Zij hebben de sterkste zenu wen. Dat bleek'. En Hugo Budinger: 'Ja de zenuwen speelden een erg gro te roi. Je kunt nog zo'n geweldige ploeg hebben, maar je moét met het nemen van strafballen altijd je zenu wen de baas kunnen'blijven. Ons luk te dat niet. Ik heb mijn beste spelers een strafbal laten nemen. Ik vergeef het hun dat ze op zo'n moment dan toch nog falen;' PrlferfT; Nederland had rich volop gewapend voor de slag. Technisch gezien en tac tisch'gezien. Duitsland ook trouwens, eli het is een opvallende zaak dat in dat sijtage-gevecht slechts twee spe lers last kregen van kramp. Van Grimbergen: 'We hebben dit uithou dingsvermogen te danken aan de in- tensieve trainingen die we in Over- veen, in Amstelveen en in Papendal hebben gehouden. We hebben werke lijk naar een topconditie toegewerkt. Met twaalf weken trainen lijkt dat niet optimaal te realiseren, maar in het verloop van het toernooi zijn we er helemaal naar toe gegroeid. Daar om ook ben ik niet bang een slijtage slag als tegen Duitsland nu geleverd werd, een nadelige invloed zal hebben op de wedstrijd van morgen. Als we vandaag nog zouden moeten spelen, zou je hef, gemerkt hebben. Nu er een dag rust tussen zit, kunnen we weer helemaal in onze grote vorm aan de wedstrijd tegen India beginnen. Daar voor hebben we de beschikking over video-opnamen. We kiezen een van de drie wedstrijden die we van India in dit toernooi hebben opgenomen uit, laten die aan de jongens zien en we maken aan de hand daarvan de opstel ling. In dat gevecht hebben we een goede kans. India speelt nog heel or thodox hockey. We moeten dan onze kans kunnen grijpen. Ab van Grimbergen wisselde in het hele duel slechts een speler uit. Ron nie Steens, de nummer 14' van het hockey, die toch niet helemaal uit de verf kwam, werd pas voor de derde verlenging naar de kant gehaald. De frisse Wouter Leefers .nam zijn piaats in. Van Grimbergen: "We weten uit de trainingen dat Ronnie vermoeider lijkt dan hij is. Daarom heb ik zo lang gewacht met wisselen. We wil- den in de verlenging ook per se op winst blijven spelen. Er waren stem-, men in de groep opgegaan om te pro beren dan te gokken op een gelijk spel en strafballen. Dat heb ik per se niet willen doen, Daarom ook zag je dat we in de verlenging steeds aanval lend bleven spelen.' Duitsland werd in die verlenging in derdaad zo af en toe fors weggedrukt Hugo Budinger wist dat dat zou ge beuren: 'Ook wij hebben onze topcon ditie bereikt, maar we gokten op snel le counters toen Nederland de aanval bleef zoeken. Die zijn er jammer ge noeg onvoldoende uitgekomen. Maar we werden dan ook weer niet over speeld. Ik blijf er dan ook bij dat je de stijgende lijn die in ons hockey zit ook nu nog kunt zien. Een neder laag na strafballen zegt dan niet zo veel meer. Niemand kan ons iets ver wijten.' Nederland «West Duitsland 00 Nederland wint na strafballen ra et 42 (Utjens 19, Stro ter Kruize 20, Baumgart 21, Frans Spits Seifert Kratver/berg 31, Peter 3 2, Tamliriau 4*^2), Scheidsrechters Servette Arg-) en Vijayanathan (Mal). Toeschouwers S.OOO. Nederland: Sikfcing; Tamiraau; Van Ltdth de Jeude, Bolhuis, Kranenberg: Zweem, Nico Spits, Steends (na tweede verlenging Leef ers), Frans Spits, Kruizc, Litjens, DAMES: Nederland—Australië 30 (rust y0, 44. Durette Wolfring: 10). Engeland Ver. Staten 30, BelgiëFrankrijk 31. West-Duttsland—.\ew-2eo;and 2—1. Enrique Costa Mecking, 21 jaar, heeft het internationale toernoo in Brazilië gewonnen, boven Portisch, Geiler, Po- Ioegajewskt Smyslov, Hort en Bron- sfcein, (18 deelnemers). In de laatste ronde hoeft hij slechts in dertien zet ten remise te spelen tegen Ljubojevic, om zeker te zijn van de eerste plaats. Ondanks de spaarzamelijke persberich ten over het toernooi kunnen wij hier nu een mooie aanvalspartij van de winnaar bespreken, al zal het niet rijn mooiste partij zijn, want zijn te genstander heeft zich ergens een een voudige remise laten ontgaan. ENGELSE OPENING MECKING-TAN 1. c4 e5 2. Pc3 Pf6 3. Pf3 Pc6 4. g3 Lb4 5. Lg2 0-0 6. 04) e4. Iets te voor barig. Te8 is een beproefde voortzet ting. 7. Pgó Lc3: 8. bc3: Te8 9. d3 ed3: 10. ed3: d6 11. Tbl h6 12. Pe4 Pe4: 13. Le4: Pe5! Wit heeft nu het loperpaar tegen paard en loper. Deze materiaal- verhouding is in open stellingen voor delig. Zwart dreigt echter nu niet al leen 14. Pc4: 15. dc4: Te4:; maar ook Lh3 of Lg4. Voor wit zou de pi onwinst 14. Lb7: Lb7: 15. Tb7: niet goed zijn wegens Dc8 met Dh3 of Df5. In paafc; van een pion te winnen, of fert Mecking er liever zelf een! 14. f4! Pc4: 15. f5! Nu dreigt 16. f6Si en z wart kan de opmars van de pion niet door f6 stoppen wegens 16.' Ld5t. na 15Df6 zou de pionwinst wèl mogelijk zijn: 16. Lb7: Lb7: 17. Tb7: Pe3 18. Le3: Te3. 19. Tc7: enzo- voort. Eigenlijk zou dit nog een uit stekende verdediging zijn. 15. d5 16. Lg2 Pe3 17. Le3 Te3: 18. f6.' g6! Zwakker was gf6: 19. Dd2 met Dh6: en na bijvoorbeeld 18. c6 zou 19. Tb4 sterk zijn. 19. Dd2 Te6 20. Dh6: Tf6: 21. Tf6: Df6: 22. Ld5: Lf5! Na Le6 23. Tfl! Dc3:? 24. Le6: of 23. De5 24. Lb7 met Le4 bleef wit in het voordeel. De tekstzet moest een snelle remise ai- dwingen, 23. Tb7: Td8.' Lc4 Dc3:?? Na Ld3: zou wit niets anders dan 25. Ld3: Td3: 26. Tb8t met remise gehad hebben! 25. Lf7:t! Kf7: 26. Tc7:t! Dc7: 27. Dh7t Ke6 28. Dc7: Td3: 29. Da7: Tdlt 30. Kf2 Td2t 31. Kf3 Td3t 32. Kf4 Kf6 33. Da6t. Opgegeven. Wees niet te bang voor meerzetüge problemen! Veel schaakspelers beperken zich bij het oplossen van problemen tot twee- zetten en vermijden consequent drie-, vier- of meerzetten. De opvatting, dat de oplossing daarvan te moeilijk zou zijn, is echter ongegrond. Dikwijls zijn de moderne tweezetten met veel stukken het moeilijkst, terwijl de lo gische conceptie van meerzetten meer in overeenstemming is met het den- ken van een partijspeler. In onderstaande stelling faalt de po ging 1. Lc7 (dreigt 2. Ld6 mat) op Td3. Na 1. Lb6 dreigt 2. Lc5 mat Als zwart deze dreiging met 1. Pd3? dekt is het veld d3 niet meer voor zijn toren toegankelijk. Dan is 2. Lc7! al mogelijk. Zwart speelt echter L Pb3I en veld d3 blijft voor rijn toren beschikbaar. Eerst moet dus b3 voor het paard geblokkeerd worden, Hoe is dat te bereiken? A. Guljajew en S. Hofman 1937 Mat In vier zetten Oplossingen PROBLEEM: 1. La5! Tb3 2. Lb6 PdS 3. Lc7 enz. (ADVERTENTIES MOSKOU (ANP) Dat Ludwig Be- neeké en Johan Steenkist de halve fi nales van de Europese roeikamploen- schappen niet haalden, daarmee zou het kleine groepje Nederlandse sup porters in Moskou nog vrede kunnen hebben. Maar zeker niet met de ma nier waarop de stuurmanloze Willem IILploeg afging. 'Het was een puin hoop', gaf Johan Steenkist toe, direct na afloop van de race, die voor Ne derland een hoopgevend verloop leek te krijgen, maar toch nog In een dra ma eindigde. Met de Westduitsers Alois Bierl en Winfried Rangwald, de Australiërs Timothy Konrad en Peter Shakespear, alsmede John Yallop en Leonard Robertson stareden de Am sterdammers om drie plaatsen in de voorlaatste ronde. Besiist niet al te imponerende tegenstanders, van wie de Duitsers dit seizoen nog het meest naam hebben gemaakt. West-Duitsland nam direct de leiding, om die niet meer af te staan. Tot 750 meter van de finish voeren de Austra liërs in tweede positie, direct gevolgd door Willem III. Groot-Britannië lag op een kleine twee lengten achter de .Amsterdammers op de laatste plaats. De posities leken bij het naderen van het 1500-metermerkteken geconsoli deerd. De in zeer laag tempo roeiende Nederlanders gingen omhoog, passeer den Australië en benaderden zelfs de Duitsers tot op een enkele seconde. Die krachtsinspanning werd Ludwig Benecke teveel. Hij kon Johan Steen kist niet meer volgen, waardoor de boort steeds schever op de baan kwam te liggen. Australië, en later ook Groot-Brittannië liepen moeiteloos langs de bijna stilliggende Nederlan ders, die hun race beëindigden buiten de bebakening. 'Het was ronduit slecht', gaf chef d'equipe Teun Panne- koek onomwonden toe. 'Op de natio nale liep het geweldig, maar hier kwam Benecke gewoon kracht tekort'. Dat Aegir in het miniveld van acht ingeschreven achten te weinig klasse heeft, werd in de enige herkansing duidelijk aangetoond. Vier van de zes ploegen haalden de eindstrijd van zondag. De Groningers hebben geen moment kans gehad zich bij die eer ste vier boten te scharen. Constant heeft Aegir in vijfde positie gelegen. Het heeft in de slotfase zelfs ook weinig gescheeld of de Polen waren de Neder landers nog voorbijgevaren. Dat werd Je jonge Aegir-acht echter nog juist bespaard. 'Het verbaasde mij niet dat de ploeg rich niet plaatste', was het commentaar van de Nederlandse chef d'equipe. 'Aegir heeft zo goed geroeid ais het kon en dat was in dit milieu eenvoudig niet goed genoeg*. Bruyn en Verhulst zorgden er giste ren voor dat naast de vier zonder stuurman van Asopos Nederland za terdag ook nog vertegenwoordigd is bij de dubbel tweeën. De Oostenrij kers Fritz Kutmann en Heinz Zippei, die aanvankelijk derde lagen, vielen ai snel terug. Aangezien drie van de vier boten zouden overgaan, behoefde de Ska (li-équipe rijn positie alleen maar te behouden. Het verschil tus sen de leidende Zwitsers Hans Ruck- stuhi en Ulrich Isler, de kort daarop volgende Franse combinatie Jean Noël Ribot-Roland Thibaut en de Ska- di-ploeg en de Oostenrijkers, was na 1250 meter amper nog in lengten uit te drukken. De beslissing was geval len, Skadi bleef moeiteloos derde en had op de 2000-meteriijn bijna 14.5 se conde voorsprong op de Oostenrijkers. Skiff: Eerste ine' naar halve finale: ovengen uitgeschakeld; eerste herkansing; 1, Demiddl (Arg) 7.31.43; 2. Oswald (Zwits) 7.38.28 3. Strata (TsJ) 7.41 40. Tweede: 1. Karppinen (Fini 7.37.42: 2. Sykes (Aus) 7.42.37: 3, Scheffler (Mex) 7.52.93 Derde 1. Drea tier) 7.26.8»; 2. Valtchêv (Bu;) 7.33.27; 3. Dieü (VS) 7.41.53. Dubbel twee Eerste drie naar halve finales): eerste herkansing: 1. Tschechoslowahije 6.88.53, 2. Bulgarije 7.02.24. 3. Zweden 7.07,46. Tweede herkansing; 1. Zwitserland 6.57,23; 2. Frankrijk 7,00.19; 3. Nederland (Skadi) 7.03.01; 4. Oostenrijk 7,17.48; Derde herkansing; I. Sowjct Unie 7.08.63; 2. Noor wegen 7.11,05; 3. Hoemenië 7.20.52.Twee zon der stuurman (eerste drie naar halve fina les); Eerste herkansing; 1. De Sovjet Unie 7.17.60: 2. Ver. Staten 7.19.83; 3, Brazilië 7.20.40: Tweede herkansing: 1. West Duits land 7.21.74; 2. Australië 7.24.34 3, GTOOt BrlUannië 7.25.30; 4. Nederland 7.27.51. Twee met stuurman: (eerste drie mar halve finales): eerste herkansing: 1, Polen 7.44.31; 2. West Duitsland 7,46,23; 3. Brazilië 7,55.39. Tweede herkansing: 1. Roemenië 7.46.79; 2. Denemarken 7.48.57; S. Oostenrijk 7.57.53. Derde herkansing: 1. Frankrijk 7.40,6»; 2. Zwitserland 7.46.69; 3. Cana-da 7.48.63. Vier zonder stuurman (eerste drie naar halve fi nales); 1. Denemarken 6.56.05; 2. Verenigde Staten 6.56.23; 3. Groot Brittann-lë 6.57.19. Vier met stuurman: (eerste drie naar halve finales) eerste herkansing: 1. Tsjechoslowo- Sdjc 6.47,72; 2. Nieuw Zeeland 6.48.80; 3. Groot-Brittannië 6.53.7» Tweede herkansing: West-Duitsland 6.47.58 2. Australië 6.49.82; 3. Joegoslavië 6.50.71. Derde herkansing: 1. Bul garije 8.50.70 2. Noorwegen 6.51.57; 3. Cana da 6.52.»5:Achten (eerste vier naar finale): 1. Sowjet Uitte 6.10.46; 2. Triechoslowakije 6.30.79; 3. Hongarije 6.14.67; 4. West Duits land 6.19.28; 5. Nederland (Aegir) 6.26.40. 6. Polen. Engeland Nederland West-Duitsland Australië Nieuw-Zeeland België Ver. Staten Frankrijk 19—5 10—S 7—7 12—5 10—6 6—10 4—10 2—24 EREDIVISIE AZ'67—Go Ahead FeyenoordHaarlem NAC—FC Utrecht FC Twente—PSV NEC—Ajax FC AmsterdamMW FC Groningen—De Graafschap Roda JC—Sparta FC Den Haag—Telstar EERSTE DIVISIE FC VVV—FC Dordrecht FC Den BoschSW SC Amersfoort—PEC Heerenveen—Vitesse Fortuna SCVeendam WageningenHeracles VolewijckersCambuur Helmond SportWillem II EindhovenExcelsior Fortuna VI.Volendain Met een groepje voordelig een dag onbeperkt kriskrassen per trein door eigen land. Op 5 september ook vóór 9 uur geldig. Maximaal 5 personen op één kaart voor 50.-. Pasfoto op NS-legirimatiebewijs vereist, Brochures en folders met volledige informatie aan de NS-Ioketten. .NBr TreauOerut ais op «erkdagert mei. een beperbxng at dt vroege ochtenduren en spitsuren.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 25