x -m Suiker Unie bereidt bod op CSM voor Enka-Breda verdubbelt textureercapaciteit Gesprek bouwcombinatie en EMS afgebroken faiiif NEW YORK VAST GESTEMD I I MÊi. f I Gevolgen nieuw bod CS bi alleen doorgaat en normaal haar zijn onaanvaardbaar Het bespreide deel van de aandelen is Van Berkel had Meer zelfbedienings- pompen van Shell Groot tekort dit jaar op Britse betalingsbalans Japans computer bedrijf naar Damrak IHC hoopt op gelijk dividend Nijverdal-Ten Cate optimistisch Audi-80 wordt duurder Resultaat Norit teleurstellend DOW JONES INDEX '1 1 lHOIJW/KWtWTET ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1973 FENiANCIëN EN ECONOMIE T29/K31 fe it UTRECHT 'Dit hadden wij niet bedoeld met onze klacht bü de Commissie Fusiegedragsreg-els van de SER. Maar aan de andere kant hebben wij ook nooit om de fusie gevraagd. Het niet doorgaan van de fusie geeft ons daar om noch aanleiding tot gejuich noch tot rouwbeklag'. t I Onzekerheden Geen commentaar AMSTERDAM Verschillende ondernemingen in de Nederlandse kledingindustrie hebben na de publikatie van de eerste resultaten van het perspectiefonderzoek, in de bedrijfstak gehouden door het bureau Krekel-Van der Woerd-Wouterse (KWW), maatregelen ge nomen ten aanzien van personeelsbeleid, marktoriëntatie, efficiency en technologie. PTTmogelijkheid ec liter niet uitgesloten DEN HAAG Het is nog niet zover, dat binnenkort al tegen inwis seling van een post-giro-betaalkaart op ieder postkantoor contant geld kan worden opgenomen. 'De zaak is nog steeds bij ons in stu die', aldus een woordvoerder van de PTT. De mogelijkheid, dat t.z.t. ertoe zal worden overgegaan is echter niet uitgesloten. Werkterrein Matig i I Kostenverhogend T oor nieuwe machines f 10 miljoen nodig BREDA Enka-Breda zal zich gaan specialiseren op de produktie van polyesterfilamentgarens op spinspoelen, bestemd voor texture- ren (kroezen van garens). De textureercapaciteit wordt verdubbeld. Daartoe zal het bedrijf de beschikking krijgen over dertien van de modernste textureermachines. den HAAG De Exploitatie Maatschappij Scheveningen (EMS) is niet tot overeenstemming gekomen met de combinatie Wilma/Bal- last-Nedam en HBG. Wereldnieuws Wind mee 29 aug. 15.690 17.860 1.763 995 420 30 aug. 12:100 14.370 1.940 1.011 5.93 31 aug. 10.530 13.780 1.733 885 491 Koersen in Montreal Mus 18<& lvA js 4 u H '.k II H f! Bonden: niet doorgaan fusie Gist, CSM en Meneba niet gewild ..- r L I f l Dit zei de heer A. van de Akker van de Industriebond NW, nadat bekend was geworden, dat Gist-Brocades, Me neba en de Centrale Suiker Maat schappij van hun voorgenomen fusie afzien, Hij vindt het wel een groot bezwaar, dat de onzekerheid voor de werknemers nu blijft bestaan. Met de twee andere gegadigden voor de CSM Kon. Scholten-Honig >n de Suiker Unie hebben de vakbonden ook besprekingen gevoerd over de so ciale aspecten van een mogelijk sa mengaan van deze concerns met de CSM. Dit overleg is al afgerond en zou alleen behoeven te worden hero pend als zich nieuwe ontwikkelingen voordoen. Een moeilijkheid bij een fusie Suiker Unie en de CSM, waar de laatste blij kens eerdere mededelingen niets voor voelt, vormt de vraag, of de monopo liepositie die het nieuwe suikercon- cero dan zou krijgen niet in strijd is met de kartelbepalingen van de EEG. Een eventuele procedure voor het Eu ropese Hof zou twee of drie jaar kun nen vergen, een periode waarna de fusie alsnog ongedaan gemaakt zou kunnen worden. De vakbonden heb ben wel een aantal garanties gekregen voor het geval een dergelijke ontwik keling zich zou voordoen, maar, aldus de heer Van de Akker, er zijn zoveel onzekerheden dat we er toch wel eens over willen praten. De Katholieke Bond van Werknemers In Agrarische, Voedings- en Genot- in iddelenibedrijven heeft verklaard dat liet niet doorgaan van de fusie een duidelijk gevolg is van ernstige fou ten van de bestuurders van de drie ondernemingen. De AVG, die ajp voe dingsbond het meest met Meneba te maken heeft, heeft het vertrouwen uitgesproken dat 'de Meneba ook van deze voor ons nare kwestie heeft ge leerd en dat zij nog meer dan in het verleden het geval is geweest een goe de verstandhouding met de vertegen woordigers van de werknemers zal na streven.' De AVG zal mogelijke toekomstige fu sieplannen 'met welke groep dan ook' beoordelen aan de hand van de garan ties die voor de betrokken werkne mers worden gegeven." Het besluit van Gist, Meneba en CSM en Suiker Unie. Alles is nu weer mogelijk, ook dat diversifleatieplannen uit gaat voeren. is genomen na uitvoerig overleg over de situatie, zoals die is ontstaan na de intrekking van het fusiebericht op 28 augustus. Met name is daarbij gespro ken over de vraag of Gist-Brocades een nieuw bod zou kunnen uitbren gen op de aandelen Meneba en CSM. Overwogen is dat het bod van Gist- Brocades van 17 augustus om een redelijke kans van slagen te bieden zou moeten worden gewijzigd. Een dergelijke wijziging zou ertoe kunnen leiden dat de onderlinge ruil verhoudingen zouden worden aange tast, wat een onevenredige bevoorde ling van bepaalde groepen van aan deelhouders ten gevolge zou hebben en een te zware financieringslast op de nieuwe combinatie zou leggen. De ze consequenties van een nieuw bod achten de besturen onaanvaardbaar. Zij hebben daarom besloten de be sprekingen over het samengaan van de drie ondernemingen te beëindigen. Een woordvoerder van Scholten-Honig noemde het besluit van de drie 'inte-, ressant nieuws'. In dit vroege stadium kon hij nog geen verder commentaar geven. Scholten-Honig heeft tot 7 sep tember een onvoorwaardelijk bod lo pen op CSM van 1.000 nominaal 7 Y* proeent achtergestelde in gewone aan delen converteerbare obligaties Schol ten-Honig alsmede 50 in contanten. Op de Amsterdamse effectenbeurs is de notering van CSM, Gist-Brocades en Meneba vrijdag opgeschort. Intussen blijft CSM bij haar afwijzing van Suiker Unie en Schoiten-Honig als partner. Men is echter weer ge heel vrij en heeft geen enkel bezwaar om met wie dan ook te gaan praten als dit gewenst wordt. 'Het is natuur lijk wel vervelend, te moeten praten met iemand die een mes in de handen heeft', aldus de voorzitter van de Baad van Commissarissen mr. J. de Wilde desgevraagd, hierbij doelend op de nog lopende biedingen van KSH thans wel wat geconcentreerder ge worden, maar ofschoon de CSM niet dol is op minderheidspakketten, ziet men het niet als een gevaar. CSM al leen heeft zeker nog toekomst, zo vindt het bestuur, wijzend op de meest recente cijfers in het biedings- bericht. Overigens wijst het teleurge stelde CSM-bestuur erop, dat er naast de berisping van de SER ook andere factoren hebben meegespeeld bij de beslissing van het trio om uit elkaar te gaan, maar men wil hierover ver der niets zeggen. ROTTERDAM Suiker Unie bereidt thans een bod in contanten op de aan delen en certificaten CSM voor. In de maandag 3 september te houden ver gadering van het Suiker Unie-bestuur zal hierover worden beslist Met in achtneming van de SER-fusiecoüe zul len na maandag nadere mededelingen worden gedaan, aldus Suiker Unie. CSM-directeur J. Nieuwenhuys toonde zich niet verrast door de aankondi ging. Hij vindt het wel vervelend dat nu het 'hele spelletje opnieuw gaat beginnen.' Voorlopig heeft het be stuur nog de stemmenmacht en men wacht eerst maar af, wat Suiker Unie nu exact wil. Bij Scholten-Honig, die nog een hod heeft lopen, toonde men zleb zeer ver rast over de nieuwe ontwikkeling. 'WIJ hebben haast geen tijd om onze handen te wassen, zo snel volgen de gebeurtenissen elkaar op', aldus een woordvoerder. KSH wil eerst de hoog te van het nieuwe bod weten, voor zij met commentaar komt. Belangrijk is Jilerblj of het een onvoorwaardelijk bod zal worden. «"BWiwf iiCd E.risiii iw-ÜO. Confectie streeft naar verbetering positie Contant geld op giro betaalkaart nog in studie in tegenstelling tot de betaalchèques van de banken, die iemand bij zijn bankrelatie wèl tegen contant geld kan inwisselen. De heer Reinoud noemde dit voor beeld om aan te tonen hoezeer de PTT efficiency en kostenoverwegin- Aan de hand van het onderzoek van bureau KWW, dat overigens nog steeds voortduurt, worden in nauw overieg met deskundigen uit de kle dingindustrie initiatieven voorbereid. Adviesgroepen uit de industrie heb ben projecten uitgekozen en deze in een actieprogramma samengevat. Dit plan, dat op sommige punten iets afwijkt van de aanbevelingen van het Bureau KWW, voorziet onder meer in management-bijseholing, produktivi- teitsverbetering, exportvoorlichting, verbetering van de modevoorspelling, inschakeling van de gehuwde vrouw in het arbeidsproces en in de vesti ging van ateliers buiten Nederland. Op het punt van de produktiviteits- verbeterlng zien de opstellers van het aktieplan een werkterrein voor de confectiebedrijven zelf liggen. Deze bedrijven kunnen gebruik maken van de diensten van organisatiebureaus of van specialisten. Daarnaast overwegen de kledingorganisaties het in vaste dienst nemen van een bedrijfseco noom en een technicus. Over de exportbevordering schrijven de aktieprogramma-makers, dat het de kledingbedrijven thans schort aan de juiste exportmentaliteit, exportorgani satie en kennis van de exporttechniek (financiering, verzekering e.d.). Aan dit punt wordt aandacht besteed bij de bijscholing van managers, met daarnaast een uitgebreide voorlichting voor de bedrijven zelf. Ter verbete ring van de modevoorspelling zal in overleg met de besturen de werkwijze van de drie reeds bestaande mode-in stituten worden vernieuwd. Een gedeelte van deze activiteiten hoort in de tweede fase van het pers pectiefonderzoek thuis. Deze fase moet uitmonden in zeer concrete ad viezen aan individuele bedrijven. Met deze initiatieven wordt beoogd de Ne derlandse kleding nijverheid nieuwe impulsen te geven, waardoor ook haar internationale positie kan worden ver stevigd. Aan het verstrekken van contanten op de blauwe giro-betaalkaarten (niet te verwarren met de kascheques, waarop maximaal ƒ500 in contanten kan wor den opgenomen) zitten verschillende aspecten. 'Als wij ertoe overgaan', al dus de PTT, 'dwingen wij de klant in feite meer dan één betaalkaart uit te schrijven. Op grond van de bij ons binnenkomende kascheques hebben wij nl. vastgesteld, dat het door mid del van een kascheque opgenomen be drag vrijwel altijd boven de 100 ligt. En de giro-betaalkaarten zijn nu een maal bestemd voor betalingen tot maximaal ƒ100 en tot dat bedrag ook door ons gegarandeerd. Wij zouden onze klanten dus verplichten tot meerdere handelingen in de vorm van het uitschrijven van meer betaal kaarten. Voor de PTT betekent dit echter ook meer werk, immers er zullen veel meer betaalkaarten binnenkomen dan nu het geval is. Het meerdere werk zal kostenverhogend werken en dat is nu juist wat onze klanten niet willen. Die zeggen, doe het maar zo goedkoop mogelijk. Daarom', aldus de PTT-woordvoerder, 'kijken we er nog steeds tegen aan om de mogelijkheid open te stellen voor het opnemen van contanten tegen in wisseling van giro-betaalkaarten. Dat er op den duur niet aan te ontkomen zal zijn lijkt echter wel waarschijn lijk. Te meer ook, omdat het in het buitenland wèl mogelijk is contanten (vreemde valuta) op te nemen bij postkantoren tegen inwisseling van de Nederlandse giro-betaalkaarten. Merkwaardig is overigens, .dat de Grenswisselkantoren een service ver- ru emciency en aosienoverwegm- leend, die de PTT zelf niet kent. De gen in zijn beleidsbeslissingen laat PYlPfl holr"jooi* GWK geeft nl. wèl contanten af tegen''meespelen. Hij meende in bankkrin- o J Inwisseling van de blauwe1 giro-betaHl-gen-een beperkte belangstelling voor kaarten. Maximaal 100 per kaart' on- kostprijzen, kostenverrekeningen en der aftrek van 1 kosten. Op de kas-..; - budgettering van de kosten en op- cheques van de PTT verstrekt de brengsten, te moeten onderkennen. In GWK maximaal 500 zonder aftrek dit verband wees hij behalve op de van kosten. betaalcheques o.m. ook op het grote De oud directeur-generaal van de"' aantal' bankfilialen ('overbanking') in - - - - ons land. Een positie die momenteel niet bij zonder rooskleurig is. Dit blijkt uit gegevens van de NEVEC, de overkoe pelende organisatie van de kledingbe- drijfstak. 'Dat komt doordat de detail handel in de confectie dit jaar tot dusverre maar matig heeft verkocht en dat heeft natuurlijk gevolgen voor de na-orders', In het algemeen is er echter geen re den tot ongerustheid, zo meent de NEVEC. De orderbezetting van de Nederlandse herenconfectie-industrie is zeer bevredigend, vooral ais men een vergelijking trekt met de ontwik keling in de Duitse confectie-indus- t.rie. Daar heeft men dit jaar tot nu toe erg veel te maken gehad met werktijdverkortingen, waarvan in Ne derland nauwelijks of geen sprake is geweest. Wat de damesconfectie betreft Is het beeld wat uiteenlopend. In de ene sec tor is de orderbezetting wat beter dan PTT, de heer H. Reinoud, roerde de kwestie van de giro-betaalkaarten de zer dagen aan in een toespraak, ge houden Ier gelegenheid van de ope ning van het nieuwe hoofdkantoor van de Financieringsmaatschappij 'Vo- LAs in Amsterdam. Hij wees-er daarbij op, dat op grond van efficiency (kos ten) overwegingen de PTT bij de in voering van de betaalkaarten de facili teit om deze tegen contant geld in te wisselen achterwege heeft gelaten. Dit AMSTERDAM Shell zal in de ko mende jaren het aantal zelfbedienings- pompen sterk uitbreiden. Shell ver wacht dat benzinestations die nu een omzet hebben van 2 miljoen liter per jaar. in de toekomst 4 '5 miljoén li ter moeten verkopen om rendabel te blijven. Dit is de reden waarom vöór 1978 er 500 van de 2.500 ShcIJ-pompen iri Nederland dicht gaan. In plaats daarvan komen dan de zelfbedienings- pompen, waaraan men er eind 1978 400 hoopt te hebbeh. Deze 400 stati ons zullen dan 20 procent van het to tale aantal benzinepompen van Shell uitmaken, terwijl ze de helft van de benzine-omzet voor hun rekening ne men. Op 6 september opent Shell zijn honderdste 'Zelf Tank'. LEIDSCHENDAM De omzet van Maatschappij Van Berkei's Patent NV is in het eerste halfjaar van 1973 met ca. 15 pet gestegen ten opzichte van de vergelijkbare periode van 1972. Ook de winstontwikkeling was gun stig, aldus een mededeling van het be drijf. 'Alhoewel van beide zijden alles in het werk werd gesteld om tot een resul taat te komen'. Dit heeft het bestuur van de EMS bekendgemaakt Er zal dus- geen overdracht van de Haagse bezittingen van de EMS aan de bouwcombinatie plaatsvinden. Overeenkomstig de toezeggingen in de vergadering van 22 juni jl. is besloten zeer binnenkort een aandeelhouders vergadering bijeen te roepen, tenein de de aandeelhouders ter zake nader te informeren, aldus de EMS. In de nieuwe opzet komt het scheren (speciale opmaak van garens) te ver vallen. Er zal geen spinapparatuur worden bijgeplaatst. Met de aanschaf fing van de textureermachines en de aanpassing van de diverse apparatuur voor het speciale produkt is een be drag gemoeid van ruim 10 miljoen. De totale voorziene personeelssterkte blijft gehandhaafd op het eind vorig jaar met de ondernemingsraad en de vakorganisaties afgesproken niveau van 900 tot 950. Dit betekent ten op zichte van de verwachte stand per einde jaar een vermindering van ca. 100 tot 150 medewerkers, te bereiken in de komende twee jaar. Enka Glanzstoff in Breda, de tot het Akzo-concem behorende kunstvezelfa- briek, was vorig jaar wereldnieuws door de bedrijfsbezetting als protest tegen de voorgenomen (en verijdelde) sluiting. Er werkten toen 1200 men sen. Kort na de bedrijfsbezetting ging de gang van zaken bij Enka en in de Europese kunstbezelsector in bet alge meen weer beter. Het in mei verschenen jaarverslag liet zelfs optimistische geluiden boren. In de bomende jaar wordt weer een posi tief bedrijfsresultaat verwacht 'Op langere termijn gezien zijn wij, gelet op onze kracht, vol vertrouwen in on ze mogelijkheden', aldus het jaarver slag. Op deze tussentijdse gunstige berich ten volgende begin juli de aankondi ging, dat Enka de produktieafdehng van synthetische vezels zelfs met 10Ö man wilde uitbreiden. De bedrijven van Enka-Glanzstoff in Emmen en Emmercompascuum gaan dit jaar 200 nieuwe personeelsleden aantrekken. Bij de ondernemingsraad en de be trokken vakorganisaties is het uitge stippelde toekomstbeeld van het Bre dase bedrijf positief overgekomen 'Wij hebben moeten knokken bij de raad'van bestuur om de textureerafde- ling niet in Duitsland fce concentre ren', aldus een vertegenwoordiger van Trn-pm de ondernemingsraad. Wanneer alle A IJ IIrj 1 ÏIGGItt? detailpunten - met name de verminde- ring hoofdzakelijk door het nor- lllfp'PVl1!* OVfU* male verloop van de personeelssterkte 1/1 T te zijn doorgenomen is de kans zeer groot dat de ondernemingsraad posi tief zal adviseren. LONDEN De lopende rekening van de Britse betalingsbalans zal dit jaar een tekort van ongeveer een miljard pond sterling te zien geven, maar vol gend jaar zal er een verbetering op treden. Dit voorspelt het gezaghebben de National Institute of Economie and Social Reserach in Londen. Vorig jaar was er een overschot van new vork slechts 18 miljoen pond op de lopende rekening vergeleken met een surplus «£.«0tn(lu8trie van ruim één miljard pond in 1971. Atiied cbemicai Het instituut verwacht, dat het tekort Alum. co of Am. op de lopende rekening volgend jaar 5ï®nds kan worden verminderd tot 250 mil- Am cyanamia joen pond. Am EJectr Power Deze voorspelling is gebaseerd op een Moto».cllma* te verwachten gunstige ontwikkeling Am smelt c Ref van de handel (de invoer zal minder Am Tel a Tel krachtig toenemen dan de uitvoer). £™aconda Voorwaarde is evenwel dat de prijzen Armco steel van importprodukten geleidelijk zullen Atiant Richfield dalen. in de andere. De fabrikanten van da mesmantels bijvoorbeeld zijn over het algemeen niet ontevreden. De onderbezetting in de Duitse indus trie is voor de Nederlandse industrie wat zorgelijk, want men kan hierdoor te maken krijgen met verscherpte Duitse concurrentie, in de vorm van vechtprijzen en dergelijke. Geen afzet- zorgen hebben over het algemeen de Nederlandse fabrikanten van vrije- tijdskleding. In deze sector gaat het ■ontzettend goed', men beleeft hier gouden tijden.' Op het gebied van de export heeft de Nederlandse kledingindustrie in be paalde opzichten de wind mee. Voor Frankrijk bijvoorbeeld is onze confec tie wat de prijs betreft interessant; voor Duitsland wat de mode betreft. Op de Britse markt biedt Nederland een betere kwaliteit in dezelfde prijs klasse. Met de Europese modetrends kan de Nederlansse industrie goed meekomen. Volgens de gegevens van de NEVEC vertoont de export van de Nederland se kledingindustrie over het algemeen een stijging tot nu toe in het lopende" jaar. Vooral de uitvoer naar Duits land, Frankrijk en Engeland beweegt zich in stijgende lijn. In het eerste kwartaal van dit jaar is de totale export van de Nederlandse kledingindustrie (exclusief de uitvoer naar België/Luxemburg) gestegen tot 103 miljoen gulden, vergeleken met een uitvoer van 90 miljoen gulden in het eerste kwartaal van 1972. De uit voer naar Frankrijk steeg van 10 mil joen tot 11 miljoen gulden, die naar Duitsland van 65 miljoen tot 75 mil joen gulden en difr naar Engeland van 2 miljoen tot 2,7 miljoen gulden. De uitvoer naar Oost-Europa maakte een gote sprong, nl. van 0,9 tot 4,2 miljoen gulden. Naar de Verenigde Staten daalde de uitvoer en wel van 2,4 tot 2,1 miljoen gulden. Ook de uit voer naar België/Luxemburg is geste gen, maar nauwkeurige gegevens hier over ontbreken nog. AMSTERDAM De Japanse onder neming Casio Computer Co. Ltd. komt naar de Amsterdamse effecten beurs. Op 17 september zullen conti nental depositary receipts, die elk 100 gewone aandelen in deze maatschappij vertegenwoordigen, worden geïntrodu ceerd door een banksyndicaat onder leiding van Bank Mees en Hope. Ca sio Computer heeft de laatste jaren haar internationale activiteiten sterk uitgebreid, aldus Mees en Hope. ROTTERDAM In de eerste 28 we ken van 1973 heeft IHC Holland een zodanig resultaat geboekt dat het be stuur hoopt het dividend-niveau te kunnen handhaven. Er hebben zich in genoemde periode de volgende ont wikkelingen voorgedaan: 1. belangrijk hogere netto verliezen 35 min) op de bouw van drie boor eilanden in de VS door de Ameri kaanse dochter IHC Holland Marine Corporation; 2. een aanzienlijk lagere nettowinst van de tot de onderneming beherende vennootschappen, exclusief IHC Hol land Marine Corp. (ƒ2,6 min tegen ƒ5,8 min); 3. een sterk toegenomen orderporte feuille van 826 min per 31 december 1972 tot 990 min per 14 juli 1973 en zelfs tot ƒ150 min per heden. brieken Nijverdal-ten Cate NV heeft in het eerst? halfjaar van 1973 een omzet behaald die ruim acht pet ho ger is dan in de vergelijkbare periode van 1972. De resultaten vertonen een verbetering, al bleven zij achter bij de verwachtingen als gevolg van de stijging van de grondstoffenprijzen en de invloed en nasleep van de staking in het poorjaar. De stijgende lijn in de winstontwikkelingen bij de deelne mingen zet zich voort De Raad van Bestuur verwacht een voortgaande po sitieve ontwikkelong in de resterende maanden van 1973, aldus een tussen tijds bericht. In 1072 werd een netto winst behaald van 5,3 min. SASSENHEIM De Nederlandse im porteur van Audi, Hart Nibbrig en Greeve b.v. in Sassenheim, heeft be sloten die 80-serie (de auto-van-het- jaar 1972) opnieuw in prijs te verho gen. De laatste prijsverhoging dateert van 22 mei. Alle 89-typen zijn met in gang van 28 augustus gemiddeld zes procent duurder geworden. De goed koopste 80-uiitvoering kost thans 11.238 gulden. ErfBCTjBJfXOERSBN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van gisteren}, AKZO 69.3689.70 69.50) Hoogovens (68.80). Kon. Olie 108.50-108.80 (108.80). Phi lips 50.10-55.00 (55.00). Unilever 125.80- 126.20 .(125.70). KLM (#9.50.1. Indoet, sporen uur. obl, unds 29aug. 883.43 157.50 95.22 71.61 661.1 30 aug. 882.53 156.90 95.83 71.63 654.2 31 aug. 887.57 159.35 96.02 71.71 652.6 BEURSSLUITINGïn verband met La bor Day zijn de beurs van New York en van Montreal maandag a.s. geslo ten. ObL Tot. B. L. Bovts Dom Tar Chem Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada 2Ö/3 SO/8 Sl/8 2.15 2.15 2.15 21V. 2l> 21H 25* 25^ 10^4 lOVt 10*4 223; 22% 22T/A 3.421. 5.14J. 21 20 20^; Het instituut erkent dat het .'optimi- ®*"dlstee! tistisehe karakter" van de prognose Boeing wordt ontsierd door de inflatie. Ge- Burlington ind zien de reeds opgetreden stijging van Can Pacaflc 8s de importp rijzen kan worden ver- ceianese wacht dat het indexcijfer van de Brit- Chase Manhattan se kleinhandelsprijzen komende win- ChryslerSïstem ter met ongeveer 10 procent (op jaar- cities service basis) zal stijgen. 30/8 81/8 4204 43 11% 11% 35% 35% 71% 72% 33% 34 28% 29% 23% 23% 25 23 34% 35% 7 7% 19% 20% 47% 47% 4% 4% 22% 22% 19% 19% 86 86% 33% 34 26% 26 16% 16% 28% 28% 19% 31 47% 41% 24 43% Colgate Palmollve 32" Colt Industries Commonw Edison Cons Edison Cont Can Com OU Curtlss Wright Curtiss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical AMSTERDAM Als gevolg van een verminderde afzet is het resultaat van Norit over het eerste halfjaar 1973 te leurstellend. Verwacht wordt dat de winst voor afschrijvingen en voor be lastingen over 1973 ongeveer tweeder de van het peil van de laatste jaren zal bedragen. De winst werd mede na delig beïnvloed door de ongunstige koersen, waartegen de resultaten van de buitenlandse dochters werden om gerekend. NIJMEGEN International Textiles Du Pont (El) Uitgevers Maatschappij in Amsterdam en NV Associatie van Uitgevers van Eastman Kodak Dagbladen en Tijdschriften (AUDET) First Nat City in Nijmegen hebben thans definitief overeenstemming bereikt over de overneming door AUDET van het be- drijfsgedeelte van International Texti- C01? les BV tegen plaatsing van nominaal *kt£naeny ƒ33.000 aandelen bij deze BV, waar- aw standard bij de beurskoers als maatstaf heeft Amsted gefungeerd, zo hebben de besturen ge zamenlijk bekendgemaakt. Rait Ohio De nieuwe geplaatste aandelen delen eavu!£ cigars voor de helft in het dividend over 1973. Er zijn zodanige maatregelen ge- r|ft0Brewerle* nomen, dat de nieuwe geplaatste aan- chadbourn coth delen niet op korte termijn ter beurze Chase select Fd zuilen worden aangeboden. Het bij cominco1 °as derden geplaatste aandelenkapitaal cent Telephone van AUDET bedraagt hierna 371.600. Flum Corp 24% 24% 36% 31% 28 28V. 55 53% 35» 1 135% 138 47% 48% 10% 19% 19% 22% -m 1344'4% 40.9% 41% 41% 4% -w 13% 1% ~e 9.784.7» 26% 2« 33% 19% - 45 Ford Motor Fruehauf 54% 55% 25% 25% 59% 24% Gen Electric Cen Foods Gen Motors Gen Publ Util Gen Tel Tel Getty Oi) Gliette Gimbel Brothers Goodyear and B 31% 22% 83% 84% 19% 19% 2 S% 28% 136% 118% Gulf Oil lUinois Central Ind. Insiieo Int Busln Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper int Te! Tel Johns Manville Jones and Laugh Kennecott Copper Kraft Co Ltng-Lemco vough Litton ind Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores 80% 59% 22 22% 21% 22 303% 301 34 33% 31% 33 44% 44% 31% 32 2» 17% 16% 17% 39% 31% 41% 42% 9% 9% 24% 241% Olln Pac Gas and El Penn Central PepsIco Phelps Dodge PhIUp Morris Philips Petr Procter Gambl RCA Republic Steel Reynolds Ind 13% 13% 25% 25% 2 1% «1% SO 46% 47% 116% 117% 54% 54% 97% 98% 2S% 23% 22% 2204 45 45 Royal Dutch Petr 44)4 44% Santa Fé ind Sears Roebuck Sheil OU Southern Southern Pacific Railway Sperry Rand Stand OU Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp 22% 23% «6% 9644 53 53% 18 17% 28% 28% 34% 35 48% 49% 65% 95% 81% 82 88% 98% Studebaker Worth 35% 35% 16% Mcbonnëll Dougla 2Ï% 22% MobU OH Corp 58 59 Nabisco 39% 38)4 Nat Cash Register 34% 34% Nat SisUllers Nat Cypsum Nat Steel Nat Lead ind Gen Cigar 13% 1»% 13 13 34 34% 13% 13% 14% Int Bank for Ree #8%b 97%t> Int Fiav Frag Int Paper (3 4) Interspar Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger Leasco Lone Star Cement Lehman Madison Fund 91 39% 30% 21.44 21.44 22% 3» 15% 15% 11 11% 17% 17 15% 9% Sun OU Texas Gulf Texas fnst Transamerlca Unilever Union Carbide Uni Royal United Aircraft; United Brands US Steel West Uniots Te! Westlnghouse Ei Woolwortb Nat Can NY Centr A North West R N Am Philips Co occidental Pelr Pacific Light Public Steel 45% 45?4 29% SO 105)4 107% 11% 12 47% 35% 36 11% 11% 26% 2614 m 7% 29% 20% 17 10% 34% 33% 21% 22% 10 10 6% 6% 59% 59% 23% 23% 21 20% 17% Standard Brands 48% 40% Tandy Union Electr United Corps United Gas 18% 15% 8 X5% f b jf R j ti 16 8% Westers Bancorp 26%

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 31