Meditatie in nieuw seizoen Trefcentrum Veel festiviteiten in Maassluise wijken Dubbel feest in hervormde Rotterdamse graanmarkt Veel spektakel op feest in Capelle Tentoonsteïlings- Expositie 'Eigen werk' Bevestiging en intrede van Ds. A. van Zuyien Wegwedstrijd van Hercules Begrafenis- crematie verzorging A. W. v. Mourik ICI ziet niets in commissie voor veiligheid N.V. A. Sluyter Zn. A. Gille neemt na 52 jaar afscheid van gemeen te Crisisjaren Schrijven Mentaliteit De Rotterdammer Israël OUT-SIDE RISKS IBOIJiW/tKiViAffynET ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1973 STAD EN REGIO iR4 ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS ROTTERDAM Het seizoen 1973-1974 brengt voor het Tref centrum aan de Generaal van der Heijdenstraat een aantal, nieuwe activiteiten met zich mee. Eén van die activiteiten, waarbij TrefcentrumleiderBert Robben zich sterk betrokken voelt is de meditatie, die vanaf 19 septem ber elke woensdagavond zal wor den gehouden. - 'Het zal voorlopig niet meer zo gauw voorkomen, dat een ambtenaar de tweeënvijftig jaar bij de gemeente volmaakt', zegt het scheidend hoofd van de burgerlijke stand, de heer A. Gille. Firma J. GROENEVELD JR. MAKELAARS IN ASSURANTIËN ROTTERDAM - SEDERT 1931 moeilijk verzekerbare risico's. Ds. J. de Jager, 25 jaar getrouwd en 25 jaar in 't ambt. ROTTERDAM Deze goed ia hun vacht zittende dieren heten al paca's, en ze zijn sinds kort, als nieuwste aanwinst, te bekijken in Diergaarde Blijdorp. Volgens de deskundigen in de Diergaarde stam men ze af van de vieunja's, een klein soort wilde lama. De alpaca's leven half wild in grote kuddes, en zijn niet als lastdieren te gebrui ken. Ze worden alleen gevangen als ze geschoren moeten worden. Wie hoopt op een flinke vacht wol moet daarvoor echter niet in Blij dorp zijn. Scheren is er in de diergaarde niet bij. Stand is een van de meest leuke afdelingen SCHIEDAM 'De handtekening van nnjn vader? Weet ik, waar mijn vader uithangt. Ik heb al jaren geen contakt meer met hem. Is dat nodig voor ons huwelijk? Nou; dan moet de gemeente dat adres van mijn vader maar opspo ren!5, zie de nog zeer jeugdige toe komstige bruidegom achter de balie van de burgerlijke stand. Een ander trouwlustig paartje maakte het nog bonter. 'Op een zonnige morgen in het voorjaar stonden ze stralend voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. Zij met een prachtig bouquet bloemen; hij met een brede lach over het gehele gezicht. Niemand had op dat moment durven denken, dat pre cies veertien dagen later het paartje zich weer bij de burgerlijke stand zou melden. Maar nu waren ze met z'n drieën. 'Ik heb er geen bezwaar tegen als hij mijn vrouw overneemt', zei de veertien-dagen-iude-bruidegom nu zonder brede lach. 'Misschien wil de gemeente het even in orde maken'. De heer A. Gille, chef bureau burger lijke stand van de afdeling bevolking die gisteren 52 jaar onafgebroken bij de -gemeente Schiedam werkzaam te zijri geweest afscheid nam, is in die halve eeuw van heel wat menselijke vreugde, maar ook menselijk leed ge tuige" geweest, 'Toch is ondanks de schaduwzijden, di er nu eenmaal overal zijn, de burger lijke stand één van de meest leuke af delingen van de gemeente. Over het algemeen komen de mensen hier al leen maar voor blijde dingen. Het aangeven van een zoon of dochter, het aanvragen van de huwelijksvoltrek king; kortom allemaal voor prettige dingen. De overlijdensmeldingen ko men allemaal binnen via de begrafenis ondernemers', zegt de heer Gil ie, die irf de halve eeuw, dat hij bij de ge meente Schiedam in dienst is geweest er nooit over geprakizeerd heeft om eens ergens anders te solliciteren. 'Ik heb het altijd erg naar mijn zin ge- bad.' Het zal in de toekomst vrijwel nooit meer voorkomen, dat een amb tenaar meer dan een halve eeuw in gemeentedienst is. Maar in de jeugd- jarerrvan de heer Gille was het nog mogelijk om op dertienjarige leeftijd al in; dienst van de gemeente te ko men,": Overigens ging de thans schei- dehdé" éhéf van de burgerlijke stand niet gelijk naar de gemeente toe. Op twaalfjarige leeftijd trad hij ln dienst van' eeh toenmalig Verzekeringskan toor aan de bekende Schiedamse Tuinlaan. 'Het was daar een ouder wets kantoor, dat toch ook wel erg veel sfeer had. Ik was daar Ioopjon- gen'.en moest alle mogelijke werk zaamheden opknappen. Het vreemde was, dat in die tijd daar alles lopend gedaan moest worden. Ik moest ook de brieven bij de klanten thuis bren gen, want dat bespaarde weer enkele postzegels', zó weet de heer Gille zich nog goed te herinneren. Een jaar later ging hij naar het toen nog geheten Arbeidsbureau. Uit die tijd kan hij zich ook nog de misère uit de crisisjaren herinneren. 'Rijen mensen stonden dan te wachten voor de stempelloketten. De Schiedamse transportarbeiders, die altijd ongere geld werk hebben gekend, moesten twee keer per dag stempelen. Het was vaak een tragisch gezicht te zien hoe jonge kerels, gewapend met bikha mers de werven afgingen op zoek naar werk, dat nergens te vinden was. De ambtenaren hadden in die tijd ook niet zo gemakkelijk. Want hoewel zij ook niets aan de wrange situatie van die dagen konden doen, werden zij wel eens het slachtoffer van woedeuit barstingen van de werklozen. Zo ge beurde het wel eens, dat 'n vuilnis emmer door de ramen naar binnen werd gesmeten.' Van het Arbeidsbu reau ging de heer Gille naar de ge meentesecretarie. Hij herinnert 2ich nogals de dag van gisteren hoe hij als jongste bediende twintig gulden per maand verdiende. ér *- -j: 2 OS&Sï&ffiËm&È V: V het dertigste jaar toestemming van de ouders nodig, hetgeen nogal sens wat voeten in de aarde kon hebben. Ook kon mc-n alleen trouwen in diege meente, waar men was ingeschreven- Veel is er veranderd op het gebied van de zogenaamde buitenlandse hu welijken. Kwamen die vroeger niet zo erg veel voor; in Schiedam komen de ze huwelijksvoltrekkingen met buiten- landers zeer veel voor. De moeilijkste en drukste maand voor de burgerlijke stand is de decembermaand. Het is dan vaak erg moeilijk om alle trouw- paartjes dan nog voor de klok van twaalf eind december getrouwd te krijgen. In de afgelopen twee-envijftig jaar heeft zich in de samenleving een zeer grote mentaliteitsverandering voorge daan. 'Die verandering is ook op het bureau van de burgerlijke stand erg goed te merken. Wanneer vroeger een bruidje in verwachting was, werd dat in het grootste stilzwijgen omhuld. Nu wordt daar heel gewoon over ge sproken. Het werk op de burgerlijke stand is heel wat gemakkelijker geworden. Voeger had men bij het trouwen tot Hoewel de heer Gille allerlei veran deringen en verbeteringen op de bur gerlijke stand toejuicht, is er één in grijpende wijziging, waar hij nooit he lemaal goed is overeengekomen. Dat was het moment, toen ingevoerd' werd, dat de registers van de burger lijke stand niet meer met de hand ge schreven, maar met de schrijfmachine getypt moesten worden. Voor de heer Gille, die een prachtig handschrift be heerst, was dat een verdrietige erva ring. 'Vooral in die eerste periode had ik er grote moeilijkheden mee om aan die schrijfmachines te wen nen. En nog heb er een hekel aan'. De registers van de burgerlijke stand, die ontelbare bladzijden geschreven teksten vermeldden, zijn het tastbare bewijs van de grote mate van accura tesse, waarmee de heer Gille zijn werk verrichtte 'dat vind ik zo leuk, van de afdeling burgerlijke stand. Je hebt tweeënvijftig jaar lang met men- ADVERTENTIE) NEEUWERKERK a.d. IJSSEL e— Bur gemeester C. H. van de Linde heeft de expositie 'Eigen Werk", die door de tentoonstellingscommissie in sa menwerking met de stichting Evene ment in de boerderij De Batavier wordt georganiseerd, officieel geo pend. Meer dan twintig amateur-kun stenaars laten werk zien, zoals houts kool- en .krijttekeningen, sieraden, wandkleden, schilderijen, pottebak- kerswerk, mozaïeken in' glas, macrarnó en beeldhouwwerk. De openingstijden van de expositie,, dié van 1 tot en met 8 september wordt gehouden, zijn 's middags van 14 tot 17 uur en 'sa- vonds van 19.30 tot 22 uur. Op zater dagen en op woensdag 5 september van 19:30 tot 22 uur. .Het éigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Rotterdam en omgeving ADVERTENTIE Meditatie is volgens Bert Robben, een middel om de drempel tussen het be wustzijn en het onderbewuste weg te nemen, waardoor mén zichzelf, de mensen om zich heen en de aarde ontdekt Bert Robben ziet een duidelijke rela tie tussen christendom en meditatie: 'Stilte is bij meditatie het belangrijk ste en die stilte, die innerlijke rust s in deze wereld steeds minder te vin den. Ook in de kerken is alles gericht op het woord en misschien is dat wel de reden dat het geloof zo vaak uitge hold is. In de Bijbel wordt sterk de nadruk gelegd op destilte; God spreekt in het ruisen van de stilte en Jezus trok zich vaak terug om in stil te tot God tc spreken.' Bij het Bhoeddhisme is de stilte het doel van meditatie maar, aldus Bert Robben, voor de christen kan die stil te een manier worden om de stem van God beter te horen. De meditatie-avonden beginnen 19 september met een oriëntatie, in het Trefcentrum. De agenda voor septem ber biedt daarnaast nog vele activitei ten, die nog voor de officiële opening van het seizoen vrijdag 14 septem ber, een gratis wijnfeest met muziek beginnen. Een greep uit de kalen der: 6 september 'Student in Rotter dam, ontmoeting tussen studenten en andere Rotterdammers (20 u), 8 sep tember vanaf 10 u Jonge dierendag; 22 september in internationale ont- moetingsavond met programma ver zorgd door buitenlandse werknemers en 30 september om 11 Uur (als van ouds) de politieke Ieerdienst met dis cussie. (ADVERTENTIE) sen te maken gehad. Want elke pagi na uil dat register vertegenwoordigt mensen' De heer Gille, die iri de afge- löperi" jaren van jongste' bediende is opgeklommen tot chef .burgerlijke stand, heeft zich ook op bijzondere wijze ingespannen voor het kerkelijk leven in Scliiedam.Zó is hij vijfent wintig jaar lid van de Diaconie van de Gereformeerde Kerk van Schiedam geweest. De scheidende ambtenaar ziet tegen het beginnen van een nieu we levensperiode nu hij de pensioen gerechtigde leeftijd heeft bereikt niet op. Als liefhebber van lezen hoopt hij in de komende jaren wat meen tijd voor deze hobby te krijgen. Verder is hij een bewonderaad van ailes wat met de natuur te maken heeft. Nauwkeu rig volgt hij de verschillende natuur films, die op de televisie worden uit gezonden. Daarnaast is hij ook een groot liefhebber van tuinieren. Voor, de heer Gille, vader van drie zonen, en zijn echtgenote is overigens de overgansperiode naar de tijd van de pensionering niet zo bijster groot. Want straks zullen zij eerst een inte ressante réis naar Israël maken; een bezoek overigens, waarvan zij zich bij zonder veel voorstellen. Tijdens een even feestelijke als drukbezochte bij eenkomst in de recreatiezaal van het Stadskantoor in Schiedam heeft de heer Gille officiéél afscheid van de gemeente genomen. A. Noordzij, hoofd afdeling Militaire Zaken, Bevol king en Burgerlijke Stand hebben hun waardering voor het werk en de persoon van de heer Giiledeze mid dag uitgesproken. MAASSLUISDe verschillende wijkverenigingen hebben samen met de Stichting Maassluise Gemeenschap nauw samengewerkt om een zo geva rieerd mogelijk progTamma samen te stellen op woensdag 5 september. Jong en oud zullen op deze dag ruim schoots aan hun trekken komen. In Sluispolder-West beginnen de festi viteiten des middags om half twee met een driekamp van kinderspelen op het terrein aan de Bilderdijklaan. Aan deze driekamp nemen deel de kinderen van de Sint Antoniusschool, Prins Bernhardschool en de Kon. Wil- helminaschool. Des avonds om 8 uur wordt een lampionoptocht gehouden, vertrekpunt bejaardencentrum Zonne- weelde. De wijkvereniging 'De Plat' begint al des morgens om tien uur met een kinderkennis (ringwerpen, grabbel ton, en kegelen). Om IX uur worden behendigheidsspelen georganiseerd en in de avonduren wordt voor de oude ren een dansavond gehouden. Voor de Koningin Wilhelminawijk vermeldt het programma een lampio noptoeht met muzikale begeleiding van 'De Harmonie', aanvang des avonds om half acht. De wijkvereni ging 'De Komponist' heeft een uitge breid pakket van festiviteiten vastge steld. Om 10 uur begint een optocht voor kinderen met versierde fietsen en steppen. Start bij de voormalige Kleinbaan, De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het muziek- en majorettenkorps 'Het Wapen van Maassluis'. Om XI uur start een gecos- tumeerde voetbalwedstrijd op het ter rein bij de Schutsluis en om 13 uur een demonstratie met paarden op het zelfde terrein. In het Zalencentrum wordt des middags om 16 uur een binöeroranjebal georganiseerd. In de DORDRECHT De nieuwe predi kant van de Gereformeerde Kerk van Dordrecht, ds. A. van Zuijlen, zal door dr. W. H. van Zuijlen worden bevestigd en daarna intrede doen tij dens een op zondag 30 september in de Juliana kerk te houden avond dienst. DORDRECHT Hercules houdt op 9 september weer de nationale 20 km. wegwedstrijd met een parcours, dat is uitgezet op de Noordendijk en de Wieldrechtse Zeedijk in de Dordtse Riesbosch, Daarbij komt een 15 km. wedstrijd voor de veteranen en twee prestatielopen over 5 km. Voor de prestatielopen kan men zich aanmel den bij de heer B. de Pee, Reiger straat 158. middaguren wordt ook een discomïd- dag gehouden in het wijkgebouw aan de Mozartlaan. Ook in deze wijk wordt des avonds een lampionoptoeht gehouden, start bij de voormalige Kleinbaan. Het feest in deze wijk wordt afgesloten met een dansavond in het wijkgebouw. Tenslotte wordt in de wijk 'Het Hoofd' een dag zonder grenzen gehou den op het etrrein bij de voormalige watertoren. Om 11 uur begint een kermis met veel wedstrijden en at- tracties; des middags komt een kin- dercircus en des avonds om half acht worden de ouderen verwacht op het feestterrein voor een programma van muziek, volksdansen en barbecue. Bij slecht weer wordt het programma af gewerkt in het gebouw van de Jeugd- haven. AUE VERZEKERINGEN PENSIOEN-ADVISEURS. Rattenfocn-3 - Postbus 1857 Class de Vrieselaan 177 Tel. 23.T7.36 - 23.89.63 ROTTERDAM Historisch Museum: Adria«n van der Werff 'De Rotterdamse Raphael'. Dag. 20-17 uur, 's zondags li—17 w. Vanaf 4 Muséum Boymans-van BeurdrvgenGeorg Hen- ariK Breitner. Schilderijen, tekeningen, et sen. Dag. 10—17 uur, 's zondags 11—17 uur. Idem: Duitse grafiek. 14051750. Museum voor Land- en Volkenkunde: Schoon heid van de 51 agitrebDag. 1017 uur, 's eondags 11—17 uur. Ut [->>;:ancenirumTuinkunst, Ivor Abrahams. Dag. 1117 uur, vrijdags 11—12 uur, 's zon dags 1217 uur, Eipositiezaal De Dooien: Gal-erle Richard Foncke te gast. Dag. 10—17 uur, 's zondags 12—17 uur. KunKtraal Zuid: Rotterdam-se Keramisten. JS,E 1017 uur, 'S zondags 1217 uur. 't Venster: Hans Boxem, schilderijen en et- cliïèrie SOK: Expositie Anton Hoornweg. Frans de Groot. Hans Waigenbach, Bob Rog geveen, Marcello van Bemmet, Kees de Vis ser Liesje Hageraats. Beeldhouwwerk, schil derijen, graXLek. Ma. t.m- za, 1317 uur, wo en vrij avond 13—21 uur. Galerie De Lieve: Egyptische kunst, REGIO BRIEI-LE: Ambagtshuls Het 'Svrarts Schaep'; Kees Trappenburg, schildert Jen CAPELLE a.d. IJSSEL. Ontmoetingscentrum 'In de Speelman': 'Prenlenpraat'. overzicht prentkunst 1400beden. SCHIEDAM. Sted. Museum: Varianten-ab stract geometrische kunst. Dag. 10—17 uur, avonds 12.30—17 uur. SPIJKENISSE. Galene: Jan Ouwenbroek, schilderijen, di. tm. vrij 20—22 uur, za en zo 14—17 uur. Dr. Zamehhofstraat 71 Rotterdam 16 Tel. 136468 - 208884 - 209536 Dag en nacht te ontbieden. Rouwkamers beschikbaar in alle stadsdelen Van een onzer verslaggevers BDT1TJKDAM De chemische fa briek ICI in het Botlek-Europoortge- bied ziet geen heil in een permanente veiligheidscommissie zoals die bi] werknemersorgansaties voor ogen staat Volgens de directie van ICI zal zo'n commissie op den duur haar con centratie missen om de veiligheid op timaal te kunnen begeleiden. Bij ICI treden wel veiligheidscommissies op, die evenwel na een zekere periode worden ontbonden. De idee van een vaste commissie werd kort geleden gelanceerd door de vak beweging naar aanleiding van een be- drijfsongeluk waarbij een werknemer van ICI fogeen inademde. Deze werk nemer, de heer Stuyvenberg is inmid dels uit het ziekenhuis ontslagen en naar het zich laat aanzien, zal hij geen nadelige gevolgen van het ongeval overhouden. gas^wjÉjiS DORDRECHT Ds. J. de Jager, pre dikant van de Hervormde Gemeente van Dubbeldam, is op 3 oktober jubi laris. Op die dag staat hij namelijk 25 jaar in het ambt. Tevoren is er in de pastorie aan de Gravensingel ook al feest, want ds en mevrouw De Jager zijn op 24 september 25 jaar ge trouwd. Er is een commissie uit ge meenteleden gevormd om aan de fees telijkheden het nodige reliëf te geven. Het plan bestaat het echtpaar De Ja ger een geschenk aan te bieden. Op zaterdag 29 september zal er van 3 tot 5 uur een receptie zijn in de Rank, 's Avonds om 8 uur zal .op dezelfde dag een wijkavond worden gehouden. Op zondag 3 september om 10 uur hoopt ds De Jager in een bijzondere dienst voor te gaan. ROTTERDAM De markt is begin van Üe week letaal Ingezakt. De voerraden bil de mengvoederindustrie H-Iiljncrf noga! var. be hoorlijke omvang te zijn. Op aflading valt nagenoeg niets te ondernemen. Het vertrou wen bij kopers in het markt verloop is mo menteel totaal verdwenen. De afwisselende zeer flauwe en vaste markten in USA geven een onzekere facotr in de markt. Op wmter- levering is aan de veehouders tot nu toe weinig mengvoeders ln voorverkoop ver kocht. Amerikaanse taais werd zeer voorde lig In aangekomen en spoedig gewachte bo ten verhandeld. Thans weer beneden de vastgestelde drempelprijs. Zo werd de hef fing op mats weer van mü op 2,83 per 100 kg gebracht. Ook voor Lopfata ma is waren de offertes wel aantrekkelijk voor September levering. Het aanbod van Hollandse gerst blijft ongewijzigd; ds zaken waren voor maaidoelviruien zeer beperkt. Sorghum kon uit aangekomen boot voordelig worden aangekocht. De voorkeur blijtt rich echter op de Koord Amerikaanse mats concentre ren. Kopers voor haver waren aangewezen op de Infamise soorten; de kwaliteit der nieuwe oogst is bijzonder goed. Gedenatu reerde tarwe liep wat in prijs op: hot lijkt dot teders niet zo vlot met verkopen zijn aan' hun opslaghoudere. Zo is de ruimte tot dena tureren enigztns beperkt. Franse tarwe wordt ar echter ln voldoende mate geof freerd. De veekoekenmarkt werd de afgelopen week gekenmerkt door een matet stemming met weinig omzetten. Hoewel later iti de week Koord Amerika wat hoger afkwam voor rthifl- *e oogst soya, reageerden kopers er niet op. De noteringen werden veelal wat aangepast en dat was elgelljk alles. Over de resultaten van de soyabonenoogst in Noord Amerika U men neg rceeds optimistisch gestemd en de op en neer gaan de koersen op de termijn- markt in Chicago hebben dan ook duilljk meer de oorzaak en hst karakter van het go- kwerk dat daar gebeurt. De Nederlandse consumptie beweegt zich momenteel alleen dicht bij huis en koopt slechts wat voor di rect hoog nodig is. Voor de eerste maanden is er ruim voldoende on verder kijkt men de kat wel uit de boom. Moet men hier loco of spoedig inatcnaai vorkopen. dan kan dan al leen maar gebeuren ten koste van flinke prljsconcessies. Met maisgiuten gaat hèt ook niet zo bost. De prijzen van loco en stomends posten zakten ferm in; ook toen gtog het echter nog zo vlot niet. Op aflading kocht men gluten eveneens flink lager tcrwiji er hierin soms wel een sporadisch een dekkingszaak werd afgesloten. Cocos had ook met de algehele malaise te maken en over de goheie linde paste men de prijzen wel wat aan. Katoen, negers, raap en sesam waren helemaal ln de vergeethoek weggedrukt. Al® hiervan ver kocht moest worden, dat was dit geen slni- cure. Lijtrschilfers kocht men weer voor re- delijke prijzen uit boot; loco iijnschroot moest hierdoor wel een veertje laten. Molenafvallen hadden met een desatreuze prijsval te kampen, verscheidene soorten im part gries en grint waren voor bijzonder la ge prijzen aan de markt en moeilijk te ver. kopen. Houders van Hollandse fabrikaten moesten wel mee. Met mals en rijstevoermeei was het eveneens niet al te best gesteld. Bo. ten werden, onder druk van nogal wat twee dehand, voor lage prijzen verkocht. Op ter mijn deed men niets, daar de premie tov stomend goed te hoogt was. De noteringen van paardebonen en erwten werden aange past zonder dat er zaken op gebeurden. Lu cerne Jeek Jets beter: het is in heel Europa erg droog geweest en de aanvoeren erg kleiTapioca noteerde voor direct onveran derd. Latere posities en vooral winterafla- ding kocht men tov vorige week wel wat la ger. In pulp is eveneens niet veel veranderd en de noteringen gaven geen reden tot grote aankopen. Eerder lag de markt voor puip er wat gemakkelijker en rustiger bij. CAPELLE a.d. USSEL Ter gele genheid van het zilveren regeringsju bileum van de koningin heeft de stichting Nationale Feestdagen voor de vijfde september een uitgebreid feestprogramma op stapel staan. Eèn van de hoogtepunten wordt een auto show en een motorcross in de middag uren. iDt spektakel wordt van twee tot vijf uur gehouden to Capelle-West op het terrein aan de Admiraal Hel- fricitweg. Het feest wordt 's morgens tussen ne gen uur en half tien ingeluid met een muzikale rondgang van de drumband de Dami aatjes. Bij het Ontmoetingscentrum zullen beide korpsen onder vlagvertoon om half tien het feest openen. Onmiddelijk daarna begint (om tien uur) bij het Ontmoetingscentrum een demonstratie in parachutespringen. Op hetzelfde tijdstip start het ook een puzzeitocht door de gemeente voor kinderen van 9 tm. 14 jaar. Inschrij ven vanaf 10 mir to het Ontmoetings centrum. In Oostgaarde wordt van half elf tot kwart voor twaalf een wielrennersron- de en een wedstrijd polstokspringen gehouden. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij de geluidswagen. Veelbelovend wordt 's morgens ook de optocht van versierde fietsen, auto peds, skelters enz voor kinderen tot negen jaar. Deze stoet vertrekt om half elf vanaf het Slotplein, Ook nu weer ontbreekt 's avonds de lampionoptoeht (ook uitsluitend voor kinderen) met op het programma en eveneens is E. M. M, weer van de par tij. Het verzamelpunt is de Puimer- hoek. Daarmee is het feest nog niet ten ein de, want om half tien wordt in Oost- gaarde een groot vuurwerk afgesto ken. Bovendien kan de jeugd de gehe le avond (van acht tot twaalf uur) te- recht in de tent op het Slotplein waarin volgens het programma een beatavond wordt gehouden. Ludolf de Jongstraat 25 Rotterdam. Tel. 37.32.07-37.34.28 Verzorgt al uw transporten door geheel Nederland Dinsdagavond acht uur houdt het wijkcomité Berg- en Biijpoj- der van het Koningin Wilhelmi- nafonds voor de kankerbestrij ding in de Statensingelkerk ta de Rotterdamse stadwijk Blij dorp een kankervoorlichtings-. avond. Zo'n avond hebben we echt no dig. want iedereen weet nu zo langzamerhand wel, dat heel veel mensen aan kanker overlij den, die gered hadden kunnen worden als zij niet te laat met hun klachten bij de dokter wa ren gekomen. En lang niet iedereen weet wat voor klachten alarmerend zijn en welke niet. Heel veel men sen zijn bang voor 'kinderach tig" te worden versleten, als zij met een pijntje of zeurtje dat zij niet kunnen thuisbrengen naar een dokter lopen. En dat Is vaak tot verdriet van die dokter, die soms een patiënt voor zich krijgt waartegen hij weinig anders kan doen dan het hoofd schudden en denken: "was de man maar eerder bij me ge komen, dan had ik hem nog kunnen helpen.5 Op deze voorlichtingsavond zal de kanker-internist dr. H. A. van Gilse van de Dr. Daniël den Hoed-kliniek zijn gehoor daarover heel wat vertellen. An dere sprekers zijn de gerefor meerde predikant ds J. A. A. Roemer en pastoor drs IL A. van Gilse. Er zijn ook muziek en zang: het Chr. Gem. Koor TEsperance* uit Krimpen aan den IJssel on der leiding van Wim Koen. het Chr. Mannenkoor Hillegersberg en het Mannenkoor 'd'Oranje- boom', allebei onder leiding van Jan Lucas, de altsoliste Reinata Heemskerk en de organist Adrie Vrijhof. Voor de versiering van de kerk zijn bloemen gratis beschikbaar gesteld. Na de avond gaan die naar de patiënten van de Dr. Daniël den Hoed-kliniek. Ds. Louis S. Lunardtai uit Cin cinnati in Ohio in de Ver. Sta ten heeft de Rotterdamse dienst van stadsontwikkeling in een brief om een weerhaan ge vraagd van een van de vele ge sloopte en nog te slopen ker ken. De Hervormde kerkvoogdij van Rotterdam-Zuid had hem op dat idee gebracht Nu is er in ons land een soort 'traditie,' dat er op een protes tantse kerk een weerhaan staat en op een katholieke kerk een kruis. En de enige nog te slo pen protestantse kerk in Rotter dam is de Wilhélmtoakerk. De haan daarvan is allang weggege ven. De gemeente kan ds Lunardinl niet helpen. Misschien is er nog iemand die weet, waar er een weerhaan voor zijn. kerk is te vinden? Rotterdam heeft midden ln de stad nog een stukje echt, onver valst oerbos. Het is nog maar heel laag, want het heeft niet de tijd gehad om op te groeien en waarschijnlijk zal het ook de tijd daarvoor niet krijgen. Dat stukje wildernis ligt tussen Groenendaal en Haringvliet aan de Spaansekade en op de deu ren in de afrastering hebben enthousaste jongeren vol vreug de dit aangegeven: 'Boodschap aan de onverschillige voorbij ganger. Hier (voor iedereen) het laatste (hoe lang nog) stuk wilde natuur in het centrum van Rotterdam. HOERA! Ik ben niet onverschillig, ik houd van dergelijke ongerepte stukjes 'braak' liggende grond en ik voel me zo blij met dat opschrift, dat ik degene die het op die deuren schreef, wel zou willem omhelzen. Maar in één ding verschil ik met hem van mening: dat stuk je 'wild' is er niet voor ieder een. Het is er alleen voor dege ne, die het niet in elkaar schopt. Het is voor ieder die het straks als een kostbare droom in zijn herinnering wil bewaren. P.S. Misschien hebt u wat aar digs voor me of wilt u om een andere reden met mij contact opnemen. Bijvoorbeeld om me tegen de schenen te schoppen. Dat is best. Ik ben altijd te be reiken op telefoon 010-115588, toestel 35, 42, 44 of 46. Nogmaals P.S.: Ik spreek of ver sta of schrijf geen Chinees.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 4