Een paar leuke bolgewasjes die u nu kunt poten bloem en plant lijn- problemen? slankie nemen! KinoGPboetea Oplossing opgave nr. 554 niet meer geldig! TKiOUW/K,Vl4)RTiET ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1973 B33NWSl;AiND/PülZZBLS T27/K3Ê Ploegsma Paülus Annie M. G. Schmidt ssaaiiat Ellen Warmond Strips Miep Diekmann Niet piekeren maar puzzelen - door mr. G. van Vorden schrijft Prof. Strijd (1) Prof. Strijd (2) Schertskandidaten Onveilig verkeer Bloemen van de vogelmelk door Henk van halm magere smeerkaas 3 maal 10 gulden aan prijzen Vanaf 1 oktober NAJAARSPRIJSVRAAG 1973/1974 MiaSit IRISETTE 'Total Loss': geen boek uit een rijtje Miep Diekmann rekent erop, denk ik, dat grote mensen haar 'Total Loss, weet je wel' Queridos, 151 pag., 12,90) op z'n minst zullen inkijken, want zij Toept de vaders en moeders over de hoofden van de lezende kinderen toe: laat alsjeblieft je vooroordelen jegens hip en langharig tuig schieten, het zit niet in die vreemde kleertjes, moet je's zien hoe aardig ze voor bejaarden zijn en zo Ik vis deze preek er uit omdat ik meen dat ouders er eerder mee gediend zijn dan hun kroost Want als een hippe outfit thuis ge woon is of althans geen reden tot klaagzangen, is er met keurig uitge doste en in spijkerspul gestoken kin deren over en weer niks aan de hand. VörSjSS Een ander punt is de lichamelijkheid, 1 waaraan Miep Diekmann in dit boek voor meisjes en jongens van elf jaar en ouder (dc jongste hoofdpersoon is met illustraties van Carl Hollander (ƒ5,90 per titel). Deze tweede, gewij zigde, druk van de boekjes over de jongen" Rikkie en zijn zwervershond Ripsie is extra plezierig vanwege de lage prijs. Ik wil nog even attenderen op het al eerder in Trouw/Kwartet behandelde Schetsboek van Robinson Crusoe, samengesteld door Anc-e en Michel Poiitzer. Dit boek van do Maand is tot 6 oktober voor 8,90 te koop, daarna gaat het ƒ15,90 kosten. Een schitterende, uitgave van Ploegs ma die zelfs het roerigste kind meer dan vijf minuten op een stoel weet te houden. elf) ruimte geeft. In de meeste kin derboeken is daarvoor geen plaats, het speelt geen rol, maar in 'Total Loss" kom je een meisje tegen dat on gesteld is,' en een blote rug die best es gestreeld 'wil worden, en een b.h. (of liever: juist geen b.h.), en een urinoir. Als Ik dit zo op een rijtje zet. lijkt hat net. alsof op elke bladzij de stukken er van afvliegen, maar dat is onzin: de lichamelijkheid komt or ganisch en daarom juist niet nadruk kelijk naar voren. Toch signaleer ik het met enige nadruk, want' het is een punt dat volwassenen nog de no dige onzekerheid verschaft, ook hen die niet in 'een waar blijven wei-pa niek geraakt zijn. Geen wonder dat kinderen heel verschillend op dit boek reageren: ze zijn er niet aan toe, ze gaan zici. misschien onzeker voe len, of ze herk nnen iets. Ik dacht dat- Miep Diekmarn overtuigender was ge weest als ze het verhaat in een wat minder mod.euze omgeving neergezet had, want nu krijgt het ongewild toch iets, van: tjonge, tjonge. Intussen: geen kinderboek uit een. rijtje. Wat Ploegsma in Amsterdam aan .kin derboeken op de markt brengt, is al tijd boven de middelmaat. Van de vijf die nieuw uitgekomenzijn, noem ik, om te beginnen .'Superdetective Blom- kwist' van Astrid ('Pippi') Lindgren: een mieters boekvoor meisjes en vooral jongens van tien jaar en ouder (126 pag. ƒ9,90). Twee jongens en een meisje rollen een bende op... enfin, zoiets wordt in één ruk uitgele zen en nog eens gelezen. Van Leonie Kooiker is er een boek voor meisjes van elf jaar en ouder: 'Dc dochter van die schilder op de berg' (119 pag., ƒ9,90). Hoofdpersoon is een meisje dat haar weg naar de volwassenheid moet zoeken als wegenbouwers haar droomwereld verstoren,en Leonie Kooiker, laat zien dat haar kinderboe ken niet aan één genre vastgebakken zitten. Joris en de vos van Dieuwke Winse- mius (119 pag. 7,90) is een bijzon der leuk boek voor jongens en meis jes van acht tot en met 11. Het gaat allemaal om Joris die van de "stad haar een dorp verhuist en die (laar niet blij mee is. Eenmaal- in" Drente blijkt de verwachte saaiheid nogal' mee te vallen. Er-komt een heuse hut in voor en een vosje. De .fraaie teke ningen zijn van Vera Huizinga. Tot slot bij Ploegsma twee herdrukken: Rikkie en Ripsie en Rikkie cn zijn vriendjes van Beverley Cleary in de vertaling van H. Kernkamp Biegel en Twee bijzondér geslaagde uitgaven van Querido zijn Floddertje van An- nie M. G. Schmidt en Fiep Westen dorp. (128 pag., ƒ12,50) en Beesten boel van Ellen Warmond, Versjes voor kinderen met plaatjes van Ton Itoogendoorn (48 pag., ƒ9,90). Om met het nieuwe boekje van de beproef de tandem Schmidt Westendorp te beginnen: geweldig. Floddertje is het immer smerige meisje dat in zes ver haaltjes met haar hondje Smeerkees afwisselend schoon en vues is.. Een boekje dat door z'n eenvoudige taalge bruik prima voor te lezen Is en'dat de -beginnertjes, door de grote ietter, niet voor veel problemen zal zetten. De versjes van Ellen Warmond zijn ronduit een verrassing: zeer geestig, w-oordspetóngen bij de vleet en veel woordjes die de kinderen voor het eerst tegenkomen. Een citaat dat meer zegt dan veeluitleg: In Stompatoren woont een haas, die lust alleen maar pindakaas. Hij heeft onlangs een heel groot vat vers van de kruidenier gehad. Want kleine potjes; zegt die haas, dat is meer pot dan pindakaas. Zo'n vat, zegt hij. en neemt een.hap, daarvan lust ik wel pinctapap. Van Ho'kema Waren-dorf stuurde ons een ijzsrsterk boek toe: Paulus en de eikelmaunetjes van Jean DuUeu (238 pag., ƒ17,90). Dit verhaal, door de schrijver zelf beschouwd als zijn chef-d'oeuvre, bevat schitterende zwart-wit cn kleurige illustraties. Het is een lekker lang sprookje, een boek dat je'niet in één avondje uitleest en dat na een keerte nog vele malen herlezen kan worden. De uitvoering is zeer fraai te noemen: mooi royaal for maat, grote letter en nogmaals prachtige kleurenplaten. Uitgeverij Westfriesland verrijkte de kinderboekenmarkt met twee boekjes: Marletje het wijzende meisje van Eef Schamhardt 6,90) en Vrouwtje Hupsakec van Beata Brunet (124 pag., ƒ6,90). Het .laatste boekje, over Vrouwtje Ilupsakee, dat geschikt is voor kinderen van acht tot tien jaar, is een spannend gevalletje. Wie had kunnen denken, dat wanneer je goede jam maakt je dan ook al kans loopt ontvoerd te worden. Nou, dat gebeurt in dat grote bos en dan volgen de spannende avonturen. Een leuk boek 'Marietje het wijzende meisje' is een' heel apart boekje. Het is het beeld verhaal van cie speurtocht van Mariet je en Joker (van de kaart) naar de vrouw van de laatste, Jokerinnetje ge heten. Hele gekke gekleurde tekenin getjes met de begeleidende tekstin schuin handschrift eronder. Een popperig boekje dat vertedert is Kindje van Fran Manushin met teke ningen van Ronald Himler (Kosmos ƒ4,50). Hoofdpersoontje is een kindje dat niet veel zin heeft om op aarde te komen. Het zit" in moeders buik maar niemand kan het bewegen tevoor- schijn te komen. Pas 'wanneer vader de attracties van een, kusje in liet vooruitzicht stelt is de kleine bereid. Een grappig boekje, dat op kraamvisi tes geen gek figuur slaat. tuur var Roodbaard; Het woedende Amsterdam Boek wierp drie' nieuwe water (Over Ravian de ruimte-agent) stripboeken op de immense stapel: De en Grootvizier Iznogoedh (De avontu- schrik van de zeven zeeën (een avon- ren van Kalief Haroen EL Poessah). De kaart van Hoewel de opgave volgens velen zeer (zelfs tè) gemakkelijk was zijn er nog al wat fouten gemaakt; in hoofdzaak el tegen de voorwaarde dat geen der zijden van de districten (driehoeken) langer dan 100 (km) mocht zijn. Een schets van de kaart treft U hier onder aan, waarbij moet worden opge merkt, dat ook het spiegelbeeld daar van een juiste oplossing vormt, (figuur) De lengten der zijden van de distric ten zijn: A: 6-8-10; B: 8-15-17; C: 20-21- 29; D: 2048-52; E: 7-24-25; F: 24-70-74; G 188082; H 3980-89. Tientallen oplossers gaven aan, dat enkele gegevens overbodig waren; in ieder geval beter dan te weinig gege vens! De heer A. Schaafsma (65) te Boven- Hardinxveld vindt het een raar land 't Koninkrijk Pythagorij-e heeft een vorm om van de schrei e. Die hier voert de heerschappij-e kan conflicten niet vermij-e. Moge hij zich al verblij-e, dat de omvang uit ging dij-e, 'k vrees, dat hij zal moeten lij-e van een groot deel woestenij-e! 'Nog nimmer vond ik een opgave in deze serie zó gemakkelijk' oordeelt de heer W. de Jonge (70) te Za'ltbommel. Maar. de heer M. Vader (154) te Lei derdorp (gaf U zich al op voor de tiende puzzelreürüe op .20 oktober bij deze heer; storting 5 op giro 595494; er is nog maar weinig plaats!) vindt het 'een flauw dingetje: een half uur werk!' Ir. J.F. Cuseli (60) te 's-Gravenhage 'geeft een leerzame beschouwing: 'De stichters van het koninkrijk zijn wel wonderlijk te werk gegaan. De hoofd stad Euclidesia ligt in het kleinste district, in een uithoek van het land het district H heeft een 65 maal zo grote oppervlakte. Strategisch is het De rpda<*;ie bfhuodt zich het recht voor on* ter opname in deze rubriek ontvangen uie» nmoujttnsen verkort weèr te geven. BIJ P'»* bUk«itle wi»rdl mei de natttti van de Inzender ondertekend. Brieven kunnen worden ge gluurd aan het secretariaat hoofdredactie Trouw/Kwartet, postbus *s». Amsterdam. Dr. Strijd wil de gemeente lasten, opleggen die niet te dragen zijn. Het is de theologie van de 'doe het zei vers'. Breng de gerechtigheid in de wereld door geen sinaasappelen van Outspan en koffie uit Angola te con sumeren. Maak je waar! Er komt een theologie op die uit dreigt te groeien tct een gevaarlijke macht, tot een heerschappij in de gemeente. Er wordt gesuggereerd alsof de gemeen te van- Christus in staat zou zijn over al ter wereld de gerechtigheid te brengen, de honger op te heffen en oorlogen te doen ophouden. Klundert P. Stroolman Eerst aktie; dan reflectie, zegt dr. K. Strijd. Beiden moeten met elkaar in een door de Heilige Geest bezield ver band staan. Mag ik van de activeingen dan misschien wat meer respons verwachten op een dogmatiek die au tomatisch in ethiek uitmondt?. Na: Ik ben de Heere uw God, volgen im mers de Tien Woorden! Als je de hei lige schrift van a tot z serieus pro beert te nemen, vinden de meeste ac- tivelingen je maar een conservatieve dwaas. Dan kunnen we het de.heer Velema, zie artikel naast dat van de heer Klei, niet kwalijk nemen als we niet auserieux genomen worden. Een •concrete opmerking: Ik hoop wel dat dr. Strijd het goed vindt dat i k nog even een blik bedorven erwtensoep bij Albert Heijn voor een goed inruil. Nicuwendara C. J. Pek Nu op veel plaatsen de voorbereidin gen voor de gemeenteraadsverkiezin gen weer aan de gang zijn, wil ik graag' mijn waardering uiten voor de mensen, die bereid zijn een zetel in de gemeenteraad te aanvaarden. Veel minder waardering kan dk opbrengen voor een lijst, waarop mensen voorko- men die i er niet over piekeren: zitting te nemen in de gemeenteraad. Ze wil len, op verzoek, wel op de groslijst, maar dan op een' hiet-verkiesbare plaats. Wees in deze zaak-eerlijk en maak de lijsten maar. wat korter'niet echte kandidaten. .Middelburg,-;;. S. Kuiper tedere-dag leest men zoveel doden en gewonden in het verkeer. Hoe dit vei liger te maken? Langs alle wegen bor den meteen maximum snelheid. Rijdt men sneller, dan voor elke km vijf gulden boete en een aantekening op hef rijbewijs. Heeft men vier overtre- Het is weer bollenplanttijd, maar ik zou het niet met u willen hebben over de tulpen, hyacinten én narcissen, die zich in het voorjaar in schier elke tuin aan het oog op dringen. Naar mijn mening zijn er wel leukere dingen om te poten, bolletjes en knolletjes dié de kwekers wat denigrerend het 'bijgoed' noemen. Een zwak heb ik voor de sterhyacintjes (Scilla sibLrica en S. tubergeniana), de rijkst bloeiende bolgewasjes die ken: de porsèleinblau- W3 bloempjes openen zich al begin maart en bloeien door tót half mei. In mijn tuin komen er jaarlijks meer, want ze zaaien zich erg gemakkelijk uit. Plant ze nu," een zeven centimetor diep, onder azalea's of onder een magnolia. Een ander plantje dat ik al evenzeer bewonder, is de hondstand (Erythronium dens-eanis), een familielid van de cyclamens, wat goed aan het bloempje te zien is. Wild komt de hondstand voor in de Middeneurojpese bergbos sen. De knolletjes .moeten nu zo snel mogelijk de grond in, anders is er alle kans dat ze mislukken, een vijf centi meter diep in humusrijke, vochthoudende grond onder licht struikgewas. Behalve de roze knikkende bloemen, waar de meeldraden een heel eind uitsteken, in april en mei te zien, valt het prachtig gevlekte blad op. Echte cyclamens kunt u ook in de tuin planten, vertede rende kleine soorten die net als de hondstand van lichte schaduw en niet te droge grond houden. De platte knol letjes moeten een paar centimeter diep komen, maar in de winter moeten ze met wat dor blad worden afgedekt. Cyclamen neapolitantun is de mooiste, roze met donker der hart, bloeiend in september en oktober evenals C. purpurascens, die vele kleine rozerode bloempjes heeft. Met poten kunt u voor deze soorten beter tot het-voor jaar wachten. C. couni en C. verhale zijn voorjaarsbloei- ers, de eerste al in februari, de andere een maand later. Deze kunt u nu poten. Omdat ze zo laag blijven eit eigen lijk pas opvallen, als u.er vele bijeen zet, kunt u ze het best voorin een rotstuin zetten of aan de rand van een terras. Net grote sneeuwklokken van wel een halve meter hoog is het zomerklokje (Leucojuni aestivum), een zeldzaam inheems gewas dat in het wild nog'voorkomt in de Bies- bosch. De narcisachtige bollen moeten 15 cm. diep wor den gepoot in vochtige grond, het liefst dicht bij een vij ver. Bloeien doet het zomerklokje in r ei en juni. Sierui- en kunt u het best in oktober planten, al kan het ook nog wel in november én zelfs we! begin decem ber. Da bekendste is Allium moly, afkomstig van bergweiden en droge kalkheuvels in Zuidwest-Europa, met bolronde schermen van. gele le liebloempjes op een lange steel. Niet minder mooi is A. oreophilum uit Oost-Turkestan, die eenzelfde groeiwijze, maar magnoliarode bloe men heeft. Eveneens uit Turkestan komt A. karataviensc met brede grijsgroene bladeren, bijzonder door- de rode randen. De kogelvormige schermen zijn zacht lilaroze en staan op heel korte stelendicht bij de grond. Een zes centimeter diep mo gen de .uien wel komen. Ze bloeien alle in de voorzomer, zijn zeer ho ningrijk en lokken veel vliegende insekten aan. Hét best doen ze hét op een zonnig plekje en hoewel ze best tegen een stootje kunnen, is het goed ze door een laagje turf molm, blad of stro tegen al te felle: winterkou te beschermen. Nu we het toch over steruien hebben: ook de gewone bieslook (A. schoenopr- sum) uit de kruidentuin en boven dien inheems is een schat van een plant, als je hem in bloei ziet met heel kleine bolronde purperroze bloeiwijzsn. Bieslook is niet als bol letje te koop, maar in pollen op de irpi&wnji groenteman. Inheems is ook de vo- gclmeik, in sommige streken ook. wel ster van Bethlehem genoemd.-U kunt bij de kweker vragen naar Or- nithogalum umbellatum. Wilde pol len kunt u beter laten staan, waar u ze aantreft. Het is ,een lelietje met een wijdvertakt scherm van reinwit- te bloemen met een groene streep aan de buitenkant. De sterretjes sluiten zich 's nachts en gaan: ook bij somber.weer niet!open. Planten moet u de bolletjes een paar centi meter diep en evenveel Uit elkaar op licht beschaduwde plaatsen. -Volte zon mag ook. bloemenmarkt of zelfs wel bij de.. Koop uw bollen wel bij_éen ver trouwd adres. Anders kan het u ge beuren dat u alleen maar blad krijgt of dat ze helemaal niet opkomen, al zagen de bolletjes er. nog zo dik én glanzend uit toen u ze kocht Koop ze vlak voor u ze gaat uitpoten, transporteer, ze zo voorzichtig moge lijk en'pas er vooral voor op de neuzen te beschadigen. Een pöotstok- je is geen geschikt instrument om er uw bolletje mee in de grond te - stoppen. Alle kans dat ze halverwe ge het gaatje; blijven;Hangen.'Druk ze ook niét zomaar/"in 'dé grond;, maar gebruik een'klein schepje of eventueel een eetlepel. Zet de bolle; tjes in groepjes tussen meerjarige planten. Zodat ze bloeien als die net'; beginnen uit te spruiten. Na/de - voorjaarsbloéivalt-er dan geen gat in uw beplanting, maar bedekken:;de/ vaste planten het verwelkende loof.; Enige, dagen geleden verscheen bij uitgeverij Zomer Keunirig, "Wage;/ nfngen, een- uiterst 'nuttig -boekje:;. '126 bollen en /knollen' in kleur?? door Wim Oudshoorn, Voor 14,50:, kunt uzelf een keusmstken uit tiir/ voorjaar, en zomer bloeiendeboi-, knol- en wortelstókgewassen, -wat-u' erg gemakkélïjk wordt gemaakt ;door -, de vele kleurenfoto's. Rij elke somt- worden botanische bijzonderheden;' en herkomst opgegeven én vindt uï aanwijzingen over standplaats, poofe-i diepte -énplahttijd;iVV&Stï: dingen begaan, dan ais minimum 1 jaar intrekking van het rijbewijs en iemand die dronken achter het stuur zit: direct twee jaar intrekking. Dan hebben we!in een korte tijd egn rusti ger verkeer op de weg. Creil D. v. d. Ploeg (ADVERTENTIE) '■'v!' 1 (ADVERTENTIE) J De Agfa-Gevaert Evenementen k Promotie wordt 30 september afgesloten. Na die datum zijn de gratis toegang Smile-stickers dus niet meer geldig. B B land kwetsbaar bij de samenkomst van D en E. De totale oppervlakte van hot land bedraagt 3978 vierkante kern. Zou het land de cirkelvorm heb ben, dan zou de omtrek iets minder dan 224 km zijn nü is deze 432 km: onvoordelig voor de grenscontrole en voor de defensie. Maar voor al deze tekortkomingen is de auteur, de heer J. G. Trommel (117) te Zoetermcer niet verantwoordelijk!' Ten slotte het fraaie dichtwerk van ds. J. Bijleveid (101) te Rijnsburg Hier bied ik U gratis de plattegrond van 't gedriehoekte Pythagorije: Dat dit land met zijn grillige vorm zo ontstond is dank zij wiskundige keien Want natuurlijkheid is er in 'tminste niet bij en de hoofdstad in A ligt gevaarlijk! Niet graag zou ik daar dan ook wa nen. 't Was mij in èlb opzicht veel te bezwaarlijk. Niet alleen om 't gevaar (want mis schien blijft er vree en komt Pythagorij niet in oorlog), maar dan valt lijkt mij nóg daar te wonen niet mee als ik eventjes verder denk door nog. g or lie Stel, dat er een zakenman in district A overal in het land wel een klant heeft en hij moet één bezoeken gaan in dis trict H: ik denk dat hij danig het land heeft! Wat een afstand die hij .van de stad rijden moet. en dat, nu benzine zo duur is! Nee, mij niet gezien daar! En 't is ook maar goed. dat dit land -enkel fantasie-puur is! Doordat velen aan moeilijkhedd de voorkeur geven is het waarderingscij-, fer vrij laag: 6,87 verkregen .uit: 1 (0.7 pet), 2 (0.1 pet), 3 (2,4 pet), 4 (3,2 pet), 5 (9.9 net), 6 22,5 pet), 7 (27,7 pet), 3 (19,7 pet), 9 (8.0 pet), 10. (5,8 pet.). De ladder staat boven 156 punten met de volgende prijswinnaars: 1) J. H. Abbink, Huize 'De Vloed', Crocus- straat 2, Son (N-Br) (voor de 19e maal) 2 B. E. de Haag, Prins Clau splantsoen 24, Driebergen (voor de le maal) 3. W. Klein Kranenberg, Krop- hollerstraat 5, Son (N.-Br) (voor de 5e maal) 4. drs. P. Noordzij, Sand- bergstraat 12, Abcoude (voor de 8e maal) mej. F. C. Willemsen, St. Maartensdreef 342, Utrecht (voor de 7e maal). 'STRAATSBURG (ANP) Een aan tal socialistische leden van de asssm- blee van de raad van Europa heeft voorgesteld de Nobelprijs voor de vre de postuum toe te kennen aan Salva dor Allende, omdat hij probeerde 'een vreedzame oplossing et vinden van de meest dringende- problemen van de derde-wereld'. (ADVERTENTIE) Vanaf 29 september is er weer eer grote Najaarsprijsvraag die duurt t/m 15 februari 1974. 25.000.aan prij zen, waaronder vier eenpersoons Iri- sétte donsdekens met lakenovertrek en kussensloop in Iraai dessin t.w.v. 250,—. donszacht slapen onder een donzen dekbed Claushuis-Beuth 4 Co. - Sarneveld. Horizontaal: 1. rondhout, 3. overzet veer, 7. bij elkaar behorende voorwer pen, 10. ieder. 12. vijzel, 15. deel van een schip, 17. buitenhaven, 18. bevel, 19. een der Cycladen., 20., bouwland, 22. doorweekt, 23..bij, 24. titel (afk) 26. hoog bouwwerk, 28. rund, 29. klank, 31. schoenvorm. 33. scheik. ele ment, 34. muzieknoot: 36. senior (afk) 37. organische verbinding, 40. oven krabber, 42. pers. voornaarnw. 43. zangstem, 45. gewicht (afk) 46. nacht gewaad, 47. erg, 48. kolenemmer, 50. oude inhoudsmaat 51. waterstand, 53. peulvrucht, 55. Z. Amer. thee. 57. stopverf (Z.N.) 60. kippenloop, 61. schaapkameel, 62. kliek, 63. Rijkstele, foon. Verticaal: 1. latwerk, 2. marmeren knikker, 4. voorzetsel, 5. gevangenis 6. deel van een trap, 7. muzieknoot, 8. achting, 9. voorvoegsel, 11. wending 13. kraam, 14. knaagdier, 16. muzieknoot, 18. zwemvogel, 21 heks, 22. water in Limburg, 23. torenkraai (gew) 24. muzieknoot, 25. paard, 27. overblijfsel, 29. twijg, 30. zandheuvel, 32. telwoord, 33. hemellichaam, 35. duikereend, 38. pas, 39. kledingstuk, 41. landbouw werktuig, 42. opgewekt 44. oeverge was, 46. tweetal, 47. zangstem, 49. uit stap, 50, lengtemaat (afk) 52. jong schaap, 54. voorzetsel, 56. loot, 57 fa milielid, 58. welaan, 59. volksnaam- van de kauw. Oplossingen tot en met woensdag a.s. per briefkaart zenden aan: Trouw-Kwartet Postbus 859, Am sterdam. Linksboven vermelden: TVcekendpnzzeJ. i1 Oplossing van vorige week: Hor. 1, met huid en haar, 11. edel, 12. Arie, 13. tol, 14, meent 17. Ada, 18 em. 19. toegaan, 21. Aa, 22. ert, 23. map, 25. mee, 26, alm. 28. dam, 30. dorpel, 31. Oberon, 32. Ada, 33. els,'35. lip,- 37; e.r a.v. 39. dia, 41. er, 43. nevelig, 46. na, 47. nap, 49. regie, 50. pon;-51. iris, 53. lade, 54. een lijn trekken. Vert 1. meter, 2. Eüom, 3. tel, 4. hl. 5. idee, 6. Enna, 7. ha, 8. ara, S. Aïda, 10. reaal, 14. mot, 15. egel, 16. tain,. 19. trepaan, 20. nadelig, 22.-Eerde, 24. paria, 25. moa, 26. ale,' 27; mos, 29. mop, 34. leeg, 36. menie, 38. ver, 39. die, 40. manen 42. rare, 44. veen, 45.-; lier 46. node, 48. pin, 50. pak, 52. s.l.; 53. l.k. -V'!-.^ Prijswinnaars: De heer C- Miédema,. Vlielandsestraat69, Scheveningeri.-' De); heer J. G. TYoramei, Sandrmgapad 6, Zoetermeer. Mej. M,. 'Hóek, ;Béntmdcf-f- plein 64, Rotterdam. -

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 23