R Kijk op de wijk ter meulen gj amro bank X Ommoord krijgt ruim twintig speelplaatsen o4genda w LIJ 'JANKRANi Een eigen huis kopen? Amro Woninghypotheek vooru! Amerikaans vlootbezoek melk boter v room en kaas graafstroom Gecommitteerde Biersma legt functie neer J TRüUiW/KWiAMTET ZATERDAG 20 OKTOBER 1973 STAD IR3 Test-case voor rechtszekerheid kerkelijke medewerkers Onbegrijpelijk auto-inzittenden brand glas ongevallen 11FKD rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten m Begrip Preventie onder redactie van Toos van Bommel Aiexanderpolder Charlois Hoek van Holland Hoogvliet Oud-Mathenesse Oude Noorden Pernis U heeft er geen kind meer aan. Bij het kopen van een eigen huis doemen vaak ingewikkelde vragen en problemen op. Niet alleen smeken vaktermen om uitleg, zoals het verschil tussen k.k. en v.o.n., erfpachtscanon, overdrachtsbelasting, enzovoort. Maar vooral ook de mogelijkheden en de grootte van de hypotheek zijn vragen van de eerste orde. Is hypotheek mogelijk? Hoeveel? Hoeveel kost dat per maand? Wat zijn de fiscale mee- en tegenvallers? Welke hypotheekvorm is in een bepaald geval de meest geschikte? Het verdient aanbeveling om in ieder geval informatie in te winnen bij een van de kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank. Want er is een In vele vormen, dus tal van mogelijkheden. Om te beginnen zou u onderstaande coupon kunnen invullen en opzenden. U ontvangt dan een handig vraagbaakje over allerhande zaken die het kopen van een eigen huis meebrengt, J getiteld „Het kopen van een eigen huis", ij plus informatie over de Amro Woninghypotheek. Graag ontvang ik de brochures „Het kopen van een eigen huis" en „Amro Woninghypotheek". Naam1: Adres: I I I Woonplaats: Kan in open envelop ongefrankeerd verzonden worden aan Daane-Amro Couponburo, Antwoordnummer 3333, Amsterdam W11. ROTTERDAM De stichting Ruimte voor de Jeugd heeft voor de nieuwbouwwijk Ommoord 22 speelplaatsen ontworpen. Men heeft de plannen opgesteld in nau we samenwerking met de wijkbe woners, die zich in een aantal werkgroepen hebben verenigd om speelgelegenheid voor hun naaste omgeving te creëren. De stichting heeft de werkgroepen, begeleid en daar, waar geen werkgroepen op traden, zelf de nodige initiatieven ontplooid. Vandaag Schippers boos over ontslag Sam de Haan (ADVERTENTIE) door Zettie Leeuwenburgh ROTTERDAM 'Ja, wat moet ik er over zeggen. Ik begrijp het niet, ik zou dus van de ene op de andere dag ongeschikt zijn om mijn werk in de Veilige Haven te doen, terwijl ik tien jaar lang niets anders te horen heb gekregen dan dat het zo goed ging'. Verslagen reageert de heer Sam de Haan op zijn ontslag dat hem op de dag dat hij zijn 61ste verjaardag vierde, door de Varende Gemeente werd aangezegd. Grote verslagenheid ook heerst er on der de schippers, die hem jarenlang als een groot organisator hebben mee gemaakt De reacties op dit entslag zijn niet van de lucht. Oom Sam, zo als hij onder de schippers bekend staat, krijgt thuis ontelbare telefoon tjes, brieven komen er ook. De tekst liegt er niet om; "Toen ik in de krant las dat ze u ontslagen hebben, heb ik direct alle relaties met de Varende Gemeente verbroken. Na dit geval wil ik cr niets meer mee te maken heb ben, voor ons schippers is er maar één Oom Sam.' 'Onbegrijpelijk, na al het werk dat hij heeft gedaan', verklaart Arie Kattouw, die jarenlang binnen een werkgroep Oom Sam heeft geassisteerd. 'We voerden de ideeën uit, die hij uit dacht, hielpen met de organisatie van de schippers-landdagen. De hele werk groep is beslist tegen dit ontslag. En de narigheid is, dat dit werk valt, als oom Sam er niet meer is.' In 1961 kwam oom Sam in de Veilige Haven, na eerst jarenlang gewerkt te hebben binnen het kader van het evangelisa tiewerk voor de jeugd van dr. K. J. Kraan. In eerste instantie kwam hij in dienst van de Gereformeerde Kerk, omdat de Hervormde Kerk geen jeugdleiders aanstelde die ouder dan 45 jaar wa ren. Later is daar verandering in ge komen. Pas in 1972 ontving Sam de Haan een aanstellingsbrief, waarin hij ADVERTENTIE inbraak m flnaHtaBM ....om zéker te zijn! vraag inlichtingen au iMassar^bessw efeventueelaio werd aangesteld als functionaris voor het werk onder schippers in de Veili ge Haven in Rotterdam, uitgaande van de plaatselijke werkeenheidscom- missie voor het sehippers(jeugd)werk in Rotterdam. De motieven voor zijn ontslag zijn het feit dat hij nu op zijn 61ste te oud zou zijn om het jeugd werk te leiden en bovendien zou zijn opleiding niet voldoende zijn. 'Als ik nu alleen maar jeugdwerk zou doen, zou het nog enigszins begrijpe lijk zijn, hoewel ik niet snap waarom ik vorig jaar dan niet te oud was. Maar het jeugdwerk wordt zelfs op twee avonden per week door een jeugdleidster gedaan. Dan zit ik bo ven op mijn kamer. Alleen op de zon dagen doe ik het zelf. Maar er is zo veel meer te doen.' 'Ook al zou het jeugdwerk uitvallen, dan blijven nog Oud-Schuttevaer, de vrouwenkring, de landdagen, de schip- perskampen en de kerstfeesten, paas- en pinksterfeesten. En al dat werk vraagt 'keppie onder", maar dan ook helemaal. Je moet je er volledig voor inzetten. In mijn aanstellingsbrief staat, dat ik veertig uur per week moet werken, maar het worden er tel kens weer zo'n honderd. Dat is niet erg, want ik doe het met liefde.' n.r. verzekeringsmaatschappij rt-jnwuf gkwal 88 r'diai-3 lil, 010-366 844^ Zodra Sam de Haan praat over zijn werk, straalt zijn gezicht weer en valt de narigheid waarin hij nu verkeerd voor een ogenblik van hem af. 'Ik weet geen mooier werk, maar ook geen zwaarder. En echt, er is geen be ter volk dan de schippers, 'goud-volk' is het, open en eerjijk. Alleen, je moet begrip voor de jongelui hebben, tussen hen in gaan staan en dan ga je één met hen worden, dan krijg je overwicht Er is niets prettiger, dan telkens weer blijde gezichten te zien.' Sam de Haan heeft het werk in de Veilige Haven zien groeien en zelfs mee opgebouwd. Stukje voor stukje met een ongelooflijke toewijzing. En wie de organisatie van de schippersfa- miiiedagen ziet de kampen, waarin de schippers vakantie hebben, de grote feesten in De Doelen, kan zich alleen maar afvragen hoe is het mogelijk, dat het draait met een onderbezetting van personeel. Want hoewel het werk In de Veilige Haven goed van de grond kwam, vielen de jeugdleider? op de posten elders ih het land weg, 'Gelukkig zijn er nu weer parttime krachten in Groningen - en -Limburg', vertelt Sam de Haan.' Onbekend is Sartt de Haan met de jeugdleiders zeker niet, ook ai heeft hij dan volgens zijn werkgevers niet de juiste opleiding. Zijn vader was voorzitter van een zondagschool, zijn broers en zusters, maar ook zijn vrouw, zitten in het onderwijs. Zelf is hij sportleraar geweest. En alleen al het feit dat Sam de Haan benoemd werd nadat hij vijf jaar lang bewezen had dat hij het kon, spreekt voor zich. Er is nog geen toestemming van het Gewestelijk Arbeidsbureau voor het ontslag. Zijn raadsman, de heer K, B. Du Pon van het Landelijk Overleg van medewerkers in de Nederlands Hervormde Kerk vergelijkbaar met een vakbond stelt: 'Het is een ver schrikkelijke zaak. Ethisch gezien zou ik zo'n soort leeftijdsontslag niet ne men, maar van de kerk verwacht je dat helemaal niet.' 'Uit het oogpunt van generale preven tie ben ik erg benieuwd wat het ar beidsbureau zal beslissen. Omdat er zoveel verschillende soorten werkne mers binnen de kerk zijn, is er pas in ADVERTENTIE Op maandag 29 oktober is er een, openbare algemene bestuursvergade ring ih gebouw De Wissel. Om acht uur wordt begonnen. De diverse sec ties zullen hun bevindingen vertel len. De tentoonstelling Zeefdrukken die door de diverse wijken al heeft ge circuleerd komt in de zaal van de Morgensterkerk aan het Slingepiein. De officiële opening is op dinsdag 23 oktober om acht uur 's avonds. De heer W. P. van Brakel, lid van het dagelijks bestuur van de stich ting Wijkopbouw Zuidwijk fungeert als 'opener'. De expositie is dage lijks geopend van twee tot vijf uur en van zeven tot negen uur. Zater dagavond en zondag is de tentoon stelling gesloten. De laatste dag in Charlois is op 1 november tot vijf uur. In het Clementshuis verga dert op woensdag 24 oktober de commissie van sport en recreatie van de deelgemeenteraad. Aan de orde is een brief van het bestuur van de RCW Zwart Wit'28 over de (on)bereikbaarheid van het sport park De Vaan en de parkeermoge- lijkheden aldaar. In dezelfde verga dering wordt gesproken over de Volkstuinnota 1973. De problema tiek van De Vaan komt ook aan de orde in de commissie voor Stadsont wikkeling en volkshuisvesting van de deelgemeenteraad. Op maandag 22 oktober vergadert deze commis sie, aanvang halfacht. Andere pun ten zijn de leegstand van de wonin gen en de situering van de brand weerpost. In verband met de te verwachten belangstelling komt de deelgemeen teraad Hoek van Holland op dinsdag 23 oktober niet bijeen in de secreta rie maar in hotel America aan de Rietdijkstraat 96. Belangrijkste punt ts de bespreking met wethouder H. van der Pols over o.a. de stichting van een zwembad en de status van de strand- en kampeercommissie bij de nieuwe organisatie van de dienst voor sport en recreatie. Ook het haaktzwemmen vormt een punt van discussie. Op woensdag 24 oktober komt de commissie verkeer, openbare werken en bedrijven om acht uur 's morgens bijeen in de deelgemeentesecretarie aan de Middenbaan 41. Op de agen da o.a. het parkeren van grote voer tuigen, de openstelling van de spoorbaan Botiekbrug en de straat- naamgeving omgeving Tymweg. Ook over cultuur wordt in Hoog- vliet gesproken en wel in de desbe- treffende commissie die op donder dag 25 oktober om halfacht verga dert in de deelgemeentesecretarie. De beleidsnota van de wethouder voor Onderwijs, Jeugdzaken en Vor ming is hier een van de gespreks punten. De kinderboerderij aan de Franse laan gaat op 24 oktober open. Wet houder H. van der Pols liet er tij dens de commissievergadering Sport en Recreatie geen enkele twijfel over bestaan. De boerderij is nog steeds inzet van vele protesten van bewoners uit het Witte Dorp en Oud Mathenesse. Zij vinden dat er een afdoende beveiliging vgn en naar de boerderij moet komen. Al ging hij alleen maar open om aan de enorme vraag in onderwijskrin gen te kunnen voldoen aldus de heer Van der Pols. Twee dagen voor de opening beleggen de bewoners een vergadering om te bekijken wel ke stappen zij eventueel zullen ne men. Bewoners van de Bloklandstraat, Meidoornstraat, Raephorststraat, Tochtstraat en Zoomstraat hebben een resolutie opgesteld (20 septem ber) over het woningvraagstuk waarop nu de antwoorden zijn bin nengekomen. Op 22 oktober zullen resolutie en antwoorden centraal staan op een buurtvergadering in het wijkgebouw aan de Eerste Pijn- ackerstraat. Wethouder G. Z. de Vos is persoonlijk present om een en ander toe te lichten. Om acht uur wordt begonnen. De vergadering van de commissie wijkaangeïegenheden zal maandag niet het deelgemeentebestel van Per nis bespreken. Het punt is uitge steld tot een datum in november. De vergadering zelf gaat maandag wel door. Ook tijdens lange autoritten, wan neer uw kinderen zich al vlug ver vervelen, houdt u ze urenlang zoet met dit leuke magnetische damspel. Afm. ong. 20x20 cm. Nu van fJljHETvoor 1971 een rechtszekerheid voor alle kerkelijke medewerkers ontstaan. Die rechtszekerheid is nergens als dit ont slag doorgaat. Het is niets meer of minder dan een test-case. Per slot is ook de kerk met zo'n 3.000 man perso neel een bedrijf.' Eén van de leden van de Rotterdamse Werkeenheidscommissie, mevrouw Van der Staal, zegt: 'Zelf vind ik 60 jaar wel wat oud voor een jeugdlei der, maar dat is mijn mening. De ma nier waarop dit ontslag tot stand is gekomen, vind ik echter niet correct. Dan hadden ze toch zeker bij zijn aanstelling toen hij 50 sras, moeten zeggen 'over tien jaar zit je taak er op.' Overigens is er binnen de Wer keenheidscommissie geen stemming over deze zaak geweest, er heerst een verdeeldheid.' Nog werkt Sam de Haan in de'Veilige Haven, nog organiseert hij de grote schippersfamilie-avond, die op 24 no vember in de Doelen wordt gehouden en ondanks alle drukke werkzaamhe den heeft hij kans gezien om cursus sen te volgen op godsdienstig en crea tief gebied. Bijna een jaar lang heeft hij nu op een vulkaan geleefd 'ik heb het voelen aankomen' en toch zijn de schippersfeesten geslaagd, dank zij de 'spil' in de Veilige Haven, die niet alleen van zichzelf, maar ook van' anderen het volle pond eist. Nu zegt hij geslagen: 'Ik hoop maar dat ik die 24 november nog mee kan ma ken. Verontwaardigd is de heer J. Kroon, directeur van het lager- en voortgezet onderwijs voor schipperskinderen in- Dordrecht. 'Het is toch krankzinnig dat ze iemand iets meer dan een jaar geleden een vaste aanstelling hebben gegeven en dan nu zeggen dat hij te oud is' en geen diploma's genoeg heeft. Juridisch slaat dit natuurlijk nergens op en van een kerk had ik toch meer menselijkheid verwacht. Je zet iemand op deze leeftijd toch maar niet zo op straat Bovedien dacht ik dat hij het werk echt wel in zijn vin gers had. Als je hem zo bezig ziet op die landdagen. Ik geef het je te doen met zo'n 500 tot 600 van die opgescho ten jongelui en dan zorgen dat het geen puinhoop wordt. Dat alleen is I een prestatie,' aldus de heer Kroon. Ds. A. van der Most, Hervormd schip- perspredikant, was gisteren onbereik baar voor commentaar. De eerste twintig ontwerpen, waarvan de kosten gemiddeld rond 40.000 be lopen, zijn thans gereed. Voor de kruidenbuurt zijn vier speelplaatsen tot 143.000 ontworpen. Voor de Al- bert Campusplaats zijn twee speel plaatsen van 96.000 vastgesteld, de Zemikeplaats twee speelplaatsen, voor ƒ78.000 en voor de Sinclair Lewis- plaats voor 120.000 en speelplaatsen plaatsen voor 120,000 ontworpen. Verder werden drie speelplaatsen op de Cordell Hullplaats-Stresemann- piaats voor 120 en speelplaatsen op op de Nansenplaats, Niels Bohrplaats en Geelkruid-Goudkruid, die allen 40.000 gaan kosten, vastgesteld. Met het oog op de te verwachten prijsstij gingen moet het eindbedrag met tien procent worden verhoogd, zodat in to taal een krediet van 850.000 voor de aanleg van de speeltuinen nodig is. Volgens Sport en Recreatie kan de helft hiervan, 425.000, in de ge meentekas terugvloeien aangezien Om moord participeert in het door de rijksoverheid geïnitieerde experimen tele welzijnbeleid, dat ten doel heeft de bewoners actief te betrekken bij de keuze van inrichting en uitrusting van hun woon- en leefmilieu. De stichting wijkgemeenschap Om moord heeft de begeleidingscommissie van dit welzijnsbeleid verzocht het project voor te dragen voor financie ring in het kader van het Experimen teel Welzijnsbeleid Ommoord. Overi gens is in het aanlegkrediet voor de particuliere woningbouw al een be drag van 35.000 begrepen voor openbare speelgelegenheid. Met de ra ming van de speelgelegenheden is hiermee al rekening gehouden. Sport en Recreatie geeft de wethouder van wijkaangeïegenheden thans in overwe ging te bevorderen dat de gemeente voor de aanleg van deze openbare speelgelegenheden nog vóór 1 januari een krediet beschikbaar stelt. (ADVERTENTIE) BOTTERDAM: Gebouw Palace: Zomerhof straat: 10.00 Openbars discussiebijeenkomst met drs. Ed. van Tbijn voor PvdA. gewest Zuid-Holland: Heemraadsplein: 12.00 Posten- spel voor kinderen van 5 t.m. 15 jaar:We reldwinkel, Weena: 12.00 Prijsuitreiking Kin dervredesprijs: Knipje, Winkelcentrum Zaidplclsi: 15 00 Straatevangelisatie: Laurens- kerk: 10 30 Carillonconceit VLAARDINGEN: Stadsgehoorzaal: 20 00 Spel- groep 'Argus'. ROTTERDAM Maandag 22 oktober komt het schop 'Newport News', een van de grootste Amerikaanse oorlogs schepen, naar Rotterdam. Op dinsdag 23. woensdag 24 en donderdag 25 ok tober wordt het publiek in de gele genheid gesteld het schip te bezichti gen. Het programma hiervoor luidt: 12.1513.00 uur demonstratie en show van de seheepskapel en van- een manniersexcercitiepeloton. Het schip, dat een bemanning telt van 60 officie ren en duizend manschappen, kiest ligplaats aan de Parkkade. Aan boord bevindt zich ook de NATO-bevelheb- ber van de Atlantische vloot, vice-ad- miraai J. G. Finneran. Voor de be manning zijn sportwedstrijden en bus trips georganiseerd. Op woensdag 24 oktober geeft het gemeentebestuur een receptie in het stadhuis, om ne gen uur gevolgd door een taptoe van de marinierskapel. Het schip is een complete stad op zich: volledig voor zien van aircondioning, in staat 60.000 gallon zoet water per dag te produce ren en genoeg elektriciteit om een stad van 40.000 inwoners van licht te voorzien. coöperatieve melkinrichting en zuivelfabriek.ga bleskehsgraaf telefoon 01849 -245 ROTTERDAM De gecommitteerde voor de streek- en bestemmingsplan nen in Rijnmond de heer P. Th. Biersma, heeft meegedeeld, dat hij zijn functie als gecommitteerde met ingang van 12 november neerlegt. Sinds vorig jaar heeft de heer Bier sma door ziekte zijn functie niet kun nen vervullen. Hoewel medisch advies de heer Biersma niet verhinderd zijn werkzaamheden te hervatten is het toch wenselijk dat hij de eerste tijd ernstige spanningen vermijdt Aangezien hij reeds eerder had beslo ten zich geen kandidaat meer te stel len voor de Rijnmondraadverkiezin- gen in het voorjaar vindt de heer B --ma het beter zijn functie eerder ter beschikking te stellen. 2 -V V7 A Een serieus onderwerp om te be- ginen. De Nederlandse Weduwen en Weduwnaars Bond, een helaas maar al te vaak vergeten groep in onze samenleving, geeft op 25 ok tober in hotel Rijnmond aan het Nieuwlandplein 12 in Schiedam een informatie-avond - Afdelingen van de bond werken sinds enige jaren samen in Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis. De bond werd vijf jaar geleden opgericht en heeft in die betrekkelijk korte tijd al in talloze gevallen een be roep gedaan op de deskundige me dewerkers die het bestuur wist aan te trekken. Op landelijk niveau bijvoorbeeld streeft de bond naar belastingfaciliteiten voor de wer kende weduwen en weduwnaars, voorzieningen bij huishoudelijke hulp en ga zo maar door. De avond begint om acht uur. Er zijn enkele hoofdbestuurders aanwezig om het streven van de-bond uiteen te zetten. De bond werkt zonder enige subsidie en dat is in deze tijd wel vermeldenswaard. Leden betalen 30 aan contributie per jaar. U kunt telefonische inlichtin gen krijgen op nummer 010-249231. Deze week kwam er een telefoon tje binnen van een abonnee uit Ridderkerk. Kunt u, zo, vroeg zij aan onze afdeling abonnementen, in het vervolg de krant in mijn vuilnisbak gooien? Mijn eerste reactie was begrijpelijk. Zo slecht is uw en mijn krant toch niet? In derdaad bleek dat een knal van een misverstand. Hoe is de situa tie? Bij de bewuste .woning aan de Ringdijk ontbreekt het aan een doodgewone brievenbus. Vindings rijk als onze abonnees zijn, zo als straks wel zal blijken nit de prijsvraag van vorige week, zet-on ze Ridderkerkse abonnee een vuil nisbak met plastic zak buiten. De postbode doet daarin de brieven. Klep dicht en de zaak blijft droog. Onze krantenbezorger gaat hem als alles goed gaat natuurlijk nadoen. De Rotterdammer in de vuilnisbak, ach, ik denk maar zö: op welke manier onze krant- ook bezorgd wordt als de abonnee maar waar voor zijn geld krijgt. Ik vraag me overigens wel af wanneer nu de vuilnisman komt? Zestig jaar getrouwd. Dat waren op 18 oktober Marinus Willem Snoek en Pietje van. Walsum uit Krimpen aan denMJssel. Zoals u ontdekt heeft worden -jubilerende bruidsparen via-deze rubriek-.even- tjes gefeliciteerd, waarbij ik .tel kens tot de ontdekking kom dat Jan Krant in elk geval nog heel wat jaartjes voor de boeg Heeft (neen, ,ik vertel niet hoe oud ik ben). Met het diamanten paaï feli citeer ik ook de zes kinderen) elf kleinkinderen en zeven achter kleinkinderen, die allen in beslo ten kring hebben feestgevierd. U kunt, als u wilt natuurlijk, en kele uurtjes van uw vrije tijd be schikbaar stellen en mee doen aan de. jaarlijkse collecte ten bate van de Nierstichting, Een goede' zaak, zo vind ik. Daarom verwijs ik naar 8, 9 en 10 november als de collectebus al of niet door u wordt gerammeld. De minimum-leeftijd voor collectanten is 13 jaar. Er worden enkele draagbare radio's verloot onder diegenen die met meer dan 50 in de bus thuisko men. Aanmelden kimt u zich'aan het bureau van de Nierstichting aan de Karei Doormanstraat 111 in Rotterdam-Centrum. Het telefoon nummer is 135410. Vanzelf zijn ook giften op postrekeningnummer 489.000 welkom. De wekelijkse prijsvraag tot slot ditmaal. Het heeft mij en enkele van mijn collega's zo'n beetje ge duizeld als gevolg van de stroom inzendingen. Er blijken onder onze abonnees naarstige speurders te zijn. Tot super-speurder wil ik bij deze uitroepen mevrouw Bode-van Beek uit Ridderkerk die het onge looflijke aantal woorden van 445 ja u leest het goed: 445, vier vier vijf, uit De Rotterdammer wist samen te stellen. Voor de grap hebben we alle inzendingen eens opgesteld met als totaalresul taat: 5990 woorden. De vraag, van dit keer is opnieuw een zoekvraag. Wie stuurt mij de meeste Neder landse plaatsnamen waarin een kleur voorkomt Om u op weg te helpen en u te behoeden voor mis verstanden het volgende voorbeeld. Zwartsluis met de kleur zwart is goed: Geleen, waaruit geel samen te stellen is, echter niet U weet het adres: Jan Krant p.a, De Rot terdammer, postbus 948, Rotter dam. Brieven of kaarten kunnen tot uiterlijk vrijdagmorgen 10 uur ter redactie worden aangeboden. Misschien maakt u wel kans op het wekelijkse tientje of op een aan moedigingspremie, die onze afde ling propaganda af en toe weg geeft. H18 PS. Een hartversterkertje: nog - 62 nachtjes slapen en de lente is weer hier. SCHIEDAM De Vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum organi seert elke derde zaterdagmiddag-van de maand een orgelconcert Vamnid- dag, tussen 3 en 4 uur, wordt het or gel in de aula bespeeld door Jacques van Oortmerssen. Hij speelt werken van Mozart, Telemann, Scarlatti én Haydn.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 3