Drugs leidden tot diefstal van postzakken m Piepende poesjes onder de vloer Inbraken in elf winkels aan de Hesseplaats Kijk op wijk borne Putten geïsoleerd Taxi botste op tankstation Volgend jaar 50.000ste in Gouda ter meuten CAS in Schiedam gaat 14 miljoen kosten AGENDA Woord en muziek in Salvatorkerk Op houtbeiirs ontwikkelings landen present Bestuurder reed door na botsing Kinderboekenmarkt op Lijnbaanplein TROLW/lK"WiAiRjTET WOENSDAG 24 OKTOBER 1973 STAD R3 ROTTERDAM Verslaafd zijn aan hard drugs is een bijzonder dure aangelegenheid. Met een wao-uitkering van 650,kun je geen middelen als heroïne bekos tigen en dus was de 22-jarige Ed ward van L. gaan zinnen op een manier om sneL aan veel geld te komen. Het was hem opgevallen dat postbestellers vaak hun fiet sen met posüassen onbeheerd voor een flatgebouw laten staan. Eerste overdekte lunapark Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM Voor het eerst zal in Rotterdam rond de Kerst dagen van 22 tot en met 30 de cember een overdekt lunapark worden gehouden, in combinatie met de.Kerst-drusshow van Dick Binnendijk. Dit ailes speelt' zich af in het sport- en tentoonstel lingscomplex Ahoy', dat geduren de die dagen geheel omgetoverd 'Pretstad Ahoy', sprookjesachtige zal worden in compleet met verlichting. onder redactie van Toas van Bommel CirCUSShow De toegang tot het sportcomplex De Vaan vormt deze week on derwerp van gesprek op drie commissievergaderingen van de deelgemeenteraad Charlois. Voorlopig ziet het er niet naar uit, dat men bereid is openbaar groen op te offeren aan een parkeer plaats. Vandaag Charlois Hoogvliet Promotion ■KONTRAKT AUTOVERHUUR Daniels Autobedrijf en morgen Europoort CV: Op 23 maart stal Edward zijn eerste bundel post, hetgeen hem zevengiro- cheques opleverde. Hij verzilverde de cheques door in een postkantoor ',n de rij te gaan staan en dan aan ie mand te vragen om eventjes voor hem 'hij had zijn !egitimatiel«wijs vergeten' te incasseren. Dat lever de 1400, op, die Edward deelde met een medeplichtige. Na een vergeefse poging op 8 mei de tassen bevatten geen cheques werd Edward op 8 juni bij zijn derde postroof op heter daad betrapt. Mr. W. D. Meeter, de officier van jus titie, schetste dinsdag voor de recht bank in Rotterdam de zaak als volgt: 'Dit is weer een typisch kind van de welvaartsstaat waarin geen harde noodzaak is om te gaan werken. Dm begint hij met drugs, raakt er aan verslaafd en moet tenslotte stelen om aan geld te komen, de bekende vicieu ze cirkel.' Maar omdat Edward gedurende zijn vier maanden voorarrest in het huis van bewaring al een heel eind 6p weg was om zich te ontworstelen aan de greep van de verdovende middelen, stelde officier zich tevreden met een eis van vijf maanden hechtenis met aftrek. Wel wilde mr Meeter en de raadsvrouwe van Edward sloot zich daarbij aan dat de beklaagde in het Delta-ziekenhuis zijn ontwennings kuur zou boltooien. Tegen de 21-jarige Johannes B die op S juni Edward hielp door zijn auto beschikbaar te stellen voor transport van de posttassen, rewuireerde de of ficier twee maanden voorwaardelijk en een boete van 200. Uitspraak over veertien daten. --? - "k ROTTERDAM Al een hele tijd hoorde de familie Stolk aan de Pro- vernerss'<ngel een piepend geluid on der de vloer. De heer des huizes on derzocht hei gehele huis, maar kon er maar niet achter komen waar die ge luiden vandaan kwamen. Teneinde raad beide hij de brandweer. Na een inspectie van de brandweer werd be sloten de vloer open te breken. En ja hoor: het piepende geluid werd ont dekt. Tot ieders verbazing kwamen er vier jonge poesjes voor de dag. En mevrouw Stolk was dolblij met de uitbreiding van haar gezin. 'Dan kun nen de poesjes gelijk gevoed worden met onze twee maanden oude baby', zegt ze opgelucht. Op de linkerfoto haïen de brandweer mannen de poesjes naar boven en op de andere foto geeft mevrouw Stolk haar baby de papfles met in haar on middellijke nabijheid de lieve poesjes. ROTTERDAM ïn niet minder dan eif winkels aan de Hesseplaats werden inbraken gepieegd of pogingen daar toe gedaan. Winkeldeuren werden ge forceerd en in enkele zaken werd de kassa leeggehaald. Uit een bureau van het kantoor van n.v. Hensen aan de Eenihavenweg werd negenduizend gulden gestolen. Er werden onder meer drie loonzakjes weggehaald Waarschijnlijk met gebruikmaking van een valse sieutei heeft men zich toegang verschaft tot een winkel aan het Weena. Een partij suéde en leren jasjes werd gestolen. Door het vernielen van een ruit is in gebroken bij de stichting Volksbond aan de Oppert. Voor een bedrag van 8500 aan rookartikelen werd ont vreemd. Van de 21-jarige student H. V. werd tijdens het winkelen in het centrum van de stad een portefeuille met 185 gerold. ADVERTENTIE ROTTERDAM De commissie 'ge meente-toerusting Salvatorkerk" heeft de taak om bepaalde zondagen van het jaar de middagdiensten met een speciaal karakter te organiseren. In de gereformeerde kerk aan de Mozart- iaan (Hillegersberg) wordt zondag middag om vijf uur een speciale dienst van 'Woord en muziek' gehou den. Aan deze dienst werken mee het Salvatorkerkkoor onder leiding van Alje Boit; Jan Brandwijk orgei en Rob Wijnands, hobo, Het gesproken woord komt van ds J. Sillevis Smitt. Pretstadcircus en kermisfestijn Ahoy Het hele gezin, van jong tot oud, zal in het Lunapark, dat in de Glazenhal, Maas- en Sehiehal wordt gehouden tal van activiteiten vinden, van botsau tootjes,- tot- cakewalk, draaimolens, flipperautomaten, de matterhorn, rups de poliep, het spookhuis en de parter recalypso. De overbekende poffertjeskraam zal zelfs wat 'concurrentie' krijgen van koffiebar, en tentjes waar saté en kleine hapjes te krijgen zijn. Voor de peuters is de Glazenhal gereserverd: het puterpearadijs met dn fröbel- hoek, een zandtuin en een speeltuin. Boyendien is er een echt sprookjes bos, waarin de hummels urenlang kunnen ronddwalen op mini-scooter- tjes en -fietsjes. Daarnaast draait in 'net sportpaleis twee maal per dag de Kerstcircusshow met artiesten uit de grote circussen zoais Krone, Knie, Althoff, Bouglione, Barum, Benneweis en Barnum and Bailey. Behalve tal van acrobatische attracties zoals The Valkenburg Flyers aan de vliegende trapeze, Les Arate's op de gespannen draad, The Dorss Sistt'rs op rollende kogels, zijn er veel dieren in het programma, chimpansees, beren, dansende olifan ten, duiven, honden, katten, een vos en zelfs een gier. Bezoekers aan het circus kunnen op vertoon van hun kaartje gratis een bezoek aan het Lunapark brengen. Andersom gaat dat niet, het lunapark is echter ook afzonderlijk te bezoeken voor de prijs van een kwartje voor kinderen en een gulden voor vohvas- Bewoners van de Doklaan en West- duelstraat gaan met het aktiecomitè Oud-Charlois ageren tegen de prak tijken yan hun huisbaas. Vanavond zullen bewoners met pamfletten huis aan huis hun medebewoners oproepen om donderdag 25 oktober de buurtvergadering in clubhuis 'De Dijk', Grondherendijk 42, te bezoe ken. Da bewoners zijn ontevreden over de hoge sleutelgelden, te hoge huren en onregelmatigheden in de huurafspraken die de huiseigenaar maakt met de dienst voor volkshuis vesting en de bewoners. De buurt vergadering begint om 20 uur. De deelraadscomnxissie Stadsontwik keling en Volkshuisvesting heeft Uitgebreid gepraat over het pro bleem van leegstaande huizen in Charlois. Met de dienst voor volks huisvesting zal men proberen, de duur van de leegstand zoveel moge lijk te beperken. Momenteel staan onder meer woningen ieeg in de Frans Bekkerstraat, Verboomstraat, Bas Jungeriusstraat en Verschoor straat. Om leegstaan zoveel mogelijk tegen te gaan is het belangrijk, als bewoners de dienst voor volkshuis vesting op de hoogte stellen zodra zij merken dat ergens een huis leeg komt De commissie heeft verder de plaats van de toekomstige brand weerkazerne weer onder de loup ge nomen. Voorlopig houdt men, on danks de bezwaren van de brand weercommandant, vast aan de We- veihoekstraat. Het Mijnsherenplein wil men liever niet aan een kazerne opofferen. De dienst voor Stadsontwikkeling heeft de deelgemeenteraad Hoogvliet laten, weten, dat de directeur van de verkeersdienst bezig is met de ver betering van de parkeersituatie rond de Koolvis weg-Baars weg. De rijbaan breedte van de Tijmweg zal bij her bestrating zeven meter moeten wor den, waarbij volgens de verkeers dienst aan de noordzijde een par keerverbod moet worden ingesteld en aan de zuidzijde parkeervakken )f parkeerkommen aangeelgd. Uit een enquête van de Sportraad Hoog vliet is gebleken, dat de meeste sportverenigingen in de wijk het be staan van de Sportraad nuttig vin den. De verenigingen die hebben ge reageerd op de enquête 12 van ov 22 sportverenigingen zijn van me ning, dat aanvragen met betrekking .ot aanleg en verbetering van sport accommodatie het best via de Spor traad kunnen lopen, maar de meer derheid vindt wel dat in. dat geval de raad door alle instanties moet worden erkend als het lichaam waarbij men met dit soort zaken aan mnet kloppen. ROTTERDM: Cleracnshulsi 19.3# Verzade- ring commissie Spon en Recreatie deelge meenteraad Charlois; 1ste Jerlchostraat 18? 18 30 Opening Bowling Centrum; Jeugdhuis 't Slag: 20 00 Vergadering Ned. Chr. Vrouwen bond afd. Zuid. Noordsingel 40; 19.30 Bijeen komst De Reddingboot; Jeruialemkerk; geref. pem. hv.: 20.00 Ds. P. Ov«pduln; Gebouw Eben Haezer: Gouwstraat: 20.00 Ds. H. vd Akker, bijbellezing. HOOGVLIET: Deelgemeeatesecretarie: 20.00 Vergadering commissie Verkeer deelgemeen teraad; Gcrf. gemeente; 19.45 De heer Revnders. BARENDRECHT: Geref. Jeugdhuis; -15.30 Be jaard ennrddag m.m.v, de Borgz.angers. FIJNAART: Gemeentehuis: 19.30 Gemeente raadsvergadering. OUDDORP: nerv. kerk: 19 30 Ds. Tj. de Jong SOMMELSDIJK: Hcrv. berk; 19 30 Bijbelle zing. VLAARDINGEN: VAS-gebouw. Binnensingel 112114: 15.00—20.00 Receptie 3e lustrum Viaardlngse Analisten School. 1VADD1NXVEEN. De Hoeksteen: 19.45 Verga dering Ned Christen Vrouwenbond senen. En zelfs de prijs voor de diver se attracties in het lunapark zal aan <ie lage kant worden gehouden. Voor de Kerstcircusshow liggen de prijzen inclusief het lunapark dus tussen de vijf en vijftien gulden. Elke avond uitgezonderd Kersta vond begint het circus om 20 uur, elke middag om 14.30.uurPHet' luna* park is dagelijks" geopend van 13 uur in de middag tot 1 uur 's nachts. 'We hebben bewust geprobeerd in sa menwerking met de directie natuur lijk om het sportpaleis en de tentoon stellingshallen meer inhoud te geven voor Rotterdam', stelt wethouder H. van der Pols van sport en recreatie. "Vandaar ook nu dit lunapark, dat los van alle barre weersomstandigheden voor het eerst in een overdekte ruim te worden gehouden.' Plannen bestaan er om ook in dit ge val de zgn 'Rotterdam-Promotion' weer wat leven in te blazen dn voor mensen van buiten de stad een heie 'Rotterdam-dag' te creëren. ROTTERDAM Het district Zuidwest Nederland van het NW wil dat er zo spoedig mogelijk verbetering komt in de oeververbinding tuss'.u Voorne- Putten en West-IJsselmonde, In een brief aan de minister vort verkeer en waterstaat, Ged. State-, van Zuid-Hol land en Rijnmond sthrijft het NW, dat Voome-Putten door de slechte oeververbinding in een geïsoleerde po sitie is geraakt Men spreekt van een kritieke situatie, r'/ie gevaren met zich mee brengt voor- de bevolking. Een snelle evacuatie van zowel de indivi duele bewoners als van groepen is op het ogenblik onmogelijk. Het NVV district zuidwest Nederland wijst met name op de regelmatig voorkomende verkeersstagnatie bij de Spijkenisser- en de Botlekbrug. ADVERTENTIE kleinbu*"outobossen ook voor groepsvervotr./ - 1922 t.l 010-325511 1972 ROTTERDAM Op de Vondelm- genweg raakte een bestuurder van oen personenauto door onbekende oorzaak in een slip. De wagen draaide twee keer om zijn as en botste toen met de achterzijde tegen de voorzijde van een stilstaande taxi, die stond te tanken bij 'een tankstation." Door" de aanrijding botste de taxi tegen de die selpomp en de pompbediende, de 45- jarige A. J. van Kleef van de Trouba dourlaan die stond te tanken werd aangereden. De man werd enkele me ters weggeslingerd en moest met rug klachten in het Zuiderziekenhuis wor den opgenomen. Een Noors echtpaar, dat in de taxi zat, moest met lichte verwondingen eveneens naar het Zuiderziekenhuis worden gebracht. ROTTERDAM De vakbeurs hout'73, die vanaf vandaag tot en met 27 oktober in de Ahoyhallen wordt gehouden, telt ook dit jaar een aantal deelnemers uit de ontwikkelingslan den. Deze landen zijn vertegenwoor digd door een inzending van houtma terialen op uitnodiging van het Cen trum tot Bevordering van de tmport uit de ontwikkelingslanden (CBI). In de stand van het CBI is ook aan wezig het Koninkglijk Instituut voor de Tropen, dat met zijn deelneming onder meer belangstelling wil wekken voor activiteiten die in het kader van het Europese ontwikkelingsfonds zijn opgezet. In vergelijking met vorige exposities zijn door een doelmatiger indeling weer twintig standhouders meer on dergebracht, Hun aantal bedraagt dit jaar 199. In totaal zijn vertegenwoor digd 219 bedrijven uit 23 landen. De expositie heeft vooral een sterke toename te zien in de sector houtbe werkingsmachines en gereedschappen. Het aandeel van de houthandel en de timmerfabrikanten is relatief vermin derd ten opzichte van vorige jaren. GOUDA De stadsuitbouw van Gouda verloopt in zo'n vlot tempo, dat volgend jaar juni of juli de 50.000ste inwoner kan worden begroet. In de loop van 1978 zal Gouda 60.000 zielen tellen en in 1980 rond 65.000, waardoor dan aan de door de ge meenteraad bekrachtigde 'groei-motie' zal zijn voldaan. Volgens wethouder drs. J. Borgman (ruimtelijke orde ning) zal het stadsdeel Bloemendaal in 1976 of 1977 geheel zijn vol ge bouwd. De jaarlijkse behoefte aan wo ningen zal dan omstreeks- 600 bedra gen. De volgende fase na Bloemendaal is, overeenkomstig de structuurschets Gouda 2000, nog steeds het oostelijk stadsdeel. Er zijn echter vele vraagte kens, met name voor wat de draag kracht van de bodem en de bouwkos ten. Sonderingen hebben uitgewezen, dat de bodemgesteldheid erg tegen valt. De kwaliteit is nauwelijks beter te noemen dan die in Bloemendaal. Een hoofdstuk apart bij de stadsuitleg in Gouda-Oost vormt de ontsluiting. Adequate oplossingen voor dit vraag stuk. waaraan vele kanten zitten, zijn nog niet gevonden. Volgens wethou der Borgman zullen de bewoners van Gouda-Oost, die hierover zelf een nota hebben opgesteld, alle mogelijkheden tot inspraak krijgen. In olijfgroen, cognac en blauw groen. De goed gekozen kombinatiekleuren maken deze extra zware druks tof tot de gordijnstof voor uw interieur. Deze gordij'nstof is 120 cm breed. Nu per meter van f JJjÖfTvoor akkoord ROTTERDAM: Sladhuis: 9 00 Openbare ver gadering comrmssie Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting. 14.00 Gemeenteraadsverga dering Hotel Atlanta: 12 15 Lunchvergade ring Ned. Jlij voor Nijverheid en Handel. Clubhuis De Dijk; Grondherendijk; 20.00 Ver gadering buurtcomité Oud-Charlois over huurmoelhjkhcden: Rivlèrahal; 19.45 Film en modeshow Wereld Natuur Fonds. afd. R'dam. Wm v. Zuylenstraat: geref. gem 19.45 Ds. D. Hakkenberg HOOGVLIET: DcelgcTOeentesecretarle: 19 30 Vergadering commissie Cultuur deelgemeen teraad. GOUDA* Het Brandpunt; 19 30 Gemeente raadsvergadering. PERNIS: Geref- Jeugdgcbouw; 20 CO Vergade ring Ned. Chr Vrouwenbond. RAAMSDONKSVEER. Evang. Koningstraat; 19.30 Ds. Verkade. ROZENBURG: Gemeentehuis: 20 00 Gemeente* raadsvergadering. SCHIEDAM: Hotel Rijnmond: NieuwUndpleim 20 oo Informatie-avond Ned. Weduwen en Weduwnaars Bond: Zaal Irene; Nieuwe Ha ven: 20 00 Vergadering Ned. Chr. Vrouwen bond, afd. centrum. Geen over eigen cao ROTTERDAM Het personeel van het ertsoversiagbedrijf Europoort CV (225 man) voelt er niets voor om per 1 januari met een eigen CAO te gaan werken in een volcontlnudienst. De pogingen van de Scheepvaart Vereeniging Zuid (werkgevers) en de drie vervoersbonden CNV, NKV en NVV om voor Euro poort CV een aparte CAO op te stellen, dreigen hiermee te mislukken. Tijdens een zeer chaotische vergadering wees het personeel de nieuwe CAO van de hand. Een referendum dat deze week wordt gehouden zal, naar wordt verwacht, dit standpunt slechts bevestigen. Voor machinale bedrijven zoals Europoort CV geldt een collectieve arbeidsovereenkomst die loopt tot december 1973. Het bedrijf liet eerder dit jaar weten per 1 januari over te zullen schakelen van een semi-continudienst naar een vol-continudienst, waardoor een aparte CAO noodzakelijk werd. Na langdurige besprekingen tussen werkgevers cn werk nemersorganisaties kwam uiteindelijk een definitief voorstel op tafel. Het personeel viel niet alleen de verschillende onderdelen van het werkstuk aan maar verklaarde vierkant, ook al zouden een aantal punten alsnog worden veranderd, niets voor een vol-continudienst te voelen. SCHIEDAM Grote delen van Schiedam hebben last van een bijzon der slechte tv-ontvangst. Met name de inwoners van de wijk in de omgeving van de Singel en in Schiedam-zuiid klagen steen en been. In het eerste geval schijnt de ware schuldige te zijn achterhcald. Het is het twaalf verdiepingen tellende stadskantoor van de gemeente Schiedam, terwijl in hat tweede gevat de schepen en de kranen in de Sehiedamse haven als schuldige worden aangewezen. Wethouder CoIIce, die in de maande lijkse raadsvergadering vragen hiero ver werden gesteld, verklaarde dat al le maatregelen tegen deze slechte tv- ontvangst lapmiddelen zijn. Er is maar één oplossing, en dat is het aan leggen van een centraal antennesy- steem, het zogenaamde CAS dus, in Schiedam. Hierop zou iedere bewoner in Schiedam moeten worden aangeslo ten: kosten per jaar voor iedere bewo ner 85 a 90, terwijl de gemeente maar liefst veertien miljoen gulden MAASSLUIS De bestuurdqr van een personenauto is doorgereden, na dat hij op de hoek Westlandseweg- Nachtegaallaan de 17-jarige bromfiet ser Jan Stigter had aangereden. De personenauto sloeg rechts af, terwijl de bromfietser recht door moest. De bromfietser moest ernstig gewond overgebracht worden naar het Holy- ziekenhuis in VUiardmgen. Dc bestuurder van de personenauto stapte nog wel uit, maar reed weg met de verklaring, dat hij de dokter zou waarschuwen. Dit is echter niet gebeurd. De korpschef van de politie verzoekt nu een ieder, die inlichtingen kan geven, die kunnen leiden tot op sporing van auto en chauffer, de poli tie hiervan in kennis te stellen. De auto, een lelijke eend in lichte kleur, moet aan de voorzijde beschadigd zijn. voor dit eas zou moeten uittrekken. Een voordeel van het eas is dat alle tv's niet alleen Nederland 1 en 2 zou den ontvangen, maar ook België Vlaams en de drie Duitse zenders 1, 2 en 3. De nieuwe wijken zijn ai aangepast aan het mogelijke aanleggen van het CAS, alleen in de oude wijken zou dit weer een brekerij van jewelste bete kenen, Er moet namelijk aan aparte kabel door de straat worden gelegd en iedere bewoner zou daarop moeten worden aangesloten. De kosten per bewoner, dus zo'n 85 a 90 gulden, zou alleen van toepassing zijn als iedereen zou meedoen, Moch ten er afvallen dan wordt de prijs voor de GAS-deelnemers uiteraard ho ger. Of het CAS er in Schiedam ooit zal komen is een tweede. Eerst zal de gemeenteraad de veertien miljoen moeten uittrekken, terwijl ook Gede puteerde Staten van Zuid-Holland daar zijn goedkeuring aan zou moeten geven. De eerste aanzet voor deze veertien miljoen gulden is in ieder geval nog niet in de gemeenteraad ge nomen. ROTTERDAM Op zaterdag 27 ok tober wordt des middags van èèn tot vier uur op het Lijnbaanplein een kinder-boekenmarkt georganiseerd door Voorhreve en Dietrich. Op deze markt zulien de jeugdjuryleden de boeken aanprijzen, die zij zelf mooi vinden. Bovendien zullen op het Lijn- baaupiein de kinderen van de Lour- dessebool, de 'Coolsingertjes' de musi cal 'De Boekeiwoekieboum' opvoeren, terwijl kinderen van de scholen, die hbben meegedaan aan de voorleeswed- strijd, het Lijnbaanplein zullen versie ren. Het is de bedoeling, dat de pla taan op hel plein vlol komt te hangen met boeken. Bij slecht weer wordt de kinderboe kenmarkt uitgesteld tot zaterdag 3 no vember.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 3