Strop dreigt voor personeel en kopers ter meulen 24?° Parijse organiste komt in Ridderkerk Raadselachtige brand op jacht Polarisatie moet niet het karakter krijgen van dictaat Marktberichten Oudere havenwerker in goede conditie Ontslag (2) Activiteiten richten zich op het gezin AR Nieuwerkerk zoekt specialisten Zwart Wit in slotfase op 5-5 Hoek van Holland wil naaktstrand Community-singing in De Fakkel Chinees restaurant in winkelcentrum Commissaris Vrolijk naar Nieuwerkerk Conclusie uit Rotterdams onderzoek: Waddinxveen Zevenhuizen TRÖUW/KWAJITET WOENSDAG 24 OKTOBER 1973 STAD E!ST REGIO R4 CAPELLE AAN DEN IJSSEL Het woningbouwbedrijf Kindregt uit Capelle aan den IJssel staat aan de rand van een financiële ondergang. Het bedrijf kampt met grote liquiditeitsproblemen waardoor de werkgelegenheid van 200 bouwvakkers is gevaar is. Een deel van het personeel heeft het werk neerge legd. Er worden momenteel besprekingen gevoerd met de directie van het Aannemingsbedrijf v. d. Vorm uit Rotterdam over een mogelijke overname. Didas dekens zijn kwaliteits dekens. Michelle Leclerc achter het orgel in Paris-Sens. RIDDERKERK Op het mach tige, 32-stemmige orgel in de Hervormde Singelkerk speelt za terdagavond een organiste van wereldfaam. Het is Michelle Leclerc uit Parijs, organiste ti tulaire van de Grand Cathédrale te Sens. DORDRECHT De rijkspolitie te water speurt naar de oorzaak, waardoor gisteren een groot zeil jacht brandend in de monding van de Tweede Merwedehaven kon drijven. ROTTERDAM 'Ik vind dat er sprake is van een onzedelijke daad ais de polarisatie in de politiek 't karakter gaat krijgen van een dictaat. Het getuigt evenmin van een gezonde democratische func tie'. Deze kernachtige woorden gebruikte de heer H. A. Brokking in zijn openingswoord aan het be gin van de jaarvergadering van de Centrale Antirevolutionaire Kiesvereniging Rotterdam. Lezers schrijven Bodegraven Boskoop Gouda Moordrecht Reeuwijk Woerden W oningbouwbedrijf Kindregt wankelt Be drie bouwbonden staan vrijwel buiten spel. Volgens districtsbestuur der Van Dam van de bouwbond CNV is de directie van Kindregt nauwelijks oereid enige informatie te verschaf fen. We moeten het van fluistercam pagnes hebben, aldus de districtsbe stuurder. Op het werkterrein in Maassluis heb ben de 65 personeelsleden van Kin dregt het werk aan 123 koopwoningen dinsdag stil gelegd. De dag ervoor hebben een aantal leveranciers de door hen geleverde materialen terug genomen. Het personeel eiste via de vakorganisatie een schriftelijke garan tie voor wat het uitbetalen van de lo nen betreft. Die garantie werd Iaat in de middag ook verkregen. Of daarmee ook het werk normaal doorgang kan vinden moet worden betwijfeld omdat het bouwmateriaal niet meer aangele verd wordt. Het personeel zat dinsdag de gehele dag verslagen bijeen in een bouwkeet. Een ander deel probeerde de zorgen te verdrijven door een partijtje voet bal te spelen. Op het bouwterrein wist niemand precies te vertellen hoe de zaak er voor stond. Hetzelfde ervaren, de drie bouwbon den. Er wordt van de zijde van de di rectie geen enkel commentaar ver strekt. Bij de begeleiding vaii de ver- ADVERTENTIE) Grandioze aanbieding Didas dekens In uni en ruit, in diveraa kleuren. Heerlijk warme öcryl dekens in de rnaat 150x220 cm. Nu van ijSZjSffvoor NIEUWERKERK a.d. IJSSEL De Buitengewone Wijkgemeente m wor ding houdt thans haar ochtenddien sten, die om 10.00 uur beginnen, in de aula van de Christelijke Mavo- school 'Kon. Wilhelmina', Verdipad 1. In de school is tevens een crèche on dergebracht, zodat ook gezinnen met jonge kinderen de diensten kunnen bijwonen. De zondagschool, die w de 'Elimschool' aan de Van Beethoven- laan is ondergebracht begint eveneens om 10.00 uur. De avonddiensten wor den voorlopig nog in het Gerefor meerd ontmoetingscentrum gehouden en beginnen om 19-00 uur. Met deze aktiviteiten hoopt de Buitengewone Wijkgemeente i.w. ook aan de wensen van de gezinnen met kinderen tege moet te zijn gekomen. NIEUWERKERK a.d. IJSSEL Het bestuur van de A.R.-kiesvereniging 'Nederland en Oranje' is enigzins ge wijzigd. Als nieuw bestuurslid is toe getreden de heer D. J. Smid, Bospol derstraat 68. Voorzitter is de heer J. 3f. Verhave, terwijl de heren M. T. van Kranenburg en W. de Jong res pectievelijk als secretaris en penning meester werkzaam zijn. Namens de A.R. zijn in de gemeenteraad verte- genwoordigd de heren J. Korbee en J. f\ L. Groen. De voorzitter van de A.R.-Nieuwerkerk a.d. IJssel maakt de jeden en ads pi ran t-Ieden er op attent dat er grote behoefte bestaat aan des kundige inbreng binnen de Nieuwer- kerkse afdeling. Vooral nu de proble men, waarvoor Nieuwerkerk staat steeds ingewikkelder worden, wenst men advies inzake specialistische za ken zoals bijvoorbeeld financiën, juri dische aangelegenheden, detailhandel, sociologie en bouwzaken ontrust» personeelsleden komt overi gens de controverse tussen de drie bonden afzonderlijk pijnlijk aan het licht De bonden trekken niet geza menlijk op. Ze moesten bovendien ge waarschuwd worden door het perso neel zelf. Hoewel de problemen erg vaag zijn wordt gesproken van een schuld van zes ton. Volgens vakbonds- vertegenwoordigers ligt de werkelijke schuld echter aanzienlijk hoger. Kindregt verzeilde in de problemen nadat vorige week fusiebesprekmgen met het bouwbedrijf MAK afspron gen. Deze geheime besprekingen wa ren in augustus van dit jaar gestart en resulteerden in een onderzoek door MAK-deskundigen, Vorige week liet MAK weten de handen van het bedrijf af te zullen trekken. Ook andere gegadigden vielen af. Het lot van Kindregt ligt nu in handen van v.d. Vorm die afhankelijk van de geëiste bankgarantie het bedrijf zou moeten overnemen. Een onverhoopte ondergang van het bedrijf heeft niet alleen voor de 200 personeelsleden desastreuze gevolgen. Ook in de kopershoek zullen niet ge ringe slagen vallen. In Maassluis uitte dit zich dn een vrijwel doorlopend be zoek van toekomstige hulseigenaren die van het stakende personeel wilden weten hoe hun zaak er voor stond. Ze kregen niet meer -dan vaagheden te horen. In vrijwel alle gevallen hebben de kopers al meer dan de helft van de waarde van het huis 80.000 be taald. De vakbonden hebben de ko pers aangeraden een jurist in de arm te nemen om te redden wat er nog te redden is. Sommige kopers zagen maandag een deel van het bouwmateriaal onder hun neus weggehaald door verontrus te leveranciers. Als de fusie doorgaat ROTTERDAM Een vreemde wed strijd. Dat was gisteravond de ont moeting Zwart WitSW (55). Want niet alleen is een produktie van tienngoals een bijzonderheid, maar bo vendien -werden niet minder dan, acht treffers voor de pauze geregistreerd. Dat het merendeel toen op naam kwam van SW was niet verwonder lijk, daar de defensie van Zwart Wit aanvankelijk zo lek was als een, zeef, wat SVV. m de eerste dertig minuten wist uit te buiten via Groeneweg (twee keer) en Van der Spek: 03. Ferry Ter Mors scoorde vervolgens te gen van grote afstand, maar opnieuw Groeneweg zorgde voor een vier. Van der Zande en Ter Mos (vrije trap) waren verantwoordelijk voor 34. Het was evenwel Mulder die vanaf de elfmeterstip de ruststand op 3—5 be paalde, nadat de teruggekeerde Lolke- ma (hij stond alleen voor rust onder de lat) de doorgebroken Groeneweg had vastgepakt, In de slotfase van de ze aantrekkelijke ontmoeting kwam Zwart Wit alsnog verrassend op gelij ke hoogte door Ferry ter Mos en Frans Steur. ZWERVERS—DVC 1—0. In een gelijkopgaande oefenwedstrijd tegen DCV heeft De Zwervers dinsda gavond een 10 overwinning behaald. Voor DCV vooral was dit een nuttige oefenpartij, omdat het de gelegenheid had een aanta! nieuwe spelers uit te proberen. Zowel bij De Zwervers als bij DCV faalde de voorhoede enigs zins. Bij de eerste draaide de achter hoede erg goed, terwijl bij de tweede het middenveld uitblonk. Uitblinker in de wedstrijd was ongetwijfeld Leen Stok van De Zwervers. Het enige doelpunt van de wedstrijd vic-1 in de tiende minuut na rust, toen Wildstra op werkelijk grandioze manier scoor de. De scheidsrechter, de heer Van Namen uit Zwijndrecht, leidde de wedstrijd uitstekend. dan zal er in elk geval een vertraging in de aflevering zijn. Oorspronkelijk zou het door Kindregt te bouwen deel van de wijk Dijkpoider in mei-juni van het volgend jaar gereed zijn. Be halve in Maassluis heeft Kindregt werken onder handen in Woerden, Vianen en Capelle aan de IJssel. De Kindregt-direetie was dinsdag niet voor commentaar bereikbaar. Men verwees naar de schadecommissie, een commissie waarop een beroep gedaan kan worden ais er financiële schade geleden wordt. Hoewel de door het personeel geëiste garantie dinsdagmiddag werd gegeven betekent dit niet dat de fusie even eens door zal gaan. Volgens een woordvoerder van de Middenstands- bank, de financier van Kindregt, is de kraan evenwel nog niet dichtgedraaid. Er wordt nog steeds onderhandeld. HOEK VAN HOLLAND Met de kleinst mogelijke meerderheid (zes voor en vijf tegen) heeft de deelge- meenteraad wan Hoek van Holland be sloten b. en w. van Rotterdam te ad viseren In Hoek van Holland een ge deelte van het strand te bestemmen voor naaktzwemmen. Voor stemden de fractie van de PvdA en D'66, legen de confessionele fracties en de VVD. Na een zeer scherpe discussie die ruim edn uur duurde werd zodanig besloten. Verschillende vertegenwoor digers van de Nederlandse Vereniging van Naturisten kregen gelegenheid de belangen van de naaktbaders te verde digen en ze werden gesteund door het D'66-gemeenteraadsIid Herwig en deel gemeenteraadslid D. H. de Haas, ook van D'66. De meerderheid van het dagelijks be stuur, te weten voorzitter L. van der Houwen en mevrouw W. Vinje-Groot- meier van de deelgemeenteraad had ongunstig geadviseerd, maar het der de dagelijks bestuurslid dd heer De Ilaas zette de zaken op scherp met een minderheidsverklaring, die van het beleid van de overige leden wei nig overliet Alle bekende factoren werden door de partijen ten tonele gevoerd: religie, atheïsme, en eerbaarheid waren woor den die door de zaal van hotel Ameri ka vlogen. De voorstanders wonnen de strijd en het laatste woord is aan b. en w. van Rotterdam. Zij komt naar Nederland in de eerste plaats op eigen verzoek; verder om hier een langspeelplaat op te nemen. Het is de bedoeling dat van haar ko mende concert opnamen worden ge maakt die omstreeks de jaarwisseling in de vorm van een elpee zijn te ho ren. Da Franse organiste heeft aangekon digd werken uit te voeren van J. S. 'Bach (dorische toccata en fuga), Mo zart "(grote fantasie in f-tnoll) Widor Het jacht was onbeheerd en bij nader onderzoek bleek het te zijn gestolen. Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat de dief (of dieven) nog aan boord was toen de brand uit brak. Maar er is verder geen spoor van deze persoon aangetroffen, De kans bestaat dat hij of zij overboord is gesprongen en mogelijkerwijs zelfs is verdronken. Het schip is een zogenaamde Pere boom-kruiser van 6,6 meter lengte. De waarde ervan ligt tussen de 10.000 en f 20,000. In eerste instantie wist de rijkspolitie niet eens hoe de naam van het schip luidde (deze was door de brand niet meer leesbaar) en wie de eigenaar ervan was. Later kwam vast te staan dat het aan de heer B. Koenders uit Rotterdam toebehoort. Deze vertelde de rijkspoli tie te water dat hij zijn jacht enige weken geleden had afgemeerd aan zijn vaste ligplaats in de jachthaven Westergoot. Wanneer het was gesto len kon de heer Koenders niet vertel len. Hij had er sindsdien met meer naar omgekeken. De politie sluit, gezien het feit dat de heer Koenders zich in cafékringen te Rotterdam beweegt, een wraakoefe ning niet uit. (toccatau it symphonie nr 5), Dupré, Dandneu, d'Aquin, Buxtehude en Pa- chelbel. Zij wil haar uitvoering be sluiten met een improvisatie van 'Een vaste Burcht is onze God'. In samenwerking met de Haagse orga nist Ben van Oosten zullen verschil lende liederen geschikt zijn voor een samenzang. Michelle Leclerc heeft haar opleiding ontvangen bij de Franse 'orgel-hoogle raar' Jean Langlais bij wie zij in het Parijse Schola Cantorum studeerde. Langlais was zo onder de indruk ran haar techniek en orgel-beheerslng dat hij haar het diploma persoonlijk over handigde. Een eerbewijs dat slechts zelden voor kwam. Als gediplomeerd organiste be reisde zij sindsdien vele werelddelen en vierde daar grote triomfen. Enkele jaren geleden nog wist zij de Charles Tournemireprijs (een hoge muzikale onderscheiding) in de wacht te sle pen. Ook haar radio-concerten tellen een groeiend leger bewonderaars. Wie en wat Michelle Leclerc is kun nen de geïnteresseerden zelf horen wanneer het lukt zaterdag om acht uur een gratis plaatsje te vin den in de Singelkerk, Het Van den Heuvel-orgel wordt dan voor het eerst door vrouwelijke vin gers bespeeld. NIEUWERKERK'a.d. IJSSEL - Op maandag 29 oktober zal de commissa ris van de Koningin in Zuid-Holland, Mr. M. Vrolijk, een werkbezoek bren gen aan Nieuwerkerk a.d. IJssel. Eni ge bedrijven zullen worden bezocht waarna 's avonds om 20,00 uur de ge meenteraad in een bijzondere openba re vergadering bijeenkomt, die ook door Mr. Vrolijk zal worden bijge woond. 'Ais dan toch op deae wijze de polari satie wordt gehanteerd, wordt het d» hoogste tijd ons volk te waarschuwen voor deze heilloze weg. Dictaten ma ken een voik onmondig', zo zei de heer Brokking, die het als vanzelf sprekend vindt dat bij het vormen van bestuurscolleges geen sprake mag zijn van uitsluiting. De mogelijkheid moet altijd open Mijven dat ieder zichzelf herkent én het te voeren be leid'. De heer Brokking, die enige aandacht wijdde aan de situatie in het midden- RIDDERKERK Voor het eerst in de plaatselijke geschiedenis geven alle koren en alle muziekkorpsen een ge- zamenlijke uitvoering in Ridderkerks sportcentrum 'De Fakkel'. De massa regie ligt in handen van dirigent Joost van Beek. Het idee voor dit monster-concert is ontstaan bij het bestuur van de Stich ting Evenementen Ridderkerk; een or ganisatie die het afgelopen jaar in de gemeente naam heeft gemaakt waar heft grote gebeurtenissen betrof. Vijf korpsen en tien koren musiceren zaterdag 3 november ia de sporthal die dan uitgebreid zal zijn van 809 tot 1209 personen. Een kleine verbouwing heeft daartoe bijgedragen. Naast Joost van Beek is ook muziek school-directeur Jan Stolk ingescha keld bij de algehele leiding. oosten, memoreerde dat ook in de ARP voortdurend strijd wordt ge- voerd over beginselen of tditgansspim- ten. De strijd spitst zich echter toe op de prioriteit, die' uitgangspunten moe- ten hebben. 'Ik ben van mening, dat wij op een verkeerde stoel zitten, door tegenstellingen op te roepen over uit gangspunten en ons politiek handelen. Beiden liggen in eikaars verlengden'. Niettemin valt te constareren dat het accent steeds meer op het handelen wordt gelegd. De politiek en het spel dat gespeeld moet worden verdraagt' geen krampachtig kaderwerk. Kortom: de geestelijke onderbouw is onmis baar, de beoefening ran de politiek is een ware kunst met een grote K. Het doel is niet het schip, maaT dia haven.' De heer Van Brokking was verder*" van mening, dat de ARP niet duide- lijk genoeg is over de veranderende structuren in onze maatschappij. Ter wijl er toch grote behoefte is aan vb sie op lange termijn. Programma's moeten zeer concreet an-gaan op de aanwezige politieke problemen. "Wij moeten er voor waken dat, wij met toegeven aan wensen, die financieel nfet te realiseren zijn. Daarom zijn er ;"j) prioriteiten nodig binnen de Kaders van het financieel haalbare. Wij moe-1 ten geen verlakkerij plegen wanneer*' het niet is waar te maken. Ons volk-i moet weten, dat geld geen elastiek is.' aldus de heer Brokking in zijn ope- nitnpswoard. In deze vergadering werden de 'jaar verslagen van de secretaris eci de' pen-* nïngmeester, resp. d© heren P. Berg hoef en L. L. Blok besproken. Tevens i weid afscheid genomen van de heer: Blok. Hij keert niet meer terug «ril het bestuur. In zijn plaats werd gek» zen de heer M. Stibbe. Mevrouw A. K.4 Smtt-van Gulik krijgt ook een plaats? in het bestuur; zij gaat de plaats fane-* men van mevrouw M. van der Laam»|I Barreveld. *f Tenslotte werd de gemeentepolitiek aan een nader© beschouwing onder- .-* worpen, waarbij wethouder J. Worst en de raadsleden prof. dr. J. H. Chns- tiaanse, drs. P. Helder en J. H. van der Meiden tal van vragen kregen te beantwoorden Ik ben het geheel eeds met het inge zonden stuk van zuster* Haaijer over het ontslag van Sam de Haan. Ik wil er aan toe voegen, dat een man als Ome Sam niet ontslagen mag worden. Hij as een oprecht en vroom christen, die zijn geloof helemaal beleefd en dat geloof ook overdraagt aan de schippersjeugd. Ik zou willen zeggen: laat de schippers het zelf uitmaken of ome Sam moet weggaan of moet blij ven. Ik stel voor, dat ome Sam moet blij ven. Hij hoort thuis onder de schip persjeugd. Rotterdam J. van Houdt KRIMPEN AAN DE IJSSEL Woensdagmiddag om twaalf uur gaat het tweede Indisch-Chinese estauant in Kimpen aan de IJssel open, Het is gevestigd aan Stad en Landschap 19. Met deze vestiging is het laatste win kelpand, dat twee en een half jaar leeg gestaan heeft, bezet. De eigenaar van 'Sun Choy' is de heer N. C, Wong. Hij woont met zijn vrouw en twee kinderen boven de zaak. Het zeer smaakvolle interieur is ontworpen en uitgevoerd door Combi trading BV te Dordrecht. Het restau rant biedt plaats aan veertig gasten. Men kan ook maaltijden afhalen. Aan het eind van deze maand zullen er al lerlei festiviteiten plaats vinden ter ere van het feit dat nu dit winkelcen trum geheel in gebruik genomen is. VEILING BLESIWI3K t 23 oktober: Kas komkommers: 96 en op: A: 1 01, 75 en op: A* SS-1.04. B: 69. 66 en cp; A: SS-92. B: 86-88, S9 en op: A: "9-86, B: 61-85, 40 en op: A' 72-77. B: 71-73. 35 en op: A: 58- 57, B 54. 30 en op: A: 47-51. B: «7. Ku t komkomm ere,KromA: 1.11-1.38, B: 1.48-1.65, Sla 12-15 kg, 23-38.59, 15 en op: 34-43.50 To maten Binnenland A: 9-9.50, B- 11.50-12.29. C: 5.80-6 SO, CC: 2.35-2.90. Spruiten A: 1.29- 1.34 B: 1 33-1.43. Paprika Groen: 18 Kg. 1.99. 12-13 kg, 2.08-2.11. 9-12 kg, 1.18-1.26, 8-9 kg. 1 09. Praprlka rood: IS kg, 1.90-2. 12-z kg. 2.09-2.36. 9-12 kg, 2.25-2 33, 8-9 kg, 2 11. Heden werden aangevoerd: Sla 157.000 stuks. Tomalen 8600 bakjes. Kas komkomers A- 166.000. B: 30.500 stuks. Kromme Komkom- mens A: 53.00. B: 2 000 kg. Paprika groen: 1200, Bood: 4700 kg. Spruttert 6500 kg. COÖPERATIEVE TUINBOUWVEILING EER ZUID HOLLANDSE EILANDEN - 22 oktober: Bintje 21-23 p kg. Furore 18 An dijvie 17-31. Bloemkool 6 st. p. bak 121-127 st, 8 st: 100-103 st. Dubbele benen 410-42 kg. Boerenkool 56. Groene kool 22-47. Rode koot 8-35 Winterpeen 4-19. Prei 2-65. Sla 39-41 st. Spruiten IA: 115-125 kg, HA: 68- ib: eno-135, IC: 112. 1AD: 130-122 kg. Uien 17- 44. Black Alicante iA: 210-260. IA: 160-1:9 Tomaten IA: 940 bak, IB: 940. IC- 703 bak COÖPERATIEVE TUINBOUWVEILING RARENDRECHT EN OMSTREKEN 22 oktober: Andijvie 21-41 aanvoer 25.00 kg. Bloemkool: at: 118-142. 1 (t: #8-125. 12 st: 75-85 aanvoer 8.000 at. Boe- rekoot 29-40 aanvoer 1.00 kg. Bospeen: 74 aanvoer 4# bs Chinese kool: 37-41 aanvoer 3.000 kg. Ge- Ie kool: 13-33 aanvoer T.0W kg. Groene tooi: 35-45 aanvoer 1 000 kg. Knolselderij: 43-82 aanvoer 6.000 st. Komkommers: 76-90 112, 51-60: l 4, 41-50: S2-. 35-40: 51, 31-35: 34 aanvoer 6 00 st Komkommer s krom: 103 aanvoer 200 kg. Peterselie: 18-37 aanvoer 8,000 bs. Poste lein: 85-96 aanvoer 356 kg. Prei 62-69 aan voer 4.000 kg.Rode kool: 13-42 aanvoer 8 000 kg, Selderij: 12-23 aanvoer 6.000 bs. Sla na tuur: 34-41 aanvoer 7,000 et, Splnaco: 7*9-128 aanvoer 7,000 kg. Spitskool: AU 123-127, A: 136-121, BI: 128-135. B: 127-133. C: All; 65-/0, Bil: 26-33. ADI: 130-133. ADJI: 106-113. DH: 102 aanvoer 68.000 kg. Tomaten A: 16.00, B: 12.30, C: 7, 10. CC: 3.00 aanvoer 800 bakjes. Uien; 22-42 aanvoer 25.000 kg. Witlof: All: 290. Bil: 210-240 aanvoer 500 kg. FRUIT: Cos's Oranje Pippin: A: 66-85, Bi 43-53, C: 34-10, D: 26 aanvoer 15.000 kg. Goudreinette: Ai 50-62. B: 42 aanvoer 10.000 kg. Beurre Hardy: A: 99-107, B: 89 aanroer 2.000 kg. Te- taal aanvoer fruit 27.000 kg. Van een verslaggever ROTTERDAM Dc licbamelijke conditie van de Rotterdam- je havenarbeider van boven de 55 jaar is beter dan die van an dere Nederlanders van dezelfde leeftijd. Dit is een van de con clusies van de Rotterdamse arts J. Raart (37). In zijn proefschrift 'de oudere ha venwerker, aspecten van zijn cardi- orespiratoire conditie', schrijft de heer Baart ook dat het prestatie vermogen van de oudere havenar beider boven het gemiddelde ligt. Het onderzoek van de heer Baart, werkzaam bij de bedrijfsgenees kundige dienst voor de Rotterdam se haven, kwam tot stand naar aanleiding van de vraag of het me disch verantwoord is de oudere ha venwerker tot aan zijn pensioene- nng op 65-jarige leeftijd dezelfde zware arbeid te iaten verrichten als in zijn jonge jaren. In de ha- ven is overigens sinds januari 1971 de algemene maatregel van kracht dat werknemers van zestig jaar en ouder vrijgesteld zijn van de meest inspannende tverkzaamheden. Op basis van vrijwilligheid namen 505 personen deel aan het onder zoek van de heer Baart. Hoofddoel was het opsporen van risico-factoren en verborgen afwijkingen, waarbij vooral de conditie "an hart en ion gen van de oudere havenwerker werd gecontroleerd. In de leeftijds groepen 55-59 jaar en 80-64 jaar werd achtereenvolgens 57 procent en 70 procent van de onderzochte havenarbeiders volledig arbeidsge schikt bevonden voor hun functie. Deze percentages zijn overigens niet vergelijkbaar. De oudere groep maakt namelijk gebruik van de algemene vrijstelling van zeer zware arbeid en heeft dus een minder zwaar takenpakket. De heer Baard stelt vast dat met behulp van een gestandariseerd pe riodiek medisch onderzoek en de algemene vrijstelling van zware ar beid voor personen van zestig jaar en ouder een verantwoordde me dische begeleiding van de oudere havenwerker mogelijk is Op grond van de resultaten van het onder zoek zijn er volgens de heer Baart geen arbeidsgeneeskundige indica ties om over te gaan tot nieuwe al gemene maatregelen ten aanzien van vervroegde pensionering en definitieve werkbeëindiging. Hollands Midden De raad heeft zijn goedkeuring ge hecht aan de verkoop van enige per celen weiland voor reconstructie van rijksweg 12 (Utrecht-Den Haag). De heer M. Vijfhuizen, expediteur uit Nieuwerbrug aan de Rijn, heeft bij de officier van justitie in Den Haag aangifte gedaan van verduiste ring, gepleegd door de gemeente Bo degraven. De heer Vijfhuizen zegt dat de gemeente strafbaar is omdat ztj enkele schuurtjes, die hij op het terrein bij zijn bedrijf had neerge zet, heeft afgebroken en verkocht De opbrengst van de verkoop was ten goede aan de expediteur geko men. De heer Vijfwinkels' moeilijk heden met de gemeente zijn al van vroegere datum. Hij had destijds de schuurtjes gebouwd zonder vergun ning (het terrein viel binnen een 'groen' bestemmingsplan). De be woners van Bodegraven kunnen hun wensen ten aanzien van een nieuwe burgemeester kenbaar maken. Zij hebben daarvoor een enquêteformu lier gekregen van de werkgroep Vooruitstrevend Bodegraven. De uit komsten zijn omstreeks half novem ber bekend. De huidige burgemees ter J. J. Croles gaat 30 november met pensioen. Verschiedene schoolhoofden hebben een commissie opgericht die wil ijveren voor de oprichting van een bibliotheek met jeugdafdeling in Boskoop. Ruim 1500 mensen zijn een kijkje komen nemen op de regionale filate listische tentoonstelling 'Gouda Post 73', die in de sporthal De Springers is gehouden. A Met de onthulling van drie bronzen sculpturen is het nieuwe complex van apotheken Grendel aan de Dunantlaan in Göu- da-Oost geopend. De apotheek is hierdoor van de binnenstad naar een nieuwbouwwijk verplaatst. De voorbereidingen voor de bouw van het grote winkelcentrum in het nieuwe stadsdeel Bloemendaal zijn in volle gang. De Goudse Onderne mers Centrale (GOC) houdt dinsdag 30 oktober om 20 uur in Corcordia den voorlichtingsavond voor de za kenlieden die interesse hebben voor vestiging in dit cimplex. Een. kersverse werkgroep van vrijwilli gers wil de voormalige boerderij aan de Bloemendaalseweg die ais jon gerencentrum dienst moet gaan doen gaan verbouwen. De aan de Nieuwe Markt gevestigde wereld winkel is in verband met een wat bredere opzet omgedoopt tot actie- en informatiecentrum Gouda. Goud se maatschappij-kritische groepen kunnen in het centrum gebruik ma ken van allerlei faciiiteiteiten. DJ Goudse politie en Veilig Verkeer Gouda houden binnenkort weem een verkeerscursus. Men kan zich opgeven bij de verkeerspolitie, tel. 13800, toestel 442. Als de raads commissie voor verkeersaangelegen- heden haar zin krijgt zullen enkele bomen langs het middenplein van de Markt moeten worden verplaatst, om edn duidelijkere afbakening te krijgen tussen het voetgangersgebied dat de Markt in de toekomst ge deeltelijk zal worden en de ver- keersstroken. Het echtpaar Laker- veld-Verschut uit Huize Gouwestein is vrijdag 26 oktober vijftig jaar ge trouwd. Dat wordt gevierd met een receptie in Gouwestein, van 5 tot 6 uur. Ook het echtpaar Vet-Vink is vijftig jaar getrouwd, en wel van daag. Het vorig toneelseizoen zijn 17.000 mensen de voorstellingen in de schouwburg komen bezoeken (55 procent uit Gouda, 45 procent uit -de omgeving). Gemiddeld betekent dat 550 bezoekers per voorstelling, een gemiddelde dat ver boven het lande lijke ligt. Dd traditionele snert- wandeltocht van de Wandelkring over afstanden van vijf, tien en vijf tien kilometer, wordt zaterdag 27 oktober vanaf zaal Kunstmin gehou den. Het inschrijfgeld is 1,50 (er wtensoep inbegrepen). Om twee uur beginnen de tochten. In de Zespunt wordt donderdag 25 oktober om 20 uur een concert gege ven door de koren Sursum Corda uit Moordrecht en het Irenekcor uit Slikkerveer. Solistische medewer king verlenen Ko Wolse, sopraan, Piet Ferdinandusse, tenor, Joh. Mac- kenitz en Greet Pot, piano. De afdeling Reeuwijk van Veilig Verkeer keurt vandaag en morgen gratis auto's in de drtó plaatselijke garages. Dat gebeurt 's avonds van zeven tot negen uur. <9 In de Burg geeft de toneelvereniging VIOS za terdag 27 oktober om 20 uur een op voering van het blijspel 'Met de complimenten van de sjeik'. Za terdag is er in de ïchtuskerk een verkoopdag, georganiseerd door de vrouwenvereniging Ruth en het evangelisatiekoor De Bazuin. De op brengst van de dag komt ten goede aan de Hervormde Gemeente van Reeuwijk. Vanaf 's middags twee uur kan men in de kerk terecht. De machinefabriek en het technisch bureau 3. van den Berg BV bestaat vrijdag 75 jear. Dat wordt gevierd met een receptie in het Anne Frankeentrum, van halfvier tot half- zes. Tijdens deze receptie wordt ook afscheid genomen van de directeur, de heer M. van den Berg, die na veertig jaar zijn functie neerlegt. De Woerdense Watersportvereniging De Greft heeft over belangstelling niet te klagen. Ook de financiële omstandigheden zien er niet slecht uit. Dat bleek tijdens jaarverga dering van de vereniging, die inmid dels 180 leden telt. Burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny heeft op het raadhuis mevrouw A. Helmond- van den Hadelkamp namens de Maatschappij tot Redding van Dren kelingen een bronzen medaille, een oorkonde en een bedrag in gei") overhandigd. Mevrouw Helmond had m maart van dit jaar de tweeënhalf- jarige Erna van Zuijlen door mond- op-mond-beademing het leven gered. Van «de gemeente Woerden kreeg zij bovendien de gemeentelijke dekkd- pot. Het recreatieschap Rottemeren heeft voorlopig afgezien van de bouw van een sluis tussen de Rotte en de Ze- venhuizerplas ten behoeve van de watersport Men wacht af tot er wat meer bekend is over het recreatieve waterwegenplan Zuid-Holland, dat in bewerking is. In Oud-Verlaat zul len zaterdag om 13 uur brandweer- wedstrijden worden gehouden. Korp sen uit Zevenhuizen, Benthuizen, Oudewater. Dridbruggen. Woerden. Zegveld. Linschoten, Capelle aan den IJssel en Kamerik zullen aan de wedstrijden deelnemen.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 4