•«■ÉiaiiiÉi 'Echte Rijsoordëiiaars geven zich niet zo maar gewonnen' Wijk Cool moet langer wachten op AGENDA Gesprek over geluidsarme vliegtuigen Oude westen: geen gemeente-kerstboom imm&m Ophoging van straten Pauline Wesselman Politieke leerdienst Nieuwe activiteiten van Arjos B. Roolvink voor de Arjos Voor reconstructie rijkswegen Yerder Béivoners Mauritsweg woedend V Bedrijf Gedrukt Vijfti Brief van wethouder Van der Ploeg Vandaag Mars van mariniers Vorkheftruckchauffeur aangehouden en morgen TiROLW/T&WtVKTET DONDERDi\G 2ö OKTOBER 1973 STAD EN REGIO R4 RIDDERKERK -Wanneer de plannen van Rijkswaterstaat doorgaan wordt de Mauritsweg in de pittoreske wijk Rijsoord zo ongeveer gehalveerd. Ook een deel van dc Kerkweg is gedoemd te ver dwijnen. Volgens een voorlopige raming betekent dit dat ruim tachtig huizen Linnen afzienbare tijd moeten worden afgebroken. Deze huizen in de Mauritsweg zullen moeten verdwijnen. Deze drastische ingreep is voléehs Rijkswaterstaat noodzakelijk voor de reconstructie van de Rijkswegen 15 (Ridderkerk-Gorkum) en 16 (Rotter- dam-Breda). Toen deze plannen uit lekten is bij de; betrokken bewoners grote verontrusting ontstaan omdat niet precies békend was over welke huizen het ging. Tijdige' informatie vanuit het gemeentehuis echter heeft een verwarrende,situatie voorkomen. Drieëntachtig hoofdbewoners zijn aan geschreven dat zij rekening moeten houden met een 'eventuele sloop van hun woning'. Een vast tijdstip wordt niet genoemd, de brief zelf noemt een termijn van 'binnen enkele jaren'. Men raadt de betrokkenen aan zich zo spoedig mogelijk als woningzoekende in te laten schrijven 'omdat te zijner tijd vervangende woonruimte kan worden gevonden'- Overigens staat het gemeentebestuur van Ridderkerkge heel buiten de sloopplannen van het .Rijk. 'De bewoners moeten deze brief zien als een sendee. Wij hebben op dé te keningen kunnen afleiden om welke huizen het gaat cn daarom de betrok kenen een briefje geschreven, "Wij willen hiermee de onzekerheid een beetje wegnemen, maar kunnen ver- - der geen invloed uitoefenen op de plannen van Rijkswaterstaat', aldus gemeentelijk voorlichter Leo Verkalk. De plannen die Rijkswaterstaat heeft met het omstreden gebied voorzien in een verschuiving van de viadukten Geerlan-Mauritsweg en Lagendijk. Het ligt in de bedoeling deze overgangen ook breder te maken. Daarmee wordt bereikt dat èn Rijksweg 15 Sn Rijks weg- 16 ongelijkvloers ten opzichte van elkaar worden, zodat uit verkeers technisch Oogpunt aan een gevaarlij ke situatie ec eind komt. Dézè.,reconstrjitie sluit aan op het to taalplan van 'i-Vj Rijksdienst dat o m. voorziet, in dv bouw van 's werelds grootste i tunnel (nabij Dordrecht) en de--voltooiing van de zuidelijke ruit rond, Rotterdam. Hoewel uit het schrijven van dt gemeente blijkt dat de huisnummers van de 'afbraakhui-, zen' die alleen een voortreffelijke conditie veriteren. bekend zijn, heeft Rijkswaterstaat nog geen "onder handelingen geopend/met de huiseigc- naren-woningbouwverenigingen. Een-pikant detail in deze hele affaire is dat'de verkeersplannen van Rijks waterstaat verder gaan, dan het door de gemeenteraad in september 1972 vastgesteld bestemmingsplan 'Lande- lijfc-Gebied'. Dit'plan ligt nog steeds bij Ged. Sta ten ter goedkeuring. De woningen die voorlopig in. het 'sloopboekje' van Rijkswaterstaat staan genoteerd zijn: Kerkweg nummer 182 tm 196 en num mers 268 tm 275. Op de Mauritsweg moeten de huizen 107 tm 155 en 124a tm 218 verdwijnen. tachtig woningen maar 'slechts' om vijftig huizen. Overigens staat volgens hem het tracé niet vast 'en kan er nog van alles gebeuren'. Hij zegt dat het zeker de bedoeling is van Rijks- RIDDERKERK Bij de autoch tone7 jbévolking van.de wijk Rijs oord (vroeger nog een zelfstan dig dorpje) zijn de sloopplannen van Rijkswaterstaat hard aange komen. Nu, na maanden van on zekerheid de gemeente aan de be trokkenen een brief heeft ge schreven, waarin de bange ver moedens min of meer bevestigd worden, hebben velen een slape loze nacht gehad. Immers, er zijn bewoners die al meer dan vijftig jaar een huisje aan de Mauritsweg hebben. Anderen hebben in het bedreigde gebied voor een fors bedrag juist een woning gekocht. We spraken rnet het echtpaar van der Linden dat al 43 jaar woont in een vriendelijk huisje aan de Mauritsweg 156. De heer A. G. van der Linden (70) is woedend over de sloopplan nen: Meneer, we wonen hier al zo lang. We willen helemaal niet weg. Waar moeten we trouwens in Rijs oord naar toe? Alles is hier volge bouwd!' Zijn vrouw valt hem bij:.We verwonen hier een huurtje van nog geen' tachtig gulden:' Wanneer we naar een ander huis moeten, gaan we vast.en zeker meer betalen'. Op de- -vraag'of zij dan naar een bejaardente huis .willen,': reageren beiden véront- ..waardi.gd: 'Wij voelen -ons helemaal niet'orid. We hebben naast ons jonge buren wonen cn dat houdt ons ge zond' Een 'grote zorg voor dc heer Van der Linden is ook waar hij dan met zijn spullen naar toe moet: 'Ik knutsel graag in mijn schuurtje, ach ter in de tuin. Dat kunnen, ze mij toch aiet afnemen? Wanneer ze de gevreesde aanzeggirg om'hun woning te moeten verlat* n doorgaat, zijn ze in ieder geval vist van plan hun huid zo duur mogelijk te verkopen. 'Wé zijn echte Rijsoordc- naars, meneer, en die geven zich zo maar niet gewonnen'. Ook het gezin Hartensveld, Maurits weg 147, is zwaar getroffen door de komende maatregelen. Mevrouw Har- tensveld: 'We hebben hier een electro- technisch bedrijf en onze meeste'klan- ten komen uit Rijsoord. Als we hier weg moeten hoe moet dat dan verder? Ergens anders in Ridderkerk hoef je zo'n zaak niet meer te beginnen. Wij zijn echt aangewezen op dit gedeelte' De klap komt voor het bedrijf nog harder aan omdat men meerdere men sen in dienst heeft 'Wij hebben mon teurs die hier langer dan twintig jaar werken. Die zet je toch zo maar niet op straat? aldus een terneergeslagen mevrouw Hartensve'd. De stemming In de bedreigde buur ten, naast de Mauritsweg zijn ook twaalf gezinnen aan dc Kerkweg, de dupe, is bedrukt Het is de meesten niet duidelijk wat ze hier tegen kunnen doen, omdat Rijkswaterstaat ln alle talen zwijgt 'We hebben met Rijkswaterstaat ge beld maar daar wordt rustig gezegd dat ze van niets weten. Dat eerst het viaduct bij Dordrecht klaar moet zijn. Maar wie garandeert ons dat 'aldus een verontwaardigde bewoner. Volgens een woordvoerder van Rijks waterstaat, voorlichter G. C. A. Rijs- dijk, gaat het bij de sloop niet om ROTTERDAM De aktiegroep Het Oude Westen heeft geen enkele be hoefte aan een van gemeentewege ver strekte kerkstboom Dit heeft de ac tiegroep in bittere bewoordingen ge schreven aan de Interwijkcommissie Ontspanningsactiviteiten. 'Aanvankelijk dachten wij aan een mis plaatste grap. Wilde men in hot licht van de kerstboom de nalatigheid de monstreren van b. en w. die na drie jaar praten niets anders hebben ge- cüan dan onze wijk verder laten ver pauperen? Uit ethische gevoelvins zou het waardevoller geweest zijn als men dit Kerstfeest de eerste gerestaureer de of nieuwe woningen tegen betaal bare huren aan de bewoners had kun nen aanbieden. De vervallen stal, waar eens een kind geboren werd, be hoeft u niet in Bethlehem te zoeken. U vindt hem in elke oude Rotterdam se wijk, aldus de actiegroep. - ROTTERDAM Op uitnodiging van havenmeester R. J. Zuidema van de Luchthaven Rotterdam zal ir. A. A. Maurits van de Rijksluchtvaart dienst op woensdagavond 31 oktober in de dependance van het Luchtha venrestaurant present zijn om vragen van belangstellenden te beantwoor den. Voornaamste onderwerp van die avond is het 'geluidsarme' vliegtuig. Tijdens een van-de spreekuren, die de laatste maanden op initiatief van ir Zuidema zijn ingesteld, kwam de wens naar voren om een voorlich tingsavond te organiseren waarin een deskundige uitleg zou kunnen geven over de ontwikkeling van vliegtuigmo toren, die minder lawaai zullen voort brengen. De bijeenkomst begint om acht uur en is voor iedereen toegankelijk. ROTTERDAM De r""®,;ng We genbouw van Gemeentw i Rotter dam gaat beginnen met ophogen van de volgende straten: Zoomstraat, Raephorststraat, Bloklandstraat, Vin- kenstraat, Vinkendwarsstraat, Riet- vinkstraat, Meidoomstraat Wilgen straat en le Pijnackerstraat. Tijdens de werkzaamheden moet men stagnaties en afsluitingen voor het verkeer rekening worden gehouden. ROTTERDAM Door een techni sche onvolkomenheid is in ons arti kel: 'Ik hou van mooie dingen om me heen' het telefoonnummer van me vrouw Pauline Wesselman niet goed overgekomen. Het telefoonnummer van deze zangpedagoge is 11.02,19.'Be langstellenden, die zich dus voor een mannenensemble in Weense-operette- stijl willen opgeven, kunnen op dit nummer terecht. Voor' nadere infor matie over dit op te richten koor ver wijzen we naar ons artikel in de dins- dagkrant. waterstaat om te zijner tijd voorlich tingsavonden. te houden voor de gedu peerde inwoners. 'De reconstructie ter plaatse moet binnen enkele jaren vol tooid zijn', aldus de heer Rijsdijk. ROTTERDAM Drs. J. G. van der Ploeg, wethouder van onderwijs, jeugdzaken en vormingswerk, heeft aan het comité Samenwerking in Cool (SIC) een brief geschreven over scho lenbouw omdat, hem was gebleken dat er in de wijk ongerustheid was ont staan over het tijdstip waarop een nieuwe school 'op het landje' (aan. de Schiedamsesingel) gereed zou komen. De wethouder herinnert in zijn brief aan het tijdschema dat hij in april aan de wijkbevolking zond en waarin begin 1974 werd genoemd als streefda tum voor het vervangen van de oude, bestaande schoollokalen aan de Schie damsesingel; de wethouder had daar bij in april geschreven dat een uit breiding van het complex (in plaats van alleen een vernieuwing) in het tijdschema geen verschil zou maken. De wethouder schrijft: 'Wat dit laat ste betreft blijk ik toch te optimis tisch te zijn gewees. De situatie werd namelijk gecompliceerder toen het Hervormd schoolbestuur besloot zijn lagere en kleuterschool aan de ge meente over te dragen en daardoor- een reeds eerder geopperd idee om ter plaatse een onderwijsgemeenschap kleuter-basisonderwijs te vestigen, uit voerbaar bleek. De dienst van Gemeentewerken kreeg opdracht een schetsontwerp te ver vaardigen voor de bouw van een on derwijsgemeenschap op basis van het volgende programma van eisen: vier leslokalen Voor het basisonderwijs, éénTiandenarbeidlokaal voor het basi sonderwijs, twee werklokalen voor het kleuteronderwijs, één speellokaal voor het kleuteronderwijs, de nodige ac commodatie. Deze opdracht bleek niet eenvoudig te zijn. De terreinsituatie is beperkt en het was passen en meten. Een ander punt is dat het plan, zoals het er nu ligt, en dat tegemoet komt aan de wensen van de wijk, een grote investering betekent. Voor de vervan ging van de bestaande houten lokalen had ik binnen mijn begroting wel de nodige gelden kunnen vinden, waar door het mogelijk zou zijn geweest de nieuwe lokalen tijdig gereed te heb ben. De bouwkosten van de onderwijs gemeenschap zijn echter dermate hoog dat de gemeenteraad daarvoor een afzonderlijk krediet beschikbaar moet stellen. Dit krediet moet worden goedgekeurd door Gedeputeerde Sta ten en deze goedkeuring wordt niet eerder verleend dan nadat de Bank van. Nederlandse Gemeentende ge meente Rotterdam een lening voor de bouwkosten heeft verstrekt Deze pro cedure kost, naar de ervaring heeft geleerd, ongeveer negen maanden. - Dc buurtbewoners zullen dus langer moeten wachten op hun nieuwe schoolgebouw dan hun aanvankelijk was toegezegd. Ik heb er begrip voor dat dit voor hen een teleurstelling be tekent Ik hoop echter dat zij beseffen dat de vertraging een gevolg is van de beslissing die uiteindelijk mede door het overgaan van de Hervormde scholen naar de gemeente geno men is, tw. de stichting van een openbare onderwijsgemeenschap, waarin onderwijs volgens de moderne inzichten kan worden gegeven.' ROTTERDAM Zondag 28 oktober om 11 uur wordt .zoals op elke laatste zondag van de maand in Het Trefcentrum aan de Warande een politieke leerdienst gehouden. De op zet van deze leerdienst is schriftlezing en -uitleg, met sobere liturgie. Na de dienst is er gelegenheid tot discussie Aanstaande zondag komt ds. G. A. de Groot spreken over het onderwerp "Vrede door het conflict heen'-. Eind november (de 25ste) komt dr. G. H ter Schegget uit Doorn. ROTTERDAM Na afloop van het bzoek, dat de Italiaanse president van daag aan Rotterdam brengt, maakt de erewacht van het korps mariniers een mars door de stad. Deze mars begint des middags ora vier uur, op het Doelwater en gaat verder via de Cocl singel, Schiedamsedijk, Willemsplein, Westerstraat en de Veerhaven; ROTTERDAM Dick Boer heeft op de jaarvergadering van de centrale A.R.-kiesvereniging in Rotterdam plannen ontvouwd om de ARJOS in Rotterdam een nieuw leven in te bla zen. In dit verband deed hij een be roep op de kiesverenigingen om de jeugd te benaderen. Hij deelde mee, dat er in Rotterdam wel ARJOS-leden zijn, maar alleen in passeive zin. In Rotterdam zijn slechts drie ARJOS-Ië- den actief, hetgeen Dick Boer-een be treurenswaardig feit noemde. Als start van een 'nieuwe' ARJOS zal op 20 november een bijeenkomst wor den belegd, waarbij vermoedelijk aan wezig zal zijn dr A. Veerman, staats secretaris van onderwijs en voorheen voorzitter van de A.RP. Via de kies verenigingen ziet Dick Boer voldoen de mogelijkheden om de ARJOS tot leven te brengen. Het is de bedoeling, dat de ARJOS in Rotterdam in de toekomst de gemeenteraadsfractie gaat begeleiden. Op landelijk niveau ge beurt dat ook met de fractie van de Tweede Kamer. ROTTERDAM Onder verdenking van poging tot doodslag heeft de re cherche aangehouden de 24-jarige Vorkheftruck-chauffeur G. H. uit Rot terdam. Hij greep de 20-jarige mej. C.-van D. bij haar woning in de Schanstraat on verhoeds bij de keel. Toen op haar. gegil omwonenden te hulp schoten moest hij l.aar na een korte worste ling loslaten. De chauffer motiveerde, zijn daad met het afreageren van oik lustgevoelens. ROTTERDAM Het Provinciaal Verband van de ARJOS Zuid-Holland organiseert opvrijdag 2 november, des avonds om kwart voor acht, een bij eenkomst in zaal 'Pro Rege', Oude Dijk 113. Het lid van de. Tweede Ka mer, de heer B. Roolvink, zal zijn vervaringen vertellen over zijn reis naar China. Er zullen ook dia's ver toond worden. HH3S ssiiS "IBi Burgemeester J. Aantjes zal vanmiddag in het rustiek eud Beijerland een modelwoning van een complex herenhuizen aan de Jan Tooropst raat openènï Het echtpaar Van der Linden aan de achterzijde van hun huisje aan de Mauritsweg dat binnen afzienbare tijd gesloopt moet worden. Brielle Ter gelegenheid van de kinderboe kenweek hebben de chr. basisschool Anker, de boekhandels Vos in Briel le en Voskamp in Hoogvliet een bij eenkomst belegd, waarop Henk Bar nard, de schrijver van het met de gouden griffel bekroonde kinder boek; 'De Marokkaan en. de kat van tante Da' een "en ander zal vertellen over zijn boek: De leeriingen van de school zijn op alle mogelijke manie ren met h'et boek bezig geweest, ze hebben erover getekend, geverfd, ge boetseerd,- gebouwd en gedramati seerd. De bijeenkomst wordt gehou den op maandag, 29 oktober 's avonds om acht uur in de hal van de school. Fregat 4 in Brielle. Een voorproefje kan men al krijgen op zaterdag, 27 oktober van drie uur tot half zes in de vorm van een boe- kenshow in de school. De boeken zullen door de schrijver worden 'ge signeerd. Hellevoetsluis Tijdens een vergadering van de com missie van advies en bijstand voor sport en recreatie zal onder meer de mogelijkheid besproken worden -om in het nieuw in te richten sportcom plex Boersewcg een trimbaan aan te leggen. De kosten worden geraamd op 23.000 Het comité financiële akties sportcentrum Hellevoetsluis is van plan om een aantal grote finan ciële akties te houden om zodoende het sportcentrum, dat nu aan de Mo lenweg verrijst, te kunnen afbou wen, zodat Hellevoetsluis binnen at- zienbire tijd beschikt over een mo dem sportgebouw. Tijdens de com missievergadering zal deze aktie aan de orde worden gesteld. Enige tijd geleden werd een krediet van 192.000 beschikbaar gesteld voor een gedeeltelijke beplanting van het in voorbereiding zijnde bestemming splan De Struijten. In de hoogte van dit krediet werd rekening gehouden met een rijkssubsidie van 128.000 De hoofdingenieur-directeur voor de landinrichting in de provincie Zuid Holland heeft meegedeeld, dat op een rijkssubsidie, berekend op 83.466 alleen dan aanspraak ge maakt kan- .worden indien het be plantingsplan op een aantal punten wordt gewijzigd, Het beplanting* -. splan is zodanig- gewijzigd dat de bruto." investeringskosten;.;Vzijn" gé bracht van 320.000 naar 128.000. Voor "jeugddoeleinden willen b, en w. van Hellevoetsluis .een houten keet, afmeting 6 x 10 meter, aanko pen, die" voor de prijs van 1000 kan worden aangekocht van Dura's "Aannemingsmaatschappij, Met inbe grip van de plaatsirigs- en aanlsui- tingskoten zal een en ander 6000 gaan kosten. B. en w. stellen de raad voor om tot de aankoopt van deze keet over te gaan. Mijnsheerenland De N.C.V.B. Mijnsberenland-West- tnaas komt op vanavond om kwart voor acht fn De Murtnik" te West- maa?, bijeen. Mevrouw A. M. Tavenier-Hansén, arts in Barendreeht, zal op deze bij eenkomst een lezing houden over: 'De vrouw in de verschillende leven sfasen.' Ook nieuwe leden zijn op deze bijeenkomst hartelijk welkom. Ter-gelegenheid van het honderdja rig bestaan van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonder wijs wordt op vrijdag, 26 oktober a avonds om zeven uur een jubileum bijeenkomst gehouden, waarop drs. T. M. Gilhuis uit Amsterdam, voor zitter van de Unie School en Evan gelie zal spreken over het onder werp: School met de bijbel, goed slot of kwaad slot?. Op vrijdag, 2 november 's avonds om half acht wordt in de hal van de Rehoboth- school, Poortvlietstraat 14, een jubi leumreceptie gehouden. Tijdens de raadsvergadering van Numans- dorp vanavond om half acht komt een voorstel op tafel een krediet van 21.800 voor het aanbrengen van openbare straatverlichting aan de Molendijk te verlenen. Verder komt een voorstel aan de orde om een krediet van 250.000 voor het' bouwrrijp maken electriciteitsvoor- zieningen en het gedeeltelijk afwer ken van het bestemmingsplan Mid- delsluis uit te trekken. Numansdorp De gemeenteraad wordt door b. en w. voorgesteld om een krediet "van 500.000 voor het bouw en woon- rljpmakeh van een gedeelte, van het bestemmingsplan Verlorendiep Zuid beschikbaar te stellen. Ooltgensplaat Burgemeester W, M. van der Harst zal vandaag het nieuwe bedrijfspand van Andries Hobbel openen,. Zoals bekend is de oude zaak in vlammen opgegaan. Naast het bestaande pand is nu op de plaats van de afgebran de winkel een nieuwe grote zaak ge bouwd in dezelfde stijl als de oude zaak. Voor de brand was er tussen de twee panden een garage. Deze >s vervallen en de twee zaken staan nu vlak naast elkaar. De totale vloerop pervlakte beneden is voor elke zaak 120 m2. In het oude pand blijft de handel in drogisterij gevestigd en in de nieuwe zaak de huishoudelijke artikelen en elektriciteit. Oud Beijerland Ongeveer elf maanden nadat de eer ste paal ervoor werd geslagen, /al burgemeester J. AAantjes van Oud Beijerland vanmiddag de modelwo ning openen van een complex heren huizen aan de Jan Tooropstraat. Daarmee zal dan een begin worden gemaakt met de oplevering van het project, dat veertig huizen omvat. De herenhuizen zijn royaal inge deeld en hebben een exclusief Ka rakter. Alle veertig woningen zijn voorzien van een carport en een aantal andere gemakken. Verder is er rekening mee gehouden, dat de kopers eert open haard wensen.'Be totale oppervlakte van de woonka mer en de open keuken bedraagt, vierenveertig vierkante meter. Naast oen bijkeuken, een hal. twee tuinen.' vier slaapkamers en eén badkamer bevinden zich in de 'woningen Taf van aansluitingen en mogelijkheden' om het woongenot teveraangena men. De prijs per huis varieert' Vanaf 105.000 gulden is de koop mó gelijk. Het complex huizen ligt cen traal in het rustieke Oud Beijerland op niet minder dan vijftien minuten autorijden van Rotterdam. Opdracht gever is het Voorburgse Bouwbu reau Van Bohemen. Puttershoek Het jeugd en Jongerencentrum houdt zaterdagavond om acht uur een filmavond. Vertoornd zal worden Bertrand in on(t) roerend goed. Woensdagavond. 31 oktober is er in het Jeugd en Jongerencentrum weer een Spelavond. Zuid Beijerland Het is voor de organisatoren* een vèrblijdend verschijnsel dat de pu*; blieke belangstelling bij orgelconcer ten in de Nederlands Hervormde Kerk in Zuid Beijerland een sterke stijging, vertoont Ruim 150 bezoe kers genoten wear van een boeiend - concert, dat dit keer door de orga nist Feike Asma werd gegeven. Zwartewaal De commissaris van de Koningin in de provincie Zuidholland, mr. M. Vrolijk hoopt zaterdag, 10 november het nieuwe dorpscentrum Zwarte waal officieel te openen. Het ligt in de bedoeling, dat ook een deel van de inwoners van Zwartewaal de gele genheid krijgt deze opening mee te maken. Tachtig huizen weg in Rijsoord bri»?« IsMïïSj ROTTERDAMS Stadhui*: e.üO Openbare ver- ,^rIn? commissie SWdsontwutkelire en volkshuisvesting: 34.00 Cemeentoraadsverva- dering: Recrettttkelder FUnackerplelo: 10.00 0u<1« Noorden'; ?2ÏÏl^lnna 4tl*centram Ommoord: 20.00 Idem SWO-Ommoord: Clubhuls De DIJüi Orondher- endijlc: 20.00 Idem buurtcomlth Oud-Chariois over huurmuellljkbedona Hotel Atlanta; 12.15 Luehtversradertn» Nod. Ml] voor Nijverheid en Handel; Wvlérahalt l».t$ Film «n modes- how WereW_Natuur Fonds aid. R'dam: Wm. v. Zuleastraat; Ceref.gem.: 15.45 Ds. O, Hakkanborg; HOOGVLIET: Deelgemeentoseeretarle; 15.S0 Vergadering commissie Cultuur deelgemten- t era ad: GOUDA: He» BraBdpant: Turfmarkt: 20.00 Bljeenlcoinat oudheidkundige kring 'Die Gou- N OORD RECHT: Zespcmt: 20.00 Concert door de koren Sunram Corda uit Moordrecht en Vet Irenekoor uit Slikkerveer; hvMANSDORP: Gemeentehuis: 19.30 Gemeen- or,\adeverg*d «ring Ft.NIS: Gerei. Jtugdgebouw: 20.00 Vergade. r.:.g Ned. Chr. Vrouwenbond; .-AMSDONKSVEER: Evang. Koningstraat; ton Ds. Verkade: F. 1ZENBURG; Gemeentehuis: 20.00 Gemeente- aadsvorgadering; SCHIEDAM: Hotel Rijnmond; Nteuwlandpleln: 20.00 Informatie-avond Ned. Weduwen en Weduwnaars Bond: Zaal Irene: Nieuwe Ha, ven: 20.00 Vergadering Ned. Ch-, Vrouwen, bond, aid, centrum. ROTTERDAM: Atrtnm: 10.00 Opening kinder boekenweek: Winkelcentrum Zuidplelo: 19.00- 21.00 Openbare repetiue Rotterdams Dans centrum; Van Veldhulzentcheol: Alexander- polder: 20.00 Koffiebaravond Yout lor Christ; ALBLASSERDAM: De Wipmolen: 20.00 Pop concert; BARENDRECHT: Gemeentehuis; 19.30 Ge meenteraadsvergadering; BOSKOOP; Gemeentehuis: 15.3; Openbsre vergadering Waterleidingbedrijf 'De Rlfn- streek' RIDDERKERK: Goede Herderkerk: 20.00 Ge meenteraadsvergadering; VLAARDINGRN: Sudsgehoonaal: 20.00 Fees tavond Selskip UJtf Behjln. WADDINXVEEN: Anne Frankcentrum: 15.30. 17.30 ReeepUe 75-Jarig bestaan J. van den Berg BV.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 4