Binnen D'66 geen consternatie, wel wat verdeeldheid gevaarlijker dan we denken concert met a Commentaar Het duurste van de EEG - en grote prijsverschillen Na Rotterdams besluit: "ff" Olieboycot (1) Olieboycot (2) Weer ex-minister in Nederlandse ambassade Chili fietspad Martelingen Brazilië wekken oerust regering weer Rustig herfstweer wifcwbó sokaict utur weinig wind DOETtXCHEM De ergernis sen rondom Jiet ^Nederlandse paspoort vermenigvuldigen zich. Niet alleen geniet ons land de twijfelachtige eer er het duurst van alle EEG-landen mee té zijn, maar ook zijn. er de meest schrijnende prijsverschillen (zelfs tot een tientje) tussen de gemeenten onderling). - Extreem Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het besluit van de plaatselijke afde ling van D'66 om volgend jaar niet meer meen te doen aan de gemeenteraadsverkiezingen van Rotterdam heeft landelijk binnen de partij nog niet tot algehele consternatie geleid. Hoewel partijvoorzitter dr. J. ten Brink en fractievoorzitter dr. J. Terlouw dinsdag avond getracht hebben het plaatselijke bestuur van dit besluit te weerhouden tevergeefs bereik ten zij wel dat in, een daar aangenomen motte "de uit spraak werd geschrapt dat D'66 landelijk niet meer aan gemeenteraadsverkiezingen zou moeten meedoen gezien de verpletterende nederlaag vorige week in de Zaanstreek. Veroordeeld I TROLW/CTARTET DONDERDAG 25 OKTOBER 1973 BINNKXLAWCOAD1EOTAAR T3/K7 onder redadie van loes smH 'USSA80N (gSOtlSKf Als het waar is, dat zoals nog on bevestigde berichten willen de leve ring van Arabische olie aan Neder land volledig zal worden gestaakt, dan fcrijgtonze volkshuishouding het zwaar te verduren. Ongeveer zeventig procent van onze olie-invoer zou daar door wegvallen. Dit percentage daalt tot ongeveer dertig, wanneer alleen Algerije, Koeweit en de Arabische Emeritatcn, die ons op het ogenblik officieel een boycot hebben aange zegd, de oliekraan voor Nederland dichtdraaien. Ook dit is ccn vooruit zicht, dat alicen door verstokte milieu- hygiënisten met onverdeeld genoegen ral worden verwelkomd. Het meren deel van de bevolking echter zal niet zozeer verheugd zijn over de ver frissende werking van zo'n boycot in de atmosfeer, als wel beducht voor de onplezierige gevolgen ervan: fysiek ongemak, schaarsere en' dus duurdere energie, een opwaartse beweging van de prijsindex en dus ook van de lo nen, kortom, een hoogst onwelkome verheviging van de sociaal-economi sche volksziekte die inflatie heet. Het argument waarmee de boycotten de landen hun optreden rechtvaardi gen Nederland zou tezeer achter Israël staan doétde waarheid minder geweld aan dan onze regering lhans vermoedelijk wil toegeven. Het is waar, dat deze regering zich sinds het begin 'van de jóngste oorlog in het Midden-Oosten niet heeft uitgeput in blijken van steun en sympathie voor Israël. Maar het zal in de Arabische wereld niet onopgemerkt zijn gebleven, hoe b.\'. politici van onze grootste regeringspartij nog maar kort geleden op de affaire-Schönau hebben gereageerd, zoals het daar ook niet onbekend zal zijn, dat Nederland de belangen van Israël in Moskou behar tigt. En evenmin zal.het de Arabie ren zijn ontgaan, dat in elk geyal bet Nederlandse vólk in meerderheid overduidelijk op de hand van Israël is. Dat 'Nederland niet pro-Israel," maar pro-vrede is', geldt misschien voor het ministerie van buitenlandse zaken (dat deze formulering heeft bedacht), het geldt zeker niet voor de meeste Nederlanders. Zij zijn voor beide en misschien nog wel meer voor Israël dan voor vrede. Hoe lang ze dat zullen blijven, wan neer ze de gevolgen van een Arabi sche olie-boycot aan den lijve (en. om nog een gevoelige plek te noemen: in de tank van hun auto) ondervinden," is een andere vraag. Voorlopig ziet het er echter niet naar uit, dat onze pro- Israëlische houding deze toets in volle hevigheid zal moeten doorstaan- Slechts een derde van de ten onzent ingevoerde olie is voor Nederlands ge bruik bestemd; en al zijn we zeker niet volledig vrij in de besteding van de rest, die tot nu toe volledig.aan het buitenland wordt doorgegeven, we kunnen gezien deze 'reserve' toch wel tegen een stootje. (Dat ónze buiten landse afnemers, waarvan West-Duits- land de voornaamste is, daar ook "on der, lijden, zal de Arabische olieprodu centen niet onaangenaam zijn. Op die manier treffen ze ook andere in hun ogen tc pro-Israëlische landen zonder dat ze hen rechtstreeks voor het hoofd behoeven te stoten). Verder kan worden bedacht, dat het om financiële redenen voor de Arabi sche landen wel eens bezwaarlijk zou kunnen zijn, hun boycot onverkort cn voor onbepaalde tijd te handhaven: ze hebben binnenkort extra-inkomsten nodig om de rekeningen te betalen, die de Sowjet-LJnie voor haar recente wapenleveranties aanbiedt. Nemen wc tenslotte in aanmerking, dat Nederland nog voor verscheidene maanden over voldoende olie'beschikt, dan is duidelijk, dat sr voorshands vèor de gemiddelde burger geen reden tot paniek bestaat. Behalve misschien voor ontduikers van de wegenbelas ting, aan wier adres minister Wester terp onlangs heeft gezegd, dat ze bij invoering van een distributiestelsel voor benzine buiten de bonnen zullen vallen. Dat velen van deze zwartrij ders zich de laatste dagen al bij de fis cus hebben gemeld, moet op de Ara bische ambassades in ons land met welgevallen zijn gesignaleerd. Bewijst het niet, dat ook vrienden van Israël, evenals de Israëli's zelf, sinds enige tijd geneigd zijn de Arabieren en hun dreigementen meer au sérieux te nemen dan ooit? ons paspoort wordt maar wat aangerommeld Van een onzer verslaggevers De zogenaamde Mozer-commissie Eu- regio, gevestigd in Doetinchem be raadt zich op stappen. Mogelijk zal men niet'alleen protesteren bij'minis teries in Den Haag, maar wordt de kwestie ook in Europees verband in Brussel aan de orde gesteld. De Mozer-commissie heeft met name een onderzoek ingesteld in Gelderland en Overijssel,en voorts haar licht opge stoken bij de ambassades van de di: verse EEG-landen. Het bleek-flat Ne derland onbetwist koploper Is .met een gemiddelde prijs van 35- gulden. De gemeente; die het prijzigst zijn, vragen veertig gulden. In Overijssel is dat het geval met Weerselo, in Gel derland met Doetinchem. 's-Zomers durft Doetinchem zelfs 45 gulden ,te vorderen. Het goedkoopst is West-Duitsland met 10.68 (aües is teruggerekend tot een geldigheidsduur van vijf jaar). In Ierland kost het een paar dubbel tjes meer. Heel goedkoop is ook Luxemburg,met vijftien gulden. Dene marken vraagt 36.18 maar jongeren tot achttien jaar en bejaarden vanaf 67 jaar betalen slechts een-derde. Aan getekend meet daarbij dat het pas poort voor jong en oud vijf jaar gel dig, is, voor de tussenliggende groep tien jaar. In Nederland zijn de rijksleges 25 gulden. De provinciale leges bedragen in Gelderland vijf gulden, in Overijs- Het besluit van Rotterdam cn de D'66-nederlaag in de Zaan streek kunnen volgens voorzitter Ten Brink beslist een nega tief effect hebben, met name bij die Nederlanders, die naar zijn mening voor D'66 zijn te winnen, maar nu nodeloos wor den afgeschrikt. Hij had van de Rotterdammers toch wel enig- solidariteitsgevoel binnen, de partij verwacht. Weinig waardering heeft ook de afdeling Zeeland voor de houding van de afdeling Rotterdam. De Zeeuwen hebben een motie voorbereid die zal worden ingediend op de algemene ledenvergadering in november, waarin de Rotterdamse hou ding en het Rotterdamse besluit worden gelaakt. Overigens, en daaruit kan toch wel een zekere onrust over de. toekomsf van D'66 blijken, zegt de afdeling Zeeland dat de partij géén splinterpartij mag worden. Een eventuele opheffing van de partij moet volgens deze afdeling ban de kiezers worden over gelaten. Aan de andere zijde is wél nog een ontsnappingsmo gelijkheid gecreëerd door de Zeeuwen, namelijk dat, Sis bij de komende statenverkiezingen blijkt dat D'66 zich niet. hersteld heeft van de klap, die het bij de kamerverkiezingen tc ver werken heeft gekregen, dat de partij dan het principebesluit moet nemen zich op te heffen. In de Zeeuwse afdeling tekent zich de malaise, waarmee D'66 Dr. J. Tèrlouw kampt, ook af. De twee raadsleden'voor D'66 in Vlissingen hebben enige tijd geleden laten weten niet meer terug te keren na de verkiezingen, .omdat er van de kant van de leden geen interes se bestaat, opengevallen plaatsen in te nemen. AMERSFOORT Op de komende algemene ledenverga dering zal uitvoerig worden ingegaan op deze problematiek. Test case' en voor de besluitvorming op het con gres mogelijk van groot belang zullen de uitslagen zijn van de enkele dagen vóór de vergadering in Amersfoort te houden gemeenteraadsverkiezingen- De Amersfoortse afdeling heeft laten We ten, ondanks wat er in de: Zaanstreek is gebeurd en wat Rotterdam' heeft be sloten, zelfstandig de verkiezingen^ in te.gaan. Hoewel nog niet zo openlijk, is. er toch wel een zekere verdeeldheid binnen de partij. Bepaald voorzichtig is Tweede Kamer-fractievoorzitter Terlouw." Aan de ene' kant toonde hij begrip voor het besluit van Rotterdam, aan de andere kant ontkende hij vurig dat Nederland niet meer zou geloven in het bestaans recht van D'66. Zolang nog vele idealen van deze par tij niet verwezenlijkt zijn, moeten de kiezers, naar zijn mening een partij als D'66 niet laten glippen. Dat de toe komst tóch wel wat somber is werd bewezen door. zijn uitspraak dinsdag avond in Rotterdam: 'Ik weet dat er een wonder nodig is ora D'66 te red den, maar als je daar zelf in gelooft dan komt dat wonder vanzelf. Maar of alle D'66-ers daar in geloven? De le* denvergadering en de verkiezingen zullen dat moeten leren. sel 7.50. 'E/aatselijk variëren de le ges, vastgesteld door de gemeenteraad van één tot tien gulden. In het extre me geval-Doctinchem is het als men daar 's.zomers door de warmte zijn hoofd verliest zelfs vijftien gulden. In Overijssel doet zich een merkwaardigheid voor in Stad-Delden en Ambt-De»den, aan elkaar gebakken weliswaar, niaar in Stad is de burger 32.50 kwijt en in Ambt 36. In een enkel geval moet men bij verlies van een paspoort zo'n 65 gulden neertellen. Overigens men niet alleen in het Euregio-gebietd van mening dat in Ne derland maar een beetjewordt aange rommeld met de prijs van het pas poort. He£ «onbehagen is algemeen. Een tijdje: geleden kwam er bij Klu- wer, Deventer, een boekje uit van mr. C. A. Groenten dijk ('Op weg naar een Nederlandse»paspoortwet') waarin stelling woiklt genomen tegen de hui dige ..paspóqrtregeling in Nederland. De senrijvjer ageert in zijn boekje ook tegen het ffeit dat speciaal in Neder land de paspoort]eges gebruikt wor den, om ggten in 's lands begroting op te vullen., Hoewel enerzijds in 1927 door de. Ge- neefse Paspoortconfórentie het zegel recht opj paspoorten werd afgeschaft, en in 1954 de totale paspoortkosten van'tien /galden, op 2.50 vonden an derzijds ijuist weer diverse verhogin gen plaats; In 1966 werden de pas- poortiege'sj tot 7.50 verhoogd en in 1971- tot) de huidige 25 gulden. Wat het rijkjbetreft. .dit alles uit fiscale.' overwegingen. Reeds, in 1922 echter had de (v^rkeersconferentie in Parijs heffingen 'voor dergelijke doeleinden veroordeeld. Wat in 1966. en .1971" ge beurde, werd ook in strijd geacht met de univeirsele verklaring van dé rech ten van, de mens en met de bindende richtlijnien van de EEG. Toen enkele weken geleden minister Duisenbrerg van .financiën nieuwe prijsverhogingen aankondigde, heeft de Moaes-commissie telegrafisch daar tegen (geprotesteerd. De Mozer-com missie bril het daarbij niet laten. Het hele reiilen en zeilen van het paspoort ligt haar niet lekker. 'Dat past niet meer In deze tijd; er wordt hier gedis crimineerd', aldus de heer IJ. P. .Wa ren hodst, secretaris van de Mozer-com- missiei En de heer Alfred Mozer (de vroegere rechterhand van Manshoit), voorzitter van de Mozer-commissie. spréékt van een ongelijke behandeling vaiwmrgers. waarvoor men om er een einde aan te maken niet alleen: bij „de; Nederlandse regering in Den Haag maar ook bij de. Europese Com- missie-in „Brussel aan de bel zal moe- ten^trekken. "Van.onze Haagse redactie DEN HAAG De Nederlandse am- fbassadeur in Brazilië heeft van het ikabinet opdracht gekregen de;ernstige iverontrusting van de regering over de' «martelingen in Brazilië bij de Brazili- iaanse regering kenbaar te maken. De regering is over deze martelingen diep geschikt. Minister Van der Stoel i meent dat het regiem in Brazilië ■f als diktatuur moet worden aange- merkt 'omdat er geen sprake is van «en systeem van representatieve de- mocratie en waarborging van de men senrechten'. Minister Van der Stoel zegt mede namens minister Pronk een en ander in antwoord op vragen van het Kamerlid Dolf Coppes (PPR). ÖEN HAAG De Chileen Millas Cprrea, minister van financiën en eco- Bomie van de regering Allende, heeft Jijn toevlucht gezocht in de Neder landse ambassade in Chili. De militai- te autoriteiten hadden volgens berich ten uit Chili een prijs van 500.000 ascudos (ongeveer drieduizend gul- oen) uitgeloofd voor inlichtingen over de verblijfplaats van Correa. Set aantal vluchtelingen op de Neder- tendse ambassade is nu gestegen tot •w8. De buisvesting van deze mensen stelt de ambassade voor grote proble- teen. Van onze voëerküiidige medewerker De barometers in West-Europa zijn sterk gestegen. Terwijl woensdagmor gen in Rouen in noordwest-Frankrijk als hoogste stand 1033,5 mb werd af gelezen, meldde het vliegveld Hof in Beieren woensdagavond mei 1039 mb de hoogste waarde. Met dit hogedrukgebied, dat boven Engeland een stevige uitbouw bezit, kunnen we een tijdje uit de voeten, liet blijft ons in de tweede helft van deze week voorzien van overwgeend droog en rustig herfstweer. Waar de zon uit de ochtendnevelen tevoor schijn komt, kanhet 's middags 14 of 15 graden worden, wat vrij warm is voor de tijd van het jaar. Op de He- briden werd gistermiddag maximaal zelfs 16 graden genoteerd, op de Or kaden 15 graden Celsius. De hoogste temperatuur in West-Duitsland was 10 graden Celsius. De hoogste temperatuur in West- Duitsland teas 10 graden op verschil lende plaatsen, toaaronder Hannover en Constanz. Dit hogedrukgebied, dat na een kille, onvaste periode van de oceaan is komen opdagen, werd op 15 oktober cl keurig aangekondigd door de Londense computers. De hogedru- kontwikkeling werd gesteld rond de 21ste oktober. Wel... aan die timing mankeerde weinig. In de hogere ni veaus heeft de luchtstroming nu ook tot op 10 graden westerlengte (dins dagavond 30 graden westerlengte, woensdagmorgen 20 graden wester lengteeen zuidwestelijke component gekregen. Op het iceerschip Alpha tussen zuid-Groenland en IJsland was het dinsdagavond nog stromachtig, maar een etmaal later woei de wind daar niet harder dan 5 Beaufort uil het westen bij een temperatuur van plus 3 graden en een sneeuwbui. De depressie die dit gebied geteisterd heeft, werd tijdelijk 965 mb diep. Nog steeds is het in Skandinavië flink winter. Het Noordzweedse Pajala re gistreerdeminus 23 graden. In noord- Rusland werd het wat kouder.. Om vier, uur gistermiddag gaf Kem-Spvrt aan de zuidkant van de Witte Zee mi nus 6 graden, een station op het schiereiland Kola minus 7 en Khosse- da-Khard dichter bij de Oeral op 59 graden oosterlengte minus 10 graden. In Moskou vroor het midden op de dag 2 graden bij een sneeuwbui. Weerrapporten van gisteravond 19 u. Amsterdam. zw bew 13 0 De Bilt half bew 13 0 Deelen mist 12 0 Eeldè zw bew 9 0 Eindhoven licht bew 13 0 Den Helder licht bew 13 0 Lucht Rtd licht bew 13 0 Twente half bew 9 0 Vlissingen zw bew 0 Zd. Limburg half bew 12 0 Aberdeen' zw bew Athene zwaar bew 19 0 Barcelona onbewolkt 18 0 Berlijn zwaar bew 8 0 Bordeaux licht bew 15 0 Brussel licht bew 13 O Frankfort zwaar bew 9 0.1 Genève licht bew 11 0 Heisinki sneeuw S 0.1 Innsbruck regenbui 5 6 Kopenhagen zwaar bew 7 7 Lissabon half bew 25 0 Locarno onbewolkt 17 0 Londen half bew 14 0 Luxemburg half bew Madrid onbewolkt 23 0 Malaga zwaar bew .22 0 Mallorca half bew 24 0 Münehen licht bew 6 0 Nice onbewolkt 22 0 Oslo regen 3 2 Parijs licht bew 14 0 Rome licht bew 17 O Split onbewolkt 15 0 Stockholm gheel bew 7 0 Wenen onbewolkt 6 O - zonnig OPKLARINGEN REGEN «fiHSs sNiasuw öNSree* MWOLKING a- m pgnpLTEMP. Mné.TENP. WINORICHTIHQ Hoos water 26 oktober 1373 VUssingen: 1.38-13.36. Harinsvlietsiuizen.- 3.21-15.4!. Rot terdam: 4.33-16.34, Seheveninsen: 2.53-15.11. Uinuiden: 3.26-15.44, hen Heraer: 7.35-2D.23, Harliruett: 3.53-22.31. nel/zijl: 11.50.—. Kun je een kleuter alleen naar zijn schooltje laten gaan? Nee, zegt mevrouw W. M. Nijkamp, ze ker niet tot z'n zevende jaar en zelfs niet als het kind niet één keer hoeft over ie steken. Me vrouw Nijkamp heeft zelf vijftien jaar ervaring achter de rug als hoofdleidster van 'kleuterscholen. Over de kleintjes in het verkeer schreef ze voor de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen het zes tiende-deeltje in de serie 'De kleu ter en zijn omgeving.' Van Gorcum in Assem-heeft het als paperback 9) uitgegeven onder de titel 'Kleuters onderweg gevaarlijker dan u denkt.' De schrikbarend hoge cijfers uit de. statistieken geven haar meteen al gelijk: in Nederland waar, vergele ken met tal ran landen in Europa en de Verenigde Staten, de meeste kleuters tot zeven jaar dodelijk verongelukken, kwamen in 1971 in het verkeer 26 kinderen van, twee jaar am, 49 tan drie, 39 van vier, 49 van vijf en 44 van zes jaar, aan zienlijk meer jongetjes dan meisjes overigens. En bovendien' is statis tisch vastgelegd, dat veertig pro cent van al die ongelukken op weg van huis naar de kleuterschool of omgekeerd gebeurt. Het ergste is, dat dat niet allemaal hoeft te gebeuren. Maar om zulke ongelukken te voorkomen, zouden eerst alle ouders er ran doordron gen moeten worden hoe levensge vaarlijk het is hun kind maar op hoop van zege alleen de straat op te sturen, om te spelen een bood schap voop moeder te daen of naar school te gaan. Je kunt van een kind niet eisen dot het zich aan past aan het snelverkeer, zegt de schrijfster. Die eis is net zo onre delijk en onmogelijk als van een baby vergen dat het meteen kan rolschaatsen of van een schoolkind dat het een verkeersvliegtuig be stuurt. 'Een kleuter 'op straat is tot alles in staat' en bepaald geen' 'volwassene in zakformaat.' De narigheid is dat kleuters te. vaak worden overschat. Ze hebben een eigen willetje en zijn net zo goed als de 'groten' onderhevig aan stemmingen en humeurtjes: kortom, ze zijn onberekenbaar. Bo vendien nemen ze alles op kinder ooghoogte waar en dat betekent dat ze nooit hoger dan een meter kijken. De Zweedse kinderpsycho loge Prof. Stina Sandels heeft na een onderzoek, dat ruim tien jaar in beslag nam, aangetoond dat kin deren letterlijk en figuurlijk niet tegen het verkeer zijn opgewassen. Ze heeft onder meer onderzocht tcat zes- en tot tienjarigen van ver keersborden en 'verkeerswoorden' begrijpen. Dit antwoord gaf bij voorbeeld een achtjarig kind op de vraag: wat is een halte'Waar je de auto stopt en parkeert' Een een zesjarige over het bord met 'overstekende kinderen: 'hier moet je hollend oversteken.' Kinderlogica is onbegrijpelijk voor een volwassene. Mevrouw Nijkamp illustreert dat met dit voorbeeld: een vijfjarig jongetje krijgt van zijn vader na lang zeuren een fietsje, omdat alle kinderen in de buurt er één hebben, maar onder voorwaarde dat hij er alleen op rijdt met papa of mama er bij. Wat dan ook elke dag gebeurt. Tot de vader op een dag de schrik van zijn leven krijgt: daar ziet hij zijn, zoontje alleen op de fiets de straat oversteken, rakelings voor eet au to langs. Als hij het jongetje woe dend, aan de afspraak herinnert dat het nooit alleen op zijn fietsje zou rijden zegt het kmd: maar dit is mijn fiets niet. Het fietsje was van een buurjongetje en dus had hij zich aan zijn belofte gehouden: 'Kleuters onderweg' maakt heel duidelijk waartoe een klein kind wel en niet in staat is. En daarom staat er ook in, wat ouders kun-, nen en'mceten.doen, maar ook wat ze beslist niet mogen ,dogn.< 'i; HIJ lijkt op een automonteur, maar In werkciijkbeld Is de tom achter de «u to veren Stephen Eade, slagwerker van het. (Engelse) Essex Jeagdor- kest. Dit honderd man sterke gezelschap heeft voor een toernee door Italië een nieuw, hypermodern,werk op zijn repertoire-genomen 'derde kans* waaraan behalve de gebruikelijke muziekinstrumenten ook koe- benen, bongo's en antoveren tc pas komen. Dirigent Graham Treacher zegt dat het erg moeilijk was veren te vinden die precies het geluid gaven dat ze nodig hadden. Uiteindelijk vonden ze de volgens hem Ideale com binatie: een complete set voorophangVeren van de Ford Escort, Capri CorUna en Consul, maar andere orkesten en formaties zullenwellicht een ander merk prefereren. De hele Britse natie zal er binnenkort van kan- nen meegenieten, want nog dit jaar voert het orkest hetzelfde werk uit mèt autoveren voor de BBC-luldsprekers. Hoewel het steeds slechter weer wordt, verschijnen er steeds meer boekjes en brochures over de fiets en het fietsen. Kort geleden ,nog maakten we er melding van dat in Noord-Brabant en een paar andere provincies diepgaand is onderzocht hoe de fietspaden in de provincie eigenlijk gebruikt worden eh wat er aan verbeterd zou moeten wor den, Natuurlijk zou het te gek zijn als organisaties als- de federatie van Nederlandse rijwielpadvereni gingen, de ANWB en de 'stichting: flets!' achter zouden blijven. Dat doen ze dan ook niet Gedrieën hebben ze een brochure uitgege ven. die óver alle toeristische fiets paden gaat. Er zijn genoeg parti culiere activiteiten om zogezegd het niveau van de fietspaden op een hoger plan te brengen, maar, zegt de brochure, ook recreatie schappen, gemeenten en provin cies moeten in actie komen. 'De voornaamste bren voor de finan cieringsmiddelen voor recreatieob jecten en dus ook voor de toe ristische fietspaden dient naast provincies en gemeenten de begro ting van het rijk te zijn'. De fietser komt in het gedrang, - concludeert de brochure. Ons we genstelsel is voor een groot deel gewoon ongeschikt voor fietsen en zeker voor recreatie-fietstochtjes. De fietspaden langs de verkeerswe gen worden zelfs al aangeduid als 'stanklljnen". Al meer dan drie* kwart eeuw zijn fietspaden zo'n ge woon verschijnsel, dat niemand er zich het hoofd over breekt (behal ve dan de mensen die er brochures over sphrijven). Iedereen, werpt zich met enthousiasme op allerlei projecten die dagjes in de frisse natuur tot een feest moeten ma ken, maar de fietspaden worden vergeten. 'f.VXsj, Wie zelf fietst cn wel eens wil we ten wat deskundigen denken over de voorzieningen die voor hem en zijn lotgenoten worden getroffen, kan deze 'Toeristische fietspaden een maatschappelijk belang* voor 2,25 kopen. Gewoon storten op postgiro 234567 van de 'stich ting: fiets!! in Amsterdam en het komt in de bus. ©PIB ctHiaitu 'Heb je het laatste nieuws al gehoord? Slmpkins is ingeblikt.'

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 7