Ktfk op de wijk ter meiden 29?° Moeder en kind onder tram Oratoriumvereniging 'Excelsior' opgeheven ter meulen cyigenda LIJ JANKRANT m li Voetbalprogramma 'Informatiek' in winkelcentrum op Zuidplein Uitbreiding Van der Meer Overleden aan verwondingen wi.v.^y Bejaarde man aan verwonding bezweken Tentoonsteüings- agenda ij tif I gQüW/O'ARTET ZATERDAG 27 OKTOBER 1973 l, STAD Opening op vrijdag, open dag op zaterdag fen een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM Volgende week vrijdag zal in het voormalige RTM-station aan de Rosestraat het me- jjisch en sociale centrum van de wijk Feijenoord-Noordereiïand worden geopend. Na een voorberei dingstijd van vier en een half jaar en een verbouwingstijd van bijna negen maanden is in het van buiten ouderwetse gebouw op de hoek van de Rosestraat een hypermodern centrum gerealiseerd waarin huis- jrisen. kruisverenigingen, het dienstencentrum, het maatschappelijk werk, de raadsman en de bejaar denhulp een plaats hebben gevonden. Met de huistelefoon is de zolder kamer veel dichterbij. onder redactie van Toos van Bomme! Smeetsland, nu nog een wijk met noodwoningen, waarvan al flink wat is gesloopt. Over tiert jaar een modem woongebied? zie ook: Lombardijen). Lombardijen Centrum noord Charlois Hoogvliet Hoek van Holland Middelland Oude noorden Achter de gevel van het voormalige RTM-stationnctje aan dc Rosestraat gaat een hypermodem medisch en sociaal wijkcentrum schuil. ROTTERDAM Voor de meeste oliemaatschappijen in Rotterdam en omgeving zal een ver doorge voerde olieboycot door de Arabi sche staten een gevoelige klap be teken. Nu bekend is dat ook Sa- oedi-Arabië de kraan voor Ne derland heeft dichtgedraaid wordt de situatie voor Chevron en Esso zelfs zeer precair. Chevron bracht in 1972 circa 27 mil joen ton. naar Rotterdam, waarvan ROTTERDAM De koninklijke christelijke oratoriumvereniging 'Excelsior', de oudste gemengde zangvereniging in Rotterdam (104 jaar) is opgeheven. Op een ledenvergadering is dat besluit genomen met een meerderheid van stemmen. Keus uit 5 leuke modellen. 6^ Vandaag R3- IWV feésfc,- Lif li Centrum Feyenoord- Noordereiland gereed Aanleiding tot de totstandkoming van tjrt 'Centrum Feijenoord-Noorderei ïand', zoals de officiële naam Juidt, ras de onvrede die vijf huisartsen eaige jaren geleden hadden met de si tuatie in de wijk. Overvolle wachtka mers en hopeloos zoeken naar praktijk- jaiinte noopte hen destijds de hoof den bij elkaar te steken en gezamenlijk een oplossing te zoeken. Besloten irerd de krachten te bundelen en in dén pand te gaan samenwerken, met maatschappelijk werkers en andere rijkwerkers erbij. Toen het RTM-station in gemeentelij ke handen was overgegaan zag men hierin een ideaie gelegenheid tot de realisatie van zo'n centrum, ondanks het feit dat er al tekeningen voor een nieuw gebouw (eveneens aan de Rose straat) op tafel lagen. In maart 1972 besloot de gemeenteraad goedkeuring te geven aan de vestiging van het me disch en sociaal centrum in het voor- siaiig RTM-gebouw. Wanneer vrijdag in aanwezigheid ran wethouder G.Z. de Vos het centrum officieel is geopend en de be woners van de wijk Feijenoord-Noor dereiïand zaterdag - op de open dag het centrum hebben bekeken gaan de activiteiten in het gebouw van start. Dat betekent dat voortaan vijf huisarsen hun spreekuur in het cen trum houden; dat de maatschappelijk werker daar dagelijks te spreken is; dat de raadsman er maandag-, donder dag- en vrijdagochtend zitting houdt; dat er een gezamenlijk spreekuur be jaardenhulp komt; dat het diensten centrum er zijn drukbezette program ma uitvoert en dat de kruisverenigin gen er hun spreekuren houden, De verbouwing van het drie etages tellende centrum heeft ongeveer 1.727.000 gekost, een bedrag dat ge heel door de gemeente is gefinan cierd. De openstelling van het gebouw wordt zaterdag 3 november uitgebreid gevierd. Een speciale (gratis) bus rijdt van 's morgens tien over tien tot tien over elf door de wijk om do be langstellenden naar de Rosestraat te ROTTERDAM.— In het Dijk- zigtzickenhuts in Rotterdam is de 79-jarige H. Mosch uit de Maasstad overleden aan de ver wondingen die hij vorige week bij een verkeersongeluk opliep. Bij het oversteken van de Schiédamseweg op een zebrapad werd de bejaarden man aange reden door een personen auto. De bestuurder van de wagen reed door en is nog niet door de politie gevonden. vervoeren. Daar staan kramen opge steld, waar men koffie kan krijgen en voorlichting over verschillende activi teiten in de wijk. Drie drumbands zullen het geheel muzikaal en visueel omlijsten; om kwart over tien, om kwart over acht en om kwart over één. Het centrum blijft de gehele za terdag open voor bezoekers. ADVERTENTIE Een simpele druk op de knop en u heeft rechtstreeks kontakt met de zolder-, kinder-, baby- of hobby kamer. Babyfoon/huistelefoon in stallatie bestaande uit 3 toestellen (in elk een mikrofoon en ontvanger), verbindingskabels en batterij. Nu van fA9l9Ü voor Over acht h tien jaar zullen de noodwoningen in Smeetsland plaats gemaakt moeten hebben voor een nieuwe wijk, met ongeveer 300 wo ningen en een flinke hoeveelheid bijzondere bebouwing. Dat is op te maken uit het ontwerp-bestemmings- plan Lombardijen, dat ver voor die wijk alleen wat 'lege plekjes' opvult, omdat Lombardijen bijna voltooid is. De woningen in Smeetsland moe ten in de premie- en vrije sector worden gebouwd, maar het 'experi mentele karakter' is voorlopig uit het plan van de dienst voor Stads ontwikkeling geschrapt, omdat di recteur ir. B. Fokkinga niet wil sug gereren dat de huren hoger zullen liggen dan elders in Rotterdam. Te gen dure woningen maakte tijdens de commissievergadering voor stads ontwikkeling .en volkshuisvesting vooral raadslid M. van Hattem be zwaar. Het SWO Lombardijen heeft het ontwerp-bestemmingsplan inmid dels op tafel gekregen en zal zich daarover binnenkort moeten uitspre ken. Het wijkorgaan Centrum Noord praat dinsdag 30 oktober onder meer over de projectiegroep Stads vernieuwing. De vergadering in De Meerpaal aan de Voorburgstraat 166 begint om 20 uur. Het dagelijks bestuur van de deelge- meenteraad Charlois zal de raadsle den voorstellen, het verzoek van Zwart-Wit"28 om verbetering van de toegang tot het sportpark De Vaan. af te wijzen. Het d.b. heeft wel be grip voor de moeilijkheden van Zwart-Wit, maar is met de betrok ken commissies en de dienst van stadsontwikkeling van mening, dat een afrit en de aanleg van een par keerplaats niet verantwoord zijn. De afrit op de drukken Vaanweg is te gevaarlijk en voor het opofferen van openbaar groen aan parkeerruimte voelt men ook weinig. Wel wil het d.b. via borden de weg naar het sportpark wat duidelijker maken. Bewoners van de West-Duelstraat en Doklaan zullen hun huisbaas NV Verzicht uit Leidschendam per aan getekende brief hun klachten van bouwtechnische en sociale aard mee delen. Aan het onderhoud van de woningen is dins de aankoop door Verzicht volgens de bewoners niets meer gedaan en bovendien voelen enkele huurders zich slecht op hun gemak omdat in een der woningen regelmatig prostituees komen. Mocht de huiseigenaar niet op korte termijn op de klachten reageren, dat zullen de bewoners een gedeeltelijke huurstaking houden, die er op neer komt dat niet meer dan de huur van zes jaar geleden wordt betaald. D.b.-Lid J. Franken van de deelge- meenteraad Charlois heeft toege zegd, dat de deelraad bereid is tot steun wanneer de bewoners door Bouw- en Woningtoezicht aklie gaan voeren. Vandaag om 15 en 20 uur en mor gen om 15 uur treedt het circus Renz op in Hoogvliet-De voorstel- lingen worden gehouden in de Leemkuil. Jonge kunstenaars geven volgende week introduktiecursussen op het gebied van beeldende, dramatische en muzikale expressie. De cursussen voor zes tot acht jarigen, negen tot twaalf, dertien tot zeventien en voor volwassenen worden gegeven in de school aan de Tasmanweg. Dinsdaga vond 30 oktober spreekt de deelge- meenteraad Hoek van Holland met de heer J. Rahder, tuinarchitect van de dienst van stadsontwikkeling, over de aanleg van speelveldjes in de nieuwbouwwijk Oost De bijeen komst wordt gehouden in de Hoekse Hillschool, Steven van der Haghen- straat 26 en begint om 20 uur. Vandaag viert Middelland feest ter gelegenheid van de reconstructie van de Beatrixstraat, de Persijn- straat en de Frank van Borselen- straat Van 14-16 uur is er een straatfeest en 's avonds zijn er akti- viteiten in het wijkcentrum onder auspiciën van het wijkorgaan. Dan is er ook een tentoonstelling over de ontwikkeling van de reconstruc tie. Het Wijkhuis 'Het Oude Noorden" in de le Pijnackerstraat organiseert maandag 29 oktober van 14-22 uur een Vredesdag, die aansluitend op de Vredesweek als thema 'De Vrede bij U Thuis' heeft Kinderen zijn overdag welkom, ouderen 's avonds. ROTTERDAM Het voetbalprogramma voor vandaag luidt: 4e klas C: Schelluinen-TOCR 2.30. Herman- daü-TSB 3.00, Maasdam-SNS 2.30. HVO-HUle- Kersberg 2.30, Ameide-Reeuwijk 3.00, Stellen- dam-NBSW 3.00 4e klas D; Slrfjen-Nw. Lekkerland 3.00, Peli kaan-Meerkerk 2.30, ASH-Groot Ammers S.PO, Asperen-Haatten 3,00. GJS-Arkel 3.00, Wiel- drecht-Heinoord 2.30. 30 West I: SDCF-DOSC 3.00. DESTO-De Mus ketiers 2,30, De Geuten-NSC 2.30, Montfoort- ARius 3.00, DVS-Sportltsst 3.00. 4A West I: Jong Hoiland-Intinxls 2.00, ADM- SAC 3.00, KMVZ-EVC 2.30, Hoofddorp-SMS 2.00. Brandweer-Jong Hercules 2.30, VEW- DVVA 2.00. 3A Zuid: Tholense Boys-Hoek 3.00; PTT Bre- da-SSC 3.00, WHS-NQAD S.00, Wit Zwart- Good Buck 3.00. Altena-Smerdiek 3.00, Ter- neuzenst Boys-NEO 2.30, Sieeuwijk-Rillandta 3.00. 4A Zuid: BVC-AImkerk 3.00, Rust Roest-GDC 3.00. Zwaluwse Boys-Heukelum 3,00. Wijhel- mina-Nivo Sparta 2.30, Veen-Brakel 3.00. 4B Zuid: The Gutm«rs-Krabbendi]ke3.00. Wissenkerke-AZW 3.00. Wolphaartsdtjk-Ka- pelle 3.00, Kloetinge-BWR 3.00. WN-Nleuw- land 3.00, Chrislandia-Verseke 3.00. ■MWHHManMMHMWMnHHtlllMMMRSMBginMHRIMMHMHMaiMBaU Olieboycot betekent strop voor Rotterdam ROTTERDAM Op de Van Olde- barneveltplaats bij de Lijnbaan werd de 31-jarige mevrouw I, T. N. Weijer- Nijhof van de Rochussenstraat door een tram van lijn 3 gegrepen, toen ze plotseling overstak. Haar bijna eenja rig dochterje, die in een kinderwa gentje zat kwam ook onder de tram terecht Beiden werden met schedel letsel naar ...het Dijkzigtziekenhuis overgebracht. ROTTERDAM In het winkelcen trum Zuidplein is het vanaf 1 novem ber mogelijk hotel- en toeristische in formatie over Rotterdam en andere plaatsen in ons land in te winnen, kaarten te kopen voor evenemeuten in het sportpaleis Ahoy', plaatsen' te bespreken in een aantal Rotterdamse theaters en het concertgebouw De Doelen. Ook kan men allerhande in lichtingen krijgen over vakantiebcte- dingsactiviteiten, cursussen voor scho lieren en volwassenen, huisvrou- wengymnastiek en allerlei andere za ken betrekking hebbende op Rotter dam. Het initiatief om een Informatiek voor stad, haven, toerisme, muziek en theater, sport en recreatie, zoals dit informatiecentrum heet, onder het Amphi-theater in het Zuidplein te vestigen, is uitgegaan van een aantal gemeentelijke instanties en de V.V.V. De openingstijden van Informatiek zijn dezelfde als die van het winkel centrum. Dat wil zeggen; maandag van 13-18 uur, dinsdag tot en met za- terdag van 9-18 uur en op vrijdat tot 9 uur 's avonds. Het telefoonnummer van Informatiek is 815826. Op zaterdag 21 oktober heeft 'Excelsi or' in samenwerking met de Christe lijke Oratoriumvereniging Rotterdam in De Doelen de laatste uitvoering ge geven. 'Excelsior' heeft in de loop de;; jaren een goede reputatie opgebouwd. De christelijke oratoriumvereniging heeft vele jaren lang kans gezien om uitvoeringen van hoge kwaliteit te brengen. Het ledental was inmiddels geslonken tot 60. Het werd dan ook steeds moeilijker om vooral de finan ciële touwtjes aan elkaar te knopen. 'Excelsior' wilde beslist niet tomen aan het hoge niveau van de uitvoerin gen. Vooral Phons Dusch, die vele ja ren dirigent van 'Excelsior is géweest, heeft veel bijgedragen aan .de kwali teit van dit koor. Ai een heie tijd leefde in de kring van 'Excelsior' de gedachte om het koor op te heffen. Het bleek steeds moeilijker om de goede kwaliteit van 'Excelsior* op hetzelfde niveau te hou den. Toch heeft men de opheffing zo lang mogelijk uitgesteld: tot het mo ment, dat 'Excelsior* geen financiële schulden meer had. Deze fase is nu achter de rug en daarom achtte het bestuur het verstandig om 'Excelsior* op te heffen. 'Wij vonden het waardi ger om 'Excelsior* op te heffen, nadat alle schulden waren betaald' zo werd van de zijde van het bestuur ons mee gedeeld. Bovendien staat het bestuur op het standpunt, dat 'Excelsior' nooit meer het niveau kan bereiken, dat het altijd heeft gehad. Een fusie met de christelijke oratori umvereniging Rotterdam werd in de discussies ook betrokken. Men stond op het standpunt, dat bij fusies spra ke moet zijn van twee gelijkwaardige partners. Gezien de getalsverhoudin gen van de leden was dat niet het ge val. En daarom werd besloten geen fusie aan te gaan met de Christelijke oratoriumvereniging Rotterdam. De leden van 'Excelsior* hebben uiter aard de vrijheid om zich aan te slui ten bij een ander koor. Om de naam van 'Excelsior' te verbinden aan een ander koor wilde men niet. En daar mee is de oudste gemengde zangvere niging ter ziele gegaan. tachtig procent afkomstig was uit Sa- oedi-Arabië. Esso haalt 75 procent van zijn olie uit dit land: 6,9 miljoen ton in de eerste negen maanden van dit jaar. Shell, met een aanvoer in 1972 van 33,7 miljoen ton de grootste maatschappij in Nederland, was niet bereid om te zeggen in welke mate het door de boycot kan worden ge troffen. Wel gaf men toe dat zeventig procent van de olie uit het Midden- Oosten komt. BP, dat vorig jaar 30 miljoen ton olie naar Rotterdam vervoerde, heeft min der te lijden van een boycot doordat veel olie uit Perzië afkomstig is maar voor ongeveer dezelfde hoeveelheid is men afhankelijk van Koeweit, dat weigert te leveren. Gulf (goed voor 5 miljoen, ton dn 1972) is nog meer aan gewezen (voor zestig a zeventig pro cent) op Koeweit Het zal overigens nog we) zo'n twee a drie weken duren voordat de gevolgen van een boycot in Rotterdam merk baar zullen zijn. Alle maatschappijen hebben een. voorraad voor tenminste 65 dagen en er lopen nu nog steeds tankers binnen. De boycot van de Arabische landen zal Rotterdam en het Rijnmondgebied gevoelig treffen. Bijna tweederde van de omgeslagen goederen bestaat uit ruwe olie en olieprodukten: 190 mil joen. ton. De omslag van andere goe deren bedraagt 110 miljoen ton. Som mige deskundigen leiden hieruit af dat de Rotterdamse haven te eenzijdig gericht is. Wethouder drs. H. J. Vier- sen van de "haven en economische ont wikkeling is van mening dat Rotter dam meer werkgelegenheid in de ter- ROTTERDAM 'Mede door deze uitbreiding neemt de meubel- en wo ningtextielbranche meer dan een vijf de deel van de totale verhuurbare op- pervalkte van het Groothandelsge bouw in beslag'. Dat zei de heer G. J. Turmer, direc teur vpn het Groothandelsgebouw, vrijdagochtend tijdens de opening van de verbouwde en uitgebreide toon- en verkoopruimte van Van der Meer- meubelen in het gebouw, dat hij 'het grootste gemeenschappelijke handels huis van heel Europa' noemde. Door de uitbreiding heeft Van der Meer de beschikking gekregen over in totaal ruim vijfduizend vierkante me ter verkoopruimte. Botterdam: - Hsltorlsch Museum: K. Hoogstraat 31: Adri- aen van der Werft. 1659-1722 De Rotterdamse Raphafil. Dag. 10-17 uur, zo. 11-17 uur T.m. wo. 31 okt. Museum Boymans Van Beunlngcn: Mather,-es- seriaar. 13-20: Doraenleo Gnoll en DimltrJ ZJi- linskl, schilderijen; J1ri Kolar, koliages; Lies Cosijn, keramiek: Kees Timmer, schilderijen en tekeningen: Duitse grafiek 1450-1750, (t.m. zo. 28 okt). Dag. 10-17 uur, woe. av. 19.30-22 uur, zo. 11-17 uur. Museum voor Land- en Volkenkunde: Wil lemskade 25: Eten om te leven, het Hinduis ms, Wajang en Gamelan, het Buddhisme, As- mat. Dag. 10-17 uur, 11-17 uur. Expositiezaal De Doelen: Kruisplein 40: He dendaagse Kunst (Utrecht). Dag. 10-17 uur. zo 12-1 uur. Kunstzaal Zuid: Zuidplein 120.- Frans van Eljk en Cor Kraal, gouaches en zeefdrukken. Dag. 10-17 uur, zo. 12-17 uur. Galerie SOK: Goudserijweg 135: 'ZEverr uit Botterdam'. Beeldhouwwerk en schilderijen. Dag. 13-17 uur. vrij av. 19-21 uur. Galerie Flos Mulder: Rodenrijslaan 55; Arie de Groot, schilderijen en tekeningen: Charlie van Rest. objecten. Dag. 13-18 uur. T.m. woe. 31 old Galery M.M.P: Westblaak 12: Kunststof ob jecten. Dag. 10-17 uur. T.M, vrij. 2 nov. Natuurhistorisch Museum: (Diergaarde Blij- dorp): 'Kruipen - zwemmen lopen - vliegen'. Dag. S.30-17 uur.Rtviérahal: (Diergaarde Blij- dorp): 'Beeldig Rotterdam'. 9-17 uur. Nog t.m. zo. 28 okt. Zweedse Zeemanskerk: Parklaan 5: Zweedse zeeman Kjell Hob)er, schilderijen. Dag. 10-22 uur. T.m. woe, 31 okt: Regio BRIELLE. Amhachisliuys 't Swarte Schaep': Voorstraat 180 LH! WJHemse-Bromver, kera miek; Joke van Dam, grafiek. Di. t.m. za. 10-18 uur. vrij.av. tot 21 uur. MAASLAND, 'De Rozenhof',: Kerkplein 9: J. C. Budde, schilderijen. Di. t.m. za. 14,30- 10.30 uur di-en do.av. 19.30-21 uur. T.m. za 3 nov. SCHIEDAM Stedelijk Museum: Hoogstraat 112: Eigen collectie-. Slowaakse boekillustra ties na 1945. Dag. 10-17 uur, zo. 12.30-17 uur. SPIJKE.N'ISSE. Galerie: Noordeinde 31; Rien CoenO, plastieken en relie4fs; Joop Wouters, beeldhouwwerk. Di. t.m. vrij. 20-22 uur, za, en zo. 14-17 uur. VLAARD1NGEN. 'Het Weeshuls: Weeshui- sn'»ln 18: Amateur fotografen, Vereniging .--li-icrn'. dag. I-4-I7 uur. zat. 10-17 uur, vrij.av. 19-21 uur T.m. za. 3 nov. tiaire sector zal moeten scheppen. Een langdurig voortgezette boycot kan eveneens de inkomsten van de ge meente Rotterdam ernstig aantasten wegens het, derven, van zeehavengeld. Rotterdam ontving vorig jaar onge veer 120 miljoen aan havengeld (een. volgeladen mammoettanker brengt ongeveer 120.000 op). Hoe wel het volgens het gemeentelijk ha venbedrijf nog niet te zeggen is of er minder tankers de haven zullen bin nenkomen wordt met deze mogelijk heid zeker rekening gehouden. ROTTERDAM In het Dijkzigtzie- kernhuis is vrijdag de 72-jarige H. Mosch overleden die vorige week vrij dag bij het oversteken van de Schie damseweg werd aangereden. Hij werd gewond aan armen en benen en had ernstige inwendige kneuzingen. De bestuurder van de auto is na de aan rijding doorgereden en nog niet aan gehouden. (ADVERTENTIE) Restantpartij vrachtwagens van slagvast plastic, waarvan uw wildebras veel plezier zal hebben. Deze stevige auto' s koopt u nu voor iets meer dan de helft van de prijs. Nu van fvoor 2?8 CT,i ROTTERDAM: Laurenskerk: 10.30 Carillon concert: ALBLASSERDAM; Jchtuskerk: 20.00 Koor zang: BKIELLE: School, Fregat 4: 15.00-17.30 Boe- kenshow; PUTTERSHOEK: Jcugd-en Jongerenccntrura: 20.00 Filmavond; REEUWIJK; Icbtuskerk: 14.00 Verlcoopdag t.b.v. herv. gemeente; Den Burg: 20.00 To neelavond VIOS; SPRAJV-CAPELLE: Zidcwlndc: 10 45 Koorcon- eert. i; '&pl Mag ik u dn deze hoogst moder ne tijd in gedachten eventjes meenemen naar zondag 14 okto ber j.L? Een zondag als alle an deren hoor -ik u al zeggen. In derdaad, niets bijzonders ge woon een alledaagse zondag al is dat taaikundig niet juist na tuurlijk omdat het niet elke dag zondag is. Om precies kwart over vier ontstaat er in de Alexanderpolder een stroom storing en daar wil ik het met u eventjes over hebben. Het be richtje in onze krant telde ui teraard maar enkele regeltjes want laten we wel zijn wat is nu een stroomstorinkje gezien tegen de achtergrond van het dagelijks actuele gebeuren? Maar toch... wat kan er allemaal gebeuren of eigelijk wat ge beurt er allemaal niet als het GEB in gebreke blijft? Om maar in huis te beginnen. De tv knapt af, de elektrische kiok valt stil, radio houdt op. Tot zover valt het nog mee want tenslotte kunnen we best zonder radio-tv en een polshor loge tikt ook zonder vadertje GEB. Maar nu verder. De koel kast houdt op met koelen, de visglazen vallen min of meer droog door het wegvallen van licht, lucht en warmte. De bel doet het niet en in de portiek- huizen krijgt men de deux - slecht open door hem zelf ópen te gaan doen'in plaats, van een simpele druk op de elektrische opener. In flatgebouwen moet, men gaan lopen omdat de lift een stilstaand kooitje geworden is. Kijken we eventjes naar buiten. De straatverlichting valt weg, de lichtreclame's houden op met het verstralen van hun boodschappen. Maar ook de koelvitrines van bv slagerijen ontdooien. In huizen waar de, eentaleverwarming zogenaamd aangejaagd wordt valt ook de- warmte weg. Daar zitten we dan met z'n allen zonder licht, 'zonder wanntc, geïsoleerd. Zou het heel vroeger hu 'bok "Zó ge weest zijn, zo ga jé jë onwilïë- keurig afvragen. Je krijgt' een wat onbestendig gevoel 'net of je zojuist hét laatste' stroom)>je hebt versnoept - Maar laten we nog wat verder filosoferen. De kerkdienst is juist begonnen of althans zou juist begonnen worden tóen het grote licht uitviel. Daar gaan we weer. Het orgel staat'buiten spel, de noodverlichting floept" aan er hangt een' wat onwezelij- ke sfeer tussen de kerkbanken:-'1 De dominee komt. maar. eens. kijken, eerst met een eenvoudig zaklampje.' Te wéinig', lich^' een heuse autopechiamp is de oplos- sing. De microfoon is zinloos geworden. Wat harder praten dan maar. De Liturgie moet' aan gepast worden, want de gemeen- te kan niet meezingen want de psalmen in de nieuwe berij ming zitten nog niet geheid.'1 Oude bereiming dan'maar want die kent men uit z'n. hoofd. Eën piano wordt aangesleept. Een dan, precies onder hét gebéd heeft het GEB de stroomstoring verholpen. Dominee,- ad 'rem/als zij zijn haakt' onmiddellijk ïn en zegt: Wij danken U dat het nu ook weer licht is; laat het Licht ook' in'onze harten - schij nen. Zegt-een kerkgangertje. na afloop enigszins verwonderd. Hoe wist de dominee dat nou, 1 zou hij gekeken hebben?....;.. Het klinkt misschien wat on werkelijk na dit verhaal of ei genlijk filosofietje maar Sinter klaas is weer in aantocht Ja wel. 'de tweede woensdag in no vember is tie er weer en ik hoor de kinderen al weer fluis teren. Komtie-wei of komtie- niet. Als hij komt en waarom dit jaar niét? arriveert hij aan de Parkkade. Ach laat ik maar eerlijk zijn liet is mij niet zo t*e doen om uw aandacht te vragen voor die aankomst al zal de jeugd dit waarschijnlijk niet be amen. Wat ik wel kwijt wil is dat u bij zo'n goedgeefs feest eventjes denkt aan diegenen aan wie ook dit jaar de Sint voorbij zal gaan. Als er een beroep op uw vrijgevigheid wordt gedaan doe mij dan een plezier. De kinderen zijn u er dankbaar voor. Denkt u slechts aan uw eigen ervaringen. De prijsvraag van de week, bes te Jan Krant lezers, heeft mij opnieuw de nodige vreugde be zorgd en want daar gaat het uiteindelijk om u nog meer. Het kleurrijkst was de heer Van Vondel uit Capelle aan de IJssel die 106 plaatsen met een kleur instuurde. Zijn prijs gaat naar het Sociaal Noodfonds voor daklozen in Rotterdam. Hier komt de nieuwe van deze week. Wie de 'actuele gebeurte nissen in Rotterdam, deze week op de voet heeft gevolgd weet ongetwijfeld het antwoord op de vraag; Welke geschenken heeft het echtpaar Leone tij dens het bezoek aan Rotterdam van burgemeester Thomassen gkregen? Oplossingen voor don derdag naar Jan. Krant,Postbus 948, Rotterdam. P.S.: De redactie denkt er- over om van elektrische schrijfma chines over te schakelen op tik kers, dié met benzine gestookt kunnen worden. ll

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 3