Thyestes, veel en weinig over huur- en subsidiebeleid Familieberichten Bevestiging vonnis (drie jaargeëist in proces Rode Jeugd W.H.J.V&H den TOORN bx JEZUS REVOLUTIE! PLAATS EEN KOERIERTJE TROUW/OTiAKTET ZATERDAG 27 OKTOBER 1973 kb door Ber Huising ROTTERDAM Toneelwerk groep Thema-Theater voerder, donderdagavond voor het eerst, in Rotterdam Piccolo, Thyestes op. Hugo Claus verhaalde nog eens, naar Seneca, de gruwelijke maaltijd, die koning Atreus zijn broer Thyestes voorzette. Zon der de voorgeschiedenis, die dui delijk maakte waarom. In veel uitbundige woorden, vaak welge kozen en goed klinkend, met wei nig handelingen. Zoals de rede rijkers dat deden. Zorgen over functione ren van woningbouwverenigingen AMSTERDAM De heer Chr. van Hofwegen, voorzitter van de Nationale Woningraad, heeft m zijn-re de op het congres van de raad, dat donderdag en gisteren in de RAI werd gehouden, zijn ongerustheid uitgesproken over het huur- en subsidiebeleid van het kabinet-Den Uyl. Weliswaar erkent hij dat in het huisvestingsprogram van het tegenwoordige kabinet positieve elementen zijn waar te nemen, maar, zo stelde hij. de geest van nota-Udink waart nog steeds rond. 'Eenrichtingverkeer' Structuurrapport Pieter vaal Ballegooie Cornells Meurs Maria Christina Noort Maria Christina Noort Jaa Hendrik Naafs zacht ingeslapen, op de leeftijd van 78 jaar. Rotterdamse Begrafenis Onderneming Rouwkamer "SILENTJUM" Sinds 1867 Mathenesserlaan 486 Rotterdam Telefoon (010) 233317 uw» om os Jezus-beweglng té léren kennen do paperback mr W. Krolt «n Jan J. van Capaliovaon Sm «tri ijk vtriiea van de situatie in Vtonigé» &mm m «tden, m NtdtrftML M«t foto'* r Mé 'BVD gebruikt minderjarigen om te DE>. BOSCH De Binnenlandse Veiligheidsdienst (BVD) maakt gebruik van minderjarigen om informatie te krijgen over mensen en groepen, die Me democratische rechtsorde in gevaar brengen.' Dat is gisteren voor liet gerechtshof in Den Bosch toegegeven door het hoofd van de BVD, drs. A. Kuipers. Op het in hoger beroep voortgezette proces legen liet lid van de Rode Jeugd. Luciën van H., waarbij bevestiging van bet vonnis drie jaar met aftrek werd geëist, liet mr. P. H. Bakker Schut zich gisteren misprijzend uit over bet inschakelen van minderjarigen. Mr. Bakker Schut, die als raadsman voor Luciën optrad, hield voor het ge rechtshof een 'bitter pleidooi', waarin hij met een eigen idiologisch geladen visie kwam op het geweld van de maatschappij en de wijze waarop de Rode Jeugd dit geweld bestrijdt. Aan het eind daarvan xnoesthij tot zijn spijt ervaren dat het hof opnieuw niet inging op zijn verzoek tot onmid dellijke invrijheidstelling van Luciën. De 23-jarige jongeman, die volhoudt onschuldig te zijn en tegen wie ais enig bewijs is ingebracht een zakje poedersuiker waarop zijn vingeraf drukken voorkomen, zit nu bijna elf maanden in de gevangenis. Voor Bak ker Schut was het gisteren duidelijk dat Luciën van H. slachtoffer is ge worden van provocaties van de' BVD. Alleen zijn er geen overtuigende be wijzen voor en beriepen de mensen, die voor bewijzen hadden kunnen zor gen, zich op ambtsgeheim en verscho ningsrecht Zoals drs. Kuipers, die duidelijk tegen zijn zin gehoor liad moeten geven aan dé dagvaarding om als getuige voor het hof te verschijne- n. Drs. Kuipers wenste zich te beperken tot het geven van een exposé aan de hand van een aantal koninklijke be sluiten over de BVD. Onder een aan tal vragen kon hij niet uit. Zoals die over de contacten die Danny Muiders, het 18-jarige lid van de Rode Jeugd dat enige tijd fungeerde als dubbel spion, heeft gehad met de BVD. De heer Kuipers bevestigde die contac ten. Overigens bleek zijn komst naar Den Bosch vooral te maken te hebben met het niet-komen van de geheimzin nige 'man met de kikker-ogen', alias J. de Roo, die tijdenlang wekelijks eontancten onderhield met Danny Mulders en van deze minderjarige knaap een revolver verlangde met de vingerafdrukken van de secretaris van de Rode Jeugd, Evert van de Berg. Deze pseudo-meneer De Roo voor wie daar nog aan mocht twijfelen bestaat. 'Omdat de BVD geheime con tacten moet zien te verwerven en De Roo een ambtenaar is van de BVD, kan ik geen gevolg geven aan het ver zoek de identiteit van De Roo bekend te maken',aldus zijn chef drs. Kui pers, Een klein stukje verder, kwam De familie tafelt en praat. Met rede handen, want het is een bloedige fa milie, maar overigens deftig in zwart wit, twintigste eeuws alsof de vloek der Griekse goden tot aan heden doorwerkt. Hidde Maas, als Atreus, zegt voortdurend, cynisch kil met een glimlachje, dat het onthaal van zijn weergekeerde broeder Thyestes niet erg genoeg kan zijn. Olga Zuiderhoek, als zijn vrouw spoort hem heftig aan. met luider stemmé, en zit verder ver genoegd gemeen te kijken, als een burgerdame die alles goed vindt wat haar echtgenoot doet Ferd Hugas Is een angstig zwijgende Tantalus, de grootvader, uit de onderwereld ge haald om te bedienen, als een restau rantkelner,. Hij moest pok hel draaitoneel telkens een slag draaien, zoadat wij aan weerskanten gezeten, de gasten ook eens van voren of van achteren kon den zien. Grootvader Tantalus weet van oudsher wat er gaat gebeuren, 'maar hij zegt niets. Carola Gijsbers van Wijk, ook aan tafel genodigd als koor, roept in bange voorgevoelens de goden gevoelig aan, of zij :iiet een keertje mild willen zijn. Zij waar schuwt de koning ook nog. Maar het helpt niet. Edo van Dijken, een stille gast eerst, springt op, zegt dat er geen woorden voor zijn en dat het nooit naverteld zal kunnen worden, en vertelt dan met veel woorden hoe Atreus de zoontjes van Thyestes ritu eel slachtte, toen het licht even uit waS. Dat was dus het bodeverhaal, goed ge daan wel. Eric Schuttelaar, ais Thyes tes, zit het eerst angstig' aan te horen; maar begint dan te lachen, want hij gelooft het niet. Hij eet een drinkt vrolijk' dooren wordt dronken. Atreus, nog altijd met dat koude lach je, probeert hera, met omwegen', wijs te maken, dat hij zijn eigen kinderen eet, en komt dan met het bewijs: de hoofdjes en de handjes (waarvoor de witte soepterrine me veel te klein leek). Dan geeft Eric Schuttelaar, in de laatste lichtbundel, nog een mooi stukje waanzinnige smart weg. Hij is de enige die wantrouwen, arge loosheid, vrolijkheid, verdriet en el lende inocht spelen. De anderen kon den niet meer doen dan noodlottig somber de teksten van Hugo Claus de clameren, Met een reddende sofa in de hoek kon Wik Jongsma ze nog wel eens laten lopen, maar veel beweging is er niet mogelijk bij dit verhalende en weinig dramatische proza. Enin het ongezellige sfeertje van een ver anderd restaurant, dat vijftig jaar gele den nog deftig was, was het gewoon niet waar te maken, dat de dames en heren met zoiets vreselijks bezig wa ren. Het deed (me) dus niets. De maatregelen zoals die door dit ka binet worden voorgesteld, aldus de heer Van Hofwegen, liggen uitslui tend op hot vlak van de subjectieve (individuele) huursubsidies, zoals ook L'dink zich die bad voorgesteld. De heer Van Helwegen pleitte voor ob- .jectsubsidies (subsidies op de wonin gen dus), mei dien verstande dat via een verfijnd systeem 'onrechtvaardig heden worden weggenomen. Op die manier, zo stelde hij, moet een verla ging van de huurprijzen te bereiken zijn, in tegenstelling tot wat Udink zich voorstelde, namelijk eerst een drastische verhoging van de huurprij zen en vervolgens enige compensatie daarop. Het zijn nog steeds, zo zei hij. de be ter gesitueerden, die meer kwaliteit krijgen toegeschoven, met als achter liggend motief dat de lagere inko mens wel don; doorstroming aan hun trekken komen. 'De leegstand is door de te hoge huurprijs een structureel verschijnsel: de prijs moet omlaag, niet de indivi duele subsidies moeten omhoog. Er zouden woningwetwoningen moeten komen, die rechtstreeks betaalbaar zijn; er zou sociale woningbouw moe ten worden gepleegd, geen bouw voor vrije marktverhoudingen, hetgeen in de toekomst hetzelfde zou zijn als niet voldoende bouwen'. Het was mei name het onderwerp 'so ciaal bouwen', dat aan het einde van het tweedaagse congres voor nogal wat onbehagen zorgde. De leden van de vergadering corporatiebestuur- ders bleken zich grote zorgen te maken over liet functioneren van de woningbouwverenigingen. Het feit dat het met name bij de kleinere corpora ties nog weinig professioneel toegaat, terwijl men zich geplaatst ziet tegeno ver goed georganiseerde tegenspelers als beleggers, bouwconcerns en dik wijls ook de overheid, werd ais een groot probleem gezien. Daarnaast was er kritiek vanuit de zaal op het feit dat er tijdens het con gres te veel sprake was van eenrich tingsverkeer: een bestuur achter eert indrukwekkende tafel en een aantal deskundige inleiders, waarvan de in leidingen buiten de leden om, de cor poraties dus, waren gekozen, terwijl er niemand uil de dagelijkse praktijk van het corporatiewerk aan het woord kwam. Inleider M. Doesburg, docent maatschappelijk werk: 'Op dit congres komen inspraak en participatie wel veelvuldig ter sprake, maar het con gres zeif is georganiseerd volgens op vattingen van tien jaar geleden*. De aandacht voor het meer betrekken van de ieden van de corporaties, de huurders dus bij het werk van de cor poraties, was groot, hoewei over de wijze, waarop dat gestalte kan krijgen nogal wat verschil van mening heer ste. Toch kreeg de heer Doesburg een daverend applaus, toen hij naar aan leiding van de opmerking van de voorzitter van oen corporatie dat de huurders zo ongedisciplineerd waren zei: 'Als ongedisciplineerdheid een min of meer cultureel wezenskenmerk van een bevolking of een deel daar van is, moeten vrij onze woonvormen en onze woonomgeving aanpassen aan het uitleven van deze ongediscipii- neerdheid'. De nadruk var. het congres lag verder op het gegeven dat de corporaties van sociale instellingen, die woningbouw voor de laagstbetaalden willen plegen, door de omstandigheden maar al te dikwijls geworden zijn tot een ver- lengstuk van de regering en tot gTote lichamen, die enorme aantallen hui zen beheren, maar waarvan de leden •vervreemd zijn. De heer Van Hofwe gen 'stelde een structuurrapport in het vooruitzicht, waarvan hij een op lossing van de problemen verwachtte. Ir. J. F. Dik. die namens de architee- tenbond RNA vanuit de zaal op het eongresgebeuren reageerde: 'Dit con gres heeft geen samenhangende visie op de huisvestingsproblematiek opge leverd: er is sprake van niet meer dan consolidatie'. Bakker Schut met de getuigenverkla ring van de politieman J. van Don gen, die werkzaam is.bij de afdeling vreemdelingendienst in Breda. Hij vertelde 'regelmatig contacten te heb ben met de BVD', bevestigde daarmee terloops de stelling van Bakker Schut dat de BVD met name medewerkers heeft op de vreemdelingendiensten van politiekorpsen, en zei op de hoog te te zijn van de gesprekken die De, Roo had met Danny Mulders en gaf zelfs zijn eigen bemiddelende functie in enkele gesprekken toe. Hij beves tigde de echtheid van de foto waarop De Roo en Danny Muiders voorkomen in de stationsrestauratie van Tilburg (gisteren in Trouw-Kwartet afge drukt), herkende De Roo zeer positief als BVD-agent en was kortom het bes te garantiebewijs voor althans eëa deel van de verklaringen van Danny Mulders. Overigens beriep ook Van Dongen zich op het verschoningsrecht want. zei Kuipers, 'Van Dongen is medewer ker van de BVD en moet zich gedra gen ais een BVD-ambtenaar'. Over dat ambtsgeheim en verscho ningsrecht bJeek verschil van mening te bestaan tussen de verdediging en het hof. AANVECHTBAAR Bakker Schut meende dat ambtsge heim iets heel anders is dan verscho ningsrecht en bestreed de opvatting dat een politie- of BVD-functionaris een beroep zou mogen doen op het verschoningsrecht. Om die theorie te staven, mocht hij een wetenschappe lijk medewerker aan het instituut voor strafrecht uit Leiden aan bet woord laten. Deze jurist, mr. J. J, Verburg uit Leiden, die volgend jaar hoopt te' promoveren op een proef schrift over ambtsgeheim en verscho ningsrecht, zei dat in de jurispruden tie maar een beperkt aantal mensen het verschoningsrecht is toegekend en dat daar politie- en BVD-ambtenaren niet bij horen, 'Dat is ter beoordeling aan de rechter, of ze er wel gebruik van mogen maken', zei hij en de rech ter besloot gisteren dat de BVD mocht zwijgen. Voor mr. Bakker Schut, waren zelfs summiere mededelingen van" de BVD- ageni en de politieman Van Dongen aanleiding om te concluderen dat 'de BVD en de Bredase politie gezamen lijk uit alle macht hebben geprobeerd de minderjarige Danny Mulders er voor te laten, zorgen, daf .er. een pis tool op tafel kwam, mét de vingeraf drukken van de secretaris van de Ro de Jeugd Van der Berg, met de be doeling de laatste 'erbij te naaien'. Het verschil tussen Luciën van H. en Evert van de Berg is dat in het eerste geva! de provocatie geslaagd is, maar niet bewezen, en in het andere geval bewezen, maar niet geslaagd. Bakker Schut meende, dat het- boveiial de voorkeur verdient, de zaak tot op de bodem uit te zoeken, want 'deze zaak- stijgt ver uit boven het beiang van Luciën. Onder 'net mon van de verde diging van vrijheid en democratie, zijn juist deze waarden opgeofferd'. Wie provoceert er nu eigenlijk vroeg hij zich af. Het lag vorig >.r oktober, toen een bommenhysterie het land in de ban hield, voor de hand de Rode Jeugd daarvan de schuld te geven. Het was té voor de hand liggend, maar dat te zeggen, zou de veront waardiging hebben opgewekt van de door de rechtse massa-media bewerkte goedgelovigen die er bovendien nog steeds van overtuigd zijn da,t onze po litie anders is dan de' Franse, Duitse, Amerikaanse en Russische. Ondanks het mishandelen van provo's, Surma- mers, gastarbeiders, bezetters en kra kers, wat altijd nog officieel ontkend wordt ondanks het uitvoeren van razzia's op woonwagenbewoners en Vondelparkjeugd en andere minderhe den. Onze politie- en inlichtingendien sten zijn even goed en even slecht als die in andere landen', meende Bakker Schut. 'Wie zijn verantwoordelijk? Het zijn mensen als Geertsema, Van Agt en De Gaay Fortman. Onder hun verantwoordelijkheid wordt een ordi naire bankroof door het complete le ger- en politiemacht, gemaakt tot nati onale hysterie, de affaire Beil gehe ten. Onder hun verantwoordelijkheid moet de centrale, recherche inlichtin gen verzamelen over extremisten, vooral met het oog op de ideologische criminaliteit. Onder hun verantwoordelijkheid zijn terreur-brigades opgericht om op be vel te kunnen doden; onder hun ver antwoordelijkheid wordt de ene razzia na de andere uitgevoerd op woonwa genbewoners en andere minderheden. Onder hun verantwoordelijkheid be drijven BVD-agenten ook activiteiten van criminele aard, waarover zij hun superieuren voorzichtigheidshalve maar niet inlichten, zoals blijkt uit de antwoorden van De Gaay Fortman op Kamervragen', aldus Bakker Schut. Hij zei: 'Eén van de succesvolste fa bels van deze tijd is dat de Rods Jeugd geweld zou prediken. Maar de Rode Jeugd is een Marxitiseh-Leninis- tische verzetsorganisatie die kapitalis me en imprialisme van de industrie- Janden cp een offensieve manier be strijdt, dit mede ter ondersteuning van de bevrijdingstrijd in de derde wereld. Dat betekent solidariteit met alle bewegingen die hetzelfde nastre ven. Het imperialisme en kapitalisme zijn op bruut geweld gebaseerd. Een belangrijk deel van het Nederlandse bedrijfsleven is rechtstreeks betrok ken bij de uitbuiting en plundering van de derde wereld. De Nederlandse overheid, ook de huidige sociaal-demo cratische, is rechtstreeks medeplichtig aan deze plundering en uitbuiting zo lang de ondernemingsgewijze produk- tie als heilige koe in onze samenle ving gehandhaafd blijft. Het is tegen dat soort hypocrisie dat de Rode Jeugd ten strijde trekt. Geweld is daarbij een technische zaak, dat is iets anders dan geweld propageren'. Dat was het pleidooi van Bakker Schut. Zelfs de procureur generaal mr. C. H. Nuis meende dat het best eens allemaal gezegd mocht worden. Maar het veranderde geen sikkepit aan zijn mening dat Luciën voorlopig achter slot en grendel moet blijven zitten. 1933 1 november 1973 Tel uw Zegeningen Blij en dankbaar hopen onze Ouders en Grootouders Jan de Groot Jacoha de Groot-den Engelsman hun 4Ó-jarig Huwelijksfeest te gedenken. Op 3; november a.s. zal er voor vrienden en kennissen gelegenheid zijn het bruidspaar geluk te wensen, en wél tussen 3 en 5 uur in de zaal van de Vredevorstkerk, Wil* genplaslaan 200. Rotterdam: Wim en Will Rens, Edwin, Ingrid Irene en Cor Esther. Robby, Saskia Schiedam: Cobi en Aad Danny, Marco Rotterdam: Aad en Joke Nancy Rotterdam-12, oktober 1973, Moltzerstraat 79, Blijde en dankbaar zijn: Adri, Corry en Marianhe, dat onze geliefde Ouders A. H. van Zeijl en A. W. M. van Zeijl-van der Voort op 10 nOvember hun Zilveren Huwelijksfeest hopen te herdenken. Uit dankbaarheid, wordt dien dag om 14 uur een Eu charistieviering gehouden in de kerk van Ö.L. Vrouw ter Hemelvaart, Loosd. 'Hoofdstraat 6 te Loosduinen. Gelegenheid tot felicteren in Café 't Westland, Voor- straat 75 te Poeldijk van 16.00 tot 17;30 uur. Poeldijk, 20 oktober 1973, Wenpad 3. Psalm 116:4: d'Eenvoudigen wil God steeds gadeslaan, 'k Was uitgeteerd, maar Hij 2ag op mij neder. Keer. mijne ziel tot uwe ruste weder: Gij zijt verlost, God heeft u welgedadn! Heden heeft de Heere in Zijn Heerlijkheid op genomen Zijn kind, mijn lieve Man, onze Broe der, Zwager, Oom en Neef Jan Sciiot Hij mocht 66 jaar'worden. Zalig zijn de armen van Geest, want hunner is het Koninkrijk der Hemelen. Uit aller naam: G. Schot-Voogt Rotterdam, 25 oktober 1973. Goereesestraat 57 a. Geen bloemen. Gelegenheid voor condoléance en rouwbezoek' in de rouwkamer van de O.R.V., Goereesestraat 10, Rotterdam-Zuid, zaterdag van 16.30 tot 17.00 uur en maandag van 19.30 tot 20.00 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden'dinsdag 30 oktober a.s. op de Zuiderbegraafplaats, Slinge 50 te Rotterdam-Zuid, om ongeveer 13.15 uur. "Airtrek van Goereesestraat 57 a om 13.00 uur. In Jezus ontslapen onze lieve Tante en Oudtante Arendje Cornelia van <Ier Mast in dc ouderdom' van S2 Jaar. Namens neven en nieluen: J. Meeuse SI. H. Meeuse- ,van der Mast Leldschendan:. 23 oktober 1873. Ccrerspondentieadrcs JLaan'van Heldenburg 20, Voorburg. De bijzetting In bet familie, graf zal plaatshebben dins dag 30 oktober a.s. om 13' uur op de begraafplaats „Nieuw Eykenduynen", KamperfoeUestr. 2a, 'a-Gra- venhage. Enige algemene .kennisgeving. Heden werd onverwachts uit ons midden weggenomen, onze lieve zorgzame Man en Vader, Behuwd- en Groot vader, Zwager èn Oom, de heer In de ouderdom' var. 78 ja ren, M. S. van Ballegooie- Vervelde Kinderen; behuwd- en kleinkinderen Dordrecht. 25 oktober 3073, Vijverlaan 66. De overledene ligt opge baard in de rouwkapel- van huke „De Gravenhorst". Vij verlaan. 1. Gelegenheid tot condoleren aldaar maandagavond van 7.30—S uur. De begrafenis zal plaatsheb ben dinsdag 38 oktober a.s. op de Algemene Begraaf plaats te Dubbeldam; Vertrek vanaf „De Graven- horst" te 32,45 uur. „En-het zal geschieden ten tijde des avonds, dat het licht zat zijn". Zach. 14 7. Voor ons onverwacht .heeft de Here tot 'Zich genomen onze geliefde Broei en Zwa ger in dt ouderdom van 70 jaar. Fam. Meurj Opperdoes, 23 ektober 3973. Gelegenheid foi eondolean- tlebezoeK zaterdagavond van worden gehouden ln „Alme- De begrafenis ral plaatsvin den maandag 29 oktober om 2.00 uur op de Algemene Be graafplaats te Opperdoes. Vooraf 1*1 een rouwdienst 7.00 tot 8.00 u. in „Almere". re", aanvang 1.30 uur nan. AI gin? ik óok in.èen dal der schaduwen des doods, ik zou geen kwaadtvrezen» want Gij zijt met mij; Uw stok en Uw staf, die vertroosten mij. Psalm 23 vers 4 (onber.) Heden nam de Here tot Zfch, na een zeer geduldig gedra gen .ziekte, onze. geliefde Moeder, Behuwdmoeder cn Oma weduwe van Karei Tlmmers op de leeftijd van 60 jaar. G. Pronk-Timmers C. G. Pronk M. C. de Mooy-Timmers W. de Mooy C. Bouhuys-Timmere 31. Bouhuys C. Goeman-Timmers C. Gosman en kleinkinderen Katwijk aan Zee, 26 okt. '73. Duinstraat 82. Rouu-berook: des nam. van 7.30—9.00 uur. Geen bloemen De begrafenis xa! plaatsvin den dinsdag:30 oktober 1973, omstreeks 2.30 uur op dè be-: graufplaals „Dulnrust" aan <ie Parklaan. te Katwijk aan Zee. De Heere die geen reken schap geeft van Zijne daden, sterke ons ln dit smartelijke verlies van onte lieve Zus ter, Behuwdsuster en-Tante weduwe van Karei Timmers op de leeftijd van 60 jaar. Katwijk: Wed. A. Noort.de Boer Noordwljk: J. v.d, Meij-Noort C, v.d.'Melj Katwijk: F. de Haas-Noort T. de Haas Vlaardingen: R. Noort M. Noort-Hilhorst Calif oruië: Wed. B. de Jong-Noort Katwijk: N. Noort C. Noort-Vooijs J. Noort J. NoortXangeveld Amersfoort: F. de Gier-Noort A. da Gier Katwijk: N. Noort neven en nichten Katwijk aan zee, 26 okt. '73, Heden werd onverwacht van ons weggenomen onze lieve Zuster en Schoonzuster Jacoha Haasnoot echtgenote van Arie Diibbêldam op de leeftijd van 59 jaar.., Katwijk: C. Haasnoot A. Haasnoot-van Kampen Waddlnxveen: M. Haasnoot Rotterdam: W. de Rónde-Haasnoot J. ff. de Ronde Katwijk: K. Haasnoot P. Haasnoot-v.d. Plas A. v.d, Perk-Haasnoot H. v.d. Perk Utrecht, 25 oktober 1973. Met innig leedwezen geven wij kennis van-het overlijden van de heer J. van der Zouwen die bijna twintig jaar als docent voo:r Tekenen en, -Kunstgeschiedenis aan onze academie ver- honden'is geweest. Met grote dankbaarheid gedenken wij de geest drift en 'toewijding waarmee hij zijn werk heeft verricht en de hoogst persoonlijke wijze waarop hij aan de vorming van zijn leerlingen gestalte gaf. Het Christelijk Onderwijs had de liefde van zijn hart. Het Bestuur van de P.A. (Kweekschool met den Bijbel) •Rotterdam, 25 oktober 1973. Met diepe ontroering delen wij mede, dat uit onze kring is weggenomen onze onwaardeerbare Vriend en Collega Johannes van der Zouwen Geen van wie hem gekend hebben, zal hem ooit kunnen vergeten. De begrafenis vindt plaats maandag 29 oktober a.s., 's morgens om 11.00 uur op de Algemene Be graafplaats „Hoiy" te Vlaardingen. Directie, Docenten en Personeel van de P.A. (Kweekschool met den Bijbel). Rotterdam. 25 oktober 1973. Diep verslagen namen wij kennis van het over lijden van onze leraar J. van der Zouwen Dankbaar denken wij terug aan wat hij óns in zijn lessen heeft meegegeven. Moge zijn vast geloof en groot vertrouwen in God voor ons een voorbeeld zijn. De Leerlingen "van de Ped. Ac. (Kweekschool met den Bijbei) Rotterdam, 25 oktober 1973. Tot' onze diépe droefheid is mijn lieve Man, onze dierbare Broei, Zwager en Oom Voorschoten: C. A. Naafs-van der Veen Wassenaar: M.'P. Landsman-Naafs J. Landsman C. van der Heydcn-Naafs Apeldoorn: C. C. G. d'e Koning- van der Veen Alkmaar: M. H. P. van'der Veen C. van der Veen-Schmal Apeldoorn: P. Huysse-van der Veen Neven cn nichten Voorschoten, 25 oktober 1973. Richard Wagnerlaan 73 (fiat 201). Geen bezoek. Geen bloemen. Geen toespraken. De crematie zal plaatshebben dinsdag 30 oktober om 12.30 uur in het crematorium „Ockenburgh", Ockenburghstraat 21, Loosduinen. 'Ik-weet; dat mijn Verlosser leeft'.' Na een kortstondige ziekte nam de Heere in stil geloofsvertrouwen tot Zich, onze geliefde, zorg zame Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Broeder, Zwager cn Oom Ajuthonie van Dijk weduwnaar van'Maria Haaring, eerder gehuwd geweest met Adriana van der Meer, in de ouderdom van 84 jaar. Naaldwijk: G. W. van Dijk M. van Dijk-Boers Monstert M. Ruinard-Haa'ring L. Ruinard Den Haag: J. van Dijk E. van Dijk-Pennings L. Brienen-van Dijk C. Brienen P, Feenstra-van Dijk M. A. Feenstra klein- en achterkleinkinderen. Naaldwijk, 26 oktober 1973 Simori- van Arkelstraat 7 Aan het woonhuis liever geen bezoek. Onze Vader is opgebaard in de rouwkamer van de 'Ontmoetingskerk', Anjerlaan 47. Gelegenheid tot condoleantiealdaar maandag 29 oktober van 7—9 uur n.m. De rouwdienst zal worden gehouden dinsdag 30 oktober a.s. des namiddags 2 uur in de zaal van bovengenoemde 'Ontmoetingskerk', waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de Algeméne Begraafplaats te Naaldwijk. 's-Gravenzande: Naaldwijk: VMr&Amk m ét tohh»nttH Zeenar- Ktunlng Waomi ngoo

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 8