Zangeres over: eenzaamheid, haar vader, liefde, discipline, grammofoonplaten, trouwen, kinderen krijgen en het werken Kindermode: mooi maar duur 1 Winter make-up csgpecepf hmt en Mein A s& Discjockey Oom Frans Sjoukje in het circus Iwan Rebroff stopt even uw probleem ook het; onze Stichting wil solidariteit met VS bevorderen &timÊöe£ Levenslang voor majoor Bosshardt TRjOOWy^WtAiRilET MAAiNOAiG- 29 OKTOBER 1973 BMNLTO .T6/K6 mwwm—wnawraiaM—b—bwmm>mhm—bw—miWMnMBjnawiwBBa«M„wM»BmimnnwMi,wn»»nwMw»—wwbbbbbb—bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb «foor bette visser mess t*rm Lenny Kuhr 'BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBI WJTSSFtJ;*,^ Receptenwedstrijd ■i dag, s»aa(idar§ IDE GEDACH'I'll LENNY KUHR 'Er gaat wel het een en ander gebeuren, ja. Er zijn veel landen geïnteresseerd: Frank rijk, Duitsland en Engeland. In Frankrijk heb ik al een platencontract en nu komt Engeland, waar ze razend enthousiast zijn over een proefband met liedjes die ik heb gemaakt. Het gaat steeds meer internationaal worden. Misschien moet ik in de toe komst ook wel verhuizen. Naar Londen of Parijs. Maar zover is het nog niet Ik denk ook naet mg lang vooruit Ik leef in en met momenten. Dan denk ik: dat is alweer mooi meegenomen.' Zangeres Lenny Kuhr loopt door haar flat waar ze sinds twee maanden woont Ze heeft weer een Keurig neusje gekre gen, nadat deze fiks was gebro ken doordat ze op een station door een paar Totjongetjes was gemolesteerd. De ^Nederlandse Spoorwegen worden nog steeds bedankt De verkering van Lenny met cabaretier Jaap Stobbe is uit, maar Magen is er niet bij. 'Ik heb het veel te druk met werken. Samen met gitarist Het Souer hebben we een proefband gemaakt Allemaal liedjes van Piet en mij. Niet met dat Troubadoer-stijltje. Daar zijn we nu wel een beetje van 'af. Zelf schrijf ik niet zo veel teksten. Muziek kan ik ai- tijd wel schrijven. He uit me makkelijker in muziek. Kijk, met teksten, dan moet ik iets hebben meegemaakt Iets dat indruk maakte en dat ik heb verwerkt Dan kan er een tekst uit komen. Ze zijn meestal wet auto-biogra fisch, of een liedje gaat over dingen die in m'n directe omge ving zijn gebeurd. Of we nu •weer nieuwe liedjes krijgen na de liefde met Jaap? Misschien. In ieder geval geen boze liedjes. In eerste instantie kan ik wél boos zijn. Eigenlijk is het een positief punt als je boos kunt zijn. Het betekent dat je iets om iemand geeft anders werd je niet boos.Mensen die me niet interesseren, nee, daar kan ik niet boos op zijn, Jalouzie en kwaadheid zijn eerste impulsen. Mam je moet relativeren en analyseren. ANDER PIJN DOEN Mensen zijn mensen, Je maakt zelf ook dingen mee waarbij je een ander per ongeluk pijn doet. Dat is naar. Dat,is het ergste wat me kan overkomen: een ander pijn doen. Dan moet je gaan denken: hoe kon dat nou? Dan ga ik zitten met een glaasje wijn en nadenken. Ik hou er niet van als dingen vraagtekens zijn. Dan denk ik er lang over na en bepaal een standpunt Ook vervelende din gen kunnen een gunstige in vloed op je hebben. Je moet de dingen positief benaderen.'Dan word je zekerder. Het is wel zo dat je dan minder spontaan dreigt te worden. Een spontani teit kan ook vaak naïviteit zijn. Dus het is zoeken en kiezen. Maar je moet niet jezelf verlie zen. Ik heb laatst een boek gelezen: 'Morgen zal ik huilen". Een he lemaal te gek boek. Mensen die zich helemaal laten gaan, die dingen nooit goed hebben ver werkt Langzamerhand worden ze alcoholist of ze spuiten zich zelf met allerlei rommel in. Ik vind het zo zielig. Het zou mij niet gebeuren. Het kan natuurlijk gebeuren dat je nare dingen meemaakt En dan ga je zeggen: kan mij het schelen. Je gaat dan laat naar bed, rookt meer dan goed is en je gaat zielig worden. Overal waar je komt zeg je: ik ben vanavond zielig, jongens. Je schept er een behagen in om zielig te zijn. Dan word je tot last voor je omgeving en je Mijft maar in die cirkel rond dwalen. Zover mag je het niet laten gaan. Je moet zeggen: stop, er is niets met me aan de hand. Goed nadenken en weer zelfdis cipline krijgen. Anders eindig je net als dat meisje over wie ik laatst hoorde. Die was bij Eindhoven het bos ingelopen en hing zich op aan de hoogste boom. Dat kun je natuurlijk ook doen, maar het is niet eer lijk. Je mag best een beetje hard voor jezelf zijn en als je dat doet dan lukt het weer. Ais je echt iets wilt, dan lukt het. Er komen wel mensen naar me toe die zeggen: ik had v.oe- ger een heel mooie stem en ik had ook zangeres willen wor den. Maar m'n ouders vonden het niet goed. Nu sta ik in een slagerij. Dan denk ik: je wilde het niet echt Anders was het wei gelukt. Je moet de kansen grijpen die je geboden worden. En als je geen kansen krijgt, dan moet je ze zelf creëren. Ik heb geluk gehad. Mijn ou ders zijn geweldig. Mijn vader is reclameschilder. Hij leeft he lemaal voor z'n gezin. Als wij het maar goed hebben, dan is ie zelf tevreden. Hij werkte z'n he le vakantie door om mij een gi taar te kunnen geven. Als wij maar op de sportel ubjes kon den. Hij cijferde zich helemaal weg, dacht niet aan een eigen carrière. Toen ik vt .rtien was moest en zou ik zangeres worden. Het is gelukt Omdat ik het wilde. Maar nu heb ik een wat andere instelling gekregen. Als het morgen is afgelopen, ach, dan zal niemand me missen. Het is natuurlijk wel fijn dat er een hoop platen van me zijn. Heb je een beetje het gevoel dat je nog leeft Dat is natuurlijk ook betrekkelijk, maar wel een öjn idee. Het is heerlijk te weten BBBBBBBIBBIBI De tijd dat er in toinkels kinderkleding hing omdat je kinderen nu eenmaal niet naakt over straat kunt laten gaan, die tijd is nu wel definitief voorbij. Maar het andere uiterste is een vreemde cul tus rondom het kinderkleedje waarbij je stuit op belachelijke prij zen. Een firma die nog net in de pas blijft lopen is Domba uit Vbbergen. Ze zeggen daar dat de kinderkleding zo duur is geworden omdat de winkelier tegenwoordig zo'n honderd percent op de in koopprijs legt. Het zal toel.. Maar feit blijft dat het pakje dat het meisje aan heeft op de foto toch zo'n negentig gulden kost. Maar mooi is het wèl, dat spul van Dombo. (Inlichtingen over verkoop adressen: 080-233923). 'H' tl t iWK«O»*!nWjrjCT'lM Bij Harriet Hubbard Ayer hebben ze een nieuwe winter-make-up bedacht die de vrouw zelfs een nieuw gezicht moet geven. Tenslotte wisselt de natuur elk seizoen en dat moet een vrouw ook doen. Daar gaan we: de ogen moeten een grafische belijning hebben met een diagonaal geplaatste oogschaduw, met in de binnenhoek reseda rose en thijmgroen op de buitenhoek. Over de oogmake-up heen en als diagonaal geplaatste flits tussen de twee kleuren middenover het ooglid moet super Pearl Setting, een parelmoerachtige crème- compact die de oogpartij een transparante gloed geejt. Verder een hooggeplaatste blos met Flor Ayer Surprise Rouge en glanzend rode lippen met Anemone Lipstick Flor Ayer. dat er nog mensen zijn die je platen kopen en naar het thea ter komen om je te horen. Con tact met publiek. Heerlijk. Je vraagt je af wat dat nou is contact Want de mensen zitten daar maar. En ze klappen als je uitgezongen bent Maar je merkt het als er contact is: aan geritsel, of als de zaal onrustig wordt Twee keer is het me ge beurd dat de mensen midden onder een liedje gaan klappen. Dan slaan de vlammen me uit: dat is een geweldige ervaring. Ik leef in en met momenten. Die horizon blijft toch altijd even ver weg. Be denk niet ver de toekomst in. Over een paar weken ga ik naar Canada. Ik denk er helemaal niet over na. Ik zie weL Ik verheug me nooit op dingen die ver weg zijl.. Dat leer. je wel af, want het komt toch nooit zo uit als je hoopte. Ja, als je verliefd bent dan heb je het wel. Je kijkt op de klok: nog een uur en dan zie ik hem weer. Je bent net een kind dat gauw jarig wordt Maar onze kerheid hou je altijd wei. Met mensen en ook in het werk. Je denkt vlak voor een optreden: zou ik het nog wel kunnen? En dan lukt het weer, maar daarna denk je: kan Ik het over een jaar nog wel? Je kunt ook zeg gen: ik stop ermee, ga een rijke man trouwen en lekker leven. Maar dat is niets voor mij. Ik zou me roWervelen. Opgesloten zitten, mooi zijn en pootjes ge ven. Zo in het dagelijks leven lijk ik nogal gesloten. Dat is misschien ook wel zo. Maar op het toneel reageer ik alles af. Alle span ningen die je hebt opgebouwd en me kwamen doordat je kran ten leest, naar actualiteitenru brieken kijkt, en wat mensen tegen je zeggen: dat alles kun je op 'het toneel kwijt Want je •feünt niet steeds gaan huilen als je je beroerd voelt Huilen doen kleine kinderen. Ja, het is tang geleden dat ik echt heb ge huild. Op het toneel gaat alles eruit daarom kan ik in het da gelijks leven wat meer relaxed zijn. KLEINE KINDEREN? Kleine kinderen? Ik ben er nu nog niet aan toe. Maar zou ze wel willen hebben, later. Van de man van wie. ik vreselijk de man van wie ik vreselijk hou. Ik heb a-ei eens gedacht: van jou zou ik een kind willen hebben, ais ik dacht dat ik echt van iemand hield. Het is er nooit van gekomen. Ik zou hef zien als een soort bevestiging en het zou ook leuk zijn als dat kind op hem leek. Ja, ik ben nu misschien wei alleen, maar niet eenzaam, Dat is heel wat anders. Ik heb het laatst opge schreven: een mens kan zich nooit verlaten voelen als hij zichzelf niet eerst heeft verla ten, begrijp je? Nou, dat is het wel zo'n beetje.' De oudste 'deejay' zoals dat in omroeptermen heet, de oudste van Nederland is Frans Nien- huys. De leeftijd is 68 jaar en nog steeds is hij iedere zondag te beluisteren in het Veronica- programma 'Men vraagt en wij draaien'. Oom Frans: 'Ik doe ai- tijd veel oproepen voor zieken en gehandicapten en het is al tijd hartveroverend als je merkt dat het succes heeft. Ik kan je brieven laten lezen waarbij de tranen over je wangen lopen.' En: 'Mijn programma wordt enorm beluisterd. Vorig jaar oktober zei ik dat de mensen weer platen konden aanvragen. In één week kwamen er 36.456 verzoekjes binnen. Daarmee kan ik weer zeven jaar voort!' Zoals bekend bestaat het Good- wlllcentrum van het Leger des Heils in Amsterdam nu vijfen twintig jaar. Majoor Alie Boss hardt was oprichtster van dat centrum en ter gelegenheid van haar veertigjarig jubileum bij het Leger verscheen er een boekje over haar dat "Levens lang' heet en dat de journalist Hans Wierenga schreef. In het boek het levensverhaal van de majoor en natuurlijk ontbreekt ook het verhaal niet over prin- ses Beatrix die met de majoor over de walletjes trok. 'In de café's zeiden mensen tegen haar: zuster, je moet op je een- te letten, want de Strijdkreet kóst allang vijfenveertig cent en jij vraagt maar een kwartje. Pas op. anders krijg je van de majoor op je duvel. Toen zei de prinses: ja, ik doe het vanavond voor het eerst Ze zeiden ook: wat zonde dat zo'n knap meissie bij het Leger gaat. Kan ik mor gen niet met je uit?' Hoe is het toch met Sjoukje Dijkstra, de destijds uitbundig toegejuichte meervoudige we reldkampioene schoonrijden op de schaats? Wel, Sjoukje houdt zich met haar man Alfred Koss- mayer in Zweden op. Echtge noot Alfred werkt daar met een ezelsnummer in een circus, iets dat hij ook bij ijsrevues deed en waardoor hij Sjoukje leerde kennen. Het tweetal voelt zich weer heerlijk in de sfeer van spanning en applaus en Sjoukje verkoopt 'voor de lol' program ma's aan het publiek. Schaatsen is er niet meer bij, want ze is niet meer in staat om dubbele Riebergers en wat al niet te doen. Het is voor de vele fans van de Duitse zanger Iwan Rebroff een trieste zaak, maar Iwan stopt er een tijdje mee. 'Ik wil even tot mezelf komen. De laatste jaren heb ik als een gek door de we reld gereisd en tientallen televi sieshows gemaakt Persoonlijk De Fransen kunnen dan nog steeds het beste koken vanal- te Europeanen, maar de Neder landse huisvrouwen weten ook best de weg in de keuken. Die indruk krijg je heel sterk wan- neer je de Ingezonden recepten leest en de dingen die je opval len, gaat uitproberen. Het re cept dat er deze week uitsprong is een zuurkoolschotel die regel matig bij mevrouw Sneep uit Hazerswoude op tafel staat: 500 gram zuurkool 2 grote nien 200 gram champignons 250 gram kippelevertjes zilveruitjes glas rode wijn zout peper paprikapoeder De uien en champignons kleln- snijden en in wat boter fruiten met zout en paprikapoeder. In een braadpan de gezouten en gepeperde kippelevertjes bak ken en blussen met de rode wijn. Hierbij dan de zilverui tjes, uien en champignons doen. Vervolgens de zuurkool erbij en het geheel een uur laten sudde ren. Vlakvoor het opdienen nog wat paprikapoeder erover strooien. Menutlp: Tomatensoep, zuur koolschotel, gestoofde appeltjes, caramelvla. Deze week dus het grote Mar griet Kookboek naar: mevrouw E. Sneep-van Diggele. Busken Huetstraat 63 in Hazerswoude- Rijndijk. Heeft u ook zelf een recept uitgevonden? Stuur het op naar: Redactie Dag Maandag, Trouw Kwartet, postbus 859 in Amsterdam. In de linkerboven hoek: receptenwedstrijd, en wie weet wordt uw recept beloond met een kookboek. «BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBI begrijp ik niet dat de mensen geen genoeg van me krijgen. Ik ben mezelf af en toe heel erg zat! Ik trek me nu terug in mijn huis en ga eens flink na denken. Jaja, ik weet dat ik me in een bevoorrechte positie be vindt Want welke timmerman, schoolmeester of kruidenier kan dat zeggen: ik stop er een half jaar mee? Ik schaam me dan ook. Maar die kruidenier, die schoolmeester en die timmer man hebben ervoor gezorgd dat ik tot deze rustperiode in staat ben'. IBMBBBBBSBaBBSHBSSBBBBlBBSSBffiBSBaBBffiHSBSBeBSBBBBBBBBBBBSBaBBBHSBBBBBHBB Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet in behan deling worden genomen. Geheimhou ding is verzekerd. Vragen die niet on derling met elkaar in verband staan moeten in afzonderlijke brieven wor den gesteld. Per brief dient een gul den aan postzegels te werden ingeslo ten. Adres: redactie Trouw-Kwartet, postbus 948, Rotterdam. Vraag: Is het nodig, dat een yucca (palmïelae) na verloop van tijd ge scheurd wordt of staat het steeds vol ler worden van de plant het bloeien niet in de weg? Antwoord: Een yucca kan zeer groot worden. Als da* voor de tuin bezwaar lijk wordt, kan men er natuurlijk een stuk afscheuren, maar nodig is dat niet en het is erg jammer, want voor dat een gescheurde of overgeplaatste yucca weer bloeit, gaan een paar jaar voorbij. In de winter zet u kippegaas om de plant neen, doet dit dan vol met droog blad en dekt het van boven af. Yucca vreegt goede tuingrond en een zonnige plaats. Vraag: Rondom ons schoolgebouw te Uddel bewoog zich onlangs een man- ney'esmerel, die wit-zwarte veertjes had, en een grote witte vlek aan de hals. Komt zo'n dier vaker voor of is het een zeldzaamheid? Antwoord: Dat is een beflijster (kransmerel), die een dofzwart veren kleed heeft met een kenmerkende brede, halvemaanvormige witte borst band. Hij lijkt in de winter door de lichte randen van de veren 'ge schubd'. Hij is een broedvogei van heuvelachtige heiden en gebergten, nestelt in spieten en gaten» heide en laag struikgewas (zie verder volgel- gids van Kist). De vogel wordt niet zeer zeldzaam genoemd, maar wordt toch zeer weinig gezien. Vraag: Reeds jaren ben ik in het be- !BI&S!B3BBEiBBnilB&BHBSflBBSBGaBBBBBI39BBBBflBBBBBSBESBBBBBBBBBBBBBBBSBBBBBBBSBBB8BSBBBBBBBBBBBBBflHBBBflflBflBBBABBflBaBBHBBB8 m i zit van een schilderij van Willy Werst, getiteld 'Tegen zonsondergang". Van schilderkunst heb ik weinig ver stand. Op welke wijze kan ik iets meer weten over deze schilder? Antwoord: Volgens het grote hand boek van Pieten Scheen werd Wilhei- mina Theodora (Willy) Werst in 1866 te Leiden geboren. Zij stierf in 1951 te Utrecht Ze woonde en werkte to Amsterdam tot 1899, te Driebergen tot 1901. Ze v?as lerares tekenen en landSchapsschilderes. Wat de waarde van het schilderij betreft, die kunnen we niet ongezien beoordelen, maar ro mantische schilderijen ran een jaar of vijftig geleden, mits ze goed onder houden zijn en prettig om naar te kij ken, hebben zeker waarde. Vraag: Elk najaar vind ik in mijn ga zon ontelbare kleine hoopjes grond, ter grootte van een flinke vingerhoed, die kennelijk door een Insect naar bo ven wordt gewroet Hoewel mijn tuin vrij zanderig is, heeft de naar boven gewerkte grond een donkere kleur en is enigszins kleverig. Antwoord: Vele wonnen zorgen voor een goede drainage en omwerking van uw tuin. De verandering van aa grond wordt veroorzaakt doordat de worm de grond in zijn lichaam op neemt en verwerkt. De grond kan er alleen maar beter op worden. De me rels zullen overigens wel flink achter de wonnen heen zitten. Met een hark veegt u de hoopjes over het gazon en dan ziet u er niets meer van. Vraag: Hoe is de aansprakelijkheid van aandeelhouders voor de schulden van een besloten vennootschap gere geld? Antwoord: Volgens artikel 57 van het wetboek van Koophandel zijn de aan deelhouders niet aansprakelijk. Bo vendien zijn zij niet gehouden boven het bedrag dat op hun aandelen be hoort te worden gestort, in de verlie zen bij te dragen. Wie een volgestort aandeel heeft, heeft dus niets te vre zen. Van een verslaggever ZEIST In Zeist heeft zaterdag de "stichting solidariteiten verbondenheid Nederland-Verenigde Staten' gepresen teerd, Dit gebeurde op een informa tieve bijeenkomst met als sprekers WD-senator mr. H. van Riel, politiek commentator mr. G. B. J. Hilterman, kolonel B. D. S. Patalani en prof. dr, A. den Hollander. Het doel van de en kele maanden geleden opgerichte stichting is 'het besef te bevorderen dat het bondgenootschap met de VS - het Atlantisch bondgenootschap - van evidente betekenis is voor het waar borgen van de vrijheid en de onaf hankelijkheid van de gehele westerse wereld'. De stichting, onder dage- ADVERTENTIE Kwaliteit*- HANDSCHOENEN en -TASSEN Handzame prijzen. In Uw omgeving vaorHANDEN. i lijks bestuur van de heren C. C. van den Heuvel (voorzitter), H. Pors (se cretaris) en P. Idema (penningmees ter) wil voorlichting geven over deze doelstelling, 'anti-Amerikanisme' te gengaan en studies over dit onder werp publiceren. De bijeenkomst van zaterdag wordt als eerste stap gezien in de strijd tegen negatieve uitingen tegenover de VS, vooral in de media. J

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 6