VVD wedt niet met Koekoek Experimenten met het in elkaar schuiven van kleuter en basisschool Puur Lekker Nagekomen familieberichten Adressen van nieuwe leden komen niet op tafel Bureau Statistiek heeft tweeduizend gezinnen nodig Wiskunde-staking H. van ueti .wij/eit aan«politieke motivering van Van Kemenade Wk0 H. Wiegel: gaat u maar wat van uw spaarbankboekje afhalen...? -Kruiswoord-puzzel Gekookte kabeljauw met rijstschotel U bóft als uvanvis houdt want vis houdt fit mm® mr. Gerard Hendrik LamberL VOOB' TiRiOUiW/KAVVRj BINAENiLAlViD T9/K11 Van een verslaggever DEN HAAG De WD heeft beslo ten niét in te gaan op de wedden schap, die het tweede kamerlid Koe koek, voorzitter van de fractie voor de Boerenpartij, wilde sluiten tijdens- het algeméne politieke debat in de Tweede Kamer. 'School aangepast aan de veranderde maatschappij' Bij de tweede termijn van dit debat zei het Kamerlid dat hij -niet geloofde in de grote ledenwinst van de WD. Hij betwijfelde of de liberale partij duizend nieuwe leden per week in schreef. Tk wil', aldus de heer Koe koek. 'de heer Wiegel de kans geven zijn bewering waar te maken. Als hij voor een week duizend nieuwe leden op tafel kan leggen, dan leg ik er duizend gulden bij'. deze mededeling toe: 'Koekoek zai wel denken dat wij het niet kunnen waar maken'. 'Horizontaal: 1. peulvrucht, 5. schaak term, 7. lusthof, 8. vod. 10. zelfkant, .11. gevangenis, 12. muzieknoot, 13. 'scheik. élement, 14! bedorven, 15. dof, 16; vernis, 17. reinigingsmiddel, 18. voorlichting, 20. honingdrank, 2L zij- 'tak Saaie, 22. tijding, 24. maanstand, 25. rijtuigje op twee wielen, 26. water in N. Br. 27. oud Germaans schriftte ken, 28. baan voor balspel, 29. onbe krompen, 30. zoutziederij. Verticaal: 1. ommekeer, 2. nobel, 3. wig, 4. voegwoord, 5. duw, 6. voertuig, 8. loterijbriefje, 9. evenredig deel, 11. opperste rand van een dak, 12. berg plaats, 14. wiel, 15. manier van kle derdracht, 16. jong schaap 17. bam boestaketsel, 19. bergweide,' 20. kaas worm, 22. ben, 23. makker, 25. dood- goed mens, 26. vlaktemaat, 27. rechten inbegrepen (afk.), 28. voorzetsel. Van onze onderwijsredactie' UMUIDEN De vernieuwing van het kleuter- en basisonderwijs is één van de programmapunten van minister Van Kemenadfe. Er zullen experimenten beginnen met de integratie van deze beide onderwijsvormen met als uiteindelijk doel: één school voor alle kleuters en basisschoolleerlingen. Eén school voor alle 4 tot 12-jarigen spelen. Maar voor andere kleuters is vereist wei dat alle kinderen van 4 de kleuterschool heilzaam, aldus het jaar naar school gaan, omdat anders blad. de kinderen, die pas ophun 6é jaar voor het eerst, naar school gaan, be ginnen met een achterstand. Integra tie van kleuter- en basisonderwijs zal de vraag doen rijzen of de wettelijke leerplicht niet met twee jaar omlaag moet. De bond van besturen van Nutskleuterscholen heeft een klein onderzoek gedaan naar de wenselijk heid van verlaging van de leerplichti ge leeftijd. De uitkomsten van dat onderzoek zijn niet erg hoopgevend voor de voorstanders van. leerplicht- verlaging! Bij het onderzoek warén 2700 ouders betrokken en 486 kleuter leidsters. De ouders spraken zich in grote meerderheid '($2.3 pet) uit te gen leerplicht voori vierjarigen. De kleuterleidsters waren iets 'positie ver*: 78 pet van hen was tegen. De tegenargumenten van beide groe pen stemmer, grotendeels overeen: de meeste vierjarigen zijn al doodmoe OPLOSSING VAN GISTEREN: - als ze alleen 's morgens op school Hor.: 1. miserabel, 10. kar, 11. iade, komen; kleuters mögen naar school, 12. er, 14. pek, 16. sen, 17. eer, 19. maar moeten niet gedwongen worden nat, 21. li, 22. riem, 24. pon, 26. neon, omdat ze anders voor de rest van hun 28. lam, 31. keet, 33. por, 35. ra, 37. leven een hekel aan school krijgen; de dreg, 39. sa, 40. aap, 42. fret, 44. tras, ouders moeten hun beslissingsrecht 45. mier. niet yerliezen, ze moeten zelf kunnen Vert: 2. ik, 3. sap, 4. eren, 5. al, 6. bepalen of hun kind al aan school toe bas,' 7. edel, 8. lenig. 9. keer, 13. rein, is; veel vierjarigen kunnen emotio- 15. kap,, 18. reek, 20. tol, 23. moed, neel de school niet aan. 25. nap, 27. nerf, 29. mos, 32. term, 34. ram, 36. aar, 38. gei. 41. pa 43. te Ook de voorstanders noemden hun oruiimonton Ir Iri n Vr\wi f vanalma. DEN HAAG Voor het samenstellen van de nieuwe index voor de kosten van levensonderhoud heeft hét Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) de medewerking van tweeduizend Ne derlandse ..gezinnen hodig. Zij 'zullen gedurende één maand (januari of fe bruari .volgend jaar) nauwlettend!'alle uitgaven dienen; bij te houden. Dat betekent dat" alle- gèkochtê artikelen genoteerd' zullén moeten worden, aan gevuld met de aantekening' of de gekochte goederen per stuk, per gram enz., zijn gekocht. De gezinnen die aan het onderzoek; deelnemen hoeven; het niet alleen te doen, maar krijgen, hulp van enquêtricesvan het CBS. Boven dien krijgen zij de gezinnen voor nun medewerking een bedrag van 25 gulden. Een interessant aspect van deelneming is voorts dat de men sen die aan het onderzoek meedoen desgewenst een overzicht kunnen krij gen van de uitgaven van mensen in dezelfde inkomensgroep, om daarmee hun eigen uitgaven te kunnen verge lijken. Mensen die willen deelnemen kunnen zich aanmelden bij het CBS in Den Haag, Telefoon 070—512421. Wageningen Het college van be stuur van de landbouwhogeschool heeft besloten alle wiskunde-ondersijs te staken als reactie op het feit dat een groep studenten sinds vorige week donderdag het wiskundegebouw bezet houdt. Onmiddellijk na de be zetting had het college van bestuur reeds het wiskunde-onderwijs in het betreffende gebouw gestaakt. Met in gang van dinsdag 30 oktober wordt nu ook het wiskunde-onderwijs ge stopt, dat normaliter in andere, lh- gebouwen. dan dat voor wiskunde ge geven wordt. Als' de minister bedoelt dat niet alle kinderen die mogelijkheden krijgen die ze zouden moeten hebbep, dan geeft Van den Doél hém gelijk! Maar hij zegt erbij: dat geldt dan evenzeer voor die kamergeleerde die 'een 'edu catieve achterstand' op sociaal of crea tief gebied heeft. Pocheer 800 g kabeljauwmolen gaar in weinig water |met wat zout, stukjes ui, laurierblaadje, stukje (foelie en paar peperkorrels. Bak 1 (ijn gesneden ui en voeg 15 g kerriepoeder en hall blikje tomatenpuree toe. Even meebakken. Verdeel visvlees in stukjes en roer alles door 300 g droge, gare rijst. Garneren met schijfjes el en gehakte peterselie. Vraag recepten t>IJ uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Wassenaarsewog 20, Den Haag.^ Heden overleed onze lieve Vader, Schoonvader, Grootvader, Huisgenoot, Broer, Zwager en Oom advocaat en oud-notaris op de leeftijd van 85 jaar. Bussum: E. v. Schravendijk-Lambert J. P. van Schravendijk Michiel Roeland Corita Rotterdam: A. Lam bert-van Goor Geert Hein Niek Rotterdam: G. Lahr-Caldemeijer Rotterdam: G. J. Lambert K. C. Lambert-Adema Neven en nichten Rotterdam, 27 oktober 1973. Groene Wetering 41. De teraardebestelling zal in besloten kring plaats vinden. Voortrekker is een pure,natuur zuivere tabak, met een smaak helemaal van zichzelf. Heeft geen toevoegingen nodig en is niet te vochtig. Daarom trekt-ie licht en brandt-ie makkelijk. Geeft een geur en een smaak die nooit verveelt. Dat waardeert de ware pijproker. Uit Lacombe, Canada, ontvingen wij het bericht dat op 26 oktober overleden is onze Lieve Schoon zuster en Tante Maaike Wiersma-Hania Harlingen: G. A. Lugtenbörg-Wiersma Haren (Gron.): A. G. Wiersma Bennebroek: J. E. Wiersma-Hagenbeek Neven en nichten Harlingen, 27 oktober 1973.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 11