woningen op ter meulen 'Oom Rijnmond een poot uit Belastingen flink omhoog in Schiedam ter meulen ter meulen r 4? Angst voor overlast belangrijkste bezwaar Zeventig procent is tegen Burgemeester Concert in Goede Herderkerk door Jan Ladenius Koffie 'mmbtësiBam Kans Procedure maandag in raad 9e Rotterdammer Lekkerkerk TBiOU'W/KiWAiRTliT DiN.;..L<AG :i0' U. i !i^U .107:5 SHAD EN REGIO R ALBLASSERDAM Een aantal bewoners uit Alblasserdams bloe- menbuurt vindt dat een patat- friteszaak niet past in hun stille wijk. Daarom verzetten zij zich al drie jaar lang tegen de vestiging van zo'n zaak aan de Pinkster- blocmstraat. SCHIEDAM De Schiedamse be volking zal in 1974 meer moeten gaan betalen voor de gemeentelij ke diensten. Dit blijkt uit de ge- èmeentebegroting over het jaar 1974, die in december in de ge meenteraad zal worden behan deld. Met acryl jersey staat u er ■ge kleurd op. ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PER In uni kleuren en dessins. Bergambacht Krimpen a/d Lek Ouderkerk a/d iJsse! V J ijkte11 oners willen geen patat-friteszaak (ADVERTENTIE) Eigenaar F. IC. Farr heeft inmiddels een bouwvergunning en een hinder wetvergunning op zak maar mag zijn zaak niet openen omdat de gemeente als eigenaar van het pand de verkoop van ballen gehakt en andere warme hapjes vooralsnog verbiedt. Donderdag 1 november valt het doek over deze zaak die in drie jaar is uit gegroeid tot een mini-tragedie met als vermoedelijk eindresultaat het faillis sement van de heer Farr. Op de raads- agenda van de vijftien leden tellende gemeenteraad prijkt onder de ingeko men stukken een verzoek van de heer Farr om zijn geheel ingerichte en be drijfsklare pata-friteszaak' te mogen voegen aan zijn al draaiende Lunch room-Kon ditorei. B. en W. van Alblas- serdam adviseren negatief- Drie jaar geleden kwam de Nieuw Lekkerlandse havericontroleur Farr naar Alblasserdam "om in de Pinkster bloemstraat een filiaal van een ban ketbakkerszaak draaiend te houden. Farr ging als broodverkoper langs de deur; zijn vrouw "was zo'n beetje fili- aalhoudster, Negen maanden duurde deze voor de familie Farr nieuwe situatie. In maart 1971 werden zij voor het blok gezet; Of de zaak en de broodwijk overnemen, of vertrekken. 'Ik stond met mijn rug tegen de muur', zo vertelt een gelaten heer Farr. 'Als ik mijn huis niet wilde verliezen dan moest ik een nieuw huurcontract tekenen. Deed ik dat niet dan was ik mijn baan kwijt, mijn huis kwijt, alles kwijt.' 'De banketbakkerszaak was gedoemd- le verdwijnen', aldus - de heer Farr, 'daarom vatte ik het plan op om er een lunchroom annex patat-friteszaak van te maken. Het plan werd voorge legd aan burgemeester J. H. Vijge- booni die mij vertelde het een goed ■idee te vinden maar dat er enkele moeilijkheden bij kwamen kijken. Ze zijn er echter om opgelost te worden, zo vertelde de burgemeester mij', al dus de heer Farr. Er kwam uiteinde lijk een huurcontract op tafel waarin echter niet gerept werd over een patat-friteszaak, wel over een kondito- rei. Waarom dat weglaten? Farr; 'Kort nadat lk mljti plannen had ont vouwd stuurde de gemeente brieven rond .waarin gewag werd gemaakt van de mogelijke komst van een lunch- room-annex patatzaak. Op die brief zijn een aantal bezwaren binnengeko men roet als voornaamste tegens: Ont ploffingsgevaar, geluidsoverlast van juke-box en brommers en de zondags rust. Mijn vrouw en ik hebben daarop een handtekeningenactie gehouden waarin duidelijk stond dat mijn zaak op zondag gesloten zou zijn, dat er geen muziek gemaakt zou worden. Negentig mensen gingen met die be palingen akkoord en verklaarden geen bezwaar te hebben tegen de vesti ging.' In het huurcontract verdween de pa tat-afdeling onder tafel. Sterker nog: de lunchroom-die wel mocht werd zo fcéknot dat zaken doen Vrijwel onmo gelijk werd gemaakt. 'Toch heb ik dat voor mij onvoordelige contract gete kend,' aldus de heer Farr, 'ik kon toch niet anders?' Een onvoordelig contract getuige de bepalingen dat er slechts koffie en niets anders dan koffie geschonken mócht .wórden, gebaseerd op de ver-, gunning tot verkoop van niet-alcoholi- sche 'dranken. Hoe slecht de vergun ning was bleek eigenlijk al bij de opening. 'Een lunchroom waar geen limonade geschonken mocht worden, bleek een hopeloos geval. 'Daarom ben ik weer naar het gemeentehuis ..VA," - ;rst:'s*5s-"* Een stille straat in Alblasserdams btocmenbuurt, waarin volgens een aantal buurtbewoners geen patat-friteszaak past. gestapt', aldus de heer Farr, 'met het verzoek de bepalingen te verruimen. Ik kreeg evenwel nul op het request waarna ik een advocaat in de arm heb genomen.' De zaak kwam in de raad en de heer Farr werd ia het gelijk gesteld ondanks het negatieve advies .van b. en w. De koffie-clausule was in strijd met de drank- en horecawet van Alblasserdam, die een splitsing niet toelaat. De Konditorei van Farr draaide ver der totdat bleek dat de sluitingstijd van acht uur tot een handicap uit groeide. Weer stapte de heer Farr naar het gemeentehuis en nu bleek men oog te hebben voor de proble men. De raad oordeelde dat. die slui tingstijd verschoven diende te worden naar eif uur om de eigenaar een reële kans te geven zijn zaak boven water te houden. 'Na de voorgeschreven half jaar proef vertelde men mij dat er niets aan te merken was en dat de Konditorei aan de Pinksterbloem straat voortaan definitief tot elf uur open mocht zijn.' Er moeten wat problemen opgelost worden. De noodzaak tot het er bij trekken van een patat-afdeling werd ondanks alles steeds nijpender. De Konditorei draaide niet slecht maar het werd steeds moeilijker de eindjes aan elkaar te.knopen. Farr waagde zich op het pad van de vergunningen. Een bouwvergunning was' nodig om het voormalige magazijn van de ban ketbakkerszaak te veranderen in een patat-friteszaak. Farr kreeg zijn ver gunning. Een hinderwetvergunning was even zeer nodig. Farr; 'Bij deze procedure kwamen bijzonder vreemde feiten aan het licht. Er bleek een aantal bezwa ren binnengekomen te zijn waarop namen van mensen stonden die voor iets heel anders getekend hadden dan tegen de komst van een patat-zaak'. Bent u tegen milieuvervuiling? zo luidde de tekst van een protest-papier dat hen werd voorgehouden. Tijdens de hoorzitting over de vraag al of geen hinderwetvergunning bieek er plotseling op te staan dat milieuver vuiling gelijk stond met een patat zaak aan de Pinksterbloemstraat. Hoe het ook zij, de commissie die over de vergunning moest oordelen zag geen overwegende bezwaren en verleend? het gevraagde stuk. Farr ging aan de slag en verhoogde zijn totale investeringen tot 40.000 gulden en wilde welgemoed op 12 oktober j.l. zijn patat-paleisje openen. Enkele dagen voordat het vuur onder de frituuroven aangestoken zou wor den kwam een dagvaarding binnen van de gemeente. Of de heer Farr maar zo vriendelijk wilde zijn de opening uit te stellen omdat het huurcontract niet repte over de ver koop van ballen gehakt en patat-met. Een kort geding volgde waarin behal ve het dichthouden van de zaak ook werd geëist afbraak van het hele patat-pand. De rechter kon niet an ders dan de sluiting verbieden omdat het in werking mogen stellen en hou den van een installatie waarmee frites gebakken kunnen worden nog iets anders is dan de verkoop van die aldus bereide hapjes. En zo liggen de 2aken nu, twee dagen voordat de Albiasserdamse raad zich zal uitspreken. Drie jaar lang heeft broodverkoper Farr getracht zich een bestaan op te bouwen voor zijn ne genjarig dochtertje, zijn vrouw en hemzelf. 'Gaven ze mij slechts een kans om bijvoorbeeld het een half jaar te mo gen proberen', zo zegt een radeloze heer Farr. 'Ik wil alles doen om te bewijzen dat een patat-zaak geen vie ze,, lawaaierige smeerboel behoeft te zijn waaruit slechts narigheid voort komt.' Het beslissende woord is aan de ge meenteraad. (ADVERTENTIE) ALBLASSERDAM Ongeveer 60 a 70 procent van da voorna melijk bejaarde buurtbewoners rondom de Pinksterbloemstraat is tegen de komst van een pa tat-friteszaak. Dit zegt Alblas serdams eerste burger mr. J. K. Vijgeboom in een telefonisch commentaar op: de zaak Farr. Direct nadat de. plannen voor. de patat-zaak bekend wérden, hebben wij ih een circulaire dé mening van de buurtbewoners gepolst. Uit een aantal brieven en uit het rapport van onze maatschappelijk werkster werd duidelijk dat het merendeel van de bewoners van de betreffende wijk tegen een patat-zaak zijn. Het belangrijkste argument hiervoor is de vrees voor ge luidsoverlast, veroorzaakt door jongelui die op de patat-zaak afkomen. Burgemeester Vijgeboom wijst er met nadruk op dat de heer Farr herhaaldelijk gewaar- schuiod is. Hij is echter bewust verder gegaan en heeft zich nu ondanks alle waarschuwingen in het moeras gewerkt. Ook bij de aanvraag en het verlenen van de bouwvergunning is de heer Farr gewaarschuwd dat het hebben van zo'n vergunning niet inhoudt dat de patat-zaak door zou kunnen gaan. Overigens stelt de heer Vijge boom dat het huis en de winkel- twee verschillende zaken zijn. Als bijvoorbeeld de zaak geslo ten zou worden betekent dit niet dat het huis eveneens ont ruimd zou moeten worden. Van top tot teen. Crème 21 lotion dé ideale lotion voor een wïnteriange verzorging van top tot teen. Crème 21 lotion voor handen en huid, inh. 150 cc., normaal f 3,35,alt fabrieteaan- biedir.g f 2,60, bïj ter tneulen slechts BRIELLE Ia de toelichting op de begroting 1974, die de gemeen teraad is aangeboden, komt Rijn mond er slecht af. B. en v>. schrij ven onder meer; 'In de historisch bepaalde patriarchale bestuursop- bouw Rijk-Provincie-Gemeente is enige jaren terug een oom opgedo ken, waarover in de veertiger ja ren wel eens fluisterend werd ge sproken maar aan wiens bestaan men nauwelijks durfde denken. De feiten logenstraften echter de ge voelens, ook toen oom zich bij zijn eerste optreden presenteerde nis een joviale man, die in de jami- Uekring tevreden scheen met een kopje koffie en een sigaar. Allengs wordt.- echter duidelijk dat oom. wenst te functioneren en dit voor al tegenover zijn neefjes, die Hij in dc strijd met de oom-functie niet tracteert op ijsjes of patat, maar onder het motto: Ik ben de broer van jullie vader, de wijk instuurt om ouwe kranten op te halen, waaruit hij zijn presentatie financiert. Dit heeft er reeds toe geleid, dat de jongens bij hun vader te hoop liepen en naar het zich laat aanzien ook gehoor vin den. Wanneer er al ooit verwar ring en paniek heeft geheerst rond het optreden van een bestuursor gaan dan is het wel ten aanzien, van Rijnmond. Wanneer er al ooit ondoorzichtigheid met betrekking tot het overheidsoptreden heeft be staan, dan geldt dit thans wel voor het functioneren van Rijnmond en de gemeenten. Rijnmond heeft nau welijks bevoegdheden en nog min der geld. De inkomsten van de gemeenten worden bij de wet gere geld. Een simpel besluit van de Rijnmondraad tot welke be stuurslaag die dan ook mag beho ren is voldoende om de gemeen ten duizenden guldens te ontfutse len.' En teel betrejt de financiën van Rijnmond: 'Maar dan in een vaste, wettelijk geregelde verhou ding, opdat we daardoor verlost zullen zijn ron de ergernis, dat de Rijnmondraad op een regenachtige middag besluit de gemeenten maar eens een (financiële) poot uit te draaien.' ROTTERDAM Het Provinciaal Co mité en de Kamercentrales van de ARP en de ARJOS in Zuid Holland houden een bijeenkomst op vrijdag 2 november a.s. in Kerkzaal 'Pro Rego', Oude Dijk 113, te Rotterdam (wijk Kralingen). De aanvang is 19.45 uur. De heer B. Roolvtnk (lid van de ARP Tweede Kamerfractie) zal over zijn onlangs gemaakte reis naar China ver tellen met toelichting van dia's. Een gedeelte van de avond wordt besteed aan een politieke rondblik. Belang stellenden zijn ook hartelijk welkom. (ADVERTENTIE) De begroting sluit met een tekort van 1.664.946, Het Schiedamse gemeente bestuur wil dit tekort terugbrengen tot 995.946. Volgend jaar worden daarom de straat- en rioolbelasting verhoogd, de legeskosten, de kosten 'voor de burgerlijke stand, de archie- kesten,-"de-kosten voor een bouwver- gunning, mafktgelden, begrafenisrech ten, brandweerrechten, politierechten en ophalen bedrijfsvuil. Een andere Gemeentelijke dienst 'waarvoor men meer moet gaan betalen is het ambu lancevervoer (vijftien pet duurder). Ook is er de aankondiging van, verho ging van de drinkwatertarieven, om dat Rotterdam, waarvan Schiedam wa ter betrekt, de hogere inkoopkosten gaat doorberekenen met ingang van 1 januari 1974, en een aanpassing, van de electricitteitstarieven. Rotterdam gaat per 1 januari deze laatste tarie ven verhogen met .circa elf pet, en de gemeente Schiedam is contractueel verplicht deze verhoging door te bere kenen. ROTTERDAM Zondag wordt er m de Goede Herderkerk te Schiebroek een concert gegeven door het kamer koor 'Ars Cantandi' o.l.v. Aije Bolt, Jan van Gijn en Addie de Jong, orgel. Er worden werken uitgevoerd van V. Lübeck, A. Hammerschmidt, C. C. Dedekind, J. S. Bach, A. Vivaldi, J. Langlais en A. Bolt Het concert begint om 19.00 uur en zal niet langer dan een uur duren. De toegang is vrij. Het tekort op d,e begroting 1974 wordt volgens het gemeentebestuur voor het grootste gedeelte veroorzaakt door de verhoging van de salarissen van het secretariepersoneel. Alles in de gemeentebegroting is overigens maar kinderspel, als de ex ploitatie van de binnenstad, de stads- sanering van het centrum, ter sprake komt Deze zal maar liefst een tekort van 31 miljoen op de begroting ople veren, waarbij rekening is gehouden met een bedrag van vijf miljoen we gens omslagwerken. Overigens moet de gemeenteraad de binnenstadsplan nen en een bestemmingsplan hiervan nog goedkeuren. Het Schiedamse ge meentebestuur acht het in overeen stemming met een goed financieel beleid over te gaan tot het vormen van een speciaal fonds voor dekking van de kosten voor stadssanering. De gemeenschappelijke openbare bi bliotheek wil aan schaalvergroting gaan doen. Men wil in de kelderruim te van het filiaal aan de Parkweg een uitleendiscotheek aan de bibliothek verbinden. De kosten van eerste in richting zullen 110.000 bedragen, de jaarlijkse exploRaitekosten 45.000. Uit de beleidsnota- van de wethouder van sportzaken, mevrouw G. D. Ver- wcy-De Graaff, blijkt dat er wordt gewerkt aan plannen- voor een zwem bad ten noorden van de rijksweg. Ook het Passage-theater dat de ge meente enige jaren geleden aankocht van het Tuschinsky-concern wordt in de gemeentebegroting genoemd. Het ligt in de bedoeling dat het Passage- theater de bestemming zal krijgen van een centraal-cultureel centrum; er is een verbouwingsplan in voorberei ding. Binnenkort zullen in de Schie damse gemeenteraad de discussies gaan oplaaien over de veelbesproken binnenstadsplannen, die moeten wor den verdedigd door wethouder C. J. M. Bolmers (PvdA) die ook de porte feuille financiën in zijn bezit heeft. In de gemeentebegroting is hierover te lezen dat het college een combina tie van beide functies in èèn wethou der ongewenst acht. Acryl jersey een ideale stof voor ja ponnen, pakjes, broeken. Nu in ve le uni kleuren w.o. zwart, bruin, donkergroen, grijs en oudrose. Deze 150 cm brede stof koopt u nu voor een spotprijsje. Nu per meter van ff}£j95 voor Hot «Igon ochtendblad voor èlk protestent# Christelijk gezin In Rotterdam en omgeving Leuke katoenen tricot pyjamaatjas in diverse uni kleuren met kantras- terende boorden of in lauke dessins. en BERGSCHENHOEK Tijdens de raadsvergadering van maandag 5 no vember zal - een voorstel op tafel ko men om een -aantal tuindersgronden te verkopen. De te verkopen stukken grond beslaan een bruto-oppervlakte van 13.929 n»2 en 13.987 m2. Er is een koopsom overeengekomen van respec tievelijk 37.506 en 37.623, B. en w. zeggen in een toelichting, dat wan neer het colifege tot verkoop van de gronden besluit thans zeven van de totaal negen stukken grond zullen zijn verkocht. Het college stelt de raad voor om deze tuindersgrond aan de Warmoeziersweg te verkopen. Ver der wordt een voorstel aan de orde gesteld om landbouwgronden aan de heer P. C. M. Slee te verkopen. Deze heeft het college verzocht deze grond te mogen kopen voor dc vestiging van een boomkwekerij en een veeteeltbe drijf. De heer Slee is bereid alle 15.02.81 ha te kopen. Daardoor wordt ook de grond, die voor rijksweg 14 nodig is, aan hem verkocht. De prijs bedraagt in totaal 188.500, kosten koper. De prijs komt overeen met 1,50 per m2, maar voor de grond die in dc gemeente Biedswijk ligt, kon slechts voor een lagere prijs overeenstem ming worden bereikt. B. en w. heb ben er de voorkeur aan gegeven ge lijktijdig alle grond af te stoten. Zij stellen voor tot verkoop over te gaan. B. en w. stellen voor om de subsidie aan de stichting Peutercentrum Berg- sehenhoek te verhogen. Het. college stelt thans voor om aan dc stichting peutereantrnm over 1973 eenmalig eén aanvullend subsidie te verlenen van naar raming 350. De heer W. J. Hulst' is in 'beroep gekomen tegen het besluit van het college de door hem gevraagde bouwvergunning voor de bouw van een bedrijfswoning, gelegen nabij de Eerkelseweg te weigeren. In de brief voert appellant aan dat de te bouwen tuinders kas. grootte 1.000 m2, bestemd is voor het telen van caetee- ën. Tevens voert appellant op de grond van mededelingen van het Proefstation voor de bloementeelt in Aalsmeer aan dat een bedrijf met deze grootte wel degelijk rendabel geacht moet worden. Het bouwperceel van appellant, groot ca. 8.000 m2 liigt in het bestemnvngsplan en is bestemd voor agrarische doeleinden, B. en w. zijn evenwel van mening dat in het geheel geen sprake is van een agrari sche bestemming, ook al heeft appel lant voor de bouw van een bedrijfs woning op korte afstand een tuinder- skas gepland. B. en w. zijn verder van mening dat hier sprake is van een poging om te komen tot de bouw van een burgerwoning op gronden, die een agrarische bestemming hebben. Een voorstel tot het ongegrond ver klaren van het beroep tegen weige ring van een bouwvergunning voor de bouw van een woning nabij de Groe- neweg zal deze avond aan de orde worden gesteld. 92 104/116 f 5,95 128/140 f6,95 152/164 f7,95 Het stichtingsbestuur- van het Dorps huis zal in de boerderij van de heer Van Vliet aan de Tussenlanen op 8, 9 en 10 november een lappemnarkt houden. De opbrengst hiervan komt ten goede aan .het bouwfonds van het Dorpshuis. De openingstijden van de lappenmarkt zijn op 8 no vember van 14 tot 17 uur, op 9 november van 10 tot 21 uur en op 10 november van 10 tot 17 uur. De plattelandsvrouwen hebben on langs de nieuwste modellen gezien van de bontkwekerij Order en Weze lenburg. Op 30 oktober wordt een voorlichtingsavond over huishoude lijke apparaten gehouden. Het dameskoor en het gemengd koor Soli Deo Gloria hebben met succes deelgenomen aan een zangconcours in Puttershoek, dat uitgeschreven was door de Ring Rotterdam van Chr. Zangverenigingen. Het dames koor behaalde in de afdeling uit muntendheid een eerste prijs met 305 punten. Het gemengd koor oe- haalde in de superieure afdeling een eerste prijs met 341 punten..* Tij dens een vergadering van de Cultu rele Raad in Krimpen aan de Lek is gebleken dat het gemeentebestuur zich weinig aan de wensen van de raad gelegen laat liggen. Ondanks de unanieme afspraak dat het carillon oo zondag niet zou spelen blijkt dat nu toch het geval te zijn. Besloten is. dat het gemeentebestuur de zaak opnieuw zal bekijken. De plannen om tot uitwisseling te komen met de Duitse gemeente Eschenstrut.il werden uitvoerig onder de loupe genomen. Besloten werd te onder zoeken of contact met deze gemeen te op dé breedst mogelijke basis mogelijk is. Van de 65 huurders van woningwetwoningen die zich als gegadigden voor centrale verwar ming hadden opgegeven zijn er bij de definitieve opgave slechts 44 overgebleven. B. en w. hebben be sloten. alle leegkomende woningen van cv-installaties te laten voorzien. Inmiddels i shet aantal van 65 in stallaties bereikt, mede omdat een aantal nieuwe gegadigden zich heeft aangemeld. Sinds kort heeft het ministerie van verkeer en' waterstaat hierop geattendeerd door de vele smeekbeden en verzoeken van net gemeentebestuur de gevaarlijke situatie van de Tiendweg onderkend. Voor deze verkeersweg is nu een maximumsnelheid van zestig kilome ter ingesteld. De verwachting is dat de onbewoonbaarverklaring van de woning Breekade 3 wordt opge heven, na het beroep dat de eige- naar, de heer J. Dekker, tegen net gemeentelijk besluit bij GS heeft aangetekend. B. en w. willen deze verklaring intrekken, temeer nu is gebleken dat de eigenaar noodzake lijke verbeteringen heeft aange bracht. Anders ligt het met betrek king lot de onbewoonbaarverklaring van de woningen Onder de Waa! 117 en 119. die de gemeente wil kopen. Een ingrijpende verandering van het Beatrixplantsoen is op komst. Voor de reconstructie stelde de raad een fors krediet beschikbaar, nadat b. en w. een zo op het oog aantrek kelijk plan op tafel hadden gelegd. Of dit ook wordt uitgevoerd hangt van de mening van de bewoners af. De raad heeft besloten toch toe te treden tot de gemeenschappelijke vuilverwerkingia de regio Midden Holland met de mogelijkheid tot ontbindende voorwaarden, zodat men eventueel zonder extra kosten uit de regeling kan'stappen. De gemeente gaat de voetbalvereniging F, C, Perkouw tijdelijk de helpende hand bieden. De vereniging krijgt het clubgebouw aan de Koninginne weg tot 1 juni in huur voor 600. Het veld van LFC mag F. C. Per kouw gebruiken op dinsdag- en don derdagavond en op de zaterdag. Dit stuitte wel op bezwaren, omdat bij voorbeeld de peuterspeelgroep nog steeds geen eigen lokaal heeft. Drs, Nobel stelde, dat die toch ook gehol pen moeten worden. De 'tweede lichting' jeugdnatuurwachters is in Lekkerkerk geïnstalleerd. De instal latie van 61 leerlingen van de vijfde klassen van alle basisscholen vond plaats in'het verenigingsgebouw aan de Kerkweg. De bijeenkomst die het gemeentebestuur zou houden voor nieuwe inwoners op dinsdag 30 oktober is verzet naar dinsdag 6 november, 20 uur, in de kantine van de sporthal de Bakwetering. Het bestuur van de polder Kromme Geer en. Zijde zal een hersehouw drijven over de wateringen en vlie ten binnen haar ressort op vrijdag 2 november. Tijdens de jaarverga dering van de Rabo-bank is gebleken dat de resultaten over 1972 zeer gunstig zijn. De groei van de spaar gelden lag ruimschoots op het ni veau van 1971. De verstrekkingen van leningen lagen op een aanmer kelijk hoger niveau dan de twee voorgaande jaren, De afdeling Ouderkerk van de Chr. Plattelands- vrouwenbond heeft haar 12e jaarver gadering gehouden.. De aftredende bestuursleden, mevrouw A. Visser van Dam en mevrouw J. v.d. Vlist* Kwakemaak zijn bij acclamatie her kozen. De naast de Ned. Herv, Kerk in aanbouw zijnde nieuwe kos terswoning vordert snel. Het wordt een zeer solide vrijstaande woning, die qua bouwstijl goed zal harmo niëren met het meer dan tien eeu wen oude kerkgebouw. Vrijdag 9 november is er een ruilbeurs in oe oude school aan de Dorpsstraat. Van 19 tot 22 uur kan men er terecht. Inwoners van Ouderkerk dis 65 jaar of ouder zijn of zij die op medisch- sociale gronden hiervoor in aanmer king menen te komen kunnen met ingang van 1 november een warme maaltijd betrekken uit de keuken van de verzorgingsflat Ge er es tem. De (niet gratis) maaltijden worden rond het middaguur thuisbezorgd- Inlichtingen zijn te verkrijgen bij 'Geerestein'.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 4