74 Monsterzege Zwart-Wit '28 ter meulen 44?° Protestavond in Rijsoord Plannen voor Openbaar vervoer kan w|jkraad zondag drukte aan Mr. Meeter: 60 procent ontspringt de dans Marktberichten AVENUE Verharding stand punten raad Spijkenisse Weinig steun voor kindercentrum Boomfeestdag in Krimpen Feyenoord jeugd- Zuidland: 3-1 TOGR-Progress 1-0 Bestemmingsplan in extra raad Geen eigen GGD in CapeUe Problemen voor open jeugdwerk m Uitbreiding recherche nodig UROIIW/KWiA&TET VOEXSBAiG 31 OKTOBER 1973 STAD EN REGIO R4 ROTTERDAM De officier van justitie, mr. W. D. Meéter, heeft dinsdag tijdens een requisitoir gepleit voor uitbreiding van de recherche. 'Van de inbraken wordt ongeveer veertig procent opgelost, zestig procent loopt rus tig in te breken en ontspringt de dans', aldus mr. Meeter, ROTTERDAM De RET en de Rotterdamse Taxi Centrale zijn op de eventuele vervoersproble men die de autoloze zondag mee brengt voorbereid. lijnbaan (Plein) 151 Tel, 010 - 113372. Bodegraven Boskoop Gouda Moordrecht Reeuwijk Waddinxveen Woerden met RIDDERKERK De algemene be schouwingen van de Bidderkerkse raad over de begroting *74 zulten de niet lang in herinnering blijven. Daar voor kenden de twee lange avonden die ervoor nodig waren te tveinjg hoogtepunten ca waren de discussies tussen raadsfracties en college te wei nig kritisch. Eén oorzaak voor deze gematigde opvoering van het jaarlijk se financiële spel was duidelijk aan te wijzen. B. en w. hadden zich voor deze beschouwingen al 'ingedekt' door de raad een lawine van nota's toe te zeg gen. Een sportnota, een subsidie-nota, een beleidsnota, een prioriteiten-schema, een meerjaren-begroting en een ge zondheidsnota: het is maar een aantal van de hoeveelheid rapporten die bin nen afzienbare tijd de raadsleden be reiken. De meeste kritiek kwam van Staatkundig Gereformeerde zijde, die de trant van vergaderen een bittere teleurstelling maar matig konden waarderen, 'Wanneer de voorzitter ons vorig jaar belooft deze marathon vergaderingen interessanter te maken, dan heeft hij zijn belofte niet waar weten te maken. Als het zo doorgaat kunnen we de Algemene Beschouwin gen beter afschaffen en voortaan schriftelijk vragen indienen' aldus SPIJKENISSE In de dinsdaga vond gehouden algemene beschouwin gen werd door alle fracties terugge zien op de bijna voorbije raadsperiode en werd door de meerderheid van de raad een verharing van de stanpun- ten geconstateerd. Uit mededelingen van de samenwerkende fracties van VVD en D'66 bleek dat de Democra ten verwachten in een nieuwe raad speriode terug te zullen keren en daarin ook beleidsverantwoording wil len dragen. Uit de PCG-fractie werd verder kritiek geoefend op de opstel ling van do fractie van PvdA/PSP/PPR, waar interne span ningen onverantwoorde vertoningen in de raad ten gevolge hebben, aldus woordvoerder A. v.d. Linden. De PCG-woordvoerder handhaaft het standpunt van de fractie, dat de groei van Spijkenisse getemporiseerd moet worden. Alhoewel B. en W. verband zien tussen de begrenzing van de groei en de slechte oeververbindin gen, blijkt dat volgens v.d. Linden niet in de praktijk'. Laat het college niet rustig deze gemeente groeien, totdat zal blijken dat deze groei let terlijk vastloopt in de langer worden de file's. Deze 'pat-maar-waaien' men taliteit van de praktijk van elke dag vinden we onverantwoord. De besprekingen in de burgemees terskring Rijnmond, in de Commissie- Worst ter regfoonalisering van de brandweer-taken, in het openbaar li chaam voor het inrichten van een centrale post voor de ambulancedienst en voor een gemeenschappelijke rege ling voor GGD op Voome-Putten ver- lopen naar Vissers (PvdA/PSP/PPR opvatting traag en zullen naar zijn mening in het gunstigste geval resul teren in een rampenbestrijdingsorga nisatie. die niet of nauwelijks demo cratisch te beïnvloeden is. (ADVERTENTIE) een gedestillisoneerde fractie-voorzit- M. Veldhoen. Een ander punt dat-de S.G.P.-fractie hoog zit is de kwestie met de sportta- rieven. "Wij voelen ons door het colle ge bedrogen. Het is een grové on rechtvaardigheid dat toezeggingen uit het verleden door U niet zijn nageko men. Ruim drie jaar wordt al gezegd dat de tarieven voor de veldsport drastisch omhoog zouden gaan, maar nu is gebleken dat de prijzen tot september '74 zijn bevroren. Het lijkt er veel op dat partij-politieke belan gen verdedigd moeten worden met de verkiezingen voor de deur in plaats van een rechtmatig bestuur' aldus het raadslid ir. C. Kok, U geeft hier een staaltje demagogie ten beste. Het accoord wat in de Sportraad is bereikt over de bevriezing van de tarieven was aan U bekend. Het ver baasd me dat U over dit alles niets meer schijnt te weten' Eën der laatste punten van de begro ting was de subsidie aan het open jongeren-centrum 'De Singel'. Afwij zend was de houding van christelijke ter M. Veldhoen. zijde (ar-chu en sgp) terwijl de WD geen geloof meer hechtte aan de goe de bedoelingen van dit centrum. Raadslid W. van Gent (SGP) noemde de vestiging van het jongeren-cen trum in een oude school aan de Kerksingel helemaal verkeerd. 'Kerk gangers worden zondag's door de la- waaiïerige muziek uit de school ge stoord en 's avonds kunnen de mees tal oudere mensen aan de Kerksingel ROTTERDAM 'We hebben zater dag bij de actie voor het Kindercen trum weinig steun gehad van de be volking*. Dit was de algemene conclu sie van de Stichting Wijkorgaan Om moord. Zoals bekend heeft B. en W, de plannen, die voor het kinderdag verblijf zijn ontwikkeld door de pro ject! egroep afgewezen. Daarentegen dacht SWO zaterdag massaal te pro testeren. Met hangen en wurgen wer den er hier en daar wat mensen opgetrommeld, en werd er een hand tekeningenactie gehouden; die met moeite 420 reacties opleverde. KRIMPEN a.d. IJSSEL Woensdag 7 november zal het plaatselijk comité jeugd aatuurwacht in samenwerking met de dienst van openbare werken een 'boomfeestdag'organiseren. Op de ze bijzondere dag ztïllen de jeugdna- tuurwachtertjes (men verwacht er ca. 150) met 'elkaar onder leiding -van tuinlieden een aantal boompjes gaan poten.: De wijk waarin zij dit gaan doen is wijk 3 in Langeland bij het Schuttersveld. Hier staan veel be jaar den woningen. Mat didas onder de "wol". Net zo warm als wol, maar veel lichter in gewicht zijn deze fijne didas dekens. Wij verkopen ze zo- wel in uni double face (in handige dekenzak) als in dessin, In de kleu ren mosgroen, flesgroen, goudgeel, zalm, blauw of goud en in de maat 150x220 cm. Double face van voor Dessin van f voor ROTTERDAM - Dat dé vorm 'van Zwart Wit in opgaande lijn is, werd gisteravond nogmaals bewezen in het duel (voor do Vaancup) tegen de zondag derdeklasser RFC. De cijfers 90 spraken uiteindelijk duidelijke taal. Toch duurde het nog een half uur voor RFC met de eerste tegengo- al werd geconfronteerd, toen Vierge ver knap voorbereidend werk van Flip van Waardhuizen verfraaide. Pe ter van der Sande en Ton Viergever manoevreerden RFC vervolgens voor de wisseling in een uitzichtloze posi tie. Daarna liep Zwart Wit heel snel uit naar 60 via Flip van Waardhui zen, Ton Viergever en Will Jansen. Met nog ruim een kwartier te gaan, waren twee produktieve momenten van Frans Steur voldoende voor 8—0. Will Jansen bepaalde kort voor tijd de eindstand op 90. Dat Loïke Lol- kema, die hoogstwaarschijnlijk zater dag tegen Heerjansdam onder de lat staat, geen moeilijk werk kreeg op te knappen, zal een ieder duidelijk zijn. Arbiter 't Jong deed het vnortreffe- ROTTERDAM In een aantrekke lijke oefenwedstrijd van de Feyenoord jeugd tegen Zuidland heeft Feyenoord dinsdagavond met 31 gewonnen. Hoewel, deze overwinning verdiend was, was de 3—1' uitslag toch wel enigzins geflatteerd, want Zuidland gaf zeer goed tegenspel. Het eerste doelpunt, tevens het mooiste, viel na 25 minuten toen de linksback van Feyenoord een rush over het hele veld maakte en de bal voorgaf aan Faassen, die de bal hard inschoot. Het tweede doelpunt 'viel 'na rust uit een strafschop, het derde door een mooie kopbal van Zulkers. Het tegen doelpunt werd gescoord na een fout van de keeper van Feyenoord. Scheidsrechter Van de Schee, die wei nig moeite had met deze sportieve wedstrijd, leidde goed. ROTTERDAM Een nuttig oefen partijtje, in zoverre dat er veel fouten geconstateerd werden. Dit ka- rakteriseerd de wedstrijd TOGR-Prc- gress. Vooral gold dit voor dé aanval van TOGR, die voortdurend faalde de zaak goed af te wérken. Dit mag onder andere blijken uit het feit dat het enige doelpunt van de wedstrijd niet van een aanvaller of middenvel der kwam, maar van centrale verdedi ger John Rang. De wedstrijd was voor een vriendschappelijke ook wei be hoorlijk hard, vooral van Progress- zijde, die behoorlijk fel van leer trok ken. De matig leidende scheidsrechter had dan ook behoorlijk wat moeite met de wedstrijd. door de herrie niet in slaap komen. De poitie heeft daar al verschillende keren moeten Ingrijpen'. Ook PCG- fractievoorzitter M. Veldhoen dreigde met een subsidie-verbod voor dit jon geren-werk, Terwijl de wolken boven 'De Singel' zich dreigend leken samen te pakken werd door het college op het laatste moment een aanvaardbaar compromis gevonden. Verantwoorde lijk wethouder van Kogelenberg zou met de jongeren gaan praten en ze vragen op zondag tijdens de uren dat er kerkdiensten worden gehouden geen muziek meer te maken. Ook zal strenger worden toegezien op overlast vanuit het jeugdcentrum. Voor deze argumenten bleek de chris telijke fractie wel gevoelig en zij stemden voor onder voorbehoud dat het standpunt binnen enkele maanden nader wordt bepaald. V.V.D. en S.G.P. bleven tegen subsi die-verlening aan het jongeren-cen trum. (ADVERTENTIE) KONTRAKI AUTOVERHUUR l.ux'o klninbuj'-'vjuvobuVs<tn - ook \oor grcMfpwurYcxjT Qartiols Autobedrijf 1922 ld. OIO 3255! V 197? RIDDERKERK Op initiatief van de hervorme predikant J. Pronk wordt dinsdagavond om acht uur in gebouw 'De Bron' aan de Mauritsweg te Ridderkerk/Rijsoord een protestbij eenkomst gehouden voor de bewoners aan de Mauritsweg. Zoals bekend staan er ruim zeventig huizen op het lijstje van Rijkswaterstaat om binnen afzienbare tijd gesloopt te worden. Over deze plannen is grote verontrus ting ontstaan. 'Men moet goed bedenken dat het om ruim tien pet van de Rijsoordse be volking gaat. Die kan je niet zomaar uit hun dorp verdrijven' vindt de predikant. -Hij heeft dan ook een actie-groep opgericht om de belangen van de gedupeerden zo goed mogelijk te behartigen. Welke koers het comité gaat varn, wordt dinsdag ais èèn der eerste punten besloten. 'Maar ieder een die dze zaak een warm hart ook buiten de wijk toedraagt is welkom. Het gaat tenslotte om de hele Rijsoordse gemeenschap' aldus, dominee Pronk, die de rol van actie- 1'tCder spontaan op zich heeft geno-, men toen hij voor het eerst van de afbraak-plannen hoorde. WADDINXVEEN Vanavond is er een spoedeisende zitting van de ge meenteraad om 7 uur in het gemeen tehuis. Aan de orde komen de vast stelling van bestemmingsplan Brug weg en de wijziging van de planvoor schriften ter beperking van de moge lijkheid van vestiging van detail-han delsbedrijven. fi£ :;:if-sis;!;: p#?:® ft RIDDERKERK Met een compleet vuurwerk werd gisteren de tweede christelijke kleuterschool in Bolnes in gebruik genomen. Tijdens een officiële bijeenkomst hebben verschillende sprekers het woord gevoerd, waaronder de heer F. Heiden, voorzitter van de Vereniging van Christelijke Kleuterscholen in Bolnes. Verder sprak wethouder van onderwijs, de heer P. van Kogelenberg. De oorzaak van de toenemende (jeugd)criminaliteit kan volgens hem voor een groot deel gezocht worden in het feit, dat veel jongeren geen werk hebben en zich lopen te verve len. 'Uit verveling gaan ze naar de kroeg, wat geld kost. Maar dat geld hebben zij niet en dus wordt het maar op de een of andere manier gestolen.' Mr. Meeter vroeg zich af hoe de Jongens met name het jeugdige viertal dat dinsdag voor de rechtbank verscheen tot een dergelijk gedrag kwamen. 'Maar rustig bij een ander gaan halen wat je nodig hebt, daar moet je toch een vorm van weder rechtelijk voor opzij zetten. Daarom ook, doen zij het waarschijnlijk met zijn allen, dan verdwijnt het gevoel van wederrechtelijkheid wel, Ander zijds ontmoet je vaak eenzelfde mi lieu, vaak ongenoegen thuis, waarbij van de bekwaamheid tot opvoeden en de positieve normoverdracht nauwe lijks spraké is.' Mr. Meeter noemde het geen wonder dat in de troonrede werd gesproken over een gevoel van verontrusting eü bedreiging. 'In bars worden de crimi nele plannetjes bedacht'. Dit was ook gebeurd toen de vele Inbraken, die het jeugdige viertal op zijn geweten had, werden besproken. Tegen hen eiste mr. Meeter straffen van zeven, negen en twaalf maanden gevangenis straf één zaak werd achter geslo ten deuren behandeld omdat de ver dachte nog geen 18 jaar was. Tegen de heler van de diverse gesto len goederen variërend van drank, sigaretten, geld, leren en nappe jassen tot buitenboordmotoren eiste hij een gevangenisstraf van negen maan den. Duidelijk stelde mr. Meeter, iat VEILING BLEISWIJK SO oktober Xa&komkommers: A 95 en op 98104, «9 en ,op 78—82, 50 en op 7275, 40 erf op 6365, 35 en op 5254, 39 en op 4243, B: 99 en op 93, 75 en op 98, 09 en op SOSI, 50 en Op 7374, 40 en Op 63, 35 e'n Op 505!. 39 en oo 39—41, kaskomkommers krom: A in ns. b 112—116: sla: 11-12 kg 33.50—36, 13-14 k5 35.59—39, 15-15 kg 37—40. 17-18 kg 38.50— 42. 19-20 kg 40—43.59, 21-22 kg 40—46, 23-24 kg 4449. 25-2S kg 47—48: tomaten binnen land: A 6.60—7.40, B 7.6016.60, C 4—5.90, CC 2.703.80; spruiten: A 125—137, B 137— 145; paprika groen: 38 kg 257, 12-18 kg 273 313, 942 kg 214—292, «-9 kg 254; paprika rood 18 kg 235—258, 12-58 kg 235—275, 9-13 kg 244—249, 6-8 Kg 215. Heden werden- aangevoerd sla 198.140 stuks, tomaten 9070 bakjes, kaskomkommers: A 253.560 stuks. B 29.910 stuks: kromme komkommers A 9350 kg. B 1659 Kg: paprlke groen 23S5 kg. rood 406Ï kg: spruiten 6.090 kg. VEILING ZUID HOLLAND SE EILANDEN 29 oktober Andijvie 2061; bloemkool: 6: 192131. 8: 79—108. 12: 43; snijbonen 450—469. gele kool 32—35: groene kool 4352; rode kool 1333: knolselderij 6—-30; winterpeen 11—16; prei 40—62; sla natuur IA 20—22. I1A 12—14, glas IA 4154; stoolsla glas 88: 'uien 24—37; spruiten 'blok) Al grof 114, A grof 104, B 121, C 119; Black Alicante IA 289—290, 1IA 150—200, VEILING BAREND HECHT 29 oktober Andijvie 5871 aanvoer 36.909 kg: bloemkool; 6; 140—146. 8: S9—138, 10: 72—124, aanvoer 10.009 st.: boerekool 38—46 aanvoer 1.009 kg; bospeen Si85 aanvoer 1.009 bs: Chinese kool 1442 aanvoer 3,ODD kg; gele kool 22 42 aanvoer 4.000 kg: groene kool 21—33 aanvoer 2.000 kg; knolselderl) 3548 aanvoer 6.000 st: peterselie 26—34 aanvoer 3,000 bs; prei 3866 aanvoer 6.000 kg: rode kool 21— 42 aanvoer 8.000 kg; selderij 20—35 aanvoer 6.000 bs: sla: glas 58 aanvoer 3.000 st., natuur 2640 aanvoer 12.000 st.; spinazie 305139 aanvoer S.000 kg; spitskool 7189 aanvoer 7.000 kg: spruiten: AI 115119, A 103—110. BI 138—142. S 118—130, C 111—115, All 69—78. BH 44. ADI 133335, ADH 112— 117. DII 110. aanvoer 74.01)0 kg; uien 3042 aanvoer 10.000 kg: witlof: AH 280310 DII 210240, aanvoer 4.000 kg. Fruit: Cos's Orange Pippin A 74—89, B 53—87. O 41—50. D 2835, aanvoer 30.000 kg: Goudreinette A 5363, B 4351. aanvoer 8.000 kg: totaal aanvoer fruit 18.000 kg. VISSERIJBERiCHT VLAARDINGEN 30 oktober AANVOER; Noordzee: VL 153 30 steurharlng. 3 makreel: VL 3. 249 makreel Westkust. PRIJZEN: Ule steurbarlng 75—79; ma. kreel Noordzee 62; makreel Westkust 70. deze man eigenlijk de kwade genius in de zaak was. 'In zijn bar werden de plannen gesmeed. De jongens hadden een schuld bij hem te danken aan een reis naar Spanje waar hij alles had betaald en op die manier had hij hen in zijn macht.' De raadsman van deze verdachte, mr. S. Ivens, stelde echter dat zijn cliënt na één maal door de knieën te zijn gegaan, zijn gezicht tegenover de anderen had verloren en juist in hun macht was.' Mr. Meeter, die uitbreiding van de recherche noodzakelijk noemde, waar schuwde de verdachten dat de justitie er de volgende kesr een streep onder zou zetten: 'We hebben al genoeg jeugdbendes die andere mensen het bestaan onmogelijk maken." De RET zal de gehele zondag de nodige versterkingen inzetten. Dat houdt in dat wel de normale zondag- dienst wordt gereden, met de gebrui kelijke frequentie, maar dat er voor metro en tram grotere eenheden wor den ingezet, en dat hij de bussen eventueel gebruik kari werden ge maakt van een volgbus. De metro zal m plaats van met twee nu met drie wagens gaan rijden, en voor de tram lijnen zullen de grotere wagens wor den ingezet. In de tijden van de eerste en laatste ritten zal geen wijziging worden aan gebracht, 'zondagavond worden de laatste ritten trouwens doorgaans om streeks half èèn gemaakt, en dan mogen de auto's de weg weer op', aldus de voorlichter van de RET, de heer J. Reinders. Wat de voetbalwedstrijden betreft: Feijenoord speelt uit, en er is sprake van dat de thuiswedstrijd van Sparta wordt verschoven naar de zaterdag. 'Dat zou onze problemen daarover oplossen. Trouwens, we verwachten over het algemeen genomen geen al te grote moeilijkheden. Dc groepen die het meeste op ons zijn aangewe zen zijn de ziekenbroeders cn de kerk gangers. De anderen, die 's zondags in de auto stappen om een eindje te gaan rijden, zullen nu niet plotseling besluiten met de tram op stap te gaan. Het biijft natuurlijk afwachten. Maar we staan paraat' aldus de heer Reinders. Bij de Rotterdamse Taxi Centrale ver wacht men echter wei een sterke toename van het aantal passagiers. 'We rijden evenals andere met een kleine vierhonderd wagenS", aldus een woordvoerder van de centrale, 'maar dat zal voor het aanbod wel te weinig zijn. Het iigt dan «ook voor dc hand dat er lange wachttijden ontstaan. Echte pieken zijn er doorgaans niet op zondag, dus ook nu zal de drukte evenredig over de gehele dag ver spreid zijn. Wel is het zo dat het tussen acht en tien uur 's morgens nog vrij rustig is'. Wachttijden van een uur zullen zon dag vrij gebruikelijk zijn. *Wie om twaalf uur ergens weg wil moet dus niet om vijf voor twaalf pas bellen'. CAPELLE a.d. IJSSEL Het ziet er naar uit dat voorlopig nog geen op richting van een GG en GD in Capel- le is te verwachten. In het algemeen wordt hiervoor als norm een inwoner tal van 100.000 aangehouden. Dat antwoord heeft raadslid Ph. J. Goldsmid (WD) gekregen op zijn schriftelijke vraag ëan b. en w. tot welke conclusie en adviezen de werk groep ter advisering van een GG en GD is gekomen. Tot dusverre zijn de werkzaamheden van de begeleidingsgroep, die twee jaar geleden is ingesteld in verband met de plannen tot de bouw van een gezondheidscentrum in Oostgaarde, uitsluitend gericht geweest op de rea lisering van het gezondheidscentrum, zo laten b. en vv. verder weten. BERKEL In de Sterrenbuurt (het project van dc experimentele wonin gen) bestaan plannen om een wijk raad te vormen. Het is de bedoeling huis-aan-huis een ontwerp van de sta tuten van de wijkraad te bezorgen. Verder worden de bewoners uitgeno digd zich beschikbaar te stellen voor de verkiezing als lid van de wijkraai De plannen voor de wijkraad worden uitgewerkt door een voorlopig be stuur. De gedachte is om de wijkraad te laten fungeren als een orgaan voor s am enlevtagsopbouw. (ADVERTENTIE) UIT ROME deze en nog yeie andere haalden wij voor u ürt Rome ze nergens andere. Burgemeester mr. J. J. Croles heeft de eerste paal geslagen voor de bouw van de rk kleuter- en basis school in de wijk Broekvelden in Bodegraven, Erzijn plannen tot het realiseren van. een openbare bibliotheek en leeszaal. Het is de bedoeling dat de bestaande bibliotheken in een nieuw te stichten instantie worden onder gebracht. Er wordt gedacht aan een bibliotheek met een boekenbestand van rond de 20.000, een speciale jeugdafdeling en een tijdschriften- en krantenhoek. De plannen tot het stichten van een heesterhof (een openluchtshowroom van Boskoopse boomkwekerij-produkten) beginnen meer gestalte te krijgen. Naast het verlenen van medewerking door de gemeenteraad is het de Kon. Vereni ging voor Boskoopse Culturen, die voor het van de "grond krijgen van deze plannen naast financiële schen kingen ook mankracht wil mobilise ren. Als start van het project wordt op een perceel grond aan het Zwarte Pad een assortiment rhododendrons (80 variëteiten) geplant. In de sector van de boomkwekerijproduk- ten betekent de revaluatie van de gulden een verlies van 2 miljoen, terwijl .voor de sierteeltsector een verlies van 20 miljoen ,3s geno teerd. Het saldo van de begroting voor 1974 van de gemeente Boskoop bedraagt 14 miljoen, drie miljoen meer dan vorig jaar. In de begro ting is een post van 174.000 voor onvoorziene uitgaven. Verder wordt voorgesteld een inflatie-correctie van tien procent toe te passen. Straat-, riool-, honden- en personele belas ting worden verhoogd, evenals de secretarieleges. De begroting wordt door de raad behandeld op maandag 10 en woensdag 12 december. Op zaterdag 3 november wordt in Bos koop een dekenactie gehouden ten behoeve van vluchtelingen in Ango la, Mozambique en Guinee-Buiseau. Vrijwilligers zullen die dag huis- aan-huis de mensen verzoeken de kens af te staan voor deze vluchte lingen. De dekens worden naar de bevrijdingsbewegingen in die landen gestuurd. De Sint Janskerk krijgt binnen af zienbare tijd de beschikking over een koororgel. De stichting Gouds Orgelcomité heeft reeds opdracht ge geven voor de bouw van dit orgel, waarmee een bedrag van 95.000 is gemoeid. Het Gouds Orgelcomité kan daarvan uit eigen middelen een bedrag van 60.000 financieren. Voor de rest moet het een geldle ning sluiten en verzoekt de gemeen te Gouda de rente en aflossing van deze lening te garanderen. B. en w. hebben de raad voorgesteld deze ga rantieverklaring te verlenen. De vereniging Protestants Nederland houdt woensdag 31 oktober in de Sint Janskerk een interkerkelijke herdenking van de Kerkhervorming. Ds. A. van Eijk (Hervormd predi kant in Gouda) en ds. F. Harinck (predikant van de Gereformeerde Gemeente in Den Haag) zullen op deze bijeenkomst het woord voeren. De organist Herman van Vliet en het koor van Je Gereformeerde Ge meente verlenen muzikale medewer king, e De Nieuwstraat, tot voor korteen wat armzalige verbinding tussen Kleiweg en veemarktterrein, is een gezellig winkelstraatje gewor den. Dit vooral dankzij de nieuwe Party Shop, die in vijf oude pandjes is gevestigd, In de Jeruzalem Kapel, het domein van het kunstcen trum Burgvliet, is een expositie van olieverfschilderijen, tekeningen en lino's van Tjalling van der Meulen uit Leeuwarden ingericht. Men kan er tot en met 11 november een kijkje nemen. De Goudse afde ling van de Nederlandse Hartstich ting iegt grote activiteiten aan de dag. Een onlangs gehouden leden werfactie heeft zo'n 2300 meldingen tot gevolg gehad. De heer A. van Wijnen, voorvechter van de coöpera tieve gedachte onder de agrariërs in de Goudse regio, is op 93-jarige leeftijd overleden. Hij was onder meer oprichter en directeur van De Producent en voorzitter van het toenmalige Bedrijfsschap voor Zui vel. De heer Van Wijnen verwierf zich ook als raadslid en bestuurslid van kerkelijke - verenigingen vele verdiensten, De raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken zal maandag 5 november de nota 'Van Intergemeentelijke samenwer king tot gewestvorming' onder, de loep nemen. Zij zal ook van gedach ten wisselen over de public relations van de gemeente Gouda. 9 Loco burgemeester mr. W. J. Blankert, heeft een beroep gedaan op de Goudse jongeren toe te treden tot het korps van de reserve-politie. Hij deed dit tijdens een ontvangst op het stadhuis ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van dit korps, dat best wat (jeugdige) versterking kan gebruiken. 9 Een dag na het ophef fen van de jongerensoeiëteit De Kom aan de IJsseliaan is de houten barak waarin de soos gevestigd was, volledig uitgebrand. Buurtbewoners en de politie nemen aan dat de brand is aangestoken, temeer daar het de hele avond onrustig in de wijk was. in de Korte Akkeren zal binnen afzienbare tijd een zwem bad van 10 bij 25 meter komen. Daarna wordt een begin gemaakt met de verbetering van het Spaar- dersbad. In februari zullen plannen voor een zwembad in het sportcen trum Bloemendaal ter tafel komen, Een deel van het voormalige badhuis aan de Lange Groenedaal wordt verbouwd voor de tafeltennis vereniging Gouda. Tot directeur van de Goudsche Huishoudschool is benoemd per 1 januari de heer N. J. Bosma, directeur van de mavoschool voor dans en muziek in Rotterdam. Bestuursleden van de Invaliden- bond St.-Liduina hebben het initia tief genomen tot het stichten van een soos voor lichamelijk gehandi capten beneden 65 jaar. Belangstel lenden kunnen zich opgeven bij de heer Brenkman, Stresemanpad 10 in Gouda. Het gemeentebestuur van Gouda heeft bij minister Boersma van sociale zaken schriftelijk erop aangedrongen dat bij de werving van buitenlandse werknemers een vorm van overleg wordt ingesteld, waarbij-rijksinstanties en betrokken gemeenten de problemen onder de loep nemen. Hét nijpendste pro bleem in Gouda is het feit, dat er niet voldoende pensions zijn. Hoofd doel van het schrijven is, dat er geen nieuwe wervingen worden ge houden voordat voldoende aandacht aan dit probleem is besteed, aldus b. en w. Een aantal vijfdeklassertjes van de openbare basisschool De Schakel aan de Hugo de Vrieslaan in Bloemendaal hebben de politie een lijst met namen van medescho lieren overhandigd, die hun bezorgd heid uiten over de. Bloemendaalse- weg, die voor de kinderen levensge vaarlijk is dank zij de brommers die deze weg als racebaan zien én ge bruiken. De gemeenteraad van Moordrecht vergadert op maandag 5 november, 19.30 uur, in het raadhuis. Ter spra ke komen onder andere de benoe ming van het nieuwe raadslid, de heer J. van Harskamp, een voorstel tot subsidiëring van de stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuidpias en de opheffing van de Intergemeentelijke commissie voor maatschappelijk werk Moordrecht- Zevenhuizen. Verder een voorstel tot aankoop van een nieuwe vuilnis auto en het voorstel tot vaststelling van de gemeenschappelijke regeling Gemeenschappelijk Vuilverwerkings- bedrijf Midden Holland en Rijn streek. Wethouder W. C. Kraan heeft de eerste paal geslagen voor de nieuwe rk St,-Jozefsehool. Volgend jaar hoopt men de eerste paal voor de vierklassige Kennedyschool in Reeu- wijk-dorp en voor een gymnastieklo kaal in Ravensberg te slaan. De Vogelvereniging Reeuwijk houdt vrijdag en zaterdag 2 en 3 november in De Brug een vogelshow, De verkoopdag, georganiseerd door de vrouwenvereniging Ruth en het evangelisatiekoor De Bazuin heeft 5.000 opgebracht, dat bestemd is voor de Hervormde Kerk. J. van den Berg zn (machinefa briek) is tot en met de eerste helft van 1974 goed van orders voorzien en de directie ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet Dit heeft di-' recteur J. p. van Oosten gezegd tijdens een bijeenkomst ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van het bedrijf. Afscheid werd genomen van directeur M. v.d. Berg. Het gerestaureerde orgel van de Rem. Gereformeerde Kerk, dat uit 1825 stamt, is in gebruik genomen. In dit instrument zijn kostbare materialen verwerkt en de restaurateur en or gelbouwer J. Kramer uit Boskoop heeft de mechanische tractuur gemo: derniseerd en op het klavier een nieuwbeleg gemaakt. In drie Hervormde Kerken hebben ongeveer 1.000 personen hun handtekening geplaatst om te verhinderen dat de film over 't iiedesleven van Jezus Christus in Nederland komt. De Ge reformeerde Kerkeraad tekende pro test aari op de kerkeraadsvergade- ring en besloten werd de Generale Synode te verzoeken zich in te zet ter. om de film te weren. De heer C. de Wild is gehuldigd int verband met zijn 25-jarig ambtsjubi leum bij de plantsoenendienst. Bur gemeester C. A. van der Hooft roemde de jubilaris voor zijn enor me werklust. 9 Woensdag 31 okto ber spreekt burgemeester C. A. van der Hooft over de 'gang van zaken in de actuele landelijke politiek* voor de leden van de AR-kiesvereni- ging Nederland en Oranje in het Geref. Verenigingsgebouw, Stations- straat 18, aanvang 2Q uur. Ook wordt gesproken over de vorm van samenwerking met de plaatselijke afdeling van de CHU. Het Rode Kruis houdt de jaarlijkse verkoping van welfare-artikelen op vrijdag 2 november van 14 tot 21 uur in het Anne Frankcentrum. In verband met de verkeersveilig heid 'voor de leerlingen van de Rijksscholengemeenschap in Woer den zullen speciale maatregelen wor den getroffen. In het midden van de weg is geen opstelruimte aanwezig en die willen b. en w. nu creëren aan de rechterkant, waar een par keerhaven is. Het parkeren wordt verboden, de strook wordt geasfal teerd en van daaruit kunnen leerlin gen uit de richting stad de weg oversteken via een 'pad' van onder broken witte strepen. De kosten worden geraamd op 5.612. In verband met zijn benoeming tot voorzitter van de Katholieke Land en Tuinbouwbond in Noord- en Zuid-Holland heeft wethouder P. J- Verhoef bedankt voor het lidmaat schap van het Intergemeentelijk Overlegorgaan. B. cn w. hebben voorgesteld de heer A. Groen (KVP) in deze vacature te benoe men. De gemeentebedrijven zit ten er in Woerden wat ruimte be treft maar krapjes bij. B. en w. zijn nu aan het kijken of het huren van de bovenste etage van een kantoor pand aan de Rijkstraat oplossingen biedt De eigenaar van het pand is bereid de benedenhal zodanig te ver bouwen dat een receptioniste het publiek daar kan ontvangen. In de komende raadsvergadering van donderdag zal de raad definitief over de toekomst van de Woerdense kazerne gaan beslissen. De meerder-, heid van het college vraagt een krediet van ruim 2,5 miljoen voor restauratie en verbouw van de ka zerne. Het is de bedoeling dat de politie in de voormalige kazerne ge huisvest wordt. De verenigde ver gadering van het Grootwaterschap van Woerden heeft besloten de door de gemeente Woerden gebouwde ri oolwaterzuiveringsinstallatie per 1 februari 1974 over te nemen. Daar mee is een bedrag van bijna negen miljoen gulden gemoeid.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 4