Nunspeet zit zonder trainer steun van sponsor Sportspetters Albatros-teams op eigen veld Voetbalprogramma m m Journalistenvakbond nu aangesloten bij vakcentrales Opstellingen^ betaald voe tbal spelen' Spörtprogrdmma Zwart Wit ontvangt Oefenwedstrijden De wedstrijden van ADO ig PORT-REGIO-SPORT-REGJO SPORT-REGIO-SPORT-REGfO-SPORT-REGIO SPORT-REGIO SPORT-REGlO-SPORT-REGiO-SPORT-REGIO-S PORT-REGlÖ-SPORT-R PORT-REGIO-SPORT-REGIO-SPORT-REGIO- ■fiRQLW/KWAiBTET VRUPAC 2 NOVEMBER 1973 BIN^BNIiAND/SPORT R13 door BER HULSING De laatste tien dagen zat Hitler in zijn bunker, vijftien meter diep onder het instortende Berlijn, Hij speelde daar met maquettes van gebouwen die hij had willen neerzetten. En met strijdkrachten die er niet meer waren. Hij gaf onuitvoerbare bevelen en werd woedend omdat ze niet werden uitgevoerd. Hij beschuldigde generaals, Goe- fing, Himmler, het Duitse volk, van verraadden liet Fegelein nog fusilleren. Met het oog op de Sowjet-Unie The heartbreak kid Cinestud '73 Duel op spoorlijn In zijn laatste dagen stuurde Hitier nog kinderen de dood in. De rollen van Hitier en Goebbels worden resp. vertolkt door Alee Guinness en John Bennett. Ernest Borgnine in 'Duel op de spoorlijn'. T ROTTERDAM Met een zwierige armzwaai nodigt Hans Bazuijnen ons uit plaats te nemen. Het is een snel gebaar dat direct duidelijk maakt dat we met een atletische figuur te doen hebben. De sportivi- téit stroomt er als het ware van af. Hij is de producer van vele doel punten in de brigade van Hermandad waarin hij van een uitstekend Tor-instinct' blijk geeft. Basketbal Volleybal Tafeltennis Waterpolo Korfbal ROTTERDAM Zwart Wit, zal de: komende drie seizoenen steun ontvangen van een sponsor. De Vaanclub kwam tot volledige overeen stemming met 'Euryzia', een firma'.van rijstpródukten.'Aan de spon-, soring zijn, wat Zwart Wit betreft, wèl enige voorwaarden verbon den. Zo zal binnenkort de sponsornaam als lichtreclame worden aan gebracht in één der lichtmasten én daarnaast zal de naam van 'Euryzia' door Zwart Wit zo veel als' mogelijk'worden gepropagéèni (ondef meer [via het clubblad). - C Hitiers einde nogal steriel uitgebeeld Hij zond kinderen de dood nog in en liet de ondergrondse, vol vluchtelin gen, onder water zetten. Ritter von Greim moest nog levensgevaarlijk overvliegen. Voor niets. Hitier bralde over zijn genialiteit, en vierde zijn 56* 6te verjaardag; op 20 april 1945, als een burgermannetje. Met slagroom taartjes, gebabbel en een dansje. De gasten mochten niet roken. Ze kregen ajn foto in een zilveren lijstje en een doosje met cyaankalicapsules. Voor de zelfmoord. Hij trouwde nog met Eva Braun en zei, gelijkhebberig, dat hij de ondergang allang had zien aanko men. Terwijl niemand daarover met hem had durven praten. De lafheid van Keitel, Jodl, Bormann, Goebbels en anderen was onvoorstelbaar. Hit- Iers waan bleef wet in de bunker. Tot aan zijn dood. Gerhard Boldt, die erbij was, en nog Met het Oog op de Sowjet-Unie heb ben The Movies in Amsterdam en 't Hoogt in Utrecht een Russische film- week. met Pirosmani, van G. Sjertgele- aja, De Speler, naar Dostojewski, van A. Batalow, en dan nog, in nachtvoor stellingen. Potemkin, Oktober, De Moeder, Tsjapajew, Hamlet, Lear... en in Enschede*® Albambra gebeurt dat een week later, van 15 tot 21 no vember. leeft, schreef er een boek over, en dat hebben Wolfgang Reinhardt, produ cer, Maria Pia Fusco, en Ennio de Condni, de regisseur, voor hun film gebruikt. Een speelfilm, geen docu mentaire, al hebben zij zich groten deels wel aan de feiten gehouden. Die zijn weer zo voorzichtig gedramati seerd, dat de gebeurtenissen, personen en emoties waarschijnlijk bleven. Hoe onwaarschijnlijk zij ook waren. Met echte journaalophamen heeft Concinl knap samengevat hoe die Hitier aan de macht kwam en wat er in die tien dagen bulten en boven de bunker ge beurde, toen de Russen Berlijn inna men. De tegenstellingen die dat ople verde heeft hij nogal eens al te symbolisch benadrukt En het sarcas me van de geschiedenis zelf heeft hij soms te zwaar onderstreept Alec Guinness speelt Hitler, met al zijn hebbelijkheden, onevenwichtige bui en en aanvallen, waanzinnig en ook weer gewoon als mens, zonder over drijving, Dat is een heel bijzondere, ingeleefde acteursprestatiegeworden. Hij lijkt op Hitier, maar niet spre kend, want voor de Duitse versie van de?e Engelse film heeft een ander Hitler, 'en Guinness, nagesproken. Toch bleef hij Guinness die voor Hit- Ier speelde. En bij alle anderen is het nog duide lijker-dat er, nauwgezet en toegewijd, toneel wórdt'gespeeld. Ik zeg 'toneel' omdat daar ia "die beperkte (nage bouwde) bunker eigenlijk alleen maar rollen van de spelers vastgelegd wer den. Die bunker werkt trouwens niet benauwend, evenmin als het lot van die nazi's mij tragisch aandoet Hun dood betekende het eind van een tra gedie van miljoenen mensen, en me delijden met die laatste tien dagen van Hitler is er bij mij niet bij. Zodat ik het hele geval hoogop met belang stelling, maar onbewogen, heb aange zien. (Amsterdam- Rembrandlplein-theater, Den Haag - Asta, 14 j.). The Heartbreak Kid werd vertoond, en door ons al kort besproken, in de Arnhemse Filmweek. De 'jongen (Charles Grcdin) trouwt en na de Joodse bruiloft in New York gaat hij op huwelijksreis naar Miami. Met zijn bruid (kostelijk gespeeld door Jean- nie Berlin) dóe maar eet en babbelt, ook in bed, meteen verbrand op het strand, zodat zij dagenlang niet uit kan, en klagelijk doet Hij ontmoet een blondje (Cybidl Shepherd) dat wel de Ideale vrouw lijkt, en door drammerig als hij is begint hij met een aan een scheiding, ofschoon de vader van het blondje (Eddie Albert) niets van hem wil weten. En die, een keiharde bankier, weet ook van dram men, zodat de botsingen met zijn schoonzoon want dat wordt hij toch ook niet mis zijn. Elaine May, eén regisseuse; dus, maak te deze comedie naar een scenario van Neil Simon, In een voortreffelijke co- medie-stijl met goede spelers, én een rake weergave van Amerikaanse bur gers, zakenlieden, hun omgeving, hun genoegens, gewoonten en opvattingen. Een vrolijke comedie is het niet. De vergissing is, of wordt, nogal triest, vooral voor het in de steek gelaten bruidje, dat toch best 'n aardige meid is. En het halsstarrige achter die an dere aanzitten heeft wel iets komisch, maar het is nogal verbeten en hard ook. Vooral in het gevecht met die vader. Tenslotte wordt niemand over KSSB tuigd, dat het tweede huwelijk zoveel gelukkiger zal zijn. En dat was waar schijnlijk Elaine May's satirische be doeling: romantisch geluk voor eens en altijd voor zulke mensen ia die sa menleving? Vergeet het maar. (Den Haag - Bijou, 14 j). Het mtematioiuue studentenfilmfesti- val Cinestud 73- begint op donderdag 15 november om 14 uur met de ope ningsvoorstelling en eindigt op vrijdag avond 23 november. In drie voorstel lingen per dag zullen er in Kriterion films van studenten uit meer dan der tig lauden wórden vertoond. Europese landen. Volksrepublieken tot aan die van 'China1 toe, Noord en Zuid Ameri ka, Arabische landen en Israël, en, om nog wat voorbeelden te noemen: Ceylon, Hong Kong, Malta, Thailand. Het in 1960 begonnen Cinestud had de laatste keer, in '70 films te veel. Deze keer is er door allerlei kontakt- figuren overal al bij voorbaat een keuze gemaakt. Verwacht wordt dat de films nu representatiever en van betere kwaliteit zullen zijn. Om niet beperkt te blijven tot het vertonen van films heeft Cinestud nu ook twee discussiedagen Ingesteld. Op maandag 19 en'dinsdag 20 november zal er van 's morgens elf tot 's namiddags vijf ge praat worden over engagement in de film. In de pas verschenen brochure Cinestud 73 (ƒ3,25 storten op postgi ro 427710) staan over dat onderwerp a! verscheidene inleidende artikelen. Van Peter van Bueren, dr. J. Hes, Cas Smithuysen, Bert Haanstra, George Sluizer Leonard Henny e.a. Er wordt in geschreven over instellingen die al min of meer geëngageerd werken: Ci- neclub, Het Vrije Circuit, actie Co lombia, en ook over de.Filmakademie. Er is dus voldoende discussiestof aan gedragen. Bovendien worden alle Ci- nestud-films er kort in beschreven (in het Engels), en hier en daar, op de ze ventig pagina's, staat een foto. Bij de spoorlijn waren, in de Ameri kaanse cr&isjaren, altijd zwervers, die op de (goederen)treinen sprongen om naar een andere plaats te rijden, in de hoop dat zij daar werk zouden vin den. En er'waren treinleiders die de nog een historisch soort -jongen, die; even 'groot'wilzijn. en mee wil doen. Voor sensatie zorgde Aldrich wel, en ook voor wat ondsrbrdsiiigen met een Jboertige humor. Er wordt brand gesticht, er rijden bijna verstekelingen er weer afjoegen of sloegen. Een daarvan sloeg ze, volgens dit ver haal van Christopher Knopf, met ge noegen onder de wielen. Dat was voor zwerver Nummer Een een uitdaging om toch met de trein van die vent mee te rijden. Het werd een zinloos gevecht op leven en dood. Waar zwer vers en spoorlieden weddenschappen op afsloten. Robert Aldrich heeft het verfilmd en die sadistische dikzak maakte, behalve The Dirty Dozen, meer dan een dozijn andere 'vuile' films over niets dan oorlog, in oorlogs- en vredestijd, met mensen die elkaar wreed naar het ie; ven staan. Dat kan hij goed. Maar hij overdrijft hef wansmakelijk. Enig menselijk .inzicht, in het lot der werk lozen toont hij niet. Ze zijn smerig, dom en laf op de naar helden na, die elkaar graag de hersens inslaan. Ze worden door een stel acteurs ook-over- dreven gespeeld. En zelfs Ernst Borg- nine; -als de moordzuchtige treinlei der, puilt voortdurend uit van woede, haat en bloeddorst Lee Marvin, als de 'sterke man' der zwervers doet het heel wat beheerster en beter dus. Keith Carradine is dan treinen op elkaar, de stoker brandt zich, de remmer breekt zijn nek. Er wordt van en op de rijdende trein ge sprongen, gevallen, gejaagd, gerost en mishandeld. En Aldrich, die begon met een in tweeën gereden man, ein digt met het gevecht van Ernst en Lee, die grommend als beesten te keer gaan met balken, een hamer, een ketting, een bijl. Lee wint B.H. (Amsterdam Bellevue Cinerama, 18 j.). Den Haag - Apollo. AMSTERDAM Op het hoofdkan toor van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is gisteren een contract van samenwerking geslo ten tussen de NVJ en het overlegor gaan van de drie vakcentrales. Hiennée is voor het eerst in de ge schiedenis van de Nederlandse vakbe weging een categorale vakbond recht- sfreeks lid geworden van het overle gorgaan respectievelijk de toekomstige federatie, van vakcentrales; f De vakcentrales hebben deze recht streekse aansluiting bij het overlegor gaan .geaccepteerd tegen de achter grond van- de .historische positie van de journalistenvakbond ,(3600 leden) en. de huidige ontwikkeling van-de NVJ; ten; aanzien van een gewenst contact met de vakcentrales. Waarnemend NVJ-voorzltter Wim Klinkenberg noemde hef contract*een historische stap. Hij benadrukte dat journalisten nu zeer bewust hun posi tie zien als collega-werknemers. KOZAKKEN BOYS: Van der Linden; Koman, Tameris, De Graaff en Van der Stelt; Van den Heuvel, Vogel en Grocnevcïd; Van Vuuren, Den Breej- en en Ippel. Leo Lceggangers onti breekt wegens gekneusde kniebanden. Ippel (15 jaar), die vorige week debu teerde, is wéér van de partij. Damen wacht nog één wedstrijd schorsing. SHO: trainer Rob Spigt achtte de aan wezigheid van Troost (liesblessure) onzeker, terwijl Den Boer (open wond aan scheenbeen) hoogstwaar schijnlijk óók ontbreekt De vermoe delijke opstelling is: Groenenberg; No bel, Hitzert, Schipper en Bravenboer; Booman, Grauss, De Boom en Reed ijk; Van Bennekom en Troost. TER LEEDE: Landmeter; P. van der Heiden, De Bruin, Schoen en Boot; Vonk, Ligtenberg en Bisschops; D. van Biezen, Krop en Van der Fange. 's-GRAVENZ.SV: (vermoedelijk) Van Kooten; Kool'e, De Jonge, Van Dron- gelen en Rooseboom; Pajic, Van der Meer en Dijkhuizen; Moritz Storm en Groenenberg. Nowee (pas hersteld van griep) en Vos (drukke werkzaam heden) zitten op de bank, maar zullen tijdens de wedstrijd wêl worden inge zet DE ZWERVER; K de Jong; P. de Jong, P.B. de Jong. C. Slagboon en Stoik; Vink, Keesmaat en Leentvaart; De Pauw, Zanen ca Van Stenis. Oe- femneester Van den Bosch kent nog onzekerheden omtrent Slagboom en Zanen, die licht geblesseerd zijn. RWH: Zoeter; Statz, Van Batenburg, Schouten en Van Hamburg; Den Har- log; Steketee en Nugteren; Vlasblom, A. van der Spoel en Birahy. P. van der Spoel is buiten de ploeg gelaten, terwijl in 't Veld is geblasseerd aan dijbeen. Van Hamburg en Vlasblom zijn hun remplacanten. QUICK BOYS: Nijgh; Remmelzwaal, A. Haasnoot, Den Hollander en Ver does; Pronk, P. Haasnoot; Klinken berg en Van der Plas; Van Duyn en Puimgraaff. Doelman Schaap ont breekt nog steeds. CSVD: Van Oort; J. Zoutendijk, Van Oostrom, Schuitemaker en Willigers: Doorduyn en Praagman; Chung, T. Zoutendijk en Van der Meer. NOORDWIJK: nog geen opstelling be kend. Ben Barten heeft hersenschud ding en Cor Vreugdenhil ondervindt hinder van een enkelblessure. Boven dien zijn nog altijd A. Spaanderman en G. Duindam niet van de partij. ZWART WIT; Van der Laan; Hak, A. Wander, C. Wander on Van den Heu vel; Van der Sande, Viergever en Ter Hors; Jansen, Steur en Van Waard huizen. HEERJANSDAM: Meijer; Gouman, Van der Pas, Tieleman en De Vries; De Beeld, Van Zijderveld en Huis- JJian; Dorsman, Blom en Van der Spoel. Scheidsrechters zijn: Jac. H. Ch. Bieze uit Amsterdam (Koz.BoysSHO), J. Bol uit Krimpen aan den Ussel (Ter LeedeIJssemeervogels), G. A. van Rijk uit Alblasserdam (SDVB—'s- Grav. SV), H. A. van Driel uit Slik kerveer (De Zwerver—RWH), F. Kok uit Amsterdam (WOGQuick Boys), J. A. Boender uit Zwolle (ACV—CSVD), G. Kiers uit Drieber gen (NoordwijkNunspeet), en J. H. ten Braak uit Dordrecht (Zwart Wit Heerjansdam). Hans Bazuynen: wam weer een doelpunt Van de twintig treffers die de politie- schutterij tot dusver in vijandelijke doelen knalde, nam de 26-jarige Haas er dertien voor zijn rekening. Zoiets kan geen toeval zijn-" De goalgettcr zegt er zelf van: 'Vroeger trof ik nog al eens doel met een kopbal'. Begrij pelijk want hij is nogal aan de lange kant. 'Nu moet ik het meer hebben van vrijlopen'. Een kunst die de Her* mandad-spits uitstekend verstaat. Doordat zijn faam hem bij de tegen standers al vooruit gesneld is krijgt deze 26-jarige te maken met een stevige mandekking terwijl het dik wijls voorkomt dat hij door twee verdedigers wordt bewaakt. Het helpt tot dusver niet veel want Hans schiet, tot grote vreugde van zijn clubgeno ten toch veel raak. De schutter heeft het 'vak' geleerd bij Feyenoord waar hij 'bij de junioren onder meer met Wim Jansen en Joop van Daele speel de. Hij heeft daar als allrounder ook nog een seizoen in het doel gestaan waarin hij de ballen net zo gemakke lijk uit zijn doel hield als dat hij er ze nu in schiet Hermandad is als politie-sportverem- ging een gemeenschap die zich beper- kingen op moet leggen. Alleen zij die in politiedienst werkzaam zijn kunnen lid worden hetgeen betekent dat de opvolgers, omdat er geen junioren zijn om acte de prêsence te geven, niet staan te dringen. Een voordeeltje is dat er in diensttijd, op woensdag middag moet, met nadruk op het woordje 'moet', worden getraind. Elke politie-man moet namelijk verplicht aan een sport doen en zodoende bete kent het beoefenen van voetbal, óók voor Bazuijnen, een kwestie van dienstverrichten. Aan de andere kant ■vindt Hans één keer trainen per week te weinig. Hij compenseert dat met veel partijtjes badminton, een sport die hij mede graag beoefent en, tevens een goede training betekent Toch hoopt deze Hermandad-crack op meer trainingsfaciliteiten in de toe komst. Uiteindelijk hebben de spelers er ook veel voor over. Het komt wel eens voor dat er op vrijdagnacht dienst wordt gedaan terwijl er de an- dere dag in competitieverband wordt gespeeld. Natuurlijk niet best om in een optimale conditie de grasmat op te komen. Vanzelfsprekend trekken de verrich tingen van Hans de aandacht. FC Den Bosch had hem graag gecontracteerd maar daar voelde hij weinig voor. Ik wil best betaald voetbal spelen' zegt hij: 'Maar dan bij een club in Rotter dam of omgeving. Wanneer er een lu cratief aanbod zou komen zou ik be slist geen nee zeggen". Voorlopig ver toont de kansenbenutter zijn voetbal capaciteiten nog voor weinig publiek. Hij zou het best prettig vinden' wan; neer de leidinggevende figuren bij de politie eens wat meer belangstelling toonden. Dat zou een stimulans kun nen zijn om tot betere prestaties te komen. Overigens is niet iedere politie-man die voetbalt, actief bij Hermandad. Neem Krien Koster (SSS) of Elenbaas (De Musschen), 'Wanneer wij op al die mensen een beroep zouden kun nen doen, zou ons team echt wel in de eerste klas kunnen meedraaien', al dus de mening van Hans die vindt dat ook de accommodatie op het sportcomplex Duijvestein aan de Grindweg, veel verbetering behoeft Van een noodwinkel is een cantine gemaakt en voorts zijn er vier houten kleedkamers die om vervanging schreeuwen. Er is weliswaar warm en koud stro mend water. Dat wil zeggen, zolang het niet vriest Want dan laat de nor male watervoorziening het afweten. Omdat de politiesportvereniging de inkomsten alleen uit de contributies moet betrekken is de spoeling dun en zal de verbetering van het domein nog wel even op zich laten wachten. Wel is er zowel letterlijk als figuur lijk een lichtpunt Het half verharde veld op Duijvestein krijgt mogelijk verlichting en dan kan er ook in de avonduren worden getraind. Overigens vindt Hans dat de dans om de punten in dit seizoen tegen hèèl NUNSPEET, Het morgen tegen Noordwijk binnen de lijnen komende Nunspeet zit zonder trainer. De on langs gecontracteerde oefemneester Wietse Hoogeveen (ex-PEC) werd vo rige week donderdagavond van zijn verplichtingen ontheven, nadat de prestaties Nunspeet bezet de laat ste plaats te wensen overlieten. Nunspeet toonde zich wel tevreden over de oefenstof van Hoogeveen. doch was van mening dat hx faalde in de communicatie met. de spelers. Daardoor, zo liet het bestuur weten, werd de wedstrijdinstelling geschaad. Nunspeet is momenteel in onderhan deling met een nieuwe trainer. Eredlvfelc: Dames: Transol RZ-The White Stars. BV Amsl«lveen-AMVJ. DED-BOB. Wlls- kracht-Gerard de Lange BC. Heren: Haarlem Cardinals <2/11V, Frtsol-Trans») RZ (2/11). Typsoos-ASVU, Raak Ounch-Frtsol, Levls-Ce- rard de Lange bc, ded-Haarlcm Cardinals. Vat.. Ned; Ponar EBBC. Pelta Lloyd-BS Lel den Transel RZ 'FAC. Typsoos-Raak Punch 14/11). sportieve tegenstanders gaat. 'Het is zonder meer een prettige afdeling' concludeert Bazuijnen, die ook nog twee goaltjesdieven naast zich heeft staan. Immers Jan Hameetman. zijn buurman (op.de grasmat) schoot ook al vier keer raak en ook Peet van der Sman zal zich geen ogenblik bedenken wanneer hij een doelrijpe kans krijgt. En om nog even op die sportieve te genstanders terug te komen merkt de topscorer op: 'In het verleden kwam het nog wel eens voor dat onze tegen standers eerst tegen de poltie speel den en dan pas tegen Hermandad. Dan moesten we uitkijken voor onze 'onderdanen'. Vooral wanneer er een knaap bij liep die pas om de een of andere reden een bekeuring had ge had. Dat probeerde hij dan op ons te wreken. Ik probeer zoiets altijd zo sportief mogelijk af te straffen in de vorm van een doelpunt' Of zoals hij het noemt: 'Eerst de speler 'wegbren gen' op een tactische manier. En dan de bal laten vertrekken...wam, er in'. De leden van de voetbalvereniging Maasdijk gaan op 9 november gratis kijken bij HIJS Veronica 538-Brussel Over ijshockey gesproken: Raak-go- alie Dave Andrews is tóch in het be zit gekomen van de Nederlandse nati onaliteit Hans van Sliedrecht (SHO) mag.in december weer voetbal len O Hans Helleman bracht Zwart Wit in contact met de nieuwe sponsor Jan van Leeuwen (Ter Leede) voetbalt mogelijk nooit meer vanwege een knieblessure Zeventienjarige Dick Kiel van Go Ahead K Is nu top scorer in de eerste klas Oud-ama- teur-intcrnational is nu sportcorres- pondent van een Nederlandse krant in Barcelona Wieldrecht heeft deze competitie nog maar één keer ge scoord O In de toekomstzesdaagse van Milnchen start Poeldijker Janus van Tol aan de zijde van Schiedam mer Jan Freur RWH'er Piet van der Spoel verlaat binnenkort de Rid- derkerkse club. Reden: hij verhuist naar Friesland, waar hij reeds enige tijd werkt Kozakken Boys' midden velder Jan Groeneveld werd vader van een dochter Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst: Kozakken Boys probeert morgen voor de tweede keer de 15-jarige Sjaan Ippel 9 Nu spreekt men reeds over Jan Rombout en zijn baby's Arbiter S. Brouwer werd alsnog aangewezen om de 'be ruchte' SpakenburgGo Ahead K, die morgen wordt afgewerkt, te fluiten. Daardoor arbitreert de heer G. A. van Rijk nu SDVB's-Gravenz. SV Aad van der Laan neemt morgen afscheid van Zwart Wit. Uitgerekend tegen Heerjansdam, de club uit zijn eigen woonplaats Eredivisie: Dames: Van Houten ,VCH-Bouw- Itist Ontwi, NDI Valuas-Octopus.- Dynamo A- Lycurgus, Raak SFC-aec, dvc-Corbulo, Vre- destein-Tempo Team Haas'68. Ereklasse: Dames: Tempo TeamIl-Delta Lloyd. De TreffervVW, Steeds VpoTutt-Tcm- po Team. Heron: Delta Lloyd-Iduna Habe. JCV-Sanocel Scylla. Tempo T«am-14MB VDO. Promotie Ereklasse: A: St. - Aloyslus-Hooge Huys. Sanocel Scylla H-Bruynzeel, Tempo Team II-Maasbrce, B: De Vetuwc-lrene, Pnoeitlx-Brtiynieel. Tempo Team III-Valken- burg AMVJ. Hoofdklasse: HZC-De Robben VZC-Rltmeestcr (3/II), HZPC-2wemlust-Den Hommel (3/11). Neptunes Amersloort-De Zeil LG8 <3/n), ÜJK-Nereus (3/11), De Meetmen-ZIAN Vites se, Neptunes Arnhem-AZPC, Eerste klas Po lar BaorS'GZC (3/11). ZCG-UZSC (3/11). DA- W-AZC Alphen 43/11). SHV-DZV (3/11). PSV- Het v, BZV Fortuna-HPC. Hoofdklasse: Het Zuiden-Blauw Wit, Fortuna- Rhoda. Die Haghe-Ons Eibernest. Luto-De Danaïden. Archlpel-Deetos, Overgangsklasse A: Rlgtersbloek-Asko. Steeds Hoger-DKOD. Nlc-Wordt Kwiek. NaSs-Sparta, B; De Alge- mene-Allen Weerbaar, HKV-Westerkwartier, Samons-ZKV. Fldes Pcta-Koog Zaandijk. C: KVS-Deto, Trekvogels-ZKC. RapiditasSDC, PSV-Oost Arnhem. Bovendien dragea de."spelers .van de topteams voortaan trainingspakken met de sponsomaam. Evenzo; wordt, een tas (met uiteraard de sponsor- naam daarop vermeld) aangeboden. Als geste heeft de finna. óók aan de spelers een paar schoenen uitgereikt, welke als. hun persoonlijk eigendom kan worden beschouwd. Overigens heeft 'Euryzia' geen enkele invloed op het bestuursbeleid. Bovendien zal de naam 'Zwart Wit' geen verandering ondergaan, zoals onder meer met Ac tief Amstelveen en talrijke basketbal en volleybalclubs wel het geval was. Realisering van reeds lang sluimeren de bouwactiviteiten was voor Zwart Wit de oorzaak om tot een samenwer king te komen met een sponsor. De uitbreidingsplannen, zoals het bestuur die op dit moment voorstelt, is te ver delen In" drie "óbjecten: de boiiw va[n een vergaderruimte, verbouwing van de kantine en de bouw van twee kleedlokalen, wasgelegenheid en scheidsrechtcrsruimte ónder de tribu ne. De geschatte 'bouwsom is begroot óp/ 130.000. UI telgen middelen kan éeii bedrag van circa ƒ.40.000 wórden vrijgemaakt; Met de geldén van de sponsoring en een af te sluiten lening kan een bedrag van ongeveer 110.000 worden gehaald. -i Dé- resterende 20.000 zullen diénen te komen uit de korting op materia len en. een zékere mate 'van zelfwerk zaamheid/ ROTTERDAM Dinsdagavond wordt op twee fronten gevoetbald, in het kader van de Vaan-cup is Zwart Wit op eigen terrein de tegenstander van de eerste divisieclub Fortuna Vlaardingen, terwijl in IJsselmonde wordt gevoetbald tussen Zwervers en KWH. Beide ontmoetingen beginner, om 8.15 uur. ZWIJNDRECHT Op de voorlaatste wedstrijd van de eerste veldperiode worden de afdelings-twaalftallen van Albatros massaal naar sportcomplex 'Bakestein' gedirigeerd. Het in de dis trictscompetitie uitkomende standaard team heeft, als geen ingelaste ont moeting wordt vastgesteld, opnieuw vrij- Door het trage verloop van de competitie zal Albatros na dé winter- rust onafgebroken in actie moeten ko men om op tijd klaar te zijn. De re serves treden om 3.30 uur aan voor de semi-derby tegen DVS uit H.I.Am bacht De .buren hebben een goed draaiende ploeg die de overwinning niet op een presenteerblaadje zal ge ven. Albatros 3 en 4 plus bet derde aspirantenteam moeten zich verdedi- pen tegen een Gorkumse invasie. De wedstrijden tegen GKV 4, GKV 5. eh GKV A5 beginnen op hetzelfde tijd stip (1.30 uur). Ook de beide jeugd- ïwaalftallen komen binnen de lijnen. Als de hoogste equipe compleet aan de startlijn kan verschijnen (3.30 uur) moet de 90 minutenrace tegen Vrien denschaar J1 winnend worden afgeslo ten. Nadat Albatros J2 om 12 uur te gen Zwervers J1 het spits heeft afge beten maakt Albatros Al in het duel met ADO Al (3 30 uur) de zevenarms- ge wedstrijdkandelaar compleet la klas A; Koi'akken B«ys-SHO 3.00. Ter Leed-e*!J5se<lmeervi>ee!s 2.30, SVZW-Amstel- veer, 3.00. DOVO-IIulien S.OO. SDVB-'a-Gra- ven?.. SV 3.00. De z.verver-RWH 3.00. Ie klas B: WOG Quick Boys 3.00, WHC-GVW 3.00, ACV CSVD 2.30. Spakenburg-GO Ahead K 3.00, NoordwIJk-Nunspeet 2.30, Zwart Wit- Heerjansdam 2.30. 2e klas A: SlZO-SplJkenlsse 3.00. Zuldvoeela- ZCFC 3.00, RCL-Excels!oj M 2.S0. NDSM- SJW '2.3P. DOTO-IJrmitden 3.00, Zuldland- Geinoard 3.00. 2e klas B: Gravenïande-NSW S.OO, Zwalu- wen-Arnemulden 2.30, SC Voorne-Jodan-Bays 2.30. De Mecuwen-HBSS 2.30. SSS-ASWK 2.30. KIJsoord-DInteloord 3.00. 3e klas A: S3' Hoagvllet-Excelslor P 3.00, DU- NO-JAC 2.30, Rozenburg-mjTfburgse Boys 2.30. DSVP-Koudekerk 2.30. SV'35-Loosdutnen 2.30, Spirit-Zwervers 2.30. ■3C. klas B: PPSC-OranJe Wit 2.30. VW-Grooto I.indt 2.80. PlershlI-Maasdljk 3.00. WGZ- Vlaardingen 3.00. ZBVH-Woudrichem 3.00. Barendrecht-Meltssant 3.00. 4c klas A: NaaldwIJfc-Scbeveningen 3.00, TAW-SVOW 3.00, Ornas-Lisscr Boys 3.00. Katwljk-Oegstgeest 3.00, ARC-Woubrusso 3.00. 4e klas B: Monster-Zwammerdam 3.00. Lyra- Schoonhoven 2.30. DEVJO-SVPTT 2.30. Serap- ter-Altitis WNC 3.00. DSO-Be Fair 2.30, Bol- nes-CapeJle 3.00. 4e. klas C: TSB-Schellulnen 2.30, SNS-Her- mandad 3.00, Hlllegersberg-Maasdarts 2.30, Eeeuwljk-HVO 2.30. NBSW-Amelde 3.00, 'Stel- lendam-TOGR 3.90. 4e klas D: ïleorkerk-strijen S.oo, Groot Am- mers Pellkaar: 2.30. Haaften-ASH 3.00. Arkel- Asperen 3.0C. Hetnenoord-GJS 3.00, Wiel- dreeht-Nw. Lekkerland 2.30. 33 West I: De Musfcetlera-SDCP J.00. NSC- DESTO 2.30.Aldus-De Geuzen 2.30. Sport- lust-Montfoort 3.00, Veluwse Boys-DVS 3.00. 4A West I:, SAC-Jong Holland 3.00. EVC-ADM 2.30. SMS-KMVZ 2)30, Jong Hercules-Hoofd dorp' 2.00; DWA-Brandweer 2.00, VEW-lnÜ- mis. 2.00. 3 Zuid: SSC-Tho!«nse Boys 2.30. NOAD-PTT Breda .3.M, Good Luck-WHS 2.30, Smerdieï- WU Zwart 3.00. NEO-Altewa 3.00, RHLandia- Teraeuzense Boys 3.00, Hoek-SIeeuwIJlt 3.00. 4A Zuid: GDC-BVC 3.00. Heufcelum-Kuet Roest 2.30. Nivo Sparta-Zwatuwse Boys 3.00, Bra- kel-WUhelmtoa 3.00, Veen-Roda Boys 3.00. 4B Zuid: AZW-The Gunners 2.30, Kapêlle- Wlssekerke 2.30. BWR-WolphaartsdiJfc 3.00. Nieuwtand-Kloettnge 3.00. Yerseke-YVN" 3.00, Christandl-Krabbeodljkc 3.00. 's-GBAVENDEEL Het programma voor de korfbalvereniging ADO voor zaterdag is:: ADO. .1Ons Eiland, 1 (15.30 uur). Kinderdijk 3—-ADO 2, Oranje Wit 32—ADO J2, ADO Jl— DVS, ADOa—BKCal (14), Blauw Wit '51 A—ADO A3, ADO piip.1—Oranje Wit pup. 1 (10.30), Snel pup. 2—ADO pup., 2. Kinderdijk pup. 4—ADO pup. 3.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 13