PV' is zeer actief op autoloze zondag over R'damse fotograaf krijgt Amerikaanse onderscheiding Fout apotheek hersteld door hulppolitie Vlaardingse wethouder minister milieuhygiëne ter meulen Beef-eater Aan behoeften kan niet worden voldaan Meer informatrices ingezet Nieuwe uitgave Hollanders komt - naar het ivater Wandelen Mogelijkheden IlROUW/KWcAiRflET VKJJIDlAfG 2 -NOVEMBER 1973 Ti"*1'; KRIMPEN AAN DEN IJS-/ SELDeze week is een herv- druk uitgegeven van Herman de Man's 'Hollanders komt naar. het water', omstreeks 1920 uit gegeven door de Reederij op de Lek. Nu komt het boekje in de; oorpsronkelijke spelling en; voorzien van de oude penteké. ningen van Dirk Nijland uit in'; opdracht van het streekmuseum. 'Krimpenerhof te Krimpen aan' den IJssel. Het gaat om een poëtisch ge'-': Stelde reisbeschrijving in de ne-I gentiende eeuw, waarbij het tra ject Culemborg-Rotterdam met' een raderboot werd afgelegd^ Landschappen, dorpen en ste-, den met hun eigen typische elf genaardigheden worden door een deskundige bij uitstek, als' Herman de Man was, op meesle pende wijze beschreven. Hoewel de verteller een nu schijnbaar door de tijd achter haalde reisbeschrijving en sttua-' tie schertst, zullen liefhebbers van de oude Krimpenerwaard het ook nu nog met veel genoe- gen iezen. Hermand de Man werd in IVor-. den in 1897 geboren, woonde la-' ter in Oudewater, Vianon en- kwam 'in 1948 bij eeri vliegtuig ongeluk om het ieven. .Het boekje is uitsluitend verkrijg baar bij het streekmuseum 'Krimpenerhof, IJsseldijk 314 in Krimpen aan den IJssel voor de prijs van 3,95 Men kan het. op het- zelfde adres bestellen door f 5,20 over te maken np[ gironumn?"- 611150. Andere parken zijn Het Vroese Park aan de Vroesenlaan, te bereiken met tramlijn 3, de Rhoonse grienden te bereiken met de metro tot aan het Zuidplein en daarna met de bus 62 of 65. Fietsroutes zijn verkrijgbaar bij de VW. Ouders met kinderen, die moeilijk aan wandeltochten kunnen deelnemen, zouden misschien een be zoek aan de vele Kinderboerderijen kunnen brengen, dieer in de Maas stad zijn. Kinderboerderij De Kool is gemakkelijk te bereiken met de metro tot aan het Zuidplein daarna met bus 70, kinderboerderij. De Wilgenhof, vertrek met bus 35, kinderboerderij De Kraal, die met de buslijnen 36 of 3S van af het Centraal Station te be reiken is. Voor weer anderen is deze autoloze zondag misschien het meest geschikt om eens een bezoek te bren gen aan de zeer vele musea, die Rot terdam rijk is. Museum Boymans van Beuningen, aan - de Mathenesserlaan 18, geopend vanelf tot vijf uur, is vanaf- het Centraal Station te bereiken met tramlijn 5,- het Historisch Mu seum aan de Korte Hoogstraat 31, is geopend van elf tot vijf uur, museum voor Land en Volkenkunde is te be reiken met tramlijn "5. Oók het Zak- kendragershujsje is zeker de moeite van een bezoek waard. Het Is op de autoloze 'zondag geopend van elf tot vijf uur. Hierin, is een tingietèrij ge vestigd. Het huisje is te bereiken met tramlijn 6 of lijn 9. Ook bij het Mari tiem Museum Prins Hendrik, aan de Burgemeester 's Jacobplein 8. is geo pend van elf tot vijf uur, is gemakke lijk op deze dag met tramlijn 4 te ko men. (ADVERTENTIE) De Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer heeft zulk een omvangrijk programma voor de komende ïondag, Maak uw rolgordijnen zelf. U maakt ze heel makkelijk zelf die leuke rolgordijnen, vooral nu wij ze verkopen met zelfwerken de rolstok en doek, kompleet met alle benodigdheden en 'n ge bruiksaanwijzing. Het doek is er in de kleuren oranje, donker bruin en geel, Uit de prijsserie van f 35,-- t/m f 55,-. Voor ramen van 60-90 cm nu voor ^KkBBS Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM Het vierjaren- bouwplan van café-restaurant Engels in het Groothandelsge bouw in Rotterdam is voltooid. Van vandaag af kan men er een keus maken uit kleine, gezellige restaurantjes, zoals bijvoorbeeld het Spaanse Don Quijote, het Hongaarse Tokaj en het nieuwste, de Engelse Beef-Ea- ter. Dit laatste is een nieuwtje in Rotterdam. Ooit van dé 'car- veiy* gehoord? Dit systeem/dat het in Engeland bijzonder goed doet, houdt in dat u zelf uw vlees snijdt en groente en ver schillende soorten aardappeltjes haalt aan de 'carvery*, een lang zelfbedieningsbuffet U kimt een keus maken uit vier verschillende soorten vlees met bijbehorende sauzen en di verse groenten, zoals worteltjes, doperwtjes, groenten van het seizoen en sla. Vooraf kunt u kiezen uit een aantal cocktails of soepen en na het hoofdge recht uit diverse 'toetjes'. Dit alles voor een redelijk betaalba re prijs. Nieuw is ook de bar Old John Pub, waar men gelijk de En gelsman het bier kan nuttigen uit pints- en halfpintsglazen en bovendien een spelletje 'darts' kunt spelen. Met al deze ver bouwingen is het oude Engels van "n levensgroot 'familie-café' veranderd in een geboouw, waar tal van mogelijkheden zijn om de geneugten uit vroegere va kanties opnieuw te beleven. Alle maten met een hoogte van ong. 170 cm.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 14