Gevolgen oorlog zullen nog lang voelbaar zijn Sterke groei hypotheken Batava grotendeels in buitenlandse handen Agent vaak oorzaak van verzwijging in polissen f m New York zet daling voort Sears denkt nog over nieuw bod op Hiinkemoller Lexis *dl Japan verandert interventiekoers van de dollar Van een bijzondere medewerker TEL AVIV - De oorlogvis: (althans voorlopig) beëindigd, maar de economi sche problemen voor Israël beginnen nu pas. Het werk in de bouw is welis waar hervat, de machines draaien weer en de winkels zijn heropend, doch de buikriem moet door de Israëliërs worden aangehaald. Resultaten Estel op 6 november Aantal faillissementen in derde kwartaal lager NOTU adviseert hogere tarieven voor opinieweekbladen Situatie nu nog onduidelijk Cijfers Estel 0 nov. Geen akkoord tussen Volvo en Berliet Brons Orobio-groep (assurantie) opgericht Holtrüst verkoopt mee rderheidsbelang Verslag ombudsman levensverzekering: Schuitema verwacht hogere omzet llROW^WjAgiïgr VRUDbVO 2 NOVEMBER 1975 FINANCIËN EN ECONOMIE T19/DR21 Minister van financiën Sapir In Israël wordt weer gedacht aan de opbouw van wat door oorlogs geweld is vernield. Op de foto leden van de kibboets Gvat in de va lei van Jesraël, die het puin van een gebombardeerde school ruimen. Van een onzer verslaggevers "Wanneer de olieraffina derijen noodgedwongen hun produktie moeten verminderen, zal dit ook grote gevolgen liebben voor de Nederlandse chemische in dustrie, die thans naar schatting 8 procent van de beschikbare olie gebruikt. In de totale chemische industrie in Nederland zijn in to taal 90.000 mensen werkzaam; de totaalomzet bedroeg vorig jaar 10,3 miljard. Eike moderns kantoorboekhandel ontrolt het complete Atlanta-proaramma voor UI Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Zes buitenlandse beleggers hebben een meerderheids belang verworven in de holdingmaatschappij Batava Margarine Fa brieken (Federatie Verenigde Fabrieken). Zij hebben het meerder heidspakket overgenomen van de heer J. M. Holtrüst, president-di recteur van Batava. Een bod op het overige uitstaande aandelenkapi taal wordt niet overwogen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het achterhouden van gegevens hij liet afsluiten van een verzekering leidt opvallende vaak tot problemen, waarmee de ombudsman levensverzekering te maken heeft. Vrijwel steeds blijkt! niet de verzekerde de oorzaak te zijn van de verzwijging, maar degene, die het verzekeringsadvies kadi- gegeven en de verkoop tot stand had gebracht. - Koersen in Montreal 'mi,. 30 okt 17.580 15.120 1.798 304 1.197 31 okt. 17.890 14.440 1.805 415 1.080. 1 ncv. 16.920 15.530 1.761 408 1.026 -i 5 ISRAEL SIAAT VOOI GROTE ECONOMISCHE PROBLEMEN De gevolgen van dé strijd zullen -— ook volgens de grootste optimisten -- minder snel overwonnen zijn dan na de Zesdaagde oorlog van 1967. Voor het uitbreken daarvan werd het land geplaagd door ernstige werkloosheid en het achterblijven van investerin gen. Dankzij een toegenomen immi gratie waardoor de bouwnijverheid steeg en dankzij schenkingen van Jo den uit de hele wereld kwam het land daar toen snel overheen. Israël staat nu echter aan .de andere kant van de streep. Er bestaan forse spanningen op de arbeidsmarkt en de inflatie tiert welig. De regering heeft gewaarschuwd, dat de oorlog het levenspeil van vooral de hogere en middenklassen fors zal aantasten! Eerste noodzaak is het opbrengen van de directe kosten van de oorlog. De eerste week van het conflict kostte Israël bijna 2 miljard dollar (onge veer 5 miljard). De regering heeft, als een tegemoetkoming in de kosten van de oorlog, het volk 'n verplichte obligatielening van 240 miljoen dollar opgelegd. Daarenboven hoopt zij door een vrijwillige actie op het stuk van het plaatsen van obligaties nog eens 200 miljoen dollar binnen te krijgen. De helft van dit bedrag zou reeds toe gezegd zijn. Over de huidige stand van zaken met betrekking tot de economie van het land zijn de deskundigen verdeeld van mening. Sommigen in het minis terie van financiën verwachten, dat de groei van het nationale inkomen in het komende jaar - minimaal zal zijn. Anderen vrezen voor dit jaar een daling van het bruto nationale pro- dukt, die wel eens 7 miljard dollar zou kunnen belopen. Geraamd wordt, dat Israël iedere week dat het leger van burgers op oorlogssterkte blijft 14 miljoen dollar aan produktic verliest. Daarbij moe ten dan nog worden gerekend de kosten van het leger zelf, tw. zo'n -7,1 miljoen dollar. Dit niettegenstaande een krediet van de Ver. Staten voor de aankoop van wapens ten bedrage van 2 miljard dollar. Zijn hoop heeft Israël gevestigd op bet Jodendom in de wereld. Een week na het begin van de oorlog trok de minister van financiën, Sapir, al met enkele mensen naar de VS om de Joden daar te bewegen gelden be schikbaar te stellen. Tot nu toe zou een bedrag van 500 miljoen dollar zijn verkregen, docht het uiteindelijke doel is een bijdrage van de Joden in de wereld van niet minder dan 1,3 miljard dollar. Wat de mankracht voor de economie aangaat zijn de vooruitzichten onzeker zo lang' zovele burgers In actiave dienst moeten blijven. Zelfs indien blijkt, dat het 'staakt het vuren' op onbehoorlijke wijze wordt nageleefd dan nóg is het te vroeg bm te spreken over ontslagen -van reservisten uit rie dienst, zo heeft de minister van oor log, Mosje Dajan, gezegd. Een teruggang in het gebruik van luxe-zaken zal niemand in Israël kwaad doen'. Dit heeft een vooraan staand econoom verklaard. Voorwaar de is, dat het kan' bijdragen aan het opvoeren van de produktie voor de export, de voornaamste deviezenbron na het toerisme, Israël is voornemens een wereldwijde campagne te gaan voeren met als doel toeristen ervan te overtuigen, dat zij in het land niets behoeven te vrezen. Verwacht wordt, dat deze campagne het toerisme nieuw leven zal'inblazen. De meeste hotels in Israël staan leeg, behalve enkele in Tel Aviv. In okto ber kwamen nog maar 16.000 toeristen naar Israël, dat is slechts één kwart van het aantal dat In dezelfde maand van 1972 het land binnenkwam. In tussen zijn velen in de hotelsector al ontslagen. De nationale hotelassociatie heeft een beroep gedaan op de regering om steun. 'Als er niet gauw geld komt, zulien we het hotelwezen niet meer op de been kunnen krijgen', 20 luidt de klacht. 'Dan zullen nog meer ont slagen mogelijk zijn'. Een gelukkkge bijkomstigheid bij dit alles is, dat een deel van de toeristen de voorgenomen, reis naar Israël niet heeft geannuleerd. Zij hebben hun bezoek slechts uitgesteld. Daarom heeft. Israël nog hoop voor het toeris me. iimidiMiJiUtPli AMSTERDAM —LONDEN —Het bestuur van Sears Holdings Ltd. be studeert nog de situatie die is ont staan na het bod van Vroom en Dreesmann op Kemo (Httnkemoller Lexis, Lindor) na het bod vaa de - Britten. Zoals eerder gemeld bracht Sears op 16 oktober een bod van - 300 per aandeel Kemo van 100 uit, gevolgd door een bod van 350 op 29 oktober door V. en D. De koers van Kemo liep donderdag op' tot 365. Op de beurs heerstte de over- tuiiging, dat Sears een nieuw bod voorbereidt, waarmee V. ea D. kan worden overtroefd. AMSTERDAM Hoogovens zal dins- - dag 6 november aanstaande Vóór - beurs een bericht uitgeven waarin de resultaten van Este! Hoesch-Hoogo- vens over het derde kwartaal 1973 zijn opgenomen. Zoals bekend neemt- Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en staalfabrieken ttv voor 50 procent deel ia Estel NV. DEN HAAG In het derde kwartaal werden, volgens voorlopige cijfers, I 630 faillissementen uitgesproken, te gen 672 in de overeenkomstige perto- de van vorig jaar 6 pet). De- maandcijfers van het 3e kwartaal wa-* ren resp. 193, 206 en 231 (v.j. 181, 229 - en 262). - Voor de eerste negen maanden was het cijfer 1.856, tegen 1.964 in dezelf- de periode van 1972 '5 pet). Per* 100.000 inwoners bedroeg het aantal - faillissementen over de afgelopen drie kwartalen 13,9 (14,8). De hoogste verhoudingscijfers hadden» Zuid-W est- N ed erland (zld) en West-* Nederland (Utr, NH en ZH) met - resp. 19,4 en 14,7. Dan volgde Zuid- Nederland (N-Br.) en Limb) met 14,3v en de laagste cijfers hadden Oost-Ne derland (Ov. en Gld) en Noord-Neder» land (Gr, Fr. en Dr.) met resp. 11,7» en 11,8. I AMSTERDAM De Nederlandse Or ganisatie van Tijdschrift-Uitgevers (NOTU) heeft de opinieweekbladen met klem aanbevolen om, in navol ging van de aangekondigde verhogin gen bij de dagbladen, de abonne mentsprijzen met 15 pet en de adver tentietarieven met 12 pet te verhogen, zo heeft de NOTU bekendgemaakt. Het bestuur van de NOTU acht ge noemde verhogingen noodzakelijk ter handhaving van de, ook door de rege ring gewenste, diversiteit van opinie weekbladen. Hierbij wordt verder overwogen de nog steeds voortduren de ongelijke behandeling van deze en alle andere tijdschriften op het gebied van de posttarieven, BTW en importlasten op papier, in vergelij king met de dag- en nieuwsbladen. De hoogte van de aanbevolen prijsver hogingen wordt in belangrijke mate bepaald door de omvangrijke stijging van de papierprijzen rnet ruim 30 pet, alsmede alie andere bekende kosten stijgingen. Het bestuur van de NOTU beraadt zich nog over de te adviseren verhogingen voor de overige tijd- schriftengroopen. Chemie merkt gevolgen van olie-embargo 1 (ADVERTENTIE) TOKIO De Japanse centrale bank beeft gisteren de koers waartegen zij dollar verkoopt op de wisselmarkt ge wijzigd van 266,85 yen in 270 yen. De ze nieuwe koers betekent in feite een revaluaitie van de yen ten opzichte van de oude vaste pariteit met 14,07 procent Japan stapte in februari jl. van deze vaste waarde af; sindsdien is er sprake van een min of meer 'zwe vende' yen. - De centrale bank heeft deze maatregel genomen om de toenemende druk op de vrije yenfcoers te doen verminde ren. Er zijn deze week op dé wissel markt in Tokio namelijk steeds grote re hoeveelheden dollars gekocht naar aanleiding van de verslechtering van de Japanse betalingsbalanspositie. Verwacht wordt, dat enkele van de sinds vorig jaar geldende, strenge be perkingsmaatregelen met als doel een omvangrijke speculatieve dollar- stroom naar Japan in verband met een mogelijke revaluatie van de yen tegen te houden nu niet langer no dig zijn. Geraamd wordt, dat de deviezenreser ves van het land, die in februari 3.1. op een reoordpeü van 19 miljard dol lars stonden, tegen het volgende voor jaar nog maar 10 miljard dollars zul len belopen! Teneinde de druk op de yen té verlichten er was om, spra ke van een run op dollars van de kant van importeurs heeft de Bank van Japan de laatste dagen in totaal 400 miljoen dollars moeten ver kopen. IJMUIDEN Op 6 november voor beurs zal Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken de resultaten over het derde kwartaal van Estel Hoesch- Hoogovens bekendmaken. DEN HAAG In een sfeer van on derling vertrouwen hebben de be drijfswagenfabrikanten Volvo (Zwe den) en Berliet.(Frankrijk) sinds dit voorjaar gezocht naar mogelijkheden tot nauwere samenwerking. Daarbij is echter op den duur gebleken, zo blijkt uit een mededeling van de Ne derlandse importeur van Volvo-be- drijfswagens in Den Haag, dat er geen basis /oor het tekenen van een belan- genovereenkomst kon worden gevon den. Beide ondernemingen hebben dan ook vorige maand in volledige overeenstemming besloten van verde re onderhandelingen af te zien. Een woordvoerder van de Vereniging Nederlandse Chemische Industrie on derstreept echter dat 'de situatie op het moment bijzonder onduidelijk is. Wij weten niet in hoeverre een boy cot plaats vindt en wat daarvan de ge volgen zijn'. Een van de industrieën grotendeels van olie afhankelijk is DSM in Heer len. Het olieprodukt nafta vormt de grondstof voor de fabricage van plas tics (o.a. voor huishoudartikelen) en kunstrubber. De kunstvezel acryl wordt uit prbpeen gemaakt dat op zijn beurt weer uit nafta wordt ge- wonnen. Acryl wordt gebruikt voor fabricage van kleding. Een voordeel is dat de oliemaatschappijen het percen tage nafta dat uit aardolie wordt ge wonnen enigszins kunnen verhogen. Op het ogenblik schommelt dat per centage rond de 18, maar de marge ligt tussen 15 en 20 procent DSM be trekt ieder jaar via pijpleidingen 1.6 miljoen nafta van de oliemaatschap pijen. Ook Enka-Glanzstoff, dat onderdeel uitmaakt van het AKZO-eoncem, is voor een 'zeer groot deel' van zijn produkten afhankelijk van de petro chemische industrie. Enka-Glanzstoff produceert polyester-, acryl- en nylon- kunstvezèis, waarvoor nafta Indirect de grondstof vormt. De laatste maanden dréigt wet een kunstvezel tekort maar dit wordt ver- oorzaakt door een ondercapaciteit bij de petro-chemlsche industrie en niet door, de nu verscherpte, oliesituatie. Het tekort aan tusseaprodukten door het te geringe produkhevermogen van de petrochemische tezamen met de door tekorten sterke prijsstijgingen voor natuurlijke vezels hebben de vraag naar kunstvezels sterk vergroot Bij Enka-Glanzstoff. heeft dit tot ge volg gehad dat voor het komende jaar waarschijnlijk niet geheel aan de vraag naar polyester kan worden tege moet, gekomen. Het gebrek aan raffinagecapaclteit en kraakinstallaties komt. o.a. tot uiting in de sterke prijsstijgingen voor naf ta. Twee jaar geleden was de prijs voor nafta constant laag; het aanbod was groter dan de vraag. Die situatie Is helemaal veranderd, ook al door de vergrote vraag in de Verenigde Staten waar nafta wordt gebruikt als een DEN HAAG De hypotheekporte feuille van de gezamenlijke hypo theekbanken in ons land (exclusief de Scheepshypotheekbank Nederland) is in de eerste negen maanden met 723 miljoen gestegen van 4427 miljoen tot 5150 miljoen. De post pandbrieven en schuldbeken tenissen gaf eveneens een belangrijke toeneming te zien. Deze nam met 912 miljoen tot van 4128 miljoen tot 5040 miljoen, ir. Van Loghem heeft ontworpen. toeslag om van loodarme benzine een goede motorbrandstof te maken. Ook voor de farmaceutische- en verf industrie zijn petro-chemische grond stoffen van groot belang. De heer De Jong, secretaris van iic Vereniging van vernis- en verffabri- kanten in Nederland acht het moei lijk te zeggen, wanneer de verfindus trie nadelen gaat ondervinden. Als üa toelevering aan de verfindustrie gaat verminderen, is het een kwestie vau weken of maanden. De verfindustrie, die maar geringe hoeveelheden ge bruikt, beschikt ook zelf over voorra den. Moeilijkheden in deze bedrijfstak tref fen de 7.000 werknemers in de verfin dustrie, maar in veel grotere mate de professionele afnemers, dat zijn de huisschilders, de verfverwerkende in dustrie, degenen die schepen verven. Alles bijeen gaat het daar om circa 50.000 man. .TLAIUTA AMSTERDAM In Amsterdam is opgericht de Brons Orobio-groep bv waarin de activiteiten zijn gebundeld van H. Brons jr., B. Franco Mendes en Co, S. en W. J. Herman, Van Lennep «i Co., mr. H. Mees en E, S. Orobio de Castro en zoon. Deze vennootschap treedt op als houdstermaatschappij, waaronder drie werkmaatschappijen ressorteren, die elk op hun terrein alle activiteiten, rechten en verplich tingen van genoemde bedrijven heb ben overgenomen. De zes beleggers zijn Zwitsers, Fran sen en Engelsen met belangen in de voedingsmiddelenindustrie en parfum- cosmetica, sectoren waarin de Batava groep zich nu ook al beweegt. De bui tenlanders hebben hun Identiteit niet bekendgemaakt en treden naar buiten via de Zwitserse bank Keyser, Ull- mann en Suisse. Hoewel de nieuwe groep een meerder heid heeft, zijn de leden niet ver plicht zich bekend te maken, verklaar de de secretaris van de Commissie- Fusie-aangelegenheden van de SER. Ook in het contact met de vakbonden behoeft dit niet. Het openbaar maken van de identiteit is wel voorgeschre ven wanneer er sprake zou zijn van een openbaar bod op de aandelen. Overigens zijn zowel de bonden als de fusiecommissie geraadpleegd over de overneming. EPANS1E Onder de nieuwe eigenaars, waarbij de heer Holtrüst president-directeur blijft, wil Batava een expansief beleid voeren. Daarin passen, aldus de heer Holtrüst fusiebesprekingen met twee ondernemingen, één in de cosmetica- sector en één in de voedingsmiddelen sector. Binnen vier weken hoopt men overeenstemming te bereiken, waarna het personeelsbestand zal stijgen van 250 fi 300 tot 450. Het expansieve beleid zal de werkgelegenheid in gun stige zin beïnvloeden, aldus de direc tie die ook zegt dat door de overne- ming de belangen van het personeel niet in gevaar komen. De heer Holtrüst verklaarde zijn meerderheidsbelang dat hij 2)4 jaar geleden verworven had .te heb ben verkocht om een verdere groei van de Batavagroep mogelijk te ma ken. 'Ik wilde niet, dat wij tussen ser vet en tafellaken zouden blijven zit ten' .De buitenlandse groep heeft meer mogelijkheden om kapitaal in Batava te pompen dan ik, aldus de heer Holtrüst. Voor de buitenlanders is de Batava groep aantrekkelijk, omdat deze een opening biedt naar de Nederlandse kapitaalmarkt. Van de Batavagroep maakt nl.' deel uit de Margarinefa- briek Batava, die aan de beurs geno teerd is. De fabriek draaide lang zeer slecht, maar maakt momenteel weer winst Batava Holding bezit verder OVO-zuivelprodukten in Cirterwijk, Bato(jam) in Oosterhout, twee druk kerijen in Oosterbeek en een import- bedrijf voor cosmetica. Dit blijkt uit het verslag van mr. R. J. Erdbrink, de ombudsman leven sverzekering, over de periode novem ber 1972-september 1973. Van verzwij ging of achterhouding is sprake bij niet-oorreete invulling van aanvraag- formulieren voor levensverzekeringen en/of de daarbij vereiste gezondheids verklaring. Bij aantoonbare onjuisthe den kan een verzekering nietig verkl aard worden, wat inhoudt 'dat de ver zekerde zijn recht op uitkering ver liest Het onderzoek van mr. Erdbrink bracht aan het Licht, dat soms de nieuwe cliënt de benodigde stukken ondertekende na de mededeling van de adviseur, dat die wel voor invul ling zou zorgen. Ook deed zich wel de situatie voor, dat de verzekerde zei de tussenpersoon of de agent van de maatschappij volledig te hebben inge licht maar in werkelijkheid op ver zoek van de agent bepaalde feiten niet vermeldde. In bepaalde gevallen waren de erbij betrokken verzekeringsmaatschappijen onverplicht op mr. Erdhrinks verzoek bereid alsnog uit te keren. (Aanvankelijk waren de cliënten door de maatschappij van hun rechten ver vallen verklaard, reden waarom hij zich tot de ombudsman richtte). Mr. Erdbrink doet een beroep op de ver zekerde én de tussenpersonen zorg te dragen voor correcte invulling van formulieren. De maatschappijen sug gereert hij de verzekerde het voordeel van de twijfel te geven ais niet onom stotelijk vaststaat, dat verzwijging heeft plaatsgehad. KLACHTEN In de verslagperiode heeft de ombuds- Mum. öu ui Am man in totaal 449 klachten in behan- American Brands deling genomen (vorig jaar 401), waarvan er- inmiddels396 -zijn - afge handeld. Naar de aard van de afge handelde klachten bleken problemen rond. afkoop en afkoop waarde het meest voor.te komen (93 maal). Pre- mievrijstèlling bij invaliditeit werd 63 maal behandeld én geschillen over een uitkering leidde tot 27 afgehan- delde klachten. Andere vaak voorko mende - klachten betreffen onjuiste voorlichting' (zie boven), pensioenaan-, spraken en administratieve fouten. NVA stelt nl. vrij strenge eisen. He-» -laas is de groep NV A-leden verhou-j dingsgewijs nogal klein. Mr. 'Erdbrink» doet daarom een beroep op andere or-r ganisaties van' tussenpersonen om' ook' positie te, kiezen tegen tussenperso-.' non, die het verzekeringsbedrijf in* zijn geheel in een minder goede 'reuk, brengen, 30/10 2.45 26% 28*4 HU 2i*rj 31/1® 2 45 24V, 26% 28»-, «.OIL 204', I/tl 2.40, 20% 2»V,f 24%; 6.92L, 21 V: In 26.8 pet van de gevallen vond de ombudsman een jftacht gegrond en bij s Chem al deze zakien (106) kreeg hij voor de verzekerde een bevredigende oplos'- n»i. ci,» sing bij de maatschappij.Meestal ftw'ïïrc'iï kreeg mr. Erdbrink daarbij raedewer- sheij canada king van de maatschappijen, siechts - in twaalf gevallen moest hij een offi- I cieel advies uitbrengen. De betreffen- nrVU/ I AfMCC IMjicY v de maatschappijen legden zich steeds Uv" JWIsW L,I"A - bij dat advies neer, zij liet driemaal onder protest TUSSENPERSONEN Wanneer een. potentiële klant contact heeft met een tussenpersoon, die lid is van de Nederlandse Vereniging van Assurantiebezorgers is hij redelijk be schermd, zegt de ombudsman. De IndaaL Sporen Utll. Ilbl. Mod». 30 Okt 968.34 182.10 100.75 73.06 632.6! 31 okt. 956.58 182.26 99.37 73.09 642.9» 1 nov. 948.83 180.79 98.8C 72.92 647.8,'; Aand. ooi. t'et. H, L- NEW YOBK AO Industrie Allen Allied Chemical 31/10 X/ll American Can Am Cyanamid Am Eleclr Power Am Mets! Climax Am Motor» aqi Smell C Hel1 Am Tel «i Tel Ampel 4? 12»i 47% 78'/, 36% 28% 25% 26% 43% 9% 24% 48% 4% 28 23% AlUnt Richfield 104% 110% AMERSFOORT Schuitema ver- XnacT.nda wacht op grond van de omzetten tot Armco steel en met het derde kwartaal 1973 over °"h 1 het gehele boekjaar 1973 een omzet stijging var. ruim 20 pet. te kunnen behalen, (vj J 311 min.). Onvoorziene omstandigheden voorbehouden mag wo) den verwacht dat het jaarresultaat ten opzichte van het voorgaande boek jaar ongeveer in verhouding tot de omzetgroei zal stijgen (nettowinst vo rig jaar 1,2 min). De winststijging cnie» s«rvic« per ultimo 1972 tot 3.752,000 per he- versie van de uitstaande 7,5 pet. con- coramm.w Kdi»on 29% verteerbare obligatielening 1969 in de c»»» Edinun komende maanden (de winst per aan deel over 1972 bedroeg ƒ17). Een eventuele dividendverhoging (1972: 7,50) is hiervan mede afhankelijk. Het aandelenkapitaal steeg ten gevol ge van de conversie van ƒ3.602.000 per ultimo 1972 tot 3,752.000 per he den, een stijging van vier pet. De dienstverlenende sector van Schuite- fïn>t Nat city ma ontwikkelde zich bevredigend. De verwachte verbetering van de exploi tatieresultaten van Famila Tilburg AOmtrai Corp 45%' 12% 46% 78% 37 28% 25% 26% 46% 9N 24 4S% 4% 27% 23 Brtldu Scihl Sleel HmSIIIK Burlinxtiin U.U Can Hacaflc Ry Celaneae Chaae Manhattan Chaaal, Kyalecn tirvaler Dimt Can Ci.nl O IJ CurUns Wri(iM- cuititó wrtaht A Hurt hid Deere and Co Dim- Chemical Ou Pont I El) Eaaintar, Kodak 33% 34% 33% 32% 10% 20%0 31% 31 16% 16% 36% 35% 53% 55% 47% 47 23 21%e 52% 52% 31 17% 29% 22% 22% 26% 26-% 43% 45% 19 1S% 23% - 245% 24%» 35% 37% 60% 60% 188% 184% 131 131% 49% 43% Kurd Miitut - Kruehauf Cen Electric Gen Funds Gen Motors Gun Publ Utll O»» Tel A Tel Getsy Oil Clletle Cimbel Brothers- Gunoyear 1 and B Gull Oil lllmuls Central Ind. tnsilco In! Busln Mich Intern Harvester I in Nick of Can Int Paper Int Tel 6i Tel Juhns Manvllle Junes and LaUKh Hennecott Copper Kraft Co Linu-Leraro Viiuab Utlun Ind Lockheed Aircraft M arcur 52% 21 50% 26% 65% «4% 28% 27%- 62% 62 19% 19V. 29% 28% 141 150% 44% 43% 22'i 22 28 28% 23 22% 23% 23% 9% 180% 281% 31% 31 37 37 51% 48% 34% 33% .j 22% 20% 20% 37%. 38 42% 421% 12% 9% 5% 24% 12% 9% 5% 23% Martin Martelt» May Pep Slorei McDonnell fnunU .20% Mom! 01) Corp 37% 17% 17H 32% 3«£ 38 Nehlaro 45 Nat Cash Reilaler 43% 13% 13% 26% 26% 14% 147» 4278 41% bleef uit In verband hiermee wordt ^I,'l'n*llhery How s 2!% verkoop van het bedrijf overwogen. sianaurd Met het lopende exploitatieverlies is Amsied ind bij de prognose van de te verwachten resultaten rekening gehouden. Voor gait a Ohio 44% 44% eventuele eenmalige verliezen die uit Bavuk cmar» 11-', de mogelijke verkoop voortvloeien, zijn in bet verleden voorzieningen ge- can breweries troffen. NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren S 3974-40 (40%. 41%); Unilever 32H-5S (53-54); Philips 1574-16% (1574-16%) en KLM $31% (32%). Opgaven duPont-Wuiston. Cello Chadhuurn Guth Chs-v» Select Fd Columhu Gaa Comlnco Cunt Telephone Fluor Corp 414 4 17 16% 1% 1% 10.25 10.20 28% 26% 337-4 3874 23 23% 50% 30% Nat Dismiers Nat Cyysum Nat Steel Nat Lead Ind Gen Clgar 45% 43% 16 16% 13% 13% 3»% 34% 14% 14% 13% 13% Oltn Pac Ga» and El Pettn Centra) Pepatco 'helps Dudiie Philip Murria i-hiilp» Petr Procter A G ambt RCA Republic Steel Beynold» md Royal Dutch Petr H .15%/' 25% 2% 87% 25% 2% S5»J- 47% 47%; 115% 1147fvp- 673U; 193% 103, 24% 27% 45% 45%' 41 39V 24' 27%', 25% 25%' 9S%' Sar.la F* ind Seara Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Railway Sperry Hand Stand DU Callf Stand Uil Indiana 5%ex 94% Enen Corp 94% 93 Studebaker Worth 40% 40% 51% 51 69% 70 Sun Oil Teiaa Gulf Texas Ins. Transamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United brand» US Steel West union Tel We»llfnthuuke E) Woolworth 57 56%; l%er 31» 124% 125'. 11 lrt - 53' 42 40",- 10% 10%; 31% 39% 9% 9%7 38% .38*4 Int Bank (ur Ree 99Véb99>4b Int Klav trui; Int Pttptr tS 4} luter&par Kansa» City Ind hunaaw fuuer K l.M Kruucr 87% 87% 51S 21.80 21.80 12% 12% 21% 21 32 U 31% 62% 61% LtssCO 12% 12% L«»ii«j Star Cement 22% 22% Lehman 15% 15% Madi&uD Fund 10% 10% Nat Can NY Ce«»tr A North H N Am PhJhu* Co 16% 31% 22 9% 6% 16%* Siil 21%/i 19 6% 62% 61% 2J 24* J Uvcideht&l Heli 10% 10%J Pacific Ujdht Hutilic Stee] 21 28 21 18 Standard ttraod» 53% 51 Tandy Unlun Electr United Corp» United Gaa Western Bancorp 29% 27% f. 8745 »6»,4 t. 1674 ,28% 2SU

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 21