Recreatieschap in Krimpenerwaard in beslissende fase Grondaankoop in plan Donkersloot Huldiging van jubilarissen 500 snelle beslissers mogen gmtis Israël beleven: Kom naar de israü-avond kortingen san30-50» KftAfL \X/ij hebben toekomstplannen uook? Nieuwe Waterwqg ADVERTEERT IN HET KWARTET Éoopvaardijdienst in Laurenskerk Graaritransport voor DDR via Rotterdam Geringe steun voor 'Niet-vioeken' Opendeurdienst met Sipke van der Land Directeur Nuts bedrijven vierde 25-jarig jubileum Extra vergadering raad Spijkenisse Chris Hinze in De Lantaren Epilepsi-verenigini houdt open huis Twee nrocurat' ebouders koninklijk onderscheiden Informatie over China vindt u een perzisch tapijt van topkwaliteit in de van de gehele - in 60 jaar zorgvuldig opgebouwde - vermaarde Meshed koüektie. Idet belachelijk hoge in prijs variërend van 38,- tot 18.640,- Verpleegtehuis Post onvoorzien van kwart miljoen Inkomsteri Rioolzuivering Onderwijs Voorstellen naar Ridderkerk Mnnvrl TROOT/KimWTET WOENSDAG 7 NO\TEMRER 1973 R12 BARENDRECHT De gemeente-begroting voor 1974 sluit met een post onvoorziene uitgaven van 261.172,22 hetgeen een alleszins aanvaardbaar bedrag is aan het begin van een nieuw begrotingsjaar aldus b. en w. in hun begeleidingsbrief bij de aanbieding van de begrotingen voor 1974. Het dagelijks bestuur van de gemeente zegt, dat geen beschikking over de saldi-reserve nodig zal zijn tot het sluitend maken van de gewone dienst. Evenmin is er een direkte noodzaak aanwezig tot verhoging van de plaat selijke belastingen.. In voorkomende gevallen zal bij een sterke verstoring van de verhouding tussen opbrengst en kosten toch de noodzaak aanwezig zijn aan de raad voorstellen te doen tot aanpassing van de tarieven van gemeentelijke belas tingen. Het is mogelijk, dat de aard en de omvang van nieuwe in de loop van 1974 te investeren bedragen b .en w. aanleiding geven gelijktijdig voor stellen te doen tot verhoging 'van ge noemde tarieven. Voorhands is er evenwel geen noodzaak aanwezig de belastingen te verhogen. B. en w. re kenen voor, dat er ten aanzien van straat en riool-, personele belasting en reinigingsrechten nog een onbe nutte belastingkapaciteit is van onge veer 348.000 gulden, De stijging van de uitgaven van de gewone dienst ten bedrage van onge veer 214 miljoen gulden of ruim 23% kon volledig worden opgevangen, door een hogere raming van de inkomsten. Als belangrijkste dekkingsmiddel staat de verhoogde uitkering uit het gemeentefonds. Deze uitkering op grond van het besluit vooriopige ver fijning algemene uitkering bodenge steldheid. De saldi:reserve per 1 januari 1974 •wordt geraamd op 2.636.861,54 (hierop worden de eksploitatie-over- schottenvan de gewone dienst van vorig jaren gestort). Deze reserves wordt ruim voldoende geacht om eventuele tekorten van komende jaren te kunnen dekken, B, en w, onderzoe ken de mogelijkheid tot het doen van extra afschrijvingen. In 'Paddwei' en in Smitshoek kunnen nog enkele woningen worden ge bouwd. In 'Buitenoord' zijn ingeveer 30 woningen in uitvoering, terwijl nog dit jaar roet de bouw van 410 wonin gen wordt begonnen, namelijk 115 in 'Ziedewij', 11 in'Paddewei' en 284 in 'Buitenoord'. Ook is weer een bedrag uitgetrokken i'oor verbetering van de openbare verlichting. Ook zullen be sluiten moeten worden genomen over een aantal wegen in de gemeente, waarover de besprekingen nog aan de gang zijn Er zijn ook nog bespre kingen aan de gang over de bouw van een tunnel in de Gebroken Meeldijk ter vervanging van de spoorwegover gang. Plannen voor de reconstructie van het grote kruispunt Binnenland- sebaan-Barendrechtseweg zullen naar verwachting in 1974 bij de raad wor den ingediend. Met name wordt ge zocht naar een bétere oplossing vo<>r voetgangers en fietsers. B. en w. moeten helaas constateren, dat er nog weinig schot zit in 'Je plannen voor een rioolwaterzuiver- ingsinrichting. De plannen met L°- trekking tot het hoofdwinkeJcentrura verkeren in een vergevorderde stadi um. Er worden plannen gemaakt vóór uitbreiding van het gemeentehuis. Er is geen plaats meer voor nieuw aan ie trekken personeel. In 1974 hopen r>. en w. voorstellen te doen voor de bouw van een nieuwe garage voor de vrijwillige brandweer. Bij de in aan bouw zijnde gemeenteloods op het Be drijfsterrein 'Ziedewij' zal ruimte be schikbaar zijn voor aanleg van een ei gen kwekerij van de plantsoenen dienst Het parkeren van grote vracht auto's blijft in de gemeente een pro bleem. Nagegaan zal worden of de aanleg van een centrale parkeerplaats wenselijk en mogelijk is. Door net houden van discussiebijeenkomsten 's inspraak-mogelijkheid geopend ten aanzien van de ruimtelijke ordening. Het eerste deelplan van 'BuitenoonT is bijna volledig in uitvoering. Begin 1974 kan met de uitvoering van plan 'Ziedewij' worden begonnen. Tevens wordt met het vooroverleg begonnen KRIMPEN a. cl USSEL Het ligt in de bedoeling van het dage lijks bestuur van het in oprich ting fcijnde recreatieschap 'Krim- penenvaard' een vergadering van het algemeen bestuur uit te schrijven op woensdag 14 novem ber,!?.* Nog steeds verkeert het recreatie schap in oprichting, omdat wel de deelnemende gemeenten alle te ken nen' hebben gegeven te willen mee doen, maar een dergelijk antwoord nog niet was ontvangen van de pro vincie en' van het openbaar lichaam Rijnmond. inmiddels heeft Rijnmond besloten tot .1 januari 1975 aan de gemeen schappelijke regeling van het recrea tieschap deel te nemen onder de voor waarde dat Krimpen a.d. Ussel uit het recreatieschap treedt op het mo ment waarop Rijnmond daaraan gaat deelnemen het recreatieschap zich verplicht eraan mee te werken dat het schap op 1 januari 1075 in de in- tegratieregeiinjs van Rijnmond wordt opgenomen. De achtergrond van deze voorwaarde is,'dat men in Rijnmond alle krachte in de sector buitenstedelijke recreatie heeft gebundeld. Men is daarbij geko men tot een zg. 'integratieplan buiten- stedelijke recreatie in en om het Rijn mondgebied', waarbij voor elk recrea- tieprojekt een projektiegroep wordt gevormd. In deze projectgroepen heb ben in het algemeen, naast de verte genwoordigers van Rijnmond en de gemeente Rotterdam, de gemeenten op wiens grondgebied een recreatie plan wordt uitgevoerd zitting. Eèn en, ander is onderwerp van ge sprek geweest in het dagelijks bestuur van betrecreatieschap Krimpen er- waard, waarbij is gebleken, dat de pro- ROTTERDAM 'Ons Recht', de Vere niging die zich ten doel stelt de op langen van epileptici te behartigen houdt op Dinsdag 13 november 's avonds van 20,00 uur tot 22.30 uur in de bovenzaal van Café-restaurant Statenhof (hoek Statenweg-Bentinek- laai; een kennismakingsbijeenkomst. bijeenkomst heeft een 'Open Huis* karakter, zodat iedereen die in de ruimste zin in epilepsie geïnteres seerd is, op die avond van harte wel kom is. De vereniging stelt zich voor een en ander te vertellen over epilepsie en de hulpverlening op dit gebied Aan vragen en problemen die door aanwezigen aan de orde worden ge steld za! ruime aandacht worden be steed. ROTTERDAM Op zondag 11 no- vember, des middags om vi^r '.ur, wordt de jaarlijkse koopvaardijdienst gehouden. De liturgie wordt verzorgd door pater J. B. Witkamp, ds K. o. G. Ziilstra en de buitenlandse koopvaar- dijpredikant. Ds. J. Ley houdt de preek. Mizikaie medewerking verleent het - Rozenburgs Mannenkoor onder leiding van Aad van der Hoeyen. Or ganist is Johana Th. Lemckert. vincie de beslissing om al of niet mee, te doen in het recreatieschap, thans mede afhankelijk stelt van de visie 'van de deelnemende gemeenten op het doorRijnmond voorgesteld Inte gratieplan. Inmiddels is ook een nota van het overlegorgaan Midden Holland ver schenen waarin, zij het in veel be perkter zin,, ook, een soort spmenwar- kingsregeling voor alle recreatieschap pen in zijn gebied wordt voorgesteld. In deze samenwerking wil Midden Holland ook het recreatieschap Krim- penerwaard betrekken. Eèn en ander maakt de zaak bijzonder gecompliceerd, vandaar dat het dage lijks bestuurgezien het belang van deze zaak eerst het algemeen be stuur wil horen. De nieuwe ontwikke ling zal dan ook hoofdpunt van ge sprek vormen op de vergadering van 14 november. ROTTERDAM Een groot gedeelte van het graan, dat uit Amerika, Cana da en Australië komt met bestemming Oost-Duitsland, zal in het komende jaar via Rotterdam worden ver scheept Het gaat hier om een miljoen ton. Voorheen verliep dit transito-ver voer via de haven van Hamburg. De doorvoer geschiedt per trein, binnen schip en kustvaarder. Dit jaar nog zullen alvast vier sche pen hun graan (68.000 ton).in de Rot terdamse haven overslaan. De tran- chard Ihle. Transport (Nederland) sporten worden verzorgd door Ri- B.V. ROTTERDAM Dit jaar heeft Rot terdam minder geldelijke steun ver leend aan de 'bond tegen het vloeken' dan vorig jaar. Kwam in 1972 nog 600 voor op de begroting van de ge meente ter ondersteuning van de niet- vioekers, dit jaar bleef slechts 200 van de subsidie over. Gezien de begroting voor volgend jaar vindt Rotterdam het niet nodig de vloek uit de Maasstad te bannen door middel van een extra financiële in spanning. De bijdrage aan het fonds blijft hetzelfde: 200. ROTTERDAM De Open Deur- dienst,, die zondagmiddag om vijf uur wordi gehouden, in de Adraen Jansz- kerk aan de Kasteelweg(Usselmonde), wordt geleid door Sipke van der Land. Het thema van de dienst luidt: 'Je spreekt met God'. Muzikale en vo- kale medewerking verleent het Groot IJ.E. Koor Rotterdam onder leiding van Frits Heuvelink. van het woningbouwplan ten noorden van Noord III en IV en het nieuwe sportpark. Het aantal woningzoeken- den bedraag per 1 oktober jl. 732 te gen 589 op 1 januaro jl. Aan de Marijkesingel zijn een r.k. ba sis- en kleuterschool in aanbouw. In 'Buitenoord' zullen een openbare bassls- en kleuterschool worden ge bouwd. Te zijner tijd zal daar ook nog een christelijke school komen. Waarschijnlijk zal de oude r.k. school aan de Windsingel ter beschikking worden gesteld aan de school op »e- formatorsiche grondslag. De prot. chr. school 'Het Kompas" krijgt dan weer een ruimte in 'Paddewei'. B. en w. blijven streven naar een situatie, dat er voor elke school een vaklokaal aan wezig is. Spoedig zullen de raad plannen worden voorgelegd voor de bouw van een nieuwe gymnastieklo kaal. De huisvesting van de chr. LA- VO-LEAO-school is schrijnend. Het aantal leerlingen bedraagt 378. De uit breiding van deze school met een af deling MAVO is door het ministerie op het scholenplan 1972-1976 ge plaatst. Inmiddels is ook een verzoek tot uitbreiding van deze scholenge meenschap met een HAVO-afdeling ingediend. Het is de bedoeling, dat in 1974 met de eerste fase van het nieu we sportcomplex wordt begonnen. Die eerste fase bestaat uit drie voetbalvel den, een oefenveld, twee korfbalvel- den en een atletiek-accommodatie. RIDDERKERK Onder grote be langstelling heeft maandagmiddag de technisch directeur der Nuts-bedrij. ven in Ridderkerk, de heer P. D. Tack, zijn 25-jarig ambtsjubileum ge vierd. Gemeente-secretaris J. M. Kake- beeke had lovende woorden voor de jubilaris. Hij betitelde hem als ean man met een scherp inzicht in be drijfseconomische verhoudingen. Wet houder A. Boer ging wat dieper in op het carrièreverloop van de heer Tack. Begonnen als technisch ambte naar in 1955 bij het waterleidingbe drijf kreeg hij daar in 1956 de zorg voor het elektriciteitsbedrijf onder zijn hoede. Een aanpassing die door de huidige directeur model is opge vangen,aldus de wethouder. 'Verder is onder uw leiding de aardgas-aanpas sing in Ridderkerk voltooid, een ont wikkeling die zonder aanloopkosten is verlopen en daarin ligt één van uw vele verdiensten', vindt wethouder Boer. In zijn dankwoord zei de heer Tack getroffen te zijn door de grote belang stelling, niet alleen uit eigen kring maar ook daarbuiten. De jubilaris, die 47 jaar oud is, heeft naast zijn functie ais directeur Nutsbedrijven nog een leidende rol als bestuurslid van de Christelijke iycea Zwijndrecht, Dor drecht en Papendrecht Hij is onlangs benoemd tot voorzitter van de Bouw commissie, die een nieuwbouwschool in Zwijndrecht gaat voorbereiden. ROTTERDAMTijdens een bijeen komst van het personeel zijn twee medewerkers van Dehnert en Jansen gehuldigd in verband met hun 40-jar.sg dienstjubilum. Het waren de heren J. J. Klepper en J. Vrij, die beiden wer den onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Zij zijn sinds 1950 procuratiehouder en genieten als zoda nig grote bekendheid bij handel en industrie. RIDDERKERK Tijdens de raads vergadering, die maandag, 12 novem ber werdt gehouden, zal een voorstel op tafel komen om grond aan te ko pen in het bestemmingsplan Donker sloot, Het Zand en Oud Reijerwaard van de heer C. Pot Deze gronden, die een gezamelijke oppervlakte hebben? van 9.39.45 ha., zijn deels bestemd voor de bouw "van woningen en voorts- voor de aanleg van recreatieterreinen. Het bezit van deze gronden Is voorde gemeente van belang om uitvoering te kunnen geven aan het bestemmings plan. Het college van burgemeester en wethouders stélt de raad voor tot aankoop van deze gronden te beslui ten en tevens het voor aankoop en bijkomende kosten benodigde krediet beschikbaar te stellen. Op een stuk grond, gelegen aan de Reijerweg, is een gymnastieklokaal in aanbouw. Dit terrein heeft een opper vlakte van 1619 m2 en is nog in het beheer bij het grondbedrijf. B. en w. stellen de raad voor om deze grond tegen de prijs van 47.760.50 uit het grondbedrijf te nemen. Tijdens de raadsvergadering zal verder een voor stel op tafel komen om een krediet beschikbaar te stellen voor de uitbrei ding van de christelijke kleuterschool Monica. Het schoolbestuur heeft een defin'ticf plan ingediend voor de bouw van het tweede lokaal, B. en w. stellen de raad voor om 172.035 voor deze uitbreiding beschikbaar te stellen. De afdeling Ridderkerk van de Vere niging Veilig Verkeer Nederland heeft aan het college van b. en w. een verzoek ingediend om in aanmerking te komen voor een subsidie. In een toelichting schrijven b. en w., dat op plaatselijk nh*eau vele aktiviteiten werden ontplooid dooor middel van stands in winkelcentra en een stand op de Pinkstermarkt. In, eerste instan tie verzocht volgens b. en w. de afde ling een subsidie van 9500. Het col lege zag echter geen aanleiding om dit verzoek t'e honoreren. Men is van mening,? dalfhët veilig verkeer in de eerste plaats een taak is voor de cen trale overheid. Intussen heeft de plaatselijke afdeling een eenmalige subsidié van 5173 gevraagd. In net toekennen van deze subsidie zien b. en w, .Jéen, bezwaar èn men stelt de raad voor dit krediet beschikbaar te stellen Het bestuur van de afdeling Ridderkerk van de stichting NW-jon- geren kontakt heeft het college ver zocht om in aanmerking te komen .voor een subsidie voor de door deze afdeling te ontplooien aktiviteiten. B. en w. hebben dit verzoek afgewe zen. Naar .aanleiding van deze afwij zende beschikking heeft de instelling opnieuw verzocht om in aanmerking te kemen voor een subsidie. Gesteld wordt, dat de stichting niet ten dien ste staat van werkende jongeren. B. en w, schrijven in een toelichting, dat het nieuwe verzoek hen niet hebben kunnen overtuigen om subsidie te verlenen. ROTTERDAM Het tweede kamer lid, de heer B. Roolvink heeft voor hét provinciaal verband van de AR- JOS in Zuid-Holland een lening ge houden over zijn reis haar China. Hij vertoonde ook dia's. De aanwezigen kregen gedegen informatie over Chi na. De heer Rooi vink hield ook een korte politieke rondblik, waarin hij onder meer opmerkte, dat de situatie in het Midden-Oosten een duidelijke les voor Nederland inhoudt De ARJOS-voorzit- ter, Huub van der Meer kon op deze vergadering, die gehouden werd in de kerkzaal 'Pro Rege' 60, belangstellen den begroeten. VLAARDINGEN Het vrijwel vol tallige personeel van de Gemeentelij, ke Energie- en Waterleidingbedrijven bevond zich vrijdagmiddag in de Har monie aan de Schiedamseweg waar de jaarlijkse jubileumfeestmiddag werd gehouden. Ditmaal waren er vier per soneelsleden, die samen een eeuw in gemeentedienst waren, namelijk T. P, v.d, Herik, A. Rietveld, J. C. Rouss en L. Smit Zij werden namens het gemeentebe stuur toegesproken door wethouder Jae. van der Linden die in een 20-mi- nutan toespraak, verdeeld over vijf minuten per jubilaris, de speciale kenmerken van deze personen Opsom de en wat nader inging op de hobbies van hen. Het feestprogramma werd verder op gediend door Peter Kiekos, conferen cier - imitator, het zangduo Miller Sisters en. door het bekende Apollo Trio onder leiding van Ton van VLiet SPIJKENISSE De gemeenteraad houdt op dinsdag 27 november, des avonds om 8 uur, eer» extra-vergade ring. Op de agenda staan vier punten, die van grote betekenis zijn: wijziging gewestwet, begroting Rijnmond 1974, onroerend- goedbelastingen en stduei- eommissie samenwerkingsverband openbaar vervoer Rotterdam en om streken. ROTTERDAM Chris Hinze vo rig jaar door jazz-critici uitgeroepen tot 'beste jazz-fluitist van west-Euro pa' komt vrijdagnacht 16 november spelen in De Lantaren. Het con cert begint om 24 uur. Hij treedt op met Henny Vonk (zang), Rob van den Broeck (piano en electirsche piano), Gerry Brown (drums)en John Lee (bas). In de kleine zaal van „De Doelen". Rotterdam. Maandag 26 november. Aanvang 20.00 uur. Israël, land van uitersten. Land voor een boeiende vakantie. Maak met ons een trip in de rijke geschiedenis, bezoek de zonnige standen van ae vier zeeën, doo! rond in, het eeuwenoude Jeruzalem of ontdek de woestijn. Onderga Israël in al z'n facetten en maak kennis met zijn dynamische bevolking. Sfeer proeven. De bekende reportage fotograaf Cees Engel is uw gids op een unreke dia-tocht. En de jonge Israëlische folksinger Ron Bar Nof verrast u met authentieke Hebreeuwse en Ladino liederen, waarbij hij zich zelf op de gitaar begeleidt. Wie wil komen, hoeft alleen onderstaande 'bon even in te vullen en op te sturen naar Israëlisch Nationaal Verkeersbureau, Herengracht 422, Amsterdam. P JE. PERZ JEN - SPECIALIST BINNENWEG 137 - htj hoek Mauritsweg ROTTERDAM - TELEFOON 010 - 135 993 rondom parkeergelegenheid Naam Ja, ik wil er graag bij zijn. Adres Plaals Ik kom met personen. Israëlisch Nationaal Verkeersbureau De toekomst van ons verpleegtehuis is bepaald rooskleurig te noemen. Binnen niet a! te lange tijd zal de bouw starten van een groot en modern geoutilleerd verpleegtehuis met een kapaciteit van 275 bedden. Dan kunnen er naast de 40 demente bejaarden, die wij momenteel verzorgen, tevens chronische zieken verpleegd worden. Personeel hebben wij niet alleen in de toekomst nodig, maar ook op dit moment. Daarom zoeken wij kontakt met een voor de dienst 7 nachten werken, 7 nachten vnj. Als u belangstelling heeft voor deze funktie zien wij uw sollicitatie met belangstelling tegemoet. U kunt deze richten aan: Stichting Verpleegtehuis Nieuwe Waterweg Noord Juliana van Stolbergstraat 1, Schiedam. Te!.: 010-2608 80 Barendrecht staat er gunstig voor m ^K)irn,~VTST* fOTUJS L KHJiMUi S uiTvmw i nachthoofd

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 12