Eisacht maanden voor diefstal met geweldpleging Kijk op de wijk c>4genda Ik ben niet op 'de kaap' geweest ter meulen 23P Df LIJN JANKRANT Rotterdam geeft 98 miljoen uit aan subsidies 'Deo Cantémus' zingt in kerk I Slooppanden Oude Westen opnieuw doom in oog van aktiecomité SVOWook volgend jaar stop op werving buitenlanders Gezamenlijke kerkdiensten Groter verlies voor luchthaven TiKOW/KiWiAiRiTET "WOENSDAG 7 NOVEMBER 1973 STAD Wijkgebouiv Larenkamp zaterdag officieel open ROTTERDAM Wanneer burgemeester W. Thomassen zaterdag 10 november het wijkgebouw 'Laren- kamp' heeft geopend zal 'een nieuw hart voor Zuidwijk eindelijk officieel kunnen gaan kloppen. Offi cieus doet het dat al een tijdje: het wijkgebouw is al enkele weken volop in gebruik bij de vele instel lingen die er hun domicilie hebben. Middelpunt Multi-functioneel Zo ziet ?Dc Lareakamp' er aan dè buitenkant uit. ■3HI SSs«*.«™e De ruime hal kan een ontmoetingsruimte zijn voor iedereen, die het wijkgebóuw bezoekt. Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM Acht maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van; twéé jaar eiste de officier van justitie, mr. H. R. G. Feber, dinsdag tegen de 19-jarige loswerkman Piet K. uit Rotter dam. Joy-riding* onder redactie van Toos van Bommel Charlois Hoek van Holland Hoogvliet Middelland Het wijkorgaan Middelland wil meer VreOWijk contact met de vele buitenlanders in 1 Pendrecht Pernis Daniels Autobedrijf Gedegradeerde politie man: Vandaag Oud Msthenesse Zuidwijk en morgen Uw bedjë is goed gespreid 1 150x230 cm 215x230 cm f 32,80 Nieuw hart voor klopt al 'Een nieuw hart voor Zuidwijk', dat was de titel van het rapport dat een commissie van wijkbewoners en de dienst voor stadsontwikkeling aan het eind van de zestiger jaren uitbrachten en een nieuw hart lijkt de 'Laren- kamp' te worden. Het heeft wel lang geduurd: al bij de opbouw van de wijk in de vijftiger jaren drongen be- wónérs aan op een centrum, dat het middelpunt van de wijk-activiteiten moest worden. Op 2 oktober 1971 pas sloeg, na veel besprekingen met wijk bewoners, SWO en gemeentelijke diensten, de-, toenmalige SWQ-yoorzit- ter B. Duyster de eerste paal en twee jaar later stond het gebouw schoon en leeg te wachten op de huurders. Die huurders zijn- er inmiddels en ze zijn bijzonder ingenomen met hun nieuwe behuizing. Dat mag dan ook wel: het wijkgebouw 'Larenkamp', een ontwerp van ge meente-architect J. Bister, is een prachtgebouw. Alleen de entree al zal vele bewoners uit andere wijken met naijver vervullen. Via een glooiende 'oploop' een voorziening speciaal ROTTERDAM De een wat meer de ander een beetje minder, maar de 184 instellingen die geheel of gedeel telijk door de Rotterdamse gemeente financieel worden gesteund krijgen/ volgend jaar gezamelijk ruim 12 miljoen meer dan nu. De totale uitga ven belopen voor 1974 een bedrag van 98,5 miljoen. Vorig jaar kregen de gesubsidieerden 'slechts' een bedrag van 78,1 miljoen. De organisatie, die het leeuwenaan deel ontvangt, is de - Rotterdamse stichting voor lichamelijke opvoeding: 38,5 miljoen. De minst bedeelden krijgen voor het komende jaar 20. Dat zijn de chefs van de gemeentelij ke-statisch bureaus, die hun krachten in een vereniging hebben gebundeld! ROTTERDAM Ten behoeve van de zending van de christelijk gerefor meerde kerk geeft het koor 'Deo Can témus' onder leiding van Arie Pronk een op vrijdag 9 november een zanga vond in de Rehobothkerk, Noordsin gel, aanvang 8 uur. Het programma vermeldt ook samenzang. Spreker is ds A. Rebel, chr. geref. predikant Rot terdam-centrum. voor invaliden, evenals het vrijwel ontbreken van drempels, de lift, de ringleiding voor slechthorenden, en het invalidentoilet komt men in de ruime foyer met ontmoetingsruim te en bar, garderobes, toiletten en te lefoons; Links valt dan meteen de gemeentebi bliotheek op,'die alleen door glas van de centrale hal is gescheiden. Aan de andere kant ligt de peuterspeelzaal en het dienstencentrum, waar men trots is op de ruime zaal met biljart "en puzzeltheek en op de keuken. Daar staat een elektrische oven ómde be jaarden die daaraan behoefte hebben in het dienstencentrum een warme maaltijd voor te zetten. Ook de pedi cure heeft een eigen behandelruimte. Het middelpunt van de Larenkamp is de grote zaal, met toneelaccommoda tie, ongeveer 275 zitplaatsen, kleedka mers en douches, een uitgebreide ge- luids- en lichtinstallatie en een for meel goedgekeurde filmcabine. Een zaal, die heei wat activiteiten zou kunnen bergen, maar waarvan het nog de vraag is of hij wel optimaal benut zal worden. Bij de voorbeziehti- ging van het gebouw zei wethouder örs, J. G. van der Ploeg in zijn func tie van voorzitter van de Raad voor de Gemeentelijke Wijkgcbouwen, dat bij de opzet van wljkgebouwen zo'n 10 k 15 jaar geleden de grote zaal een vaststaand punt was. 'Het zou wel eens kunnen, dat er tegenwoordig minder behoefte aan een dergelijke ruimte bestaat', aldus de wethouder. «r» R De grote zaal beslaat beide verdiepin gen van het wijkgebouw. De eerste verdieping telt verder een zaal voor ongeveer 80 mensen, ruimten voor de gemeentelijke Sociale Dienst, kanto ren van de raadsman, instellingen van Maatschappelijk Werk, het SWO en de Stichting Voor Sociaal-Cultureel Vormingswerk 'DePhoenix' en acht leskamers en een -aula annex ballet- zaal voor de Rotterdamse muziek school. De'werkruimte': van de Phoenix ligt in de kelder van het gebouw. Er is een jongerenontmóetings ruimte en er zijn vijf cre_atiéyiteitsloka.len voor pot tenbakken, geluid en bééld, gips, sie raden en, hout en'metaal. Tussen de middag bezoeken kinderen van 'Tus sen twaalf en twee' de kelder èn ver der lopen kinderen, jongeren on vol wassenen in en .uit. Overigens is ook de peuterspeelzaal op de begane grond een activiteit van'De Phoenix', Het gebo -w telt verder .drie kléine vergaderzalen voor zo'n 20, 30 man en de algeméne voorzieningen voor be heer en de technische dienst. 'De La renkamp'; is eigendom van de Raad voor Gemeentelijke Wijkgcbouwen en een commissie van wijkbewoners heeft hetbeheer, im handen. Diezelfde commissie beheert ook het noodwijk- gebouw 'Hietkamp', waar de Schaker- Iogroep een onderkomen heeft gevon den en dat nog zeker vijf jaar zal blij ven bestaan. Beheerder van 'De La renkamp' is de heer J. A. N; van Be- veren. Bij de opzet vin het wijkgebouw is men uitgegaan van een multi-functioneei gebruik. Zo kunnen ruimten en "voor zieningen zo efficiënt mogelijk: wor den benut en wordt de wijkbevolking dié het gebouw bezoekt geconfron teerd met het wérk van vele instellin gen, Voorbeelden van deze aanpak zijn nu al zichtbaar: de volksdans groep van de Phoenix gebruikt de balletzaal en volwassen leerlingen van de m'uziekschoor brengen' hun kinde ren bij de peuterspeelzaaL De opening van 'De Larenkamp' zater dagmorgen om elf uur, is niet het heerste feestelijk gebeuren. Dat. is het werkbezoek, dat koningin Juliana morgenochtend aan het gebouw brengt/Zij zal dan de meeste gebrui kers aan het werk kunnen'zien in het nieuwe wijkgebouw, dat negen mil joen gulden heeft gekost. Ongetwij feld zal'Lij die gelegenheid het'caril lon, dat de Tuinstad Zuiswijk aan het gebouw schonk, zijn klanken latén ho ren. Het enige, dat zij niet zal zien is de kunst die in het wijkgebouw moet ko men. De veelomstreden beslissing van de percentagecommissie moet de deel- gcmccnteraad en de gemeenteraad passeren voor de kunstenaars aan het werk kunnen. z/j/ ,'V. - -'^v'--y.-. ROTTERDAM De voor afbraak bestemde panden in de Gaffelstraat.: hoadt de actiegroep Het Oude Wésten opnieuw bezig. Wist de actiegroep iii eerste instantie een gemeemteiijJce sloopactie te bewerkstelligen; nu richt men zich tegen depuinhoop :<Ke-'het' sloopbedrijf, in de Gaffelstraat -beeft achtergelaten,.- 'Z Volgens de actiegroep is het instor- tingsgevaar -het voornaamste argu ment om de gemeente onder druk .te zetten inderdaad geweken maar is er voor in de plaats een ergeciswek-' kende rommelgekomen.sfr- Daarom eist de actiegroep van het college van b. en w. nieuwe stappen. Binnen twee wéken wil de groep ;ant- woord hebben op een aantal in een brief vervatte eisen. Zo wil reen de ramen en deuren weer laten-dichtspij keren moeten de houten, schotten op de eer ste verdieping - weg evenals .betvjiek rond de panden. Tenslotte moet de stoep voor de huizen .weer heasteld worden, zo vindt het actieoomit-s:.:/-' Hij wordt ervan verdacht op 7 augus- ROTTERDAM Het Samenwer kingsverband Oude Wijken doet in 'een brief aan minister Boersma van Sociale Zaken een dringend beroep op de regering en bedrijfsleven om ook in 1974 de stop het aantrekken van buitenlandse werknemers te handha ven. Volgens het. SVOW neemt de spanning als gevolg van de grote aan tallen buitenlanders in de oude wij ken nog steeds toe. - Ondanks de sympbatie-betuigingen en woorden van begrip, zo - schrijft het SVOW, is het aanbod van béwoonba- re-en betaalbare woningen afgenomen. ROTTERDAM Zondagmorgen bm half tien wordt in de Groene Tuin- kerk in Usselmonde een jeugddienst gehouden. In deze dienst spreekt ds Wind uit Lelden over het onderwerp 'Vrijheid', naar aanleiding van 1 Cor 6 ver 12. Medewerking verleent- het combo Young Religion uit Rotterdam centrum. De deelgemeenteraad Charlois is het met haar commissies 'eens: de toe gang ,tot het Sportpark De Vaan moet niet veranderd worden. Geen parkeerterein. geen afrit voor. de RCW Zwart-Wit'28. Alio betrokken commissies en gemeentelijke dien sten vinden wél dat de toegang ui terst ongelukkig is, maar andere be langen verkeersveiligheid, open baar groen wegen meer voor de deelraad. De ontspanningscommissie van de Hoek van Hollandse deelraad verga dert vanavond in de deelgemeentese- cretarie om 19.30 uur. Er wordt on der meer gesproken over Sint-Nico- laas- en kerstactiviteiten, de jeugd- hearing en dé muziekdag. De werkgroep Onderwijs vergadert vanavond om 20 uur in het gebouw van de Albert Einstein scholenge meenschap; Het hoofdonderwerp op de discussie-avond, die voor iedereen open 'is, ds de inventarisatie van wat er in de Hoogvlietse scholen gebeurt in verband met de ouderbetrokken heid. De deelgemeenteraadsverga dering van donderdag 8 november begint pas om 20.45 uur. Dirékt na de opening wordt de vergadering ge schorst, zodat de deelraadsleden zich kunnen beraden over het ontwerp streekplan Rijnmond. Daarna pas komt het vragenhalfuurtje, aan de orde. de wijk. Dat contact zou onder meer kunnen worden bevorderd via taal cursussen,- Er bestaan plannen die cursussen in januari te starten in het wijkcentrum Middelland en wel op zondagmorgen. selaan.zou-kunnen komen. Een zelf standig .dienstencentrum zit er voor de wijk niet in. Er zijn er al 23 in Rotterdam en de gemeente wil dit aantal beperken door fusies van be staande dienstencentra en door geen nieuwe meer te stichten. Als de de pendance er komt, zullen er heel wat vrijwilligers(sters). nodig zijn om het dienstencentrum tè beman nen en het initiatiefcomité wacht dan ook vol spanning op mensen uit de wijk, die wat uurtjes beschikbaar hebben. Als bet aan de deelgemeenteraad ligt, krijgt de Tholenstraat een speelplaatsje voor kleine kinderen met bloembakken.Daarmee zou het probleem van voetballende kinderen zijn opgelost. De deelgemeenteraad zal in zijn advies aan b. en w, ook wijzen op de open ruimte aan de St. Maartendijkstraat, waar het balspel probleem eveneens urgent is; daar zou een speelplaatsje even hard no dig zijn. Het Aktiecomité Pemis heeft bij de wijkraad voor Pernis aangedrongen op spoed bij het vaststellen van de hoorzitting over de deelgemeente- raadsproblematiek. Het aktiecomité, dat zich inzet voor een zelfstandig Pemis, wil vóór 24 november een hearing, omdat de commissie wijk- aangelegenheden eind november advies zal geven over de indeling van Pernis bij de deelgemeente Hoogvliet. Mocht de wijkraad voor die tijd geen hoorzitting houden, dan overweeg het aktiecomité zelf de'organisatie ter hand te nemen. (ADVERTENTIE) KONTkAKT AUTOVERHUUR luxe'- klpinbus - autobussen - opk vóór groep sv ervoer ■,■>22 tel. 010-325511 1972. ROTTERDAM Zondagmorgen 11 november zullen er weer zowei in de Immanuelkerk als in de Verrijzenis kerk te.Rotterdam-Aiexanderstad geza- melïjke kerkdienstc/ worden gehou den. In'de Verrijzenis Kerk, waar do dienst om 9.30 uur begint, zal voor- gaan ds. W. Radstaké. De predikanten ds. K. H, Reérds .en ds, W, B. v.d. Meulen zullen voorgaan ia de Imma* nuel Kerk. Aanvang der dienst bier is om 9.35 uur. Oud Mathenesse-Witte Dorp krijgt waarschijnlijk, een dienstencentrum. De Raad voor bet Maatschappelijk Welzijn heeft het initiatiefcomité in die wijk bericht, dat er wel een de pendance van het dienstencentrum Spangen-Delfshaven in twee leeg staande winkelpanden aan de Fran- De sectie verkeer vaii het SWO Vreewijk vergadert vanavond in het SWO-gebouw aan de Vorkstraat 3.. Kr wordt onder meer gesproken over eenrichtingsverkeer in de Da- lemvijk. Tevens zullen de commis sies verslag uitbrengen. De vergade ring begint om 20 uur. In het gloednieuwe, nog niet eens officieel geopende wijkgebouw La renkamp -vergadert vanavond het SWO Zuidwijk. Op de vergadering, die pm 20 uur begint, zal het nieu we bestuur worden voorgesteld. BOTTERDAM: Gebcuw SWO-Lombt.rdl|en: Pylhagorasweg S: 9.33 Kennismakingsbijeen komst werkgroep Ontplooiingskansen voor de Vrouw; Gebouvr Palace: 20.00 Feestavond Rotterdamse Chr. Oranjevereniging 'Oranje Getrouw'; Jerazalémkerk: 20.00 Ds P. Over- duln voor geref. gem hv; Gebouw Ebcn Haa- ier: 20.00 Ds. D. B. van Lokhorst; Noordsln- gel 40: 19.30 Bijeenkomst 'De Reddingboot'; GOUDA: Pauluskcrk: 19.30 Ds. Van EIJk, dankstond; Gcrcf. Kerk; 19.30 Ds. Jlooy, idem. VLAARDINGEN: Gemeentehuis: 20.00 Ge meenteraadsvergadering; Stadsgehoorzaal: 11.00 'WIJ in het WlUikwoud'; WADDINXVEEN: Brugkerk: 9.30 Ds, v.d. 'Heuvel, 19.30 ds. Van Vliet, dankdag; Out- moetlnskcrk: 20.00 Ds, Modderaar, dank stond. - ROTTERDAM; Stadhuis: S.OO Openbare ver gadering commlssje. .voor Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting; 20.00 Gemeenteraadsver gadering: - - HOOGVLIET: DeeLgcmeenlesecrelarlc: 16.30 Vergadering deelgeiiieenteraad; ALBLASSERDAM: Dé Wipmolen: 19.30 Ope ning 22.00 Vogeltentoonstelltng Ons Genoe gen; Aula LTS: 20.00 Jaarvergadering Vere- nigirrg voor openbaar Onderwijs; Het vergul de Paard: 20.00 Idem Alblasserdamse us- club: LEKKERKERK: Verenigingsgebouw: 20.00 Bij eenkomst CPJO, afd. Lekkerkerk; NIEUW-LEKKERLAND: Gemeentehuls: 1930 Gemeenteraadsvergadering; POORTUGAAL; Geref. Gemeente: 15.30 en 19.30 Ds. G. Schipaanboord. dankdag; SCHIEDAM: Zaal Chr. Sociale Belangen: Lange Haven 73: 20.00 Kontaktavond Kon- Mij. voor Tuinfboüw. en Plantkunde, aid. Schiedam; zuidzijde! Herv. Kerks 18,30 Ds. J. P. Ver- kade, dankstond.. ROTTERDAM 'Ik ben niet bij een Katendrecht.se prostituee geweest'. Dit bezwoer de 51-jarige politieman W. R. de ambtenarenrechters in Rotterdam, De politieman was vorig jaar gedegra deerd van brigadier tot hoofdagent, omdat hij zich, hoewel gestationneerd aan de Boezemsingel, herhaalde malen in diensttijd had opgehouden op de 'Kaap'. Op 26 januari 1972 was het onderzoek tegen (toen nog) brigadier R. op gang gebracht door een bezoek van een prostituee aan het politiebureau Lin ker Veerdam (Katendrecht). Deze juf frouw sprak er haar bevreemding over uit dat zojuist een geüniformeer de politieman gebruik had gemaakt van de diensten van een van haar col lega's. De adjudant van het Katen- drechtse bureau vroeg de prostituee uit te kijken of dezelfde politieman soms weer bij haar in de buurt zou opduiken. Dat gebeurde een aantal da gen later. Brigadier WJt., gearriveerd in zijn dienst-Dafje, werd aangewezen als de eerder gesignaleerde politie man. Dit resulteerde uiteindelijk in de degradatie van de brigadeerd. De .heer R. hield echter bij hoog en laag vol, dat hij op de middag van de 26e januari gewoon zijn ronde had ge daan en beslist niet bij juffrouw Fa- gei was geweest. Zijn aanwezigheid op Katendrecht na de 26e was volgens hem om een Antilliaanse jongen 'e zoeken/die in verband met een pn- ces-verbaal zijn bromfietsverzekerings- kaart moest tonen. Burgemeester Tho massen, hoofd van de politie, hechtte geen geloof aan het verweer van tt. en besloot dat de ambtenarenrechter maar moest uitmaken of de degrada tie terecht was geschied. Dinsdagochtend had mr., Jvens, de raadsman van R„: nogal wat' aan te merken op de 'bewijzen' van de schuld van zijn cliënt. Hij spitste de zaak toe op de 26e januari 1972. Vol gens ïvens had R; in hee geheel geen tijd gehad voor hetgeen hem ten lasts was gelegd. 'Uit de rittenlijst van het bureau Boezemsingel is gebleken dat R. om 15.00 uur vandaar met zijn au to vertrok. Om ongeveer 15.30 uur verscheen de prostituee Van der Meer bij adjudant Stierman. Mijn cliënt zou dus van de Boezemsingel naar «Ie Lombokstraat zijn gereden en daar, na. eerst met vier andere prostituees te hebben onderhandeld, bi] juffrouw Fagel op bezoek te zijn geweest. En dat alles in een half uur. Dat is toon volslagen onmogelük. Temeer omdat de route van de Boezemsingel naar Katendrecht bepaald gèen snelle is. Mr. Ivens was niet onder de indruk van de veie getuigenverklaringen;'Zo als voor Europeanen alle Chinezen op elkaar lijken, zo zijn voor burgers alle geüniformeerde agenten als twee druppels water. Zijn tegenpleiter, mr. P. Goud, van de juridische afdeling van het stadhuis, trok.de exactheid van de rittenlijst van het bureau Boezemsingel in twij fel, 'voor mij is niet bewezen dat R. inderdaad pas om 15.00 uur van het bureau is vertrokken. Wat betreft de overige genoemde tijstippen wil ik er op wijzen dat dit soort verklaringen van getuigen niet helemaal letterlijk moet worden opgevat. Men staat nu eenmaal niet met een horloge in de hand te noteren. Voor mij is het be langrijk dat is aangetoond dat R. meermalen in diensttijd op Katen drecht was, terwijl hij daar normali ter niets,te zoeken had.* Uitspraak over drie weken. ROTTERDAM Blijkens de cijfers bij de begroting voor 1974 verwacht de gemeente Rotterdam dat het tekort van dé luchthaven Zestienhoven het volgende jaar zal stijgen van 2,9 miljoen tot ƒ4,3 miljoen. Dit on danks de verhoogde inkomsten uit landings- en parkeergelden' en de luchthaven belasting. Door het optrekken van de tarieven tot op het niveau van Schiphol zullen de Inkomsten stijgen tot 8,2 mil joen. De kostenzullen naar verwach ting oplopen van ƒ10,2 miljoen dit jaar tot 12,5 miljoen in 1974. ROZENBURG Het voetveer Ro- zenburg-Brielle, dat alleen in dé zo mermaanden dieast doet en op 1 okto ber gestaakt is, is in verband met de autoloze zondag in ere hersteld. Van?f zondagmorgen half tien tot des mid dags vijf uur kan van 't veer gebruik gemaakt worden. Zowel voetgangers, fietsers en bromfietsers kunnen over gezet worden. Uw slaapkamer mag gezien worden met deze fraaie chenille sprei op bed. Deze mooie sprei heeft aan 3 'kanten franje en ts er in de kleuren oranje, groen en blauw. Normaal kosten deze spreien f 42,50 en f 55AO. m tus een auto 'en gêld te hebben gesto len; vooraf gegaan dóór gewéld. Met één' vriend- gïiig Pièf- Óp; dé bewuste avond naar de TBlaak in Rotterdam mét het vooropgezette plan een homo fiel te beroven. 'Een laffe en misselij ke streek', zo stelde de officier. 'Nog steeds leeft kennelijk het idee, dat an ders gerichte mensén minder weer baar zouden zijn en vaak geen aangif te durven doen.' Op deBlaak kwam het tweetal ie mand tegen, die zij na wat praten zo ver kregen, dat hij hen 'naar de Spaanse Polder bracht in zijn auto. Daar werd hij buiten zijn 'auto tegen de grond, geslagen en gestompt. Onder bedreiding met een mes kregen zij de autosleuteltjes. Het slachtoffer kreeg voordat: zij wegreden nog de 'belofte', dat: hij zijn auto diezelfde nacht om een uur of twee bij het Blaakstation zóu kunnen terugvinden. Het tweetal vertrok naar Den Haag, waar zij da bloemetjes buiten zette van geld, wat zij in het dashboard kastje van de wagen hadden gevon den. Vervolgens ging de tocht naar Amsterdam, waar zij echter door de politie werden gearresteerd. De offi cier geloofde niet zo erg in het ver haaltje dat de auto weer terugge bracht zóu worden naar de Blaak, maar achtte in elk geval ook joy-riding bewezen. Uit het psychiairiséh rapport Condu- deerde-,de officier dat Piet gemakke lijk beïnvloedbaar, was, maar tevens agressief. 'Ik vermoed wel,dat/,de tweede verdachte die momenteel nog in observatie is de hoofddader in deze zaak is. Verder heb ik de, in druk, dat, deze verdachte nu éénmaal heel erg scheeff, gegaan is, maar, dat ook nooit meer zal doen.'1 De raadsvrouwe van Piet, mevrouw mr. Lensüik, stelde dat de diefstal van de wagen niet bewezen kon .wor den, alleen de joy-riding. IVeliswaar hadden zij nooit op het 'afgesproken' tijdstip terug kunnen zijn, maar ik ben ervanovertuigd, dat de auto te ruggekomen zou zijn.' De rechtbank doet over veertien da gen uitspraak. ADVERTENTIE Wat gebeurde er vandaag precies een jaar geleden in Rotterdam? En morgen een jéar geleden? Ik geef tóe, ik zit niet dagelijks te springen van verlangen om dat te weten. Maar als het bekende'Rot terdamse Jaarboekje van het His torisch Genootschap Roteroda- murn onder mijn ogen komt ben ik doorgaans een uurtje voor d2 buitenwereld .verloren. Misschien is hetkinderachtig'- hóór,, maar als een kind zo opgewonden bla der ik "het eerste gedeelte van het boekje door, waar oyey! bet/; afgelopen -jaar per. dag verslag wordt gedaan van; èèn of meerde re gebeurtenissen. Een voorbeeld. Vorig; jaar 7 november. 'Medege-V deeld wordt dat de voltallige raadsfractie -van ;de/Part!l?sa;tie. v Arbeid besloten, heeft/e beispre- kingen. tussen h stuur van: de P.v.dA., eh'iwé.thbu-,: der H. W.'Jettinghóff, wieöx' af-: ■treden na de onlusten in dé^Afri-' kaanderwljk door de.'wükorganeh van elf oudé wijken is. gëëii§L}in vertrouwelijke sfeer teb en geen mededelingen .///aan-; gaande te doen". Eenmlnaert of v wat komt de opwinding van vor^; jaar terug,- 'toeaE;AMon^Sb!^bë|AK over het al of nietoaanblÜven 'van -; -i - wethouder - Jettlnghoff -voer ver- hitte discussies zórgde. JPrecies een jaar later is het alweer! zó lang geleden? Nog een voorbeeld. Nog een herinnering aan opwin ding: Zestien oktober- 1972.. 'Le den van het Centraal' Actiecomité Rijnmond deponeren afval; .af komstig van een illegalë chemlca- iiënstortplaats, op de trappen :yan het stadhuis. Er .ontstaan scher mutselingen. waarhij ook burge meester VV. Thomassen betrokken raakt.' -1* Over vrijwel alle 366 dagen Lf,'ja, vorig jaar was het sch^ikkeij^iil• is er: wel iets .te lezen in dat handzame gele boekje. De weet niet wie nog meer verslingerd; zijn aan deze jaarlijkse uitgaven/ maar ik ben het in ieder geval/-/ De gemeente Maassluis vindt dat de inwoners maar eens iets meer, moeten weten over hun woon plaats. Daarom geeft het bureau voorlichting van de gemeente sinds deze maand een blad uit dat voorlopig vier maal per jaar zal verschijnen waarinïallerlet wetenswaardigheden over Maas sluis staan. Het is buis-aan-hüis verspreid, en volgens burgemees ter Van Dijke is het ontstaan" om dat 'wij als gemeentebestuurders behoefte hebben aan-wat meer openheid bij ons bestuurlijk doen en laten.' Wie nu denkt dat het gemeente lijk beleid over dringende kwes ties haar fijn uit de doeken wordt gedaan in het nieuwe blad heeft het echter bij het verkeerde eind. 'Het is geen hard nieuws wat hierin staat', zegt de burgervader dan ook vlug. Er wordt wel then hoeveelheid informatie gegeven over gevarieerde zaken.' Zoals in dit eerste nuinmer o.a. de WV het Rotterdamse drink water, de gemeentelijke sociale dienst, de nieuwe sporten recreaz tieraad in Maassluis, en de Afval verwerking Rijnmond, Na het kennis flemen van al déze open heid over het bestuurlijk doem en laten voelde ik me opeens wat betrokken. Dat.hoorde echter ook, zo bleek. Want JheL w?S:.be- trokkenheid bij het gemeentelijk bestuur, en daar gaat het maar om. -/'v. Over de autovrije zondag is erg veel geschreven en gesproken maar toch herinner ik -u nog even aan onze wekelijkse puzzel. Weet u wel, die waarin u wordt gevraagd een originele manier te bedenken waarop u de autoloze zondag zou willen besteden óf hebt besteed. De brievenbus van de krant staat nog tot en met vrijdagmorgen open voor uw. in- zendingen. U kunt een tientje/in de wacht slepen, of wie weet misschien behoort u wel tot een van de inzenders die een. zoge naamde aanmoedigingsprijs krijgt P.S.: Het nieuwste statussymbool: de ontheffing. v

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 3