Commentaar Agent die op mail vuurde, wordt vervolgd Anoniem bij vacaturebank op patiënten die Opiniepeiling het- eer- Mannen bekennen aantal inbraken vk •xeerrapporten; Huwelijk Kennedy Vloeken' vragen Dreigementen met medische tuchtraad 13 IEOÜW'/'Ki^'AiRTET WOENiSDiAiG 7 JVOVEMiBER 1973 BMNENLAJMfD TS/K7 *4* r# - Mijdrecht, als de Nederlandse olicvoorzienipg. l<r breiden met de gemeente Vinke- G. Ezinga: ik heb een harde kop, niet ais die héren afnemen® buiig 'Patiënt moet kiezen' onder recladie van loes smii W: ■HHi Als we AVRO's Televizier mogen ge loven, beginnen wij Nederlanders, wanneer naar .onze houding inzake het Midden-Oosten wordt gevraagd, ons zelf in koor tegen te spreken. Blij kens een enquête van Televizier is een ruime meerderheid van ons 72 procent voor Israël. Maar blijkens hetzelfde onderzoek is een nog iets (w |»7inflO ruimere meerderheid 79 procent "MSi® Wdwlll tégen 'de houding die de Neder- 1 1 landse regering ten opzichte van het VinKBVBBïl conflict in het Midden-Oosten heeft Wat moet een redelijk intelligente, maar van de hoofdlijnen der Neder- landse politiek onkundige buitenlander H|6t iCOITÏPn hiervan denken? Hij zou kunnen con- cluderen, dat de Nederlandse regering blijkbaar een sterk pro-Arabische DOOf Ciska DrSSSelhUVS koers heeft gevaren. Want waarom zouden al die voorstanders van Israël - er anders tegen zijn? Het zal weinig moeite kosten, onze VIN-K^VEM-WILMS Elke dins- buitenlander ervan te overtuigen, dat 1 deze gedachte in strijd is met vele dagavond van zeven tot acli t hoMt verlos - controleerbare feiten, waaronder de kundige G. Ezinga spreekuur in het Groe- maearéé?co?clCsieb ofer "LTeï dezï D* KruisSeb<>uw Vinkeveen, hoewel hij de meeste Nederlanders zijn weliswaar weet dat er geen.enkele patiënt zal komen. pro-Israel, maar 2c worden boos op T-och zit hij er steevast een uur lam, want hun regering als die dat hardop zegt en, daardoor Arabische strafmaatrege- J bewijzen, dat het hem ernst is met len uitlokt. Met andere woorden: de zijn plannen om zijn verloskundige prak- Misschien is dat, helaas, nog waar veen en Wa.verveen, ook, maa,r het blijkt niét ondubbelzin- Vanhet" ziekenfonds Vecht voet dwars nig uit jde enquête van Televizier. Want de! tegenspraak die in de resulta ten 'Vap dit onderzoek schuilt, kan heel gemakkelijk op een andere ma nier worden verklaard. Deze verkla ring komt hierop neer, dat Televizier dubieuze antwoorden heeft gekregen, omdat het dubieuze wagen heeft ge steld. Anders gezegd: achter de vragen van Televizier gingen zoveel misvat tingen schuil, dat de antwoorden al bij voorbaat vrijwel 'waardeloos waren. Zo is het een misvattina te menen, dat de vraag of men voor Israël is, in'het algemeen met een simpel, ja of nee kan worden beantwoord. Ook is het een misvatting, dat zoals de enquête suggereerde sympathie voor Israël eenvoudigweg een keus te gen de Arabieren betekent. Het is ver moedelijk tevens een misvatting te denken, dat de meeste Nederlanders zich een helder, laat staan een juist, beeld" hebben gevormd van wat de houding van hun regering in dezen nu precies is geweest. En dus is het waar schijnlijk ook een misvatting te veron- dersteljgn.datze die houding allemaal even goéd kunnen beoordelen'. Kortom, er is alle reden om te ver moeden. dat het verwarrende beeld dat de enquête van AVRO's opiniepei lers opleverde, veeleer verwarring in de geesten van de peilers zelf weer spiegelde dan in die van de onder vraagden. Als Televizier nog eens zo'n onderzoek houdt, zóu het er verstan dig aan, doen althans ernstig te probe ren. zijn vragen aan te passen, aan dé gecompliceerdheid van het probleem waarop ze betrekking hebben. Van één verslaggever AMSTERDAM Tegen de Amster damse politieagent-hondengeleider B. J, van D. wordt een strafvervolging in gesteld wegens' poging totdoodslag (c.q. zware mishandeling, subsidiair bedreiging) van de vader van de vijf tienjarige1 Surinaamse jongen Renaldo Nelstein. Dit heeft de Amsterdamse officier van. justitie, mr. H. W. P. Remmérts de Vries,; medegedeeld. De heer Nelstein had een klacht in gediend dat zijn zoon op zondagavond 15 april door de, agent zo-u zijn 'mis handeld en dat'later, toen hij zelf naar de woning van de agent was ge gaan, déze éen gericht schot op hem zóu hebben "afgevuurd. Op de bewuste avond liet de agent, die destijds nog in een flatgebouw: in de Bijlmermeer 'woonde, zijn hond uit De jongen zou hem toen hebben uit gescholden en hij zou daarop met de hondenriem tegen Renaldo hebben uit gehaald. De jongen was naar zijn ou derlijk huis gegaan waarna zijn va der, moeder en een kennis naar de woning van de agent waren gelopen. Be agent zou zich door het drietal, dat opheldering over het slaan van de jongen kwam vragen, bedreigd hebben gevoeld. Zijn'vrouw had hem via een raam zijn dienstpistool aangereikt De agent heeft verklaard dat hij eerst gedreigd had en daarna pas een waar schuwingsschot in de lucht heeft ge lost. De kogel kwam échter terecht in een raam van het flatgebouw. De heer Nelstein heeft verklaard dat hij opzij gesprongen was en de kogel langs zich heen hoorde suizen. en Om streken heeft hij toestemming om zijn praktijk, oók uit te oefenen in deze gemeente, maar de twee huisartsen van Vinkeveen zetten hem de voet- le lijk dwars. In feite boycotten zij hem volledig, zodat hij- hier geen enkele patiënt krijgt. Dc zaak is hierdoor in een impasse geraakt: de heer Ezinga houdt voet bij stuk: hij wil ook beval lingen doen in Vinkeveen en Waver- veen en de twee artsen, W. P. J. M. Pierrot en C, A. Verton houden even eens het been stijf: zij willen het ver loskundige werk niet afstaan, maar het zelf blijven doen. De inspecteur van de volksgezondheid in Utrecht, de heer-W..J. A. Oosten dorp moet nu zien de twee partijen te verzoenen. Binnenkort zal hij een ge sprek hebben met dé twee.Vinkeveen- se artsen, waarin hij hen hoopt te overtuigen van het feit, dat de heer Ezinga een redelijke kans moet krij gen om een praktijk op te bouwen. Dit kan alleen gebeuren wanneer de twee artsen hun medewerking willen verlenen. In Mijdrecht1 en Wilnis, waar de heer Ezinga óok als verlos kundige optreedt, heeft hij helemaal geen moeilijkheden. Daar werkt hij in de. beste verstandhouding samen met de plaatselijke artsen. Hoe,komt het, dat hij In Ylnbr-;n - -'"'Y- - niet mm het- werk kan komen? kennis te maken. 'Maar ;zé hadden het' Ezinga: 'Ik wil eerst zeggen, dat het steeds te druk,.; Ik kon. nooit ontvan- niets te maken heeft met het.feit; dat gen worden. Totdat ze "de brief van ik de eerste mannelijke verloskundige het ziekenfonds hadden gekregen, met een eigen praktijk ben. Het heeft waarin stond, dat ik voortaan voor alleen maar te maken met het feit, het. ziekenfonds look de bevallirigen in dat de twee Vinkeveense artsen persé Vinkeveen zou doen. Toen hadden ze hun bevallingen niet kwijt willen aan plotseling tijd, allebei tegelijk,óp de- mij, hoewel het;ziekenfonds hun een zelfde avond. Ze wilden me samen bfief gestuurd heeft, waarin staat, dat ik in het vervolg de bevallingen zal doen, waaraan pp medische gronden geen- arts aan te pas hoeft te komen. Het ziekenfonds vergoedt ook alleen nog maar bevallingen, waarbij ik as- daarvoor was ik: hoofd van éen' poli kliniek in Schiedam om bevalliri-" gen te kunnen doen. En nu is het dan zover, dat ik me zelfstandig kan vestigen en nu krijg ik dit. Maar ik heb ook een harde kop, net als de heren in Vinkeveen. Ik blijf proberen ook daar patiënten te krij gen. Om verantwoord en voor mijzelf ook bevredigend te kunnen werken, heb ik de. bevallingen van Vinkeveen en Wavervcen echt nodig. Hier in Mijdrecht en Wilnis heb ik er amper- honderd per jaar. Daar is niet'van'te leven (je krijgt 243 'géiden per beval ling, maar daarbij zijn voor- en na zorg, samen zo'n kleine twintig visi tés, inbegrepen). Met Vinkeveen mee, zou. ik aan zo'n. tweehonderd bevallin gen per jaar komen, dat is net een mooi aantal'. Doe verliep het contact met de VInke-, veense arisen? Ezinga: 'Ik heb hen toen ik hier kwam, in september, herhaaldelijk op gebeld om een' afspraak te maken om .hier uw praktijk zou doen en we zou den u voor een bevalling niet snel ge noeg kunnen bereiken, dan zouden we de zaak voor de medische tuchtraad gooien. In zo'n sfeer is natuurlijk niet méér te praten!,. Waarom moet dat allemaal zo akelig cn hard tegen hard? C. A. Verton, een van de twee Vinke veense huisartsen: 'Het is een erg vervelende zaak, waarvoor ik helaas geen oplossing zie. Het is inderdaad zo, dat ik, en ik mag ook wel voor mijn collega spreken, de bevallingen veel te leuk werk vind, om dat gedeel te van mijn arbeidsterrein uit handen te geven. Daar zullen -wij ons met hand en tand tegen verzetten. Ik heb mij hier indertijd gevestigd, mede omdat er geen vroedvrouw was en ik dus zelf de bevallingen zou kunnen doen. Ik vind, dat de geneeskundige voorzieningen er in deze streek beslist niet op vooruit gaan, als Ezinga erbij kqmt-Verder blijf ik de afstand-van zijn woonplaats naar Vinkeveen een bezwaar vinden en heb ik er bezwa ren tegen, dat hij eventueel weekend diensten zou gaan draaien met Uit hoorn.' Maar waarom moet er maar direct ge dreigd worden; met dé tuchtraad? Verton: 'Dat hebben wij inderdaad ge daan, ja. Misschien is dat keihard, maar op dit gebied zijn wij keihard. Wij vinden dat er hier geen plaats is voor een verloskundige en daar blij ven we bij. Ik persoonlijk ben er diep ongelukkig mee, dat hij hier is komen zitten'. Om commentaar gevraagd zei de heer ontvangen, dus ik verwachtte, dat het W. J. A. Oostendorp die als inspèc" er hard aan toe zou gaan. Nou, dat is teur van de volksgezondheid in ook gebeurd. Utrecht als bemiddelaar moet optre- Mij werd duidelijk gemaakt, dat ik den in -dit conflict: 'Het is een heel beslist niet moest rekenen op-mede- vervelende zaak. Ik kan niets anders werking van hun kant, want dat ze doen dan door praten met alle partij- sistentie verleen. Dat houdt in dat de zelf veel te graag de bevallingen wil- en proberen een prettiger verstand doktoren geen declaraties meer mogen den houden. Ze, maakten bezwaren on- houding te bereiken. Binnenkort hoop indienen bij het-ziekenfonds voorde der het mom van: u zit te ver af, u ik met de twee Vinkeveense artsen te bevallingen die zij doen. Toen ze dat kunt niet snel bij uw patiënten zijn. gaan praten en ik hoop dat dat in een te horen kregen, zeiden beide dokto- Dat is onzin. Ik zit tien minuten rij- prettige verstandhouding kan gebeu ren: dan helpen we de vrouwen wel den van Vinkeveen af. Dat lijkt me ren. Kijk, wanrfecr in zo'n conflict gratis. Klaarblijkelijk willen ze alles met te ver. Maar ach, dat was de ech- maar direct gedreigd wordt met de op allés zetten om mij buiten hun te reden van hun weigering ook niet. medische tuchtraad, dan gaat de dis- werkterrein te houden. Ik vind dat Ze wilden me gewoonweg niet heb- cussie helemaal de verkeerde kant op. heel erg. Ik heb tenslotte een speciale bén. Op een gegeven moment liep de Zo lossen we niets op. opleiding van'een paar jaar gehad zaak zo hoogróp, dat ze zeiden: als u Natuurlijk is het moeilijk, wanneer in Vati onze weerkundige medewerker. NOORDSCHARWOUDE Twee jon gens van 19 jaar hebben bij de rijks politie te Langedijk (NH) bekend vijf tig tot zestig Inbraken te hebben ge pleegd. De Langedijkers waren in ja- nuari?al veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Zij kregen deze straf voor 26 inbraken. De jongemannen hadden daarna vooral ingebroken in kantines in veel Noord hollandse plaatsen. Gure buien met regen, hagel en-natte sneeuw zijn gisteren op ons afgeko mem Sommigen gingen vergezeld van onweer en windvlagen. Wie' dé diep vries temperaturen in de' bovenlucht aanschouwt zal het begrijpelijk vin den hoe zo'n polaire uitverkoop tot stand kon komen. Boven de Bilt werd gistermiddag op 5'/s km. hoogte -34.3 graden Celsius gemeten, maar liefst 11 graden onder normaal. Op 2- 'en 3000 meter hoogte was het resp. -8 en -16 gr. C. tegen -2 en -7 normaal Het isothermische vlak van 0 graden zweef te op 8- d 900 meter hoogte bo ven onze hoofden terwijl het-normali ter op 1500 m. 'behoort' te liggen. Bij de zuidpunt van Groenland heeft zich. alweer een nieuwe depressie ontwik keld, waarvan de storingsuitloper in de richting van de Britse Eilanden trektBoven de oceaan is de hoogte wind tot op 20 gr. westerlengte al weer zuid-zuidwestelijk gewordenHet zal dan ook in de tweede helft van de week vermoedelijk weer zachter wor den met regen na een tijdelijk kou dieptepunt met nachtvorst. Zoals we gisteren al vertelden is de algeméne circulatie in oktober 1973 in grote trekken met zo geweest als on der meer vóór de strenge- winters in 1895 én 1942. Wil de natuur werkelijk verder voortbouwen aan een koude of strenge winter, dan is het meest geijk te luchtdrukpatroon in november: la ge druk in het gebied IJsland-Schot land,, hoge druk boven Rusland met daartussen in West-Europa zuidelijke winden (de Engelse computers voor zien'dit). Wanneer in december de hoge- en la ge druk dan van plaats verwisselen, keren de koude noordwestelijke tot noordelijke winden met versterkte kracht terug enzijn de sneeuwbuien uit het Groenlandse- IJslandse gebied met een minimum van tijd hier, even tueel met medeneming van een koude pool in de hogere niveau's. Dinies >OK) 1000 990 ÏTOCWtól 90fStt muml MEKMSt wijst erop dat eigenlijk pas in de tweede helft van november en de eer ste december-decade kan worden ge zien of het menens wordt. Van 17-21 november tot 2-6 december moet de luchtdruk in West-Europa én het aan- grenzende zeegebied dan. sterk oplo pen. Rodewald onderstreeptdat de meeste koude winters éen eerste aanzet krij gen vanuit de tropen en subiropen. Van daaruit ontwikkeld de noodzake lijke luchtdrukverdeling voor kou transporten zich in noorden noord oostelijke richting. Het typiscke begin van een extreem koude winter is: af zwakking van het Azörenhoog en aan zienlijke toeneming van het Groen landse maximum. We. gumt boeiende weken tegemoet. een plaats, waar de artsen altijd zelf de verloskundige-hulp hebben gebo den, opeens een nieuweling aankomt, die dit werk wil overnemen. Maar toch moet zoiets opgelost kunnen wor den in een prettige sfeer. Dat gebeurt tenslotte toch in meer plaatsen in Ne derland, heem ik aan. Wat betreft het formele bezwaar van dc artsen, dat de afstanden te groot zouden zijn om een verantwoorde behandeling van de pa tiënten in Vinkeveen mogetijk te ma ken: dat lijkt mij geen steekhoudend argument. Ik heb die afstanden eens bekeken en die bedragen onderling zo'n zes zeven kilometer. Dat is wel te doen, lijkt mij. Maar ik heb ook sterk de indruk, dat dit bezwaar meer een formeel, dan een echt bezwaar is. 1 Er zit natuurlijk veel meer achter'. Het ziekenfonds Vecht en omstreken, waarmee de heer Ezinga een overeen komst heeft, houdt zich buiten het conflict 'Wij mogen hier niet bemid delen, want beide partijen zijn vrij om te doen en laten wat ze willen. De patiënt moet kiezen, het gaat 'hier tenslotte om vrije beroepen. De art sen krijgen de hulp bij gewone beval lingen echter niet meer vergoed ;van ons fonds'," aldus- een- woordvoefdér van het ziekenfonds. Tenslotte het commentaar van de heer J, Diepersloot, secretaris-gene raal van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst: 'Als de patiënten niet de dupe zijn, en dat zijn ze ln dit ge val niet, lijkt mij, dan vind ik niet, dat wij ons ermee moeten bemoeien. Ik begrijp, dat het een moeilijke zaak voor de doktoren is, om opeens een stuk van het werk, dat zij altijd ge daan hebben, te moeten afgeven. Aan de andere kant hebben wij speciale scholen opgericht, die verloskundigen opleiden, en als die er zijn, moet. er ook werk voor hen te vinden zijn. Nu is de figuur van verloskundige op het ogenblik onderwerp van studie in me dische kringen, omdat men vindt, dat de huisarts weer een meer integrale functie moet krijgen in de gezond heidszorg. Het blijft op het ogenblik nog een probleem, dat alleen in on derlinge verstandhouding goed opge lost kan worden'. Amsterdam De Bilt Deeien Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. Rtd. Twente Vlissingen Zd.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga Mtinchen Nice Rome Split Wenen Casa Bianca Istanboel Las Palmas New York Tunis ZONNIO max. neer- temp. slag. regenbui 9 7 half bew. 6 8 onbew. 7 5 hagelbui 9 2 regenbui 9 2 regenbui 9 0.4 regenbui 8 12 half bew. 8 3 regenbui 9 3 regenbui 8 0.5 zw. bew. licht bew. 19 0 regen 17 10 zw. bew. 8 0.1 onbew. 12 0 regenbui 8 1 zw. bew. 8 0 half bew. 18 0 onbew. 8 0 licht bew. 6 0 half bew. 13 1 onbew. 23 0 zw. bew. 10 6 half bew. 18 6 mist 11 1 geh. bew. 20 0 regen 6 6 half bew. 21 1 onbew. 14 0 half bew. 23 0 zw. bew. half bew. 24 0 üsaeN SNEEUW onweer ■»i-«as bewolkino tt WAX-TEN*. MIN. TEM*. W WINORICHTINQ HOOG WATER 8 november. Vlissingen: 12 07Haringvilelsiuizcn: 1.22-13.45. Bot terdam: 2.34-14.41. Schevenlngcn: 0.51-13.14, Ilro-'r'1 '3.4», Den Kelder: 5.26-17.38, tiuitu.&eii: 7.42 23.05. Delfzijl: 9.S7-22.2S. 'p| -T - - Wie loopt er niet af en toe rond met de gedachte, dat hij best wel eens iets anders zou willen doen om zijn dagelijks brood te verdie nen (ook al weet hij echt niet zo precies wat en wil hij er zeker nog geen ruchtbaarheid aan geven)? Vaak voelt men er niets voor de officiële weg te' bewandelen al leen al het invullen van allerlei formulieren weerhoudt ervan stap pen in die richting te ondernemen. Het liefst zou men lekker ano niem eens willen rondneuzen in een ruimte, waar men op zijn ge mak kan bekijken of er een baan tje is, dat-men wat vindt of om zo maar eens te kijken, wat er op zijn vakgebied nog meer. aan mogelijk heden zijn. Dat alles kan nu binnenkort bij de vacaturebankwaarmee op aan wijzing van minister Jaap Boersma van sociale zaken de' gewestelijke arbeidsbureaus Arnhem, Enschede, Sittard en Zeeüws-Vlaanderen één jaar lang zullen gaan' experimente ren. De werknaam voor dit nieuwe project 'luidt ANS, wat staat vóór 'Arbeidsbureau Nieuwe Stijl'. - Op 1 januari volgend jaar zal met deze proef worden begonnen, maar nu al zijn op de vier. arbeidsbu reaus de nodige voorbereidingen getroffen voor deze 'vacatureban ken', die officieel als taak hebben 'het bieden van een gevarieerd stelsel van gemakkelijk toeganke lijke voorzieningen aan alle be langstellenden-op de arbeids markt'. Het Arbeidsbureau Nieuwe - Stijl is er niet voor één bepaalde groep, maar is bedoeld voor werk-' gever en werknemer, terwijl ook gemeenten er hun voordeel mee kunnen doen. Het gaat om 'het be vorderen van een harmonische ont- wikkeling op de arbeidsmarkt'en door middel van doelgerichte me-- thoden en technieken wil: men ta ken gaan afstoten,die een optil maal functioneren van het arbeids bureau als ontmoetingsplaats tus sen werkgever en werknemer in de weg staan'. Het project wordt gezien als een bijdrage aan het streven dat het,- 'zich wel bevinden in -het werk''.-. minstens even belangrijk is als het 'effectief produceren'. Daarom staat bij het project nadrukkelijk voorop, dat de cliënt voor zichzélf verantwoordelijk is en best zelf in staat is veeldingen tedoen- Het arbeidsbureau wil alleen'maar de helpende hand bieden door het ge ven van informatie, advies en be- middeling. Het Arbeidsbureau Nieuwe Stijl zal als experiment wetenschappe lijk begeleid worden door het Ge meenschappelijk Instituut voor Toegepaste Psychologie te Nijme- j gen. Na een jaar zalbekeken .wor den of dit zelfbedieningssysteem,, waarbij de klant koning is, zó góed voldoet, dat ook .de andere tachtig arbeidsbureaus, die Neder land telt, zullen worden omgezet in 'vacaturebanken'. Vast staat in ieder gevgl nu al,' dat wat de vier: uitverkoren ar beidsbureaus betreft de- klant niet meer lange tijd op een bankje:be- hoeft te vrachten-: tot een perso- - neelslid van het arbeidsbureaur hém voor enkele minuten r ont- vangtom een. nadere afspraak te maken.: Een Amerikaanse filmmatschappij heeft in het diepste geheim in Hollywood een film gemaakt over de moord op .president John F. Kennedy.- De film met in de hoofd rollen Burt Lancaster én de inmid-: dels overleden Robert .Ryan .heeft;. de titel 'Executive operation' ge- kregen. Dé inakers. jiebben.' hun! filmverhaal gebaseerd- op, feitenV verdichtsels en veronderstellingen en willen aantonen,.dat de moord op 22 november 1963 in Dallas is beraamd door een groépje mensen uit de oliewereld en militairen. Zij zijn. hierbij uitgegaan, van het boek - "Rush to judgement' jVan &Tark La ne, die tot de conclusie komt, dat Kennedy het slachtoffer, van een samenzwering isgewórden, In de film wordt dé. moord uitge voerd door drie'; sluipschutters - en krijgt Lee Harvey Oswald de rol van 'zondebok'- toebode'eld. Tn hét rapport van- de commissie-Warren.' die indertijd de moord officieel"; heeft onderzocht, wordt Oswald als de enige dader-genoemd en 'gezegd, dat er geen enkel bewtis voor eèn 'samenzwering' is gevonden. De studio- en buitenopnamen van de film worden .onderbroken door beelden uit filmjournaals, dié van Kennedy zijn gemaakt in de weken voor de moord cn op de 'dag van de moord in Dallas. Volgens het filmverhaal zouden' ménsen achter de moord op de president hem om het leven hebben'laten brengen, omdat zij van mening waren, dal zijn streven de oorlog in Vietnam te beëindigen eri het sluiten van' een verdrag inzake een beperking van de kernbewapening met de Russen de militaire macht van de VS zouden doen verminderen. De 'sluipschutters' zouden na het volbrengen van hun. opdracht het land zijn uitgesmokkeld, toen na de aanslag alle communicatie tus sen Dallas en de regering in Was hington tijdelijk was verbroken. De auteur Donald Freed, een van de samenstellers van de film, ver telde nog, dat de film onder toe zicht van gewapende bewakers in het geheim is opgenomen omdat men over inlichtingen beschikte, dat er pogingen zouden worden ge daan het filmen onmogelijk te ma- ken. In éen smetteloos 'witte bruidsjurk kwam filmster-Dóe Lyon -aan in- de Colerado-staatsgevangenis om daar te trouwen, met; de 33»jarige 'fiary Cotton Adamson. De laatste moet veertig Jaar nitaitten wegens een gewapende roofoverval. Na afloop ging" hij terug naar zijn cel; terwijl zij haar intrek nam in; een motel in de omgeving, want getrouwd of niet .getrouwd voorschriften zijn er. blijkbaar nog steeds om te wor/ den nageleefd. '--'V-v i- v-'i Dit jaar heeft de gemeente.Rotter dam mindergeldelijkesteun ver leend'aan de Bond tégen 'het Vloe ken dan vorig jaar. Kwam, in 1972 nog zeshonderd gulden voor op de begroting van-, de gemeente ter lon- dersteuning van het werk van deze bond, dit jaar bleef er van de sub sidie van zeshonderd slechts twee honderd gulden- over..,Gezien-, de begroting voor volgend jaar vindt Rotterdam het dus niet nodig de vloek uit de Maasstad te bannen door middel, van een extra finan ciële inspanning'. if.'i Op 17 en 18 november is er op vormingscentrum ^Oud-Poelgeest een weekend voor mensen 'die vra gen hebben bij hun levan van alle- dag, die vinden dat belang niet het belangrijkste is, die willen''wef- ken' aan hun groei, die zelf willen onderzoeken waaraan ze behoefte hebben!. Het accent zal deze dagen liggen op het werken in groepjes van twee of drie personen en daar naast'ook. op het. individu. Omdat men de tijd aan zichzelf wil heb ben en niet afhankelijk wil zijn van de keukda, - wil men zelf het eten klaarmaken, waarbijtevens zal wordenbeketdn of men wel behoefte heeft aan drie maaltijden op éen dag. Voor dit weekend, dat zaterdag morgen om 12 uur begint en zon dagavond eindigt, kan men zich aanmelden bij Gerda de. Leeuw- Ter Haar, vormingscentrum Oud-Poelgeest, postbus. 4,, Oegst- geest tel. 01710-52445. Hinutn 'Wilt n met die spullen uit onze buurt blijven, meneer.'

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 7