Senaatscommissie 1 wil met Nixon over Watergate praten Oorlog in Cambodja Oliecrisis stuwt. dollar omhoog 9 2~; Alleen meesterzet kan president nog redden Egyptische dreigementen. Boycot overwogen van schepen naar Saóedie-Arafoië Cox's. Die smaakt 1854 doden door oorlog in Israël Journalisten in Frankrijk staken Brandt hoopvol over relaties met Oost-Europa VMF sluit metSowjet-Unie Vredesakkoord in Laos goedgekeurd Cox's. Die smaakt CAIRO, TEL AVIV, DAMASCUS, BEIROET (UPI, AFP, Reuter) Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Kissinger kwam gisteravond in Cairo aan voor besprekingen, die in de Egyptische hoofdstad als beslis send voor de vrede in het Midden-Oostèn worden beschouwd. - De Oorlogskabinet Reizen Rode Kruis Secretaresse door Jelte Rep Goed luisteren De 'bandenpech' ^ÜV/KVAR'mi' WO!EZSTiSDAiG- 7 NOVEMBER 1973 BünENLAiNI) T7/1K9 Vooraanstaande Egyptische comments- toren, zoals Mohammed Heykal, heb ben al gewaarschuwd, dat de strijd jnet Israël weer zal ontbranden als het bezoek van Kissinger onbevredi gend blijkt te zijn. Het Invloedrijke dagblad Al Ahrani schreef gisteren, dat er veel van afhangt of Kissinger kan bewijzen, dat de Amerikaanse voorstellen niet zijn ingegeven door de belangen van Israël. In Cairo wordt betwijfeld of de Ame rikaanse minister al een uitgewerkt vredesplan kan aanbieden. Het door gaans goed ingelichte Libanese dag blad Al Anwar schreef dat Kissinger wel zo'n plan op zak heeft President Sadat van Egypte zou het In grote lij- een- al kénnen uit de mond van zijn minister van buitenlandse zaken Fah- mi, die 'vorige week in Washington was. De voornaamste punten uit dit ptan-Kissinger zouden zijn: de Sinai wordt teruggegeven aan Egypte, maar de woestijn wordt gede militariseerd; de vesting Sjar-el-Sjeik in het ui- terste zuiden komt onder internatio naal toezicht; - de strook van Gaza wordt aan de Palestijnen gegeven, die zelf mogen beslissen of. ze een eigen staat willen ROTTERDAM De vakcentrale NW zoekt momenteel naar een passend antwoord op de boycot van Nederland se schepen ia Arabische landen. Het NW wil de Arabische schepen, die Nederland aandoen, nog niet met ge lijke munt terugbetalen om het huidi ge beleid van de regering, dat geba seerd is öp diplomatiek overleg, niet te doorkruisen. Gisteren is de bedrijfsgroep havens van de vervoersbond-NW tweemaal om advies gevraagd door Rotterdamse havenarbeiders, die er veel voor voe len om twee schepen met bestemming Saoedi-Arabië niet te laden. De haven arbeiders willen wel', aldus de beer C. vanKuilenburg, secretaris van do bedrijfsgroep. 'Dat geldt zowel voor de mannen in Rotterdam, als die in Am sterdam, in welke beide havens jaar lijks enkele tientallen Arabische boten binnenio boycot vers of bij Egypte of Jordanië willen aan sluiten; •—vrije vaart door het Suezkanaal voor alle schepen; op de westelijke Jordaan-never komt een Palestijnse staat; de hoogvlakte van Gclan wordt be zet. door troepen van de Verenigde Nstlcs Volgens hetzelfde blad-willen de VS en de Sowjet-Unle, dat de Arabische landen binnen zes maanden gereed zijn met hun plannen voor het Midden- Oosten, Op een persconferentie zei.de Egypti sche regeringswoordvoerder Achmed Anls gisteren, dat Egypte erop blijft hameren, dat Israël ach terugtrekt uit alle bezette gebieden. Daarmee liet hij in het midden of Egypte ak koord zou gaan met het onder inter nationaal toezicht plaatsen van Sjarm- el-Sjeik, do sleutel tot de Rode Zee.. Kissinger begon zijn reis door de Ara bische wereld met bezoeken aan de hoofdsteden van Marokko en Tunesië. In belde steden had hij naar rijn ei gen zeggen "bijzonder nuttige gesprek ken*. De ongerustheid in Israël neemt nog toe. Kolonel Israël Karnl, een officië le legerwocrdvoerder, beschreef de si tuatie aan het Suez-front gisteren als 'spanningsvol'. Volgens hem staat het Egyptische leger gereed om de aanval te beginnen. Berichten, dat het eerste Egyptische leger van Cairo naar het front is vertrokken, moeten volgens Kami zeer serieus worden genomen. Volgens andere bronnen ls er een Al gerijnse eenheid bij het Egyptische (ADVERTENTIE) front aangekomen, terwijl andere Ara bische landen nog troepen zouden stu ren. De vredesmacht van de Verenig de Naties is inmiddels uitgegroeid tot meer dan 1300 man. Volgens Israël zijn er gisteren op verschillende plaatsen langs het front met Egypte schermutselingen geweest Syrië be schuldigde Israël .ervan tot tweemaal toe luchtaanvallen te hebben onderno men op Syrische posities. Vertieren werden niet gemeld. Hoewel volgens Israëlische kranten premier Golda Melr geweigerd heeft verdere bevoorrading van het omsin gelde Egyptische leger toe te staan, zullen er toch nog vijftig trucks met voedsel en medicamenten worden doorgelaten. Dat ls gisteren door het Israëlische opperbevel bekendgemaakt Leiders-van de Israëlische nationale religieuze partij, die de zittende rege ring steunt zullen de eis stelten, dat een zogenaamd oorlogskabinet wordt gevormd. Daarin moeten ook leden van de oppositie zitting hebben. Een dergelijk kabinet werd ook gevormd tijdens de zesdaagse oorlog van 1967, Het voorstel om nu weer zo'n rege ring te vormen wordt gesteund door leden van de Arbeiderspartij van Metr. Koning Hoessein van Jordanië vloog gisteren naar Saoedi-Arabië voor over leg met koning Fedsal. Bovendien zou hij bezoeken hebben gebracht aan Koeweit en do Verenigde Arabische Emiraten. Vandaar zou hij naar de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn ver trokken, maar dat-is officieel met be vestigd. Hoessein wi-1 zich waarschijn lijk voorbereidenop zijn ontmoeting met Kissinger, die donderdag in Jor danië komt Het Algerijnse staatshoofd was gisteren ook in Saoedi-Arabië. Het internationale Rode Kruis heeft er bij Egypte. Syrië en Israël op aange drongen de conventies van Genève, die zij hebben ondertekend, onmiddel lijk na te komen. Het Rode Kruis ver wijt alle drie landen naleving van de conventies afhankelijk te stellen van politieke overwegingen. WiASHEVGTON (UPI, Renter) De speciale senaatscommissie voor Watergate wil een gesprek met president NSxon over alle za ken, ddeverixind houden met de Watergate-affaire Een man, die ervan verdacht wordt lid te rijn van'de Rode Khmers, de linkse Cambodjaanse bevrijdingsbeweging, wordt door soldaten van de regeringstroepen weggevoerd. De. commissie heeft geen voorwaarden vooraf genoemd voor het onderhoud met de president. Zij heeft leden van haar staf opgedragen' contact te zoe ken met hét Witte Huls om na te gaan welke mogelijkheden er zijn voor een informeel gesprek met Nixon. De commissie beskot hiertoe na een voorstel van de repubffifcetose senator Lowell Weicker. Hij vertelde dat er vanuit de republikeinse partij druk op Nixon wordt uitgeoefend can nu alles wat hij west' over het Watengato- scfaandaal openbaar temaken. Wekker stelde voor om Nixon te ondervragen en daarna zijn antwoorden te publice ren. De Senaatscommissie heeft daaro ver geen uitspraak gedaan. Eerder hadden ladea van het congres voorgesteld om Nixon uit te nodigen voor een verklaring voor het hete congres. Medewerkers vim het Witte Huis lieten weten, dot hij dat ndet zal doen. Zij zeiden, dat Nixon ndet van plan is binnenkort weer een openbare verklaring over Watergate te geren. Distri etsreck ter John Sirica wil Nixon's secretaresse Rose Mary Woods oproepen als getuige in verband met de twee Wstecgate^gehüdsbandjes, die ndet bestaan. Sirica nam datbesluit na een verklaring van Stephen Buil, één van Nixon's naaste medewerkers, Buil legde voor de districtsrechtbank verklaring TEL AVÏV (Reuter, UPI, AP) Is raël heeft gisteren bekend gemaakt dat in de vierde Israëlisch-Arabische oorlog 1854 Israëlische soldaten zijn gesneuveld. Er liggen nog ongeveer 1800 gewonde militairen in de zieken huizen, De militaire woordvoerder ko lonel Kami zei dat er veel meer ge wonden waren .geweest, maar dat een groot aantal van hen weer beter wa ren geworden en intussen uit de hospi talen waren ontslagen. Voor een klein .land als Israël met een bevolking van 8,1 miljoen mensen ls het dodencijfer zeer hoog. Verhou dingsgewijs staat het gelijk met 188.750 Amerikanen, terwijl er in de Vietnamese oorlog, ongeveer 45.000 Amerikanen sneuvelden. De oktobér-oorlog heeft in leder geval Israël hét 'grootste aantal doden ge kost sinds de onafhankelijkheidsoorlog van 1948, toen 4500 militairen en 1700 burgers gedood werden en twaalfdul-' zend militairen en burgers werdén ge wond uit een totale joodse bevolking van 600.000 man. Tijdens de SinaJ- oorlog van 1956 werden er 190 mili tairen gedood en 890 gewond, In de zesdaagse oorlog van 1967 sneuvelden 777 militairen en 26 burgers en wer- den 8006 burgers gewond. De uitput- tingsooriog van 1968-1970 kostte ten slotte het leven 'aan 244 miiltalrenen 16 burgers. leniopen. We vinden een tegen- mte^teropditmomentrogfliet^^-iL.--- /~'V.- -fw' .- PARUS (Reuter) De journalisten van de Franse radio en televisie (ORTF) rijn dinsdag een staking van 24 uur begonnen uit protest tegen de grote bemoeienissen van de overheid. Hun collega's bij kranten en persbu reaus hebben gisteren uit solidariteit het werk drie uur neergelegd. De sta kende journalisten beschuldigen de regering ervan een steeds sterkere greep op radio en televisie te krijgen. Na de 'zaterdagavondslachting*, waarbij Nixon de koppen liet rollen van aanklager Cox, minister Richardson en onderminister Rnckelhaus, brak in Amèrika de storm los. Het Congres werd bedol ven onder een lawine van telegrammen en kon niet andere doén dan aarzelend de afzettingsproce dure tegen Nixon te beginnen. Automobilisten» die het Witte Huis passeerden, gaven toeterend uiting BONN (Reuter) Bondskanselier Willy Brandt van West-Duitsland ver wacht dat zijn land binnen afzienbare ujd diplomatieke betrekkingen zal apöwpen met Tsjeehoslowakije, Hongarije en Bulgarije. Daarmee zou de normalisering van de betrekkingen tussen West-Duitsland en de Oosteu- ropese landen voltooid zijn. De verwachting van Brandt werd be kend gemaakt in een verklaring van tijn partij, de SPD. De gesprekken over de diplomatieke betrekkingen met drie genoemde landen liepen vo- ng jaar vast op het vraagstuk Berlijn. Daarover heeft de Duitse minister vso. buitenlandse zaken Walter Scheel vorige week in Meskou een oplossing gevonden. Brandt's verklaring duldt erop, dat het resultaat van Scheel's bezoek aan Moskou voor hem aan vaardbaar is. aan hun misnoegen over Nixon. Door de aanklager te ontslaan, die de waarheid zoéht had Nixon aan Ameri ka zijn recht op de waarheid ontzegd. En had James Madison niet gezegd dat zoiets het einde wan een democra tische regering is? Het was een nacht merrie voor Amerika, dat nog steeds een grote verering heeft voor bet.pre- sidentschap. De president is immers het symbool van Amerika's grootheid en stabiliteit Hij is de koning en de vader. En net zoals de Amerikaanse kolonisten in de achttiende eeuw kop pig bleven geloven dat de Britse ko ning hun beschermheer en weidoener was, hadden de Amerikanen rich zo lang mogelijk vastgeklampt aan hun president Als het Instituut van het Amerikaanse presidentschap wordt on dergraven, wat blijft er dan over van Amerika? Voor ons, die leven in een democratie waar een regering in een dergelijke, situatie onmiddellijk zou aftreden' en nieuwe verkiezingen zou uitschrijven, zijn dergelijke frustraties moeilijk te begrijpen. Maar voor de Amerikanen is de keuze tussen Nixon en de afzet tingsprocedure een verschrikkelijk di lemma. Dat'nu steeds meer Amerika nen tot de slotsom rijn gekomen dat Nixon nóg erger is, is uniek in de Amerikaanse geschiedenis en geeft enigszins de diepte van de huidige crisis aan. Bovendien blokkeert Nixon de elegantste oplossing van het pro bleem: hij is niet van plan vrijwillig af te treden, maar zal Juist aHes doen om president te blijven. Dat maakte hij duidelijk met zijn on verwachte besluit van 23 oktober, om rechter Sirica toch to gehoorzamen en hem de geluidsbanden te overhandi gen. Hiermee ontliep Nixon de kans wegens minachting van het hof - ver oordeeld te worden en ontnam hij enig stoom achter de afzettingsproce- dure, die het Huis van Afgevaardig den met tegenzin juist was begonnen. Rechter John Sirica grinnikte tevre den. Maar anderen begonnen rich steeds meer zorgen te maken over Nixons geestelijke stabiliteit. Waarom had hij het land in een constitutione le crisis gestort door te blijven hame ren op het geheime karakter van de geluidsbanden deselfde geluidsban den die hij nu plotseling ter beschik king stelde? Had hij dit yter maanden eerder gedaan, dan zou hij het land en zichzelf voor ellende hebben be spaard. Wat voor nut had het de ban den zo lang vast te houden? Voor steeds meer Amerikanen luidde het sluitende antwoord, dat die tijd nodig was om te knoeien met de ban den. Deskundigen wezen erop dat de elektrotechnische kennis van bet Wit te Huis ruim voldoende was óm on merkbare veranderingen aan te bren gen in de banden. Niet alleen heeft, het Witte Huis verfijnde technische apparatuur tot zijn beschikking, maar ook de kamer, waarin de gesprekken werden opgenomen, en de stem van de president Daarom moet het moge lijk zijn belastende fragmenten, weg te wissen of een andere betekenis te ge ven door nieuwe inlassen. De ontsla gen Ruckelhaus waarschuwde Sirica voor geknoei met de banden en advi seerde dat elektro-technische deskun digen de banden nauwgezet zouden controleren. Drie dagen na Nixons ..-besluit- de ge luidsbanden vrij te geven werd de discussie over Nixons stabiliteit weer aangewakkerd door zijn optreden tij dens zijn persconferentie, de venijnig ste en bitterste, die ooit in het Witte Huis werd gehouden. .Een gespannen Nixon liet duidelijk blijken, dat hij geen enkele les had geleerd. Uitda gend tiet bij weten dat zijn regering een opvolger zou aanwijzen, voor Ar chibald Cox en dat deze man geen verdere, presidentiële documenten zou krijgen. Die uitspraak was een" nieuwe fout van Nixon. Juist een paar uur tevo ren had een meerderheid in de Senaat zich achter een voorstel geschaard, waarbij Sirica's rechtbank een nieuwe spedale aanklager zou aanwijzen, die niet door de president ontslagen k<m worden. Nixon had moeten weten dat het Congres en het land niet opnieuw genoegen wilden nemen met een tweede aanklager, die als prof. Cox ontslagen kon worden. Een andere tactische blunder vorm den rijn venijnige aanvallen op de pers. Het was een taktiek, diehem enigé sympathie kan opleveren in 'middle America', waar kranten als de New York Times en de Washington Post nog steeds gewantrouwd worden als communistische 'propaganda-léc- tuur. Maar het is natuurlijk banaal de boodschappers te verwijten, dat zij slecht nieuws brengen. Nixons positie is te zwak om te verwachten dat zijn partijgenoten zich zullen aansluiten bij deze verdedigingstaktiek. Een loy aal Republikein als Gerard, Ford,, de kandidaat-vioe-president, verklaarde na Nixons persconferentie .dat dé pre- sadent er beter aan had gedaan de pers niet aan'te vallen. Schijnt de president niet te begrijpen dat hij reeds lang in de positie ver keert, waarin hij rijn ontkenningen moet zien te bewijzen? Het lijkt er eerder op dat de president hoog en riskant spel speelt, omdat hij zijn ont kenningen niet kan bewijzen. Uiterst riskant voor rijn politieke leven, was evenwel zijn plotselinge mededeling dat twee belangrijke geluidsbanden niét bestaan. Nixon handelde als ie mand, die in de benzine is gespron gen en daarna een lucifer wil aan strijken. Waarom is het niet bestaan van de twee opnames in al het gehar rewar rond de banden nooit eerder meegedeeld? Het ene 'niet bestaande' bandje be treft een telefoongesprek van vier mi nuten tussen Nixon en oud-minister/- eampagneteider John Mitchell op 20 juni 1972, twee dagen na de ontdekte inbraak in het Watergate-gebouw. Volgens MitcheU heeft hij in dat ge sprek de president rijn verontschuldi gingen aangeboden, dat hij rijn onder geschikten niét beter in dé hand had gehouden. Het tweede bandje moest gaan over een uur durend gesprek tussen raadgever John Dean en Nixon op 1 april 1973, toen Dean de presi dent vertelde dat hij de justitie had ingelicht over de doofpotpogingen van het Witte Huis. 'De president begon me een aantal merkwaardige vragen te stellen, die me deden vermoeden dat het gesprek werd afgeluisterd', had Dean voor de Watergate-eonunissie verklaard. Het merkwaardigste van het gesprek vond hij dat Nixon achter zijn stoel ging staan en op een bijna onhoorbare toon zei dat het waarschijnlijk dwaas was geweest om gratie voor Waterga te-inbreker Hunt te bespreken met de presidentiële assistent Colson. Volgens de verklaring van het Witte Huis was het eerste gesprek nlet op-: genomen, omdat Nixon een telefoon bad gebruikt die niet automatisch de gesprekken vastlegde. Het tweede ge sprek zou nfct opgenomen zijn, omdat er geen geluidsband ta'de recorder zat, aangezien dte automatische reserve niet functioneerde. Nixons medewer ker; die het bestaan van de afluister apparatuur had onthuld, had echter verklaard dat de installatie voortdu rend werd gecontroleerd en zodoende beveiligd was tegen storingen. Het systeem werd in de gaten gehouden vanuit de commandopost van de Ge heime Dienst in de kelder van hei Witte Huis. Aan rijs eigen optreden heeft Nixon het te-; danken dat hij niet meer op zijn - woord geloofd wordt Het plotseling, ontbreken van" de banden is zo vreemd, dat het eer der een noodsprong van-de president lijkt om rich van belastend materiaal te.ontdoen. Nixon schijnt de gevaarlijke periode van na een crisis:te hebben bereikt die hij in zijn eigen boek; "Six crises* zelf heeft beschreven -— een periode waarin bij verslapt en besluiteloos wordt De twee samenvallende buiten en binnenlandse crises hébben hem uitgeput De éne crisis heeft hij tot een góed einde gebracht maarde tweede kaZ, hij niet- meer aan. Hij is ais een schaker, die in tijdnood woes te, wanhopige zetten doet Zijn positie is hopeloos, maar. vrijwiUig opgeven weigert hij. Koortsachtig blijft hij zoeken naar een briljante zet Maar die moet wel snel komen, want straks valt het vlaggetje, 'hi;. ;o-'V Het eerste deel van deze beschouwing over Amerika's constitutionele crisis werd gepubliceerd in de.< krant van 'gisteren. uitgezocht Buil had ze naar Camp Da- vid gebracht Bij die geiagershe&i ont dekte hij ook dat er geen opname be stond van het gesprek tossen Nixon en rijn toenmalige juridische-adviseur John Dean. Na hét weekeinde was een deel van de banden terug ge bracht naar bet Witte Huis, terwijl de rest bij mevrouw Woods in bewaring was gebtaren De advocaat van het Witte Huis beeft rechter Sirica gezegd, dat Nixon's se cretaresse zaJ getuigen. Rose Mary Woods is al jarenlang in dieast van Nixon. Zij is op de boogte van tai van geheimen van het Witte Huis. Ronald Ziegler, woordvoerder van de president heeft laten weten, dat Nixon nog niet denkt aan aftraden. 'De president is niet iemand, die op geeft, zei Ziegler. Ontslag nemen en de problemen uit de weg gaan is bet ergste wat Nixon zich kan toetentoen- Hij gaat de pcoblemen met uit de weg, aldus woordvoerder Ziegler. Hugh Scott, leider van de repuMRei- nen in de senaat is van oordeel dat Nixón snel volledige opening van za ken moet geven over Watergate.' *Hij moet het volk alle mfarmatie geven en het laten oordelen. Dat is de enüge maaier, -waarop hij het vertrouwen in de regering kan herstellen?, meent Scott. Gesraid Ford, kandidaat voor het vice- presidentschap, gelooft dat Nïxon zich kan herstellen van Watergate en zijn tweede ambtsperiode .kan uitdienen af over de ontdekking, de omstreden geluids- vertéide een dat twee van baadjesniet bestaan. Hij vertélde dat Rose Mary Woods ceo tijdlang de bandjes met gesprekken van Nixon over Watergate in haar berit heeft ge- had. Mogelijk heeft zaj ze nog wel, ai- dus Bull. Miss Woods en Nixon; heb ben eind september tijdens een week einde op het buitenverblijf Camp David de dozen met Watergateöandea (ADVERTENTIE) AMSTERDAM-FRANKFORT De bedreiging van de West-Europese "energievoorziening heeft de koers-van de dollar sterk omhooggestuwd, de af gelopen' dagen. De valutahandelaren- verwachten, dat de .verminderde folie» toevoer in West-Europa veel, harder zal aankomen dan in de Verenigde Staten en dat daarom de economie van de. VS minder schade zal lijden.' Maandag al steeg de Amerikaanse r munt op de Amsterdamse valutamarkt van 2.5535 tot 2.5970 en. gister morgen werd al bij .de opening bijna 2.62 genoteerd. De dollar werd. 'smiddags officieel vastgesteld ópfy 2.62325-2.62575, maar zakte aan het einde van de dag iets tot_2.6075£-B10. Amerikaans bankpapier steeg van V. 2A1-2A1 tot 2.56-2.66. De valutahandc» laren spraken van "vreselijk drukke, handel en hoge omzetten'. De koers?; stijging-van de dollar werd nog ver sterkt docr. de zwakte van de gulden ten opzichte'van andere Europese va- lutaVk.De Ned. Bank móest Belgische:; franken en Deense kronen verkopen. - Toch was de-aantrekkelijkheid yan de - dollar ook in de andere Europese cen tra góedmelkbaar. -Maandagavond.., deed het Amerikaansebetaalmiddel in Frankfort nog D M2.481, maar na een nachtje slapen hadden de handelaren er dinsdag bij de opening al DM 2.493 voor over. Na de officiële vaststelling: van de prijs op DM 2.51 werd aan. het v slot. DM 2.5185 genoteerd. In Frank fort was ook het Pond vast. De-koers;.; kwam op DM 6,08 tegen precies ;6 mark maandag. De dollarkoers van 2.51 in -Frankfort was - de- hoogste» sinds.27 juni van dtt, jaar. In Zurich kwam' de Amerikaanse munt van S. frs. /89 tot 3.10, en in Parijs van" 'frs.4.2375 op 4.27." v.f.-ïl; AMSTERDAM Verenigde Machine fabrieken (VMF) heeft met het staats- comité voor wetenschap en techniek,' van de Sowjet-Unle een overeenkomst 'J gesloten inzake technlsch-wetensehap- pelijke samenwerking, aldus het be drijf. De overeenkomst omvat de uit» wisseling van. technische,, informatie, het wederzijds houden van lezingen en het Verrichten van gemeenschappe-;. lijke reserarch op het gebied, van eh» kele VMF-activltéiten. met name ten behoeve van apparatuur voor de tich- - te industrie, de levensmiddelenindus trie. ende energievoorziening. De VMF verwacht door deze overeen komst te komen tot. 'n belangrijke we- derzijdse omzetvergroting. Dit betreft zowel de export van haar machinepak ket als dé import van machines, delen hiervan en dergelijke produktcn. VIENTIANE (Reuter) De nationa le vergadering van Laos heeft het vre desakkoord- tussen de regering ea de communistische bevrijdingsbeweging Pathet Lao goedgekeurd. De vredespo litiek van premier Soevanna Phoema werd aanvaard met 24 tegen 21 stem men. Het debat in de nationale verga- - dering heeft twee dagen geduurd. Het vredesakkoerd, dat: in september ls Ondertekend, maakte formeel een ein de aan een langdurige burgeroorlog la Laos. - (ADVERTENTIE) Weer oorlog als Kissinger faalt' Nixons berekening maakt plaats voor driestheid

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 9