Gróte meerderheid achter minister inzake benoeming Eindhovensé burgemeester Bezig bedrijf Nederlanders kochten wat meer kleding I l mm '£\*r Tankschepen maken 40 pet. uit van koopvaardijvloot Wanneer Sn huis? m Kamer verwerpt motiè-Fiévez er Fiêvez dié een afkeuring beoogde werd met grote meerderheid verworpen. Vóór stemden de KVP, CHU, Boerenpartij en de RKPN. Hypotheekbestand groeit fors bij Westiand-Utrecht Beauchez wil samen met Zwitsers bureau NICSA (Natonale Nederlanden! biedt op Equity IJe Xerox Corp. 16 nov. naar beurs Van Dijk - Delft neemt 50 pet. in Dam Chips KNP bestudeert uitbreiding in Lanaken Weer opdracht voor Heerema voor onderzoek in Noordzee Bank Bouwnijverheid breidt kapitaal uit Britten kopen Content (uitzendbureau) Volop geschenkideeën ook in kleine prijsjes. Catalogus gratis verkrijgbaar in ieder Albert Heijn filiaal. De meeste artikelen alleen te bestellen op speciaal bestelbewijs maar er zijn véle uitzonderingen. En voor deze gelegenheid: alle artikelen op deze pagina voor iedereen zonder bestelbewijs! Haai 'm gauw opdat anderen 'm niet vóór u wegnemen! Q Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer heeft het beleid van minister De Gaay Fortman inzake de benoeming van de heer Van der Lee tot burgemeester van Eindhoven goedgekeurd. Een motde van K.VP- hypotheekportefeuille per 30 septenv p V ViOT» nr> OAOA AMSTERDAM De sterke toene ming van de hypothecaire kredietver lening zal een positieve invloed heb-* ben op de resultaten Van de Westiand- Utrecht Hypotheekbank in het twee de halfjaar. Ook werd het resultaat gestimuleerd, door tijdelijke extra ba ten, behaald door uitzetting van liqui diteiten op de hoógrentende geld markt Het derde kwartaal heeft een ver sterkte groei van de hypothecaire kre dietverlening te zien gegeven. Per sal do was de toeneming in de eerste ne gen maanden van 1973 ruim 353 min (v.j. 204 min), waardoor de De stemming over de motie leverde enkele scherpe verklaringen op. De heer Staffelen (vdA) wees de motie zonder meer af en noemde deze on duidelijk, slecht en 'zelfs onwaarach tig. Woordvoerder Kenning van DS'70 trachtte de KVP aan het verstand te brengen dat de positie van de KVP de laatste jaren sterk is gewijzigd en dat de partij daaraan zal moeten wennen. In ddrelfde lijn sprak de heer Aantjes (ARP). Hij steunde de opvatting van minister De Gaay Fortman- dat het wèl rechtvaardig is dat gezien de lan delijke politieke verhoudingen een be langrijke bestuurspost beneden de grote rivieren aan iemand anders toe valt" dan een KV-er en'wel aan ie mand uit de PvdA. Echter betwijfelde hij of het nu wel van politieke wijs heid getuigt dat de eerste vrijkomen de vacature, bovendien de grootste ge- meènte in het zuiden, hiervoor wordt bestemd. De beer Aantjes meende dat daardoor de bdnoeming een- demon stratief element krijgt Daarnaast had hij'ook twijfels ten aanzien van de zorgvuldigheid» die bij de benoeming was betracht De ARP-fractie stemde echter "toch tégen de motie, omdat daarin de benoeming op zichzelf werd afgekeurd. Dit laatste werd ook aange voerd door de tegenstemmende WD. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Wij Nederlanders kochten vorig jaar meer kleding dan in 1971. lh totaal nam de 'kleding-con- sumptie" met twee procent toe. De de tailhandel zette 8 tot 9 procent meer en een steeds groter deel van de afzet gaat via nieuwe kanalen. Dat staat in het jaarverslag van de 'Nederlandse economische vereniging voor de confectie. De omzet van de Nederlandse confectie-industrie. Is in 1972 naar schatting met 5.1 6 prccent toegenomen tot 2 miijard. De waar de van de export groeide met 15 4 20 procent, het volume ervan met. 10 procent De waarde van de binnen landse afzet steeg met 5 4 6 procent hetgeen inhoudt dat de omvang iéts Is gedaald. 1 De confectie-invoer steeg naar schat ting van ƒ700 miljoen tot ƒ910. mil joen. De helft van de invoerstijging kwam aan Duitsland ten goede, een kwart ervan aan de aziatische landen. De uitvoer vertoonde een snellere stijging dan het voorafgaande jaar. Tegenover een toename van ƒ20 mil joen in 1971 stond namelijk een groet van ca. ƒ60 miljoen in 1972 13 procent), waarmee de totale export op een half miljard gebracht werd. Deze stijging van de totale export was ge heel te danken aan de sterk opgelo pen uitvoer naar West-Duitsland, die met 35 procent toenam. Verder steeg ook de export naar de Oostbloklanden, maar daartegenover stond een daling van de uitvoer naar hetmerendeel der overige afzetgebieden. De totale exportstijging was te dan ken aan twee sektoren, namelijk de herenkostuums en de japonnen-, blou ses- en rokkenindustrie, die hun uit voer met respektievelijk 50 en 70 pro cent zagen toenemen. De export van de overige sektoren van de confectie- industrie bleef nagenoeg gelijk.' LONDEN Tankschepen voor het vervoer van olie maken momenteel bijna 40 procent van alle koopvaardij schepen ter -wereld uit. Dit ts 6 pet meer dan verleden jaar, zo blijkt uit de jongste statistische gegevens van Lloyd's. De grote betekenis van het olievervoer voor de wereldscheepvaart blijkt uit de voortdurende toeneming van de tankertonnage in de afgelopen jaren, die ver uitging boven de groei die'in andere sectoren van de scheep vaart te zien was. De wereldkoopvaardijvloot meet nu ongeveer 2S9.9 min bruto ton, 8 pro cent meer dan in 1972. Er zijn thans 29 schepen van meer dan 140.000 bru to ton. Leberia neemt als altijd de eerste plaats in op de ranglijst van de landen met de grootste geregistreerde tonnage. De schepen onder Liberiaanse vlag meten gezamenlijk 49,9 min bruto ton, bijna 5,5 min ton meer dan verle den jaar. De olietankers onder Liberi aanse vlag meten gezamenlijk ruim 29 min bruto ton. .Tapan komt op de tweede plaats met 36,8 min ton, of ruim 1,5 min ton meer dan het vorige jaar. DEN HAAG Het Nederlandse public relations bureau Beauchez wil oer 1 januari 1874 een fusie aangaan met Consultants in Public Relations jn Genève. De nieuwe organisatie Beauchez-Reed zal in Brussel worden gevestigd en krijgt dan de beschikking over eigen kantoren in Nederland, België, Duitsland, Frankrijk, Zwitser land en Italië, Door de fusie hopen de twee bureaus hun basis te verbreden, de continuïteit te verzekeren en de dienstverlening aan de cliënten te ver beteren. Twee andere moties werden verwor pen. De Kamer voelde weinig voor het voorstel van mej. Goudsmit om de regering op korte termijn te laten ko men met éön wetsvoorstel over het recht van aanbeveling van gemeente raden en provinciale staten bij de be noemingen van burgemeesters - en commissarissen der koningin; Vóór stemden slechts PvdA, PPR, D'66, CPN en PSP, De motie van de heer Jurgens (PPR) waarin de regering gevraagd werd de toegezegde nota over de grondwets herziening tegelijküjdig het komende voorjaar aan de beide kamers en de Raad van State aan te bieden kreeg géén meerderheid. ber op 2434 min is gekomen. Ook in de sector projectontwikkeling deed zich een verdere expansie voor. Mede in verband met hypotheektoe zeggingen werd in de afgelopen maan den grote aandacht aan de liquiditeit van het concern besteed. De van der den aangetrokken gelden (voorname lijk door pandbrieven, red.) namen in de eerste drie kwartalen van 1973 per saldo met ruim 513 min toe (v.j. 212 min), zodat het totaal.van deze middelen eind september 2432 min bedroeg. ROTTERDAM Een koe, die in het abattoir al was aangeschoten, heeft woensdagmiddag voor de nodige con sternatie gezorgd. Het dier brak los, en zocht vóa de Bosdreef, Terbregse- weg, Terbregsapad en oprit van rijks weg 16 de vrijheid. Enkdie boswach ters hebben hem toen hij uiteindelijk terugkeerde op de Bosdreef, uit zijn lijden gtehodpen. DEN HAAG De Netherlands Insu rance Company of Siuth Africa (NIC SA), een 50-50 pet joint-venture van N a tionale-Ned erlandin en de Zuidafri- kaanse financiële instelling Sage Hol dings, is in onderipndeling met de eveneens in Johannesburg gevestigde Isvensverzekeringmaitschappij Equity Life Assurance Company, om tot een vergaan-de samenwerking tussen beide maatschappijen te Somen. Het ligt in de bedoeling dat NICSA daartoe een bod op het aandelenkapitaal van Equity Life zal uitbrengen. De samenvoeging vin. de aktiviteiten van Equity Life mi die van NICSA op het Ievensverzefeerrngsgebicd zal leiden tot een belangrijke vooruitgang van NICSA op de Zridafrikaanse ver- zekeringsmarkt NICSA's bestand am levensverzeke ringen zal hlerdoor èen verdubbeling tot ruim 750 mimsndergaan. AMSTERDAM Op 16 november kan op de Amsterdamse beurs voor het eerst worden gfhandeld dn cdris aan toonder, elk vertegenwoordigende een gewoon aandeel'van nominaal 1 dollar van Xerox Corp. DELFT lm- en Exporthandel H. van Dijk en Zonen te Delft (grootste groenten- en fruitim- en exporteur in" Nederland) heeft een 50 'pet belang verworven in Dam Chips te Hoofd dorp, fabrikant van chips, voorgebak- ken- en diepgevroren patates frites en handelmaatschappij in eigen verpakte groenten. Van Dijk heeft 16 vestigingen en meerderheidsbelangen in binnen- en buitenland met een belangrijk zwaar tepunt in Engeland waar de groep 275 werknemers heeft. In Nederland wer ken bij Van Dijk circa 325 mensen. De totale omzet is 200 miljoen. Dam Cliips verschaft werkgelegenheid aan 300 mensen, die in Hoofddorp en Etten-Leur werkzaam zijn. De samen werking heeft geen gevolgen voor de personeelsleden. De samenwerking past in het streven van Van Dijk Delft om tot verdere di versificatie van haar activiteiten te komen, terwijl Dam kan profiteren van de exportfaciliteiten van de Van Dijk-groep. MAASTRICHT Koninklijke Ned ür-' landse Papierfabrieken heeft een uit breiding van haar fabriek in bet Bel gische Lanaken in studie genomen.' Deze uitbreiding was al bij de bouw van de fabriek voorzien. Volgens het staatssecretariaat voor Vlaamse «treek- economie zou het ga an-om het schep pen van ongeveer 440 nieuwe arbeids plaatsen. Wanneer de KNP inderdaad tot de bouw overgaat, zal de Belgische rege ring bijdragen in de investeringskos ten. .j DEN HAAG Heerema Engineering Service gaat in opdracht van de Brit se Shell grondonderzoek uitvoeren in het noordelijk deel van de Noordzee, in onder andere het Brent Fieid. Heerema zai hiermee op 1 januari be ginnen. Het werk zal zes tot negen maanden in beslag nemen. Deze op dracht, een herhaling van diverse vo rige, bewijst volgens het bureau de geschiktheid van het gebruikte schip Surveyor, zelfs bij de meest ongunsti ge weersomstandigheden in de winter in dit dee) van de Noordzee. Daarom heeft men besloten, een nieuw schip te laten bouwen, dat nagenoeg gelijk zai zijn aan de Surveyor, om werk voor andere opdrachtgevers te kunnen verrichten. Dit nieuwe schip zal in het voorjaar van 1974 gereedkomen. AMSTERDAM In verband met de voortgaande groei van Bank voor de Bouwnijverheid heeft de bank beslo ten om het geplaatste en gestorte ka pitaal met 5 min uit te breiden tot 15 min. Bij de plaatsing van de 5.000 aandelen a pari, die met ingang van het boekjaar 1974 in de resulta ten zullen delen, heeft de enige aan deelhoudster van haar recht van voor keur gebruik gemaakt. Het geconsolideerde netto-bedrijfsre sultaat over de periode tot 1 oktober van het lopende boekjaar is 20 pet ho- ger dan dat van de overeenkomstige periode van 1972, Voor het laatste kwartaal van 1973 wordt, ten opzichte van de resultaten in het laatste kwar taal 1972, een gelijke winststijging verwacht. DEN HAAG De Britse onderne ming Bayfine heeft alle aandelen van Content Beheer, waartoe een van de grootste uitzendbureaus in ons land, Content, behoort overgenomen. Tot Content Beheer behoren verder Ad viesbureau voor Personeelszaken AVO, Uitgeverij Relax en Top-Score, bureau voor direct mail. Relax en Top-Score zullen in de nabijo toe komst vaa start gaan. Bij Content Be heer zijn 90 werknemers werkzaam. Bij Content zal alles bi) het oude blij ven. zo verzekerde de directrice me vrouw S. C. Toth. Het tien jaar be- staande uitzendbureau Content gaf in 1972 met een jaaromzet van 20 min over, 17 kantoren werk aan 7000 uit zendkrachten tijdelijk werk. AVP heeft met haar .kantoren in Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Arnhem een jaaromzet van 2 miljoen. De winst van Content Beheer wordt over 1973 geschat op 1.5 min. NtourSI111]ïfcolaasinde 1 eau man elkaar ontmoeten 1 Grill Automaat Progress. Voor het bereiden van vlees, gevogelte en vis. Dat (can met weinig ot zonder vet: Voor velen een uitkomst! Van binnen aluminium lotte.'Wegtrekken: schoont! 206,- m Spelletjes voor volwassenen. Vernuftige denkspettetjes van Piet Hein en Skj0de uit Denemarken. Voor 1-6 personen in 7 uitvoeringen. Zeer luxueus uitgevoerd in teak of palissander» De kubus la op meer dan 1 miljoen manieren In elkaar te zetten! Van f 69.-tot 1196.-. Vraag de folderl Tafellampje Parasol. Geheel uit glas vervaardigd in de beroemde Deense Holmegaard fabrieken. Kap buiten oranje, binnen wit Straalt dus Wit licht uit. 1 Zeerexclusief. 193.- Roeslvrijstalen fondueset, Zeer originele vormgeving: uit een bol tovert u brander, staander, pan, vorkjes en extra kom. Eindelijk iets anders dan het geijkte model! f93.- Koperen pannen, i: Steervan vroeger$i toch zo praktisch, deze koperen pannen die het ook op tafel eragoed doen. Binnenzijde aluminium. Steelpan ff 16 cm 126,- Sauteerpan 020 emf 41.- Braad-en kookpafcjS 18 118 cm f38.- Flambeerpan 0 24 cm 137.- Origlnelezaagklok. Historisch verantwoord en heet apart Voor het eerst omstreeks 1750 in het Zwarte Woud gemaakt. De klok "loopt" op z'n eigen gewicht. 1194.- Draal-spotlight Gele bol die dienst kan doen ais tafel- of alswandlamp.f 29.- Sherry karaffen. Twee elegante model len, recht en rond» eikfSS.- Alleen in combinatie met een karaf, 6 bijpassende glazen f 14.- Skelters Kettler. Normaal en luxe model voor kinderen van 3-7 jaar. f63.- resp. f 96.- Driewleler Kettler. Solide kwaliteit voor, kinderen van 2-6 jaar. f51.- PMC Digitaal we&kerklok. 0.00 tot23.59 istfa geruisloze tijdsaanduiding -ook voor het weksysteem. Wekt éénmaal per 24 uur. Oranje huis met zwart front en imSrect verlichte cijfers f 83.- HAUNA Pocketcamera Hallna 202. Vestzakformaat maar tochfrappant goed» vergrotingen. Instamatlc systeem, f 58<- Horloge "Een van de acht". Eén dameshorloge met acht verschillende omlijstingen en vier bandjes plus één Ketting. Voor iedere gelegenheid, bij elk tollet, f 240.- li i i Prismakijkers. De beste die er Is -met amber-coated lenzen kost f 83.» (7x50). Er is ook model 8X30 voor 168.-; Fuiklamp. Heel apart In de hoek van een kamer. Oranje tricot, f44.- Bljouterledoos. Een schitterende doos van rood leder. Nog slechts 500 stuks. Besteinr. 63841 50.- Wagenkastje Butler. Serveerwagen» grammofconmeubef. bijzettafel - dit handige mat-wit gelakt» roikastje is yan alles tegelijk. 50x50x55 cm f156.- Auioped en kleulerhighriser Kettler. Oerdegelijk, juist wat u zocht, f 61.- resp. f 77.-, Er is ook een jongensmodel highrlser voor f 132.- Portefeulllesefs. Voor dames: sleutelstuk portemonnee en make-up etui in echt zacht donkerrood ieder. Voor heren: met auto-etui in echt zwart leder, 157.- Kostbara stenen In zilver gevat. Armbanden, ringen, manchetknopen en halskettingen van de prachtigste half edelstenen. Los of In complete sets f21 .-tot f92.- Bij een postorderbedrijf moet u rekening houden met de normale procedure en dat In de drukste tijd van het jaar. Maar wij doen ons best om er voor te zorgen 'dat u de geschenken nog op tijd voor de feestdagen tn huis hebt Daarom dient uw bestelling uiterlijk op de volgende data tn ons bezit te zijn: Si. Nico laas Woensdag 14 november as, Kerstmis Vrijdag 30 novemberas. Schriftelijk: PMC.Postbus.175,Zaandam Telefonisch: 075-592131 (9-12 en 13-16 uur) Voor grots artikelen zoals zitmeubelen, wasautoma ten enz. kan een langere le vertijd dan bovengenoemd gelden. Alle verdere bijzonder heden vindt u 6l da PMC catalogus. ...in ie nieuwe mK catalogus

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 8