Arabieren tevreden Cubaanse ambassade in Santiago omsingeld West-Duitsland :V: manieren tegen Senatoren vragen om afzetting van Nixon New Vork kiest nieuwe burgemeester 4 m pst! Israël gelooft dat Egypte strijd wil hervatten 'Kissinger wilde geen echte vrede' MSIÉ& TROUW /KWARTET DONDERDAG 8 NOVEMBER 1978 BUITENLAND T7/K9 CAIRO, TEL AVIV, DAMASCUS (UPI, AP, Peuter) Terwijl de Ameri kaanse minister Kissinger en de Egyptische president Sadat beweerden, dat ze op weg waren naar vrede in het Midden-Oosten, maakte Israël bekend aanwijzingen te hebben, dat Egypte de gevechten spoedig zal hervatten. Zowel Kissinger en Sadat, als de Is raëlische legerwoo rdvo erd er waren spaarzaam/met verdere mededelingen. Maar enkele uren na het gesprek van Kissinger met Sadat ln Cairo kwam de mededeling, dat Egypte en de VS aml>assadeurs zullen uitwisselen. Vol gens alle waarnemers in het Midden- Oosten blijft hieruit duidelijk, dat de Amerikaanse minister van buitenland se zaken'de Egyptische regering niet heeft teleurgesteld. Egypte heeft al tijd beweerd de in 1967 verbroken be trekkingen met de VS alleen te willen herstellen als Amerika in het Midden- Oosten een politiek zou willen voeren, die niet gericht is óp ad belangen van Israël Kissinger en Sadat spraken drie uur. Daarna stonden ze op Informele wijze journalisten tè woord. "Ik denk, dat we op weg zijn naar vrede," zei Kis singer. 'Ik ben het met hem eens," was het antwoord van president Sa dat Een journalist vroeg hoe snel de vrede bereikt zou kunnen worden. ",Vat mij betreft, laat het .onmiddel lijk zijn,'- angwoordde Sadat Het opti- misme van Sadat en Kissinger en Ijet;, herstel van de diplomatieke betrek-" kingca tussen hun landen kan' volgens waarnemers alleen betekenen, dat de Amerikaanse minister iets concreets heeft aangeboden. Dit zou ook verklaren waarom onder minister Slsco gisteren zeer onver wacht van Cairo naar Tel Aviv vloog. Sisco, de Amerikaanse specialist voor het Midden-Oosten, vergezelde Kissin ger op diens reis langs Arabische hoofdsteden. Ideeën Onderminister Siscow wordt verzegeld door Saunders, lid van de Amerikaan se veiligheidsraad. Hij zal in Tel Aviv met de laraëlische regering praten over ideeën, die zijn ontstaan tijdens de Amerikaans-Egyptische onderhan delingen. De Amerikaanse woordvoer der McCloskey zei nadrukkelijk dat dit het eerste doel van Sisco's reis was. Hij zou tevens Israël uitleggen 1 waarom de VS weer een ambassadeur stuurt naar Cairo. Israël weigerde gis teren commentaar op deze stap. Minister van buitenlandse zaken Abba Eban, die een bezoek aan Roemenië beëindigde, wilde in Boekarest ook niet in gaan op de Amerikaans-Egyp tische overeenkomst Hij ontkende dat hij in Roemenië contact had ge had met een Russische leider. Eban zei, dat zijn gesprekken-met do Roe meense leiders hem 'een beter "beeld* hadden geggvdn van de bedoelingen van de Arabische landen. ten békend gemaakt, dat het Egypti sche, leger in de hoogste staat van pa raatheid was gebracht en vast beslo- ten was can de door Israël bezette ge bieden te bevrijden. In de Hoogvlakte van Golan kwam het gisteren tot de ergste Incidenten sinds de wapenstilstand tot nu toe. Syrië beschuldigde Israël ervan te zijn opgerukt tegen Syrische stellin gen. Volgens Israël zijnr gisteren en kele artillerie-beschietingen geweest aan het Syrische front. Ook langs het Egyptische front kwamen verspreide incidenten voor. Arabische top Voor het einde van deze maand zal in Koeweit een Arabische topconferentie worden gehouden, zo wordt in Arabi- sche kringen vernomen. Er zou nu al gemene overeenstemming zijn bereikt. Twee dagen voor de topconferentie Vervolg van pagina I weest over 'maatregelen tegen Portu gal, wegens de vijandige houding van dit land.' Portugal heeft van zijn grondgebied een doorgangscentrum voor Israël gemaakt, zo luidde de offi ciële beschuldiging. Officiële bronnen in Koeweit hebben bevestigd, dat ér maatregelen tegen Denemarken in voorbereiding zijn. Dit EEG-land zai waarschijnlijk door een olie-boycot worden getroffen. De bronnen in Koeweit zeiden, dat Dene marken 'aan de kant van Israël staat' bij het conflict in het Midden-Oosten. Een dagblad in Kbewcit noemde pre mier Anker Joergensen van Denemar ken gisteren 'even dwaas als zijn Ne derlandse collega*. Het blad wond zich op over de verklaring van Joergensen, waarin hij opriep tot solidariteit met Nederland, nu het met een olie-boycot is bestraft wegens zijn pro-Israëlische houding. In Tokio is ontkend, dat Sa- oedi-Arabië Japan heeft gevraagd de diplomatieke betrekkingen met Israël te verbreken in ruil voor olie. Ook bij de vertegenwoordiging van dit Arabische land in" Tokio werd dit he vig ontkend. zal een bijeenkomst van Arabische ministens van buitenlandse zaken plaats vinden. Overeenstemming werd bereikt tijdens de bezoeken van presi dent Boumedienne van Algerije, pre sident Sadat van Egypte, Assad van Syrië en koning Hoessein van Jorda nië aan Koeweit Het Libanese blad Al Anwar meldt dat ook Irak wil deelnemen aan de topconferentie, mits deze conferentie zich twee doelen stelt: voortzetting van de strijd tegen de Israëlische vij and en mobilisatie van het gehele Arabische potentieel tot dit doel. Het bezoek dat de Libische leider Kaddaf- fi aan Bagdad bracht had tot doel de standpunten van Libië en Irak te ver zoenen. Volgens Arabische diplomaten in Ge- nève vergaderen op het ogenblik over al ter wereld Arabische ambassadeurs om hun gastland te classificeren als vriend, neutraal of vijand. Vooral in Europa zijn de besprekingen inten sief. De indeling in drie groepen houdt verband met het gebruik van het olie-wapen' in de diplomatieke strijd rond het Midden-Oosten. Terugtrekking Egyptische functionarissen hebben in middels een Israëlische voorstel tot een wederzijdse terugtrekking van het Suezkanaal "totaal onaanvaardbaar" ge noemd. Volgens het plan zouden de Egyptische troepen, die zich nu in de Steal bevinden, zich moeten terug trekken tot achter de westelijke oever van bet kanaal en zouden de Israëli's zich moeten terugtrekken tot achter de oostelijke oever. Langs beide oe vers van bet kanaal zou een gedemili tariseerde zone moeten komen. Vol gens Israël zal minister Kissinger dit plan voorleggen aan Sadat tijdens hun besprekingen in Cairo. In het (Amerikaanse) Pentagon is vernomen dat er de eerste twee dagen van deze weekgeen militaire goe deren door de Sowjet-Unie zijn aange vlogen naar Egypte en Syrië. Gisteren werd de Russische luchtbrug evenwel weer hervat Volgens het Pentagon is via de luchtbrug in totaal ongeveer 15.000 ton oorlogsmateriaal aange voerd aan boord van ruim 940 vluch ten. De Amerikaanse luchtbrug wordt nu te beperkte mate voortgezet: van ruim 20 vluchten per dag tot thans 16 fi 17 vluchten. De Amerikaanse lucht brug zal nog zeker een week duren, voordat het transport door schepen kan worden overgenomen. bv- New York heeft een nieuwe burgemeester gekozen: Abraham Beame, die hier in gezelschap van zijn vrouw in triomf de handen omhoog steekt. Ook in enkele andere Amerikaanse steden en sta ten werden verkiezingen, gehouden de eerste sinds Watergate die echter geen grote ver schuivingen opleverden. J V' SANTIAGO (AP, Reuter) De Zweedse ambassadeur in San tiago heeft bericht dat het ge bouw van de vroegere Cubaanse ambassade door Chileense mili tairen en politie is omsingeld. De Zweedse ambassadeur, het ambassadepersoneel en vijftien politieke gevangenen bevinden zich in het gebouw. De autoriteiten laten slechte mensen binnen als die een diplomatiek pas poort hebben en dat is tegen de inter nationale regels, aldus ambassadeur Harold Edel stam, die in Chdïl tevens de Cubaanse belangen behartigt, na dat de betrekkingen tussen die twee landen werden verbroken na de staatsgreep tegen president Salvador Allende. -:U-: Sinds de staatsgreep heeft Edelstam zich beijverd voor het oplossen van de problemen van de vele politieke vluchtelingen, <tie politiek asiel heb ben gezocht in de ambassade. De am bassadeur bevond zich te het gebouw van de vroegere Cubaanse ambassade om te praten met vijftien vluchtelin gen, merendeels Uruguayanen, voor wie hij een vrijgeleide heeft gevraagd. Volgens de ambassadeur hebben zeker vijftig soldaten het gebouw omsin geld, maar waarom wist hij ndet "Zij zijn op het dak en in de straat Ik weet niet of er nog meer te de omge ving zijn', zo deelde hij telefonisch mee. Eén van de Chileense officier-en vroeg Edelstam of er wapens in het gebouw waren, hetgeen -dë ambassa deur ontkende. De soldaten treden niet provocerend op en voeren slechts; bepaalde inspecties uit. De ambassadeur vertelde dat de om singeling een maatregel was uit een serie beperkende stappen tegen de Zweedse ambassade, die afgelopen za terdag begon. Enkele dagen geleden vroeg de Chileense minister van bui tenlandse zaken opheldering hij Edel- stam over 't feit, dat hij 54 Uruguay- aanse vluchtelingen uit het voetbal stadion had gehaald zonder medewe ten van het ministerie. Edelstam ant woordde dat do Untguayaanse ambas sade reeds hun papieren in arde had gemaakt en dat alles OK was. De ambassadeur heeft inmiddels de Chileense regering gevraagd de vrouw van een Zweedse journalist "e zoon van de kok-van. de ambassade en twee ambassade-chauffeurs, vrij te laten. Volgens Eddstam wérden ze gearres teerd toen zij Teen poging deden de Cubaanse ambassade ibdnüen te ko men. i'— - - i Blokkade Dal de VS proberen op goede voet té komen met de Arabieren kan ook blij ken uit dé' Amerikaanse verklaring over de blokkade van de zeestraat Bab el Mandeb, de toegang tot de Rode Zee. Volgens de Amerikaanse deskun digen kan de aanwezigheid van Egyp tische marineschepen in die zeestraat technisch' niet worden gezien als een ■blokkade. Israël beweert, dat de blok kade al dagenlang een feit is en de belangrijke haven Eilat geïsoleerd is; Marokko is niet zo gerust gesteld door het bezoek van Kissinger. 'De VS schijnen nog niet te hebben inge zien v/elke grote mogelijkheden de huidige toestand biedt voor een wer kelijke regeling in het Midden-Oos ten.' zo zei een regeringsfunctionaris tegen een verslaggever van het pers bureau AP. In West-Duitsland zijn actiegroepen ontstaan, die zich verzetten te gen de wijze waarop leden van de links-extremistische Baader-Mein- hofgroep worden aangepakt In de afgelopen periode zijn veel leden van deze betrekkelijk kleine beweging opgepakt én in bepaalde ge vallen voor de-rechter gebracht In september werd de 31-jarige ju rist Rolf Pohle in Milnchen met een doek. voor zijn mond voor de magistraten geleld, nadat het in vorige zittingen niet gelakt was om hem het woord te ontnemen; BBBBmb ypream SEM Dreiging De Israëlische legerwoordvoerder Nachman Karni zei 'gisteravond, dat Israël aanwijzingen heeft, dat Egypte zich gereed maakt 'ivoor hervatting van de strijdlangs het Suezkanaal. Zijn verklaring was kennelijk bedoeld als reactie op de optimistische verkla ringen van Kissinger en Sadat in Cai ro. Kami wilde niet onthullen op grond waarvan Israël een tegenaanval verwacht. Israël ziet de situatie zeer somber in, zo zei hij. De regering overwoog of de Egyptische bewegin gen een preventieve aanval rechtvaar digen, aldus Karni. Eerder had 'het semi-officiële, Egypti sche persbureau voor het Midden-Oos- T?1-' i; ';V ::V Vr'v'- 4 J'F-' '"v': PARIJS (UPI) Een woordvoerder van het Zuidvietnamese nationale bé- vtijdingsfront,Ly Van Sau, heeft ge zegd dat Henry Kissinger geen echte vrede nastreefde toen hij onderhan delde over een vredesakkoord voor Vietnam. De-voornaamste Amerikaan se zorg was (Ie terugkeer van de Ame rikaanse krijgsgevangenen en. het. handhaven van, het bewind van Thieu sn Zuid-Vietnam. Met steun van de Verenigde Staten beeft het bewind van president Thieu. nieuwe gevechten ontketend, die gro- 'ef te omvang zijn dan voor de onder tekening van hot Parijse akkoord, al dus Sau op een persconferentie in Pa- "is. Hij zei dat het Bevrijdingsfront studeert op alle mogelijkheden, om na- leving vande Parijse akkoorden te verkrijgen. Sau liet blijken, dat uit eindelijk hét. opnieuw bijeenroepen van de internationale conferentie, die de vredesakkoorden moest garande- fm, tot de mogelijkheden behoort. ARNHEM Een groep Ecuadoriaan- sc' beleggers, waaronder zich enkele van de belangrijkste textielindustrie- va van het land bevinden, en Akzo V hebben besloten tot de oprichting van een joint-venture voor de prod uk- "e van synthetische vezels. De nieuwe teaatschappij heet Enkador. door Aukje Holtrop AMSTERDAM Terwijl alsnog ontdekte nazi-misdadigers in de Westduilse rechtspraak een gewoon proces krijgen met inachtneming van al hun rechten als verdachten, is er in de Bondsrepubliek een nieuw soort politieke gevangenen dat ongemee:.- hard wordt aangepakt. Die 30 a 40 gevangenen zijn zeker even 'politiek' als de nazi's, alleen staan zij aan de uiterste overzijde ook zij keren zich met alle middelen, inclusief geweld, tegen de bestaande orde, omdat ze die als fascistisch ervaren. Het zijn de leden van de Rote Armee Fraktion, leden van de Baader-Meinhofgroep en leden van het paticn- ten-koUektief uit Heidelberg, mensen dus van de radikaal-linkse kant. Verontrusting over hun lot heeft ge leid tot vorming van een actiegroep dié overal steun zoekt om een eerlijke rechtsgang tegen deze mensen te ver zekeren. Ze zitten lange tijd in voor arrest,zonder dat er nog een proces in zicht is en hun advocaten melden, dat hen het werken onmogelijk wordt ge maakt - stukken worden in beslag ge nomen, en zij zelf, worden verdaent gemaakt omdat zij déze verdachten verdedigen. Die ervaringen hebben binnen en bui ten West-Duitsland mensen op de been gebracht Artsen, advocaten, en andere wetenschapsmensen. Protesten van artsen tegen een tweede herseno peratie bij Ulrike Meinhof (waarin de justitie zeer geïnteresseerd was) had den in zoverre succes dat de operatie tot nog toe niet heeft plaatsgevonden. Een soortgelijke actie wil de Initia tiefgroep Patiënten en Gedetineerden (opgericht door .de Bond van Weten schappelijke Arbeiders) nu ontkete nen tegen de ellendige omstandighe den waaronder een aantal politieke gevangenen leeft. De Hamburgse ad vocaat Kurt GroenewiU en de voor malige gevangenisarts Seckendorff (op grond van zijn ideeën werd hij ontsla gen en gevangen gezet) zijn een paar dagen in Nederland geweest om over die omstandigheden te praten en ad hesie te vragen voor hun actie. Het allerergste voor deze politieke ge vangenen is het volstrekte isolement waarin ze moeten leven. Ze mogen niet meedoen met de 'gewone' gevan genisactiviteiten, ze worden van cel naar cel gesleept, krijgen psychofar maca toegediend, mogen alleen hun naaste familie een enkele keer ontvan gen. Er zijn speciale rechtbanken (die doen denken aan de Sondergerichten in de nazi-tijd) waarvoor ze moeten verschijnen. Het contact met de advo caat is uiterst gebrekkig. De post wordt gecensureerd, alle mogelijke kranten en tijdschriften worden achtergehouden. Tegen deze behandeling (en zo'n zware vorm van isolement is volgens advocaten en art sen een vorm van foltering) kan een gevangene alleen maar protesteren via een hongerstaking. En die wordt hem weer onmogelijk gemaakt (als tenmin ste de buitenwereld er lucht van krijgt) doordat de waterkraan afgeslo ten wordt (en daarmee is een honger staking onmogelijk), omdat er melk neergezet wordt (wat extra dorstig maakt) omdat er via slangen door de neus en de keel voedsel naar binnen geperst wordt terwijl de gevangene vastgeketend is. Wat nog griezeliger is: aan de Ham burgse universiteit worden op het ogenblik uitgebreide wetenschappelij ke onderzoeken gedaan met chemische middelen die mensen in zo'n toestand brengen dat ze zich gedragen alsof ze lang geïsoleerd zijn geweest, een toe stand waarin ze lichamelijke en gees telijke afwijkingen vertonen. Psychia ters wordt de vraag voorgelegd óf het te bewijzen valt dat radikale en/of agressieve mensen eigenlijk gek zijn. Het soort onderzoeken en het soort bewijzen wam* de Russen sterk in zijn als het erom gaat dissidenten onscha delijk té maken. Advocaten Niet alleen de gevangenen wordt het erg moeilijk gemaakt, ook de advoca ten van deze politieke gevangenen hebben hun problemen. Er is niet veel steun van de kant van de over heid, rechtszaken tegen de onwettige manier waarop met hun cliënten wordt omgesprongen werden verloren of eigenlijk nauwelijks gevoerd, de pers bemoeit zich bijna niet met deze kwestie, (soms uit angst volgens Groe ne wold) of het moeten de Springer- bladen zijn die dagen achtereen om arrestaties van verdachten vragen, waaarop zulke, arrestaties inderdaad plaatsvinden. De brieven die advoca ten met hun. cliënten wisselen worden geopend. 7 de. advocaten worden via rechtszakèn gehinderd en vervolgd om hun .het werk onmogelijk te maken. Daarbij komt dat het vrij moeilijk is óm aan- hétwerk te blijven of werk te vinden als je als sympathisant van deze beweging bekend staal Heinrich BölT haalde ook nogal wat aan toen hij iets ten. gunste van de Baader- Melnhofgroèp zei: zijn huis werd eni ge tijd zwaar bewaakt Volgens. Seckendorff ligt er zelfs een wetsontwerp klaar dat het mogelijk maakt advocaten te verbieden om cliënten te verdedigen die dezelfde doelen (politieke bv) hebben als zij zelf. Als zp'n'.wet wórdt aangenomen, is het'hek van de dam en kan elke advocaat het werk onmogelijk worden gemaakt Hof van justitie De Initiatiefgroep en alle sympathise rende groepen in West Duitsland (éeri tiental met samen een paar hon derd 'leden') hebben hun klachten nu voorgelegd aan het Europese Hof van Justitie. Zë weten dat het vijf jaar kan duren voordat èr een uitslag komt, maar dat is een onderzoek naar de grondrechten van Westduitse bur gers hen wel waard. Daarnaast wil Amnesty International een internatio nale commissie., een onderzoek laten instellen - naar" de toestanden waaron der sommige politieke gevangenen in Westduitse gevangenissen leven. Tenslotte hoopt de Initiatiefgroep op veel handtekeningen en adhesie om óp korte termijn iets te kunnen doen voor de gevangenen. WASHINGTON (Reuter, .UPI): Terwijl het Witte Huis krach tig ontkende dat president Nixon onder psychiatrische behande ling is vanwege de enorme druk die er op hem wordt uitgeoefend, hebben twee invloedrijke Repu blikeinse'senatoren erop aange drongen dat vaart wordt gezet achter de afzettingsprocedure te- gén Nixon. 'Het is 'duidelijk de plicht van het - Huis van Afgevaardigden een beschul diging; van 'impeachment* te formule ren en een termijn te stellen aan zijn taak', verklaardé Aiken, die sinds 1941 in dé senaat zit en de deken van- de Republikeinsesenatoren is.. Volgens Aiken zou Nixon het land geen dienst bewijzen door vrijwillig af te treden. 'Integendeel', zo vervolgde" Aiken, "het is de plicht, van de president- tegen- over zijn landom niet af te treden. Waartoe de. Amerikaanse kiezer .heeft besloten, mag niet zomaar, opgedaan worden gemaakt Dat moet het eerste gebod van de president zijn. Om de: president te vragen nu af te treden en daarmeé het Congres te opthèffen van zijn- duidelijke grondwettelijke verplichtingen komt neer op een bre vet van onvermogen van de zijde van het Congres.'. Ook de Republikeinse senator Jacob Javits heeft gisteren steun gegeven, aan het beginnen van de afzettings procedure, Hij zei dat hij rich niet verplicht voelde op te roepen tot steun aan de president Jarvits gaf-toe dat Republikeinen besproken hebben een beroep te doen op Nixon om af -te treden, zodra Gerald Ford tot vice- president is benoemd, maar voegde eraan toé dat de discussie slechts re torisch was.- De senator zei dat hij 24.773 brieven heeft gekregen, waarin Nixon werd afgevallen en 1.221 waar in. de president gesteund werd. De Democratische senator George' McGovern heeft inmiddels voorspeld dat Nixon in de komende maanden zal aftreden en dat het land er niet lang over zal treuren. Het feit dat Ag- new zo snel weer vergeten is was vol- V gejis hemeen 'goedvoorteken' van wat er met- Nixon gaat gebeuren, McGovernmeende dat Nixon. 'zijn ca- pariteit, heeft verloren om het land te regeren.' Ik denk dat hij dit wel zal gaan inzien.' Secretaresse 1 Het Witte Huls heeft inmiddels Nixons persoonlijke secretaresse Rose Maiy Woods,'toestemming gëgevéri té getuigen voor rechter:Sirica, die een onderzoek .instelt naar Nixons gehei me geluidsbanden. Medewerkersvan het .Witte Huls hadden verklaard dat de secretaresse verscheidene wékep meerdere Watergate-banden ia haar bezit had en en enkele had uitgetypt." Hoogstwaarschijnlijk zal ze dat ont kennen.'. Tegen John Bennet,' eén pré*', sidentiële assistent, zei mevrouw Woods gisteren: 'Ik las je getuigenis in de krant en als ik opgeroepen word.-zal., ik, moeten._verteIlen,. dat Ik zé niet uitgetypt heb.' V .V. Volgens getuigen had mevrouw Woods acht Watergate-banden' sinds september in. haar bezit Tijdens een weekeinde in Camp David is ze be gonnen. met het uittypen vaar de ban- den. Vier dagen geleden kreeg ze nog eens zes Watergatebandea, dte betrek king-hadden op een bespreking "tussen de ontslagen adviseur John Dean en de presideert. Dit gesprek vond plaats op 16 april Het belangrijke'gesprek van de dag daarvoor tussen Dean en Nixon werd volgens het Witte Huis nooit op de. baad gezet Richardson la een getuigenis voor de juridische commissie van de senaat heeft de ont slagen minister van justitie Elliot Ri- chardson als zijn mening te kennen, gegeven dat de 'catastrofale gebeurte nissen vari-20 oktobdr (toen Cox werd ontslagen) hadden kunnen worden voorkomen, als het Witte Huis eèii beetje meer had meegewerkt met het onderzoek van de speciale Watergate- aanklager. Hij verklaarde dat er- in het Witte Huls het gevoel had he- staan dat .Cox 'een verscheurend dier was met een onverzadigbare honger.'--. Het had voortdurend klachtengekre gen van Republikeinen over 'waarom zij die' vent Cox overal zijn neus in lieten steken. Tegen Richardson was geklaagd, dat Cox te ver ging door ook ds activiteiten van Nixons rijke vriend BebeRebozo en zijn secreta resse, mevr. Woods te onderzoeken. Toen Richardson eens zat te vergade ren over het Agnew-schandaal, werd hij opgebeld door een woedende pre- '- sident Nixon over het krantenbe richt dat Cox een onderzoek instelde m.ar de financiering van Nixons villa in San Clemente. Hij eiste van Cox een ontkenning en zei dat hij Cox er uit zou werken. Richardson had die opmerking niet serieus genomen en gemeend dat het: slechts een uiting was van Nixons algehele irritatie. (ADVERTENTIE) Conan Doyïe t-'.'-y-, Geheimzinnige verhalen Conan Doyle naar geen Sherlock Holaes de zilveren.boekjes géén geld op weg naar r S*Sn -fk-~ 5 - mmm ï'.s - •-> .- -. - Itf--if. V;Vë'?:.FL'L'r"- I>'L") V^v" 'V

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 9