FIFA onder druk gezet Bepaal uw eigen winst met NMB Spaarwinstbiljetten Eddy Merckx öp döping betrapt Daddy Stibbe: Rijverenigingen moeten basis worden U hebt keuze uit 6 mogelijkheden: Lazio boos op Van der Kroft Problemen voor coaches groot m Sijbrands niet in Suiker toernooi TROW/KWARTEiT VRIJDAG 9 NOVEMBER 1973 SPORT T15/K17.. Arno Steffenhagen, de aankoop van Ajax, trainde gisteren mee. Hier tracht hij doelman Sies Wever te omspelen. Een andere manier van sparen, met een leuke spaarwinst na.2, 4'/2 of 6 jaar. De NMB Spaarwinstbiljetten zijn aan toonder; zij zijn te verkrijgen aan de kas van elk NMB kantoor. U stort 873,44 ƒ4.367,20 714,70 3.573,49 f 621,49 3.107,44 Looptijd 2 jaar 2 jaar 41/?. jaar 41/2 jaar 6 jaar 6 jaar Rente U ontvangt 7 f1.000,- 7 Tk°h 7% 8% 8% 5.000,- 1.000,- 5.000,- ƒ1.000,- 5.000,- Eddie Stibbe, zoon van 'daddy' Stibbe maakte vorig jaar deel uit van de Olympische military équipe. De. kans die Nederland door Münchcn kreeg is echter nooit benut. Van onze sportredactie DEN HAAG De KNVB heeft bij'de FIFA 22 namen opgegeven van spelers die in aanmerking komen voor het Nederlands elftal dat volgende week zondag de beslissende wedstrijd uit de voorronde van het wereldkampioenschap tegen België speelt. Bij die 22 spelers zijn alle Nederlanders die een vaste plaats hebben in het elftal van Ajax: Geblesseerde notoire Oranje-kandidaten zoals Jan van Beveren, Epi Drost, Jan Jeuring en Dick Schneider ontbreken uiteraard. Opmer kelijk is wel dat hoewel nog geblesseerd Aad Mansveld bij de selectie zit ■4m t r WILFRIED VAN MOER: definitief niet tegen Nederland Van onze sportredactie ZURICH De internationale voetbalfederatie, de FIFA, heeft Rus land gisteren 48 uur de tijd gegeven om terug te komen op de beslis sing niet in Santiago's nationale stadion tegen Chili te spelen. De ont moeting is op 21 november vastgesteld, maar Rusland heeft laten weten niet te zullen komen als er in het stadion gespeeld moet wor den waar eerder tegenstanders van de Chileense machthebbers ge vangen zijn gehouden. Het duel tussen Chili en Rusland is beslissend voor deelname aan het eindtoemooi in West-Duitsland. Jubel en verbazing over einde van Ajax Van onze sportredactie AMSTERDAM De uitschakeling ran Ajax in het toernooi om de Eu ropa Cup is overal in Europa giste ren een uiterst belangrijk sport-item geweest. Niet op de laatste plaats in Bulgarije waren de kranten met gro te koppen het die natuurlijk het nieuws uitschreeuwden. 'Sofia stootte Ajax van het erepodium' en 'CS KA vernederde Ajax'. Het sportblad Naroden Sport schreef jubelend: 'De Europese titelhouder werd onttroond door niemand an ders dan de Bulgaarse kampioen. Wij zeggen onttroond, want de 2-0 overwinning van CSKA Sofia is niet per ongeluk tot stand gekomen, maar onze ploeg toonde in een span nende wedstrijd aan de sterkste te zijn. In het bock van het Bulgaarse voetbal is een nieuwe glorieuze pa gina omgeslagen CSKA heeft zijn kracht gemeten met een reus en die reus op de knieën gedwongen na een harde meer heldhaftige strijd'. Rabotnicftesko Delo schreef: 'De Bulgaren hebben een strijd gevoerd met het gevoel dat zij gelijkwaardig waren aan hun rivalen en zelfs nog meer: dat het yan meet-af-aan duide lijk was dat zij een grotere taak hadden, actiever en agressiever spe tend, de Nederlanders te overmees teren*. Naroden had ook kritiek op het tak- tisch concept van Ajax. 'Ajax heeft gefaald een meer gevarieerd spel te brengen waardoor de aanvaiskracht groter zou zijn geweest. Dit heeft ertoe geleid dat de supervoetbailers die driemaal de Europese beker heb ben veroverd tenonder gingen'. Nerodna MIadezh tenslotte: WFij bebben een waar voetbalgevecht ge wonnen dankzij onze grote be kwaamheid en ons buitengewone en thousiasme'. ITALIë De Italiaanse pers toonde zich giste ren nogal verbaasd over de onder gang van Ajax. Het Milanese dag blad II Giomo riep over de volle breedte van de pagina uit: 'Ajax geëlimineerd. Het blad schreef ver der: 'Dit is zeker het meest sensatio nele resultaat uit de tweede ronde De aanvallen van Ajax leken blind zonder de. intelligente steun van Johan Croijff Wellicht is de roemvolle periode van de Neder landse ploeg voorbij'. Ook La Stampa vond dat Ajax tegen CSKA Sofia duidelijk de afwezigheid van Johan Cruijff merkte. Gazetto dello Sport zei na gewezen te heb ben op het sensationele van de eli minatie van Ajax, dat Bayem Mflnchen nu de grote favoriet voor de Europa Cup is geworden. Datzelfde Bayem werd in Duitsland natuurlijk luid bejubeld na de uit schakeling van Dynamo Dresden. Maar ook in Duitsland werd veel aandacht besteed aan het einde van de competitie voor Ajax. Bild vond daarbij echter ondanks de nederlaag, 'dat Alas' nog net zo speelt als toen het werd aangevoerd door de grote regisseur Johan Cruijff. KOVACS i Ex-Ajax-trainer Stefan Kovacs liet in Parijs ook wat kritiek los op het Ajax vau nu. 'Ik had dit verwacht', zei Kovacs. 'Het vertrek van Cruijff legt nog niet alles uit. Maar ik her inner mij dat een van mijn vroegere spelers toen hij hoorde van Johans vertrek zei, ik ben bang dat we nu de teamgeest zullen missen die ons altijd zo geïnspireerd beeft'. Kovacs oordeel over Ajax: 'Het is een koor zonder solist, zonder dirigent en zonder leider'. TRAINING Ondanks alles is Ajax gisteren weer fors aan de slag gegaan. Volgens Jaap van Praag heeft de eliminatie geen ernstige financiële konsekwen- ties. Van Praag: 'Natuurlijk, we zui len minder winst maken. Maar alle .verplichtingen kunnen we zonder problemen nakomen. De begroting van de penningmeester is gebaseerd op de inkomsten uit de nationale competitie. Je bent nu natuurlijk wei. aan je naam verplicht snel te rug te komen en dat kan alleen via een kampioenschap'. Ajax trainde gisteren overigens zon der Jan Mulder en Johan Neeskens. Beide spelers hebben aan de ont- Moeting In Sofia blessures overge houden. Jan 'Mulder is gewond aan zijn lies. Het Is zeer twijfelachtig waarschijnlijk zelfs uitgesloten dat de zo geplaagde Ajacièd zondag mee kan doen in de bekerwedstrijd tegen Róda JC. Johan Neeskens on dergaat mogelijk hetzelfde lot. Nees kens Is de laatste weken enkele ma len fors aangepakt Afgelopen zon dag moest hij tijdens MW-Ajax het veld vroegtijdig verlaten. In Sofia gebeurde hem dat weer. Zijn knie is zodanig gewond dat hij gisteren ab solute rust moest houden.- Bij Ajax trainde overigens wel de nieuwe aanwinst Steffenhagen mee. Ajax is er duidelijk op uit hem zo snel mogelijk In de bestaande selec tie te passen. laat voor military rustig liggen YUGHT De Nederlandse ruitersport lieeft, wat de military be treft, voorlopig een unieke kans laten liggen. Toen het Nederlands Olympisch Comité ntira een jaar geleden een complete équipe naar de Spelen in München zond, hebben zich daar velen over verbaasd. Nederland kon weliswaar sinds lange tijd weer een aantal ruiters voor deze zware sport in het zadel brengen, maar werkelijk inter nationaal niveau had dc afvaardiging nauwelijks. Toch kon de Ne derlandse Hippische Sportbond zich met 'München' geen betere in jectie voor dit onderdeel van kaar activiteiten wensen. Maar in plaats van de oplevende be-, langstelling te benutten, door met de Olympische équipe als uitgangspunt aan een nieuwe toekomst voor de mi litary te bouwen, stortte de organisa tie binnen de NHS als een kaarten huis ineen. De eerste symptomen van de gemiste kans werden vorige maand tijdens de drukbezochte internationale military in het Twentse Boekelo al zichtbaar. Nederland was op dat evenement vertegenwoordigd, behaal de zelfs enkele opmerkelijke resulta ten, maar van enige begeleiding van de deelnemers was nauwelijks sprake. 'Daddy' Stibbe, enthousiast voorvech ter van de military-sport in Neder- land constateert het bitter. 'Als ik in Boekelo bij wijze van spreken met een ezel had Ingeschreven, dan had ik daar uit mogen komen', zegt hij. 'Dat is toch tekenend'. STICHTING Stibbe, vader van ex-Nederlands-kam- piaen Eddy Stibbe en onder meer de man, die prinses Anne en, haar ver loofde naar Boekelo wist te halen, houdt er in de Nederlandse ruiter- wereld moeilijk te verteren ideeën op na. Stibbe bijvoorbeeld is een fel voorstander van een structuurwijzi ging binnen de stichting Nederlandse hippische Sportbond, omdat steeds meer blijkt, dat de belangen van de topsport binnen het dagelijks bestuur onvol doende aandacht krijgen. Stibbe: 'De stichtingsvorm van een dergelijke sportorganisatie is natuurlijk krank zinnig. Het is zelfs zo, dat een lid van het dagelijks bestuur als Ben Arts zichzelf moet adviseren of een afvaar (liging van springruiters voor een reis naar het buitenland in aanmerking komt. Want Arts is voorzitter van de' technische commissie en lid van het dagelijks: bestuur. Als voorzitter Ste- houwer van de NHS dit als voorbeeld geeft, noemt hij, het stadhuistaal. De 'organisatie deugt gewoon niet. Daar moet je dan over praten'." Stibbe was een van de mensen op de achtergrond, die voor de ruiters een afvaardiging naar de Olympische Spelen versierde. Sinds Mitnchen is de ontwikkeling van de military (een evenement bestaande uit dressuur, een uithoudingsproef en een, spring concours) in Nederland stil blijven Staan. Van de vorig jaar nog redelijk functionerende organisatie is niets meer over. Het bestuur van de NHS heeft de technische commissie opge doekt Dat gebeurde officieel tweè weken voor de wedstrijd in Boekelo. Stibbe: 'Er was tevoren afgesproken, dat de technische commissie tot na de Olympische Spelen in functie zou blij ven. Maar er is verder niets gebeurd, er is nu alleen een enorm gat geval len. Dat de t.c. officieel was opgehe ven, vernam ik per brief. Het gevolg was, dat er voor Boekelo totaal geen organisatie .voor de Nederlandse rui ters was. Op dinsdagavond, 24 uur voor de loting, was er nog steeds geen chef d'équipe voor de ploeg. Die moest toen in alle haast nog gezocht worden". VRAGEN Daddy Stibbe beeft van het dagelijks bestuur van de Nederlandse Hippische Sportbond eerder een (wazig) verzoe^ gekregen als voorzitter van een nieu we technische commissie te gaan op treden. Vóórdat hij toestemde legde hij aan de NHS een aantal vragen voor en vroeg om een onderhoud over de opzet van de organisatie. Eén maand na zijn verzoek kreeg Stibbe schriftelijk antwoord op zijn vragen over de taken van de commissie, de verantwoordelijkheden, de verhoudin gen binnen de NHS, de achtergronden van de door de NHS voorgestelde sa menwerking en het budget. Het antwoord kostte de bond niet meer NHS. Maar er ligt wel een zaak, die zo snel mogelijk in orde moet worden gemaakt. In de onduidelijke situatie is de military gewoon het slachtoffer'. GERRIT DEN AMBTMAN (ADVERTENTIE) Vraag eens inlichtingen over deze nieuwe spaarmogelijkheid. NEDERLANDSCHE MlDDENSTANDSBANK. dan 21 tikregels. Stibbe: 'Maar het door mij verlangde onderhoud heeft nooit plaats* gevonden. Er is geantwoord, dat er geen behoefte be staat om met mij een gesprek te voe ren'. De warrige situatie bij de military- ruiters is voor buitenstaanders een la cher. Stibbe: 'Er is geen technische commissie, al verbeeld ik me dat ik daar deel van uitmaakt Maar als voorzitter van die commissie word ik niet erkend'. De lompe structuur vaU de NHS is daar in de eerste plaats ue oorzaak van. Stibbe is dan ook eer fel voorstander om de stichtingsvorm van dë NHS te laten verdwijnen. 'We kun nen een voorbeeld nemen aan bijna iedere andere sportbond. De rijvereni gingen touden voor de NHS de basis moeten zijn. Die organisaties kannen ook voor de toevoer van ledei zorgen. Maar ze willen er niet aan, omdat het zogenaamd niet kan. Zoals de organi satie nu is, functioneert zij niet. De drie Olympische disciplines in de rui tersport (springen, dressuur en mili tary, red.) moeten onder verantwoor delijkheid van de afdeling rijpaarden komen en niet onder het dagelijks be stuur, omdat daarin de diverse belan gen onvoldoende worden behartigd'. DEN HAAG Scheidsrechter. Leo van der Kroft heeft zich dé woede op de hals gejaagd van de clubleiding van Lazio Roma. De Nederlandse scheidsrechter gaf tijdens de UEFA-Cup wed strijd Lazio-Ipswich Town bij een 20 voorsprong voor de Italianen (zij hadden het eerste duel met 3—0 verioren en won nen nu met 42) een straf- schop aan Ipswich. Spelers en publiek wonden zich daar zeer over op. Het gebeurde vijftien, minuten voor het einde. Som mige supporters trachtten het veld op te komen maar werden- door de politie hardhandig te ruggejaagd. Na afloop bleef 'n woedende menigte buiten 't sta dion wachten op Van der Kroft en op de Engelse spelers. De po litie verrichtte vijftien arresta ties. Van der Kroft over de inciden ten waarover een rapport aan de UEFA is gestuurd: 'Je mag in Italië geloof ik geen straf schop geven tegen de thuisclub. Het was een duidelijke'penalty omdat een Engelse speler toen hij in het strafschopgebied de bal had werd aangevallen. Daar bij wérd zijn standbeen onder uit gehaald. Dan is er maar één straf.' Op het veld deden zich-daaroa weinig Incidenten meer voor, maar in de tunnel naar de kleedkamers gingen beide elftal len elkaar të lijf. Er werd met flessen en stokken geslagen. Ma nager Robson van Ipswich: 'Als mijn spelers zich zouden gedra gen zoals de Italianen dan wer den ze voor het leven geschorst Voor de ogen van officials wer den ze getrapt, geslagen en op de grond gegooid.' Lazio's coach Maestrelli: 'De scheidsrechter is de schuldige voor alles wat ge beurd Is.' Van der Kroft: 'Ja ze zullen de scheidsrechter wel de schuld van alles geven. Maar twee jaar geleden heeft Lazio wegens dergelijke incidenten al een uitsluiting van de UEFA gekregen. Dat was na Lazio-Ar- senal.' Tien Ajacieden in de selectie De 22 spelers zijn: Stuy, Suttrbier, Kroi, Hulshoff, Neeskens, Haan,. Ger- rie Mühren, Keizer, Mulder, Rep (al len Ajax), Van Hanegean, De Jong, Jansen, Boskamp (allen Feyenoord), Schrijvers, Van Iersse! (FC Twente), Doesburg (Sparta), Mansveld (FC Den Haag), Rensenbrink (Ander- leeht), Brokamp (MW), René.van de Kerkhof (PSV), Cruijff (Barcelona): De trainers van Nederland en België, Frantisek Fadrhonc en Raymond-Goet hals, kampen beiden met-nogal wat j problemen rond gekwetste spelers. Voor Goethals gaat het er,'nadat er wekenlang een stroom van trieste be richten uit België kwam, toch weer. iets beter uitzien. Doelman Christian Piot bijvoorbeeld, in eerste instantie afgeschreven voor het duel tegen Ne derlandomdat hij een gebroken vin ger had, zal waarschijnlijk toch kun nen spelen. Piot heeft in Parijs'een specialist geconsulteerd die hem tóe stemming heeft gegeven 'zondag bij Standard Luik weer onder dé' lat- te gaan staan. Dat komt Goethals' goed uit, want 'zijn tweede doelman Liic Sanders is tijdens het Europa Cup du el FC Basel-FC Brugge opnieuw (hij had enige tijd last van eea scboudèri blessure gewond geraakt In de wedstrijdyan FC Brugge her vond Goethals 'ook''weer vertrouwen in de gevaarlijke spits Raoul Lambert Ook van hem is' lang genegd dat hij een goede kans had/niet tegen Neder land aan te; kunnen tre'dpri. wegens een blessure. Met FC Brugge echter speelde Lambert die drie - doelpunten maakte, een goede wedstrijd in Basel. Daaruit' mag geconcludeerd- .worden dat het met de enkelblessure van Lambert 'nu wel 'meevalt Wüfried van Moer daarentegen zal niet van de partij zijn in„het: Olym pisch Stadion. De veelgeplaagde klas sespeler van Standard Luik, heeft .een ernstige blessure aan het kuitbeen. Afgelopen dagen heeft Van Moer een trainingstest.ondergaan, maar'daarbij bleek toch- wel dat hij niet dn staat was om te spelen., De Belgische voetbalbond heeft de volgende 22spelers opgegeven voor het duel tegen Nederland: Piot (Stan dard Luik), Sanders (Club-Brugge), Roosbeek (Sp. CL. Charleroi);''Bast (CL, Brugge), Van den Daeie (CL. Brugge), Maytens-(RWD Molenbeek), Dealque (Standard Luik), :Van Binst (Anderlecht), Dolmans (Standard Luik)',- Thissèa (Standard Luik), De; sahghere(RWD Molenbeek), Boekx (Anderjecht), Verhéyen (Anderlecht)., Carteus. (CL. Brugge), Semmeling (Standard Luik)', Van der 'Eist; (An: derlecht), J. Janssens (Beveren), F. Janssens (Lierse SK), Lambert (CL.:; Brugge), Van Himst (Anderlecht), Nicolay(FC Luik) en Denul(Ander-, lecht). ;":rï MILAAN De Belg Eddy Merckx blijkt volgens een dopingcontrole tij dens de.Ronde van Lombardijs op 13 oktober een verboden stimulerend middel te bebben gebruikt. Nadat bij ook bij de contra-expertise positief re ageerde beeft dè Internationale wieier- unie: Merckx van de overwinning ver- vallen verklaard. Bovendien werd de. DEN IIAAG (ANP) Wereldkampi-" Belg een' schorsbag van een maand op- oen Ton Sijbrands zal niet deelnemen- gelegd* en'.moet hij een boete van aan de grootmeestergroep van. het 150:000 lire(ongeveer 7500 gulden) vijfde suiker damtoernooi,* dat van-17' bèUlen. De itiüiaahse wereldkampioen t.e.m. 29 december a.s. in Amsterdam Felice Gbnóndi, die als tweede eindig-': wordt gehouden. Sijbrands geeft er dede, mag zich nu winnaar noemen, voorkeur aan het voorlopig enkele Eddy, Merckx beef t gisteren verklaard maanden rustig aan te doen. Wel zal dat faij overweegt om rijn racefiets aan de wilgen te hangen na de Itali aanse beslissing om hem zijn overwin-' nlng in de Boude van Lombardije te ontnemen. •V hij'tijdens het toernooi de grootmees ter-partijen op demonstratie borden volgen en deze partijen voor het-pu bliek van commentaar voorzien! De Russische <1 am federatie heeft toe gezegd voor de grootmeestergroep twee deelnemers acn te wijzen. Naast deze twee Russische grootmeesters Kèbben:reeds negen spelers een ui tao- 'Het, is voor mij niet mogelijk om te blijven rijden', zo zei Merckx in een interview op de Belgisebe radio, 'Dit is te ernstig*. Merckx'die een leidende rol speelt in digipg geaccepteerd: Hann Wiersma, - de wereld van dc wielersport is twee- Frank Drost, Frans Hermelink (Ned), deSenegalëes' BabaSy,de Zwitserse kampioen Jan Cazeinièr, de Italiaanse kampioen 'Fransisco Laporta en de Amerikaan Smith. Uitgenodigd zijn nog de Franse meester Georges Mosto- voy, de Surinaamse kampioen Marias Pershad en de Nederlander Jeroen Go.udt. maai -bestraft, vanwege het gebruik van stimulerende middelen.twee maal in Italië. Hij.-verklaarde dat de 'arts- van zijn Italiaanse team hem het middel - mu can tril bad gegeven enkele' dagen voordat de Ronde van Lombar dije. begon. Hij zei dat hij rich fia bet volste vertrouwen aan de'-doplngtest had onderworpen. voor CHAOTISCH Door het bestuurlijke geharrewar stagneert de ontwikkeling van de mi litary. Stibbe: 'Er .zou een duidelijke technische commissie moeten komen, die zich bezig gaat houden met de be geleiding van de ruiters, het advi seren van jong talent en het opzetten van een trainingskader. Nu is de situ atie chaotisch. Er moet nu zo snel mogelijk een vergadering komen om de agenda van het volgend jaar te be spreken en vast te stellet! en er is be hoefte aan een duidelijke promotie-re geling. Het moet bijvoorbeeld voorko men worden, dat in Boekelo ruiters en paarden van onvoldoende kwaliteit voor een dergelijke zware wedstrijd aan de start komen. Er is geen op bouw'. Stibbe heeft een promotie-regeling op papier staan. Zijn stem als internatio naal erkend military-specialist wordt in eigen kring echter niet meer ge hoord. 'Op deze manier is het dan ook nauwelijks mogelijk om tot een goede samenwerking te komen', stelt hij. 'Eigenlijk zou ik met alles moeten stoppen. Ik ben in ieder geval niet van plan me op te dringen bij da De FIFA zond gisteren een telegram naar de Russische voetbalbond met de volgende inhcud: 'Chili op de hoogte gesteld van uw telegram van gisteren. Zij zullen oefenwedstrijden spelen in het stadion op 14 en 18 november tegen Peruviaanse en Argentijnse clubs. Moeten wij uit uw telegram de conclusie trekken dat u zich terug trekt uit de competitie? Geef gaarne antwoord, op z'n laatst zaterdag 10 no vember*. Bij dit telegram tekende de FIFA aan: 'We kunnen hierdoor pas maandag een verklaring uitgeven over het standpunt dat Rusland tenslotte heeft ingenomen met betrekking tot de wedstrijd op 21 november*. Volgens René Court, perschef van de FIFA, móet de organisatie nu op kor te termijn het standpunt van Rusland kennen. 'Je zou denken dat Rusland op 10 november toch wel weet of ze op 21 november zullen spelen. We hebben een ultimatum gesteld om on nodige uitgaven te voorkomen. Je kunt de Oostenrijkse scheidsrechter niet naar Santiago sturen wanneer hij niet weet of er gespeeld zal worden. Je kunt ook niet verwachten dat de Chilenen alle voorbereidingen treffen en met een stadion vol mensen gaan zitten te wachten'. KNVB Het lijkt echter zeker dat Rusland bij de weigering om in Santiago te spelen blijft De FIFA is al door andere leden onder druk gezet een .andere plaats voor het duel aan te wijzen. De KNVB heeft hierop al aangedrongen in een telegram. Daarnaast heeft de Italiaanse hond ook stappen onderno men om de FIFA tot andere gedach ten te brengen. Gisteren is daar nog bij gekomen dat andere Oosteuropese landen zich te rug zullen trekken van het toernooi om het wereldkampioenschap als Rus land gedwongen zou worden de wed strijd in Santiago te spelen of anders reglementair uit het toernooi zou worden gestoten. Polen, Oost-Duits- land en Bulgarije overwegen zich te rug te trekken. Polen en Oost-Duits- land hebben zich reeds geplaatst voor het eindtoernooi. De betrokken lan den hebben de FIFA overigens nog geen uitsluitsel gegeven over hun dreigementen.Vandaar ook dat René Court gisteren verklaarde: 'Ik ken de geruchten óver het terugtrekken van bepaalde landen. Maar we hebben nog niets officieel gehoord. Ik kan er dus ook geen woord meer over zeggen'. In Polen zei een vertegenwoordiger van de voetbalbond'in; dat land,'Er Is nog geen beslissing genomen over het wel of niet boycotten van de strijd om het wereldkampioenschap*. In Bul garije verklaarde Daniel Nikolóv, voorzitter van de Bulgaarse voetbal bond; 'We zullen over onze deelname aan het eindtoemooi beslissen als we ons geplaatst hebben. We hébben al wel geprotesteerd tegen de maatre gelen van de FIFA om Rusland te dwingen in Santiago te spelen in een stadion dat door de junta gebfeurikt is als concentratiekamp. Iedere eerlijke sportman zou dat doen. Maar een-be slissing over een eventuele boycot hebben we op dit moment nóg niet genomen'. Bulgarije moet nog een wedstrijd tegen Cyprus in Sofia spelen en is bij een gelijkspel hele maal zeker van een plaats in de éin- ronde. VERVANGER Volgens FIFA-perschef Court zal, als Rusland zich terugtrekt Chili niet automatisch als vervanger in de eindronde komen. Over de dreiging waardoor er open plaatsen zouden val len, zei Court: 'Als er zich landen zouden terugtrekken, vóórdat zij ta de volgende ronde eea wedstrijd hebben gespeeld (bij Rusland en Chili was dat wel het geval, de twee landen spelen de finale van groep D Europese dat andere landen zich terugtrekken zone ën groep 3 Zuidamerikaanse zo ne) kan de FIFA overwegen plaats vervangers aan te wijzen'. Herman Joch, directeur van het orga nisatie comité in West-Duitsland waar volgend jaar het eindtoernooi wordt afgewerkt, verklaarde: 'Er is nog geen paniek. AI blijft het te betreuren dat sport, en politiek door eikaar kunnen worden gehaald'. Doch dacht niet dat het toernooi door alle dreigementen in gevaar zou komen. In Enge'and is er weinig hoop dat Engeland, mocht Polen-de strijd boy cotten, de opengevallen plaats kan in nemen. Een zegsman van de Football Association verklaarde: 'Het is nu nog allemaal theorie. Niemand weet wat ergaat gebeuren en we hebben niets van de FIFA gehoord. Het is aan de FIFA om te beslissen hoe de open ge vallen plaatsen ingenomen zullen wor den. Natuurlijk zouden we erg blij zyn met een nieuwe kans om ons te kwalificeren maar ik twijfel of dat ook werkelijk zal gebeuren'. VOETBAL —Voor het UEFA-eimi dat op 11 november tegen Waïe» speelt (eerste wedstrijd voorronde UEFA Cup.toernooi 1974, bènatve Wales rtt ook Engeland )n poule 115 rijn de volgende spelers uitge nodigd: Johnny Veenedaal, Henk Wisman •(Ajax), Peter Gerards en Peter Postbtima (PSV), Johnny Busbaba, Martin Jol been Swanenbutg en Martin Toet (FC Don Haag), Heirk Norel (Go Ahead). Cor Strertssen (FC Amsterdam), Michel van do Korput en mei Plasman (Feyenoord). Gerard Schrijnemakers (Heer), Mar "Vreysen (NAO/Jo Verhart (Sparta) Henk -Witjes (Boda JC), V.-,

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 17