Elektriciteit verbruikt U wanneer U wilt. Zoveel als U wilt. Of zo weinig als U wilt. De elektriciteitsbedrijven willen dit zo houden. Zij hebben daarvoor brand stof nodig. Een deel daarvan is olie. U weet dat de olie- aanvoer nu stagneert. (In de toekomst zullen we e veneens moeten rekenen op minder olie dan we gewend zijn). Ook de elektriciteitsvoor ziening heeft dus te maken met het olietekort. En zal met minder olie toe moeten. Dat lukt alleen met Uw hulp. Als we allemaal zuiniger zijn met gebruik van elektriciteit voor licht, kracht en warmte. Daarom moeten we zorg vuldiger omgaan met onze elektriciteit (en met aardgas en olie); thuis, op kantoor, in de fabriek en op straat Hoe kunnen we zuiniger zijn? -Minder lampen laten branden. Etalage- en reklame- verlichting beperken en geen - Motoren niet langer laten draaien dan strikt nodig is. - Geen elektrische kachels voor bij verwarming gebruiken. Geen heet water gebruiken als het ook met koud kan. Kortom: we zullen met z'n allen genoegen moeten nemen met wat minder licht, wat minder kracht en wat minder warmte. Alleen dan kunnen de elektriciteitsbedrijven U blijven Leveren.WanneerU wilt. Zoveel als U wilt. Of zo weinig als U wilt. van de Vereniging van Exploitanten van Elektriciteitsbedrijven in Nederland en de N.V. Samenwerkende Elektriciteits-Produktiebedrijven, in overleg met het ministerie van Economische Zaken. De elektriciteitsbedrijven vragen om elektriciteit te kunnen blijven leveren Wees zuinig met elektriciteit. -- A v#

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 22