ZOS opent nieuwe met zeven uur muziek in R'dam Filmpremières over ter meulen 87» Magazijn van brandweer afgebrand piljssurpiises bijtermeulen opgedregd Ook in bejaardenhuis Spaland Klap Moeilijk jaar Verdrietig Open dag Hinderwet nu onder Rijnmond Zevenbergen TROXjW/.KWARTET ATüJDiAiG 9 NOVEMBER 1973 SHAD EN REGIO R4 BARENDRECHT 'Het geluk is met degenen, die het kunnen', zegt de heer P. Kloosterboer in zijn luxe directiekamer, die ver fraaid wordt met zes door hem zelf geschilderde portretten van zijn vrouw en vier kinderen en zijn vader. Eigenlijk klinkt dat wel een beetje hard hè, maar toch geloof ik dat daar een bron van waarheid in zit'. De heer Kloos terboer, directeur van een Han- delmij. en groothandelaar in groenten en fruit, kwam in het nieuws, omdat hij tegen de ge meente Barendrecht een schade vergoeding van het fabelachtige bedrag van 2,3 miljoen gulden heeft ingediend. 'Ik wou echt, dat het allemaal niet nodig was ge weest, maar ik voel me op een bijzondere manier door de ge meente genomen', zei hij bewo gen. PJ.EPMfil.ES.vl Ï5 voor Nieuwe films Reprises Prolongaties Nachtvoorstellingen Kindermatinees SCHIEDAM Met een zeven uur durend live-programma neemt'de ziekenomroep Schie dam morgen, zaterdag, de mo derne en verbouwde studio in ge bruik. Deze toestand ligt in de kelderruimte van een pand aan de D. Kuiperlaan 239. De studio ruimte wordt in gebruik geno men 's middags om 12 uur door het duo Mini en Maxi, momen teel vaste gasten in de René Sleeswijk revue. 90x190 cm f 97,80 90x200 cm f107,80 120x190 cm f 134,80 130x190 cm f 147,80 140x190 cm f164,80 140x200 cm f 177.80 2 Fiberfill hoofdkussens f 23,80. Lage-Zwaluwe Sprang-Capelle Raamsdonksveer Werkendam Kloosterboer wil van twee miljoen schadevergoeding (ADVERTENTIE) 'Ik vind het daarom allemaal zo ver velend, omdat ik de laatste Jaren goe de zaken heb gedaan, in dat zakenle ven juist een hoogtepunt beleef en de verhouding met de gemeente altijd goed is geweest.' In slechts een perio de van tien jaar heeft de heer Kloos terboer inderdaad een fascinerende carrière opgebouwd, die hem tot èèn yan de grootste handelaars op het ge bied van de knolselderij hebben ge maakt. In het najaar van 1962 boekte hij zelfs zijn orders nog in op een Rotterdams flatje aan het HoTdijker- veld. Met een beginkapitaaltje V3n zesduizend gulden, aangevuld met een borgsom van tienduizend gulden van zijn vader, begon hij zijn handel in groeten en fruit. Het zou overigens niet de eerste Kloosterboer worden, die in de handel terecht kwam. Al vanuit het verre verleden is deze familienaam zeer nauw verbonden met alles wat met handel en zaken doen te. maken heeft. Het wordt een geruit mede- seizoen. Sterk weekendshirf van'100% ka toenen flanel in 'n moderne ruit Ze hebben een goede pasvorm en zijn lekker warm. In 3 prachtige kleurstellingen: in rood, bleu en beige en in de maten 37 t/m 46. De heer P. Kloosterboer voor zijn bedrijf in liet industrieterrein Ziedewij. bij een temperatuur" van vijfentwintig graden onder nul artikelen uit de ge hele wereld opgeslagen. 'Er ligt vaak voor vele miljoenen uit de hele we- reld hier opgeslagen', zegt de heer Kloosterboer. 'Dat eerste jaar werd geen gemakke lijk jaar', vertelt de heer Klooster- boer. Met een verlies van vijfentwin tighonderd gulden moest hij die eer ste fase van het zaken doen afsluiten. Maar weldra zou het getij keren. Kloosterboer demonstreert zich als een uitgebalanceerd kènner van de knolselderij. En zo raakte heel zijn groothandel in groenten en fruit ge specialiseerd in deze knolselderij. Een hoogtepunt vormde het moment toen hij een zogenaamde reingingsmaehine uitdacht, dat zijn bedrijf een werkbe- sparing van negentig pet opleverde. Zeer groot was het succes van deze vorm Van mechanisatie en uit vak kringen kwamen enthousiaste reacties, zelfs uit Tsjecho Slowakije, bij Kloo sterboer'binnen. Intussen had hij zich op het indus trieterrein Ziedewij in Barendrecht gevestigd. Net als de vele andere Kloosterboeren kocht hij van de ge meente een stuk grond van tiendui zend m3 en begon hij naast zijn Han delmaatschappij een Vriesveembedrijf. In deze immense opslagruimte worden In het jaar 1970 lag het plan er om verder te gaan bouwen. 'De steeds uit breidende handei in verse knolselderij en andere produkten maakten dit zon der meer nodig', zegt hij. Maar toen de hemel boven Baren drecht vlekkeloos scheen en niets in de weg leek te staan om zijn succes als zakenman te beknottèn, kwam voor "hem- een grote klap, die hij, zoals hij zegt, nog steeds niet helemaal te bo ven is. Het geplande los- en laadstati on van de Nederlandse Spoorwegen zou niet doorgaan. 'Voor mijn bedrijf betekende het, dat een levensader werd doorgesneden', zegt de heer Kloosterbóer, 'In 1966 vroeg ik grond aan deze los- enlaadlijn voor rfe bouw van een Vriesveem aan. De grond werd in dat jaar toegezegd. Zelfs de schetsen had ik binnengekre gen. Maar op 13 november 1969 hoor de ik van de Spoorwegen dat ik de grond alleen maarkón huren. Ik heb daar onmiddellijk ja op gezegd. Direct daarna, bleek echter, dat degemeente het stub grond yan dr Spoorwegen ge kocht had.' Daarna heb ik onmiddel lijk het verzoek aan de gemeente ge daan om de grond te kopen. Hoewel het enkele, jaren geleden nog toege zegd werd. werd het nu plotseling af gewezen. Je begrijpt dat deze twee klappen: geen los- en laadstation en nu de weigering van de grond, enorm aankwamen.' AREAMA: 'De vernietiging van de Alpha'. Film van Ishiro Honda. Een fel spannend filmwerk. 14 jaar. 2, 7 en 9.30 uur. CALYPSO: 'What?'. Een reeds in ons blad besproken produktie van Roman Polanski. Een pikante co- inedie roet zonderlingen en deca dente mensen. 18 jaar. 2,-30, 7.13 en 9.45 uur. CENTRAAL: 'Meisjes die goed in vorm zijn'. Weinig interessante sexfilm. 18 jaar 2, 7, en 9.13 uur. CINEAC NRC: Overdag tot 3.45 u, 2e week Disney tekenfilms. A.L. 's avonds 7.30 en 9.30 uur. Kamer meisjes voor Mr. P. Een sterk ero- tische Zweedse film van Höglund. 18 jaar. CINERAMA: 'Gevecht om de Apenplaneet'. De laatste uit de se rie sience-fictions. In dit genre goed geslaagde produktie. Span nend amusement 1.45 en 9.30 uur. 14 jaar. COLOSSEUM: 'In de klauwen van de draak'. Een Chinese produktie uit de V.S. waarin weer braaf wordt gevochten. Bruce Lee in de hoofdrol. Dagelijks 2 en 8 uur. Zat. 7.15 en 9.30 en wo. alleen 8 u. 18 jaar. LUMIERE: Zie Colosseum. 2. 7 en 9.30 uur 18 jaar. THALIA: *The Organization'. Een routineuze misdaadfilm rond een bende drughandelaars. Sidney Poi- tier als politieman. 18 jaar. 2, 7 en 9.30 uur. 't VENSTER: 'Les Zozos'. Goedge maakte film van Pascal Thomas over de pubers in hun groei naar de volwassenheid. Psychologisch sterk. Elke avond 7.30 en 9.45 uur 18 jaar. Jan Wolkers. 18 jaar. 2. 7, en 9.30 uur. STUDIO'62: 8e week. 'The Geta way'. Harde misdaadfilm. Filmisch gezien een sterke film. 2, 7 en 9.30 uur. 18 jaar. CINEAC AD: 'Naakt over de schut ting'. 3e week. Nederlandse pro duktie van Frans Weisz met Ne derlandse acteurs (trices). 9.30. 11.SO enz. 14 jaar. CORSO: 2e week. 'Scorpio'. Harde spionagefilm. Gecompliceerd en verwarrend verhaal Burt Lancaster e.v.a. 18 jaar. 2, 7 en 9.30 uur. KRITERION: 2e week. 'Staat van beleg'. Politieke thriller waarin een brutale ontvoering schokkende beelden vormt. Spannend werk. 2.30, 7 en 9.45 uur. 14 jaar. LIJNBAANTHEATER: 5e week. The Family'. Keiharde thriiler waarin een brutale ontvoering schokkende beelden tot het walge lijke toe. 7.30 en 9.45. Vrij. ma. do. ook 2.30 uur. 18 jaar. METRO: 3e week. 'Turks fruit'. naar de gelijknamige roman van PASSAGE: 'De vier vuisten van de duivel'. Een van de beste westerns van het bekende duo Terence Hill en Bud Spencer. Kostelijk amuse ment. Behalve maandag elke avond 8 uur. 14 jaar. REX: 'De apen grijpen de macht'. In de serie science-fictions een van de spannende prpdükties. 2, 7, 9.15 uur. Za, en wo. geen middagvoorst. 14 jaar. GRAND: 8e week. 'West Side Sitry'. De grandioze produktie van Robert Wise en Jerome Bobbins. 2 en 8 uur. 14 jaar. ARENA: 'Djahgo de, bastaard'. Een nogal bloedige western." Vrij. za. 24.15 uur. CALYPSO: 'De prijs voor de macht'. Politiek' historische film over de strijd tussen de Zuidelij ken. en. Noordelijken. Moord op een president. Vrij en za. 24.15 uur. CENTRAAL: 'The party'. Een ko medie met Peter Sellers. Vrij. en za. 24.00 uur. CINEAC AD: 'Het mooiste speel goed'. Een Deense satire op de pornografie. Za. 24.00 uur. COLOSSEUM: 'Vampier' Circus'. Spannende horrorfilm. Zat. 24.00 uur. CORSO: 3e week. '5 For Heil'. Har de enongeloofwaardige oorlogs film. Za. 24.15 uur. GRAND: 'Repulsion'. Een boeiende film van Roman Polanski. Za. 24.15 uur. GRAND: 'Repulsion'. Een boeiende film van Roman Polanski. Za. 24.15 uur. 't VENSTER: 'High Noon'. De be kende klassieke western met Cary Cooper. Grace Kelly, Lee van Cleef. Elke nacht 24.15 uur. CINEAC NRC: Zie boven. COLOSSEUM: 'Het mystery van de slangenhuid'. Op. zoek naar een goudschat. Za. en wo. 2 uur. LIJNBAANTHEATER: 'Dik Trom en.zijn dorpsgenoten'. Za. en wo. 1.3Ö en 3.30 uur. PASSAGE: 'Mr. Fltibber, de vlie gende schoolmeester'. Woensd. 2 uur. REX: 'In het sprookjesland van Andersen'. Za. wo. 2 uur. De heer Kloosterboer vertelde ons, dat hij zo zeer overtuigd was dat het los en laadstation er zou komen dat hij gemakkelijk de aangrenzende grond zou kunnen aankopen dat hij in zijn bedrijf zeker een miljoen geïn vesteerd heeft. Nog meer verbolgen raakte hij op het gemeentebestuur, toen andere bedrijven van bulten Ba rendrecht grond nabij dit terrein kon den aankopen. Kloosterboer voelt zich door heel deze zaak bijzonder geno men. 'Ik kan niet uitbreiden doordat ik dat stük grond niet kan kopen en ik lijd enorme schade in het produk- tieproces, omdat de aanleg van de los- en laadlijn nu niet doorgaat', zegt hij. Een en ander vormt de aanleiding tot het proces, dat hij tegen de gemeente Barendrecht heeft aangespannen. Hij eist daarbij een schadevergoeding van 2.3 miljoen gulden.- Het proces wordt in opdracht. van Kloosterboer gevoerd door het advocatenkantoor Van der Steenhoven cs in Dordrecht. "Voordat ik het bedrag van de vordering vast stelde, heb ik me door juridische ad viseurs uitvoerig laten inlichten, on der meer door de Nederlandse Vereni ging van Koel- en Vrieshuizen', zegt hij. 'Ik vond het jammer dat het ?i moet lopen. Ik ben er verdrietig van. Ik had het allemaal anders gewild. Maar op dit moment zie ik geen ande re oplossing', zegt hij. Het gemeentebestuur van Barendrecht heeft ons desgevraagd meegedeeld op dit moment nog. geen commentaar te geven. Gemeentesecretaris A. W. Cok: 'Het is niet elegant om op dit mo ment commentaar te geven. Het lijkt mij beter te wachten tot de gevolgde procedure is afgerond. Dit is overi gens niet alleen mijn mening, maar het standpunt van het gehele college.' Nu van Na de ingebruikneming, die uiteraard wordt uitgezonden naar de twee Schiedamse ziekenhuizen, zal een spe ciaal voor deze gelegenheid gecompo neerd openingslied ten gehore worden gebracht.. Dit lied wordt gezongen door Toos van Mill Trudy Scholten, terwijl Stef Meeder voor de muzikale begeleiding op het orgel zorgt. Na deze opening vindt er een receptie plaats, maar de hoofdmoot is ongetwijfeld het zeven uur durende live-programma. ■Aan dit programma werken bekende Nederlanders mee, zoals Gerard van den Berg, Ria Bremer en het bekende Schiedamse trio Brabra en Bas. Ook zal Ton van Duinhoven door de mi crofoon de luisteraars in de beide 'Schiedamse'ziekenhuizen Iets vertel-, len over de verbouwing van de afgelo pen maanden. In de twee Schiedamse ziekenhuizen zullen medewerkers van de ZOS te vinden zijn. Zo is er een speciaal kin derprogramma met gesprekjes en een programma met vriendelijke groeten. Tijdens dit programma, dat wordt uit gezonden tussen 15 en 16 uur kunnen familie en bekenden in de twee .Schiedamse ziekenhuizen vanuit de ZOS-studïo in de Dr. Kuiperlaan i de vriendelijke groeten doen. Zij kunnen deze groeten -omlijsten met een grammofoonplaat,, die.;-zij eventueel zelf kunnen meenemen. Tij dens deze zeven uur durende- live-uit- zending zullen ook personen- worden geïnterviewd, die zich tijdens deze verbouwing verdienstelijk hebben ge maakt Bij deze opening wordt ook het be jaardenhuis Spaland in Kethel betrok ken. Tussen 15 en 17 uur wordthet rechtstreekse programma Dans en Mu ziek uitgezonden. Uiteraard is er dn de studio een open dag, zodat iedere belangstellende tussen 10 en 16 -uur een kijkje in de vernieuwde studio kan komen nemen. Verder komt er nog een dubbeldeks bus op bezoek om de opening luister bij te zetten, terwijl verder van de beide Schiedamse ziekenhuizen de nieuwe ZOS-vlag zal wapperen, jln de iwee Schiedamse ziekenhuizen zullen verder enige honderden papieren vlaggen worden opgehangen. - Deze verbouwing van de studio 8>an de ZOS, die in de loop der jaren meer dan eens zijn bestaansrecht heeïtlbe- wezen, is tot stand gekomen door par ticuliere giften en de medewerking van het bedrijfsleven, die de materia len of gratis of tegen hoge kortingen ter beschikking heeft gesteld. De egmeente Schiedam geeft financi eel nog steeds niet thuis. De gemeénte- raad heeft verleden jaar op voedstel van het college besloten voorlopig geen subsidie te verstrekken. Toch hoopt iedereen dié de ZOS een warm hart toedraagt, dat de gemeente Schie dam eindelijk eens op zijn dwaling te rugkomt en een subsidie wil verstrek ken Nu is men voor een groot gedeelte Af hankelijk van bijdragen van partku- lieren. Daarom doen de ZOS-medewër- kers, uiteraard allemaal vrijwilligers, een beroep op de bevolking om het werk te steunen. Men kan dat dóén door een bedrag van 5 per jaar over te maken op giro 736443 t.n.v. de Zie kenomroep Schiedam. Daarmee is men voor een jaar donateur. 'i ROTTERDAM Wat Roman Po lanski met zijn titel 'What?' bedoeld heeft, wordt uit zijn film: niet; duide lijk. Misschien, en daar lijkt het sterk op, dat hij zomaar eens eenfeomedie wilde creëren, een pikante, zo gezegd. Een groep dure lieden hangt rond in een even dure villa in Italië eri plot seling komt 'er een Amerikaanse bin nenvallen die werd aangerand en bij na zonder kleren een sensatie had kunnen zijn, doch niemand blijkt er van te schrikken. Dat meisje is Sydney Rome en het is Mastroianni die de' verleider speelt, zij het weinig inspiratief. Voor de rest stuiten we op een heel stel ex travagante figuren, kennelijk be doeld als de komische noot. Geslaagd is dit bepaald niet. Wat 'What?' nu is? Een niemandalletje? Daarvoor is het werk van Polanski te knap. In ie- ADVERTENTIE) VLAARDINGEN Vanaf 1 januari gaat Rijnmond beslissen over de hin- derwetaanvragen die door Vlaardingse bedrijven worden ingediend. Met al leen de stemmen van de WD, de CPN én dc heer -Schut (onafharike- lijk) tegen, ging de gemeentenaad ak koord met deze overdracht van be voegdheden. Slapend rijk worden. Als u op al uw aankoperi net zo veel geld bespaart als op deze ma trassen, dan zóu u slapend rijk worden. Dra ka polyaether matras sen (16 cm dik en s.g. 35) met luxe damasten in de kleuren goud, zalm of blauw en aar» twee zijden doorgestikt. Normaal f 115,- tot f 215,-, nu tientjes voordeli ger. 80x190 cm der geval heeft hij wel eens. wat be ters geproduceerd. Calypso. 18 jaar. LÉS ZOZOS: Sterker is de film van Pascal Thomas, waarin, hij de: pubers tekent in hun groei haar de volwas senheid en hun overhitte fantasieën. We zouden zeggen een psychologische film die zich afspeelt in een internaat anno 1962. De jongens praten en fan taseren over de sex, terwijl ze in de praktijk niet verder komen dan wat pogingen tot benadeling van de ande re sexe. Zelfs op een -vakantiereis in Zweden lukt het niet contact te krijgen met twee Zweedse meisjes. De verhalen worden echter later op school wel uit gebouwd en voltooid. Met elkaar een aardige film waarin niets bijzonders gebeurt maar karakteristiek wel waar de heeft, 't Venster. 18. jaar. THE ORGANIZATION: Een film van Don Medford, waaruit blijkt dat routi ne ook een gevaar kan zijn. Het the ma, de drughandel met al de gevolgen van dien hebben we de laatste jaren al zoveel gezien, en soms in sublieme produkties, dat bet moeilijk wordt om nog een origineel verhaal met onge kende verwikkelihgen op het doek te zetten. Ditmaal is Mr. Bishop, direk- teur van een groot bedrijf door twee mannen neergeschoten. Het waarom is niet duidelijk. Inspekteur Tibbs, gespeeld'door de symphatieke Sidney Poltier zet zich in om duidelijkheid te scheppen. Hij komt in contact met een groepje jonge lieden die stuk voor stuk wat met het gebruik van drugs te maken hebben gehad en dan vertelt hun leider, dat zij uit de kluis van Bishop voor vier miljoen aan he- roïne hebben ontvreemd om te voorko- men dat het in de handel zou komen. V PTfimnlron vonwinr» Als Inspecteur Tibbs tenslotte de twee ClUIUlUiCll ZvCIUall moordenaars, achterhaalt worden ze, voordat ze terecht zullen staan, geli- kwideerd door andere leden van de organisatie. Een wat wonderlijk ver haal dat in zijn verfilming vol zit met versleten cliché's.' Er zijn slechts en kele, interessante en spannende scè nes. Thalia. 18 j. De overige nieuwe films zoals 'Meis jes die goed in vorm zijn' en de 'Ka mermeisje voor mr P.' zijn uitgespro ken erotische produkties, die we om hun inhoud voorbij gaan en afwijzen. OUDE TONGE De brandweercom mandant van Oudé Tonge heeft don derdag zijn manschappen naar zijn huis moeten roepen. Het magazijn naast zijn huis stond namelijk-.to lich ter laaie. De brandweer was zeer snel ter plaatse en men heeft kunnen voorkomen dat oudé panden dié in de omgeving staan, door' brand;"werden verwoest In de schuren naast het ma gazijn stonden, ontplofbarestoffen, maar de brandweer heeft het vuur daar weg kunnen houden. Hét; maga zijn brandde tot op de grond toe af, maar de schuren daarnaast "alsmede een garage, werden bewaard. Dé juis te omvang van deschade die erg groot is ds nog onbekend. De oor- zaak van de brand staat ook nog niet WPtnOlIflf'T .1. VftS vast De commandant van de rijkspoli- vUIUUUCl tl* 'Vö tie van Oude Tonge vertelde even te- n«rot.To«ïnn voren nog in het magazijn te rijn ge- UVcllcUcIl weest Er was toen niemand aanwezig. SPRANG CAPELLE Wethouder J. Vos zal vanochtend na een rouwdienst in de Hervormde Kerk op de Zuidhot- landsedljk, waarin voorgaat ds. Schrij ver uit Waspik, ter aarde worden be steld. De heer Vos, die zeventig jaar werd, overleed dinsdag. Hij was al geruime tijd riek. Al van 1935 af had hij zit ting in de gemeenteraad en in sep tember 1962 koos men hem tot'wet houder. Vorig jaar, na het vertrek van burge meester M. van Prooyen, vervuilde hij enige tijd de functie van locoburge meester. De heer Vos is ook al vele jaren voorzitter geweest van de AR- Kiesvercniging Sprang-Capelle en van de Oranjevereniging. Al ruim drie jaar geleden legde de Vlaardingse raad in een motie vast, dat Rijnmond het aangewezen orgaan was om over hinderwetaanv ragen te oordelen. Dat pas nu tot overdracht is besloten is té wijten aan het feit, dat Rijnmond destijds nog niet beschikte over een voldoende deskundig appa raat, om deze ingewikkelde problema tiek te, behandelen, terwijl Rotterdam aanvankelijk ook piet'ergenthousiast was, om haar bevoegdheden -aan het Openbaar Lichaam' over te doen. Hoewel de overgrote meerderheid van de raad nog steeds onvoorwaardelijk achter de motie van oktober 1970 staat, waren er toch nog enkele vraag tekens. Zo walde de PvdA-fracüe we ten .of het mogelijk is de hinderwet- bevoegdheden eventueel terug te krij gen, terwijl min of meer werd geëist, dat de dienst Centraal Milieu-beheer Rijnmond een overkoepelend orgaan boven -zich"-krijgt, dat politieke ver antwoording schuldig is. Wethouder mevrouw L. van Duijn be vestigde de mogelijkheid dat, Vlaar- diagen de bevoegdheden terugkrijgt, ais de Riinmondiale aanpak niet be vredigend zou zijn. De WD zal bezwaren tegen over dracht van de bevoegdheden, omdat ook kleine bedrijven hun aanvragen bij Rijnmond moeten gaan indienen. Volgens de heer Neyssel moeten bak kers, vnszaken eri p&tatkramen en der gelijke bij de gemeente terecht kun nen. ,s~, Horizontaal. 1. vloeibare hars, 8. son ordre (afk.) 9. hoekbalkon, 10. spil van een wiel, 12.. een zekere, 13. soort-15. waterkruik, 17. wereldtaal, 19. nacht gewaad, 21. sloom, 23. deel, 24. paar- dekracht, (afk). 25. strijdperk, 26. dat is (afk.) 27. opgeworpen hoogte, ;29. grondsoort, 31: hogepriester te Silo, 32. werktuig van de goudsmid, 31 eer S5. erg, 37. bergweide, 39. rijkstele foon, 41. geurigheid, 43. atmosfeer (Afk). 44. duldbaar. ROTTERDAM Donderdagmiddag is uit de Nieuwe Maas het lichaam van een Duitser opgedregd.- De zeeman, de 42-jarige Günther Singethan uit Bonn. was op 27 oktober te water geraakt toen hij aan boord wilde gaan van het binnenschip Stadt Rotterdam. Zoekak- ties hebben destijds niets opgeleverd. Verticaal. 1. meisjesnaam, 2. kippen loop, 3. groente, 4. maanstand. 5; ro meins keizer, 6. baan voor balspel, *7. voorzetsel, 8. beeldsnijder,-11. gevoel, 12. bouwland, 14. graaf werktuig,-16. pookijzer, 18. bons 20. bestelling,22. vruchtenat, 23. stevig, .28. gebogen been, 30. water in Utrecht, 32. glij- voeriulg, 33. rivier in Rusland, ,86. vis, 38. werkplaats (afk.) 40. geheel de uwe (afk. lat). 42. oude rekening (afk.) 43. reeds. Oplossing ,- Horizontaal 1. pal et-reep 2.riet-oer-la 3. orgel-haag 4. peer-mabno 5. ons-ga me -ad 6. rekel-emoe 7. TEE-Esra-RO 8. inert-anti 9. ekster-aar £- Verticaal 1. proportie 2. air-ene-enk 3. leges-kees 4. eter-Geert 5. tpl-mals-te 6. re-hamer-ar 7. era-tema-na 8, elan- aorta 9. pagode-oir. SCHIEDAM Met als' thema 'Chris ten- zijn in deze wereld! .wordt zon dagmiddag om vijf uur 'een .jeugd dienst gehouden in de Opstaijdings- kerk, Burg. Honnerlage Gretel aan koek P, J. Troelstralaaa. De dienst wordt geleid door ds. S, Tijmstra en medewerking verleent het hervormd jeugdkoor The Young Voices'.. Bont De heer M. A. G. Hermus, directeur van de Boerenleenbank van Lage- Zwaluwe is vijfentwintig jaar in dienst van deze bank. Vrijdagmiddag 16 november zullen vrienden, colle ga's en bestuurders hem huldigen in café-restaurant Oomen aan het Plantsoen. De heer Hermüs is oud raadslid van Zevenbergen en hij js bestuurslid van vele instellingen en verenigingen. Ook in het kerkelijke leven is hij actief. Namens zijn vele patiënten uit Sprang-Capelle, Kaatshèuvei, Waal wijk, Waspik en 's-Gravenmoer kre gen de heer C. Winterwerp en zijn echtgenote ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als huisarts een reis naar Indonesië aangeboden. Dokter Winterwerp heeft in Indone sië als Rode-Kruisarts gewerkt esr hij zich in Sprang-Capelle vestigde In Zidewinde huldigde directeur R. Bockstael van het PTT-hoofdkan- toor Waalwijk de heer A. Oversteeg, die vijfentwintig' jaar postkantoor houder is in Sprang-Capelle. De gemeenteraad stelde 3500 beschik baar voor een elektrische installatie voor het luiden van de klok van da hervormde kerk. Donderdagavond 15 november is er in de Hervormde groep 'Ruimte" :een discussie over hervormd-gerefórmeerde samenwer king. Dè Gereformeerde Kerk aan Raams- donk -en de- Hervormde Gemeenten, Raanssdonk en Geertruidenberg hou den dinsdag 20 november in gebouw Reboboth een gezamelijke gemeente avond. Onderwerpen: categesatie en doopbediening. De plaatselijke afdeling van de Pret Chr. Ouderen bond houdt donderdagmiddag 22 no vember in Rèhoboth een vergadering. Spreker is ds Van der Lelie, het on derwerp is: Jehova's 'Getuigen. Op de Koningin Emmaschool wor den in de toekomst de leerlingen niet in klassen maar in groepen in gedeeld, zo kon op de ouderavond worden meegedeeld. Er komen les- sen in vreemde talen in het leerpro gramma, er komt een vakleerkracht voor handenarbeid. De 1040 school- uren worden teruggebracht tot duizend. De plaatselijke NCVB- afdelirig komt donderdagavond 15 november in Rehobotb bijeen. Spre ker, is,; de heer K. 'Zuidema, onder werp: veranderingen in de sociale wetten. Als vijftienduizendste inwoner van Werkendam is Aart Willem Jurri- aan geboren, zoon van de heer en mevrouw Van Elzelingen aan de Grindweg in Sleeuwijk. Burgemees ter Bax kwam op bezoek met als Be schenk een spaarbankboekje met 150. Werkendam kreeg in 1962 do tienduizendste inwoner. Zaterdagmiddag 24 november opent de hèer P. H. Coppens, lid van GS van Noord-Brabant, de nieuwe vleu gel van het géheel verbouwde her vormde rusthuis 'De Westhoek'. -

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 4