m Verontrustend lange lijst met Arme, arme voetbalwereld FC Twente tegen Ipswich Town België twijfelt aan doping van Edie Merckx Toppaardèn uit West-Duitsland niet verkocht jpw Overgang naar W1SO mogt In elke speelgoed zaak TROW/KWiAiRflDET ZATERDAG 10 NOVEMBER 1973 SPOOKT IT29/K21 Van onze sportredactie ZEIST Een week voor de wed strijd Nederland—België die be slissend Is voor een plaats in het eindtoemooi om het wereldkam pioenschap heeft de KNVB in het belang van dit duel in alle zwaar te laten wegen. Op aandringen van bondscoach Frantisek Fadr- honc hebben zij de twee voor naamste leveranciers, Ajax en Feyenoord een extra dag rust ge gund. Ajax is met tien man ver tegenwoordigd in de 22 spelers die Fadrbonc heeft geselecteerd. Feyenoord heeft vier spelers in die groep zitten. Van onze sportredactie "-''-'J'i ZURICH De loting voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA beker heeft gisteren voor Feyenoord en FC Twente moeilijke tegenstanders, opgeleverd; Beide Nederlandse clubs beginnen met een uitwedstrijd. Feyenoord tegen het Belgische Luik, FC Twente te gen Ipswich Town uit Engeland. De éérste wedstrijd dient plaats te vinden op 12 december. - DEN HAAG (ANP) De Nederlandse schaatskampioen Jappie van Dijk is uit de kernploeg gezet. Hij was wde. enige van de kernploeg- leden, die geweigerd heeft de amateur-overeenkomst met de KNSB te tekenen. In deze overeenkomst, die beide partijen waarborgen biedt, is onder meer een boete-clausule opgenomen van ƒ100.000 in geval een rijder overgaat naar de prof-schaatsorganisatiè. door BiAISiS SGBMET AA» MANSVELD geblesseerd 6 84 116 38 91 54 53 132 13 19 125 De bondscoach heeft donderdag al langdurig overleg gepleegd met de clubs. Beide hadden afgelopen woensdag moeilijke uitwedstrijden in de Europa Cup-toernooien. Daarbij werden nog eens extra spelers gebles seerd. Een nieuwe test voor clubs die het belang Van de KNVB-beker ze ker dit seizoen ten volle zien zou wel eens ernstige gevolgen gehad kun nen hebben voor het Nederlands elf tal. De afsluitwedstrijd van groep 3 van het toernooi om het wereldkampi oenschap mag echter niet verloren worden en het sectiebestuur betaald voetbal dat zich het afgelopen jaar uitputtend heeft bezig gehouden met alles op en om het Nederlands elftal heeft daarom de maatregel geno men Feyenoord en Ajax een extra dag rust te gunnen. Twee clubs worden wel de dupe van het besluit Heerenveen dat in de eer ste divisie een vooraanstaande rol speelt had zich de afgelopen dagen goed geprepareerd op een ontmoeting met een sterke maar gehavende en vermoeide tegenstander. Voor hen kunnen eind december de condities stérk veranderd zijn. Hetzelfde geldt voor Ho da JC, dat in het duel tegen Ajax een stukje klantenbinding had willen laten zien, nadat afgelopen zon dag Feyenoord had getoond weinig moeite te hebben met de débutanten in de eredivisie. Bij Feyenoord en Ajax lopen nu ze ven spelers rond die kandidaat zijn voor het Nederlands elftal maar ern stig hinder ondervinden van blessu res: Bij de Rotterdamse ploeg zijn dat Wim van Hanegem, Theo de Jong en Wim Jansen. Bij Ajax ondervinden Gerrie Milhren, Johan Neeskens, Jan Mulder en Ruud Krol hinder van ver wondingen. Voor het sectiebestuur be taald voetbal werd daardoor het be lang van het Nederlands elftal uit gangspunt bij het nenien van een be slissing. Het sectiebestuur stelde, dat het niet de bedoeling is geweest om Ajax en Feyenoord met zo een beslis sing te bevoordelen. Dat laatste acht men slechts een bijkomstigheid. Het bestuur van de eerstedlvisleclub Heerenveen is bijzonder ontstemd over het feit dat de bekerwedstrijd Heerenveen—Feyenoord is verschoven naar zondag 30 december in verband met de belangen van het Nederlands elftal. Voorzitter R. Metzlar noemde het reg lementair niet juist dat deze wed strijd is afgelast 'Wekenlang hebben we naar deze wedstrijd doelbewust toegeleefd, de spelers zijn er op voor bereid en de 14.000 kaarten zijn uit verkocht. Dit betekent een klap in ons gezicht We zullen ons beraden over het nemen van juridische stap pen. We zijn van plan van de KNVB een schadevergoeding te vragen van 100.000 gulden. Het zijn weer de clubs uit Limburg en Friesland die de dupe worden van het beleid van de KNVB', aldusde heer Metzlar. Inmiddels heeft FC Amsterdam ook het verzoek ingediend om de wed strijd Fortuna SCFC Amsterdam uit te laten stellen. Voorzitter Dé Stoop heeft het sectiebestuur laten weten dat zijn ploeg net zoveel geblesseer den heeft als Ajax of Feyenoord. In dit geval betreft het Van den Ban, Husers, Cornwall, Jansen en Jong bloed. FC Amsterdam heeft zich be reid verklaard een door de KNVB aan té wijzen arts de blessures te laten controleren. FC Amsterdam heeft ech ter geen spelers die geselecteerd zijn voor het Nederlands elftal. Nog los van het feit dat op die manier, voor taan voortdurend wedstrijden uitge steld zouden moeten 1 worden. Ver wacht wordt dan ook dat het sectiebe stuur het verzoek van Stoop niet zal inwilligen. HEDEN Telstar—MW (14.30) NECSC Amersfoort (20.00) Willem H—Volendam 14.00) PSVVitesse (20.00) FC Twente—FC VW (19.30)... PEC—Sparta (14.00) NAC—Go Ahead (14.00) DE Graafschap—FC Groningen (14.00) MORGEN (aanvang steeds 14.00 uur) WageningenHelmond Sport Fortuna SC—FC Amsterdam FC UtrechtHeracles ExcelsiorTOP FC Den BoschFC Den Haag De cijfers van sporttoto 18 van het afgelopen weelceinde gijn: aantal deelnemers 326.304; inleg 588.7S7,- Prijienbedrag 2M.ZlO.Sfl. la prijs 3 winnaars, dia elk bruto 2fl.6S4.20 ontvangen. 2e prijs 71 winnaars, die eik 873.» ontvangen. 3e prijs 971 winnaars die elk S 63.60 ontvangen. premie ten bedra ge van 62.052,- wordi na het verstrijken van de reeiametermijn op woensdag 5 dem- ceuber bij loting toegewezen aan een der le prijswinnaars. blij met Van onze sportredactie BRUSSEL/ROME Het be richt dat Eddie Merckx op be schuldiging van het gebruik van 'stimulerende middelen' de overwinning in de klassieker de Ronde van Lombardijen is ont nomen, heeft in België een schok teweeg gebracht. Daarbij wordt niet nagelaten te twijfe len aan de waarde van het on derzoek. Algemeen wordt het nogal opzienbarend gevonden dat Merckx nn twee keer in Ita lië is beschuldigd op het ge bruik van doping. Voor de Franse radio vroeg Merckx zich af of een renner wei schuldig bevonden kan wor den aan doplnggebrulk als een arts hem een geneesmiddel voorschrijft Merckx had voor de start van de Ronde van Lom bardijen last van verkoudheid. Merckx: 'Deze arts Is nu reeds drie jaar bij onze ploeg en heeft al drie jaar voor mij ge zorgd. Ais ik geneesmiddelen gebruik dan is dat onder me disch toezicht omdat het anders gevaarlijk Is'. Dokter Angclo Cavalli die Merckx een hoestsiroop voor schreef waarin ephedrine (een stimulerend middel dat op de lijst van verboden middelen van de UCI staat) zat heeft in Ita lië verklaard zich verantwoorde lijk te voelen voor de straf die Merckx hu krijgt Hij wist niet dat er ephedrine in de siroop zat Eerst nadat Merckx be schuldigd was van dopingge- bruik door de organisatoren is hij in boeken gaan zoeken en kwam tot de conclusie dat het wel het geval was. Wereldkampioen Felice Gimon- di heeft gezegd zich niet zo happy te voeien nu hij als win naar (s uitgeroepen. Hij kon niet geloven dat Merckx stimu lerende middelen had gebruikt om harder te kunnen rijden. 'Het had slechter gekund', was het eerste commentaar van Wiel Coerver toen hij hoorde dat: Feyenoord in de achtste finales,.van .het toernooi om de UEFA-cup Standard Luik als te genstander krijgt; 'Bij voorkeur had ik een van' de drie Duitse clubs ge had. Met Honved of Nice was ik ook tevreden geweest Ik geloof dat het de zwakste clubs zijn van de zestien die er nog inzitten. Het was heel wat on gelukkiger geweest wanneer wij een Engelse tegenstander hadden gekre gen, zoals FC .Twente dat nu heeft ge troffen.' Standard Luik is geen onbekende voor Feyenoord. De Rotterdammers De loting voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA- beker had het volgende resul taat (de eerst genoemde clubs/ spelen de eerste wedstrijd thuis): - Fortuna Diisseldorf (AVdl) Lokomotiv Leipzig(Odi) OGC Nice (Fra-l FC Köln (Wdl) - //;;«:/,-(■///' Dinamo Kiev (RusKFfb Stutt gart (Wdl) Dinamo Tiflls (Ras)-Tottenham Hotspur (Eng); Ipswich Town (Eng)-FC Twente (Ned) Standard Luik (Bel)-Feyenoord (Ned) Honved Boedapest (Hon)-Rucb Chorzow (Pol) Leeds United (Eng)/Hibernian Edinburgh (Sch)-Vitoria Seta- bal (Por). Hibernian heeft ge protesteerd bij de UEFA tegen de uitschakeling door Leeds United. De loting voor de kwartfinales van het toernooi om het Europees ham pi - oenschap voor JeugdJandenteams, be staande utt spelers tot 23 jaar. had het volgende resultaat: HaliS-Oost Duitsland, Nederland-Hom garije, Sowjct Unle-Tsjechoslowaklje; Bulgarije-West-Duitsland af Polen. hebben de afgelopen jaren verscheide ne malen tegen de Belgen gespeeld. De laatste ontmoetingen dateren uit de Intertoto-competitie van dit jaar. Feyenoord won in Rotterdam met 3— l.maar kwam in Luik; niet verder dan een gelijkspel van 11. Tn Luik had den wij de grootste moeite om een punt te pakken', herinnerde Coerver zich. 'Het is een goede ploeg, waarin veel buitenlanders spelen. Bovendien heeft Standard de beschikking over hebben net zoals wij de laatste tijd nogal wat blessures gehad. Maar ,ik 'Héb gehoord dat doelman Piot bin nenkort weer zal spelen en dan is hij er tegen ons beidist weer bij. En dat zelfde geldt voor Thissen.'1 Coerver was bijzonder gelukkig met het feit dat Feyenoord eerst naar Luik moet 'Het is nu eenmaal een voordeel wanneer je de tweede wed strijd in een Europa Cup-toernooi thuis' kan spelen.' De trainer- van Feyenoord is vast van plan de nieuwe tegenstander te gaan bekijken. 'Nu de bekerwedstrijd tegen Heerenveen is uitgesteld ga ik morgen waarschijnlijk al kijken bij Beeringen—Standard.' Bij Standard Luik toonde voorzitter Roger ..Petit zich erg gelukkig met Feyenoord. 'Al was het alleen maar uit financieel oogpunt, We kunnen deze wedstrijdbeschouwen ais een verlengstuk van Holland—België. Daar zai zeker veel publiek op afko men. .Cc verwacht zo een 33.000 toe schouwers en die maken altijd veel kabaal; Als we hadden moeten zeggen tegen wie we het liefst hadden geloot dan hadden we Nice genoemd omdat dat' naar ons oordeel de zwakste ploeg is die is overgebleven. Maar ik geloof dat we tégen Feyenoord zeker een kans maken. Temeer omdat ik ver wacht daftegen die tijd Wilfried van Moer die nu nog geblesseerd is weer zal spelen. Dat is voor ons belangrijk FC TWENTE 'Het zal moeilijk genoeg worden', voorspelde doelman Piet Schrijvers, 'Zelf had ik liever Nice, Standard Luik of Fortuna Diisseldorf gehad in plaats van; Ipswich Town. Maar ja, het zijn Engelsen en dan weet je tenmin ste waar je aan; toe bent. Die lui knal- FC Twente doelman Piet Schrijvers: 'Het zal moeilijk genoeg worden tegen Ipswich Town'. van de league (zeventiende) en in 1963/1964 eindigde de ploeg als laat ste in de eerste divisie hètgeen degra datie betekende. Ipswich Town speelde vier seizoenen in de tweede divisie en veroverde de titel en promotie in het voetbaljaar 1967/1968. In zijn eerste, vier jaren speelde de club geen rol van beteke nis en eindigde; achtereenvolgens ais 12e, 18e, 19e én 13e. Vorig seizoen echter drong de betrekkelijk jonge ploeg door naar de top van de league. Aan het eind van het vorige seizoen speelden drie spelers van Ipswich In het elftal van JongEngeland. Name lijk Trevor Whymark, Tom Beattie en David Johnson. Whymark, die in de thuiswedstrijd tegen Lazio alle vier doelpunten van Ipswich maakte, speel de zowel in Londen als in Maastricht mee met Jong Engeland tegen Jong Oranje in het begin van dit jaar. Beat tie stond op Highbury in de ploeg, Johnson in Maastricht. De enige echte international van het huidige elftal is verdediger Michael Mills, die het vori ge jaar meedeed in de wedstrijd tegen Joegoslavië bp Wembley. Manager Bobby ftobson vertelde, erg blij te zijn met een Nederlandse club als tegenstander. "Wat wij In Rome hebben meegemaakt, is onvoorstel baar. Na de wedstrijd werden mijn spelers buiten de kleedkamers belaagd eri bedreigd door Italianen. Ik heb dingen meegemaakt, .die ik nooit meer hoop te beleven in het Europese voet bal.' Robson voegde er aan toe: 'Ik ben een oprecht bewonderaar van de manier waarop de Hollanders op dit moment voetballen. Ajax en Feyen oord hebben de afgelopen jaren enorm veel voor het Europese voetbal gedaan en de andere, topclubs spelen gedisciplineerd voetbal dat in zijd op zet een sterke overeenkomst vertoont met de Engelse stijl. len zich twee keer nëgentig minuten - helemaal leeg.' Dieter Schwemmle, de frele rechtsbui- ten van de Enschedése equipe, vreest het bij traditie forse spel van de'Brit- ten .niet 'Nee, waarom; want tegen Dundee, ging hét toch ook goed. ïk I vind het alleen jammer dat we niet tegen Vfb Stuttgart, mijn vroegere club moeten spelen.' Zijn collega óp de linkerflank, Theo Pahlplatz, die woensdag tegen Panahaiki vier keer doeltreffend uithaalde, had geen be- paalde voorkeur gehad. 'Nee, ik vond. eigenlijk alles goed als het maar geen Dynamo Tiflis of Dynamo Kiev werd. Erg pessimistisch ben ik niet want Engelse: ploegen liggen on? over het algemeen wel.' Coach Spitz Kohn oordeelde: 'In feite maakt het weinig uit waar je tegen- speelt, want het zijn alleen maar ster ke ploegen die overblijven, allemaal ongeveer van hetzelfde kaliber;; Toen ik hoorde dat het Ipswich werd was mijn eerstereactie: 'die ploeg is wel een kanon. Vergeet niet dat die En-, gelsen in die eerste ronde toch maar even Real Madrid uitgeschakeld heb ben.' .V,:. Ipswich Town eindigde het afgelopen seizoen als vierde.in de Engelse, lea gue met 48 punten uit 42 wedstrijden,/ twaalf minder dan kampioen Liver pool. De top van de Engelse ranglijst zag er vorig seizoen als volgt uit: 1. Liverpool 60 pnt, 2. Arsenal 57 pnt, 3. Leeds 53 pnt, 4. Ipswich Town 48 pnt, 5/Wolverhampton Wanderers 47 pnt. Ipswich Town, spelend in Oost-Enge- land, vlak bij de navenplaats Harwich, verscheen in het seizoen 1961/1962 in enkele Belgische internationals. Ze de Engelse eerste divisie onder lei ding van Alf Ramsey. De ploeg stoot te meteen door naar de top - van de league, werd kampioen en speelde het jaar daarop in het toernooi om de Eu ropese beker voor landskampioenen. De Engelse titelhouder werd in de tweede ronde uitgeschakeld (03 en 2—1) door de latere bekerwinnaar AC Milan. In het jaar van zijn eerste optreden in het Euroj>ese topvoetbal zakte Ips wich weer terug tot onder het midden DUSSELDORF In tegenstelling tot de geruchten die tijdens Jumping Amsterdam de ronde deden, blijken de Westduitse toppaarden naet in de VerenigdeStatente zijn verkocht Het Westduitse Olympische Comité voor de springspórt, dat in Warendorf zetelt, heeft de zaak opgenomen met de momenteel ïn de Verenigde Staten verblijvende ruiters(Alwin en Paul Schockemöhie en Hans Günter Win kler) en te horen gekregen dat de paarden niet van. eigenaar zijn veran derd; Ook Gabriele Schockemóhie, de echtgenote van Alwin, bleek na haar thuiskomst uit Amerika van niets te weten: 'Er is zelfs niet over verkoop van de paarden gesproken.' Het zou gaan over de volgende paarden: Rex the Robber, Weiier. Talisman, Askan en Grandiose - BASKETBAL In da eerèla wedstrijd voot het toernooi om da Europa Cup hoeft Flamingo's ronder veel .moeite ge wonnen van de Schotse kampioensptoeg BorOughmutr. De uitslag was 129—74 na dat de Haarlemmers bij de rust al met 82—33 leidden. Topscorer was Kees Aker boom met 28 punten;- - - TENNISTom Ofcker heeft de kwartfi nales bereikt van het internationale toer- nool in Stockholm door met 4-^-8, 63, 78 te winnen van de Zweed Leif Jo hansson. IHe Nastase werd verrassend met 62, 48, 7—S aan de kant gerot door de 17-Jarlge BJOrn Borg. TENNIS In de kwartfinales van bet toernooi om de Dewar Cup tn BlUingham la EUfe Appel uitgeschakeld door de Britse nummer een Virginia wade. Ellle Appel verloor met tweemaal 8i. TENNIS BrarilIB heeft venocht de. Davis Cup-wedstrijd tegen Zuid-Afrlka uit te stellen. De.Brazilianen willen een beslissing afwachten over de status van Zuid-Afrlka van de LTF. VOETBAL In het KRO radioprogram ma 'Spreekuur' wordt dinsdag gepraat met de Belgische international Pol van Himst. Hij is niet geblesseerd. WINTERSPELEN Het Zwitserse Slon heeft rich teruggetrokken als kandidaat voor de winterspelen van 1980 omdat de federale regering heeft iaten weten geen financiële steun te kunnen geven aan dit dure'project. TENNIS Het Davis Cup-team van Au stralië dat in de Intaraone-finale van-16 tot en met IS november tegen Tsjechoslo- wakije speelt is 'op leeftijd'. In het team zitten Mal Anderson <381. Rod Laver (35), John Newcombe (29) en Ken Rose- wal) (39). WORSTELEN De wat lichaamsomvang betreft opmerkelijke Amerikaanse worste. laar Chris Taylor (brons tijdens de Olympische Spelen in het zwaargewicht) wordt prof. Hij gaat met zijn sterke staaltje 850.900 gulden verdienen. Maar eerst meet. zijn gewicht van 211 kilo weer teruggebracht worden tot het 'wed- sirijdgewlclrt' van 197 kilo. (ADVERTENTIE) 5óis_ 7- -éi' ',(7 - 5'j v --1-J :?r-f JMr's scm«ECft Vraag uitgebreide folder: POSTBUS 22 STEENWIJK Wanneer Boudewijn de Groot, op zijn nieuwe langspeelplaat, de wens uit dat zijn zoontje later maar geen voetballer moet worden, voert hij daarbij als overweging aan dat 'ze 'm misschien wel half dood schoppen'. Boudewijns angst ls begrijpelijk. "Want; de afgelopen maanden is het aantal blessures van de heren beroepsvoetballers in ongekende mate toegenomen. En, wat verontrustender is, de verwon dingen lijken van steeds ernstiger aard te worden. KNVB-arts Frits Kessei constateert een hausse in meniscus letsels en meent dat het aantal blessures dat'langdurig her stel vraagt groter wordt Met name Feyenoord is ernstig ge troffen. De lijst van geblesseerden telt acht namen, onder wie ook en kele langdurige 'sukkelaars', dat wil zeggen spelers die eigenlijk niet binnen spelen maar het toch maar doen. Feyenoord-trainer Wiel Coerver zette bijvoorbeeld in de eerste cup-wedstrijd tegen Guardia Warschau Peter Ressel in onder het gezegde: z'n enkel is al zo ver prutst dat kan er ook.nog wel,hij.,., Ook Ajax telt een groot aantal van dergelijke 'sukkelaars* en aange zien die beide ploegen de voor naamste leveranciers voor het Ne- deriands elftal /zijn, laten (een week voor de wedstrijd tegen Bel gië waarin wordt beslist of het Ne derlands elftal al dan niet naar de eindronden van het wereldkampi oenschap gaat) de problemen van de beide bondscoaches Fadrhonc en Van der Hart zich gemakkelijk - raden. ,/ja' Vijf spelers zijn zonder meer niet beschikbaar. Doelman Jan van Be- veren kampt met een losgescheur de spier in zijn; rechterlies, Epi Drost heeft een/gescheurde, spier in zijn rechterbovenbeen die deze week tijdens dè training weer knapte zodat een operatie noodza kelijk werd, Jan.Jeuring heeft een ernstige blessure aap de lies, Dick Schneider heeft/een: knie-blessure (mogelijk een meniscuss en Henk Wery scheurde afgelopen woensdag in de wedstrijd tegen Guardia een spier in de lies. Dit-vijftal is dati/ook niet opgeno men in de selectie van 22 spelers die donderdag bekend werd ge maakt. Van die >22 echter is een groot aantal spelers lang niet voor 100 procent fits Reden dan bok; voor de bondscoach om tevvragen de bekerwedstrijden van Ajax en Feyenoord uit te stellen zodat de meeste getroffenen een extra week- Je rust kunnen krijgen. Die getroffenen zijn: Jari Mül^er.V, Hij is nog steeds herstellende van zijn inmiddels /befaamde knie. Sinds een week komt ér bij zware belasting geen vocht meer in zijn knie. Woensdag in Sofia kreeg hij echter een nieuwe blessure, een scheurtje in een llesspier, waar door hij niet meer kon - trainen. Barry Hulskoff. Hij heeft dit sei zoen last van zijn rug; Het is nog niet vastgesteld wat hij heeft Piet Keizer. Ook hij heeft last; van zijn rug. Hij heeft tegen Go Ahead niet gespeeld, tegen MW kwam hij 'een halve wedstrijd in actie. Die ;riistr. Is niet voldoende geweest, na de s wedstrijd tegen CSKA bleef de Pijn. Ruud KroL Hij hèeft de afge lopen weken niet getraind wegens een teen-blessure. Na een wed strijd heeft hij veèl/pijn. Johan Neeskens. Kreeg ia de wedstrijd togen Roda JC eén trap tegen de onderkant van de linkerknie, werd in de wedstrijd tegen CSKA eerst in de rug geblesseerd en kreeg la ter weer een trap tegen:zijn lin kerknie. Hij trainde, donderdag niet en moet eigenlijk ;'twee weken rusthouden. Neeskens echter wil tegen België spelen: "Al moet het. midenveld tiiit Neeskens, Neeskens, en Neeskens bestaan.' Theo de Jóng. Traint het hele seizoen min der-, dan' normaal .vanwege een hardnekkige liesblessure. Wim ran Hanegem. Had eerst last van zijn dijbeen, heeft nu ook last van zijn enkeL Aod Mansveld. Hij is geope reerd aan zijn rechtervoet Hij kon afgelopen zondag tegen AZ'67 Al leen-links schieten en had veel last van de hechtingen in zijn. rechter voet. - Blessure-zorgen is geen exclusief recht van Ajax en Feyenoord, vrij wel alle "dubs in.hét betaalde voet bal hebben problemen. Alleen al in de eredivisie zijn meer dan vijf tig spelers min of meer ernstig ge blesseerd. Het gevolg is dat spelers die hard aan een paar weken rust toe zijn. toch worden opgesteld omdat ze eenvoudig niet kunnen worden gemist Zonder zorgen is eigenlijk alleen FC Groningen, ter wijl ook Sparta vermoedelijk geen geblesseerden heeft Want Dries; Visser; van wié vorige week in eer ste instantie wérd gedacht dat hij/ een been had gebroken, is deze Week weer/in/training gegaan en speelt mogelijk morgen al weer mee. Globaal genomen zijn, pér club de volgende spelers uitgescha keld of s door een blessure gehandi capt: Feyenoord: Schneider, Wery, Van Hariegém, De Jong, Israel (herstel- lend van een meniscus), Kristen- sen (cakel), Ressel (enkel)/ Vis (dijbeen). Ajax: Keizer, Neeskens, Mulder, Krol, Hulshoff, Blanken burg (pijnlijke enkel). FC Twente: Jeuring, Drost PSV: Van Beverén, Krijgh, Willie van de Kerkhof. FC Amsterdam:. Boèrsma, Van den" Ban, Husers, Cornwall, Oik, Jong/ bloed. NAC: Schrijvers, Vermeu len, Delmotte, Bouman, Van den Dries, Dierckx, Miisialek. AZ'07: Twisk, Roda JC: Pfeiffer, Dijkstra. FC Den Hóóg;'Mansveld. Go Ahead: Van Marwijk (herstellend van een meniscus), Kolkman. NEC: Van Deinsen, ETandsen (been breuk), Hamberg (beenbreuk!, Hermsen (enkelbreuk). De Graaf- schap: Overgoor, Koenders. Telstar: Bloem (neniscus). MVV: Körver, Matthljsen (liesblessures). FC Utrecht: Van Oudenallen, Pronk. Haarlem: Fernandez en Peijs. Dinsdag: Blessures: ongelukjes of niet? Degenen die wel getekend- hebben zijn Bazen, Bleeker, Olof, Kleine, Van Helden, Derksen, De Koning, Palsma en Vriend. Harm huipers had wegens studie-redenenen reeds vorig jaar bedankt voor de kernploeg. De KNSB heeft de afgelopen dagen drie gesprekken met Jappie van Dijk ge had en heeft op 29 oktober een au je- tekende brief aan het adres van de Fries gestuurd om hem tot tekmion aan te zetten. Dit alles heeft niet Met door de KNSB gewenste resultaat ge had. Bij het laatste gesprek is Van Dijk een ultimatum gesteld: vóór vrijdag 9 november 16.00 uur tekenen, of uit de kernploeg worden gezet. Van Dijk heeft zonder verder bericht dit ulti matum laten verlopen, hetgeen auto matisch tot gevolg heeft dat. hij door het bestuur van de KNSB buiten de kernploeg is gezet 'Het niet tekenen van Jappie van Dijk kan zijdelings met ons te maken heb ben', aldus de heer Jan Klok van do proforganisatie. 'Wij hebben de drie amateurs, die destijds met ons mee trainden in Gorsel (Derksen, De Klei ne en Van Dijk) benaderd. Bij Van Dijk zijn hier verdere gesprekken uit voortgevloeid. Maar het is op dit mo ment perse niet zo, dat hij bij ons al getekend heeft Hij weet wat we hem kunnen bieden. Het is 'an hem om te beslissen.' Twee maanden terug werd de Chi leense president Allende in zijn paleis vermoord. Militairen namen de macht over en richtten het voetbalstadion in /de hoofdstad Santiago in als opbergplaats voor politieke gevangenen. Nog altijd zitten er mensen gevangen in dat concentratiekamp (er ls gemarteld en gemoord), maar die zullen bin nenkort naar een andere plaats worden overgebracht. Want, zo hebben de militaire machthebbers verzekerd, op 21 november zal dé voetbalwedstrijd tussen Chili en Rusland (met als inzet een plaats In de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap) ge woon doorgang kunnen vinden. Dit nu werd de aanvankelijk zwij gende Russen (hij de eerste wed strijd tegen Chili In Moskon werd niets over Allende en de staats greep gezegd) ie gortig. Zij vroe gen de voetbaifederatie (FIFA) op neutraal terrein te mogen spelen. Een billijk verzoek, dat gemakke lijk kan worden ingewilligd omdat de FIFA eerder ai had toegestaan om In Nbord-Ierland te spelen wedstrijden eiders te doen pieata vinden. De FIFA zeiechter nee: en Rusland, dat weigert in Chili te spelen, dreigt nu te worden uitge sloten. Steun ondervindt Rusland nauwe lijks. Alleen de Oosteuropese lan den (hoe kun je. spelen op een met bloed doordrenkte grasmat?) pro testeerden. De rest zweeg op een enkele uitzondering na. De Neder landse voetbalbond (KNVB) is een van dié weinige uitzonderingen: in een telegram aan de FIFA werd verklaard het standpunt van Rus land te kannen begrijpen. Voor het overige echter ontbreekt dat begrip totaaL Ajax-voordtter Jaap van Praag zei het ah tot te-S leurstclllng van de Bulgaarse Jour- nallsten, Op een persconferentie in Sofia; sport en politiek hebben niets met elkaar te maken. Hij ver tolkt de mening van de -voetballen-/ de meerderheid, zo blijkt helaas./ Spelen maar, denkt de voetbalwe reld. En bij de mogelijkheid van/ een boycot, storten de reeds versla-' genen zich als hongerige wolven op eventuele opengevallen plaat- sen, De Engelse voetbalbond bij-';' voorbeeld zei erg Wil te zullen'zijn' k met een nieuwe kans. Kortzichtigheid én - eigenbelang blijken de voornaamste eigenschap/;/ pen van de voetbal-potentaten te zijn. Aimë,;:armé vMtbabvérèld.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 21