Rechter beoordeelt ontslag van Cox KOK KAMPEN Onzekerheid over bestand i JÉi m m Ons land verdubbelt steun aan Palestijnen I NIEUWE UITGAVEN TROOW/jEWMBllfcri' M-TTEROAiG 10 NOVEMBER 1973 MjmMAiïD H7/K9 ADVERTENTIE WASHINGTON (UPI, Reuter) Rechter John Sirica heeft Howard Hunt, één van de twee leiders van de inbraak in het Watergate- gebouw, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van minimaal der tig maanden en maximaal acht jaar en een boete van 10.000 dol lar. - Vier andere Watergate samenzweerders kregen lichtere straffen. James McCord, voormalig hoofd vaD de veiligheidsdienst van president Nixon's herverimeaiiïgscomité, kroeg één tot vijf jaar. De vier 'uitvoerders' van de inbraak uitfMiami, kregen één tot zes jaar. BernÈard Biker, die de drie anderen had gehuurd, werd veroordeeld tot 'minimaal achttien maanden en maximaal zes jaar. De andere leider van de Watergatodm- braak Gordon Liddy, was eerder dit jaar veroordeeld tot zes jaar en acht maanden tot twintig jaar. Hij is togen dat vonnis in hóger beroep gegaan. L'iddy heeft geweigerd om te getui gen. De advocaat van Hunt wees er in. zijp pleidooi op, dat zijn cliënt dertig jaar trouw overheidsdienst heeft verricht bij de inlichtingendienst CIA. Alle verdachten' hadden geloofd, dat zij hadden meegewerkt aan een legitieme operatie dn opdracht van de regering. 'Als het een misdaad; was, was het een misdaad van vaderlandsliefde*, aldus een advocaat, i De inbraak in' het Watergate-gebouw was bedoeld om afluisterapparatuur aan te brengen in, het hoofdkwartier van de democratische partij om op die manier gegevens te krijgen over de campagnes van Nixon's tegenstan ders hij de presidentsverkiezingen. De inbrekers werden op heterdaad be trapt. De hele zaak kwam aan het rol len toen James McCord besloot alles te vertellen wat hij wist over het af- luisterschandaal. In een verklaring voor de rechter zei McCord, dat hij wel had moeten gelo ven, dat de inbraak in het Wafergate- gebouw legaal was. 'Ik weet dat de president de bevoegdheid heeft om dergelijke acties goed te keuren', zei McCord. De federale, rechter Gerhard Gesel! zal gaan beoordelen of het ontslag van Archibald Cox als bijzonder aan klager voor Watergate, rechtmatig was. De rechter heeft de advocaten i;r 1 i ''kt Wv" Dr. B. Wentsel HU VOOR ONS, TO VOOR HEM Over gerechtigheid, verzoening en gericht Paperback 13,90 De nieuwe gezichtspunten in de theologie worden in dit boek in verstaanbare taal weergegeven. De auteur bespreekt verder de ver houding tussen het kerkelijk belijden en de hedendaagse theologie. REFORfMSAfTEE: BLIJVENDE ÖEORïAjCBT! Pap>erback ƒ9,90 Verschenen ter gelegenheid van tiet 50-jarig bestaan van de verent- ging 'Protestants Nederland'. Aan deze bundel werkten o-a. mee: Prof. Dr. W. H. Velema (Chr. Geref.), Prof. Dr. Ir. H. van Blessen (Geref.), Drs. J. J. Tigchelaar (Ned. Herv.) en Ds. J. W. Verheij (Geref. Vrljgem.). M IS "WiAlAiRHEED? Waarheid en verificatie In kerk en theologie. Een bundel opstellen onder redactie van Prof. Dr. G. C. Berkouwer en Prof. Dr. A. S. van der Wonde. Paperback 18,90. De bijdragen in deze bundel rijn van: Prof. Dr. G. C. Berkouwer, Prof. Dr. A. S. van der Woude, Prof. Dtr. C. W. Möranlch, Prof. Dr. H.M. Kuitert, Prof.Dr.B. A. M. Barendse ml Deze uitgaven zijn verkrijgbaar in de boekhamdeL 93 102 8 60 98 104 149 144 33 20 President Nixon wordt door zijn vrouw Pat gezoend tijdens een diner in Nevada, waar bij onverwacht verscheen. van het ministerie van justitie tot maandagavond da tijd gegeven om wettige argumenten aan te dragen, die het ontslag van Cox rechtvaardi gen. De rechter moet een uitspraak doen, omdat drie congresleden en de vechter voor consumentenbelangen Kal ph Nader de eis hadden ingediend om Cox weer in zijn functie te her stellen. Advocaten dn dienst van de overheid hebben in een hoorzitting ai toegegeven, dat Cox geen bijzondere ongepastheden had gepleegd. Hij was alleen maar ontslagen omdat presi dent Nixon dat bad gelast. Nixon stuurde Cox de laan uit, omdat deze niet instemde met een door Nixon voorgesteld compromis om een eind te. maken een de strijd om de Watexgate-geluidsbanden, Het ontslag van Cox werd gevolgd door de ontsla gen van minister van justitie Richard son en diens onderminister Rucfcel- haus. Beide ontslagen bewindslieden hebben verklaard, dat president Nixon, volle dige opening van zaken moeten geven. Allé gegevens betreffende Watergate, waarover hij beschikt, moet de presi dent openbaar maken, zo hébben Ri chardson en Ruckelbaus in interviews gezegd. Richardson zei nog steeds te geloven in de onschuld van Nixon. Be geloof dat hij de waarheid sprak, toen hij zei, dat hij niet betrokken was. bij het afluisterschandaal, zo getuigde Ri chardson'. De grootste organisatie van vakbon den irn de Verenigde Staten is een na tionale actie begonnen om kracht bij te zétten aan de procedure, die kan leiden tot do afzetting van Nixon. Daarmee is de AFL-CIO de eerste lan delijke organisatie die actief probeert de president weg te krijgen.,De AFL- CIO ds een federatie waarbij ruim 13.5 miljoen vakbondsleden zijn aan gesloten. In een verklaring van de or ganisatie staat, <|at de president 'aan één stuk door tegen het Amerikaanse volk 'heeft gelogen.' TEL AVIV, BONN (UPI, AP, Reuter) Israël heeft de negen EEG- landen ervan beschuldigd liever hun olie-belangen veilig te stellen dan naar vrede in het Midden-Oosten te zoeken. .vDe-FCMFDR Minister van buitenlandse zaken Abba Eban heeft een verklaring uitgegeven, waarin de Europese landen op beleef de wijze wordt gevraagd hun mond te houden en de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten niet te schaden met eenzijdige uitspraken. Eban rea geerde hiermee op de verklaring, die de EEG-ianden deze week opstelden, en waarin Israël werd gevraagd zich terug te trekken uit alle bezette ge bieden, Eban wees er op, dat de EEG- verklaring verder gaat dan de resolu tie van de Veiligheidsraad van 22 ok tober, die de strijdende partijen op- door Ulï Schmetzer Dom Helder Camara, de aartsbisschop van Olinda en Recife, wordt voortdurend lastig gevallen door de politie van het Braziliaanse regime. De 64-jarige aartsbisschop, die hij zijn parochianen bekend staat als 'o velho' (de oude) heeft zich persoonlijk, met zijn kerkelijk gezag in de strijd ge worpen voor betere levensomstandig- heden voor de armen, die de overgro te meerderheid vormen van de bevol king in Brazilië. Camara is daardoor rechtstreeks in conflict gekomen met het rechtse, militaire regime in zijn land. De telefoons van Camara worden afge tapt In de bureaus van de kardinaal an Recife, in het arme noordoostelijke deel van Brazilië, zijn huiszoekingen verricht Medewerkers van Camara zijn door de politie opgepakt Maar Camara zelf heeft men nog niets dur ven doen, 'Wat mij pijn doet is dat zij mij nooit iets doen en waarschijn lijk nooit iets zullen doen. Ze vallen mijn vrienden lastig en arresteren hen en hopen dat ik zal ophouden. Maar dat kan ik niet nooitzo vertelde Camara. De aartsbisschop besteedt veel tijd aan het te voet of per wagen weg brengen van zijn helpers om zo te voorkomen dat zij worden gearres teerd of lastig gevallen. Zes van zijn nauwste medewerkers in een campag; ne,die 'Operatie Hoop' werd ge noemd, en die bedoeld was de armen te leren zichzelf te helpen, zijn ver dwenen. Drie andere doken weer op. Maar zij waren geestelijk geschokt en volkomen in de war nadat zij door de geheime politie waren opgepikt Dwang 'Zij willen mij dwingen ermee op te houden. Maar ik zal dat niet doen, hoezeer het me pijn doet te zien dat al mijn vrienden, de één na de ander, worden opgepakt', zo vertelde Camara mij. Zijn secretaresse zei dat zij regel matig telefonisch werd bedreigd. Zij durfde niet meer alleen naar huis te gaan. Twee andere secretarissen, zo verklaarde Camara, waren 'voor onbe paalde tijd met verlof. Hij had hen weggestuurd nadat twee keer was ge probeerd hun auto van de weg af te rijden. Camara is de onvermoeibare verdedi ger geworden van de rechten van de Braziliaanse plattelandsbevolking, die verstoken van eigen grond voortdu rend in diepe armoede en ernstige on dervoeding moet leven. Al bijna tien jaar is Camara een pijnlijke doom in het vlees van de Braziliaanse macht hebbers. De aartbisschop heeft hen gehekeld wegens martelingen, illegale arrestaties en 'afschuwelijke misdaden tegen de menselijke waardigheid'. Op de verklaringen van de aartsbis schop staat een streng publicatiever bod. In Brazilië is via de wetgeving een straffe censuur ingesteld. Mensen die proberen het advies van Camara in te winnen of contact met hem te zoeken worden door de politie onder vraagd. 'Het enige wat men jaarlijks over 'o velho' kan berichten is dat hij weer voorop heeft gelopen bij de jaar lijkse processie. Het is de enige aan duiding voor de rest van het land dat hij nog in leven is', zo vertelde de re dacteur van een plaatselijke krant me. De aartsbisschop die zegt dat het zijn doel is 'een stem te geven aan diege nen die daarvan verstoken zijn', is nu echter bijna monddood gemaakt Hij kan nog elke week zijn preek houden en hij handhaaft zijn georganiseerde 'mo nd-tot-mond'-inf ormatiedienst Maar zelfs deze mogelijkheden, naast de verspreiding van met de hand ge drukte pamdletten, vormen een risico.' Kortgeleden is een koorknaap gearres teerd en een jongen die bij de kerk deur pamfletjes uitdeelde is verdwe nen. Moord In 1969 vond Camara het lijk van een van zijn grootste vrienden, pater An tonio Henrique in een kuil bij een lij kenhuis. De aartsbisschop had de pa ter dagenlang gezocht De priester, die op het platteland zeer actief was geweest was gefolterd, daarna ge wurgd en tenslotte doodgestoken. Zijn moordenaars zijn nooit opgepakt Toen de aartsbisschop zijn vriend aan het hoofd van een begrafenisstoet van 10.000 mensen naar rijn laatste rust plaats wilde brengen verscheen een detachement troepen op het toneel. Zij hadden opdracht de stoet uiteen te jagen. Maar Camara weigerde de dode te verlaten. Tenslotte werd de begrafenis toch gehouden maar bleef de rouwstoet door soldaten omsingeld. In mei van dit jaar ondertekenden drie aartsbisschoppen uit noordoost- Brazilië onder leiding van Camara en tien bisschoppen een gezamenlijk ma nifest Het was getiteld: 'Ik heb het roepen van mijn volk gehoord'. In het manifest werd fel geprotesteerd tegen de folterpraktijken in Brazilië. Maar ook werd erin gewezen op dé schrij nende ongelijkheid in de verdeling van de welvaart ln het land. Óp 31 mei verklaarde Camara voor het bestuur van het district Fernam- buco: 'Wij zouden Christus niet waar dig zijn als wij.bleven zwijgen over het geïnstitutionaliseerde (ln de nati onale instellingen ingemetselde) on recht waardoor tweederde deel van de bevolking van ons land in menson terende omstandigheden blijft leven. Wij zouden Christus niet waardig zijn als wij bovendien onze stem niet zouden verheffen ten dienste van de mensen die op barbaarse wijze zijn gefolterd en die regelmatig worden gedood via een aantal para-militaire metheden, die op droevige wijze de afschuwelijke dagen van Statin en Hitler in herinnering brengen'. Kerk Hoewel de aartsbisschop geen blad voor de mond neemt als hij praat over de wanpratüjken van bet Brazi liaanse bewind steekt hij ook rijn. kri tiek op de tekortkomingen van zijn eigen kerk niet onder stoelen of ban ken. 'In vroeger tijden', zo vertelt Ca mara, 'werden wij gewaardeerd omdat wij gemanipuleerd konden worden, een passief christendom in de prak tijk brachten en overal in het land onderdanigheid teweeg brachten. Als ik de arme wijken bezoek en de men sen vraag hoe zij het maken antwoor den zij: 'O, u weet toch pater dat sommige mensen rijk worden geboren en anderen arm. Zo heeft God het toch beschikt?' 'Dat hebben wij hen geleerd', aldus Camara. 'Vrijheid en intelligentie wa ren allemaal luxe. Wij moesten dit fa talisme uitbannen. Als het een paar weken niet had geregend dan moesten zij een processie houden voor regen, zo leerden wij het hen. En als het te veel regende dan vertelden wij hen een nieuwe processie te houden voor zon. In plaats daarvan hadden wij ben moeten vertellen dat rij hun verstand, Aartsbisschop Dom Heider Camara dat zij van God hebben ontvangen, moeten gebruiken en dat zij met dit verstand dammen moeten bouwen én bomen planten en dat zij de rivieren moeten intomen en het land beheer sen, Wij hebben hier evenzeer de schuld van'. Fascisme Dom Helder Camara is door de Brazi liaanse regering krachtig aangevallen omdat hij eens fascistische sympathie ën heeft gehad. Hierover zegt Camara: 'O, ik heb eens met het fascisme ge sympathiseerd. Ik was toen nog jong en zag het toen zo: er was fascisme en communisme. Ik dacht in die tijd dat het fascisme van de twee kwaden de minst kwade was. Ik ben toen zelfs voorgedragen voor een centrale raad van twaalf. Maar je leert tijdens je le ven'. 'Als priester behoor ik er geen enkele politieke Ideologie op na te houden. Maar als mens geloof ik in de begin selen van het socialisme omdat in de ze opvattingen de mens belangrijker wordt geacht dan geld. Maar ik geloof niet in het socialisme van de super machten. Ik geloof in een menselijk socialisme'. De druk, die door het Braziliaanse be wind op Camara wordt uitgeoefend heeft geen invloed gehad om de voortvarendheid waarmee de tengere aartsbisschop zijn strijd tegen het on recht in zijn land voortzet Hoewel hij nog met rust wordt gelaten, heeft het. optreden van het bewind Camara aangegrepen. 'Onlangs ging ik de va der van een van de gearresteerde jon gens opzoeken. Hij keek me aan en zei: 'Wees niet bezorgd Dom Helder, er zal u nooit iets gebeuren. U bent veilig". 'Dat doet pijn', aldus Camara. Uil Sc hm erzer is correspondent van hét Britse persbureau Reuter in Bra zilië. riep tot een staakt-het-vurea. De reso lutie loopt niet vooruit op de kwestie van grenswijzigingen en vertelt de partijen ook niet onder welke omstan digheden ze moeten onderhandelen, aldus Eban. 'De verklaring van de ne gen schijnt bedde te doen.' De zalig makende genade ds, dat zij Israël in geen enkel opricht bindt,' zo voegt hij daaraan toe. De Europese verklaring over Mmêema- tionale garanties' veegt die minister onder de tafel Ta Israël herinnert men rich dat de Europese regeringen niet in staat waren gevaarlijke aantas tingen van Israëis veiligheid en zee rechten te voorkomen in 1967 en 1973,' zo staat in de verklaring van Eban. Hij wijst er op, dat sommige EEG-lamden weigerden mee te werken aan de Amerikaanse luchtbrug naar Israël tijdens de laatste oorlog. Deze luchtbrug was bedoeld om te voorko men, dat het machtsevenwicht in het Midden-Oosten totaal verstoord raak te, zo merkte Eban op. Deze houding en het feit, dat VN- troepen werkloos toekeken toen Israël in gevaar was, hebben vele Israëli's duidelijk gemaakt, dat Internationale garanties' meer eeai phrase is dan werkelijkheid, zo schrijft Eban. De Israëlische minister Met rich later in Parijs weer op niet misverstane wijze uit over- de houding van Euro pese landen. *De EEG-landea moeten niet toegeven aan de chantage van Arabische olie-exporterende landen,' zei hij tegen journalisten toen hij in Parijs was op doorreis naar New York. 'Ik hoop, dat de politiek van Europa spoedig meer in overeenstem ming ioomt met de rest van de wereld opinie', aldus de Israëlische minis ter van buitenlandse zaken. Willy Brandt De Westdtótse bondskanselier Willy Brandt heeft vrijdag in het Westduit- se parlement verklaard, dat er geen verandering is gekomen in het specia le karakter van de betrekkingen tus sen de bondsrepubliek en Israël. 'West-Duitsland zal zich niet verber gen achter gezameüjke verklaringen van de EEGdaoden over het Midden oosten,' zei de bondskanselier, in zijn rede voor de Bundesrat Tegenover een verslaggever van het persbureau AFP heeft Brandt gezegd, dat hij binnenkort president Sadat van Egypte hoopt te ontmoeten. Hij zal daarvoor waarschijnlijk naar Cairo gaan. In dit gesprek zei Brandt, dat de verklaring van de negen EEG-lan- den 'een basis is voor nieuwe pogin gen om tot vrede dn het Midden-Oos ten te komen'. Zondag zal Willy Brandt een gesprek hebben met premier Golda Meir van Israël. Beide bezoeken daar een verga dering van de Socialistische Internati onale, die ook zal worden bijgewoond door andere socialistische regerings leiders, en ministers en partijleiders. Premier Heath van Engeland heeft te kennen gegeven zondag ook graag een gesprek te willen hebben met Heir, maar volgens bronnen in Tel Aviv voelt zij daar niet veel voor. Ze moet in Londen toch al een zeer druk pro gramma af werken NEW YORK (ANP) Nederland zal de bijdrage voor 1974 aan het bureau van de Verenigde Naties voor hulp aan de Palestijnse vluchtelingen, de UNRWA, verdubbelen. Dit is gisteren in de speciale commis sie van de VN-assemblee meegedeeld door de Nederlandse permanente ver tegenwoordiger R. Fack. Mijn regering staat op het standpunt, aldus de heer Fack, dat de politieke aspiraties van de Palestijnen vaste vorm moeten krijgen in een vredesre geling. Hij verwees in dit verband naar de verklaring die de Europese negen onlangs hebben uitgegeven. Vervolg van pagina 1 van geen sprake was. MENA berichtte letterlijk: 'Met betrekking tot de mel dingen van Israëlische en buitenland se informatie-media inzake de pogin gen van Henry Kissinger is het niet waar dat Egypte beloofde de blokkade van Bab el Mandeb op te heffen, toen het met het Amerikaanse plan instem de...'. Deze duidelijke tegenspraak van de Egyptische massamedia heeft waar schijnlijk verontrusting teweeg gebracht binnen de Israëlische regering. Bovendien willen de Israëli's nog minstens -één controlepost op de weg CairoSuez houden, teneinde ervan verzekerd te zijn, dat het omsingelde derde leger van Egypte geen militaire bevoorra ding krijgt Deze punten wilde men eerst met de Amerikaanse regering tot een oplossing brengen, voordat ook Israël zijn fiat aan het akkoord gaf. In Israël overheerste gisteren de Indruk dat er kennelijk verschillen van interpretatie bestonden tussen de door Kissinger en president Sadat in Cairo overeengekomen punten en de door onderminister Sisco en premier Golda Meir in Jeruzalem overeengeko men punten. In ieder geval eisten de Israëli's van Egypte hetzij een schrif telijke, hetzij een mondelinge bevesti ging dat de blokkade zou worden op geheven. Onaangenaam Die blokkade is voor Israël zeer on aangenaam, omdat het grootste ge deelte van Israëls olie-importen via Eilat verloopt Sinds de oorlog op 6 oktober begon, zijn 13 schepen in de haven van Eilat opgesloten. Israël heeft niets aan de blokkade gedaan, omdat de kleine Israëlische raket- en kannoneerboten in de Rode Zee geen partij vormen voor de Egyptische zee macht in Bab el Mandeb, die uit een destroyer en een fregat bestaat Israël kan ook met zijn vliegtuigen niets te gen de Egyptische schepen uitrichten, omdat die op 1900 km afstand liggen van het dichtstbijzijnde gebied, dat in Israëlische feaadsa te. De Israëllsdse argwaan over de Egyp tische bedoelingen nam gisteren nog toe, toen een Israëlisch verkenning* vliegtuig boven de westelijke kanaal* oever door Egyptische luchtafweerra- ketten werd neergeschoten. Nadat de Israëli's hiervan melding hadden ge-, maakt, berichtte Egypte dat het twee Phantom-straaljagers van Israël ,die aanvallen hadden trachten uit te voe ren, had neergeschoten. Beide partij en waren het erover eens, dat de twee Israëlische piloten op Egyptisch ge bied rijn neergekomen en daar gevan gen werden genomen. Volgens Egypte was één van de piloten ernstig ge wond. - Voorbereidingen Ondanks al deze moeilijkheden trof fen officieren van de VN-troepen- macht gisteravond voorbereidingen voor de ondertekening van het door Kissinger gemaakte, akkoord. Die on dertekening zal, naar verwacht wordt, vandaag doorgang vinden, indien de VS Israël garanties voor de opheffing van de blokkade kunnen geven. De Israëlische pers heeft gisteren be- v richt, dat president Nixon zich tot Golda Meir had gewend en haar be loofd had een Amerikaans veto uit te spreken over eventuele resoluties in de Veiligheidsraad, die van Israël een terugkeer naar de bestandiijnen van 22 oktober eisten, zoals die volgens de Arabieren waren, op voorwaarde dat Israël zich voor het akkoord tussen Kissinger en Sadat reu uitspreken, dat volgens Nixon 'zeer bemoedigend' was. De Jerusalem Post berichtte gis teren dat in een tweede fase van de overeenkomst do Israëlische, troepen zich van de westelijke feanaaioever zullen terugtrekken op een lijn, 20 km ten oosten van het SuezkanaaL Zowel in Cairo als in Jeruzalem werd bericht dat de vredesbesprekingen zeer waarschijnlijk in Genève zullen worden gehouden onder Amerikaans- Russische toezicht Egypte en Israël zullen naar die vredesconferentie min- stens een minister sturen. Het Libanese blad L'Orient-Le Jour berichtte gisteren uit Arabische diplo matieke bronnen te hebben verno men, dat het herstel van de diploma tieke betrekkingen tussen Egypte en de VS grote verontwaardiging heeft gewekt in alle Arabische landen, dié in de oorlog tegen Israël hun hulpbronnen ter beschikking hadden gesteld. Egypte had geen vooroverleg daarover gepleegd met Syrië, Irak, Al gerije en Zuid-Jemen. De verbittering steeg bij die landen nog eens ten top, toen zij op da hoogte werden gesteld van het compromis ten behoeve van het derde Egyptische leger. President Sadat heeft rijn perssecretaris naar Syrië, Saoedie-Arabië, Koeweit, Libië en Algerije gestuurd' om de zaak uit te leggen. Koning Feisai van Saoedie-Arabië heeft gisteren een dramatische stap gedaan door een gelukstelegram te sturen aan de Russische leiders ter gelegenheid van de verjaardag van dé communistische oktober-revolutie. Hét telegram werd verstuurd op hetzelfde tijdstip dat Henry Kissinger voor een goodwill-reis in Saoedie-Arabië aan kwam. Koning Feisai is in de Arabi sche wereld berucht om zijn fervent, anti-communistische houding. Zijn ge baar, dat voor westerse diplomaten als een volkomen verrassing kwam, moet dan ook duidelijk gezien worden als een waarschuwing aan de VS, met wie hij altijd voortreffelijke relaties heeft onderhouden. Feisai zou Kissinger ervan op de hoogte hebben gesteld dat het Arabi sche olie-embargo tegen de VS ea Nederland zo lang doorgaan, tot alle door Israël bezette gebieden, inclusief de oude stad van Jeruzalem, aan de Arabieren teruggegeven zijn en totdat de Palestijnen in hun legitieme rech ten hersteld zijn. Olie Mohammed Beikal, de meest gezag hebbende commentator van Egypte, heeft de Arabieren opgeroepen hun olie te gebruiken om druk uit te oefe nen op de wereld, zodat een 'eindelo ze stroom wapens* beschikbaar komt. Heifcal schrijft, dat het altijd mogelijk is dat de Sowjet-Unie en de VS be sluiten, get® wapens meer te sturen naar het Midden-Oosten. 'Maar de Arabieren kunnen, éls ze gezamenlijk optreden, rich verzekeren, van een Watergate-inbreker s i^-szr jê liMrii-iiiiKif. 't <5*1 iissifateiuur,. Jrfiul' Minister Eban valt verklaring EEG scherp aan Braziliaanse regime Camara te smoren 'Ai ti li- b'I;!i!-Jj

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 9