II ■■IS Utrecht: simpel naar ruime winst FC V W dapper Gemiste kansen van De Graafschap Willem II verrast NEC bedroevend tegen Amersfoort Formatie van Barry Hughes vecht opnieuw vooral tegen zichzelf SR André straft negatieve houding toch af T ROUW /KWARTET 'MAiAAtDAG 12 NOVEMBER 197.1 SPORT T9/K10 JOOP HOLTHAUSEN Van onze speciale verslaggever HAARLEM Wekenlang al vecht Haarlem vooral tegen zichzelf. Het zelfvertrouwen dat de équipe van Barry Hughes uit een vlotte competitiestart peurde is door een reeks van teleurstellingen ver dreven. Volstrekt onnodig verspeelde Haarlem maximale winst aan Sparta en Telstar in de afgelopen competitierondes. En daarom be tekende de bekerwedstrijd tegen AZ voor Haarlem meer dan een her haald weerzien met oud-trainer Joop Brand, meer ook dan een inte ressant streek-duel. Uit de herinnering aan het competietreffen (1-1) zuiverde Haarlem de hoop om juist tegen AZ de zo vurig verlangde ommekeer te realiseren. Ten onrechte. Omdat Haarlem verloor (1-2) pas in de verlenging weliswaar, maar daardoor toch zijn plaats in de volgende bekerronde miste. POULANNEMA 135 Mol brengt AZ'67 op 0-1. Op de grond doelman Lelieveld; het gebeuren wordt verder gevolgd door Nieu- wenhuis, Huyg en Frank. PROVOCATIES VOOR FSC TEVEEL Van onze speciale verslaggever SITTAHD FC Amsterdam blijft boeien. Zelfs als de gehavende forma tie vaa trainer Pim van de Meent in spel technisch opzicht niet verder reikt dan tot een zeer bedenkelijk niveau kluisteren de Amsterdammers de ver kilde toeschouwers aan de tribunes. Zoals gisteren tegen de periodekampi oen FSC, waar Jan Jongbloed cs. door provocatie en theaterspel voor een roerig spektakel zorgden in het limbuxgse. Het geroutineerde deel van de Lieverdjes (Jongbloed, Flinke vleugel, Fransz) redde ten koste van een rode (Braspenning) en een gele kaart (Jongbloed) het 'bcker-goicht' tegen het duidelijk geïrriteerde FSC Jan Jongbloed groeide uit tot de hoofdrolspeler in deze incidentrijke voetbaJihappeniiitg. Voor het Limburg se publiek was hij de grote man ach ter de provocaties van de Amsterdam mers. Routinier Jongbloed genoot zichtbaar van het gejoel achter zijn doel, met uitzondering misschien van dat ene moment, waarop hij zelf woe dend op de zwak leidende scheidsrech ter De Bruin af stoof. Dat gebeurde na een kwartier 4n de tweede helft toen De Bruin (invaller voor de zieke Joop Vervoort) floot voor een over treding tegen Bianchi. Jongbloed; 'De scheidsrechter wees na zijn fluitsig naal duidelijk in. de richting van het FortunadoeL Maar een FSC-speler (Peter Prauser red.) nam de vrije schop, waardoor Benen bijna kon in koppen. Daartegen tekende dk protest aan.* Die omissie van De Bruin vormde de aanleiding tot een scherpe escalatie van het provocerend gedrag van Am sterdamse zijde. Jongbloed ging glim lachend als cheermaster optreden toen het publiek 'Jongbloed-ha-ha-ha' hoon de. Van der Lem jende bij de mid denlijn de toeschouwers aan de over zijde van de hoofdtribune en in het veld kreeg de strijd af en tóe een grimmig karakter. Scheidsrechter De Bruin ging daarbij zeker niet vrijbuit Hij trad te lankmoedig op tegen de Amsterdamse provocaties en de Lim burgse irritatie. De Bruin: 'Het was voor mij in de tweede helft geen gemakkelijke wed strijd. Maar het is nu eenmaal een be kerwedstrijd en die is vaak aan de forse kant.' Vanuit dat perspectief liet De Bruin Amsterdam én FSC betijen en haalde hij pas zijn notitieboekje tevoorschijn, toen' de zaak al behoor lijk uit de hand ging lopen. Dat noti tieboekje gebruikte hij.eerst voor het opschrijven van de naam Jongbloed, nadat de Amsterdamse doelman zijn ongenoegen over de al eerder vermel de omissie van De Bruin tutte door de bal ver weg te trappen, nadat er gefloten was. Vervolgens kreeg Bras penning overigens terecht de rode kaart voor zijn neus. De Bruin: 'Hij schopte naar een tegenstander (Stevens, red.) zonder dat de bal in de buurt was.' Het leek achteraf zo onnodig die esca latie van Amsterdam-zijde. In de zes de minuut al had Leen van der Merkt de stand op 10 gebracht, nadat Nico Jansen binnen het strafschopgebied onderuit was gehaald, maar Van der Merkt de bal kon bemachtigen voor dat doelman Vogels het leer klemvast kon krijgen. FSC scheen op weg naar een duidelijke nederlaag En wie uit ging van de positie van de Sittardse ciub op de ranglijst van de tweede pe riode, kon weinig anders vermoeden. -V Scheidsrechter De Bruin trekt'de rode kaart en Braspenning van FC Amsterdam gaat het veld uit. Cor Brom: 'De eerste tien. minuten keek mijn ploeg een beetje teveel te gen dat eredivisieniveau op. Daarna heeft FSC toch laten zien niet de mindere te zijn.' Met Jopi Titalay als grote uitblinker organiseerde ,FSC een groot tegenof fensief. Titaley, aanvankelijk als lin kerspits veruit de meerdere van oppo nent Frits Flinkevleugel, trok met zijn gave passeertechniek grote gaten in de Amsterdam-defensie. Toen Brom verdediger Pfennings wisselde tegen aanvaller Blotenberg (Brom: 'Ek was bang dat Pfennings een gele kaart zou krijgen') verhuisde Titalay naar het middenveld. Het rendement van Tita lay werd er nauwelijks minder om. Als spelbepaler op het middenveld voedde hij regelmatig zijn spdtsspelers met gave passes, die dat werk echter maar weinig konden honoreren. Dat werd nog minder toen Amsterdam na drukkelijk provoceerde en FSC geïrri teerd reageerde. Trainer Pim van de Meent: 'Er staat nergens dat je niet mag provoceren. Dat is nu eenmaal in de hele maatschappij zo. Je moet er alleen niet instinken.' FSC kreeg ondanks die. irritatie nog een reële mogelijkheid om een verlen ging te bewerkstelligen, maar zag een boogbal van Prauser gestopt door een meesterlijk reagerende Jan Jongbloed. Voordien bad Erkens verzuimd om van rechts naar Benen te passen, die zich onbewaakt voor de Amsterdam- doelman wist De Lieverdjes konden daar in offensief opzicht niets van be tekenis tegenover zetten. Van de Meent: 'De instelling was natuurlijk niet optimaal Het is voetballen tegen een eerste dirisieclub en al is die dan periodekampioen, het inspireert niet Daar komt nog bij dat wij met een lange lijst van blessures kampen. Wij hebben meer problemen dan Ajax en Feyenoord, die de tijd kregen om te herstellen. Voor ons as het de laatste weken steeds een kwestie van oplap pen geweest om nog een selectie bij een te krijgen. Die week rust, die wij nu krijgen is bitter hard nodig." FSC-FC Amsterdam 0-1 (8-1) 8 Van d«T Merkt 0-1. Scheidsrechter De Bruin. Toe schouwers: 4000. FSC: Vogels; Stevens, Benen, Ernst, Pfen nings (Blotenberg): Roemgens, Jansen, Vroseh: Erkens, Prauser. Titaley. FC Amsterdam: Jongbloed: Flinkevleugel, Koopman, Franss. Blanch I: Van der Merkt, Btlekner (Visser). Dekker: Van der Lem, Jansen, Meijer (Braspenning). Tweede ontmoeting met AZ geen ommekeer voor Haarlem Eu omdat Haarlem zich door dat on bevredigende resultaat niet overtuigde van z'n werkelijke mogelijkheden. Daardoor blijft Haarlem wellicht ook de komende weken 'zoeken'. De on rustige sfeer, die de ploeg omringt kwam al in de afgelopen periode tot uiting. Door het ontslag van de Schot Jim Cardno, door Piet Hoebens ver wijdering uit de selectiegroep en door het grote aantal interne verschuivin gen. dat Barry Hughes in de ploeg aanbracht. En het is vooral die an- rust, die Hughes zo kwelt Hij ver trouwt volop in de ploeg, zoals die te gen AZ acteerde. Toen na afloop dan ook werd gesteld dat Haarlem te slap had gevoetbald, voelde Hughes zich genomen, sloot zijn mond en trok zich terug. Zó is Barry Hughes. De trainer die niet bij alle spelers hoog staat aangeschreven, maar waarvan de in het team van Haarlem domineren de Bobby Vosmaer zegt: 'Wat moet de man. Hughes werkt ontzettend hard, hij ziet het ook wel, maar als de ploeg niet op kan brengen wat hij wil en wat nodig is, dan is het toch afge lopen. Wij missen momenteel dat beetje geluk dat ieder nodig heeft, we missen als ploeg het vermogen om gemakkelijk over te schakelen, een beetje voetbalintellect. In de eerste wedstrijd, die we tegen AZ speelden huiverde AZ voor ons. Nu liepen »e gemakkelijk te voetballen, omdat wij hen daartoe de kans boden. Als je een speler als Wolfgang Frank drie keer hard aanpakt is hij weg. Dat gebeurde niet- Natuurlijk ook omdat wij te ge jaagd spelen. Vergeet niet, dat we in de Jaatste vier weken nauwelijks iets verdiend hebben. Zoiets wreekt zich altijd'. KLASSE Haarlem richtte zich In z'n zoekacties naar de grote vorm primair op de te genstander, het poogde niet met eigen spelvondsten tot een overwicht te ko men. Theo van Duivenbode en Hennie van der Aar werden belast met ce uitschakeling van Kist en Knesten Nygaard op het middenveld en in z'n offensief speculeerde Haarlem op de individuele klasse van Bobby Vos maer, Dries Boszhard en Pepé Fer nandez en op de werklust van Piet van der Berg. Een stijl, die Haarlem moeilijk vlekkeloos kon uitvoeren. De zó zelfbewust voetballende AZ-spelers Joop Wildbret, Hans Mol en Theo Ka bel'gaven hun directe tegenstanders nauwelijks ruimte en daarom werden de Haarlemse aanvalspatronen geregis seerd door Fernandez, die Cees de Vries niet spaarde. Pas toen Haarlem wat meer felheid opbracht, wat na drukkelijker op iedere bal joeg kwam AZ enigszins onder druk. Een situatie overigens die AZ ambieerde. Joop Brand: 'We moesten niet te. roekeloos met onze energie omspringen. Par slot van rekening hebben wij aan staande woensdag onze competitiewed strijd tegen Sparta. Haarlem kon de slag zorgeloos aangaan, het heeft drie, vier dagen de tijd om blessures te la ten genezen. Die hébben wij niet en daarom -voetbalden wij misschien in de eerste helft wat slap'. Eén ding begreep AZ evenwel goed, beter dan Haarlem in ieder geval. De aanvallen werden beter ondersteund, AZ speelde totaler voetbal, de linies sloten soepeler dan bij Haarlem en symbolisch voor die spelwijze was AZ's openingsdoelpunt Toen Vreden- burg na een voorzet van De Vries op de lat kopte, Frank alleen voor doel man Lelieveld te lang aarzelde en te nonchalant inschoot waardoor Lelie veld het leer in eerste instantie nog kon keren, was het uiteindelijk verde diger Hans Mol die inschoot. Alle rust werd AZ's aanval daarbij ge schonken. Bobby Vosmaer: 'Er wordt gezegd dat wij voorin te moeilijk tot doelpunten komen, maar aan de ande re kant is het natuurlijk ook zo, dat wij te gemakkelijk doelpunten wegge ven'. Haarlem moest toen overschakelen, wilde dat ook wel maar kon dat nau welijks. Omdat er van AZ dreiging uit bleef gaan. Zowel in de aanval als op het middenveld. Voor Haarlem viel toen toch een posi tief punt te ontdekken. Het optreden van Pieter Huyg als laatste man bood perspectief. Hij was het die veel ge vaar bezwoer, hij was het ook, die tal van Haarlemse aanvallen inleidde. Vooral in de 2de helft toen Haarlem zo'n organiserende kracht op het mid denveld ontbeerde. Haarlem bleef toen het persé moest scoren breed voetballen, versmalde de aanvallen io gauw het in de buurt van de betrouw baar werkende Gerrit Vooys kwam en reduceerde daardoor de mogelijkhe den om de AZ-defensie open te bre ken. VERNUFT Er school te weinig vernuft in de ploeg, die ook niet overwoog diepte aan te brengen. Vosmaer: 'We hadden toen misschien 'rücksichtioos' moeten pompen. Druk uitoefenen. Ik kan na tuurlijk wei proberen om een stempel op het spel te drukken, omdat ik ta melijk sterk aan de bal ben. Maar daarmee alleen ben je er niet. Je kunt namelijk niet met die bal aan de voet blijven sjouwen. Je hebt van achteruit steun nodig'. Toch kwam Haarlem op gelijke hoogte. Vosmaer zelf scoorde. Uit een vrije trap krom de hij het leer briljant over doelman Vooys: 11. Joop Brand: 'Onze muur was veel te smal. Uit zo'n vrije trap mag natuurlijk nooit direct gedoel punt worden'. AZ revancheerde zich op identieke wijze. Dat was in de eer ste verlenging, toen Nygaard uit een vrije trap via de paal raak schoot: 1 2. AZ verried daarna een onmisken baar tekort aan koelbloedigheid. Eddy Schaafstra (ingevallen voor Hoogeste- ger) en Wolfgang Frank weigerden in unieke scoringspositie een definitieve beslissing uit te delen. HAARLEM—AZ 67 1—2, NA VERLENGING (8—1. 1—1). 35. Mol 0—1; 75. Vosmaer 1—1; SS. Nygaard 12. Scheidsrechter: Corver, 5000 toeschouwers. HAARLEM: Lelieveld: Wentink, Huyg, Ma. rijt, Den Haan (Feteris): Van der Aar (Wet zel), Van Duivenbode. Vosmaer: Fernandei, Van der Berg. Boshard'.. AZ 67: Vooys: Mol, Kabel, Suurendonk, De Vries: Nygaard, Wildbret, Kist; Vredenburg, Frank. Hoogesteger (Schaafstra). ras® HBfl» BBS'S MMlMfllt RilPB Mg MVV gokt bij Telstar vergeefs op penalties VELSEN De teleurstelling over heerste bij Telstar na afloop van het duel tegen MW. Na 116 minuten voetbal had Fred André zijn ploeg weliswaar met een alles-of-niets-kop- stoot de overwinning bezorgd, maar de wedstrijd zelf was niets meer of minder dan een anti-reclame voor het bekervoetbal. Teleurstelling daarom bij trainer en spelers van Telstar over de negatieve houding, die MW in het veld etaleerde. De formatie van trainer Leo Canjels posteerde meer dan driekwart van de wedstrijd minstens acht man voor het doel van Baertsen (MW's derde doel man!) en liet de Velsense equipe voortdurend komen. Gevolg een slaap verwekkend wedstrijdbeeld met een immer aanvallend Telstar en een stug verdedigende tegenstander. Slechts halverwege de eerste helft leek de zuidelijke ploeg even op te veren. Vooral door toedoen van Brokamp en Bonfrère werd Telstar enkele keren op eigen helft teruggedrongen. Gevaar le verden die acties overigens amper op. Trainer Jan Rab: 'Mijn spelers begon nen op een gegeven moment inder daad te slabakken. Dat heb ik ze in de rust ook wel gezegd. Je moest toch blijven gaan tegen een MW dat zo negatief speelt. Komen deden die jon gens toch niet, dus wij moesten alles maken en voortdurend die bal'weer voor het doel brengen. Voor mij is het echter onbegrijpelijk, dat een team als MW op deze manier een be kerwedstrijd wil spelen. In de compe titie zou het nog te verdedigen zijn, maar in dit geval moet er een win naar uit komen. Volgens mij hebben ze op strafschoppen gegokt of op een onverwachte counter van Brokamp.' Dat laatste wilde MWs Canjels ove rigens wel voorzichtig toegeven. 'We hebben ook inderdaad op het nemen van strafschoppen getraind', meldde de weinig spraakzame Maastrichtse oe- fenmeester. Excuses waren er natuur lijk wel voor MW. Niet alleen zijn de doelverdedigers Körver en Mathijs- sen geblesseerd, maar ook verdediger Colombain en middenvelder Gerard Hoenen. Toen na minder dan een half uur spelen Johan Dijkstra ook nog verdween, was eigenlijk MW's mid denveld afwezig. Toch' begreep zelfs de laatste vaste zwoeger die in die middenlinie over bleef, oud-Ajacied Bram Braam niet helemaal waarom er maar zo weinig animo was getoond. 'Door al die wis selingen die er steeds zijn, vormen we geen homogeen team. Daardoor ont breekt ook de durf', stelde hij vast. Zelfs een hardwerkende Willy Bro kamp kon.daar allemaal niets aan ver anderen. Die acties van Telstar liepen meestal via de handige maar balverliefde Pool Jerzy Willim. Voor de afronding ston den dan Kees van Kooten en Wietze Couperus (halverwege de tweede helft vervangen door Co Stout) klaar en- tegen het einde was de officiële speeltijd ook steeds meer verdediger André. MW had het ge luk dat Van Kooten nog duidelijk wordt gehinderd door de knieblessure die hij tegen Feyenoord opliep. Voor zetten van onder andere Bisschot en André moest Jan Rabs nimmer versa gende stormram nu laten gaan, omdat zijn knie hem belemmerde zich goed af te zetten. Ondanks die blessure le verde de karaktervolle spits toch weer rendement op voor zijn team door zijn storende activiteiten in het klu wen van Maastrichtse verdedigers. Me de door die acties kwamen er kansen, maar Baetsen wist, soms op miracu leuze wijze schade te voorkomen. André: 'We hadden die nieuwe keeper in het begin veel meer op de proef moeten stellen. Nu kreeg die jongen de kans om te groeien.' Diezelfde 32- jarige, nooit aflatende steunpilaar André kon voorkomen dat zijn team aan de toch al riskante strafschoppen- reeks moest beginnen- UTRECHT Voor de eerste keer Is FC Utrecht tot de laatste zestien van het bekertoernooi doorgedrongen. En Juist omdat de formatie het evenement dit seizoen uiterst serieus wil behandelen, opent de loting (tegen Willem H) nieuwe perspectieven. FC Utrecht verzuimde zich echter met een werkelijke uitschieter in ..het toernooi te presenteren. De overwinning (4—1) op het zwakke Heracles betekende weliswaar de ruimste marge in de gehele tweede ronde, maar met evenveel gemak had FC Utrecht de 5000 toeschouwers op dubbele cijfers, kunnen trakteren. FC Utrecht gebruikte het duel tegen de Almelose eerste-divlsleelub niet alleen om het verblijf in het bekertoernooi te prolongeren, maar ook om de verdediging te reorganiseren. Voor een deel gebeurde dat gedwongen, omdat Co Adriaaese wegens een schorsing aan de kant moest blijven. Maar tijdens de eerstvolgende wedstrijd zal deze verdediger (voor wie Feyenoord Inten sieve belangstelling toont) ongetwijfeld weer als voorstopper gaan optreden. Adriaans- ts op die positie ongetwijfeld het sterkste en tegen Heracles bleek Hans vanHuissteden een voortreffelijk functionerende vrije verdediger. Adriaanse en Van Hulssteden, op de vleugels geflankeerd door de jonge Wilschut en de karaktervolle Hildebrand, vormen een veelbelovende samen- stelling in de verdediging. Maar dan moet de aanval van FC Utrecht' wè! zorgvuldiger met de kansen omspringen en doortastender optreden dan tegen Heracles. De eindstand (4—1) hield een eervolle nederlaag voor de formatie van Ron Dellow In, Maar met name Joop vin Maurik en Leo van Veen (gemiste strafschop) hadden voor nóg een kwartet treffers moeten zorgen. Temidden van de gemiste mogelijkheden scoorden achtereenvolgens toch Van Maurik (4e minuut), Bonsink (42) en Van Veen (57 en 67). Kort voor het einde werd het moedige, maar kwaliteitsarme tegenspel van Heracles vla Amweg mei een doelpunt beloond. ENSCHEDE FC VWs vrees voor een debacle In Enschede leek gegrond nadat De Vries FC Twente al in de zevende minuut met een kopbal op 14) zette. De Veulose équipe wilde rich echter niet zo maar laten slachtofferen en vocht dapper, maar met beperkte middelen terug. Ook nadat Achterberg, uit een vrije trap van Scbwemmle, FC Twente op een veilige afstand bad gebracht (2-0), bleef WV met als belangrijkste wapen een gedegen spelopbouw, streven naar een beter resultaat Er waren 2506. toeschouwers. EINDHOVEN PSV moest voor de bekerwedstrijd thuis tegen Vitesse met ecu gehavend elftal aantreden. Edstrdm en Nordqvist ontbraken omdat rij contractueel verplicht waren met het Zweedse elftal tegen Malta te spelen. Bovendien moesten Van Keveren en Willy van de Kerkhof zich wegens bles sures afzijdig houden. Vitesse bood goede tegenstand en wist tot de 29e minuut een tegendoelpunt te voorkomen. Toen moest doelman Blaauw, de vervanger van de geblesseer de Beukhof, een kopbal van Lubse na een voorzet van Van Kraay laten gaan: 14). Acht minuten na de hervatting bracht Van der Kuylen met een hard schot de stand op 24), waarmee In lette de beslissing was gevallen. Er waren 9000 toeschouwers. DOETINCHEM Toen halverwege de tweede helft De Graafschap-spits Oekl Hoekema de bal na .een voorzet van Gertie de Jonge achter FC Gr®- ningen-doelman Geert Schuurman; (de vervanger van Nordström, die wegens blijde familieomstandigheden niet naar Doetinehem was gereisd) kopte en daarmee de score gelijk, trok, 1—1), leek het nog slechts een kwestie van tijd te rijn voor.de.Achterhoeken om Groningen» ook op verlies te zetten. Ruim een uur had De Graafschap tegen een snelle openingstreffer van Jaap Bos (na een door Iedereen gemiste hoge voorzet van Van der Heiden) aan gekeken en was ondanks heter spel niet tn staat geweest toe te slaan. Maar met de komst van Stetse Veen ln de Graafschap-ploeg (op de plaats van Haar) en de gelijkmaker van Hoekema liep het opeens beter. 'We kregen,' zei trainer Riet de Visser begrijpelijk, 'opnieuw dc kansen om door te druk ken. Maar het beslissende schot komt er maar niet uit, terwijl de moge lijkheden er toch zijn. Gelukkig worden er nu in leder geval kansen gescha pen, waardoor het geen ultdehloze zaak wordt Het is nu een kwestie van de ploeg zoveel vertrouwen geven dat de kansen ook worden benut' De elndstoot van De Graafschap bleef uit Ook in de verlenging, die FC Groningen fortuinlijke winst bracht Mennega scoorde al in de vierde minuut van de extra speeltijd 1—3, een klap die het voortdurende aanvallende De Graafschap niet meer te boven kwam. Illustrerend voor het overwicht rijn de beeksehopdjfers: 15 voor De Graafschap, 5 voor FC Groningen. Alleen: doelpunten tellen. TILBUBG Willem II haalde de derde ronde van het bekertoernooi ten koste van Volendam. dat in de tweede straf schoppenreeks door de koelbloe dige TUbnrgers werd uitgeteld. Een knappe prestatie van Willem H, dat elf weken geleden rijn laatste overwinning behaalde tegen FC Dordrecht; Dat was In de eerste ronde van de KNVB-beker. Willem U-gangmaker Cees van de Berg opende na rust dc score met een.bóp- bal. Nog geen drie minuten later maakte Jan Jonk gelijk. Door Van Bleete ren kwam Willem II opnieuw in gewonnen positie, totdat dertig seconden voor het einde Karsten tot Ieders verbaring er toch nog een verlenging uit sleepte. Daarin werd niet gescoord, zodat strafschoppen de beslissing moesten bremgen. WAGENINGEN De Inzet van de beide eerste divisieclubs Wagenlngen en Helmond Sport was. In de normale speeltijd niet groot. Ondanks dit manco slaagde Wagenlngen er in een licht veldoverwlcht via Wellerdleck in een doelpunt uli te, drukken: 14). Ook na rust was Wagenlngen iets sterker maar het kon de gelijkmaker van de Heimonders niet voorkomen. Vla de voet van verdediger Blode scoorde Kreekels: 1-1. Tijdens dc verlenging, die doelpunt loos verliep, lag het tempo aanmerkelijk hoger dan daarvoor. Bij het nemén van strafschoppen ging. Helmond Sport het meest doeltreffend te werk. NIJMEGEN .NEC-trsüner Megh de Jong had zaterdagavond na de uiterst povere vertoning tegen het in de eerste divisie uitkomende SC Amersfoort eigenlijk geen-goed woord voor rijn spelers over. NEC had met 1—0 gewon nen en dat was ook Voor hem feitelijk het enige positieve. Hoe pover het met NEC wel was gesteld wordt het meest treffend geïllustreerd door de proble men waarmee SC Amersfoort kampte en desondanks erin slaagde vanuit de deferole moeiteloos overeind te blijven. Die problemen liggen .voor de trainer van de Amersfoorters, Nico van Milten burg, in het vlak van het beschikbaar rijn van rijn door blessures gekwelde spelersgroep. In Nijmegen moest bij om volledig uit te komen bijvoor- beeld een beroep.doen op een vijftal spelers die enkele uren eerder reeds ook waren uitgekomen in de zware wedstrijd van (rijn jeugdploegen tegen Ajax. Van dat vijftal speelden Kraak, Stam en Bas Peters (met Van Wilgen- burg en Theemissen de betere spelers van Amersfoort) in de basis-opstelling en kwamen Kurvers en Snijders in de tweede belft Kraak en Stam vervan gen. 'Om,' zei Van Miltenburg, 'niet teveel roofbouw te plegen.' Ondanks de zware belasting en het feit dat NEC kwalitatief hoger moet won den aangeslagen kwam het wel meer aanvallende, maar machteloze Nijmeeg se team in de tweede helft zelfs nog even in moeilijkheden tegen dit Amers foort, dat Gerrit Calot en Tenny van Loon wegens een schorsing, ook nog miste. Maar het doelpunt dat Amersfoort naast NEC had moeten brengen (en daarmee een fraai uitricht op de derde bekerronde omdat NEC bij voor baat bevreesd was een strafschoppenduel te moeten aanbinden met Amers- fooris goalie Nico van Zoghei) bleef uit omdat de doorgebroken Stam (na een pass van Van Wilgenburg) in de afwerking faalde. Het doelpunt, dat Piet Kamps in de 25ste minuut van de eerste helft achter Van Zoghei kopte na een vrije trap van Chris Kronshorst hielp NEC daardoor een ronde verder. Tenslotte: de belangstelling voor NEC is dit seizoen in Nijmegen tot een minimum gedaald. Zaterdag betraden nog slechts 1034 toeschouwers de tri bunes van De Gofferi. Voor NEC een verliespost van rond 6000 gulden.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 10