Heel goede voorstelling van 'Wat een planeet' •ennia- verzekeringen AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart 0 Q hif n Aanvulling prijsvraag Gezin betekent verantwoordelijkheid. Uw verzekeringsadviseur helpt u die dragen. -vooreen vertrouwd houvast- Van der Beugel sprak in klare taal Persprijs voor koningin Jiiliana SÉflfe^SaÉg^ Gillende vrouwen verjagen overvaller TRÖUiW/KWAiRGHET MAAMDAG 12 NOVEMBER 1973 KUNStT/BiADIO EN TV T4/K4 door Ber Huising Pittig Radio over protest tegen Brasil-export MARY PERKINS xeestAL KKwr HWb€i -öf LOWIETJE SMIDJE VERHOLEN FERDINAND r? jjq jmê. Radio vandaag TV vandaag Ensemble opname met in het midden Conny Stuart cn links daarvan Willem Nijholt, in de nieuwe Musical 'Wat een planeet'. 1AMSTERDA.M Het vertrouwde première-puLliek van Carré vele bekenden heeft geestdrif tig bedankt voor "Wat een Planeet, en stond nog te applaudisseren toen het doek eindelijk dichtbleef. Het is een vriendelijk publiek, dat wel, maar liet is voor een deel ook ter zake kundig. En van de musical Wat een Planeet wordt een heel goede voorstelling gegeven. Conny Stuart, de commëre zoals dat heette bij revues, loopt dn een beton nen 'cultuurcentrum' innemend en grappig regelend rond als koffiejuf frouw en sociale begeleidster, die haar neus overal met humor insteekt. Dat doet zij enig, als immer, en zij zingt, met forse stem, dat het Nooit te Laat is om weer eens te verande ren, dat de aarde, Wat een Planeet, naar de vernieling gaat: en in Schaar ste, heel komisch en sarcastisch, over de nostalgie naar de ellende van vroe ger. Een geweldig nummer! Willem Nijholt, de compère, de cere moniemeester, tevens coördinator en schoonmaker in het gebouw is de ver tellende, afzijdige figuur, die presen teert met een zwierige bewegelijk heid,. balletten, aanvoert, vlot acteert en goed zingt Hij kan en doet alles. Jennifer Wdllems, als het kleine dwar se ding dat protestacties voert met een. grote mond en een klein hartje, is verrassend leuk en levendig. Zij danst en zingt, met het ensemble, een aardig partijtje mee. Ronny Vierman, een mannequin met een verleden, die dan ook 'Wees een beetje Aardig' (voor de heren) zingt, is haar moe der, en de twee oude, mopperende, autoritaire heren van het sped zouden haar vader bunnen zijn- Dat zijn Joan Eermnetts, zoals wij hem kennen, en John Koch. Zij hebben veel samen spraken, ze doen samen een geestig liedje over bun goede leven van vroe ger, en met Ronny Bierman halen zij beurtelings en gedirieën herinneringen op aan hun Winter '54, in langoritme. De 'zevende goede hoofdrol wordt ge speeld door het dansende, zingende ensemble (tweemaal zes). En daarmee kom ik op de regie en choreografie van Paddy Stone. Die heeft er hard en vakkundig aan gewerkt. De pittige, hedendaagse, dansjes hangen er niet zomaar bij; zij spelen, telkens in een andere sfeer en bewegelijkheid, mee met het verhaaltje, vrolijk, veront rust, automatisch, geheimzinnig (met maskers in Ik Zoek rn'n Identiteit), sentimenteel (Radijs) en kleurig in De Haan moet Gaan (met de mooi ha- 33 Ik weet niet of Herr Wagner dit En gels begreep, maar een feit was. dat hij mij zonder aarzelen de goede tan gen' aangaf. Uit de hoek van mijn ogen merkte ik dat hij ook andere had klaar liggen, voor het geval er een bloeding mocht optreden. Toon ik het bloed uit de wond had verwij derd, gaf hij meteen de watten door. In korte tijd was de wond schoon. Ik bestoof hem zorgvuldig met steriele penicillinepoeder, en reikte zwijgend naar de heehtnaald. Ook die werd met een aangegeven. Na zes steken was de wond dicht. Intussen zat Herr Wagner alweer klaar met een stoot kussentje, dat ter bescherming aan het been gehecht moest worden. Ik lachte tegen Timothy, die nog ai* tijd bezorgd vanachter het ogenschijn lijk onverschillig kijkende paard het schouwspel gadesloeg. 'Dat was het dan', zei ik. 'Hij heeft het overleefd, en me toch niet een keer gebeten. Nu ga ik een stootkus sentje op de hechtingen aanbrengen'. 'Heeft hij daar geen last van?' vroeg Tim. 'Zolang er geen infectie optreedt en hij geen pijn krijgt, nee. Volgens mij voelt hij dat kussentje niet eens. Over drie of vier dagen valt het vanzelf af. Nu nog een anti-tetanus en een peni- cilline-injectle, en we hebben het weer gehad. Houd zijn manen even omhoog, Tim, ik zal hem de inspli- ting in zijn hals geven.Daar dan, beste jongen.dat was hetIk klopte hem zachtjes op zijn bezwete rug. 'Over een paar weken is hij weer de oude'. 'Dat -denk ik ook', zei Herr Wagner, die achter me stond. 'Heel hartelijk bedankt, gnSdige Frau'. Ik merkte aan zijn stem dat hij mij werkelijk dankbaar was. Timothy's ogen ontmoetten de mijne en hij glimlachte. Ook het oude paard richt te zijn donkere ogen even op. maar hij zei niets. "Hebben jullie nu trek in eer» kop koffie?' vroeg Annalisa. Het was niet zozeer een vraag als wel een bevel. Ik nige Ken Montnoir). Paddy Stone zorgde voor de beweging, het ritme, de onophoudelijke voortgang, die een musical moet hebben. In een kil rechtlijnig nieuwbouw-decor van Ralph van der Eist, met zeven man in de bak, die goede muziek maken. Harry Bannink was de componist weer en bij de vele liedjes zijn er een paar die wel blijvend zouden kunnen aanslaan. De teksten daarvan zijn van Annie M. G. Schmidt en die schrijft, zoals ie dereen weet, enige teksten. Zij was er, de meningen van de meerderheid volgend, n-ogal 'kritisch mee, en- ont moedigend, Zij haalde er milieuver vuiling, stedenbouw, communicatie stoornis, de ondergang van de volks tuintjes en honger elders, de bom, de wrokkigs jeugd, nou ja, alle beken de onlustverwekkers bij. En zij 'Het er op het toneel druk mee spelen, maar dat leidde tot niets. Ik bedoel niet dat Annie M. G, nu eindelijk eens met oplossingen had moeten komen, maar in de musical had zij, louter uit dra maturgische noodzaak, toch ergens op aan moeten sturen. Maar nee, er ver andert niets met niemand, en het spelletje eindigt, tegen half twaalf pas, precies zoals het begon. En daardoor werden de dialogen na de pauze gerekter en slapper, de span ning ging er af, want er waren geen nieuwe verwikkelingen, en ook geen ontwikkelingen, meer. Ik zat niet meer te wachten op een ontknoping maar op nog een lekker dansje of een aardig lied. En had inmiddels toch al wel genoten. HILVERSUM In het NCRV-radio- programma 'Filter', vanavond op Hil versum II om zeven uur, wordt inge gaan op de betoging in Brussel tegen de expositie 'Brasil-export'. De NCRV- ploeg heeft gesprekken opgenomen met de leiders van de betoging. Voorts wordt ingegaan op actuele ontwikke lingen in de Belgische jongerenbewe ging. Op pagina 23 van onze krant van zater dag is een combinatie van getallen, die behoort bij onze najaarsprijsvraag, niet duidelijk afgedrukt Er hadden de volgende getallen moeten siaan: 35 97 7 154 114 68 138 159 72 183. (ADVERTENTIE) protesteerde niet en ging met haar mee naar haar woonwagen. Ik voelde me plotseling erg vermoeid en ver langde naar bed, maar in de kille nachtlust was de gedachte aan koffie on weerstaanbaar. Achter ons, in de stal, maakten Herr "Wagner en Eiemer het oude paard ge reed voor de paar urea nachtrust, die hem nog restte. Sandor Balog ging met ons mee. Ik realiseerde het me dat we het toch eigenlijk op prijs moesten stellen dat een artiest van zijn niveau tot het einde toe belang stelling had getoond. Zijn vriendelijkheid of zijn inte resse in Annalisa scheen hem ech ter niet tot verdere hulpvaardigheid aan te zetten. Hij ging naast mij op de bank in haar woonwagen zitten en liet haar alleen de koffie inschenken. Timothy bood zijn diensten aan, maar Annalisa wilde daar niet van weten. Hij ging naast Sandor zitten en begon glimmend van voldoening om zich heen te kijken. Dewoonwagen was, hoewel op dat moment erg rommelig, bepaald gezel lig te noemen. Ofschoon het een wa gen was van het nieuwste model, viel er toch in uitvoering en inrichting veel van de eeuwenoude circus- en zi geunertraditie te bespeuren. Naast de deur bijvoorbeeld stond een moderne wit email gaskachel, daarentegen was de lamp boven ons hoofd gemaakt van een oude stormlantaarn, terwijl over een klein tafeltje een met franje afge zet kleedje lag, dat sterk deed denken aan een zigeuner-omslagdoek. Voor 6611 deuropening hing een gestreept gordijn, waardoorheen ik nog net een glimp kon opvangen van een inet kle ren bedekt opklapbed; het licht viel precies op de glinsterende met juwe len bezette handgreep van een zweep. Aan een haak naast een raam hing de hur.arenmuts, waarvan de aigrette veer zachtjes heen en weer wuifde. Tussen het raam en de kachel was een kleedgeiegenheid gemaakt. Er hing een grote rechthoekige spiegel met aan beide zijden een kandelaar. Op de plaats waar de kaarsen moesten zitten, prijkten twee grote proppen grijze was, terwijl het toiletplarkje dat onder de spiegel was aangebracht, bedekt was met allerijei Meuren poe- In de geschiedenis van de communi qués is de verklaring van de negen ÊEG-landen inzake het.Midden-Oosten 't lafste en kortzichtigste'communiqué dat ik heb meegemaakt Ongeveer in deze bewoording kreeg de kijker zon dagavond op niet mis te verstane wijze de mening te horen van prof. dr. E. H. van der Beugel. Na onder meer staats secretaris van buitenlandse zaken cn .president-directeur van de KLM te zijn geweest, is hij op het ogenblik voor zitter van het Instituut voor Strategi sche Studies in Londen. De heer Van der Beugel is wat zijn vriend en onder vrager noemde, het toonbeeld van een atlanticus. Hij gaf inderdaad duidelijk blijk van zijn overtuiging dat het in de wereld alleen maar goed kan gaan nis de Verenigde Staten en het Westen met elkaar behoorlijk samenwerken. Afgezien van de vraag of je het in al les met prof. Van der Beugel eens kon zijn, moest worden toegegeven dat hij zich in klare taal uitdrukte. Dat kon niet van al zijn telefonische gespreks partners worden gezegd. Mr. Hel dring, de oud-hoofdredacteur van de NRC, leek sneller te denken dan hij spreken kon, met het gevolg dat je uit zijn toch al niet gemakkelijk te volgen betoog niet precies wist op te maken wat hij nu eigenlijk denkt. Ik vind trouwens die inschakeling van telefonades een onding. Er valt dan opeens iets persoonlijks weg. Door on der- of boventitelingvan namen en functies plus een foto van de mensen die 'aan de bel' zijn zou de continu ïteit van het contact misschien te be- vorderen, zijn. Al was ook deze Belle- vue-uitzending van de NOS teveel ge- vrepareerd, waardoor de man in de praatstoel in feite te weinig aan het ■woord kwam, er kwamen toch belang wekkende zaken naar voren. En het moet gezegdHenk Newman laat meer betrokkenheid blijken dan zijn collega Brugsma en dat heeft ongetwijfeld invloed op de sfeer van dit ontmoe tingsprogramma, Willem Duys had zondag neg meer woorden dan anders tot zijn beschik king om de prestaties van jonge solis ten in alle toonaarden te loven. Geluk kig hebben zij soms het lef om hem tegen te spreken. Maar, eerlijk is eer lijk, hij slaagde er charmant tn, de schuchtere Belgische pianiste Heidi Hendrickx tot spontane reacties te brengen. Het programma van het con cert onder leiding van Leo Driehuis bestond overigens wel uit moeilijk in het gehoor liggende werken. De aandacht waard zoas de door de AVRO uitgezonden documentaire Vier' dagen in November. Een zeer gedetail leerde reconstructie van de gebeurte nissen rondom de moord op president Kennedy, nu alweer Üen jaar geleden. Menigeen zal sommige oude journaal beelden nog altijd indrukwekkend en zelfs ontroerend hebben gevonden. Het is hinderlijk dat men zich bij de televisie-uitzendingen dikwijls zo slecht weet te houden aan de aan gekondigde schemctijden. Zienswijze begon ruim twintig minuten te laat, en dat is niet best voor een programma dat ook graag bekeken en beluisterd wordt door oudere, kijkers die het voor de gezondheid niet te laat mogen maken. Over het programma zelf heb ik in de krant van katerdag mijn me ning gegeven. TON HYDRA LEEUWARDEN De voorzitter-van de Vereniging van Friese Journalis ten, de heer S. van der Wal, heeft zaterdagavond in Leeuwarden de Frie se persprijs die toegekend is aan ko ningin Juliana uitgereikt aan de com missaris der koningin in Friesland, rar. H. Rijpstra. Uit een telegram van de koningin bleek, dat zij deze onder scheiding zeer op prijs stelt. Ze was verhinderd da pnjs persoonlijk in ont vangst te nemen. De heer Van der Wal zei dat de ko ningin volkomen voldoet aan de voor waarden die voor de persprijs gelden: ze is vooral in verband met haar rege ringsjubileum tijden in het nieuws ge weest en heeft de publiciteit gezocht noch geschuwd. Ze kan geacht worden van Friese afkomst te zijn omdat ze rechtstreeks afstamt van de Friese Nassau's. Na de uitreiking werd het traditionele Friese pers-bal gehouden. der. De met een groen doekje bedekte tenen kooi maakte de zigeunerachtige aanblik volledig. Onze gedempte stem men klonten vertrouwd door het ver trekje en ik herinner me. dat Annalisa iets zei over de papegaai van oom FranzL 'Maar het ziet er hier gezellig uit!' Ti mothy was enthousiast en nog altijd klaarwakker. "Het is precies zoals ik het me had voorgesteld. Voel je, je niet de koning te rijk? Lieve help, ik zou er heel wat voor over hebben zo te wonen!' Annalisa lachte. 'Ik denk dat je niet weet wat je zegt Suiker Vanessa?' "Nee, dank je wel'. 'Dit kopje is voor jou, Sandor. Jij sui ker, Thn?' 'Ja, alsjeblieft'. De koffie -was verrukkelijk, en geurde door de kamer.. Maar al spoedig rook ik iets, dat nog heerlijker moest zijn dan koffie. Annalisa zette een schaal vers gebakken broodjes op tafel, waar van de damp nog afsloeg. 'GÖtterdïmmerung', flapte Timothy eruit 'Heb je ze zelf gebakken?' 'O, nee!' lachte ze. 'Zij zijn van de bakker uit het dorp, Lee heeft ze meegebracht*. Sandor keek op, 'Is hij nog altijd hier?' 'Morgen gaat hij terug. O, jij bedoelt hierin het circus. Nee. Hij was heel even in de stal toen Vanessa daar be zig was'. 'Ja?' reageerde ik. 'Ik heb hem niet gezien'. *Hij is hooguit een minuut gebleven. Daarna is hij de broodjes gaan halen. Hij wilde niet blijven koffie drinken'. 'Was hij bij de voorstelling?' vroeg Sandor. 'Ik geloof het niet ik heb hem ten minste niet gezien. Jullie misschien?' 'Nee', antwoordden Tim en ik gelijk tijdig. Tot mijn verbazing voldeed dit ant woord Sandor evenmin. Maar toen bleek dat hij aan een Lee Elliott in een logeplaats de voorkeur gaf boven een Lee Elliott op de achterste rij. of mogelijk aan een Lee Elliott in Annalisa's woonwagen. (wordt vervolgd) MfXSQJ&llfc 7. De volgende ochtend werd stnldje Verholen binnen genodigd bij buur man Knoile en hij moest plaats ne men in de oude eerwaarde zetel, die in de loop der eeuwen reeds een steun en toeverlaat was geweest voor vele geslachten van boeren Knoile. De huidige vertegenwoordiger van dat sterke iandbouwersgeslacht nam tegen over de smid plaats en zei tegen zijn lieftallige gade: 'Schenk de buurman eens een bakkie koffie in, vrouw. En laat dan de koffie niet uit je handen vallen, Verholen, want ik mot je een raadselachtige geschiedenis vertellen.' De boer liet zijn gehimzinnige woorden even goed nagalmen in het sobere woonvertrek en vervolgde toen: 'Ik ben Immers gisteren de hele dag met mijn automobiel uut geweest niet? Om te oefehen, begrijp je. Nou toen ik 's avonds in het donker terug kwam, ben ik nog effe door het bos gerede. Ik wou bij de herberg die Chinees nog eens gaon bekijke, vat je. Ik heb nog nooit zo'n vremde kerel gezien, zie je. En ook een boer wil toch wel es wete, wat voor me kost gangers erop de wereld rondlope, nietwaar?' 'En heb je Foe Young Hai nog gezien informeerde smidje Verholen belangstellend. Tk heb stie- kum door 'n spleetje van de deur ge keken en ik heb hem gezien hoor,' antwoordde boer Knoile'. Maar wat nog veel gekker was: Leendert de Sik was er ook. Hij stak juist een hele stapel bankbiljetten in zijn portefeuil le. Die had Foei-sjonge-sjonge-hiephoi bem gegevenl' HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend symn. V.Z0 (S) Spitsuur. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 NWS. 8.11 Dlngan v.d, dag. 8.5Ï (S) Spitsuur - very. 8.15 <s> Strijkork. B.S5 Wa ter». 8.40 Schoolradio. 9.50 (S) Muz. voor luisteraars. 11.00 Nws. 11.08 <S) Oudé en Mass. kamermu*. NOS: 12.09 Den Baas dete week. VPRO: 12.15 "VPRO-Maandag -luchtig tussen-de-middag-magazmo, 13,00 Nws. is.u Vandaag dit, morgen dat. 18.29 <S> VPRO- Maandag-Muz. AVRO: 14.45 Heg. zaken. 15.19 (S) Bach-Festival in Nurnberg 1873: Orgel- conc; 15.35 (S) Voordracht. 15.09 Nws. 15.08 Radiojournaal. 16.05 Poplepel - kinderen draaien hun eigen platen. 15.30 (S) MiXadoc- toernee: kindermagazine. Overheidsvoorl.: 17.40 Do politie nu. AVRO: 17.55 Med. AVRO: 18,00 Nws. 15.11 Radiojournaal. ig.21 De gesproken brief, 13.25 (S) Jazz Spectrum. NOS: 19.00 <S) Hemt. en tuit. in Nederl. en Eur. 19.30 Mtizlbaa progr, over het muz.onderwijs aan de basis. 30.00 <S) Vrijspraak: interv. 21.50 Eet stralend» einde: progr. over radio-act., temeentr. en de zwart» handed in plutonium. 22.15 Voor blin den «n slechtziendent 22.25 Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radio- Journaal. NOS: 22.50 (S) Kebbrscoop. 23.20 (S) NOS-Jazz -Jazz in Akti». 2J.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Hat levende woord.- 7.08 (S) Preludium: kiass, rauz, 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro- gr.overz. 8.00 (S) Te Deunt Iaudamua: gewij de muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. bij ds tijd. 8.30 Nws. 8.35 Qymn. v.d. hulsvr. 8.45 (S) Plein publ.t maandagmorgen roet monsen en mus. met 10.30 Nws. 11.00 (S) V.d. kleuters. 11.15 (S) Zilverpraat. 11.55 Med. 12.60 (S) De Kllim* Hawaiian* Show, 12.21 Voor boer en tuinder. 12.25 Med. t.b.v. land- en tulnb, 12.30: Nws. 12.41 (S) Hier en cu. 13.50 Makro: soc. ecen. rubr. 13.00 <S> Joh ar. Willem Frisa, Kapel. 13.15 Operettemuz- 14.05 Schoolradio. 14,30 fSJ Pi- 13.00 <S> Job*» Willem Kapel. 13.15 xnoredtal: Sptont-Bssk. muz, uit de 18a eeuw. 15.00 Hr-v, middagdst.15.80 Nws, 15.33 <S> Studio 6: maattdagmlddagmagazint roet 10.30 (S) Hier en nu. 15.50 Pleister plaats: toerisme en recreatie, 17.20 Over heidsvoorl.: Ontmoetingen met rijksgenoten. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) NCRV Combo- Corner. 18.19 Uiiz. v.d. P.S.P. 18.30 Nws. 18.41 Toe licht. bij het nws. 18,48 <S) Met uw instem ming: geestelijke liederen met toelicht. 19.00 Filter: Jongerenprogr. 19.30 (S) Llterama: kron, over boeken, schrijvers «n toneel, 20.00 Nws. 30.05 cod ais vraag: overdenk. NOS: 29.20 <3S NÖS-Mux.: Instuif. NCRV: 23.00 Theolog. Etherleergang, 23.35 (SI Kla rinet en piano: mod. mitz, 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 <S) Vroeg op met Henk Bouwman. (8.00 Nws.) 9.00 Nws. 9.03 Uit da lucht gegrepen. C10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Verzoekpl, 12.00 Nws. 12.03 (S) Van twaalf tot twee: paujtprogr. met 13.69 Nws en 13,03 Kaden maar. TROS: 14.00 Nw*. 14.03 Van twee tot drie op III. 13.00 Nwi. 15.03 Hugo van Gelderen Show. lncl. da nati onale tip-twindg. (1S.0O en 17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 13.02 Joost mag niet aten. AVRO: 18.00 Nws. 18.92 (S) Nederland-noil- siop. 20.00 Nws. 20.02 Radiojournaal. 20.03 Take the 8-traln, 21.00 Nws. 21.02 De negen» uur-show. 22.00 Nws. 21.02 (S) Superclean Drearamachine, 22.55 Med. 23,00 'Nw*. 23.02 (S) Vanarend last, 24.00 Nws. 0.02 Radio journaal, 0.05 Droom-top-tien. 1.00 Nws, 1.0] Muz. met Meta. 2.00 Continu de nacht door. 5.00-7.00 Voor dag en dauw de mist In. BELGIS 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 13.08 Landt).- kron, 12.15 Lichte mus, 12.50 Bulten!, perse-* vers. 13.00 Nws, akt., weerber. ea schouw- hurgprogr.'e. AansL: Lichte muz. 14.00 Nwi. 14.03 Schoolradio» (15.00-15.03 Nws.) 15,00 Nws en beurster. 16.10 Melodie radio, 27.00 Nws en med. 17.10 Lichte orkmuz. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18,43 Paar- dssportber. 18.43 Sportroagazine. 18.55 Taai- wenken. 18.57 Gramm.muz. 19,00 Nws, akt.» en med. 19.30 Melodie radio. 19.40 Keurig Engels, 19.45 Openb. kunstbezit. 20.00 Qevar» progr., met 20.30 Allerlei uit de wereld v.b. boek. 21.00 SpliDternws. 21,05 Mot een stro hoed tn da regen. 23.00 Nws en iotertjuitsl. 22.15 Urine muz, en korte babbeltje*. 33.00 Nws. 23.03 Op de late toer, 33.40-23.45 Nws. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie TELEAC 12.30 Landbouw iles 3 13.00 VoarüMitinigsiprogr. cursus landbouw NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop 19.30 Het Ziekenhuis NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Alexander de Tweede 21.40 MA.SJ1.: Showtime 22.05 Televizier Magazine NOS 22,55 Journaal TELEAC 23.00 Voorlichttogsprogr. Hos word ik de computer de baas? NEDERLAND H NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 In de soete suiker- bol 19.10 Beverly Hillbillies 19.30 Tweekamp NOS 20.00 Journaal NCRV 2021 Muz. in uw straatje 21.15 Hier en Nu 21.55 Tussen salon en souterrain 22.45 Avondsluiting NOS 22.55 Journaal •DUITSLAND I 10.90 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.20 Amusem.progr. met act. 16,45 Amusem.progr. 12.15 Act. 12.40 Pers overs, 12.5013.20 Wereldspiegel. 16.15 Journaal. 16.29 Oeheimnisse des Me ores. 17.05 V.d. kin deren. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9J9-10.09 Sesamstras». 18.09 Fueh* und Fuchs und Co. 18.39 Act. 18.45 Zandtnann. 18.53 Sportjournaal. 18.36 Lerehenpark. 10.59 Progf.cverz. WDR: 8.65- 9.25 Schooltelevisie; 9.36-10.60 Sesamatrasse. 11.00-12.13 Schooltetevlale. 19.00 Reg. nws. 18.05 v.d, kleuters. 19.15 Julia. 18.40 Jour naal. 18.30 Lerehenpark. 18.48 Weekjsur-' naai.) 30.00 Journaal «n woeroverz. 20.18 Act. 31.00 Spalprogr. 31.45 Pilmrep. 22.30 Journaal, comm. en weeroverz. 22.50 Erinnéw rungen an eine Reis». 0.15 Journaal. if DUITSLAND a 17.00 Journaal. 17.10 Kara Ben Nemsi Ef- fendi. AansL: Verhalen uit de geschieden. 17.45 Act. en muz; 18.25 Der rosarote Panther. 19.09 Journaal. 19.30 Fllmrep. 20.15 Opvoedingsmagazine. 21.00 Journaal. 21.15 Gestchlener Sonntag. 32.30 Journaal. DUITSLAND III WDR 9.39.10.30 Sesanistrasse. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Talking of Bri tain. 19.03 Zandmann. 19.05 Voor Italiaanse warkn, 19.15 Prisma v.h. Weeten. 19.48 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weero verz. 29.15 startpunkt, Finse'TV-film. 21.25 TV-kritiek. 21.45 Act. 22,05-22.35 Schaltplan des Getstes. DUITSLAND Hl NDR 3,05 t.e.m. 12.10 en 16.90 t.e.m. 17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse, 18.30 Zum Lemen 1st es nie zu spat. 19.0» vom richtleen Essen. 19.30 Verstandigung bei Tieren. 20.00 Jour naal en weerber. 20,15 Berl. Werkstatt: 20.15 Die Cruppo 47 - 3947-1972. 21.00-22:30 Ich bin einem Madehen bègegnet. BSL03E NEDERLANDS I vbor 14.09-16.0® Schooltelevisie. 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Woudlopers. 18.30 Tsjln-Tsjln. 18.35 Volksuniversiteit, 19.10 Avonturen aan de Zuidpool. 18.JS Zoeklicht. 19.40 Weerber. 18.45 Journaal, 20.10 Nationa le loterij. 20.20 Het bal der vervloekten. 23.60 Journaal. BELGIE NEDERLANDS II 14.00-16,00 Schooltelevisie, 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Fabeltjeskr, 18.05 Woudlopers. 18.30 Tsjechische tekenfilm. 18.35 Volksuniversiteit. 19.10 Sporttribune. 19.33 Korte film. 19.40 Weerber. 19.45 Journaal, 20.10 Nationale lo terij. 20.20 Juliana, kon. der Nederlanden (1948-1973). 21.50 21.50 Doe, progr. 22.20 Ver geet niet te lezen, nws v.d. boekenmarkt. 23.00 JoumaaL BELGIS FRANS 14.00 Schooltelevisie. 16.45 Mod, -wish. (5). 18.10 V.d. kinderen, 18.30 Magazln» v.d. vrouw. 19.30 Sportuttz. 19,00 R.K. ultz. 19.39 Sportuitz. 19.45 Weerber. en journaal. 29.15 Ork. show, 21.35 L'Amoureuse. 23.05 Jour naal. 1 Van een verslaggever AMSTERDAM Een onbekend geble- 1 ven bewapende man is zaterdagavond op de vlucht geslagen voor twee gillen de verkoopsters. De man kwam met een revolver de winkel, de modezaak van R. Leeser in Amsterdam binnen, sloot de deur en zei tegen vijf daar aanwezige verkoopsters, dat hij geld - moest hebben. 'Dat hebben wij niet' zei een van hen, 1 waarna twee andere verkoopsters be gonnen te gillen. In de paniek, die - daarop volgde; vuurde de man een n schot af uit zijn naar beneden gerich- - te revolver. Hij raakte niemand. Zon- der geld nam de man daarop de vlucht. In Rotterdam hebben zaterdagavond twee met pistolen gewapende mannen een bedrijfsleider van een supermarkt gedwongen zijn sleutels van da brand kast af te geven. Een van de overval- Iers, de 25-jarigo autohandelaar A. M. werd door familieleden van de be drijfsleider overmeesterd en aan de politie uitgeleverd. De andere rover is voortvluchtig met ongeveer driedui zend gulden aan gestolen geld. De overvallers dwongen de bedrijfsleider en zijn familieleden in de douchecel z te gaan staan en de sleutels van do brandkast af te geven.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 4