NEC machteloos in aanval tegen AZ iFC Groningen: weer karakter M V ■- spoiRrr rno/ifcio Alkmaarse tegenstoot beslist duel0-1 Slechts 20.000 toeschouwers op koudenatte zondag ^hKdeerwasri3Deg^S%Vjea- heerste overwinning van Willem 11 sinds 10 augustus - IjROBW^/KWlMöIIET MAiAINIDAjG 17 DECEMBER 1973 Van onze speciale verslaggever NIJMEGEN Met weemoed zal de NEC-aanhang gistermiddag in de striemende regen teruggedacht hebben aan goaltjesdief Cas Jans- sens. De naar Frankrijk getransferreerde spitsspeler wordt in Nij megen node gemist Dat bleek in het trieste duel tegen AZ'67 over duidelijk. NEC verloor in de kille Goffert-kuïp, omdat de voorwaart- sen eenvoudig niet in staat bleken de meest simpele kansen te ver zilveren. Meer dan ooit was daardoor de naam Cas Janssens op ieders lip. Op zijn plaats liep nu NEC's achter speler Ben Gerritsen. Dat is zonder meer een noodgreep, omdat de Deen Johnny Frandsen een beenbreuk heeft opgeiopen. Gerritsen verprutste tegen de AZ-achterhoede tal van kansen. Enkele keren brachten goede acties van zijn middenvelders, zoals altijd onder de stimulerende leiding van NEC's 'smaakmaker' Jan Peters, de „pseudo-spitsspeler vrij voor doelman Vooys, maar resultaat leverde dat niet op. In plaats daarvan leidde in de 75e minuut van de wedstrijd een snelle counter, uitgevoerd via Vonk, Frank en Hoogesteger tot een doeltreffende inset van de laatste. Daarom ook was trainer Megh de Jong van de Nijme- ganaren na afloop diep teleurgesteld. "'Iedereen heeft het kunnen zien. De kansen zijn er heus wel geweest, maar wij zijn eenvoudig niet in staat die te benutten. Het gaat absoluut niet Ben Gerritsen heeft enkele opgelegde kan- sen gehad maar het lukte hem een voudig niet te scoren'. Ben Gerritsen zelf daarover: 'Ja, ik -weet het ook wel. Ik doe mijn uiter ste best, maar de gemakkelijkste kan sen waren vandaag nog te moeilijk voor mij. Ook bij de andere jongens - in de voorhoede gaat het niet, terwijl ■wij toch echt niet slecht spelen en - het middenveld ons zeker met passes voedt'. Ook de NECmlddenlinie bezit - echter geen speler die flitsend kan uit halen voor een trefend schot. Megh de Jongh: 'Als je nu bedenkt dat een aanvallende middenvelder als Jan Pe nters al een jaar en drie maanden geen 'doelpunt heeft gemaakt'. Toch waren al vanaf het begin de bes- !te mogelijkheden voor de équipe van ^trainer De Jong. Beide ploegen waren "na hun nederlaag van vorige week be hoedzaam uit de startblokken geko men, maar NEC liet in de beginfase al weten geen ontzag voor het hoogge- klasseerde AZ te hebben. Niet alleen ;via middenveldacties van Jan Peters, «Jo Peters en Piet Kamps, maar ook via lange trappen van de laatste linie werd de AZ-verdedigingslijn. fiks on der druk gezet Ben Gerritsen: 'Soms werd "overgeslagen •mij te bereiken'. ;AZ *67 maakte aan de andere kant ..niet de fout van vorige week tegen 'FC Amsterdam om doldriest met drie -middenvelders naar voren te trekken. 'Zeer bedachtzaam, soms zelfs traag, -rukten de pionnen van Joop Brand :naar voren. De lichte eerste linie met -Eddie Schaafstra, Wolfgang Frank en hdri Hoogerstege had het echter niet gemakkelijk tegen de, stugge vesting van NEC onder leiding van Kees Kor- nelis. Rendement werd echter wel verkregen door het voortdurend swit chen van Schaafstra en Hoogerstege. Daarbij viel op dat de Westduitser Frank veel meer bewoog dan de vori ge week. De lichtvoetige puntspeler stoorde van tijd tot tijd ook goed en was zelfs voor potige spelers als Kor- nelis en Eggenkamp moeilijk van de .GRONINGEN Karakter. Het was niet de eerste keer dat FC <Jroninger trainer Ron Groene nwoud dat woord noemde. Im mers, bij voorgaande gelegenhe den had de noordelijke eredivi- sionist ook al een portie wils kracht nodig gehad om een drei gende nederlaag te ontlopen. En tegen FC Utrecht was het in feite niet anders. Twee maal lieten de Stichtenaren een voorsprong op het scorebord noteren, toen FC Gronin gen, sterk offensief spelend, optimale winstkansen rook. Beide malen kwam -de thuisclub nog langszij. Vandaar dat ,Ron Groenewoud na afloop louter te- -vredeaheid ventileerde. '.Het is logisch, dat FC Utrecht onder deze omstandigheden het wapen van -"de counter hanteerde. Met name Ka- rel Bonsink en André Hulshorst .moesten onrust_ stoken in de Gro ningse verdediging omdat spits Joop bal te krijgen. Joop Brand: 'We hebben deze week wel even gepraat, want wat er vorige week gebeurde, dat kan niet Je moet de lijn in het team behouden. Het was voor ons nu aanpakken geblazen en dat is ook gebeurd. Er Is wils kracht genoeg bij ons, dat zie je zo. Het verschil met vorige week zit hem in de mentaliteit Als die tegen FC Amsterdam zo was geweest als nu, waren die jongens hoogstens met één punt uit Alkmaar weggegaan'. De AZ-ploeg zat bovendien met de handicap dat aanvoerder en ausput- zer Rund'Suurendonk zich vlak voor de reis naar Nijmegen ziek meldde. Daardoor moest Theo Vonk worden opgesteld, die door een blessure enige tijd buitenspel had gestaan. Co Meier, die Suurendonks plaats zeer verdien stelijk overnam: 'Ik vond het niet slecht gaan. Je moet niet vergeten dat dit de zoveelste wijziging in onze ach terhoede was. We hebben het goed opgevangen, geloof ik'. Hij en zijn mede-verdedigers konden echter niet voorkomen dat NEC met name in de tweede helft tal van ke ren zeer gevaarlijk voor het doel van de rustig keepende Vooys verscheen. Vlak voor tijd moest de AZ-sluitpost zelfs met de voet redding brengen toen Piet Kamps was doorgebroken. NEC's oefenmeester De Jong: 'Ik moet toch ook wel zeggen dat we vaak niet durven. Het gaat allemaal te krampachtig bij ons'. En Ben Ger ritsen: Tot aan het zestienmeterge bied van de tegenstander gaat het nog wel goed, maar daarna wil het niet meer. We maken een moeilijke perio de door'. AMSTERDAM/ROTTERDAM Elf duels in het betaalde voetbal met op de tribunes 20.000 toeschouwers. Een diep tepunt dat gistermiddag op de diverse velden niet ten onrechte de vraag deed rijzen: waarom? Waar zijn we op deze manier mee bezig? Lopen we onze pri maire functie, het bieden van recreatie, niet voorbij? De financiële verliezen voor de be taalde voetbalbedrijven liepen hoog op, Groningen, dat zaterdagavond te gen FC Utrecht aantrad, kwam met rond 4000 betalende bezoekers nog het beste weg, Sparta en NAC met 2500 bezoekers, Telstar met 2000 be zoekers en NEC met iets meer dan 1100 betalende belangstellenden moesten voor wat de eredivisie be treft nog grotere schadeposten note ren. Gemiddeld kunnen al. deze clubs rond 8000 bezoekers per wed strijd (van 7800 in Groningen tot vorig jaar 8500 in Nijmegen) ver welkomen. De vraag: moest het nu zo nodig? werd gisteren dan ook terecht van diverse kanten gesteld. Bij Sparta- De Graafschap bijvoorbeeld, waar de Doetindhemse trainer Piet de Visser reëel stelde: 'Je speelt betaald voet bal in de eerste plaats voor je pu bliek. Wat heeft dat er nu aan ge had? Er waren er nu zo'n 2000. Nor maal kan Sparta op 5 k 6000 toe schouwers meer rekenen. Je doet om te beginnen die laatste categorie die niet in de regen en kou wilde staan of ritten tekort en de mensen die er wel waren hebben door de omstandigheden natuurlijk een min dere wedstrijd gezien dan anders. De omstandigheden waaronder ge speeld moest worden, waren moei lijk. Met de recette die nu binnen is gekomen, kunnen misschien de vlag gen en de vlaggemasten worden be taald, maar op de gemiste recette van zo'n 25.000 gulden breekt de penningmeester straks zijn nek. Je wist van tevoren dat de omstandig heden slecht zouden zijn. Handel er dan ook naar'. Ook AZ's Joop Brand spuide zijn kritiek over het doorgaan van de wedstrijd in Nijmegen tegen NEC. 'Elfhonderd betalende bezoekers zijn hier vandaag geweest Dat is toch zonder meer een fiasco voor NEC. P'. f.W- j "'""r 1 Eredivisievoetbal in Nederland. Hier en daar staan weinig opgewekt uitziende toeschouwers te kij ken naar hun club. Voor het betaalde voetbal was het gisteren een desatreuze dagf ook bij NAC (fo to) al kwamen daar dan nog 'redelijk' wat toeschouwers. Ik blijf erbij dat je in december en januari moet stoppen met de compe titie, We moeten feomep tot twee maal een cyclus van wedstrijden, onderbroken dus door een winter stop. Dan moet er zomers maar een dubbel werkprogramma worden af gewerkt. Dit kan toch niet Heus de moderne mens komt hierdoor echt niet bij de kachel vandaan'. Brand zei dat het zonder meer ge vaarlijk is om met het oog op het wereldkampioenschap voetbal in West-Duitsland zo een geforceerd programma samen te stellen voor de wintermaanden. 'Het is toch niet de bedoeling dat door het wereldkam pioenschap voetballen tien Neder landse ploegen kapot gaan? Daar gaan we echt naar toe als de KNVB zo doorgaat Ik zie de volgende mo gelijkheden: stoppen of zien dat je allemaal een moderne accommodatie krijgt zoals PSV die nu bezit'. Om dat laatste én het algehele af- keuringsbeleid draait alles. De stel ling dat Rotterdam (Spangen) en Breda (NAC) nu zoveel betere ter reinen bezitten dan bijvoorbeeld Den Haag en Amsterdam (Olym pisch Stadion) waar de onder nor male omstandigheden veel publiek trekkende duels nu werden afgelast, roept veel bedenkingen op, 'Heeft', zo wordt ook uitgesproken, 'de fi nanciële verwachting daar ook geen rol in meegespeeld?' Een begrijpelij ke zaak, zoals ook de Twentse angst voor minder publiek tegen Feyen- oord (normaal goed voor een uitver kocht huis) in de koude avonduren, een factor in het geheel is. Mét de door de sneeuwval terechte afkeuring van Roda JC-PSV zater dagmiddag als vast gegeven, had de KNVB direct kunnen optreden. Door deze afgelasting immers was een tweede iröiaaldag naast 30 de cember (voor die datum stond het in te halen bekerduel Roda JC-Ajas reeds gepland) al noodzakelijk ge worden. Slechts het feit dat voör een aantal spelers de rust tussen kerst en nieuwjaar ook verloren zou gaan, pleitte in een aantal gevallen voor het doorgang vinden van de competitieduels. Het merendeel van de dit weekeinde afgelaste wedstrijden wordt nu oven igens ingehaald op 20 januari, de dag van de derde bekerronde. Een uitzondering daarbij wordt genaakt voor FC Amsterdam-FC Haarlem dat voor 30 december op het programma is gezet. De inhaalprogramma's die voorlopig voor het betaalde voetbal zijn vast gesteld, zien er als volgt uit: (30 december: Eredivisie: Amsterda Haarlem. Eerste divisie: Excelsior- Veendam, Willem II-FC VVV, Fop tuna (Vl)-Fortuna SC, Dordretiht-De Voiewijckers en Eindhoven-Vitesse, Tweede ronde KNVB-beker: Roda JC-Ajax en Heerenveen-Feyenoord. 20 januari: Eredivisie: Roda JC-PSV, FC Den Haag-Ajax en FC Twente- Feyeaoord- Eerste divisie: Volen- dam-Vitesse, Fortuna (Vl.)-Veen- dam, De Volewijckers-FC VW en FC Dordrecht-Forttma SC. Derde ronde KNVB-beker met uitzondering van de wedstrijden Excelsior-PSV, FC Twente-Roda JC of Ajax en Am sterdam-Heerenveen of Feyenoord. Deze drie wedstrijden zuilen op midweekse dagen worden vastgesteld voor 24 februari, de datum waarop de volgende bekerronde wordt ge speeld. Het zondagamateurvoetbal is niet van plan in de komende weken te gaan inhalen. Voor 23 en 30 decem ber is een zeer beperkt inhaalpro gramma vastgesteld dat niet zal wor den uitgebreid. Wedstrijden die op 23 december niet doorgaan, kunnen eventueel op 30 december worden gespeeld. Het programma van dit weekeinde gaat in zijn geheel naar februari. ik gezet Ben Gerritsen: 'Soms y—r j j rO T lagen met vooral de bedoeling Go Ahead verdiend naar 2-1 overwinning BREDA Volkomen gedemoraliseerd liet Go A liead gisteren in .Bjeda 'NA'C, dat opnieuw met een nederlaag was geconfronteerd (12), achter. De situatie is voor de Bredanaans zo langzamer hand opnieuw uitzichtloos geworden. Ook vorig s eizoen zat NAC omstreeks de kerstdagen diep in de misère, maar toen kon nog het aanvaardbare excuus van een reeks geblesseerde spelers wor den aangedragen. Nu is daar geen sprake meer van.. Daan Schrijvers is weliswaar afgeschreven, maar om dat trieste feit als argument te hanteren voor de uiterst matige verachtingen van de Bredase ploeg, zou volslagen onjuist zijn. Wat NAC in deze fase van de compe titie mist, is zelfvertrouwen. Trainer Henk Wuliems: 'De ploeg draait hele maal niet. Er is geen greintje zelfver trouwen, iedereen loopt tegen zichzelf te vechten. Hadden we maar eens een beetje geluk, wonnen we maar eens een wedstrijd, dan ben ik ervan over tuigd, dat het elftal de geest weer krijgt, want er is beslist kwaliteit'. Voorlopig echteris er voor NAC geen perspectief. Er staan de komende we ken drie zware uitwedstrijden op het programma. Feijenoord, NEC en AZ'67. Daarna volgt de thuiswedstrijd tegen PSV. 'Dat zijn acht winstpun ten', merkte doeiman Jan de Jong schamper en ironisch op. De Bredanaars hadden zich overigens met de hoop gevleid dat het duel te gen Go Ahead winnend zou kunnen worden afgesloten. De 30 overwin ning die De Graafschap vorig week op de Deventer formatie registreerde was in het Bredase kamp met vreugde be groet, en de berichten dat er van een controverse sprake zou zijn tussen manager Hans Kraay en trainer Jan Notermans hadden NAC in zijn mening gesterkt, dat het daarvan pro fijt moest trekken. Maar hoe anders pakte alles uit. Go Ahead won niet alleen verdiend, maar toonde ook al hoe verbijsterend zwak NAC zich in deze fase van de compe titie manifesteert. 2onder intelligen tie, zonder overleg en zonder enige overtuiging worstelde het negentig minuten lang tevergeefs. Go Ahead Eagles pareerde moeiteloos de door zichtige acties van zijn tegenstander, nam via de uitblinkende en onver moeibare middenvelder Peter, Arnzt een verdiende 01 voorsprong na een afschuwlijke blunder van centrale verdediger Graauwmans (later vervan gen door Musialek) en kwam na rust door De Winkel zelfs op 02. Een rechtvaardige voorsprong, die mede te danken was aan een uitstekende mid den veldbezetting met- Arnzt en Van der Ley als centrale figuren. Trainer Jan Notermans: "Er moest na de teleurstellende wedstrijd tegen De Graafschap wat gebeuren. Er zijn de afgelopen dagen heel wat harde woor. den gevallen. Vergeet alles, heb ik de jongens gezegd. Houd je tegen NAC aan een consequente mandekking. Ik herinnerde me nog hoe we in de be kerwedstrijd tegen NAC met 42 ver loren, omdat we onze tegenstander veel te veel ruimte hadden gegeven, Met name Vreijsen kon toen doen en laten wat hij wilde. Daarom had ik nu Veenstra bij Vreijsen geposteerd. Van Loon bij Quaars en Geestman bij Brouwers. De jongens hebben zich stipt aan die opdracht gehouden'. Notermans ventileerde ook zijn tevre denheid over Matthias Maiwald, die weliswaar op het zware veld conditio neel nog met moeilijkheden te kam pen had, maar toch al heel wat beter voor.de dag kwam dan vorige week. Maiwald was zelfs m de tweede helft, toen Go Ahead door NAC werd terug gedrongen, bij enkele snelle uitvallen zelfs bijna aan een treffer toe, maar doelman De Jong kon door een snelle reactie tijdig redding brengen, zoals hij ook afdoende moest optreden bij een felle inzet van Van Marwijk, die door Blom herhaaldelijk vrij werd ge laten. Niemand zou in deze fase verbaasd zijn geweest als Go Ahead ondanks de pressie die zijn tegenstander uitoefen de, een nog grotere voorsprong zou hebben genomen. NAC drukte wel, maar deed dat zo doorzichtig en een zijdig dat bet Overweg, IVarnas, Geestman en Veenstra niet de minste moeite koste de dreiging af te wen den. De aarzelend spelende doelman Spijkerman kreeg dan ook nauwelijks zware arbeid te verrichten. Niettemin werd het kort voor het einde via Smits toch nog 12, maar meer zat er voor de Bredase equipe absoluut niet in. Overweg van Go Ahead kopt de bal weg voor NAC' s Bouwmeester gevaarlijk kan worden. RICHARD MATTHIJSSE *cobs leek te slagen, toen Marco Cabo "in de 19e minuut met een afstands schot raak mikte en FC Groningen (vooral middenvelder Sep Bloemburg) vele kansen miste. ^Tien minuten voor de rust echter -zorgde Bert Oldeaburger er voor dat de thuisclub toch nog voor de pauze »de geprogrammeerde aansluiting met ",FC Utrecht kreeg. Uiteraard beteken de deze gelijkmaker voor FC Gromn- gen het sein om in de tweede helft onstuimig aan te vallen, ,Leo van Veen, knalde twintig minu ten voor tijd, de stand op nuchtere "wijze naar 1-2. FC Groningen leek „■even aangeslagen, maar was het met. Het zocht opnieuw zijn heil in pres sie-voetbal. Nadat een doelpunt van fjensen wegens buitenspel door scheidsrechter Van Gastel geannu leerd werd, kregen de noordelijken zes minuten voor tijd de beloning '"voor hun moedig volhouden. Suvee slaagde er niet in een knal van 'Bloemburg afdoende af te weren en stelde zodoende Peter Eimers in staat 'de terugspringende hal tegen het -nylon te trappen (2-2). Van onze sportredactie TILBURG De zes eerste divisiewedstrijden, die ondanks het slech te weer doorgang vonden trokken een totaal-aantal van 10.500 toe schouwers, een gemiddelde van 1750 man. Het dieptepunt werd be reikt bij het duel tussen Eindhoven en PEC Zwolle, dat slechts 500 'fans' trok. Willem II trok de aandacht door SC Cambuur met 4-3 te verslaan. Het was de eerste overwinning in de competitie van de Tilburgers sinds 19 augustus. De laatste overwinning werd behaald op 10 november toen Volendam zij bet na het nemen van strafschoppen uit de strijd om de KNVB-beker werd gewipt Slechts 1000 man woon den dit 'historische' duel bij. (ADVERTENTIE) GERRIT DEN BUTTER rode kaart NECAZ'*? 8I (0—74: Hoogesteger 01. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 1000. NEC! Sobezak; Visser, KorneUs, Eggenïamp, Meliaard; Jan Peters. Kamps, Jo Peelers (Hutink)' Prlewe, Gerritsen, Van Delnsett. AZ'67Vooys: Mol, Meijer, Vonk, De Vries; Kist, Wildbret (Vredenburg), Nygaard; Schaafstra, Frank, Hoogesteger. SCHADEPOST VOOR DE CLUBS V-J-' j!,-r y;' VI i- -1 - Ifri hAroitran' NAC dieper in misère gedrukt NACGO AHEAD 1—Z (0—1) S4. Arrltz 0 77: Da IV! nice 1 0—2, 87 Smits 1—2- Scheidsrechter; Geuren®. Toeschouwers: 1500. NACï De Jong; Blom. Vermeulen, craaumans (Musialek), Bakker, Bouwmeester. Di-aricks, Qua ars: Vreijsen, Brouwers, Smits. GO AHEAD: Spijkerman; Warnas, Geestman, Overweg, Veenstra; Van Leen, van der Lelj. Arnti (Oude IVesselirtk); Maiwald, De Win kel, Van Marwijk. ningse veraeaigmg wnuai sima euup TT"/'7if TT 1 l f\ Slechts 10.500 toeschouwers bij zes wedstrijden „PC GRONINGEN—FC UTRECHT 2—2 <1-~X> IS- Cabo 0—1, SS: Oldenburger 3—1. te: Van Veen 1—2, 84: Elmers 2—2. Scbeidsrech- ■ter: Van Gasiel. Toeschouwers: «00. pc GRONINGEN! NordstrSm: Jensen, Oost er. wo!d Schipper, Sinters; Bloemberg, Van der 'Heide (Timmermans). Havenkamp; Bos, Gru tter. Hdenburger. *FC UTBECHTs Suvee; Blldebrand, Van HuJs- jsteden, Adrlaanse, Wilschut; Bonsink, Cabo. 'overeem; Van Veen, Van Hturik, Hulshorst, EXCELSIOR HERACLES I—I. Jackson 0— 1, 0®: Van Diggele X—1. Scheidsrechter Booy, toeschouwer»; 1,000, Vooral lo de tweede helft was het eert rom melige vertoning, wen scheidsrechter Booy zich genoodzaakt achtte Geerit den Butter uit het velr e sutren. Den Butter drukte doelman Steunenberg, die protesteerde tegen de geüjionaker van Eicehdor. met de borst tegen de grond. Heracles had kort na het btgtn op gtlukkige wijze de leiding geno men, daarna waren de Rotterdammers voort durend in bet offens'ef gegaan, maar faai den aanvallend volledig. Grebben sn Am weg van Heracies kregen de gele kaart voorge houden. HEERENVEEN-FC Amersfoort 3—1 (1—0). 28: T. Haan 1—0, 80: Prinsen 2—C, 85: Nteuwhof 21, 86: Baan 31. Scheidsrechter; Draai- saa. Toeschouwers: 45TO. Officiële «sanschuwing voor de Amersfoorter Jet d« NeeUTtg. Hesrenreen «n Amersfoort apeeWwi geen groots voetbal. Toch wast dit duel aantrekkelijk omdat beMeploegen met grote inset speelden, Amersfoort was in de bcglhfa» van zowel de eerste als de twoode h«!K wst sterker, maar Hecrettveen wist toch bekwaam het spel te verplaatsen. De deftnaUwve beslissing wend binram 6 minuten geforceerd, nadat Henk Prinsen in de 75e minuut Meilertftg had vervangen was het Rrirsaan zelf die de score voor de thuisclub in de 80e rafmnrt op I0 bracht. Thomas Haan zorgde reeds in de 28e minuut voor 10. Amersfoort kwam terug, want reeds in de 85e minuut werd het via G. Nleuwhof, maar nog geen mimurt later stolde Haan na een solo vaaiaf het middenveld de zege veilig 3l, en dat was wel verdiend. WILLEM II-SC CAMBUUR 4—3 (3-0) V. d. Berg 1—0 25 Ferreira 20: 30. De Puyt S0 (strafschop); 54. Sptndclaar («igen doel) 4— 0; 83 Bosman 4—1; 87. oyer 42; 79. Hoek stra 43 Scheidsrechter Be Vos. Toeschou wers 1000. Willem IX heeft in een zeer aantrekkelijke wedstrijd een verrassend® overwinning be haald op Casmbuur dat zich in de eerste helft darrfg liet verrassen. Pas toen de StaWd 4—0 was geworden stuurde trainer Leo Beenhakker Bosma en Hoekstra het veld In. Van dat moment af ging het aanzien!!jk be ter met de Friezen, die de nederlaag tenslot te to t43 wisten te beperken. De Cambuur- speler Visser kreeg ©en gele kaart van scheidsrechter De Vos wegens het caderui- HOLLAND wordt een SK^LLANIIl1 thalen van etn tegenstander Eindhoven—PEC i-x (1-0) Brands l0. Hoogandoorrv J—1. Scheidsrech ter Prins. Toeschouwers 1000. PEC kwam on danks een heftig offensief fa de eerste helft mei 1—0 achter te staan, door een counter die vla Brands in een Etnühovense treffer resulteerde. Hoogendoom zorgde er in de tweede helft voor dat <ie Zwollenaren toch nog loon naar werken kregen (X—1). HELMOND SPOBT-SW 4—0 (1—0) Vardic 10, Van der Putte 2—0 $—0, Kreefcels 4O. Scheidsrechter Vervoort. Toeschouwara 1500. Zonder al te veel meeiie is Hehrnmd sport baas gebleven over het bezoekende SVV. De basis voor dfe overwinning werd ai ia de tweede helft gelegd, toeu de Brabanders dui delijk superieur bieten aan de matig oprere- rende Sehiedainse formatie. Helmond Sport ktm dere wedstrijd overigen® niet zonder schade besluiten omdat Vardic een gele kaart kreeg wegens te hard spel en Van Me lis in het boekje van Vervoert verdween we gens het trekken aan het shirt van wen te genstander, WAGENINGEN-FC DEN BOSCH 2—1 (2—1). Van Vyfedjken 10 Vreeburg 1—1, Roelofs 2—1. scheidsrechter Pijper. Toeschouwers 1000, In een matige wedstrijd heeft Wagenin- gen kans gezien een mat spelend Den Bosch twee kostbare punten te entnemen. In de eerste helft was het spel het aankijken oog wel waard, maar toen in de tweede helft door beid» partijen het accent op de verde- diginr; weid gelegd, heten de toeschouwers hun misnoegen blijken over de matige verto ning.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 10