Zeven extra bussen in Muziek en zang in 't weekend Kerstzang in 'De Doelen' I Agenda Taxichauffeurs demonstreren tegen gasgebrek Jongens stalen dozen vuurwerk Kerstconcerten Kerstwijding in Alexanderkerk Kerstzangdienst in Laurenskerk Marie Claire Alain Mannenkoor Weihnachts- oratorium Kerstconcert Sigarettendieven bij inbraak betrapt Kamermuziek van Philharmonisch Volkskerstzang in Per nis m .TROOW'/K'^UEiTET MAiANiDAG 17 DECEMBER 1973 STAD EN KEBGIO R3 VLAARDINGEN Er zal de ko mende maanden een stevig rob bertje gediscussieerd worden ■over de vraag, hoe het nieuwe college van b. en w. voor de zit tingsperiode 1974-1978 moet wor den samengesteld. Tijdens de be grotingsdebatten van deze week is gebleken, dat daar zeer ver schillend over wordt gedacht. Be kend is dat de progressieve par tijen willen komen tot een pro gressief program college. Men wil vooraf bindende afspraken maken over het uit te voeren be leid, terwijl men er ook naar voor de verkiezingen te presente ren. Dan weten de kiezers waar ze aan toe zijn en wie het pro gram uit gaan voeren, zo luidt hun redenering. ROTTERDAM Op uitnodiging van het Leger des Heils heeft zaterdag een groot aantal invalide kin deren uit Rotterdam een bijzonder geslaagd kerstfeest gevierd. Het hoogtepunt van het zeer uitgebrei de programma vormde wel de kerstmusical 'Een onverwachte kerst-in'. Verder hebben de combo New Life van het Leger des Heilskorps uit Schiedam en het tienerkoor The Luckey Birds tot het welslagen van dit feest in bijzondere mate bijgedragen. Raad Krimpen a.d. IJssel MAASSLUIS Onder grote belangstelling lieeft burgemeester M. K. van Dijke zaterdag het nieuwe clubgebouw van de IJsclub Maassluis officieel geopend. De burgemeester sprak tijdens een receptie ve le waarderende woorden aan het adres van het bestuur van de IJsclub. Mede ook door de indertijd ge houden hearing voor de raadsleden kon de opening van een eigen clubgebouw snel gerealiseerd worden. De voorzitter van de IJsclub, de heer J. N. van Hamburg, dankte de burgemeester voor zijn vriendelij ke woorden, waarna velen van de gelegenheid gebruik maakten om het clubgebouw te bezichtigen. Vandaag en morgen Alblasserdam Gorinchem Nieuw-Lekkerland vast aan nieuw BOTTERDAM Op donderdag 20 december, des avonds om K? uur, wordt in de Alexanderkerk in Ter- bregge een kerstwijding voor iedereen gehouden. Aan deze dienst werken al le verenigingen, die verbonden zijn aan de Alexanderkerk, mee: de da meskring, zondagschool, jonge meis jesvereniging, jongensclub, teenerclub en de jeugdvereniging 'Vormen en Bewaren'. "Medewerking verleent ook het boor 'Jubilate Deo' uit Dordrecht onder leiding van de heer Verloo, or ganist van de Alexanderkerk. Tér rechter zijde is men het met deze opstelling bepaald niet eens. Ook de PCG wil af van de wijze waarop het huidige afspiegelingscollege is gecon strueerd. Deze fractie wil eerst de kie zers laten spreken, daarna komen tot afspraken over het program, waarbij geen enkele fractie wordt buitengeslo ten en tenslotte de meest geschikte kandidaten naar voren schuiven. De KVP denkt er precies zo over. Me vrouw Van Gent: 'Ook wij vinden eer lijke en verantwoord opgestelde ver- kiezingsprogramma"s met duidelijke beleidsprioriteiten belangrijk. Op ba sis van de verkiezingsuitslagen zal door goed overleg een beléidspro*. gramma moeten ontstaan. Van dit over leg mag geen groepering binnen de raad (in feite binnen de bevolking) bij voorbaat uitgesloten zijn. Op deze wijze zal het niet nodig zijn dat ver kiezingsbeloften achteraf steeds weer moeten worden verdoezeld of verge ten en de kiezers het frusterende ge- vpel hebben, bedrogen te zijn en uit eindelijk toch gemanipuleerd te wor den, als dat de politici bij nader in zien beter uitkomt.' De WD spreekt zich onomwonden uit voor een afspiegelingscollege. Ma dera lonkte duidelijk naar de hand van de PvdA en herinnerde mevrouw Venneule afgelopen week aan haar uitspraak van vorig jaar, dat de WD aan de winnende hand is en daarom wellicht een belangrijke gepsrekspart- ner zou kunnen zijn bij de college vorming. Overigens zei mevrouw Ver- meule toen dat de samenwerking met de 'Partij van Wiegel' haar vrijwel uitgesloten lijkt Madera vroeg haar uitdrukkelijk naar de term vrijwel, waarop mevrouw Venneule repliceerde dat de PvdA al tijd voor een gesprek open staat en ook voor de VVD de deur op een kier laat staan. 'Overigens moeten wij de landelijke verhoudingen niet uit het oog verliezen en daarom valt het ons moeilijk met de VVD in één college te gaan zitten.' Hofman (D'66) is het niet eens met het verwijt van de PCG dat een min derheid in de raad bij een progressief program college buiten spel komt te staan. 'Het is altijd mogelijk om ook als fractie die geen vertegenwoordiger in het college heeft invl.ed uit te oe fenen. Dat kan straks ook als er een progressief program-college achter de tafel zit', zo merkte hij tijdens de be grotingsdebatten op. Aan gespreksstof zal het de komende maanden in en om de Vlaardingse raadszaal bepaald niet ontbreken. KRIMPEN AAN DEN IJSSEL Tij dens de vergadering deelde voorzitter F. A. Bulder mee, dat de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. Vrolijk, 21 januari een werkbezoek zal brengen aan Krimpen aan den IJs- sei. Verder kon hij meedelen dat zijn gesprek met de directie van de T.P. had geresulteerd in hst feit, dat van daag zeven extra bussen zouden wor den ingeschakeld in de spitsuren van 's morgens zeven tot negen uur. Van deze zeven zouden er vijf leeg ver trekken vanaf het busstation. Ook zou men trachten tot een sprei ding te komen door hijvoorbeeld de schooltijden te veranderen en de win kels wat langer open te houden. Van af. 's middags vier uur zouden de T.P.- bussen vanuit Rotterdam doorrijden tot aan de Vijverlaan. Tevens zal men. bekijken of het nodig is bij het bus station extra rekken voor fietsen te plaatsen. 'Met-öp verkoop van grond aan Widék CV en VOFWK ging de raac! akkoord, al' vond de heer Cleton (D'86) het ■niet consequent, dat de prijs van 74 tot 70 gulden per vierkante meter verlaagd was en nu de aanvullende kosten voor rekening van de gemeen te kwamen. Voor de busbaan op de Provincialeweg is een busweggetje no dig. Hiervoor werd een krediet gevraagd van 66.000 gulden. De heer G. Bakker (soc.) zag graag, dat déze zaak aange houden werd tot na 7 januari. Drs, R. Bakker (PvdA) vond het on- derheien van dit weggetje onnodig en zag dit als een perfectionisme van Rijkswaterstaat Wethouder Douwes (D'66) zei, dat Gedeputeerde Staten geen vergunning zal geven voor de busbaan als dit weggetje niet onder heid werd, temeer omdat de hele Pro- vincialèwcg dit ook is en Gedeputeer de Staten anders een gevaarlijke ver zakking vreest De drie leden van de onafhankelijke socialistische fractie waren tegen het opheffen van de voetgangersoversteek plaatsen aan de Koekoekstraat én de Nachtegaalstraat en wilden nieuwe bij de dr, Blomsingel. De heer Van Bechtum (soc.) wilde nog oversteekplaatsen van de Midden- weteringflat over de Aalberslaaii naar de Koekoekstraat Over het plan van het college om te komen tot de aan leg van een centrale antenne-inrich ting stelde de heer Vermeulen (SGP) vragen. 'Houdt dit in, dat de kijker meer sta tions kan ontvangen en wat is de con sequentie voor degenen die niet mee willen doen, moeten die toch meebe talen? Wethouder Goudriaan (CH) zei, dat er inderdaad meer stations te ontvangen zouden zijn en dat het be stuur verdere details zal uitwerken. JDe heren G. Bakker (soc.) en Van Brederode (KVP) zullen zitting krij gen in het stichtingsbestuur van de CHU ROTTERDAM In de Oude Kerk aan de Charloise Kerksingel wordt donderdag 20 december, des avonds om kwart voor acht, een kerstzanga- yond gehouden. Medewerking verleent de koninklijke zangvereniging 'Rotte's MJatmepkoor'^^pder i leiding/ van,,Jos Vrankeri. Het 'orgel bespeelt de "heer A. Verrijp en de trompet Gert van der Meer. De leiding heeft ds. J. Ver maas. Er is veel plaats ingeruimd voor samenzang. ROTTERDAM Het 'Vreewijks Kerkkoor' geeft vrijdag. 21december, des avonds om' kwart over acht, een kerkeoncert in de Vredeskerk aan de Leede. Medewerking verlenen het Dordts Kamerorkest, Clara Zietse (so praan), Henk de Buck (bas) en Henk Heihs (orgel). Er worden werken uit gevoerd van Bach, Telemann en Handel. Het geheel staat onder lei ding van dirigent Bram Sintnicolaas. HOEK VAN HOLLAND Op zater dag 22 december, des avonds om 8 uur in de hervormde kerk, geeft de chr. gemengde zangvereniging 'Hosan na" een kerstconcert onder leiding van dirigent Tiemen Ottink. Er is een gevarieerd programma samengesteld. Medewerkenden zijn Nepltje* Marbus, sopraan, Piet Kraak, orgel en een klein orkest. MAASSLUIS Op het orgel van de Grote Kerk geeft Feike Asma op sa terdag 22 december, aanvang 20.15 uur, een kerstconcert. Een aantrekke lijk programma is samengesteld. Er worden werken uitgevoerd van Jan Zwart, Bach, Guilmant en Dupré. ROTTERDAM In de Rotterdamse Orgelweek bespeelde donderdagavond Doelenorganist Arie J. Keijzer het nieuwe Laurensorgei onder overweldi gende belangstelling. Hij begon met zijn specialisme, Bach: de Partita di verse sopra 'Sei gegrüsset', een reeks variaties, waaronder enkele van de koenste en harmonisch meest interes sante, die uit 's meesters pen vloei den. Keijzer demonstreerde er meteen de vele mogelijkheden van het orgel mee met een grote doorzichtigheid en met een goed tot hun recht komen van de diverse stemmingen. Toen kwam een ander specialisme van deze organist aan de beurt: de improvisa tie, Eerst vier, door de advent geeste lijk verbonden koraalbewerkingen. ROTTERDAM De jaarlijkse kerst zangdienst in de Laurenskerk wordt dit jaar'gehouden op zaterdag 22 de cember, des avonds om 8 uur. Aan de ze dienst werken mee: ds. N. Kleerma ker, medidatie, Reinata Heemskerk, solozang, het chr. gemengd koor 'Deo Cantemus', de organisten Johann Th. Lemckert, Jan van Weelden, Harry Scvenster met zijn kwartet en leden van het Radio Omroeporkest. Dirigent is:' Arie Pronk; Dè kerk is voor' dêzfe gelegenheid met kaarsen verlicht. ROTTERDAM De Stichting Orgel centrum zal op de morgen van tweede Kerstdag in de grote zaal van 'De Doelen' weer het traditionele kerst concert geven. Uitvoerenden zijn: de hervormde gemengde zangvereniging 'Vox Jubilans' en het jeugdkoor met dezelfe naam uit Waddinxveen. Het geheel staat onder leiding van gastdi- rigent Jan Bonefaas. De organist Fei ke Asma bespeelt het grote Doelenor gel. Hij begeleidt het koor, de samen zang en voert enkele soli uit. Ds.' C. van den Bosch zal een korte medida tie houden. In tegenstelling tot vele andere koren maakt 'Vox Jubilans' een bloeiperiode door. Het ledental is gestegentot 150, zodat, met het jeugd koor mee, een kleine 200 zangers het podium van 'De Doelen' zullen bevol ken. Er wordt een gevarieerd pro gramma uitgevoerd, waarbij ook een belangrijke plaats wordt ingeruimd voor samenzang. zeer persoonlijk en vaak met moderne inslag. In de laatste liet hij de hori zontale trompetter, met de volle laag over de hoofden schallen. Tenslotte improviseerde hij over the ma's van het publiek. Eerst een knap stuk met een gregoriaans motief als cantus firmus in alle liggingen, daar na een vrij opgezette passacaglia an een fuga met een ongewoon beweeg lijk, boeiend thema, waarin hij bijzon der knappe dingen deed, zoals het verstrengelen van de twee motieven en het slot met de optorenende afslui ting. De volle kerk was zeer dankbaar. L.O. ROTTERDAM Het laatste concert van de Rotterdamse Orgelweek lever de een schouwspel op, dat nog geen enkele orgelliefhebber in onze stad had meegemaakt: de Laurenskerk af gestampt vol met zo'n 2500 mensen, waarvan een groot deel op de grond zat of stond. Het was niet alleen het nieuwe orgel, dat voor zo'n menigte toehoorders had gezorgd, maar buiten kijf ook het feit, dat de grote Franse organiste Marie-Claire Alain het in- ROTTERDAM: Clcmenshnls: 19.30 Openbare vergadering deelgenieenteraad Charhs: Geb. Middelland: 20 Gewestelijke vergadering PvdA: HOOGVLIET: Vcrengebomv. Oude Wal: 14.00 Bejaarden-kerstfeest door Leger des Heils; ALB LASS EED AM: De Wipmolen: 19.45 Kcr- stavond Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen; Byzaal Ichtuskerk: 20 u Vergadering man- nenverenlging Jachin; liOORDRECHT: Gemeentehuis: 19.30 u Ge meenteraadsvergadering; STRFJEN: Gemeentehuis: 9.30 v.m. Gemeente raadsvergadering VLAARDINGEN: Kerkgeb. Emmastraat 11«: 19.30 u Kerstbfjeenkomst verenigingen ehr. geref. kerk. ROTTERDAM; Stadhuis: 9.00 Openbare ver gadering commissie Haven; 11.00 Idem com missie Soviale Zaken; 12.00 u Carilloncon cert; Hulpbureau C. N. A. Looslaan I: 20 u Openbare vergadering Wijkraad H'berg- Schiebroek; Clemenshuis: 19.30 u Idem com missie Verkeer en Openbare Werken deeige- meenteraad Charlois; Havenstraat 183: 20.00 Idem Wijkorgaan Delfshaven; HEERJANSDAM: Gemeentehuis: 19.30 u Ge meenteraadsvergadering; HELLEVOETSLUITS: Geref. Gemeente: 19.30 De heer J. Kareis. KLUNDERT: Gemeentehuis: 20.00 Gemeente raadsvergadering; OUD-BE1JERLAND: Café-Restaurant 't Vier span: 20.00 Literaire avond. Kunstenaarsk ring Hoeksche Waard; VLAARDINGEN: Sportpark De Vijfslnlien: 20.00 Oudejaarsveiling afd. filatelie v.d. R'damsa Ontspanningsver, Shell; Maranatha- kerk: 20,15 uKerstvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Zuid. strument zou bespelen. Daarvoor wa ren liefhebbers van de orgelkunst ver uit het oosten van ons land en zelfs uit België naar Rotterdam gekomen. Hun moeite werd rijkelijk beloond, want Marie-Claire Alain liet weer dui delijk horen, dat zij tot de grootste organisten van onze tijd behoort. Dat zij zich op alle orgels dadelijk thuis voelt was te horen in het 'Preludium en fuga in c' van Bach, waarvan de grootse pracht de ruimte met een weelde van klanken vulde. Een fraaie tegenstelling werd daarna de milde zangerigheid van het koraalvoorspel 'Nun komm' der Heiden Heiland', eveneens van Bach. Lichtvoetig klonk hierna het voorspel en prachtig de fu ga over de naam Alain, die Duruflé heeft gecomponeerd. Het was geen wonder dat de ovaties niet ophtelden tot er een toegift kwam: 'Wachet auf, ruft uns die Stim- me' van Bach met de melodie in de Spaanse trompetten. Merkwaardig was het, dat de vermindering van de na galm van ruim twee seconden tot. bij na niets door deze mensenmassa -ie klank van dit register prachtig mild maakte. G. M. DERSJANT ROTTERDAM Er bestond veel be langstelling voor hetKerstconcertdat vrijdagavond in dc,_ Hillegondakerk werd gegeven door liet'HLIIegersbergS Mannenkoor samen met het mannen koor 'Apollo' onder leiding van Jan Lucas, met medewerking van de alt zangeres Reinata Heemskerk en de or ganist Feike Asma. Het koor liet beschaafde, vaak verras send goed genuanceerde zang horen in werken van Schubert, Schreuder, Gruber Stille nacht Distier, Di amant, Adam het bekende Canti- que de Noël met medewerking van de alt Handel Halleluja uit de Messiah en in twee geslaagde stukken van de dirigent zelf. Met haar heldere stem en expressieve voordracht heeft de zangeres veel eer ingelegd met ver tolkingen var. liederen van Bach en enkele Kerstliederen van buitenlandse origine, bekwaam gesecundeerd door Feike Asma die tevens solistisch te besluisteren was in fragmenten van de beide Kerstsuites van Jan Zwart. De avond werd gecompleteerd met sa menzang van 'Hoor, de cnglen zingen de eer' en "t Is geboren het Goddlijk Kind', het laatste met alle medewer kenden. P.V. SCHIEDAM Van de zes cantates, waaruit Bachs Weihnachtsoratorium is samengesteld, heeft het Toonkunst koor, afdeling Schiedam, onder de voortreffelijke leiding van Aad van der Hoeven:de eerste vier uitgevoerd met toevoeging van het beginkoor van de vijfde cantate. De polyfone koren zowel als de talrijke koralen werden mét grote technische beheersing en klankschoonheid vertolkt. Toonkunst Schiedam mag zich gelukkig prijzen met een evenwichtige verhouding der stemgroepen. De grote slagvaardigheid en zekerheid waarmee de koorleden hun partijen zongen was opvallend. De keuze der vocale solisten was be paald gelukkig. De sopraan Trudy Koeleman.. de alt Tony Jaanus-Rebel. de tenor Paul Schotmans en de bas John Brëcheler leverden een belan grijke bijdrage tot het succes van -le ze avond. De orgelpartij was bij Tijn van Eijk, als steeds in vertrouwde handen. Het zeer kleine kamerorkest Arcangelo Corelli bleek kwantitatief (zeker niet kwalitatief) onvoldoende. Dertien strijkers kunnen, hoe voort reffelijk ook in hun spel. niet tegen een groot koor en ankele koperblazers opspelen. Dat de keuze op dit uitste kende, maar voor deze uitvoering veel te kleine ensemble is gevallen,, zal wel een financiële achtergrond hebben. De houtblazers kwamen aanvankelijk wat minder goed voor de dag, maar herstelden zich in de loop van de avond. Zeer mooi klonk de obligaat vioolpartij van je aanvoerder in de il- t-aria 'Schliesse mein Herz'. De koper blazers- weerden zich uitstekend. Al met ai een zeer, geslaagde, uitvoering in een praktisch 'geheel bezette St- Janskerk. W.H.WOLVEKAMP SCHIEDAM In de goed gevulde Gereformeerde Kerk aan de Westvest heeft zaterdagavond het Christelijk Mannenkoor 'De Verenigde Zangers' uit Barendrecht een Kerstconcert ge geven. Dit. zeer grote koor heeft on der de rustige, maar toch inspireren de leiding van Gé van der Beek fraaie zang laten,horen met een grote homo geniteit, een gevoelige nuancering en een meeslepende voordracht. Opval-, lend was het zeer fijne pianissimo, ook van de hoge tenoren. Uiteraard bestond het programma van dit koor geheel uit Kerstliederen. Het was aar dig om te horen hoe de mannen het Catalaanse Kerstlied 'Canso de Nadar heel wat breder en zwaarder zongen dan het kleine Jeugdkoor dat onder leiding van Aad Kool deed. Ook andere liederen zong dit koortje zuiver en expressief. Dirk Jansz. Zwart begeleidde waar nodig de zang op het orgel en liet zich als een zeer muzikaal en meeslepend solist horen in een levendige mars op het thema van Handel 'Heft op uw hoofden' van Guilmant, in de kostelijke 'Variaties op een Kerstlied' van Daquin en in gedeelten uit je 'Suite Kersfeest' I en II van Jan Zwart. G. M. DERSJANT ROTTERDAM Enkele tientallen Rotterdamse taxichauffeurs hebben za terdagavond rond middernacht de Coolsingel met hun auto's geblok keerd uit protest tegen het feit, dat de wagens nergens in Rotterdam kon den worden voorzien van LPG-gas. Rond half twaalf was volgens de de monstrerende chauffeurs in heel Rot terdam maar een benzinestation open en dat station bleek geen gas meer: in voorraad te hebben. De actie werd gebroken door chauf feurs van taxi's, die op dieselolie rij den. Zij vonden dat hun werk - er was zaterdagavond laat in Rotterdam een overstelpende vraag naar taxi's - door de demonstrerende collega's te veel werd gehinderd en slaagden er in de actie te doen verlopen. ROTTERDAM In de nacht van donderdag op vrijdag heeft de politie de 20-jarige automonteur J. F. C. uit Rotterdam aangehouden. Hij werd op heterdaad betrapt bij een inbraak in een sigarettenzaak aan de Taselaar- straat. Een tweede dader wist te ont- komen.. De twee marnen liepen, toen de póli- tie hen betrapte, naar het magazijn achter de winkel en probeerden té ontvluchten door dwars door een gro te ruit te springen. Nadat de politie een waarschuwingsschot had gelost, kon C. worden aangehouden. In een bestelauto, die het tweetal ge bruikte, vond de politie een Iade met 14 polshorloges, twee étuis met aan-: i'-i stekers en een doos met RET-tram- kaarten, afkomstig uit de winkel. Twee kartonnen dozen, gevuld met si- •- garetten en aanstekers waren al klaar- gezet om mee te nemen. - v '- V* ROTTERDAM Onder auspiciën van de Vereniging Vrienden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest zal. op woensdaR 19 december een kamer- w muziekuitvoering, worden gegeven in de repetitiezaal van De Doelen,-'aam. vang 20.15 uur. Tevoren wordt de jaarvergadering van de vereniging gé- houden. Medewerkenden aan het pro-: gramma zijn het Rotterdams Philhar monisch Koperensemble met een reeks solisten. Uitgevoerd worden werken van Gregson, Horovitz, De bussy, Strawinsky en Poulenc." SPIJKENISSE In de nacht van vrijdag op zaterdag werd uit een van de loodsen van Van Genderen's Bode dienst te Spijkenisse acht dozen vuur werk gestolen.'Ook werden cassette bandjes meegenomen. Omdat het vuurwerk voor onbekenden op een Onvindbare plaats stond, moest de da der haast wel onder de werknemers worden gezocht. De gemeentepolitie Spijkenisse schakelde de hulp in van Rotterdamse collega's. Zaterdagmiddag,, kon de 16-jarige jongen P.W.; -uit Hoogvliet worden aangehouden. HIJ bekende dat hij dezelfde dag samen met een 15-jarig vriendje het vuur werk had gestolen. PERNIS Op de avond voor eerste kerstdag (maandag 24 december) or-' ganiseren de plaatselijke evangelisa- tiecommissies een volkskerstzanga- vond in de kantine van het scheepsre- paratiebedrijf Niehuis en Van den Berg aan de Pastoriestraati Aan deze samenkomst, die om negen uur des avonds begint, zal medewerking wór den verleend door het kinderkoor rn de muziekvereniging O.B.K. De ver bindende teksten spreekt ds. G. H. W. Pflaum, predikant van de baptistenge meente. v m.- t Vijf Alblasserdamse koren geven op zaterdag 22 december, 19.30 uur, ee' Kerstconcert in Grote Herv. Kerk Alblasserdam. Medewerkende kr zijn het Aiblasserdams Chr. Mannen koor, bet Chr. Gem. Koor Egberts Vocaal Ensemble, het Aiblasserdams Chr. Jongenskoor Tonica, de Chr. Gem. Zangvereniging De Lofstem en het Chr. Kinderkoor De Lofstem. Solisten zijn Jaap Hunze, bariton, Fransje de Visser, fluit, Olphaert den Otter, hobo, Marinus v.d. Hoorn, trompet en Cor de Haan, or gel. Alle koren zullen naast een in dividueel optreden tezamen het 'Groot Gloria' zingen. Vrijdag 21 december zal het jeugdcentrum 'Door Eendracht Sterk' zijn eigen clubgebouw betrekken. O In de groep 9, 10, en 11-jarige van de jeugdmuziekwedstrijd heeft Frank Uittenbogaard uit Papendrecht de eerste prijs gewonnen. Peter van Arum uit Krimpen aan de IJssel won de eerste prijs in de groep 12, 13 en 14-jarigen en in de groep 15, 16 en 17-jarigen werd Kees van Dijk uit H.I. Ambacht eerste. De jury prijs ging naar Victor Koppelaar uit Sliedrecht. Op zaterdag 12 janua ri geeft de Gem. Zangververeniging Toonkunst het Nieuwjaarsconcert in het Cultureel Centrum de Wipmo len. Medewerking wordt verleend door het Chr. Kamper Mannenkoor. Dc SAG in Alblasserdam wil als contactadres optreden voor mensen die gezamenlijk op en neer kunnen reizen naar bijvoorbeeld Rotterdam. Dit in verband met de benzine-be- sparing. Bij 't bureau aan de Cor nells Smitstraat 24A, tel. 018594738 kunt u naam en woon- en werk adres opgeven én de tijd waarop u dagelijks met werken begint en ein digt. De raad van Alblasserdam heeft zich deze week gebogen over de begrotingsvraagstukken. Tijdens de algemene beschouwingen wees de heer Th. W. van den Akker (CHU) op de starheid van het college van B. en W. Door enige soepelheid van die zijde zou volgens hem de Alblas serdamse raad het schoolvoorbeeld kunnen zijn van een goed gesmeer de democratie. De financiële positie van Alblasserdam zag er volgens verscheidene fracties nogal somber uit. De kwade dag van een niet slui tende begroting is nu aangebroken, maar gelukkig zijn er nog reserves. De kademuren van de Havendijk in Gorkum een slepende kwestie kunnen nu worden verbeterd. GS van Zuid-Holland zijn akkoord ge gaan met krediet, dat de gemeente raad voor dc herstelwerkzaamheden beschikbaar heeft gesteld. In mei 1970 werd door de raad een voorstel aangenomen om de bouwvallige mu ren langs de Havendijk te herstel len. Tot uot uitvoering kon niet worden overgegaan, omdat GS von den dat de gemeentelijke financiële middelen daarvoor niet toereikend waren. Toen er in een later stadium wel voldoende geld was, kregen an dere urgente zaken voorrang. Het rijk heeft besloten een extra bijdra ge te verlenen in de meerkosten van de drie rolstoel-woningen in de ser viceflat die bij het Piazza Center wordt gebouwd. Het gaat om een be drag van 1883, wat 20 procent is van de kosten die gemaakt moeten worden om deze woningen geschikt te maken voor haar bewoners. De LOM-school in Gorkum kan worden gebouwd. GS hebben laten weten geen bezwaar te hebben tegen het beschikbaar gestelde krediet van twee miljoen gulden. De LOM-school die in Wijdsehild zal verrijzen, is bedoeld voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. Deze eer ste volwaardige LOM-school in Gor kum, waar in totaal 96 kinderen kunnen worden geplaatst, kan in september in gebruik worden geno men. Het wordt een vieugel-school. waar zowel bijzonder als openbaar onderwijs in ondergebracht zijn. Op Tweede Kerstdag geeft Frans van Tilburg in de Geref. Rehoboth Kerk aan de Gasthuisstraat in Gor kum een orgelconcert, aanvang 19.45 uur. Hij speelt werken van Zwart, Bonefaas, Bach en Guilmant. Kerken, verenigingen en andere in stellingen hebben zich in het verle den beijverd om plaatselijke bejaar den en langdurig zieken een Kerst attentie te bezorgen. Het resultaat hiervan was, dat sommigen dubbel werden bedacht, terwijl anderen niets ontvingen. Dit werk zal nu worden gecoördineerd en de volgen de regeling is uitgewerkt: de Gere formeerde Kerk en de Ned. Her vormde Kerk Kinderdijk nemen hun leden voor hun rekening.-De Ned. Hervormde Kerk-dorp eveneens, doch met dien verstande dat alleen bejaarden van 70 jaar en ouder wor den bedacht De overige beiaarden en langdurig zieken nemen de L. en N. Smits stichting, het Rode Kruis, het Groene Kruis en de Sportvereni ging voor hun rekening. De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen ver zorgt de attenties. Drie essen en een lindeboom zijn geplaatst in het winkelcentrum Planetenlaan. Deze bomen hebben de gemeente bijna 3800.- gekost De gemeente -hoopt dat ouders er op zuilen letten, dat hun kinderen niet aan de kostbare, takken gaan hangen.-

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 3