Pover Sparta kan het Amsterdammers dit keer nauwelijks moeilijk maken: 1-2 'Deskundigen' als leken NEC weer in aanval Roda laat kansen onbenut eerste divisie Johan Cruijff weer Graafschap verdient méér Joegoslavië wil wk-duel later Trainer Joop Brand: 'En nu thuis nog' MVV komt met gelijk spel (1-1in Doetinchem goed weg TROÜWK^VRTEÏ iDOM>EROAiG 27 DECEMBER 1973 SPORT T17/K17 Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Vorig seizoen, toen Sparta nog uit een eveirr«htig eri zelfbewust elftal bestond, verrasten de Rotterdammers de voet balnatie met een 31 overwinning op Ajax; mèt Johan Cruijff. Dat opzienbarende resultaat gaf de équipe van trainer Leo Steegma/, zó veel impulsen dat het tot in de slotfase van het competitiegebeuren betrokken was bij de strijd om de eerste plaats die uiteindelijk door ,fC Twente werd geclaimd. Voor Sparta een teleurstellende ontwikke ling, die nog altijd zijn naweeën heeft. Sparta wil zo spoedig mogelijk terug naar de sub-top, maar gebrek aan kwaliteit staat dat streven in de weg. gëÉIiSil Met een omhaal scoort Zoltan Varga het eerste doelpunt voor Ajax. In hét midden Arnold Mühren, rechts Stef Walbeek. RICHARD MATTHIJSSE Ruud. Krol in duel met Spartaan Stef Walbeek. Van onze sportcorrespondent GRONINGEN 'En. nü thuis nog'. Met het uitspreken van deze woorden uitte AZ'67-trainer Joop Brand de vurige wens, dat zijn manschappen in de toekomst er in zullen slagen de prestatiecurve ook in Alkmaar te laten stijgen. Of dat na de thuisnederlaag tegen achtereenvolgens FC Amsterdam en FC Twente voorlopig een uto pie blijft, moet nog worden afge wacht, een feit is het wel, dat AZ op vreemde bodem tot onver wacht grote daden in staat is. Eddie Schaafstra doelpunt IS Éiliii De financiële situatie van de club wordt jaarlijks zo -gelijker. Het ge rucht dat Willy Xreuz, de meest bege nadigde speler die de Rotterdammers op dit moment in hun gelederen heb ben, aan liet eind van het seizoen zal moeten worden verkocht om door een dergelijke transactie weer een jaar be taald voetbal te kunnen bedrijven, wordt steeds sterker. Vandaar ook dat Sparta gisteren in de hiernieuwde confrontatie met Ajax (1-2) er alles aan gelegen was. om voor de zoveelste maal te trachten via een gunstig re sultaat uit zijn financiële lijdensweg te komen. Ruim 24.000 toeschouwers achtduizend minder dan aan het begin van de competitie was begroot bevolkten Spangen, maar of zij dit seizoen opnieuw de weg naar het kas teel zullen vinden, valt ernstig in twijfel te trekken. Daarvoor bood Sparta-Ajax të weinig sensatie, kende het duel te weinig hoogtepunten, was er van een vinnige ontmoeting de uitstekend leidende scheidsrechter Leo van der Kroft blies slechts veer tien keer voor een overtreding van de thuisclub te weinig. PERSOONLIJKHEID In de eerste helft werd er ronduit matig gespeeld, maakte Ajax zijn faam nauwelijks waar en worstelde Sparta zich volgens het geëikte pa troon van de laatste maanden naar het rustsignaal. Het team van Sparta, het is deze competitie al vele malen Van ome sportredactie AMSTERDAM De zogenaam de deskundigen, die .wekelijks voor de vervangende uitslagen bij de sporttoto zorgen, blijken Joch niet zo deskundig. Kort ge leden vergaloppeerden de onbe kende heren zich al opmerkelijk door voor een serie afgelaste duels de meest merkwaardige voorspellingen le doen, dit keer kunnen 'hun activiteiten aan.de 'waarheid' getoetst worden. Het gisteren gespeelde programma in de ere- en eerste divisie zou oorspronkelijk op 2 december gespeeld worden. Door de slech te toestand van de terreinen werd het programma toen in zijn geheel verschoven. Wèl draaide de sporttoto via de ver- Vangende uitslagen. Van de toen opgegeven eentjes, twee tjes en drietjes bleken er nu maar vier goed. Dat schamele resultaat werd bereikt door het goed voorspellen van Roda JC- Haarlem (3), Co Ahead-FC Twente (2), WageningenFSC (1) en FC Dordrecht-Heeren veen (3). Een formulier om snel te verscheurenDe 'deslcundi- gen' kunnen zich beter 'leken' noemen. NIJMEGEN NEC is er ook niet in geslaagd de tweede belangrijk'- wed strijd binnen drie dagen in een over winning om te zetten. Net als tegen Haarlem leden de Nijmegenaren een nederlaag. Dat zou-beslist niet nodig zijn geweest als NEC met name in de eerste helft, toen er zeker niet slecht gespeeld werd. wat zorgvuldiger met de kansen waren omgesprongen. Nu werden diverse goede mogelijkheden verprutst. NEC kreeg al na drie mi nuten een fikse tegenslag toen Vreij sen uit een voorzet van Smits via de paal raak kopte. De thuisclub raakte er echter niet van onder de indruk en bleef het accent op de aanval leggen. Middenvelder Kamps had twee minu ten na het doelpunt van NAC bepaald pech toen hij zijn kopbal tegen de lat zag belanden. Ook Van Deinsen, Eoe- venberg en Jan Peters bleken niet in staat goede kansen in een doelpunt «n te zetten. Dat lukte NAC's spits Smits wei, via een strafschop die werd toegekend door scheidsrechter Weerink omdat Gerritsen binnen de beruchte lijnen Brouwers neerlegde. Nog voor de rust mocht ook NEC via de witte stip inschieten, maar Kamps vond de Bredase doelman De Jong op zijn weg. In de tweede helft kreeg de wedstrijd pas een opleving toen NEC toch via Kamps tegenscoorde, maar wat de Nijmegenaren er in de slotfase ook aan deden om de gelijkmaker te bewerkstelligen, NAC, met voor het eerst sinds anderhalf jaar Daan Schrijvers weer in de gelederen, hield stand, NECNAC 12 (02) 3. Vreijsen 0—1. 32. Smits (strafschop) 02. 76. Kamps 12. Scheidsrechter Wecrink. Toeschouwers 2500. NEC: Sobczak, Jo Peters, Kornelis. Gerrit sen, Mellaard: Jan Peters, Kamps, Jtarijms- sen: Hoevenberg. Van Deinsen, G-erdsen (Prievrei. NAC: De Jong: Blom, Deimotte, Schrijvers, Bakker; Vermeulen. Bouwmeester, Quaars: Vreijsen. Brouwers, Smits. geconstateerd, moet het van werklust en bezieling hebben, zodra echter fac toren als intelligentie en vakman schap in het geding zijn, valt de ploeg door de mand. Sparta, de wedstrijd te gen Sparta benadrukte dat nog eens ten overvloede, heeft hoognodig een persoonlijkheid op het middenveld nódig, die voor wat meer rust en evenwicht kan zorgen. Chris Kronshorst is in elk geval die man niet De NEC-er vervulde giste ren een onopvallende rol en werd te gen het einde zelfs vervangen door Van Staveren. Trainer Knobel van Ajax, die achteraf verklaarde dat hij met de nodige angst en zorg naar Rot terdam was afgereisd, had door de ab sentie van Keizer (een zware verkoud heid) en Mulder (hij «?as aan een week rust toe) Steffenhagen en Varga in de basisopstelling opgenomen. Een beslissing die de Ajax-trainer als volgt motiveerde: 'Ze staan beide vol komen onbevangen tegenover het Ne derlandse voetbal en wisten ook niet dat Ajax het hier vorig jaar zo ver schrikkelijk moeilijk heeft gehad. Ze konden daarom rustig, zonder com plexen spelen'. VOLDOENDE Knobel zal in elk geval zijn besluit geen moment hebben betreurd. Stef fenhagen haalde als linksbuiten ruim schoots een voldoende en Zoltan Var- ga strooide als spits voortdurend in telligente glaszuivere passes rond. Varga scoorde tien minuten na rust ook op schitterende wijze via een schaarsprong een eerste Ajax-doelpunt na een onnavolgbare rush van Stef fenhagen,: die in de omgeving van de middellijn de bal in ontvangst had ge nomen van Arnold Mühren, die zijn broer Gerrit had vervangen. Deze moest met een lichte hersenschudding KERKRADE Als je tijdens een tachtig minuten durend offensief niet één doelpunt kunt maken dan verdien je niet te winnen. Dit geldt voor Ra- da JC dat tegen Haarlem dicht bij de eerste thuisoverwinning was, maar de bal niet tussen de, palen kreeg. Het dichtst bij een treffer was ex-Haar- lemspeler Gerrie de Goede vlak voor de rtist Hij verscheen vrij voor doel man Lelieveld, maar schoot tegen hem op. Toen hij in de tweede helft wéér een mooie kans onbenut liet, verving trainer Hollink, hem door Langenhuizen. Maar. die deed. het al niet beter. Langenhuizen kopte in vrije positie langs Lelieveld, maar recht tegen De Haan op. Toen Bish ook nog faalde waren Roda's kansen tegen een overigens rustig en be kwaam verdedigend Haarlem verke ken. Aan de andere kant kreeg de de buterende doelman Bram Ceiiman (ex-Feyenoord) nauwelijks enig werk van betekenis. RODA JC-HAARLEM 5—0 Scheidsrechter: Vervoert. Toeschouwers: 8.000, RODA JC: Geilman: Broefcs. pfeiffer. Dijk stra, Blatter; Advocaat, orrenmajis. De Goede i Langenhuizen)Meuser, Bish (Van Leeu wen), Koervet. HAARLEM: Lelieveld; WenttnTt, Marijt,- Van Duivenbode, Hoebtn; De Haan', Van de Aar, Vosmaer; Boszhardt. Sadek, Van den Berg. r.n BELGRADO De Joegoslavi sche voetbalbond heeft de inter nationale voetbal federatie (FI FA) verzocht de beslissingswed strijd tegen Spanje voor de zes tiende plaats in het toernooi om bet wereldkampioenschap 1974 nader vast te stellen na 1 maart 1974. Oorspronkelijk had de FIFA als speeldatum 16 ja nuari aangewezen. Vasa Stojko- vic, secretaris-generaal van de Joegoslavische bond, heeft na een besloten ritting van het be stuur verklaard dat Joegoslavië niet op de door de FIFA voor gestelde datum kan spelen in verband met de winterstop die dat land kent De FIFA had vo rige week in Zürich bepdald dat beide teams vóór 4 januari tot overeenstemming dienden te ko men met betrekking- tot de speeldatum. vervolg van T13/K15 uitvallen. Varga bereidde later ook het tweede doelpunt van de Amster dammers voor door de bal heel luch tig -naar Mühren te sturen, die met een prachtige omhaal Doesburg pas seerde, terwijl de rest van de Sparta- verdediging zich volledig op Arie Haan concentreerde. Het was de periode dat Ajax eindelijk zijn afwachtende houding liet varen en het gevarieerd voetballende Sparta tot wanhoop bracht. Trainer Knobel: 'In de eerste helft waren er wat aan passingsmoeilijkheden. Steffenhagen is in tegenstelling tot Piet Keizer een man die vaak diep gaat, maar dan moet er ook een beslisende pas ko men. In de tweede helft begreep ie dereen dat bij Ajax en toen was het voor ons snel een bekeken zaak'. TE LAAT Dat Kowalik kort voor het einde ge klemd tussen Suurbier en Hulshoff op fraaie wijze Sparta op 2-1 bracht, ge beurde in een tè laat stadium om Sparta's hoOD op een gelijke score enige grond te geven. De Rotterdam mers zouden dat overigens ook niet hebben verdiend, want doorlopend lie pen zij zich vast in de Ajax-verdedi- ging die in het eerste bedrijf éénmaal in moeilijkheden kwam, toen Kreuz een duel met Hulshoff won en zijn inzet via het been van Blankenburg over het doel van Wever caramboleer de. Ajax imponeerde In die periode evenmin al was het via Arie Haan (tegen de paal, Hulshoff alleen voor Doesburg) en Johnny Rep (tegen de lat) heel wat gevaarlijker. Niettemin leek Sparta de zaken rede lijk onder controle te hebben, maar zodra de Rotterdammers de aanval zochten, gebeurde dat zó onsamenhan gend, gejaagd (Meutstege, Van der Veen) en zó doorzichtig (Heijerman. Kowalik) dat er bij voorbaat weinig perspectief op een doelpunt inzat. Sparta-trainer Leo Steegman: Toch vind ik dat wij in rijn totaliteit niet slecht hebben gespeeld. Het eerste doelpunt had nooit mogen vallen. Steffenhagen kreeg een zee van ruim te en Varga stond volkomen vrij. Je kon direct na dat doelpunt merken dat dat zijn weerslag had op het spel. We moesten toen wel enige risico gaan nemen'. UITZICHTLOOS Voor Sparta is de situatie zo langza merhand uitzichtloos geworden. De 9- 1 overwinning op MVV, twee weken geleden, leek de voorbode te worden voor een krachtig herstel, maar de 1-0 nederlaag zondag tegen Go Ahead heeft de wisselvalligheid' van het team weer eens aangetoond. Ajax was ie laatste strohalm waaraan de équipe van Steegman zich vastklampte. Het- seizoen is door een overwinning op de Amsterdammers nog te redden, zo re deneerde men. Nu ook die hoop de bodem is ingeslagen, staan Sparta sombere tijden te wachten. Want het valt niet aan te ne men dat Spangen dit seizoen, zelfs tegen Feyenoord niet, nog een uitverkocht huis te zien zal geven. 'En als er, zoals vandaag, eens pu bliek komt, heb je er nog niets aan. Het juicht alleen voor Ajax en voor de rest is het muisstil', aldus een te leurgestelde' manager Ab Lam voor wie zo zoetjes aan de tijd aanbreekt naar een andere werkkring om le zien. SPARTA-AJAX 1—(0—0) 55. Varga O—l, 74. Arnold Mühren O—2. 88. Kowallte 1—2- Scheidsrechter: Va O der Krolt.' Toeschou wers: 24.500. SPARTA: Doesburg; Vermelcer, Ter Horst. Walbeek, Visser; Van de Veen. Kronshorst (Van Staveren), Meutstege; Kowalik, KreuiU, Heijetman. AJAX; Wever; Suurbier, Hulshoff, Blanken burg. Krol: Gerrie Mühren (Arnold Mühren), Neeskens, Haan; Steffenhagen, Varga, Rep. AZ onverwacht simpel langs FC Groningen Illustratief daarvoor was de uitlating van 'Suikeroom' Molenaar die voor de aanvang van de wedstrijd tegen FC Groningen liet weten met een gelijk spel tevreden te zijn. De realiteit was, dat de Noordhollanders na de rust heel gemakkelijkd e verdiende 20 overwinning naar zich toetrokken. In feite had AZ aan een paar gevaarlijke counters genoeg om die - niet ge programmeerde - volle winst te reali seren. In de 68ste minuut doelpuntte Eddy Schaafstra uit een hoekschop van de voor de geblesseerd geraakte Wolfgang Frank ingevallen Adrie Ho- i gesteger en elf minuten voor tijd ver grootte Kristen Nygaard die voor sprong vanaf de penaltystip. Een overtreding van FC Goningen - verde diger Henk Oosterwold tegen Hooge- steeger vormde aanleiding tot die te recht toegekende strafschop. AZ verdiende zijn overwinning op grond van een betere spelopvatting, een sterker bezet middenveld en een goed georganiseerde verdediging. De Alkmaarse ploeg manifesteerde zich zelfs als zo een grote eenheid, dat de thuisclub in wezen geen enkele reële scoringskans kreeg. Wellicht was dit feit er de oorzaak van, dat het duel te vaak ontaardde in een grimmig voet balgevecht. Al moet daaraan worden toegevoegd, dat ook AZ niet altijd vrijuit ging. Verdediger Hans Mo! kreeg zelfs een gele kaart van de niet overtuigend fluitende scheidsrechter Hoppenbrouwer. FC GRONINGEN-AZ '67 0-2 (0-0) 88. Schaafstra 0-1, 7B. Nysaard (strafschop) 5-2. Scheidsrechter Hoppenbrouwer. Toeschou wers 6500. I FC GRONINGEN: Nordslrüm, Jensen, Oost». tT: 1,1'!T','woid, Schipper, Eimers, Bloemberg, Horen- HjflÉBM kamp. Van der Heide, Bos. Gritter, O Wen- burger (Timmermans). AZ '67: Vooys. Mol. Meijer, Vonk. De Vries. Nygaard, Kist, Wildbret, Schaafstra, Frank (Hoogesieger), Vredenburg. Van onze sportredactie PARUS Johan Cruijff is dit weekeinde voor de tweede keer tot Europees voetballervan het jaar uitgeroepen. De oud-aanvaller van Ajax, nu spelend voor het Spaanse FC' Barcelona, verwierf met' grote meerderheid van stemmen de'eer ste plaats in de jaarlijkse verkie zing, die het Franse voetbalweek blad 'France Football' organiseer de, Voetbal journalisten' uit 25 lan den kenden de Nederlander in Spaanse dienst 96 punten toe. Johan Cruijff, die ook in 1971 werd gekozen, dankt zijn uitverkie zing ongetwijfeld voor een groot ,deel aan zijn optreden van de laat ste twee maanden bij FC Barcelo na. Door zijn kómst immers werd het tot dat moment laag geklas seerde Barcelona uit de mfsqre ge tild en vervulde Cruijff iedere week een hoofdrol in het elftal van Rinus Michels. Hij maakte voor FC Barcelona inmiddels al zes doelpunten. Het elftal staat op de eerste plaats en kan de kampi oenskansen aanstaande zondag aan zienlijk vergroten als'het ook ri vaal Valencia verslaat Deze ploeg wordt getraind door een andere 'Europees voetballer van het jaar', Alfredo di Stefano. Di Stefano en Cruijff zijn tot nu toe de enige spelers die twee keer tot 'Europees voetballer' zijn uitge roepen.'De Spanjaard verwierf de eerste plaatsin 1957 en 1959. Cruijff reageerde uiterst lakoniek op zijn nieuwe uitverkiezing. 'Ik ben er bijzonder gelukkig mee, maar er zijn zoveel goede voetbal lers in Europa, die er recht op hebben'. Johan Cruijff kent. op de ranglijst echter nauwelijks concurrentie. De doelman van Juvenilis en' het Itali- —2-1 ,7 TJ^- aanse nationale elftal, Dino Zoff, eindigde op de tweede plaats met een achterstand van maar liefst 49 punteii Twee spelers van het Westduitse Bayem München en aanvoerder Franz Beckenbauer ein digden als derde en vierde met respectievelijk 44 en 30 punten. Het vervolg van het klassement is: 5. BiUy Bremmer (Leeds United) 22 punten, 6. Kazimirz Deyna (Le- gia Warschau) 16 punten, 7. Euse- bio (Benfiea) 14 punten, Gianni Rivera (AC Milan) 12 punten, 9. Ralf Edström (PSV) en Günther Netzer (Real Madrid) 11 punten. De Ajacied Barry Hulshoff staat met twee stemmen ex eaquo op de negentiende plaats. Hij deelt die met de Zweed Sandberg van Kai- serslautem, Kreische van Dynamo Dresden en Moore van West Ham. VOLENDAMPEC 0—3 (61; —34, Stoffel» 0—1, 80. Stoffels 0—2, 81. HésKamp 0-3- ScHeMsreciiter: Van Dijken. 20Ö0. Een wederom aanvallend Voletxiant fteett ro<yr <2e zoveelste keer gefaald. Datiicaj verdedlglnesfouten, die grotendeels op naam van jMterverdediger 'Sier. kwamen, ztrg PEG 7:}d schaarse uitvallen anet treffers nermma. Aan de Volendamse kant wisselden pech en onkunde z'.ch af: Dick Bond. Jack Hoógtand - en- 'Sutkere* Jonk faalden in kansrijke, posi ties. Jn het Volendantse doel stond de wak verguisde Jan Visser, die echter nu een goe de .wedstrijd speelde. Drost (PEC) en .De Boer (Volortdatn) kregen een waarschuwing van da rwak leidende Vaat Dijken. VOLEWiJCKERS—SC AMERSFOOBT 1—2 (5— 1) 26. Middelkoop 5—1, 63. De Neeuttg 0i, 78. SehoonewtUe 1—2. Scheidsrechter: Van Eijk. Toeschouwers: 555. *We zijn er aan gewend', becommentarieerde Volewijocers'- secretaris Van Veelen de zoveelste nederlaag van: zijn dub. die ook tegen Amersfoort ver fn de meerderheid was, maar opnieuw een 'afmaker' miste. Reedo In de eerste minuut keerde de paal een zeker schijnend doel punt. Amersfoort kwam aan rijn doelpunten via; counters. FC DORDRECHT-HEERENVEEN 1—1 <M> S. Hoogmoed 1-0, 8T. Haan 1-1. Scheid»- rechtor: Vermeij. Toeschouwers: 3.505. Een schitterend gespeelde wedstrijd van de re Dordrecht dat echter meer dan een genj* spel had verdiend tegetr ©en zenuwachtig spetend Heerenveen. De Friezen hadden in de eerste helft al dik achter kunnen «aan* als Dorjee en Hoogmoed iets beter gericht hadden bij kansen voor eert leeg «oei. Nu word het kort voor tijd geheel tegen de ver houding ln gelijk door Haan. WILLEM II-V1TESSE I—0 (»-0) 73. Ferel- ra 1-0. Scheidsrechter: De Bruijn, Toeschou wers: 4.550. Opnieuw een opzienbarende prestatie van Wi-liem XI,dat nu Vitesse met 1-0 versloeg en ook ditmaal was l»et de ex- VolewdamEpelerr Fereira die de hand had in deze veertiende overwinning. HIJ was de neu ker van het doelpunt voor de thuiectoib. Wil lem II was de gehele wedstrijd door m«r tn de aanvat en bevocht dan ook een juiste .uitslag. Bosveld Icréeie een booking wegens spelbederf. FORTUNA VL.-SW 58 Sjcheidsrechter: Geurens. Toeschouwers: 4.009, Een uitermate spannende derb waarbij de thuisclub tem sterker was en-meer kansen kreeg dan SVV. Bouman en Roodbot misten vele goede kan sen, terwijl Reigersbergen voor open doel miste. Het was tenslotte wel de juiste uits lag, omdat SV V techMxch- iets beter was. EINDHOVEN-FC VW 1—1 (1-1) I«. Wielken» 0-1, 16. Von Ranzow 1-1. Stheidsrechiter: Dntaisnsa. Toeschouwers: 2.000. Een veta sterker Eindhoven heeft tenslotte met een gelijkspel genoegen moeten nemen-tegen eer? zeer defensief spelend VWV Vtooral in de tweede helft waren de 'Eindttovenaren sterk aatrvaUiend. maar het tukte niet. Ook omdat men te traag speelde in de voorhoede. VVV sleepte een onverdiend geöjk. epel 1st de wacht.' HELMOND SPORT-FC DEN BOSCH 1—(»-6> 56.-Cooten. 1-0. Scheidsrechter: Van- Gemert. Toeschouwers: 5.500.' De derby van Noord- Brabaot tussen Helmond Sport en Dern Bosch is door de thuisclub gewonnen. In de eerste helft was het een gelljkopgaande wedstrijd, maar naar gelang de tweede helft verstreek. bioeSc het dat Helmond Sport iets meer te bieden bad. EREDIVISIE Willy van der Kuylen heeft rijn voorsprong op de topscorerslijst van de eredivisie we derom vergroot. De PSV-er nam de ene tref fer van rijn ploeg tegen Telstar voor rijn re kening en etaat nu op 18, Zijn ploeggenoot Rene van de Kerkhof en de Ajacied Johnny Rep bleven op 12 staan. Bij dit duo' hoeft zich gevoegd Nico Jansen (FC Amsterdam). I. Van der Kuylen (PSV) 38, 2I. R. v.d. Kerkhof (PSV), Rep (Ajaz) en Jansen (FC Amsterdam) 12. 5 en 6 EdstrOm (PSV) en Van Veen (FC Utrecht) 11, 7, en. 8. De Jong (Feyenoord) en Van Kooten (Telstar) 9 9 II. G. Mübren (Ajax) Neeskeiw (Ajax) en; Schoenmaker Feyenoord) 8. 12—13. Schnei der (Feyenoord), Ressel (Feyenoord), Lubse (PSV) en Zuidema FC Tmettte) 7, 1618. Krictensen (Feyenoord), Boskamp (Feyen oord) en A. Mühren (Ajax) 6, 1928. Van der Vall (FC Twente), Brokamp (MW), Wll- lim (Telstar). Storm (FC Den Haag), Van Deinsen (NEC). Bos (FC Groningen), Arntx (Go Ahead) en Nygaard (AZ'87) S.' EERSTE DIVISIE De gerenommeerde schutters uit da eerst di visie hebben het er tweede kerstdag bij la ten zitten/Van de eerste zestien op de rang lijst scoorden er welgeteld drie: Hesfeamp (PEC).- dieleider VeenendaaS tot op één punt naderde. Haan (Heerenvee») en De Blaaiïw- CSC Cambuur). 1. Veenendaal (Vitesse) 11, 2. Heskamp (PEC) 10. 35, Bohnen (FSC). Nannlaga (Veendam) en Haan (Heerenveen) 6—10, Boggeveen (Excelsior), Reijgersberg (Fortu- na VI), Hoogendoorn (PEC). Ka reten (Walen- dam). en De Blaauw (SC Cambuur) aBen 7. 1116 G. den Butter (Excelsior). Gram (TC Den Bosch), Bleyenberg (SC Camtxuur), Kreekels (Hetmond Sport), Van der Putten (Helmond Sport) en Posthuma (Eindhoven) 6, DOETINCHEM De Graafschap had tegen MVV zijn krachten beter ver deeld dan afgelopen zondag, maar reikte wederom niet naar winst. Dit maal hadden de Doetinchemmers die na de. rust tomeloos aanvielen bijzon der veel pech met hun schoten. Paal en lat stonden succes diverse keren in de weg, MW had in de eerste helft het, bes- "te van het spel. Brokamp en Dijkstra domineerden op het middenveld en herhaaldelijk werd De Graafschap weggetikt. Toch was er een levens groot misverstand in de verdediging voor nodig om de Maastrichtenaren aan de openingstreffer te heipen. Zaaier en Koenders liepen elkaar in de weg en daardoor kreeg Pot de ge schikte ruimte om doelman Doorne bosch met een afstandschot te passe ren. De Graafschap, dat conditioneel niet klein te krijgen was, gooide er na rust een flinke schep bovenop. De vervanging van Poulus door aanval lende middenvelder Haar bleek 'een geduchte versterking. Voor de zwaar belegerde veste van doelman Koerver werd het een aaneenschakeling van hachelijke situaties. Deels door te veel gejaagdheid van de Doetinchemmers maar vaak ook door kunst en vliegwerk van de Limbur gers bleef de voorsprong van MW lange tijd ongeschonden (hoekschop pen 17-—4 in het voordeel van de graafschap). Invaller Haar vond uit eindelijk de juiste opening en bracht de alleszins verdiende gelijkmaker op zijn naam. Ook daarna was er. maar een ploeg die zich in de slag begaf. De Graaf schap kreeg echter, geen loon naar werken. Op soms miraculeuze wijze werden zekerschij (ïende -treffers van Koenders, De Jonge en Haar voorkó men. In dit voor het publiek aantrek kelijke en vaak spectaculaire duel kwam MVV goed weg. DE GBAAFSCHAP-MVV 3—1 (6—1) 34. Pot ft—1, 65. Haar 11. Scheidsrechter: Pijper. Toeschouwers9.500 DE GRAAFSCHAP: D' ^rncbosch; Schrei», Van Londen, - {^nders; De Vr^s. Poulus Haar). 4» .'f.ekeraa, De Jong©, Meijers. MW: Koerver: r.ta.un Pleumeekers, Lacrolx, Gray (Koenen.Kersrges, Dijkstra, Pot; Bronfrere, Brokamp, Kramer.

Trouw / De Rotterdammer | 1973 | | pagina 17