m&NlM aar op voor het VIER gewonden door gevaarlijk vuurwerk Obligatie 77175 is f 100.000.- waard OPRUIMING J BALAKS- maakt U het leven ELECTROTECHNISCHE TEKENAARS „Beheers je", zei mijn man, maar ik stond tóch in de kou... Burgemeester drukte vele vele handen... Donderbus in een sigarenwinkel Aanbestedingen Bij vechtpartij gewond Jubilea bij de gemeente Drie gewonden op Pleinweg Vijf pauwen met arsenicum vergiftigd Stichting „Het Nederlandse Ziekenhuiswezen" a. facturiste b. adtuln, kracht (vr.) c. admin. krachten (m. en vr.) Gelder Vet spe Spllterwt Bruine bo Witte bonen, 500"» Erwten en worteier? Daisy biscuits 250 gram Bitterkoekjesgries Kaneeikussentjes 200gram 23 200 gram 29 Peanuts 250 gram 49 Gemberjam Oranje marmelade P pot Goudse kaas Belegen 100 gr. Fijne snijworst 100 gram 44 economisch administratief medewerker KOOPJES IN ALLE AFDELINGEN HANDZETTERS RES. MACHINEZETTERS LEERL. HANDZETTERS Appelmoes groot wu! 78 69 Hl Officiële publicatie Bustehouder Bustehouder Bustehouder 98 Het Gemeente-Energiebedrijf te Amsterdam Uitverkoop? Nooit meer! LIEVE TINIE. Nu ben ik toch echt benieuwd, °f jij je aan onze afspraak van vorig jaar hebt gehouden. Weet je nog, dat we 's ochtends om vijf over negen ineens aan het zelfde truitje stonden te trekken en net- kwaad wilden voorden, toen we ontdekten dat jij jij was en ik ik? Toen hebben we elkaar op handslag beloofdnooit, meer aan die waanzin mee te doen van de opruiming. En Tinie, nu moet ik je be schaamd bekennendat ik van ochtend. of liever Zondagavond al, toch weer ben bezweken. M'n man had nog zo gezegd: „Beheers je" en hij zei er nog iets bij over de slechte'eigenschappen van de vrouw, die volgens hem allemaal aan de oppervlakte komen bij de opruiming. En dus zei ik, dat ik er dit jaar niet aan doen zou. Maar toen ik al bijna sliepTinie, heb ik de wekker toch nog maar een uurtje vroeger gezet dan an ders en zo stond ik vanmorgen dan toch in de kou voor één van de grote kledingmagazijnen aan de Coolsingel. Ik heb niet te veel naar de etalages gekeken, want vooral die onderjurken, die als lange lijzen naast elkaar aan de knaapjes bengelen vind ik zo'n droefgees tige aanblik. Toch heb ik een schat van een petticoat gekocht, Tinie, m'n man zal wel weer zeg gen dat ik dat toch niet echt no dig had, maar het was zo'n beeld 'met een rood, lintje door de zoom, die van kant is en zo lek ker wijd uitstaat. En dan die overgooier, zo spor tief en maar voor een paar tien tjes, dan moeten ive deze maand maar alleen jam op brood eten, maar dat kon ik toch niet laten. Had jij zo'n koopje laten voorbij gaan? Nee toch zeker? En in, de loop van de dag heb ik een koe- kepan op de kop getikt voor de helft van de prijs. Ik had nog wel een goeie, maar die stop ik dan maar voorlopig weg, dat m'n man hem niet ziet, want kun je nou een koekepan voor de helft van de prijs voorbijlopen zonder kippevel te krijgen van heimwee? Maar van die slechte harts tochten in de vrouw in de oprui ming, daar heeft m'n man eigen lijk wel gelijk in. Als je de dingen, die je hebben wilt, moet aanwij zen, dan gaat het nog wel, maar als je er zomaar bij kunt en die kostelijke stofjes voor weinig geld in je handen voelt, word je toch wel wild, vir.d je niet? Nou, over het algemeen ging het rustig toe in Rotterdam van ochtend, maar toen ik aan zo'n vak stond vol truitjes voor een prikje, werd, ik toch weer razend waarom, dat weet ik eigenlijk niet en ik schaam me dood, maar toen ik tegelijk met een andere kooplustige aan een knal rode slipover met zo'n gezellige hoge col stond te rukken, heb ik dóórgerukt tot ik hem had en hij staat me enig! Maar nu heb ik me toch weer voorgenomen om die slechte eigenschappen nooit meer de kans te geven. En volgend jaar doe ik dus écht niet mee aan de op ruiming, dan. hoeft Jan ook niet een hele maand brood met jam te eten, waar hij niet van houdt. Dat zal ik hem, dus vanavond beloven, vóórdat ik m'n koopjes laat zien. Beloven kun je per slot altijd en als ik dan de vol- gende keer toch weer voor de verleiding bezwijk, nou, dan is het iets vrouwelijks, waar niets aan te doen is! Je MIES isSmtm KONDERDEN HANDEN drukten burgemeester Van Walsurn' en zijn echtgenote Zaterdagmiddag, tijdens de traditionele Nieuwjaarsreceptie in de burgerzaal van het Stad- huis. Raadsleden, vertegen woordigers van de Kamer van Koophandel, directeuren van gemeentelijke bedrijven, mili taire en burgerlijke autoritei- ten, ambtenaren, afgevaardig den van organisaties en ver enigingen, hoofdlieden van de brandiueer en vele, vele anderen loensten de burgemeester en elkaar een in vele opzichten goed nieuwjaar toe. Urenlang duurde de drukte, urenlang re den auto's af en aan, urenlang was het een komen en gaan van mensen, die ieder voor zich een rad of een radertje vormen in het Rotterdamse mrwerk. (Van een onzer verslaggevers) VIER PERSONEN werden op Oudejaarsavond in Rotterdam door vuurwerk gewond. Een 15-jarige jongen brak zijn been, toen hij over een stapel brandende kerstbomen sprong. Twee jongens, resp. 10 en 11 jaar, deponeerden een donderbus in de brievenbus van een sigarenwinkel. Resultaat: een gebroken ruit. en schade aan dc betimmering Rotterdam haalde het nieuwe jaar opgewekt en met vee! lawaai binnen. Men gebruikte grote hoeveelheden vuurwerk om de vreugde te uiten, in een viertal gevallen liep dit voor de gebruikers minder plezierig af. De 17-jarige electricien W. v. d. Schans uit de De Manstraat wilde een rotje afsteken. Het ding ontplofte in ztfn hand en bezorgde hem ernsti ge brandwonden. De jongen is in het Zuiderziekenhuis opgenomen. In de Doesburgstraat werd de 22- jarige grondwerker K. Veenhuizen ernstig aan zijn wijsvinger gewond. De politie onderzocht het vuurwerk, dat Irü gebruikte, en achtte het ge vaarlijk. De rest van de party werd by de winkelier in beslag genomen. Twee gewonden telde men in de Van Cittersstraat. De 39-jarige koop man B. Dijkmans en zijn 10-jarige zoon Peter kregen tamelijk ernstig let sel door een ontploffende donderbus. De duim van de vader werd afgerukt: zijn zoon kreeg brandwonden aan zijn hand sn aan zijn been. De 15-jarige A. Heine uit de Span jaardstraat sprong over een brand stapel, uit Kerstbomen opgebouwd. Hij brak zijn rechtervoet en moest in Op 4 Januari zal het architecten bureau ir. E. H. en H. M. Kraay- vanger namens het Staatsbedrijf der PTT te Den Haag ondershands aan besteden het maken van de betonnen fundering voor het enorme, ruim vijftig meter hoge, Statioaspostkan- toor. - Burgemeester en Wethouders van Ridderkerk besteden op 12 Januari aan het slopen van dertien wonin gen met bijbehorende schuren. het Coolsingelziekenhuis worden op genomen. En in de Multatulistraat kreeg.een sigarenwinkelier de schrik van zijn le ven. Twee jongens gooiden een don derbus bij hem binnen De politie noteerde ook enkele klei ne vechtpartijtjes in de nacht van Oud en Nieuw. Maar de rust in de stad werd hierdoor nauwelijks ver stoord. ROTTERDAM, Dinsdag. Bü een vechtpartij in een café aan de Hillelaan kreeg de 23-jarige sla ger J. P. C, W. uit Maassluis Zater dagavond enige klappen met een drankfles op zyn hoofd. Hy liep vry ernstige verwondingen op en is naar het Westerziekenhuis gebracht. Gisteren werden ten stadhuize 500 obligaties uitgeloot van de eerste ZVz premielening 1952, groot 10.000.000. Acht daarvan bezorgen de eigenaren beslist een bijzondere vreugde, omdat zij aflosbaar zijn met éénmaal 100.000, éénmeal 25.000, éénmaal 5.000 en vijfmaal 500. De bezitter van nummers 77175 is een bijzonder gelukkig mens, omdat hij per 1 Mei honderdduizend gulden kan gaan halen. De 25.000 is gevallen op nummer 25733 (de 5000 op 94320, terwijl de nummer 49528, 88167,98497, 2030 en 85604 goed zijn voor 500. De overige 492 nummers zijn aflosbaar voor 150 ieder. Omstreeks tien uur las notaris M. C. Samson het eerste van de 500 nummertjes voor, dat hem door een bode werd overhandigd. De bode, een belangruk persoon, grabbelde het uit een grote, groene ton vol nummertjes, die plechtig was opgesteld op een kistje, waarin champagne-flessen ge zeten hadden. Een andere bode greep onvermoei baar in en ander, kleiner groen ton netje, waarin briefjes zaten met ver melding van het bedrag, waarvoor de obligatie uitgeloot werd. In het zaaltje zaten mensen met verbeten gezichten te wachten op het lot. In hun hand knelden zij een stukje papier, waarop met duidelyke letters de nummers van de obligaties vermeld stonden, die zy in hun bezit hadden. „De kinderrijkste man van Rotterdam" noemde men Donderdagmiddag de heer IV. J. F. v. d. Ley e, die afscheid nam als eerste^commies van de gemeentesecretarie, belast met de leiding van het Bureau Inschrijving van Leerlingen en Leerplicht. De heer y. d, Leve gaat met ingang van 1 Januari met pensioen, na ruim veertig jaar.de belangen van de gemeente te hebben gediend. Hy begon nis schrijver in tijdelijke dienst, hy klom op tot chef van een bureau, dat voor het onderwijs in Rotterdam van groot belang is. In een van. de benedenzalen van het raadhuis namen zeer velen van hem afscheid. Zijn chef, de heer P. Burik, van de afdeling Onderwijs en Volks ontwikkeling sprak hem hartelijk toe. Na hein formuleerden o.m. de heren J. A. Nooteboom namens de gemeenteiyke inspectie, M, Büpost namens de Rijksinspectie, C. Kuyper, secretaris van de Ned. Onderwijzers vereniging, afdeling Rotterdam, en J. W. Harting, voorzitter van de Ver. van Hoofden van Scholen te Rotterdam, hun dankbaarheid voor het vele werk dat v. d. Leye onver moeid verrichtte. „De belangen van de kinderen en van de ouders ston den by u op de voorgrond," zei de heer Kuyper. Ook namens de Bond van Onderwijzeressen van het Voor bereidend Onderwijs werden harte lijke woorden gesproken. De heer v. d. Leye, die reeds bijna 50 jaar bestuurslid van de Rotterdamse Turnkring is, werd zelfs vanuit de „sportieve hoek" gehuldigd. Talrijke geschenken ontving de scheidende ambtenaar, die ervan overtuigd kan zijn dat zeer velen hem node zien vertrekken. De heer J. earlier, de plaatsver vanger van de chef bode-personeel, is vanmorgen ten stadhuize gehul digd, omdat hy veertig jaar in dienst is van de gemeente. De heer earlier werd toegesproken door de heer L. Les, administrateur van de afdeling Algemene zaken, die hem de oorkonde en de gebrui kelijke gratificatie overhandigde. Daarna sprak nog de heer B. Ja cobs, chef bodepersoneel, die de ju bilaris een rooktafel aanbood. De heer K. Mast is vanmorgen bij Gemeentewerken, afd. Werktuigen, Werkplaatsen Dokhaven, Charioisse hoofd 42, gehuldigd, omdat hij 25 jaar in dienst is. De heer. Wisse heeft hem namens gemeentewerken de ge bruikelijke oorkonde aangeboden en de heer Telgenhof bood hem een cadeau onder couvert aan. De heer Vellekopp sprak als vertegenwoordi ger van de Bond van Ambtenaren in Overheidsdienst. Drie personen werden gisteravond gewond bij een autobotsing op de kruising MijnsherenpleinPleinweg. Twee personenauto's ramden elkaar op dit kruispunt. De botsing was zo hevig, dat .de bestuurder en zyn vrouw van een van de beide wagens op straat werd geslingerd. Het waren de40-jarige slager P. Broman van de Burg. F. H. v. Kempensingel en zijn echtgenote, zy werden gewond naar het Züderzïekenhuis vervoerd. De 6-jarige Thea W. Roskam van de Adrichemweg, die in de andere auto zat, kreeg wonden in haar gezicht. Zij werd in het ziekenhuis behandeld. Vijf pauwen in de Kralinger Hout zijn onlangs, zoals we hebben bericht, kort na elkaar doodgegaan zonder dat ze ziekteverschijnselen vertoon den. Een onderzoek door de Rijks- seruminrichting heeft nu uitgewez.eu dat de vogels met arsenicum zijn vergiftigd. Voor rattenbestrijding wordt in het Rotterdamse bos geen arsenicum ge bruikt. Men is er zeker van, dat een nog onbekende dader het vergif door het voer heeft gemengd en dit heeft gestrooid op de., plaatsen waar de pauwen door de bezoekers worden gevoederd. De verontwaardiging over deze laffe en zinloze vogelmoord is groot. Voor het Bureau der Stichting wordt gevraagd een liefst met ziekenhuiservaring in Nederland. Salaris nader overeen te komen. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te richten tot de Directeur van het Bureau, West- plantsoen 52, Delft. Alleen persoonlijk bezoek na uitnodiging. Voor het studiejaar 1955-1956 kunnen BUKSSTüDIEIOB- f.UiCS worden verleend voor studie aan: Nederlandse universiteiten en hogescholen, erkendeInrich tingen voor voorbereidend hoger en/of middelbaar onderwijs, erkende opleidingen voor middelbare akten, scholen voor mid delbaar technisch onderwijs, scholen voor middelbaar nijver heidsonderwijs, scholen voor maatschappelijk werk, kweek scholen voor onderwijzers, en het Instituut voor opleiding-van sportleiders. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de inrichtingen van onderwijs en bij de afdeling Rijksstudietoelagen van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Frln- sessegröcht 15 te 's-Gravenhage. Deze moeten VOOR 1 FEBRUARI 1955 worde» Ingediend. Vlol model in mooie witte nylon Jeugdvorm-model fn leuke wlttff broché Bustehouder met lllnke maagband, slerke katoenen stof, verzorgd model, slui ting van achteren met voorsluitingver sterkte cup «n elastie ken inzetsels, mooie zalmkleurige katoen Broekjes, In fantasiekatoen 79* Directoires, In slerke zijden-lnterlock, 469 royale maten I Onderjurk, *"|98 witte waszijde met royale kantgarnering Jm Pyama, keper flanel, modieus gestreept Q68 jasje, effen pantalon, spotkoopje ROTTERDAMWestkruiskade 67, Telefoon 30459 Beyerlandselaan 120122, Telefoon 71214; Jonker Fransstraafc 132, Telefoon 113958; Katendr. Lage- dyk 392394. DORDRECHT: Voorstraat 236, Telefoon 7338. N Grote instelling te Rotterdam vraagt voor spoedige indiensttreding: voor lichte admin. werkzaamheden en ter opleiding voor de bediening van een boekhoudmachine Liefst met diploma M.U.L.O, Leeftijd tussen 17 en 25 jaar Brieven met opgave van leeftyd, opleiding en ver richte werkzaamheden onder letters ZHS aan Nijgh Van Ditmar, Advertentiebureau, Rotterdam. N.V. DE ARBEIDERSPERS XE ROTTERDAM vraagt door Ingebruikneming van haar nieuwe gebouw Handzctters kunnen onder goede leiding opgeleid worden .voor MACHXNEZETTER Maehinezetters, die als reserve-Wachinezetter willen iverken op de advertentiezetterij komen ook in aan merking (loon als nuchinezetter) Goede sociale voorw. waaronder eigen pensioenfonds, sé SolhclUtiea te richten aan de Directie, Slaak te R'dam Bif Albert Be beurs en tas. Méér, De echte p Met kleine bitterkoekjes 150 gram -NIEÜW!- Pinda-drups In pinda-model 100 gram -js* Pittig en geurig per pot «bJPSbp U ziet he dus maar weer Albert Heijn goefepër!; vraagt voor zijn afdeling Tekenkamer die zullen worden belast met gevarieerde werk zaamheden, zoals; a. het opzetten en uitwerken van projecten, het maken van revisietekeningen en sche ma's voor clectrische onderstations enz., of b. tekenwerk op het gebied van electrische centralen en electrotechnisehe constructies e.d., c. het maken van kabeltekeningen. Ervaring op deze gebieden strekt tot aanbe veling. Het bezit van het diploma M.T.S., Ë.T.S. of eïectmtechnisch tekenaar is vereist. Aanstelling, afhankelijk van opleiding en er varing, In de rang van tekenaar, tekenaar constructeur of technisch ambtenaar (salaris- grenzen 3210,-- tot 4260,— resp. 3660,— tot f 5622,Een regeling tot inkomsten vermeerdering met 6% is in voorbereiding. Kindertoeslag volgens gemeentelijke regeling. Voor gehuwden is vergoeding van pension-, feis" eh verblijfkosten krachtens de Gemeen lijk Verplaatsingskostenverordening moge- Aanstelling boven het minimum-salaris is mogelijk. Uitvoerige sollicitaties onder nr. 231 G.EJB. te zenden aan de Directeur der Gem. Personeels- voorziening, Sarphatistraat 92, Amsterdam-C.. Dinneti 10 dagen na deze publicatie.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 2