Eenden zwemmen in Koopmansbeurs m Vogelshow nu alvast verlengd tot 23 Jan. Engelse voorsprong in handel met China Plan van Middenstanders: Inhabé - nog in luiers - manifestatie va VOETBAL IN SCHIEDAM Is er goed weer, dan wordt het weer goed Biljart-kampioenschap is Woensdag begonnen Shell leidt de score in tweekamp tegen WF Bijbelse verkondiging en parapsychologie Eindeloze „fietsellendé Vrouwengroep over afbetaling Verlichte vitrines met velerlei vogelpracht Fabriekshouw in Schiedam Ronselarij op grote schaal Frans priester in de ban gedaan Marktberichten let Vrije Volk Faas Wilkes geopereerd Onderling van contact Amateur Uit het dagboek van de politie De anderen Zaterdag GEESTELIJK LEVEN Audrey Hepburn verwacht baby Wisselkoersen De grootste krant van Nederland Burgerlijke Stand V angstbericliten Visafsiag Rotterdam HET VRIJE VOLK DONDERDAG 13 JANUARI 1955 PAGINA 5 Het mooiste hoekje van de vogeitentoonsteliing in de Koopmansbeurs is de vijver met de waterval, omzoomd door rijk bloeiende azalea's, Chinese klokjes en andere heesters en planten. Er zwemmen manda rijn-eenden (een kostbare en bijzonder kleurige soort) en nog andere exotische leden van de grote eendenfamilie. JjJp ZUID-HQLLANPSCHE KANTOOR B EK H AN D Ét Vanmorgen is ons verteld over een grote tentoonstelling die van 29 April tot en met 10 Mei in Schiedam wordt gehouden. „Inhabé" heet deze en het betekent Industrie- en Handels beurs. Zij zal een manifestatie worden van het zakenleven in Schiedam en de betekenis van de kleinindustrie. De distillateurs zien er geen brood in. <"4yy De vrouwengroep van de Partij van de Arbeid begint het werk in 1955 met een ledenvergadering in het Volksgebouw, Donderdag 20 Januari, des avonds om 8 uur. Op de agenda staan onder meer voorstellen voor de bondsvergadering, de benoeming van een vaandeldraagster en een bespre king over een van de grootste pro blemen van deze tijd, kopen op af betaling. Het hoofdbestuur van de vrouwen groepen verzoekt de vrouwen een aantal vragen over deze kwestie te beantwoorden. Br zit vast stof ge noeg in voor een geanimeerd gesprek. De commissie huishoudelijke voor lichting organiseert twee lezingen in de huishoudschool en wel op 3 Fe bruari (mevrouw De Vries komt tut met haar huishoudgeld) en op 10 Fe bruari (kleedgeld, kostgeld en zak geld) De heer P. van YoUehove heeft gisteravond de officiële opening verricht van de vogeitentoonsteliing in de Korenbeurs. Hij dankte de heren D. Schwagermann, conservator van het Stedelijk Museum, J. F. Schippers van de plantsoenendienst en de diergaarde „Blij- Dorp" voor hun eendrachtige samenwerking met ae afdeling Schiedam van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. Hij kondigde aan, dat men besloten had de tentoonstelling alvast maar te verlengen tot 23 Januari omdat men voor deze bijzondere expositie veel belangstelling mag verwachten. De heer Van Vollenhovc wees erop, dat de Vogelwet een goede wet is, hoewei hij juist ten opzichte van een instelling als zijn bond, veel te stroef is. Men kon hier namelijk slechts exotische vogels exposeren, omdat men uit de wet moet besluiten, dat de bond niet die liefde en verzorging voor de inheemse vogels kan opbren gen, die vereist zijn. H(j hield een vurig pleidooi voor de Nederlandse Bond, die toch ten slotte bestaat uit mannen, die juist veel op hebben met de gevleugeiden uit het dierenrijk. Bij deze officiële opening zagen we onder meer de heren J. G. Noordzij, voorzitter van het hoofdbestuur van de Nederlandse Bond, wethouder mr. M. J. M. van Kinderen, M. Hol, de inspecteur van het onderwijs en J. P. Kloeseman, hoofdinspecteur van politie. Vooral 's avonds komt de „aan kleding", waarmee de Schiedamse plantsoenendienst eer inlegt, dank zij de goede belichting uitstekend tot haar recht. Ook de vitrines zijn verlicht, zodat'men de tropische en sub-tropische zaad. of insecteneters in al hun schoonheid kan bewonde ren. Het aantai insècteneters is tame lijk groot. Juist deze vogels, die dier lijk voedsel nodig hebben, zijn moei lijker te houden en te kweken dan de meeste zaadeters. In plaats van levende insecten ban men mieren poppen voeren, maar die zijn duur en vogels eten naar verhouding veel! Niettemin bewijst deze tentoonstel ling, dat de nu vijf jaar oude afde ling Schiedam van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers ook met de „moeilijke" insecteneters fraaie resultaten heeft bereikt. Het is verheugend, dat steeds meer vogelhouders de kooien door vitrines met een doelmatige beplanting ver vangen. De vogels voelen zich er kennelijk beter op hun gemak en komen dan ook eerder tot broeden. De vitrines op deze tentoonstelling zijn door leden van de afdeling Schiedam in hun vrije tijd gemaakt. DONDERDAG Passage-theater 2 uur: Het grote spel (18 jaar) Monopoie-theater. 2, 7 en 9 uur, Tarzans avonturen (18 jaar). Stedelijk Museum, geopend van 2 tot 5 uur. Tentoonstelling: ,Precieuse tafe reeltjes" Beurs. 1022 uur Tentoonstelling Ned. Bond van Vogelliefhebbers. Apotheek; Fa. Evers. Lange Haven 81, telefoon 68242. Musis Sacrum,- 8 uur: WF-film- avond. Passage-theater, 8 uur: Schied. Kunstkring. Volksgebouw, 7.30 uur: Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond, vergadering. Volksgebouw, 8 uur: IvAO lezing VRIJDAG Passage-Theater, 2 en 8 uur: De levensroman van Richard Tauber (a.l.) Monopoie-theater, 2, 7 en 9 uur: Saskatchewan (14 jr.) In Cambridge (Engeand) heeft een enorme ondergrondse tank met 125 ton mosterdgas vuur gevat en is geéxploideerd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De toneelvereniging „De Amateur" had Woensdagavond al zijn leden bij een en bood om de wille van 'n goed onderling contact tussen toneelgroep, reisclub en jeugdafdeling een non stop-showprogramma aan. De 12- jarige Rotterdamse accordeonist Pietje de Hees speelde en dat deed ook een Indonesische band. Dan was er nog muziek van de „Mandogitas" met zang van Dik Hogeveen en Jan Eringaard. Het vierjarig jongetje E. van H. van de Broersvest kwam gisteren met zijn rechtervoetje tussen de spaken van de fiets, waar hij achter op zat. Ge woon op de kale bagagedrager. Zijn broertje, de elfjarige R. van H„ stopte en haalde het geschaafde voetje van zijn broertje uit het wiel. De jongensfiets van de twaalf jarige Schiedammer R. A. W. is gis teren gestolen, omdat hij het karre tje ongesloten had neergezet in de Prof. Kamerlingh Omneslaan. De Engelsen, die reeds drie ban- I delsmissies naar China hebben ge zonden en binnenkort een tweede Chinese handelsmissie in hnn land verwachten, hebben een belangrijke voorsprong op ons in de handel mei het Pekinggebied. In een interview verklaarde de heer C. J. Schaap, de leider van de Ne derlandse handelsdelegatie, die een bezoek aan bet communistische ge bied heeft gebracht, dat de belang stelling in Nederland voor deze mis sie opvallend gering is geweest. Op enkele uitzonderingen na hebben de Nederlandse grote bedrijven verstek laten gaan. Engeland heeft de kans, als de em bargobepalingen zouden worden op geheven of in overeenstemming ge bracht met die van het Sowjetblok Feiten cijfers De architecten Zwaneveld en Gos- linga te Rotterdam hebben heden morgen ondershands aanbesteed, namens de Centrale Werkplaats te Schiedam, het bouwen van een fa briek met kantoren en bovenwonin gen. Er waren acht inschrijvers, van wie de laagste was v. d. Vorms Bouw- en Aannemingsbedrijf te Rotterdam met 418.000 en de op volger A. Monster te Ridderkerk met 420.500. Advertentie I.M. PASSAGE -Y "SCHIED AM V U. L P E N H O D E R S •neller dan welk land ook te profi eren van de dan gunstiger handels- jolitieke sfeer. Nederland zal zoals bekend voor :en bedrag van 400.000 pond aan goe- leren aan China leveren en uit dit and voor 250.000 'pond aan goede ren Importeren. De heer Schaap had de indruk 'gekregen, dat men in China graag zaken wil doen met Nederland en an dere Westeuröpese lan den. wellicht om zich iets vrijer te maken van de banden met Rusland waar van men nog te zeer afhankelijk is. Het Chinese vijfjarenplan voor de wederopbouw van het land maakt tiet voor het land onmogelijk andere dan eerst nodige goederen te kopen. Deze goederen komen echter vaak op de embargolijst. Verboden is bijvoorbeeld de export, van kapitaalgoederen als schepen, baggermachines, materiaal voor elec- trische centrales etc. Het handelsver drag met de Sowjet-TJnie legt de Chi nezen grote verplichtingen op. Vrij wel de gehele thee-export gaat naar Rusland. MINDER GELD. De bankbiljetten- circulatie is blijkens de verkorte ba lans van de Nederlandse Bank per 10 Januari met 93 millioen vermin derd, waarmee bijna de helft van de toeneming der chartale geidhoeveel- heid gedurende de laatste drie weken ongedaan is gemaakt. Het tegoed van het rijk vermeerderde met 65 mil lioen tot f 547 millioe.n. MEER DEVIEZEN. De netto-de viezenvoorraad is met ƒ30 millioen aangegroeid tot ƒ1674 millioen. ALGEMENE EXPLORATIE. De productie van de Algemene Explora tie Maatschappij heeft In 1954 bedra gen 349.140 kgton tegen 290.100 kgton in 1953. GROTE FRANSE TANKER. In Duinkerken is de 33.000 ton metende Chaban Delmas, de grootste Franse tanker, te water gelaten. De omgeving van de Broersvest nabij de Ruïne zal zo B. en W, ten minste toestemming verlenen het middelpunt worden in die dagen. Twee grote hallen wil men er voor lopig neerzetten, die met een ruimte van tweemaal vijftien bij veertig Ongetwijfeld biedt het komende sportweekeinde weer vele goede kansen voor de Schiedamse clubs. Slechts Martinit krijgt het moeilijk. In Rotterdam-Zuid is het moeilijk .vinnen van DOK, maar het moet toch wel mogelijk zijn voor de Volksparkbewo ners. IIBSS gaat zijn eerste wedstrijd van dit jaar spelen en hopelijk met goed resultaat. Want de Zaterdagers moeten eens van de onderste plaats. De beide derde-klassers krijgen het beslist niet moeilijk. DHS gaat naar Dordrecht.' In de thuiswedstrijd werd met 81 van ASW gewonnen. In dien de tegenstand nu groter is kan de ploeg uit Kethel toch nog met redeibw winst naar huis terugkomen. DRZ ontvangt de zwakste broeder. Heukelum heeft nog geen enkel winstpunt behaald. Het zou dus nu in Kethel wel eens met resultaten voor de dag kunnen komen. DRZ is een inconstant spelend elftal. Heu kelum zou de Kethelse veste dus wel Dat er gestreden zal worden door de biljarters om het kampioenschap 2e klasse van het district Schiedam is na de eerste wedstrijden wel dui delijk. Deze eerste wedstrijden jfer- den Woensdagavond gespeeld in ^ifé „Dc Griffioen" (Eppo Hekman). Acht personen zouden eraan deelnemen en wel de heer G. Vogelezang, L. v. d. Lee, J. P. de Koning, VV. T. J. Heinsbroek, J. Srcdius, F. M, v, d. Velde, N. Hartog en Dijkshoorn. Laatstgenoemde was echter verhin derd en hij zal de partijen moeten in halen. Een van de kanshebbers in dit toernooi, de oud-eersteklasse-speler P- Vogelezang (Dirks Vrienden) nam in de eerste partij de strijd op tegen de heer L. v. d. Lee ("t Oosten). De heer y. <j. Lee liep kennelijk naar zijn vorm te zoeken en zijn tegenstander hep snel uit. De heer v. d. Lee haal de wel wat in. maar toen de stand 120100 was, zag de heer Vogele zang we! tn. dat de spanning eruit was en hy maakte de partij in één beurt uit, zodat het totaal aantal beurten 33 werd. Moyennes van de spelers 4.85 en 3,03. hoogste series: 30 en 11. Op de andere tafel maakte men uog kortere metten. De heer W. T. J. Heinsbroek (De Sluis)had slechts 30 beurten nodig om de 150 caramboles bij elkaar te krijgen. Hoogste serie: 21 en moyenne 5.00. Zijn tegenstan der, de heer J. P. de Koning, kan er slechts 92 maken (moyenne 3,07), Dertien was zijn hoogste serie. Langdurig was de partij tussen F. M. v. d. Velde (Wilton) en N. Hartog (OBK). De spelers ontliepen elkaar niet veel en er waren 39 beurten nodig om de laatste aan 150 caram boles te helpen (hoogste serie 15, moyenne 3,85). Zijn tegenstander kwam tot 130 met een hoogste serie van 22 en een moyenne: 3,33. De partij op de andere tafel, die later begonnen was, was eerder be slecht. Slechts 27 beurten had de heer Vogelezang nodig en hij haaide een moyenne van 5,55 met een hoogste serie van 28. De heer J. Bredius ('t Oosten) kon hier slechts 65 ca ramboles tegenover stellen, zodat zijn moyenne 2,41 werd. Hoogste serie: 12. Aanvankelijk toonde de wedstrijd tussen de heer v. d. Veide en De Ko ning niet veel krachtsverschil, maar de eerste bleek over een groter uit houdingsvermogen te beschikken en na de 35ste beurt was de stand 150 99. De heer v. d. Velde boekte een moyenne van 4,28 en 11 als hoogste serie, terwijl zijn tegenstander slechts 2,83 en 10 voor deze waarderingen kreeg. In de laatste partij leek de heer Heinsbroek makkelijk te zullen win nen, maar bij de stand 132—90 poe delde hij enkele keren om de spanning erin te houden en het werd 132113. Toen was de maat vol en de heer Hartog werd met 150118 terugge wezen. Moyennes.' 3,24 en 3,11. Hoog ste series: 19 en. 20. Dat er dit keer slechts zes partijen gespeeld werden kwam door de af wezigheid van de heer Dijkshoorn. Waarschijnlijk zal deze zijn partijen Vrijdag al inhalen. eens met verrassing kunnen nemen. Excelsior '20 gaat naar GDA. Een goed resultaat is niet te verwachten, maar is dringend nodig om de stand op de ranglijst niet hopeloos te maken. Martinit nog steeds aan de leiding in C krijgt het op het Zuidplein moeilijk. DOK Is nog altijd een sterke tegenstander. De wit-roden gaan met een moeilijke opdracht naar Rotter dam. De uitwedstrijd voor Schiedam is ook al niet pleizierig. Germinal be hoort hoewel het niet aan de stand te merken is tot de reuzen. Op eigen terrein voelen de gastheren zich het best thuis; de Schiedamse gasten kunnen dus op een warm ont haal rekenen. Er moet evenwel voor de volle winst gevochten worden, om dat de achterstand op Martinit dan te groot wordt. SFC ziet enthousiaste eilandbewo ners naar het Boshoekterrein komen. Gewoonlijk zijn deze wedstrijden niet zo moeilijk, vooral ook omdat de elftallen uit de omtrek techni scher zijn dan de enkele van de eilanden. SFC heeft een goede technische ploeg, staat nog steeds te laag geklasseerd en Oud-Beijer- land staat geheel onderaan. Er is dus perspectief voor de Schie damse Football. Ursus moet naar Bloemhof. De mannen van Mouthaan moeten maar op een harde wedstrijd rekenen, waarbij toch redelijke winstkansen zijn, Demos verwacht Progress op.Spie- ringhoek. Een gelijk spel is al mooi, hoewel de rood-zwarten in de oude vorm tot beter In staat zijn. WF gaat naar Nestoro en over de uitslag zal wel niemand ongerust zijn. Dit moet toch een soepele over winning worden. Heel vroeg in de morgen voetbalt SVDPW tegen Noorderkwartier. Op het eigen terrein aan de Parallelweg zijn de sportlieden heel wat mans. De verwachting is wel dat SVDPW de komende wedstrijden serieus be ziet en zich gestadig naar de top gaat vechten. Verder: DHS 3—HoHandiaan 3; Progress 2DHS 4; SFC 2Hurri canes 2; SVDPW 2WF 2; Demos 2 Germinal 2; Ursus 2Noorderkwar tier 2; Oud-Beijeriand 2Martinit 2; Gouda 4—Excelsior '20 3. De prestaties van de Zaterdagelubs zijn niet best. HBSS dat de eerste wedstrijd gaat spelen In 1955 doet het bijzonder slecht. In de laatste wedstrijden was een kentering merk baar. Thuis van RCL winnen be hoort beslist tot de mogelijkheden. De oranjehemden moeten trachten het oude kampioensbloed sneller te laten stromen. PPSC staat ook al bedenkelijk on deraan. De uitwedstrijd naar Sport- 'ust '46 behoort tot de lastigste opdrachten. Er mag reeds tevreden heid in het kamp van de vierde klasser heersen als een gelijk spel behaald is. Het tweede team van- HBSS doet het beter dan de grote broers. De uitwedstrijd naar Omas 2 kan weer tot meer glorie van de overwinnin genreeks leiden. Verder: PPSC 2—EWH 3; HBSS 3GTB 2; GTB 3—Sunlight 2; The Red Stars 2—PPSC 3; DVO '32 2— HBSS E. meter een grote hoeveelheid stands zal kunnen bevatten. Tussen deze in komt er een restau ratiehal waarvan de ingang aansluit op het brandweerpaadje. De ideeën kwamen bij stromen binnen, maar veel zekerheden zijn er nog niet. De organisatoren, de 500 leden van de Schiedamse Middenstands centrale, achten de zojuist ge schetste omgeving een stukje ro mantisch Schiedam en dus de juiste plaats voor een dergelijk evenement De overblijvende ruimte tussen Proveniershuis en de beide hallen kunnen gevuld worden met stands en enige vermaakinrichtingen. De Industrie- en Handelsbeurs Schiedam wil het hebben van nieuwe ideeën en goede vondsten. Men denkt er aan om bijvoorbeeld modeshows te organiseren; een plaatselijke boek handel wil een schrijver komen laten spreken; de bakkers zouden er brood kunnen bakken en de slagers hun worst maken. Zo zal ieder van zijn vakmanschap en zyn liefde tot het vak kunnen getuigen. Men is nog bezig met de vorming van een ere- comité en een garantiefonds. Men heeft enkele zeer bepaalde principes: Zo is bijvoorbeeld het ver maak beperkt. Er is wel verkoop maar men wil niet het idee van een markt krijgen. Er moet geen verplaatsing van de winkelverkoop naar de beurs plaatsvinden. Wij komen op deze expositie dor terug. SCHIEDAM De inspecteur van 's Rijks Belastingen, R. T. van de Geer, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der belastingen te Rot terdam, 1ste afdeling, is verplaatst naar Schiedam en toegevoegd aan het hoofd van de Inspectie der be lastingen alhier. ER HEERST vreugd bij de Shell. Met 24 tegen 8 punten hebben de Vlaardingers de leiding, nadat de biijartploegen van Shell en Wilton- Fijenoord twee dagen hebben gespeeld in een tweekamp, die vier weken lang elke Dinsdagavond (bij Wilton) en Woensdagavond (terrein Vijfsluizen) gespeeld zal worden. Door schaarste aan personeel moe ten dc metaalbedrijven in Rotterdam en omgving samenwerken met een aantal ronselaars, die over duizen den arbeiders zouden beschikken. De bedrijven willen aan deze wantoe stand, waarbij zwarte Ionen worden betaald, een einde maken. Dit is gebleken tijdens een kort geding, dat Woensdag voor de Rot terdamse rechtbank plaatsvond. Het scheepsinstailatiebedrijf Nederland te IJsselmonde had 44 arbeiders iaten dagvaarden, die waren weggelopen zonder toestemming van het GAB te Rotterdam. Zij meenden niet in dienst te zijn bij het scheepsinstallatiebedryf, maar bij de „uitleenfirma" Botlek, die hun zou hebben geadviseerd hun dienst betrekking bij de Nederland te ver breken. De zitting werd tot Vrijdag verdaagd. Dan zuilen nog meer ar beiders worden gehoord. EEN VOORAANSTAAND rooms- katholiek geestelijk in de Franse Pyreneeën, zekere pastoor Henri Du bois, is door de aartsbisschop van Toulouse in de ban gedaan. Deze straf, de ernstigste, die een priester kan worden opgelegd is het gevolg van de opvattingen, die pastoor Dubois heeft ten opzichte van de apostolische heerschappij binnen de R.-K. Kerk, Zijn opvattingen komen te veel overeen met die der Refor matie, zo wordt hem ten laste ge legd. Op 13 September ondertekende pastoor Dubois een zgn. akte van gehoorzaamheid, die door de aarts bisschop van Toulouse echter on voldoende geacht werd. Onlangs heeft pastoor Dubois echter verklaard, dat hij van plan is zich officieel aan te sluiten bij de Hervormde Kerk. Op het ogen blik geeft hij les aan de "Middelbare Technische School van Albi. De jonge geestelijke wekte het on genoegen op van zijn kerkelijke supe rieuren toen hij enkele tijdschrift artikelen schreef, waarin hij het instituut der priester-arbeiders fel verdedigde. Ook een artikel van zijn hand over de vrije poiitieke keuze voor rooms-katholieken viel niet in goede sarde De aartsbisschop van Toulouse heeft echter verklaard, dat nóch pastoor Dubois' mening over de priester-arbeiders, nóch zijn op vattingen betreffende de vnje poii tieke keuze, aanleiding zijn geweest hem te excommtmiseren. „DE PRIESTERS MOETEN daar zijn. waar het volk is. Dat is niet in de kerk, behalve tijdens de hoogmis." Dit schrijft de Noorse rooms-katho- lieke priester Ragnar Leivestad in het blad van zijn parochie te Aas. vlak bij Oslo. Dr. Leivestad constateert, dat „elke Zondag in Noorwegen door duizend priesters duizend hoogmissen gecelebreerd worden, die worden be luisterd door slechts één procent van het aantal parochianen." Via de radio, aldus dr. Leivestad, ■kan een enkele priester ongeveer '50.000 mensen tegelijk bereiken en hij stelt dan ook voor dat zoveel mogelijk gelovigen een radio-uitzen ding van een mis beluisteren. „De andere priesters kunnen zich dan wijden aan diverse andere ta ken, zoals het huis-, school- en zie kenhuisbezoek. het jeugdwerk etc." Audrey Hepburn verwacht een baby, aidus het Duitse geïllustreerde weekblad „Quick" dat in Müncheu verschijnt. Met haar echtgenoot Mel Ferrer werkt Audrey in Londen aan de ver filming van „Ondine", het toneel stuk dat de beide artisten in New York zoveel succes bracht. Audrey speelt weer de rol van waternimf, Mei die van ridder. Het echtpaar Ferrer-Hepbum heeft nog niet verteld, wanneer de baby verwacht wordt. Voor het voltooien van de film is er echter nog vol doende tijd. 12 Januari Engels pond10.59%—10.58% Amenk. dollar 3.79'/i»3.798'is Franse franc 1.08251.0845 Belgische franc 7.58%7.59% Zwitserse franc 86.38—86.48 Zweedse kroon 72.8772.97 Duitse mark90.06—90.16 Deense kroon 54,5954.69 Noorse kroon 52.83—52,93 Zwitserland (vrij) 88.44—88.54 Canada 332%3.93 „De theologen waarderen de parapsychologie te weinig, anders zou veel van de bijbelse verkondiging duidelijker worden", heeft een bekend para psycholoog gezegd tegen dr. F. de Graaff, predikant te Apeldoorn. Het is inderdaad mogelijk dat men-de bijbelse religie beter gaat begrijpen, als de parapsychologie een kijk geeft op dingen die vroeger ongeloofwaardig waren, verklaarde dr. De Graaff in een lezing, die hij Dinsdagavond in het Beursgebouw hield voor de afdeling Rotterdam der Studievereniging voor Psychical Research. De twee eerste avonden zijn. uit stekend verlopen, dank zij een uitste kende organisatie. De acht partijen, die op een avond gespeeld worden, OUD-BEIJERLAND, 12 Januari. Cox Orange Pippin 2969, Gro ninger Kroon 423, Goudxeinet 14 37, Ermgaard 2045, Bellefleur 8— 18, Sterrappel 617, Courtpendu 6 6, Jonathan 10—38, Pfesent van En geland 644, Lombard Calville 22 30, Lax ton Superbe 8—41, Glorie van Holland 4—14, Campagner 1419. AHington Pippin 413, St. Rémy 12 18, Kleipeer 623, BrieLse Groen 740, Winterlouwtjes 1324, Com- tess de Paris 423, Gieser Wildeman 2124, Brederode 1318, Br. Alex Lucas 1637, Bon Louis 1728. spruiten 2842, rodekool 3044, sa- voyekool 2837, wittekool 1318, uien 6—22, andijvie 82, prei 28, kro ten 31, alles per kg. hebben een vlot verloop en er worden heel aardige prestaties geleverd. De volgende partijen zijn reeds ge speeld (De eerstgenoemde is steeds van Wilton, de tweede van Shell). N. van der Plas—W. A. Hansen 02, F. van der VeldeJ. Rakhorst 0—2, B. Stolk—J. Velthuis 0—2, P. C. LoopikJ. H. van Wijk 02, L. Huk- slootG. de Jong 02, F. Berberich jr.A. C. Halkes 02, J. Binnekamp P. Bakker 20, Th. M. Heymink B. M. F. Kruize 02, W. M. van den Brink—A. P. Schruijver 0—2, J. Stokhof—J. Bijl 0—2, Th. H. Hey mink-P. F. Noordwijk 20, W. ChristC. Barneveld 20, J. Leent- vaarD. Roodenburg 02, A. Bosdijk J. A. Vermeulen 20, A. Bezemer C. van den Berg 02, A. J. Trijse- laar—J. H. van der Mad 0—2. Geboren: Johanna H. M. A„ d v P. Haak en M. H. J. Blom; Maria J. M„ d v G. J. B. Holierhoek en M. M. Thijssen; Josef, z v J. Spies en T. Wartena; Christina J. M., d v J. de Hoog en J. Pols; Bastin, z v C. W. van Noortwijk en S. S. Kok. Overleden', J. L. Boekestijn, 80 j., wed. v. A. van der Hoeven; J. Stip, 53 j., vr. v. A. C. Duijser. De parapsychologie zou er toe kunnen bijdragen, dat er verande ring komt in ons denken. De mo derne mens ziet zich zelf als de grondslag van het denken. Hij wil de werkelijkheid beheersen, daarom is er zo'n grote belangstelling voor de techniek. Er zijn echter verschijn selen die men niet kan onder brengen in het „voorstellende den ken". De religie heeft zich altijd be ziggehouden met het mysterie en aitijd gevraagd naar het zijn, naar de waarheid. God is geen object van het denken. De paranormale verschijnselen doen blijken, dat er meer is dan wij in onze voorstel lingen kunnen vatten. De bijbelse religie kent echter slechts één mys terie; de incarnatie van God. De bijbel is niet belangrijk om de won deren. Er bestaat een principieel verschil tussen occulte verschijnse len en het kenmerkende van de bij belse religie Tegen het op zich zelf beschouwen, het isoleren van para normale verschijnselen, hebben de profeten steeds gepredikt. Een levendige en vrij langdurige discussie is op het betoog van dr. De Graaff gevolgd. SCHEVENINGEN Met verse vis was Donderdagmorgen aan de markt de logger Srh 223 met 5800.—. No tering vei&ivis: laptongen 3.60; groot midMitong 2.80 tot 3.10, kl. middeltong 2.50 tot 2.70, tong 1 2.38 tot 2.50, tong 2 2.25, tarbot 1 2.90, tarbot 2 2.20, tarbot 3 1.80, tarbot 4 1.50, alles per kilo. Grote schol 24. groot middelschol 35, middelschol 38, kleine schol 28, schar 28, wijting gestript 15,50 tot 16.50, wijting dicht 12.50, alles per kist van 40 kilo. Heden werden aan de Visafsiag al hier van IJmuiden Scheveningen en elders 400 kisten verse zeevis en 40 kg spiering aangevoerd. De prijzen waren: Tong gr 3.05 3.10; tong midd. 2.452.80; tong kl. 2.00—2.05; tong slips 1.701.75; tar bot klem 1.001.40: groet 0.901.00; schol gr. 33—34; schol midd 2835; De Delftse kantonrechter mr. J. A. de Jong kreeg Woensdag een tuin- aersgezei uit 's-Gravensande voor zich, die een reeks overtredingen „te kust en te keur" had begaan. Hij ont kende alle overtredingen glashard, maar een opperwachtmeester van de Rijkspolitie bevestigde het proces verbaal. Daarna eiste de ambtenaar van het OM. 3 of 1 dag voor het rijden met een fiets op de rijbaan voor snelver keer, tweemaal 3 of 1 dag voor het ontbreken van voor- en achterlicht, 3 of 1 dag voor het ontbreken van een witte band op het spatbord en 25 of 10 dagen voor het niet gevolg geven aan een stopteken van de politie (al deze overtredingen ge schiedden in November van het vorig jaar), 15 of 5 dagen voor links rij den, 10 of 5 dagen voor geen rich ting aangeven, 10 of 5 dagen voor „het licht" en 7,50 of 3 dagen voor het spatbord (op 1 Dec.), 20 of 10 dagen geen nchterlicht, 10 of 5 dagen nog geen wit spatbord (2 Dec.) en 15 of 7 dagen nog altijd geen wit spatbord, 4,50 of 2 dagen voor het ontbreken van een bel en 25 of 12 dagen voor het achterlicht dat niet brandde. „En wat mij betreft kan de fiets worden teruggegeven", besloot de ambtenaar. De kantonrechter vonniste met in totaal 125 boete en teruggave van de fiets. Gistermorgen heeft Faas Wilkes in het St.-Franciseus Gasthuis de ope ratie aan zijn schildklier ondergaan, waardoor hy onlangs naar Nederland is gekomen. Naar de chirurg, dokter P. A, Vos, aan de familie vertelde was de operatie geslaagd te noemen.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1