Folders de deur uit! Inbraak aan Rubensplein Plan van SG Jonge motorrijder staat terecht in Rotterdam Wilde motorstunts en verzet tegen politie Verrassend plan voor terreinen aan de Maas Architect Fledderus denkt aan woongebied in buurt van rivier Houtman Films van deze week Drieling in Vlaardingen Het gaat rauw toe in de Jacht op een lijk' Nog en weer Wat er te doen is Voorbeeld van: géén lieer Na rel met 200 jongens in Midclelhamis: Idee voor Vlaardingen! Schemerlamp ging branden Het Vrije Volk Dean en Jerry aan het toneel mm Mooie Virginia in Victoria Ring wég KERKDIENSTEN Brandje Burgerlijke Stand De grootste krant Tijl Uilenspiegel wordt verfilmd HET VRIJE VOLK ZATERDAG 5 FEBRUARI 1955 PAGINA 9 IETS meer dan een half jaar nadat de Sehiedamse gemeente raad het heel voorzichtig principe-besluit genomen had {1513 stemmen) de Korenbeurs af te staan, mits aan zekere voorwaarden wordt voldaan, heeft de commissie voor een Na tionaal Museum voor Gedistilleerd haar plannen, in 'n keurige folder beschreven, gereed om ze voor te leggen aan de Neder landse industrie voor gedistilleerd en de verenigingen en orga nisaties van caféhouders, slijters e.d. Branie-achlig ,v> De stedebouwkimdige, dê heer R. H. Fledderus, in dienst van de gemeente Rotterdam, heeft een verrassend plan ingediend ter verfraaiing van een uitgestrekt terrein aan de Maasboule vard te Vlaardingen, Zijn gedachten gaan uit naar een bebou wing, waarin centraal gesteld is een torenflat van tien tot veertien verdiepingen, die achter een zeer ruim plein van 30.000 m2 recht voor de rivier is gelegen. Aan de oostzijde van het centrumplein heeft hij lagere flatgebouwen geprojecteerd, evenals langs de Maasboulevard in de richting van het Wester- hoofd, In dit gebied aan de rivier heeft hij woonruimte gedacht voor een 3000 mensen. Westelijk deel M iderne kleine P 'O'S Rechtop Onbehouwen Nu afwachten of hier nieuw museum komt VAN hen zal het afhangen, of Schiedam er een museum bijkrijgt en een sport- en tentoonstellingsruimte veflicst. Als er behoefte bestaat aan een dergelijk museum, dan is in ieder geval Schiedam de door de historie aangewezen stad voor de vestiging daarvan. Het SG-Agenciabureau. Plantage, tclef. 68043, heeft voor de periode van 7 tot en met 12 Februari dè volgende bijeenkomsten genoteerd: DINSDAG. Musis Sacrum, 20 uur: Ned. Bond van Oud-Strijders enz. Schiedams Toneel met „Rimboe". WOENSDAG. Musis Sacrum, 20 uur: Ver. Ontwikkeling cd Ont spanning. Wllton-Fijenoörd: Filmavond met o.a. tv.P.-Journaal 1954". DONDERDAG. Arcade. 20 uur: R,K. Mannenkoor St. Caeollia: Concert o.l.v. Frans Moor.en met medewerking van Margot Broe ders. harp. 3rote Kerk, 20 uur: Oecumenische Raad van Kerken. Schiedam: toor van studenten van het Rus- slsch-Orthodox Seminarium te Parijs. Passage-theater, 20 uur: Schla- damse Kunstkring; de Haagse Comedle met „De Derde" van Andrew Rosenthal. Hulshoudschoo. Pr. Maurltsstraat 19.30 uur: Commissie voor Huis houdelijke en Gezlnsvoorlichting, lezing en film over „Gezinsbe groting". VRIJDAG. Zaal Tlvoli, 20 uur: Schied. Accordeonver. KDO, con tactavond. ZATERDAG. Arcade, 20 utir: Schied. Toneelver. „De Amateur" met „Zonsopgang" van J, van Eekelen. Volksgebouw, 19.30 uur; Algemene BedriJIsgroepen-Centrale; film avond met „Don Camlllo", Irene, 19,30 uur: CJMV Jongens- club Gideon"; Jaarvergadering, Musis Sacrum, 20 uur. Toneelver. „Do Dilettant", toneeluitvoering. Een brutale inbraak'is" er van nacht gepleegd in de zaak in elec- trische artikelen van de heer L. Stoute aan het Rubenspleln. In de etalageruit zat een barst in een van de hoeken en de inbreker heeft handig genoeg een deel van de sponning en het glas in de hoek weggehaald, zodat hij een gat overhield. Hierdoor kon hij (of kon den zij) voor een waarde van 775 aan scheerapparaten uit de toonkast halen. OOK krijgen dezer dagen een aan tal stadgenoten de folder thuisge stuurd, opdat ze door een geschenk in geld kunnen uiten ook graag een Gedistilleerd-Museum in onze stad te hebben. De plannen van de bekende Sehie damse architect Coen Kramers Thzn zijn in deze folder, verlucht met uitstekende tekeningen, waarvan er hierbij een gaat m reproductie, na der uitgewerkt. Deze kenner van de geschiedenis van branderijen e.d. heeft een knappe indeling gevonden (We schreven al over zijn rapport in onze editie van 31 Juli 1954). WAT we nooit verteld hebben, is dat de Sehiedamse Gemeenschap eigenlijk met het plan gekomen is en nog behoorlijk heeft moeten aandringen, om de distillateurs warm te maken voor dit plan. „Alkmaar heeft zijn kaasmarkt," zegt de folder, „Gouda zijn Pijpen- en sedert koit Leerdam zijn Glas museum." Het wordt tijd, dat Schie dam, Van oudsher de zetel van een belangrijke gedistilleerd-industrie 'n museum krijgt, waarin met gebruik van beelden en voorwerpen een in druk kan worden gegeven van de betekenis van deze nu en in het verleden. De heer Kramers stelt voor de oude werkwijzen te tonen door een oude branderij op te richten en ver der door met diorama's in te gaan op de betekenis van de industrie voor de landbouw. Niet minder dan 150.000 ton graan 's jaars kon Schiedam m de jaren 18501880 gebruiken. In de graanpakhulzen te Schie dam lag gemiddeld zo'n 25.000 ton graan opgeslagen. Deze pakhuizen, vele zijn er nog, lagen Uiteraard langs de grachten. Daar kwamen later ook de mouterijen. De molens, acht tien in getal, leverden hun aandeel en op de Beurs werd het graan ver handeld. Al deze dingen kunnen het best, volgens de heer Kramers, getoond worden in diorama's. De branderij en het gistpakhuis, de distilleerderij, de boerderij, (HefcJWestland kon Zich In den-beginne zo uitbreiden, omdat Schiedam genoeg spoeiing leverde voor duizendeh koeien, die op hun beurt de mest gaven voor de bewer king van de geestgronden achter de duinen). VAN dit alles zou een museum belangwekkend kunnen vertellen en ook van het gildewezen en de oude werktuigen. Gaarne wil de commissie ook een plaats openhouden voor de neven- industrieen (glas, vaten, kisten, kur ken en capsules), voor maquettes, voor de gebruikte kruiden e.d. ALS de stemming in de gemeen teraad een afspiegeling is van wat er leeft onder de bevolking van Schiedam, wacht onze stad in span ning, maar met gemengde gevoelens op de uitslag. De commissie bestaat uit de heren A. M. Sunderman, voorzitter, A. de Groot (S.G), mr. H. A. M. Roelants (WV), J. P. Coebergh, H. Jansen, J. H. J. Wittkampf en de architect C. Kramers Thz. De secretaris is mr. J. van Winkelhof, De Sehiedamse politie is zeer slecht te spreken over de gedragin gen van vele autobestuurders in de bocht. Zo reed gisteren de Sehie damse houthandelaar B. K. naast de Rotterdamse fietser J. B. in de rich ting Overschie op de Overschieseweg en draaide plotseling naar rechts. De wielrijder had geen mogelijkheid meer te stoppen en raakte waar schijnlijk met zijn linkerhand een deel van de wagen. Het eigenaardige feit deed zich toen voor dat de gouden zegelring van de wielrijder van zijn vinger werd gerukt en nog niet is terug gevonden. Hü had een wondje aan de ringvinger. Overigens liep dit ge val nogal goed af, maar er is proces verbaal opgemaakt tegen de auto bestuurder. De Korenbeurs, naar een tékening in de folder van de Commissie voor een Nationaal Gedistilleerd-Museum. J. -V (Van een onzer verslaggeefsters) In afwachting van het vonnis van de Rotterdamse politierechter zal de 22-jarige, van zijn motor bezeten A. J. v. d. D. uit Oude Tonge, die Zondag in Middelharnis gearresteerd werd wegens een hele reeks daden "tegen het wettelijk gezag, nog tot 18 Maart in voorlopige hechtenis blijven. De politierechter achtte het raadplegen van een reclasseringsrapport noodzakelijk en gelastte daarom Vrijdagmiddag wel onmiddellijke gevangenneming, maar vonniste nog niet. De officier van Justitie had vier maanden gevangenisstraf geëist, verdediger een gedeeltelijk voorwaardelijke straf bepleit. de Jong Middelharnis Is de afgelopen Zondag min of meer in rep en roer geraakt, doordat de 22-jarige drag line-machinist wilde stunts uithaalde met zijn rode motor en het daarna de wachtmeesters der Rijkspolitie W. van Dijk en L, van Wijnen bijzonder lastig maakte. Hij wilde niet vrijwil lig naar het bureau, hü schold de politiemannen uit, schopte en stomp te hen en hitste tijdens de overbren ging naar het bureau de menigte van zon 200 jongens op met de uit roep; „Kom maar jongens, sla ze dood!" Dat was nog niet alles. In het bureau opgesloten, vernielde hij een ruitje, trapte een melkkannetje stuk en gooide een kopje tegen de muur aan scherven, met een dusdanig ge rucht, dat de burgemeester, die Ih de kamer boven de cel zat te werken, kwam vragen waar al die herrie toch vandaan kon komen. De jonge draglinemachinist is kost winner voor zijn moeder en had, voor zover men wist, altijd ijverig gewerkt op het bedrijf van zijn grootvader. 7 iS'éf <■>>-& Ht. if Jsg? Het vijfjarig zoontje van de heer J. M. B„ Oude Kerkhof 16-10, stopte gisteren de kachel vol kranten, waardoor de schoorsteenloper in brand vloog. In enkele seconden brandde Ook een schemerlamp, maar ondertussen kwam een buurman aansnellen, die de boel geblust heeft. De schoorsteen was geblakerd. Oud-Katholieke Kerk. Dam 28, 10.15 uur Hoogmis. Ned. Protestanten Bond, Westvest 10130 uur dr. O. J. Bleeker. Herv. Herv. Gemeente. Grote Kerk 10 uur da. J. G. Jansen, H. Doop; 5 uur dr. L. J. Oazemier; Nieuwe Kerk 10 uur ds. A. Hoffman; 5 uur ds. J, D, Smids, Opendeurdienst m.m.v. Het Kerkkoor; Westerkerk 9 en 1030 uur vie. A. v. d. Ban; 5 uur ds. A. Hoff man; Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. J. Gras; 7 uur vie. A. v. d. Ban. - De Maasboulevard heeft hij een aanzienlijk eind geprojecteerd achter de huidige boulevard. Vanaf deze promenade Wil hij naar de rivier een glooiend grasterrein maken, dat ge schikt is voor speelterrein en zitje. By het Westerhoofd heeft hij een cafeetje met 'n terrasje aan de rivier geplaatst. In dit gebied tussen Gaigkade, Veersingel, Maasboulevard en West- havenkade is behalve plaats voor de bestaande bedrijven ruimte opgeno men voor een wijkgebouw, een jeugd- gebouw, kleuterschool, woonruimte voor bejaarden en kleinere „rustige" bedrijven. Aan de kop Van het cen trumplein aan de Galgkade heeft hü een sociëteit voor bejaarden neer-" gezet. Advertentie IJVL Graanpakhuizen, Schiedams stoffe lijke band met een rijk verleden. Een band, die wellicht binnen drie jaar verstevigd wordt door de stichting van een Gedistilleerd-Museum in de Korenbeurs. Ie Klas merken - Matige prijzen - Singel 114—116 Schied< oering levering Versch Franco De schoorsteen van de heer J. v. E. zqn huis staat aan de Singel 232 was in September '54 geveegd, maar niettemin vloog daar gisteren de brand in.- De brandweer, onder leiding van brandmeester De Jager, „fikste" het „fikkie" met' de ramoneur. Geboren: Peter, z v L. W. Morel en G. T. van Woensel; Lena P., d v A. Valk en H. A. Putters; Petra, d v H. J Prins en H. de Ligt; Hendrika J. M„ d v J. G. Verhoeckx en J. Verwol; Arie J„ z v M. Goedendorp en B. Immerzeel; Margaretha th. M., d v J- M. H. Hollmk en L. M. Th. v. d. Pas: Cornells M„ z v J. Houtman en J. G. Dirkzwager. Overleden: J. M. Verhoeven, 72 j. vr. v. H. Visser; A. M. C. Windhorst, 13 j, vr. v. P. J. M. Hersbach; D. W. H. Mooren, 66 j.; W. Damen, 57 j. Mono pole. Vrijdag tot en met Maandag De rode speer. Deze kleu renfilm speelt in Afrika. Daarvan getuigen, de fraaie opnamen van vele dieren en het feit, dat Negers een vooraanstaande rol in deze film spe, len. De rode speer is een uiterst ge vaarlijk instrumenten, omdat de adspirant-koningen ermee moeten bewijzen, niet benauwd te zijn een Neger van een andc 1 am te doden. En aangezien dat de blanke wetgevers niet geoo,komer. er grote moeilijkheden. Het 'beste in deze film zijn de natuuropnamen, gemaakt in het Na tionale Park van Nairobi. Er speelt een echt stamhoofd in, die de naam Morasl draagt. Monopol e. Dinsdag tot en met Donderdag. Vrouwen in de oertijd. De dames uit de oertijd waren blijkbaar heel wat mans en zonder de ontdek king van het- vuur zouden de heren er vast niet ln geslaagd zijn om ze onder de duim te krijgen. Dat vuur ontdekten ze (gelukkig) wel en het kon tevens mooi dienen om een met lappen omwoelde Reus, waar ieder een bang voor was, uit de weg te rui men. Een zestal Hollywooase oer- vrouwen in flatterende bikini-dieren huiden vormen de voornaamste at tractie van deze film. Passage, George Formby beleeft in „Ziet 'm op, George" bijzonder he vig avonturen met een Dskarretje, auto's paarden, vlooien, een psychia ter en een dorpsveldwachter. Zelfs het gesmijt met roomtaarten krijgt men in deze kluchtfilm weer te zien. De humor berust echter ook voor een groot deel öp het zeer vermakelijke spel van onze held en de vlotte type ring van de bijfiguren. De eremedaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, is toegekend aan de heer E. P. Dekker en mej. H. E. van Zanten, kantoorbedienden bij de Coöperatieve Verbruiksver. „Vooruitgang" U.A Het westelijk gedeelte van het plan, dus aan de andere zijde van de Veer singel, heeft eveneens fraaie aspec ten, Bi) het nieuwe hotel zijn gara ges geplaatst en een woning voor de- directeur. Aan de rivier is de mo gelijkheid open tot bouw van een ambtswoning voor de burgemeester, terwijl daar in de buurt, vanaf de kop van de Veersingel mooi te zien, een museum is geplaatst. Op de binnenplaats van dit museum is een vijver geprojecteerd, waarin mogelijk een Oudvlaardings vissersschip gelegd zal worden. In Een maquette van het plan, dat de Rotterdamse stedebouwkundige R. B. Fledderus maakte voor een uit gestrekt terrein aan de Maas te Vlaardingen het centrum van dit westelijk ge deelte is een openluchtamphitheater opgenomen met een honderdtal zit plaatsen. Overwogen wordt daar een fontein te zetten, waaruit ruwe olie za! spuiten De gedachte is, dat men op deze plaats instructieve bijeenkomsten zal kunnen houden, waar onder meer in dustriële voorlichting zal worden ge geven. Voorts zullen hier nog een tweetal woonflats kunnen verrijzen. In het plan is bovendien ruimte voor kantoorflats, een lagere school en tal van andere voorzieningen. Zo rijn ih de flats aan de Maasboulevard rin kels gedacht. In het plan Is de Sp mr- haven ten halve gedempt, zodat i ier de mogelijkheid open blijft voor e n jachthaven. Dit gebied ligt nu nog i een isolement, maar een ruime ver keerstunnel aan de Veersingel en e' .1 tunnel voor fietsers en voetganr.-rs aan de Westhavenkade zullen in de toekomst wel verwezenlijkt worden. Voorts is er plaats voor speelterrei nen en men hoopt een groenvoor ziening te kweken, die de kwalijke industriële dampen zal overleven. De wethouder Van Openbare Wer ken, de heer De Bruyn, zei vanmor gen op een persconferentie, dat B. en W. geestdriftig zijn voor dit plan. Hij voegde eraan toe, dat ook anderen er vol bewondering voor zijn. Wat er nu in hem gevaren möcht zijn, zal wel niemand in Middelhar nis begrijpen. „Ik ben erg zenuw achtig." zei de jongen tot de politie rechter, en hoewel zijn leren pak en leren laarzen hem nog dezelfde bra- nie-achtige allure gaven van Zondag op het Zandpad in Middelharnis. be kende hij nu toch wel, dat hij fout geweest was. Hi) gaf toe, dat hjj loshandig zijn rode motor, op afbetaling gekocht en beschouwd als zijn trots en glorie, over het Zandpad had gejaagd, en dat hij daarop geweigerd had zijn rijbewijs te tonen, „omdat de wacht meester ook zijn naam niet wilde zeggen." Daarna „wenste hij niet op deze manier opgebracht te worden." Gescholden had hij ook, en wat hem verder ten laste was gelegd, klopte eveneens. De officier van Justitie noemde in zijn requisitoir alle feiten nog eens op en ook de korte voorgeschiedenis; Op Vrijdag 28 Januari werd v. d. D. aangehouden, omdat hij staande op zijh motor, met de armen in de lucht, sturend met de knieën, door Middel harnis reed; Zaterdag de 29ste be ging hij in Rotterdam eer. verkeers overtreding, Zondag volgde de reeks gebeurtenissen in Middelharnis, die zoveel jongelui in opschudding bracht. De officier maakte de wacht meesters een compliment voor hun sympathiek en lankmoedig optreden. „Verdachte is schandelijk te keer gegaan," zei de officier, „en zoais ge bruikelijk in Nederland, heeft de grote schare het voor de verdachte opgenomen." De officier vroeg begrip voor de positie van de politiemensen ten plattelande, die het veelal moei lijker hebben dan hun collega's in de steden en wier gezag boven alles ge waarborgd moet blijven. „De verdachte heeft zich schuldig gemaakt aan een onbehouwenheid, die de eiiandenbevolktóg vaak ver weten wordt, en ruwheid aangezien voor kracht," aldus de verdediger, mr. L. J. den Hollander. „Het is onbegrijpelijk, hoe hij daartoe kwam. H0 is een harde wer ker, een uitstekend kraanmachinist, maar geestelijk een jongen van een jaar of veertien; een klein ventje, dat grote machines bedient." „En een groto mond!," Interrum peerde de officier. be verdediger voerde nog aan, dat de jongen zich het hoofd op hol had laten brengen door verhalen van de bekende renner Piet Bakker uit Bleiswijk, en dat hij zich zelf als diens opvolger gezien had. „Toen Zijn grootvader en de ouders van zijn meisje hem voor de keus stelden: die motor weg, óf JU weg, is hij zo recal citrant geworden, dat hij drie dagen lang alleen maar zotte streken uit haalde. Het publiek heeft hem daar bij als een soort toreador opgejut- terd en aangevuurd." De verdediger vroeg voorlopige in vrijheidstelling, maar de politierech ter ging daar niet op in, gezien de ernst van het gebeurde en de kans op herhaling. In het gezin van de lasser J, "W. v. d. Boogaart, wonende ln de Valë- riusstraat te Vlaardingen Is vandaag een drieling geboren. Het zijn alle drie jongens. De bevalling vond plaats in de Dr. Noletstichting te Schiedam. In dit gezin waren reeds drie jongens. In „The Caddy" (Prinses") halen Dean Martin en Jerry Lewis weer hun bekende fratsen uit. Het ver haaltje vertelt, hoe de grappen makers aan het toneel zijn gekomen. Vla een succesvolle golfcarrière, met de nodige ongelukjes van de gooi- en smijtsoort worden zij ontdekt door eon dikke, altijd lachend© manager. Twee aardige meisjes begeleiden net stel bij hun avonturen. Het gaat buitengewoon stevig toe in de film, die niet geheel terecht „Jacht op een lijk" heet en in Capitol draait. Het ver haal is ontleend aan de roman „The long v/ait" van Mickey Spillane, de beroemde Ameri kaanse schrijver van rauwe sen satieverhalen. De hoofdpersoon van de hardhan dige geschiedenis (gespeeld door Anthony Quinn) heeft bij een auto ongeluk zijn geheugen verloren. Hij werkt en ranselt een tijdje en komt dan in een stad waar hy voor moord wordt gezocht. Heeft hy die moord begaan ja dan nee? Hij kan het zich niet herinneren. Slechts dén persoon kan hem alles over zijn eigen ver leden vertellen en dat is Vera, zijn vroegere geliefde. ZIJ moet hier in de stad aanwezig zijn, met een gezicht, dat op de operatictafel van de plas tische chirurg is veranderd. Onze gaheugenloze krachtfiguur gaat dus opzoek naar Vera, wordt (opnieuw) de dupe van een zeer in gewikkeld gangster-complot, dat de stad geheel blijkt te terroriseren en heeft binnen korte tijd vier schone meisjes aan zijn hals hangen. Wat er allemaal gebeurt voor hij de misdadigers vernietigd en Vera gevonden heeft, zouden wij u niet precies kunnen vertellen, zelrs als wij ons erg inspanden. Maar geranseld, geschoten, getrapt en gekust wordt er heel veel. U kunt dus in vm -'er- trouwen deza film gaan zien. De Franse acteur Gerard Philips zal de hoofdrol spelen in een film, die het leven van Tijl Uilenspiegel behandelt, Het scenario aal geschre ven worden door d" Nederlandse auteur Jan dr Hartog. De cineast Joris Ivens leidt de opnamen. De buitenopnamen, die ongeveer twee derde van de film uitmaken, zullen in Vlaanderen worden gedraaid, de binnenopnamen in de studio's te Parijs. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie; Passage 20 - TeL 68798 .V"5 ZATERDAG Bioscopen! Monopole-theater, 2, 4,15, 7 en 9.15 uur: De rode speer (14 j.). Passage-theater, zie onder Rotter damse biscopen. Tivoli, 8 uur; p.v. Hulsman Musis Sacrum, 8 uur: Tot Steun in de Strijd „De beste jaren van ons leven". Cantine Excelsior, 8 uur: p.v. Hoek. Volksgebouw, 8 uur: S.t.v. Ami- citia. Arcade, 8 uur: pers.ver. WEK, fo rum. Irene, 8 uur: Cefa. Stedelijk Museum: „Vrienden van het Museum", lezing. UIT DE AJC Zaterdag dansavond voor de Trek vogels, 7 uur. Dwarsstraat. Zondag dansmtddag Rode wachten 3 uur Dwarsstraat. Volksgebouw, 730 uur Instuif Volksgebouw. ARENA: Madame deZaterdag en Zondag 2, 4.30. 7 cn 9.30 uur (13 Jr). CAPITOL: Jacht op een lijk, Zaterdag en Zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (18 Jr). CENTRAAL: Gevaarlijke liefde, Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Prince of Pirates, Zaterdag en Zondag 5,30, 7.45 en. 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: Ontvoerd uit de harem. Zaterdag 3.30, 7 en 9.13 uur. Zondag 2, 4.30. 7 ca 3.15 uur (14 Jr). HARMONIE: Demetrius en de gladia toren, Zaterdag 3.30, 7 en 9,15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). LUMIÈRE: Brood, liefde en fantasie. Zaterdag en Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). LUTUSOA: De eigeunerbaren, Zaterdag en Zondag 2, 4.30. 7 en 6.30 uur (aj.). PASSAGE; Zet 'm op George, Zaterdag en Zondag 2, 4,13, 7 en 9.15 uur (a.l,). PRINSES: The Caddy. Zaterdag en Zon dag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur <aJ.). REX: Charge van de lanolera. Zaterdag 4, 7 en 9,15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9,13 uur (14 jr), 't VENSTER: The kidnappers. Zaterdag 2, 7 cn 9.15 uur. Zondag 1.30, 4.15, 7 en 9.15 uur (a.l.). VICTORIA: De lieveling van Broadway, Zaterdag 2, 7 en 9.13 uur, Zondag 2, 4.30, 7 en 9.13 uur (aJO. TENTOONSTELLINGEN MUSEUM BOYMANS: Tin en Oude Prenten. GROOTHANDELSOEBOUW Baarnsa schilderessen. KUNSTKRING: Antlekcollectie. 't VENSTER: P. Hoovers, grafisch werk en schilderijen, KUNSTSTICHTINGLijnbaan. Litho"* Bezemer en Van Vlijmen. ZATERDAG LUXOR: Made in Holland, revue, 8 uur. ROTT. SCHOUWBURG; Vaipoue, Rott. Toneel. 8 uur. GROOTE SCHOUWBURG: Boefje, door Schouwspelers. 8 uur. SPIL: Feestavond Concordia. 8 uur. WILHELMINAXERK: Orgelconcert Felks Asmft. ZONDAG LUXOR: Made ln Holland, revue. 8 uur. ROTT. SCHOUWBURG: Assepoester. Rott. Kindertoneel, 2,30 uur; Fanny, Rott. Toneel, 8 uur. GROOTE SCHOUWBURG: Bulletje en Bonestnak, Amsterdams Ktndertoneel. 2 uur: Boefje. De Schouwspeler», 8 uur. t VENSTER: Filmliga, 10,30 uur. EMPORIUM: Ha-bl-bl-Jazzparade. 2 uur. LUXOR: Jeugdtheater voor Inat. voor Arbeidersontwikkeling. 10 uur vm. Mooie Virginia Mayo, die in de film „De lieveling van Broadway" heel verdienstelijk danst, weet haar schoonheid geen enkele uitdrukking te geven. Ook het verhaal, over de twee artisten, die elkaar zes jaar na een hevige ruzie terugzien en vla vele misverstanden toch tot een. happy end geraken, is niet erg boeiend. Dit alles zou men op de koop toe nemen, als de hoofdschotel: de show, het maar voldoende goed maakte, maar ook die is maar matig. Gene Nelson daarentegen, die met het verhaal weinig te maken krijgt, laat opwindend tan-dansen 2len van goede kwaliteit. En voorts is er één erg leuke vondst: het p.r oefzingen voor een show van een tiental am bitieuze heren, die weinig presteren en tegen wie een regisseur toch steeds weer vriendelijk „dank u" moet zeggen. (Victoria). - In Centraal blijft Silvana Man- gano „Gevaarlijke liefde'' bedrijven. In Lumière kan men haar schone collega Glna Lollobriglda bewonderen in „Brood, liefde cn fantasie." In L u t u s c a toont „De Ztgeimerbaron" voor de tweede week zijn kunsten. In Colosseum draait deze week „Ontvoerd uit de harem." En m H a r m o n i e ten slotte Is de Cinema scope-film „De actrices en de gladia toren" te Ti»" b"' —-"-it op „The Robe."

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1